CZ9902923A3 - Kuchyňské náčiní - Google Patents
Kuchyňské náčiní Download PDFInfo
- Publication number
- CZ9902923A3 CZ9902923A3 CZ19992923A CZ292399A CZ9902923A3 CZ 9902923 A3 CZ9902923 A3 CZ 9902923A3 CZ 19992923 A CZ19992923 A CZ 19992923A CZ 292399 A CZ292399 A CZ 292399A CZ 9902923 A3 CZ9902923 A3 CZ 9902923A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- holder
- main body
- support flange
- extending
- opening
- Prior art date
Links
Landscapes
- Closures For Containers (AREA)
Abstract
Nádoba poudtelná jako odmirka, nálevka a cedník sestává z
ěásti tvaru plášti komolého kuUele, podstavce a vid itelného
dna, opatřeného pápadni otvory.
Description
Oblast techniky
Vynález se týká kuchyňského a domácího náčiní, zejména se vynález týká zdokonaleného náčiní použitelného jako odměrka, nálevka a cedník.
Dosavadní stav techniky
Množství domácích prací, včetně vaření, často vyžaduje základní úkony. Mezi nimi je odměřování surovin, přemísťování surovin z jedné nádoby do jiné a sedění surovin. Je známo množství přípravků pro provádění těchto samostatných úkonů. Zejména odměřovací nádobky jako jsou nálevky, odměrky a cedníky, jsou velmi dobře známy. Přestože tato náčiní splňují svou funkci dobře, je potřeba je používat samostatně, což zvyšuje požadavky na úložný prostor.
Podstata vynálezu
Podstatou tohoto vynálezu je zhotovení náčiní, kterým bude možné měřit množství.
Dalším předmětem uvedeného vynálezu je zhotovení náčiní, které bude použitelné jako nálevka.
Ještě dalším předmětem uvedeného vynálezu je zhotovení náčiní, které bude použitelné jako cedník.
Ještě dalším předmětem uvedeného vynálezu je zhotovení takového náčiní, které bude vyhovovat alespoň dvěma a s výhodou všem třem výše uvedeným funkcím.
-2Tyto a další řešení jsou dosaženy náčiním tvořícím kombinaci odměrky, nálevky a cedníku. Náčiní obsahuje hlavní těleso opatřené boční stěnou tvořící horní otvor a spodní otvor. Surovina může procházet horním a spodním otvory při dodávání suroviny. Podpěrná obruba vystupující ven z boční stěny může působit jako základna náčiní. Spodní plocha podpěrné obruby může obsahovat několik ramen pro vytvoření stability když je náčiní používáno jako nálevka. V místě průchodu je vytvořena zarážka tvořená zátkou, která může uzavřít spodní otvor pro umožnění použití náčiní v podobě odměrky. Zarážka je dále opatřena držákem v podobě drážkované obruby. Tento může být umístěn v hlavním tělese ve stejné podobě jako drážkovaná obruba tvořící otvor pro cezení surovin v náčiní. Na horním otvoru může být umístěno víko, uzavírající hlavní těleso před nečistotami, což umožňuje skladovat suroviny.
Přehled obrázků na výkresech
Podstata a výhody vynálezu uvedené výše, jsou podrobněji popsány s pomocí přiložených výkresů, na kterých vztahové značky přísluší jednotlivým prvkům.
Na obr. 1 jsou znázorněny v axonometrickém pohledu shora znázorněny prvky náčiní podle vynálezu.
Na obr. 2 je znázorněno v axonometrickém pohledu zdola hlavní těleso náčiní.
Na obr. 3 je znázorněno toto těleso v pohledu zdola.
Na obr. 4 je znázorněn řez vedený rovinou 4-4 z obr. 3.
Na obr. 5 je znázorněn řez vedený rovinou B-B z obr. 3 se zarážkou v uzavřené poloze.
Na obr. 6 je znázorněn řez vedený rovinou B-B z obr. 3 se zarážkou v cedící poloze.
« ·
-3• ♦ · ··* * · » · · · · · · 4 4 · · * · · · · • · · * · 4 · ····*· • · · · · · · • · · · · ······· « · « «
FfíltlailY WgY^?ni vyndal
S odkazem na obr. 1 je náčiní podle tohoto vynálezu obecně označeno vztahovou značkou 10. Náčiní 10 sestává z hlavního tělesa 12 a výtokové zarážky 14. I když to není požadováno, náčiní 10 může být rovněž použito s víkem 16. Všechny tyto prvky a jejich užití bude podrobněji popsáno dále.
Hlavní těleso 12 je opatřeno boční stěnou 18 vystupující z horního lemu 20 dolů ke spodnímu lemu 22, jak je vidět na obr. 2. Boční stěna 18 může být zhotovena z různých materiálů. Pokud je užívána pro potraviny, je výhodné, aby boční stěna 18 byla zhotovena ze skla, nerezové oceli nebo plastu. Boční stěna 18 může mít různý příčný průřez, jako je čtverec, elipsa a podobně. Ve výhodném provedení, znázorněném na obr., je příčný průřez kruhový. Obdobně může být boční stěna 18 vertikální nebo může být skloněna nebo odkloněna ke spodnímu lemu 22, přičemž spodní lem 22 má s výhodou relativně malou velikost, jak bude popsáno dále. Ve výhodném znázorněném provedení je boční stěna 18 skloněna ke spodnímu lemu 22 tak, že je v podstatě vytvořen kuželový tvar.
Boční stěna 18 vytváří vnitřek 24. Suroviny, jako jsou tekutiny, prášky, pasty nebo jejich kombinace, jsou dodávány do vnitřku 24 horním otvorem 26 tvořeným horním lemem 20. Tyto suroviny mohou odcházet dolním otvorem 28 tvořených spodním lemem 22.
V tomto případě je hlavní těleso 12 v podstatě potrubím, kterým surovina prochází. Toto se týká první funkce náčiní 10. čili nálevky.
Jak může být patrné, když tekutina nebo práškový materiál bude dodáván do horního otvoru 26, bude pomocí gravitace procházet náčiním 10 a vystupovat dolním otvorem 28. Toto nalezne časté použití při přendávání suroviny z jedné neznázorněné nádoby do druhé.
V tomto případě mají různé nádoby otvory o různé velikosti, jako standardní láhev jako je pro víno a obdobné, mající menší velikost otvoru. Pro umožnění širokého užití náčiní 10, je výhodné pokud spodní lem 22 má takovou velikost, kterou je možné vložit do takovýchto otvorů lahví. Toto je znázorněno na výhodném provedení.
Jak je zřejmé, zkosení boční stěny 18 umožní umístění vnějšího povrchu této boční stěny 18 proti vnitřku jakékoli nádoby s otvorem majícím velikost v rozmezí mezi honům lemem 20 a spodním lemem 22. Toto může vytvářet stabilitu během užití nálevky. Pro zvýšení stability může vně z boční stěny 18 vystupovat rukojeť 30 pro uchopení do ruky. Pokud je možné použít takovéto uspořádání, je výhodně zhotoveno náčiní 1Ό s ještě vyšší stabilitou.
Zvláště je výhodné vytvořit podpěrnou obrubu 32 vystupující vně z boční stěny 18 do blízkosti spodního lemu 22. Podpěrná obruba 32 je opatřena spodní plochou 34, která je určena k opření o lem nádoby. U znázorněného řešení má podpěrná obruba 32 tvar plynulého obvodového radiálního lemu. Podpěrná obruba 32 nemusí být na svém obvodu plynulá, ale může být užito dvou nebo více prvků umístěných po obvodu. Stejným způsobem může podpěrná obruba 32 vystupovat přímo ze spodního lemu 22. Výhodné je pokud podpěrná obruba 32 částečně přesahuje pod spodní lem 22, jak je znázorněno, pro zdokonalení průtoku materiálu vycházejícího z dolního otvoru 28.
Podpěrná obruba 32, a zejména spodní plocha 34, může být rovinná, může být skloněna ve směru vně a nahoru, tj. k hornímu lemu 20, nebo může být, jak je znázorněno, skloněna ve směru vně a dolů. Dále je výhodné pokud toto sklonění je prováděno po stupních v podobě částí koule nebo elipsoidu, jak je znázorněno. Jak je možné pozorovat, okraj nádoby bude umístěn proti spodní ploše 34 stím, že konkávní tvar podpěrné obruby 32 vytváří stabilitu. Toto může vytvořit požadovanou stabilní polohu i když uživatel nemůže držet náčiní 10 v poloze nad nádobou. Pro zvýšení stability je výhodné pokud spodní plocha 34 není hladká, ale obsahuje množství soustředných žeber, vytvářejících soustředná dolů směřující ramena 36, nejlépe patrná na obr. 4. Všechna tato ramena 36 leží v rovině kolmé k podélné neznázoměné ose hlavního tělesa 12.
Jak je zřejmé, okraj nádoby může být umístěn vjednom rameni 36, které má shodný průměr. Toto vytváří ještě větší stabilitu. Toto však může způsobit jiné problémy. Zejména, když materiál vychází z náčiní 10 do nádoby, vzduch z nádoby má snahu uniknout z této nádoby. Pokud okraj nádoby zcela dosedá na odpovídající rameno 36, může vzniknout problém s únikem tohoto vzduchu do okolí.
-5• tt « · · · · · · • · · · · · · · · * · · • fl · · 9 9 9 9 9
9 9 9 · · ······ • · · · · · · ··· 9 9 9999999 9 9 9 9
Pro odstranění tohoto problému mohou být ramena 36 opatřena jedním nebo více odvětrávacími kanálky 38. Ve znázorněném provedení jsou ramena 36 snejmenším průměrem opatřena třemi radiálně procházejícími odvětrávacími kanálky 38, umístěnými rovnoměrně po obvodu. Samozřejmě může být vytvořeno větší množství. Každé zmíněné rameno 36 je opatřeno odvětrávacím kanálkem 38, vystupujícím radiálně podél spodní plochy 34 podpěrné obruby 32, přičemž toto odvětrání je uváděno jako hlavní odvětrání 40. Jak je nejlépe patrné z obr. 5, hlavní odvětrání 40 má tvar kanálku procházejícího přes všechna ramena 36. Vzhledem ktomu, že hlavní větrání 40 je vytvořeno v materiálu tvořícím podpěrnou obrubu 32, musí mít podpěrná obruba 32 tloušťku toto umožňující, nebo může obsahovat vyvýšenou část 42 na horní ploše 44 podpěrné obruby 32. Tato vyvýšená část 42 může být umístěna ve stejné radiální rovině jako rukojeť 30, přičemž jeden konec rukojeti 30 je připojen k hlavnímu tělesu 12 a druhý konec je připojen k podpěrné obrubě 32. Toto provedení rukojeti 30 kromě toho, že zvyšuje estetický dojem, rovněž zmenšuje radiální rozměr rukojeti 30, což umožňuje umístit náčiní 10 v menším prostoru.
Jak bylo uvedeno výše, je výhodné, že podpěrná obruba 32 je umístěna nad spodním lemem 22 v malé vzdálenosti pro zlepšení toku materiálu, nacházejícího se v hlavním tělese 12. Část boční stěny 18 pod podpěrnou obrubou 32 takto vytváří výpust 46. Délka této výpusti 46 je s výhodou menší než výška podpěrné obruby 32 tak, že spodní lem 22 je umístěn vertikálně nad nej spodnějším ramenem 36. Toto umožní nej spodnějšímu ramenu 36 působit jako základna a podpěra hlavního tělesa 12 ve vzpřímené poloze při ukládání.
Dále, i když odvětrávací kanálek 38 umožňuje únik vzduchu do prostoru, stejný problém může vzniknout když je výpusť 46 zaplněna. Výpusť 46 bude mít s výhodou takovou velikost, která umožňuje její umístění do ústí láhve při snadném užití. Pokud je uložení příliš těsné, nemůže vzduch procházet mezi výustí 46 a ústím nádoby. Pro zabránění vzniku takovéhoto uložení může výpusť 46 obsahovat jedno nebo více žeber 48 procházejících podél jejího vnějšího povrchu. Rozložení žeber 48 umožní umístění výpusti 46 s vůlí v ústí nádoby při vytvoření průchodu mezi žebry 48, který vytváří prostor pro únik vzduchu z nádoby.
-6··· * · · · · · ·· · • · · · · · · · · • · · · · · · ······ • · · · · · · ··· ·· ··· ···· ·· ··
Užití hlavního tělesa 12 jako nálevky je shodné jako u známých náčiní. Hlavní těleso 12 je umístěno na nádobě se spodním lemem 22 umístěným v ústí nádoby. Toto může způsobit, že výusť 46 je při použití umístěna v ústí příslušné nádoby. Pokud je to potřeba, hlavní těleso 12 je níže dokud podpěrná obruba 32 zasahuje do ústí nádoby, s výhodou s rameny 36 užitými pro toto uložení. Pokud to není zapotřebí, uživatel může držet hlavní těleso 12 v poloze nad nádobou. Materiál je dodáván do hlavního tělesa 12 přes horní otvor 26 a prochází hlavním tělesem 12 vlastní tíhou. Boční stěna 18 vede materiál ke spodnímu otvoru 28, kterým materiál opouští hlavní těleso 12 a proudí na nádoby. Toto probíhá dokud uživatel dodává materiál do hlavního tělesa 12. Během tohoto procesu odchází vzduch z nádoby a s výhodou je do prostoru odváděn pomocí odvětrávacích kanálků 38.
Zatímco výše popsané řešení odpovídá běžné a obvyklé nálevce, je výhodné využít náčiní 10 pro další činnosti. Za tímto účelem je náčiní W s výhodou opatřeno průtokovou zarážkou 14. S touto průtokovou zarážkou 14 může být náčiní JO užito jako odměrka stejně dobře jako nálevka.
Průtoková zarážka 14 může mít různý tvar, který umožňuje vytvořit odstranitelné a znovupoužitelné zablokování výtoku materiálu z dolního otvoru 28. Ve výhodném provedení je průtoková zarážka 14 tvořena zátkou 50 a držákem 52. Zátka 50 má velikost pro umožnění selektivního umístění do dolního otvoru 28, jak je to znázorněno na obr. 5. Takovéto umístění průtokové zarážky 14 se bude týkat uzavřené polohy. Pokud je zátka 50 v této uzavřené poloze vytváří dostatečné uzavření dolního otvoru 28 pro zabránění průtoku materiálu, s výhodou obsahujícím tekutinu, tímto dolním otvorem 28, při stálé možnosti manuálního vložení a vyjmutí z dolního otvoru 28.
Průtoková zarážka 14 může být zhotovena z různých materiálů jako je korek, pryž a podobně, přičemž výhodný je elastomerový plast. Pro vytvoření požadovaných vlastností může být zátka 50 opatřena několika těsnícími žebry 54 umístěnými radiálně vně po obvodu zátky 50 v podélné poloze. Tyto těsnící žebra 54 budou dosedat do dolního otvoru 28 pro zabránění průtoku materiálu, ale jsou dostatečně pružné pro umožnění snadného zasunutí a vyjmutí zátky 50.
-Ί Držák 52 může být tvořen jednoduchým prodloužením zátky 50 v podobě tyčky a může být zhotoven ze stejného materiálu. Pokud je zátka 50 zhotovena z elastomemího materiálu, může docházet k dalšímu pnutí. Z tohoto důvodu může být držák 52 zhotoven z relativně tuhého materiálu jako je kov nebo plast. Pro spojení zátky 50 k držáku 52 je výhodné 'vytvořit držák 52 s montážními výstupky 56 a zátku 50 vytvořit jako objímku obklopující alespoň částečně volné konce výstupků 56. jak je znázorněno na obr. 5.
Držák 52 může mít tvar jednoduchého prodloužení zátky 50. ale může být zhotoven z jiného materiálu. V tomto případě je žádoucí, aby délka držáku 52 byla taková, že při užití podpěrné obruby 32, nezasahuje pod spodní rovinu nej spodnějšího ramena 36, pro umožnění užití podpěrné obruby 32 jako základny pro držení základního tělesa 12.
Jak je patrné, umístění průtokové zarážky 14 do uzavřené polohy zabrání průtoku materiálu hlavním tělesem 12, to způsobí, že všechen materiál dodávaný horním otvorem 26 zůstane umístěn v hlavním tělese 12. Takto může být materiál doplňován dokud není získáno požadované množství. Pro umožnění určení množství obsahu mohou být na boční stěně 18 vytvořeny odměrné značky 58. Po odměření může být materiál z náčiní JO odstraněn buď nakloněním hlavního tělesa 12 pro odstranění obsahu horním otvorem 26 nebo vyjmutím zátky 50 pro umožnění průchodu materiálu dolním otvorem 28. Je potřeba zdůraznit, že materiál je možné odstranit ihned nebo může být takto uchován po delší dobu. Pokud má být uchován, může být na horní lem 20 nasazeno víko 16 pro zabránění znečištění. V nejvýhodnějším provedení může víko 16 působit jako uzávěr a zabránit náhodnému vysypání nebo vylití materiálu z hlavního tělesa 12.
I když držák 52 může být jednoduchým prodloužením zátky 50, vytvoření držáku 52 ve zvláštním tvaru může přinést výhody. Například na znázorněném provedení má držák 52 tvar lemu vystupujícího vně ze spodního konce zátka 50. Je snadné si představit, že takovýto tvar představuje dobrý tvar pro manuální uchopení a zasunutí nebo vyjmutí průtokové zarážky 14 do nebo z uzavřené polohy. Dále, pokud není použita podpěrná obruba 32, nebo je v poloze nevytvářející základnu, může držák 52 v takovéto podobě působit jako stojan hlavního tělesa 12 ve vzpřímené poloze.
- 8 “
Ještě další užití může být dáno držákem 52 s tvarovaným obvodem při kterém může být náčiní 10 použito jako cedník. Podrobněji, držák 52 má velikost vnějšího obvodu 60 takovou, že umožňuje průchod homím otvorem 26, ale spodním otvorem 28 nikoli. Tohoto je nejlépe dosaženo při kuželovitých bočních stěnách 18 a vytvoření vnějšího obvodu 60 s velikostí mezi homím lemem 20 a spodním lemem 22. Při této velikosti obvodu 60 může být průtoková zarážka 14 umístěna v hlavním tělese 12 a vnější obvod 60 se bude dotýkat vnitřní plochy hlavního tělesa 12 v cedící poloze, znázorněné na obr. 6, mezi homím lemem 20 a spodním lemem 22. V této poloze vytváří překážku materiálu procházejícímu hlavním tělesem 12. Vzhledem ktomu, že cedník musí umožňovat průchod určitému množství materiálu, průtoková zarážka 14 nemůže vytvářet dokonalé překážku, ale pouze částečnou. Z tohoto důvodu je držák 52 opatřen několika jím procházejícími otvoiy 62.
Otvory 62 mohou být ve tvaru neznázoměných děr, umístěných na vnějším obvodu 60 a procházejících držákem 52. Případně může být vnější obvod 60 opatřen několika ozuby 64 otupujícími do prostoru mezi obvodem. Tyto ozuby 64 vytváří vnější obvod 60 se zvlněným vzorem, vytvářejícím otvory 62, vzniklé tím, že mezi ozuby 64 vzniká prostor od vnitřní plochy boční stěny 18.
Průtoková zarážka 14 může být udržována v cedící poloze, znázorněné na obr. 6, jednoduše třením mezi vnějším obvodem 60 a boční stěnou 18. Přičemž, pro zvýšení stability, může být vnitřní povrch boční stěny 18 opatřen obvodovým výstupkem, vytvářejícím dosedací nákružek 66, jak je to znázorněno na obr. 5. Průtoková zarážka 14 bude umístěna na dosedacím nákružku 66, což zajišťuje bezpečnou cedící polohu, přičemž jí je neustále možné snadno odebrat z této cedící polohy.
Jak je patrné, při užití náčiní W jako cedníku, je průtoková zarážka 14 umístěna v hlavním tělese 12 a to zejména v cedící poloze znázorněné na obr. 6. Během této činnosti může uživatel s výhodou při manipulaci s průtokovou zarážkou 14 uchopit tuto za zátku 50. Množství ceděného materiálu, jako jsou olivy v oleji, částí ovoce v nálevu a podobně, je dodáno do hlavního tělesa 12 homím otvorem 26. Části materiálu, které jsou tekuté nebo menší než otvoiy 62 jimi projde, zatímco části materiálu, které jsou větší, budou zadrženy na průtokové zarážce 14. Pro zajištění průchodu veškeré tekutiny nebo malých částí může být φ φ φ · ·
-9homí plocha držáku 52 vytvořena jako dolů směřující konkávní povrch, jak je znázorněno na obr. Toto bude zvyšovat velikost průtoku vlastní hmotností směrem k otvorům 62. Materiál, který projde průtokovou zarážkou 14, může opustit náčiní 10 dolním otvorem 28 a poté může být umístěn nebo přelit do příhodné nádoby, jak bylo popsáno výše při použití jako nálevka.
ΦΦΦ Φ ι φ φ φ <
Případně může být použita druhá průtoková zarážka 14, pro zadržení materiálu pod první průtokovou zarážkou 14. Materiál v hlavním tělese 12 může být použit ihned nebo může být uchován při použití víka 16, jak bylo popsáno výše.
Jak je patrné, výše popsaný vynález může být použit mnoha způsoby a plní mnoho funkcí. Zejména může být použit jako nálevka, odměrka a cedník. Dále, při použití víka 16, může být hlavní těleso 12 rovněž použito jako ukládací nádoba. Náčiní 10 takto zvyšuje funkčnost a usnadňuje užití, přičemž vyžaduje minimální úložný prostor.
Z výše uvedeného je patrné, že vynález umožňuje dosažení všech záměrů a cílů výše uvedenou sadou zároveň s dalšími výhodami, které jsou běžné a které jsou vlastní dané konstrukci.
Je zřejmé, že mohou být objeveny řešení a kombinace při užití, které mohou být použity bez odkazu na další řešení a kombinace. Tyto spadají pod řešení chráněné patentovými nároky.
Vzhledem ktomu, že může být provedeno mnoho řešení vynálezu vycházejících z chráněného řešení, je zřejmé, řešení zde popsané nebo znázorněné na přiložených výkresech je pouze ilustrativní a nemá omezující vliv.
• Φ φφφ φ φ φ φ φ φφ φφ
-J&r-
10 | utensil | náčiní |
12 | body | hlavní těleso |
14 | flow barrier | průtoková zarážka |
16 | cover | víko |
18 | sidewal | boční stěna |
20 | upper rim | horní lem |
22 | lower rim | spodní lem |
24 | interior | vnitřek |
26 | upper opening | horní otvor |
28 | lower opening | dolní otvor |
30 | handle | rukojeť |
32 | flange | podpěrná obruba |
34 | lower face | spodní plocha |
36 | shoulders | ramena |
38 | channels | odvětrávací kanálky |
40 | main vent | odvětrání |
42 | raised section | vyvýšení |
44 | upper face | horní plocha |
46 | spout | výpust |
48 | ribs | žebra |
50 | plug section | zátka |
52 | handle section | držák |
54 | sealing handles | těsnící žebra |
56 | mounting extension | montážní výstupek |
58 | indicia lineš | odměrné značky |
60 | periphery | obvod |
62 | openings | otvory |
64 | indentations | ozuby |
66 | shoulder | nákružek |
funnel - nálevka, strainer - cedník
Claims (6)
- PATENTOVÉ NÁROKY stěnou tvořící horní otvor a dolní otvor, která je opatřena podpěrnou obrubou vystupující vně z boční stěny v blízkosti dolního otvoru, podpěrná obruba má dolů směřující konkávní tvar přizpůsobený k připojení k lemu nádoby.
- 2. Kuchyňské náčiní podle nároku 1, vyznačující se tím, že spodní plocha podpěrné obruby obsahuje několik soustředných dolů směřujících podpěrných ramen a nejspodnější podpěrné rameno je umístěno pod dolním otvorem tak, že nejspodnější podpěrné rameno tvoří základ na kterém může hlavní těleso stát.
- 3. Kuchyňské náčiní podle nároku 2, vyznačující se tím, že dále obsahuje alespoň jeden odvětrávací kanálek procházející podpěrnou obrubou a umožňujícím průtok tekutiny.
- 4. Kuchyňské náčiní podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje průtokovou zarážku, která sestává ze zátky selektivně umístitelné v uzavírací poloze v dolním otvoru pro uzavření dolního otvoru proti úniku materiálu a držák vystupující ze zátky pro manuální uchopení při umísťování a vyjímání z uzavírací polohy.
- 5. Kuchyňské náčiní podle nároku 4, vyznačující se tím, že držák je ve tvaru vně vystupujícího obvodového lemu, který má velikost pro umístění v hlavním tělese v cedící poloze mezi horním otvorem a dolním otvorem, přičemž držák je opatřen několika otvory pro cedění materiálu uvnitř hlavního tělesa.
- 6. Kuchyňské náčiní podle nároku 5, vyznačující se tím, že držák je opatřen obvodem s několika ozuby, přičemž uvedené ozuby tvoří otvory když je držák v cedící poloze.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ19992923A CZ9902923A3 (cs) | 1999-08-17 | 1999-08-17 | Kuchyňské náčiní |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ19992923A CZ9902923A3 (cs) | 1999-08-17 | 1999-08-17 | Kuchyňské náčiní |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ9902923A3 true CZ9902923A3 (cs) | 2000-10-11 |
Family
ID=5465845
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ19992923A CZ9902923A3 (cs) | 1999-08-17 | 1999-08-17 | Kuchyňské náčiní |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ9902923A3 (cs) |
-
1999
- 1999-08-17 CZ CZ19992923A patent/CZ9902923A3/cs unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6035907A (en) | Combined measuring cup, funnel and strainer utensil | |
US7451897B2 (en) | Attachment for a container | |
AU2007217153B2 (en) | Liquid aerator | |
HU221132B1 (en) | Mixing bowl | |
US10765256B2 (en) | Food processing system presenting a guiding flow arrangement and process for use thereof | |
US20030106608A1 (en) | Funnel set | |
US3643704A (en) | Device for collecting and selectively dispensing a flowable substance | |
US6394313B1 (en) | Household grease storage container | |
PL197845B1 (pl) | Pojemnik z układem dozującym zawierającym zamknięcie pojemnika ze zdejmowaną pokrywą | |
US4099654A (en) | Selective dispensing utensil | |
US6161470A (en) | Permanent filter for the preparation of tea in pots or cups | |
US6588024B2 (en) | Portable urinal apparatus to minimize spillage and method for use | |
US9327955B2 (en) | Funnel for facilitating emptying of a liquid-filled container | |
CZ9902923A3 (cs) | Kuchyňské náčiní | |
US20120124724A1 (en) | Garbage Disposal Sink Drain Safety Device | |
WO2006079344A1 (en) | Drip-proof pouring insert | |
WO2019204291A9 (en) | Ladle and container system | |
US11627840B2 (en) | Skimmer ladle | |
KR102504918B1 (ko) | 커피 필터 | |
MXPA99007570A (en) | Combined utensil of measuring cup, membrane and cola | |
GB2432361A (en) | Non-spill drink container | |
KR20130097610A (ko) | 물통 | |
JP3058421U (ja) | ソース容器 | |
JPH0685632U (ja) | 飲料カートリッジ | |
GB2223153A (en) | Animal drinkers |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic |