CZ9902076A3 - Zapínání sportovních bot - Google Patents

Zapínání sportovních bot Download PDF

Info

Publication number
CZ9902076A3
CZ9902076A3 CZ19992076A CZ207699A CZ9902076A3 CZ 9902076 A3 CZ9902076 A3 CZ 9902076A3 CZ 19992076 A CZ19992076 A CZ 19992076A CZ 207699 A CZ207699 A CZ 207699A CZ 9902076 A3 CZ9902076 A3 CZ 9902076A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
brake
laces
brakes
anchored
shoe
Prior art date
Application number
CZ19992076A
Other languages
English (en)
Inventor
Martin Nemrava
Original Assignee
Martin Nemrava
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Martin Nemrava filed Critical Martin Nemrava
Priority to CZ19992076A priority Critical patent/CZ9902076A3/cs
Publication of CZ9902076A3 publication Critical patent/CZ9902076A3/cs

Links

Landscapes

  • Footwear And Its Accessory, Manufacturing Method And Apparatuses (AREA)

Abstract

Sportovní boty obsahuje laterální část (la) a mediální část (lb) svršku, spojené lankovým nebo tkaničkovým systémem šněrování (4), zajištěným samosvomými brzdami (6a, 6b) lanek nebo tkaniček, brzdící linky lanek nebo tkaniček, procházející podél vnitřních, pod úhlem zužujících se, bočních stěn (19) brzd (6a, 6b). Nejméně jedna lanková nebo tkaničková brzda (6a, 6b)je ukotvena nýty (10) na nejméně jedné stranové části (la, lb) svršku nebo na vnějším pevném skeletu boty a v podstatě ve své pozici tvoří oka (3) pro

Description

ZAPÍNÁNÍ SPORTOVNÍCH BOT*
OBLAST TECHNIKY.
Tento vynález se týká zavazování sportovní obuvi, především bruslí speciálně kolečkových „in-line“ bruslí.
DOSAVADNÍ STAV TECHNIKY.
Pevné a přitom pohodlné zapnutí se vyžaduje obzvláště u boty bruslí, kde je třeba pro efektivní přenos energie z nohy sportovce na rám s kolečky „in-line“ bruslí nebo nůž ledních bruslí těsné obemknutí botou bruslí.
V současnosti jsou nejvíce rozšířeny dva způsoby utažení sportovní obuvi, boty bruslí nebo kolečkových „in-line“ bruslí. První je klasické šněrování tkaničkami a zajištění uzlem „kličkou“. Druhým je utažení a zajištění přezkami. Tyto způsoby se často navzájem kombinují a také se přidává stahovací pásek se zapínání Velcro t.m..
Zapínání přezkami je nenáročné na manipulaci, ale je nevhodné k použití na botě s měkkým svrškem, a hlavně nedává možnost rovnoměrného a pohodlného obemknutí chodidla botou.
Toto nejlépe zajišťuje tradiční šněrování tkaničkami. To je však manipulačně velice náročné. Jestliže chceme dosáhnout pevného a pohodlného zapnutí boty, utahujeme jednotlivé křížky šněrování odspoda nahoru. Přitom dbáme na to, abychom neztratili požadovaný tah šněrování. Udržet tento tah je obzvláště náročné při zhruba pěti krocích zajišťování uzlem „kličkou“.
Ulehčení tohoto zajištění umožňuje použití tkaničkové brzdy. Jedním z příkladů takové brzdy je U.S. Pat. No. 3 564 670, kde se kolečko pohybující se ve směru podélné osy tkaničkové brzdy, vklíní mezi dvě stěny vnitřní komory brzdy. Tyto stěny se pod úhlem navzájem sbíhají. Mezi těmito stěnami a vkliňujícím se kolečkem, je po obou stranách tohoto kolečka zabržděn jeden ze dvou linek smyčky tkaničky. Větší pnutí šněrování a tím i tkaniček procházejících brzdou a tření tkaniček o hrany kolečka má za následek pevnější sevření mezi kolečkem a sbíhajícími se stěnami brzdy.
Stejného principu využívá pro zavazování sportovní obuvi U.S. Pat. No. 5 477 593. Použití těchto vynálezů má několik nedostatků. Při utahování šněrování, jednou rukou vytahujeme smyčku tkaničky z brzdy, a druhou tuto brzdu musíme držet v protitahu, přičemž na tento protitah je nutné vynaložit energii blížící se energii utažení vytažením smyčky tkaničky z brzdy. Tato energie protitahu se přitom přímo nevyužívá k utažení šněrování. Dále pouhým vytažením se největšího stažení dosáhne v horním konci šněrování a to u otvorů, jimiž prochází • · · tkanička v blízkosti brzdy. Směrem k dolnímu konci šněrování je síla tahu šněrování sestupná vlivem tření tkaniček v celém . Vzhledem k velkému tahu šněrování u bot bruslí je použití jedné brzdy nespolehlivé.
PODSTATA VYNÁLEZU,
Vynález v sobě spojuje několik funkcí. Řeší výše zmiňované nedostatky, zrychluje a zdokonaluje zapínání bot. Podstatou je jedna či více tkaničkových nebo lankových brzd, které jsou ukotveny pomocí nýtů, šitých spojů, šroubových spojů, lepených spojů nebo prostřednictvím volně ohebných v podstatě neprodloužítelných pásků, kloubního článku nebo jinými běžně používanými způsoby se svrškem boty, nebo s jejím vnějším pevným podpěrným skeletem, ve smyslu protitahu utažení vytažením tkaničky nebo lanka z brzdy a proti tahu systému šněrování tak, že tento tah je využit k samotnému zapnutí boty. Nejméně dvě brzdy ukotvené výše zmíněným způsobem jsou funkčně spojeny tak, že vytvářejí tandem, přičemž každá z brzd tandemu je zapojena do tak, že zajišťuje obrácenou polovinu systému šněrování. V jednom z výhodných provedení je tandem brzd tkaniček nebo lanek v protilehlém uspořádání tak, že jedna brzda tandemu je ukotvena na laterální části svršku boty a druhá ve stejné úrovni na mediální části svršku boty. Mimo jiné, proti známým a výše zmiňovaným tkaničkovým brzdám, tkaničkové nebo lankové brzdy tohoto vynálezu zůstávají v celém průběhu utahování obráceně orientované vzhledem ke středu to znamená otočené o úhel 180°. Podélná osa brzd je přitom postavená vpodstatě kolmo k podélné ose systému šněrování. Tyto brzdy, ve své pozici, v podstatě tvoří oka nebo dírky systému šněrování jimiž tkaničky nebo lanka jsou upoutána k svrškům boty. Utažením systému šněrování se dosáhne vytažením volných smyček z tandemu brzd tkaniček nebo lanek současně. Smyčka dále vytvářející dvě linky tkaniček nebo lanek, které vstupují do brzdy podél dvou stranových stěn, jenž se pod úhlem zužují směrem k výstupu linek tkaniček nebo lanek z brzdy. Mezi oběma linkami je brzdné kolečko volně otočné kolem své středové osy, a pohybující se v příčné rovině obou zešikmených stěn ve směru podélných štěrbin v horní a dolní stěně těla brzdy. Toto kolečko má ve svém středu otvor, kterým prochází elastický kroužek jdoucí zároveň skrze zmiňované štěrbiny a kolem zadní části těla brzdy nebo se na této zadní části těla upíná tak, že vyvolává stálý tah na brzdné kolečko směrem k výstupu linek tkaniček nebo lanek z brzdy. Utažení způsobí zpětný tah tkaniček nebo lanek uvnitř brzdy. Třením těchto tkaniček nebo lanek o obvod brzdného kolečka způsobí posunutí tohoto kolečka k výstupu tkaniček nebo lanek, čímž se brzdné kolečko vklíní mezi zužující se stěny, které tím sevře a zabrzdí tkaničky nebo lanka. Tento samosvorný efekt brzd, zajistí procházející tkaničky nebo lanka v dané poloze, a znemožní samovolné uvolnění docíleného tahu systému šněrování. Celé zapnutí se povolí zatažením za odjišťovací lanko spojené s oběmi brzdami tandemu, a to tak, že na každém konci *· je pouze jedna brzda. Tímto zatažením se uvolní samosvorný mechanismus brzd. Předností tohoto zařízení je, že umožňuje toto odjištění tandemu brzd současně.
Tento vynález přináší několik zlepšení. Energie obou rukou utahující vytažením smyčky tkaničky nebo lanka je využita pouze k utažení zapínání boty, dále energie utažení je rozdělena rovnoměrně pro obě dvě ruce, kterýma se ovládá celý tandem zároveň. Ve výhodném provedení, kde obě brzdy tandemu jsou připevněny pouze k jedné laterální nebo mediální části vrchu, lze dokonce veškeré úkony utažení a povolení pro vézt pouze jednou rukou. Tandemové uspořádání brzd je situováno v blízkosti středu systému šněrování mezi posledními spodními a vrchními páry dírek nebo ok systému šněrování. To umožňuje mnohem lepší distribuci utažení tkaniček nebo lanka po celé délce systému šněrování, a to bez postupného utahování odspoda nahoru. Uplatněním rozdílného taliu na horní nebo dolní linky smyček tkaniček nebo lanek vytahovaných při utahování, lze přizpůsobit sílu stažení v horní nebo dolní části systému šněrování většímu pohodlí. Největšího stažení je dosaženo kolem horního nártu. To nahradí používané přídavné zapínání páskem se zapínáním Velcro t.m. kolem horního nártu „Power strap“, běžně používané u kolečkových „in-line“ bruslí k pevnějšímu připoutání paty. Rozdělení velkého tahu systému šněrování na dvě brzdy zvýší spolehlivost zajištění tkaniček nebo lanek.
Zlepšení pohodlí utažení zapínání umožňuje spojení s napínačem jazyka boty. Jedná se o jazyk boty, z jehož laterálního i mediálního okraje vychází alespoň jeden vpodstatě neprodloužitelný volně ohebný pásek. Všechny tyto pásky jsou s jazykem pevně spojeny, a volně procházející pod úrovní laterálního a mediálního okraje jazyka zapnuté boty skrze otvory v přilehlé laterální a mediální části svršku boty. Tyto otvory v obou stranových částech svršku boty tvoří kladky o něž se ohebné pásky opírají, a jejichž prostřednictvím jsou ohebné pásky ukotveny ve stranových částech svršku boty. Vnější konce tohoto pásku jsou pevně spojeny snýtováním, sešitím sešroubováním, lepením, přezkou se stažitelným průchodem nebo jinými známými způsoby s tkaničkovými nebo lankovými brzdami tohoto vynálezu. Při utahování jsou vytahovány i tyto brzdy, které tím natahují i výše zmíněné pásy, jejichž prostřednictvím se napne i jazyk boty, který se srovná a pevně a pohodlně obemkne horní nárt bez toho, aniž by se utažením jazyk shrnul ke své podélné ose. To dokonaleji nahradí výše zmiňované přídavné zapínání „Power strap“
Zajištění volných konců vytažených smyček lanek nebo tkaniček a odjišťovacího lanka se zajistí přezkou nebo páskem se zapínáním Velcro t.m., běžně používaných v blízkosti horního lemu u vysokých bot bruslí, pod které se vytáhnou volně ohebným páskem, pevně spojeným s vrcholem jazyka, a dosahujícím na úroveň brzd. Tento volně ohebným pásek má na úrovni brzd oka, jimiž smyčky lanek nebo tkaniček a odjišťovací lanko volně prochází a jsou držena tímto páskem.
• · ft · · ·· ·· ► · · φ » · · · ··· ··· •*4 »
PŘEHLED
Vynález bude dále blíže objasněn z hlediska dalších znaků a výhod na příkladech provedení podle přiložených, výkresů na nichž:
Obr. 1 - Půdorys svršku boty bez patní části, rozloženého do roviny s vynálezem tandemu brzd lanek systému šněrování připevněných k oběma stranovým částem svršku boty v protilehlém uspořádání.
Obr. 2 - Půdorys svršku boty bez patní části, rozloženého do roviny s vynálezem tandemu brzd lanek systému šněrování připevněných na stejné stranové části svršku.
Obr. 3 - Půdorys svršku boty bez patní části, rozloženého do roviny s vynálezem tandemu brzd lanek systému šněrování v protilehlém uspořádání, ukotvených prostřednictvím pásků napínajících jazyk.
Obr. 4 - Boční pohled na celou botu s vynálezem tandemu brzd lanek systému šněrování v protilehlém uspořádání, spojenými s pásky napínajícími jazyk, a pásek usnadňující zajištění volných konců smyček.
Obr. 5 - Příčný řez botou s vynálezem tandemu brzd lanek systému šněrování v protilehlém uspořádání ve funkčním spojení s napínačem jazyka, podél linek A - A na obr.4.
Obr. 6 - Půdorys detailu brzdy lanka systému šněrování boty z obr.3-5.
Obr. 7 - Podélný příčný řez detailem brzdy lanka systému šněrování podél linky B - B z obr.6.
Obr. 8 - Podélný řez detailem brzdy lanka systému šněrování podél linky C - C z obr.7.
PŘÍKLADY PROVEDENÍ VYNÁLEZU,
Svršek boty sestávající z laterální části la a mediální části lb protilehlé části svršku boty a jazyka boty 2. Na obou stranových částech la, lb svršku boty jsou pevně připevněny oka 3 jimiž volně prochází lanko systému šněrování 4. Stažením systému šněrování 4 se přitáhnou obě protilehlé části la , lb svršku boty přes jazyk boty 2, čímž se obemkne a utáhne chodidlo v botě. Stažení systému šněrování 4, jehož uzavřený okruh lanka je zajištěn stálým uzlem 32 nad horním párem ok šněrování, se dosáhne současným vytažením volných smyček 5a,5b jednotlivě vystupujících z brzd 6a , 6b tandemu. Na všech znázorněných příkladech se brzdy 6a,6b liší pouze způsobem ukotvení na části la, lb svršku. V příkladu provedení na obr. 1 je brzda 6a připevněna nýtem 10 k laterální části J_a svršku a brzda 6b je rovněž připevněna nýtem J_0 na protilehlé úrovni k mediální části kb svršku. V příkladu provedení na obr. 2 je tandem brzd 6a,6b připevněn pouze k jedné, a to mediální části jb svršku boty rovněž nýty 10, a vrcholy obou volných smyček tandemu 5a,5b volně prochází ohebnou trubičkou, tak že jsou smyčky 5a,5b • · • ·
spojeny, a tím lze utáhnout zapínání boty pouze jednou rukou. Na obr. 3 - 8 jsou znázorněny příklady provedení kde brzda 6a je ukotvena v laterální části la prostřednictvím ohebného textilního v podstatě neprodloužitelného pásku 7a, a brzda 6b je na stejné úrovni ukotvena v protější mediální části lb prostřednictvím ohebného textilního v podstatě neprodloužitelného pásku 7b. Pásky 7a,7b jsou s brzdami 6a,6b pevně spojeny tak, že jejich sešitá vnější koncová oka procházejí skrze průřez 12 v zadní části brzd 6a,6b.
Zadní hrany 18 bočních stěn brzdy o které se lanka opírají tvoří kladky, čímž ve své pozici v podstatě tvoří oka 3 části systému šněrování 4. Utažení systému šněrování 4 se provede současným vytažením obou volných smyček lanek 5a,5b jednotlivě vycházejících z brzd 6a.6b. Smyčku 5a a 5b tvoří dvě linky lanek, které vstupují do brzdy podél dvou stranových stěn JL9 brzd 6a.6b, jenž se pod úhlem zužují směrem k výstupu linek lanek 15 z brzdy. Mezi oběma linkami je brzdné kolečko 16 volně otočné kolem své středové osy, a pohybující se v příčné rovině obou zešikmených stěn 19, a ve směru podélných štěrbin 13 v horní a dolní stěně těla brzdy. Toto kolečko má ve svém středu otvor j_7, kterým prochází elastický kroužek 14 tvořený alespoň jednou otočkou praménku nebo proužku z gumy, jdoucí zároveň skrze štěrbiny 13 a kolem zadní části těla brzdy skrze průřez 12 tak, že vyvolává stálý tah na brzdné kolečko 16 směrem k výstupu linek lanek 15 z brzdy. Praménky nebo proužky z gumy kroužku 14 jsou spojeny uzlem tak aby vytvářely kroužek. Utažení způsobí zpětný tah lanek uvnitř brzdy. Třením těchto lanek o zdrsněný obvod brzdného kolečka 16 způsobí posunutí tohoto kolečka k výstupu lanek 15, čímž se brzdné kolečko 16 vklíní mezi zužující se stěny 19, které tím sevře a zabrzdí tkaničky nebo lanka v dané pozici. Elastický kroužek 14 svým tahem kolečka 16 zvýší tření, čímž celý proces zabrzdění urychlí a zefektivní. Tento samosvorný efekt brzd, zajistí procházející tkaničky nebo lanka v dané poloze, a znemožní samovolné uvolnění docíleného tahu systému šněrování
4. Odjišťovací ohebné v podstatě neelastické lanko 9 vytváří na svých obou koncích smyčky. Oba konce lanka 9 jsou spojeny smyčkou k oběma brzdám tandemu 6aj6b, a to tak, že na každém konci je pouze jedna brzda. Obě tyto smyčky prochází skrze štěrbiny T3 v horní a spodní stěně brzd tandemu, a zároveň skrze otvor 17 v brzdným kolečku 16, tak že obemyká přední část těla brzdy a umožňuje pohyb brzdného kolečka 16 v rozsahu vymezeným štěrbinami Γ3. Zatažením za lanko 9 se posunou obě kolečka tandemu k přednímu rozšířenému vstupu lanek smyček 5a,5b. a uvolní vklínění brzdných koleček 16 mezi bočními stěnami 19. Tím se povolí sevření lanek a zapnutí šněrovacím systémem 4.
Textilní pásky 7a,7b volně procházejí skrze otvory 8 v obou postranních částech svršku boty la.b. Tyto otvory 8_tvoří třecí kladky o které se pásky 7a,7b opírají, čímž je zajištěno ukotvení brzd 6a,b ve svršcích la,b bot . Opačný konec pásků 7a,7b je pevně spojen přišitím s jazykem boty 2 na úrovni horního nártu. Utažení vytažením volných smyček tkaniček nebo lanek 5a5b z brzd 6a,6b, se vyvolá tah systému šněrování 4, který prostřednictvím pásků 7a,7b přes třecí kladky tvořené otvory 8 napne jazyk boty 2.
• · • · ····· · · ·· ·· ·· ·· I· ··
Volné konce vytažených smyček 5a,5b spolu se zajišťovacím lankem 9, se zajistí pod páskem 30 se zapínáním Velcro t.m., pod které se vytáhnou pomocí pásku 31 pevně spojeným s vrcholem jazyka, a na druhém konci tvořícím oka, jimiž zmíněné volné konce smyček a lanko volně prochází.

Claims (8)

1. Sportovní bota^ obsahující laterální část (la) svršku a mediální část (lb) svršku spojené lankovým nebo tkaničkovým systémem šněrování (4), zajištěným samosvornými brzdami (6a,6b) lanek nebo tkaniček, brzdících linky lanek nebo tkaniček procházející podél vnitřních pod úhlem zužujících se bočních stěn (19) brzd (6a,6b), vyznačujících se tím, že nejméně jedna lanková nebo tkaničková brzda (6a,6b) je ukotvena na nejméně jedné stranové části (la, lb) svršku, nebo na vnějším pevném skeletu boty, a v podstatě ve své pozici tvoří oka (3) pro ukotvení lanek systému šněrování (4).
2. Sportovní bota podle nároku 1, vyznačující se tím, že brzdy (6a,6b) lanek nebo tkaniček jsou ukotveny pevně na stranových částech (la,lb), nebo vnějším pevném skeletu, pomocí nýtů(10), šitých spojů, šroubových spojů nebo lepených spojů.
3. Sportovní bota podle nároku 1, vyznačující se tím, že brzdy (6a,6b) lanek nebo tkaniček jsou ukotveny volně na stranových částech (1 a,lb), nebo vnějším pevném skeletu, prostřednictvím ohebného pásku jehož jeden konec je spojen s jednou ze stranových částí (la,lb) svršku nebo s vnějším pevným skeletem, a jeho druhý konec je spojen s brzdou (6a,6b) lanek nebo tkaniček, a to pomocí nýtů(10), šitých spojů, šroubových spojů nebo lepených spojů nebo přezkou se stažitelným průchodem, nebo prostřednictvím kloubního spojem.
4. Sportovní bota podle nároku 1, obsahující jazyk (2) , z jehož laterálního, mediálního nebo obou okrajů vychází alespoň jeden v podstatě neprodloužitelný volně ohebný pásek(7a,7b), který je s jazykem (2) pevně spojen, a volně prochází pod úrovní laterálního a mediálního okraje jazyka zapnuté boty skrze otvory (8) v přilehlé laterální části (la) nebo mediální části (lb) svršku boty, vyznačující se tím, že brzdy (6a,6b) lanek nebo tkaniček jsou pevně spojeny pomocí nýtů(10), šitých spojů, šroubových spojů nebo lepených spojů nebo přezkou se stažitelným průchodem, s vnějšími konci těchto pásků (7a,7b), které se opírají o tvory (8), a jejichž prostřednictvím jsou brzdy (6a,6b) ukotveny ve stranových částech (la,lb).
5. Sportovní bota podle nároku 1 až 4, vyznačující se tím, že nejméně dvě funkčně spojené brzdy (6a,6b) pracující v tandemu jsou v protilehlém postavení ukotveny se svrškem boty tak, že první brzda (6a) lanek nebo tkaniček je ukotvena na laterální části (la) svršku a druhá brzda (6b) lanek nebo tkaniček je ukotvena na mediální části (lb) svršku.
6. Sportovní bota podle nároku 1 až 4, vyznačující se tím, že nejméně dvě funkčně spojené brzdy (6a,6b) pracující v tandemu jsou ukotveny na jedné laterální části (la) nebo mediální části (lb) svršku.
Ί. Sportovní bota podle nároku 1 až 6, vyznačující se tím, že obě brzdy (6a,6b) tandemu jsou spojené odjišťovacím lankem (9) tak, že na každém konci je pouze jedna brzda (6a,6b), a toto lanko (9) tvoří nejméně jednu smyčku, která prochází skrze štěrbiny (13) v horní a dolní stěně brzdy (6a,6b) a zároveň skrze otvor (17) v brzdném kolečku (16).
8. Sportovní bota podle nároku 1 až 7, vyznačující se tím, že skrze štěrbiny (13) v horní a dolní stěně brzdy (6a,6b) a zároveň skrze otvor (17) v brzdném kolečku (16) prochází elastický kroužek (14), který jde kolem zadního konce těla brzdy (6a,6b) nebo se na zadním konci těla brzdy (6a,6b) upíná pro vyvolání stálého tahu na brzdné kolečko směrem k zadnímu konci brzdy (6a,6b).
9. Sportovní bota podle nároku 1 až 6, vyznačující se tím, že s vrcholem jazyka (2) je spojen ohebný pásek (31), který na svém druhém konci vytváří oka, kterými volně prochází volné konce lanek nebo tkaniček šněrování a odjišťovací lanko (9).
CZ19992076A 1999-06-09 1999-06-09 Zapínání sportovních bot CZ9902076A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19992076A CZ9902076A3 (cs) 1999-06-09 1999-06-09 Zapínání sportovních bot

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19992076A CZ9902076A3 (cs) 1999-06-09 1999-06-09 Zapínání sportovních bot

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ9902076A3 true CZ9902076A3 (cs) 2001-01-17

Family

ID=5464323

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19992076A CZ9902076A3 (cs) 1999-06-09 1999-06-09 Zapínání sportovních bot

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ9902076A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6802439B2 (en) Lace-up tightening device for an article of footwear, and an article of footwear equipped with such device
JP5491198B2 (ja) ブーツ、特にスキー又はスノーボード用ブーツ
US4282659A (en) Sports boot strap closure system
US7963049B2 (en) Snowboard boot
US6954996B2 (en) Sports boot
US5511325A (en) Shoe with a heel-mounted central rotary closure
US5467537A (en) Shoe with adjustable closure system
US4869267A (en) Adjustable tension ankle support
US5158428A (en) Shoelace securing system
KR101808931B1 (ko) 신발류용 조임 시스템
EP1541049B1 (en) Lace system for footwear
US4845864A (en) Cyclist's shoe and the like with separately adjustable diagonal and transverse straps for independent instep and forefoot fit control
US20090100717A1 (en) Boot with improved tightening of upper
US8806778B2 (en) Footwear having lacing system connecting footwear and inner lining
US8793904B2 (en) Article of footwear with dual lacing system
JPH07509395A (ja) 中央回転クロージャを備えた靴
US20160144266A1 (en) Harness and snowshoe frame
CA2704749A1 (en) Apparatus and method for fastening a shoe
US20050044749A1 (en) Boot liner with ankle and heel volume control
CZ9902076A3 (cs) Zapínání sportovních bot
US20240225199A1 (en) Locking Boot Fastening Device and Method
CN219500534U (zh) 一种雪鞋快速绑带结构
KR200246554Y1 (ko) 한번의 당김으로 조여지게 되는 신발끈의 결속장치
US20200254326A1 (en) Systems and methods for managing a retaining strap for a snowboard binding
KR20060071349A (ko) 발목 조임 스트랩을 갖춘 스포츠 장비

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic