CZ35077U1 - Antiaspirační sonda - Google Patents

Antiaspirační sonda Download PDF

Info

Publication number
CZ35077U1
CZ35077U1 CZ202138631U CZ202138631U CZ35077U1 CZ 35077 U1 CZ35077 U1 CZ 35077U1 CZ 202138631 U CZ202138631 U CZ 202138631U CZ 202138631 U CZ202138631 U CZ 202138631U CZ 35077 U1 CZ35077 U1 CZ 35077U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
support tube
tube
gastric
esophageal
cuff
Prior art date
Application number
CZ202138631U
Other languages
English (en)
Inventor
Pavel Svoboda
Pavel MUDr. Svoboda
Karel Krch
Karel Ing. Krch
Original Assignee
Pavel MUDr. Svoboda
Karel Ing. Krch
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pavel MUDr. Svoboda, Karel Ing. Krch filed Critical Pavel MUDr. Svoboda
Priority to CZ202138631U priority Critical patent/CZ35077U1/cs
Publication of CZ35077U1 publication Critical patent/CZ35077U1/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61MDEVICES FOR INTRODUCING MEDIA INTO, OR ONTO, THE BODY; DEVICES FOR TRANSDUCING BODY MEDIA OR FOR TAKING MEDIA FROM THE BODY; DEVICES FOR PRODUCING OR ENDING SLEEP OR STUPOR
    • A61M16/00Devices for influencing the respiratory system of patients by gas treatment, e.g. mouth-to-mouth respiration; Tracheal tubes

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Emergency Medicine (AREA)
  • Pulmonology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Anesthesiology (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Hematology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Media Introduction/Drainage Providing Device (AREA)

Description

Při lékařských úkonech spojených s uvedením pacienta do celkové anestézie, je nutno zabránit vdechnutí obsahu žaludku do průdušnice a do plic, které by způsobilo minimálně těžké postižení plic, ale případně i úmrtí pacienta.
K zabránění tomuto běžně musí pacient před zákrokem lačnit, být ponechán minimálně šest hodin bez příjmu stravy.
V akutních případech, kdy je lékařský zákrok nutno provést bez prodlení, především při všech akutních stavech doprovázených krvácením, jako jsou například úrazy, těhotenství, mozkové krvácení, diabetická gastroparéza, brániční kýla a dále při některých neurologických onemocněních - roztroušené skleróze, Parkinsonově nemoci, neprůchodnosti střev ajiných stavech, se situace řeší například podáváním léků na snížení kyselosti žaludečních šťáv, odsátím části žaludečního obsahu žaludeční sondou, případně se pacient nechá vyzvracet. Část obsahu žaludku však vněm i po tomto zůstává. Zahrnuje především zbylé žaludeční šťávy a případně drobnější částice potravy.
Dalším ze současných způsobů, jak možno přistoupit bezodkladně k operaci i při plném žaludku pacienta, je snaha o uzavření části hltanu nad hrtanem. Nezabrání se však plně aspiraci, vdechnutí obsahu žaludku do průdušnice a dále do plic. Jiným používaným způsobem je použití sondy s jedním větším balónem, uzavírajícím horní část žaludku, ústící do jícnu. Jeho nevýhodou všakje, že jícen zcela neuzavře, horší manipulace se sondou a pomalejší postup. Výše uvedené způsoby navíc vyžadují zkušeného anesteziologa.
Podstata technického řešení
Uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje antiaspirační sonda, zamezující vdechnutí obsahu žaludku do průdušnice a do plic, k použití zejména v lékařství při úvodu pacienta do celkové anestezie a následných zákrocích nebo ve veterinární praxi, tvořená trubicí hadicovitého tvaru, sestávající z pružného materiálu, mající u vstupního konce, určeného k zavedení do žaludku, uspořádaný nafúkovatelný balónek, s vnitřním prostorem napojeným na zdroj tlaku vzduchu, přičemž balónek po zavedení do žaludku a po nafouknutí, uzavře horní část žaludku, navazující na ústí jícnu do žaludku, jejíž podstata spočívá v tom, že sestává z nosné trubice hadicovitého tvaru, z pružně ohebného materiálu, mající u zaváděcího konce, určeného k zasunutí do žaludku, proveden alespoň jeden odsávací otvor, vedoucí z vnějšku nosné trubice do vnitřního prostoru nosné trubice au protilehlého konce výstupní otvor nosné trubice, upravený k napojení na odsávací zařízení odsávané hmoty ze žaludku, nad odsávacím otvorem nosné trubice, míněno ve směru podélné osy nosné trubice, jsou v odstupu od sebe uspořádány dvě manžety, těsně obepínající vnější povrch nosné trubice, žaludeční manžeta, určená k zavedení do žaludku a, ve smyslu dále od odsávacího otvoru, míněno ve směru podélné osy nosné trubice, jícnová manžeta, určená
- 1 CZ 35077 UI k umístění do jícnu, oba protilehlé konce každé manžety jsou po celém obvodu pevně, vzduchotěsně spojeny s přilehlou obvodovou částí nosné trubice, přičemž materiálem obou manžet je pružně protažitelná hmota, ve vnitřním prostoru nosné trubice je, ve směru její podélné osy, uspořádána žaludeční trubice, s vyústěním do prostoru mezi obvodovou částí nosné trubice a žaludeční manžetou a jícnová trubice, s vyústěním do prostoru mezi obvodovou částí nosné trubice a jícnovou manžetou, přičemž na opačném konci žaludeční trubice provedený vstup žaludeční trubice je upraven k napojení na žaludeční zdroj regulovatelného tlaku vzduchu a na opačném konci jícnové trubice provedený vstup jícnové trubice je upraven k napojení na jícnový zdroj regulovatelného tlaku vzduchu.
Antiaspirační sonda podle technického řešení dostatečně těsně a spolehlivě uzavře jícen a zcela zabrání vdechnutí obsahu žaludku do plic, přičemž navíc ze žaludku odvede v něm dosud pozůstávající zbylý obsah, tekutiny, žaludeční šťávy a plyny, a případně drobné částice potravy, jejichž rozměr je menší než velikost vstupních otvorů u zaváděcího konce nosné trubice. Podstatná přednost této antiaspirační sondy spočívá v rychlosti a snadnosti jejího použití.
Další její výhodou je její poměrně jednoduchá konstrukce, snadná a jednoduchá obsluha, v podstatě vylučující pochybení, nevyžadující zvláštní zaškolení a může ji obsluhovat a ovládat i nezkušený anesteziolog. Důležitá je rovněž rychlost a snadnost zavedení sondy, přičemž pacient je při vědomí a spolupracuje, udá, kdy je sonda řádně zavedena a je možno zahájit intravenózní rychlý úvod do celkové anestézie. Výhodou je rovněž přijatelná velikost tlaku balónku na přilehlou stěnu jícnu.
Přitom postup použití antiaspirační sondy podle technického řešení je takový, že po zavedení sondy do žaludku a nafouknutí žaludeční manžety do tvaru balónku a jeho povytažení do ústí jícnu, dojde k uzavření vstupu do jícnu. Následuje nafouknutí jícnové manžety do tvaru balónku, přičemž pacient indikuje jeho dostatečné nafouknutí pocitem mírného tlaku, pálení, za prsní kostí a fixace polohy antiaspirační sondy. Následuje úvod pacienta do celkové anestezie a jeho intubace, zavedení tracheální rourky - trubice do průdušnice, její utěsnění nafouknutím balónku tracheální rourky a fixace polohy tracheální rourky. Po tomto zajištění dýchací cesty, tj. časově po 1 až 3 minutách v případě zkušeného anesteziologa, v případě ostatních anesteziologů po 5 až 10 minutách, se jícnový balónek vypustí, aby, vlivem jeho dlouhodobého nafouknutí, nedošlo k otlakům sliznice jícnu. Tento stav trvá po celou dobu operace. V závěru zákroku, operace, avšak ještě v celkové anestezii pacienta a před vytažením tracheální rourky z průdušnice, se jícnový balónek antiaspirační sondy opět nafoukne, aby se zabránilo aspiraci. Následuje probuzení pacienta a obnovení jeho dávivého reflexu. Teprve poté se jícnový balónek a žaludeční balónek antiaspirační sondy vypustí a antiaspirační sonda se z žaludku, z jícnu a z úst pacienta vyndá. Obdobně se postupuje s tracheální trubicí.
Opatření antiaspirační sondy zaváděčem usnadňuje její kontrolovatelné zavádění do jícnu. Umožňuje rovněž použít pro nosnou trubici antiaspirační sondy měkčí, pružnější a snadněji ohebný materiál, což vede k menšímu a příznivějšímu mechanickému namáhání tkání pacienta, které budou s antiaspirační sondou při její aplikaci ve styku. Plast i kov pro konstrukci zaváděče jsou vhodné především pro svoji snadnou dostupnost, potřebnou mechanickou pevnost a pružnost při poměrně malém průřezu zaváděče, stálost materiálu, odolnost proti působení kyselých žaludečních šťáv a snadnou desinfekci.
Větší počet odsávacích otvorů trubice usnadňuje a urychluje odsávání obsahu žaludku a snižuje možnost omezení její funkčnosti, či úplného vyřazení z činnosti ucpáním odsávacího otvoru.
Provedení odsávacích otvorů ve směru podélná osy v odstupu od sebe, a/nebo ve směru po obvodu nosné trubice vůči sobě přesazené, umožňuje zajistit požadovanou mechanickou pevnost nosné trubice.
Zaoblení zaváděcího konce antiaspirační sondy zabrání případnému poranění tkáně pacienta.
-2CZ 35077 UI
Opatření žaludeční trubice na vstupu připojením alespoň jedním ze zařízení představovaných uzavíratelným a/nebo škrtícím zařízením přiváděného proudu tlakového plynu do žaludeční trubice a dále do prostoru mezi nosnou trubici a žaludeční manžetu, respektive do prstencovitého žaludečního balónku nebo měřičem tlaku přiváděného plynu nebo měřičem množství přiváděného plynu, anebo kontrolním nafukovacím balónkem plynu přiváděného pod žaludeční manžetu, zvyšuje vybavenost, technickou a medicínskou úroveň, kvalitu a užitnou hodnotu antiaspirační sondy, zlepšuje, zdokonaluje její funkčnost, snadnější a dokonalejší řádné ovládání, usnadňuje a zjednodušuje její obsluhu, umožňuje a usnadňuje řádnou a kontrolovatelnou funkci antiaspirační sondy a snižuje až vylučuje možnost pochybení při jejím použití a obsluze. Je bezpečnější s ohledem na zdraví pacienta.
Obdobné platí pro opatření vstupu jícnové trubice alespoň jedním ze zařízení představovaných uzavíratelným a/nebo škrtícím zařízením přiváděného proudu tlakového plynu do prostoru mezi nosnou trubici a jícnovou manžetu nebo měřičem tlaku nebo množství přiváděného plynu a/nebo kontrolním nafúkovacím balónkem plynu přiváděného pod jícnovou manžetu.
Použití silikonu na zhotovení nosné trubice a/nebo žaludeční trubice a/nebo jícnové trubice je vhodné zejména pro jeho snadnou dostupnost, osvědčenost, biokompatibilitu, dobré mechanické a fýzikální vlastnosti, stálostí odolnost proti působení chemikálií.
Objem plynu pod plně nafouknutou žaludeční manžetou do tvaru prstence, v hodnotě 20 ml, při jeho vnějším průměru dl 35 až 40 mm a pod plně nafouknutou jícnovou manžetou 20 až 40 ml, při vnějším průměru prstence d2 34 až 37 mm, jsou optimální, ověřená množství plynu a rozměry nafouknuté manžety, pro zajištění řádné funkce antiaspirační sondy a pro přijatelný tlak povrchu nafouknuté manžety, prstencovitého balónku na přilehlé stěny žaludku a jícnu, s ohledem na bezpečnost pacienta.
Radiokontrastní linka umožňuje s potřebnou přesností sledovat polohu antiaspirační sondy v těle pacienta a usnadňuje její použití a manipulaci s ní. To umožňuje odlišná průstupnost rentgenového záření materiálu radiokontrastní linky a lidské tkáně.
Opatření kontrolních nafukovacích balónků žaludeční manžety a jícnové manžety vzájemně odlišnými znaky usnadňuje obsluhu, snižuje možnost jejich záměny a přispívá k větší bezpečnosti pacienta. Vzájemně odlišné zabarvení obou kontrolních nafukovacích balónků představuje výrazně odlišné znaky - označení, omezující možnost jejich vzájemné záměny.
Vzdálenosti středů žaludeční manžety a jícnové manžety od 10 mm do 170 mm, šířky žaludeční manžety od 25 do 50 mm, šířky jícnové manžety v rozsahu od 50 do 90 mm, vše míněno ve směru podélné osy nosné trubice, a délky nosné trubice od 900 mm do 1200 mm, jsou ověřené optimální rozměry s ohledem především na anatomii lidského těla a pokrytí možnosti použití antiaspirační sondy pro, pokud možno všechny velikosti lidského těla.
Kónusová spojka Luer Lock je spolehlivé, ověřené, snadno dostupné a pro danou potřebu plně vyhovující zařízení.
Objasnění výkresů
Technické řešení je blíže osvětleno výkresy, na kterých je schematicky znázorněna v nárysu antiaspirační sonda podle technického řešení, sestávající z nosné trubice, opatřené u zaváděcího konce odsávacími otvory, vedle nichž, ve směru podélné osy nosné trubice jsou uspořádány v nafouknutém stavu žaludeční manžeta a jícnová manžeta, na opačném konci má nosná trubice uspořádány kontrolní balónek žaludeční manžety a kontrolní balónek jícnové manžety a výstupní otvor, na obr. 1. Antiaspirační sonda v nárysu, částečně v řezu na obr. 2, má uvnitř nosné trubice uspořádanou žaludeční trubici s vyústěním pod žaludeční manžetu a na vstupu napojenou na
-3CZ 35077 UI kontrolní žaludeční balónek a jícnovou trubici s vyústěním pod jícnovou manžetu a na vstupu napojenou na kontrolní jícnový balónek, přičemž uvnitř nosné trubice, ve směru její podélné osy, je uspořádán zaváděč. Detaily napojení žaludeční trubice na prostor pod žaludeční manžetou v nárysu, částečně v řezu, jsou znázorněny na obr. 3, obr. 4 a obr. 5, přičemž na obr. 3 žaludeční manžeta není nafouknutá a na obr. 4 a 5 jsou znázorněny dvě varianty spojení protilehlých konců žaludeční manžety s přilehlou obvodovou částí nosné trubice, přičemž žaludeční manžety jsou v nafouknutém stavu.
Příklady uskutečnění technického řešení
Antiaspirační sonda znázorněná na obr. 1 a 2 sestává z nosné trubice 1 hadicovitého tvaru, z pružně ohebného materiálu, mající u zaváděcího konce 3 provedeny odsávací otvory 6, spojující okolní prostor nosné trubice 1 s jejím vnitřním prostorem 2, který u protilehlého konce ústí, přes uzávěr 10 do výstupního otvoru 4 nosné trubice 1, který je upraven k napojení na odsávací zařízení. Od odsávacích otvorů 6 v odstupu, ve smyslu k výstupnímu otvoru 4 nosné trubice 1, je v nafouknutém stavu, do tvaru prstencovitého balónku, provedena žaludeční manžeta 8 a v odstupu od ní, ve smyslu od zaváděcího konce 3, je provedena jícnová manžeta 9. Oba protilehlé konce 24 každé manžety jsou po celém obvodu pevně, vzduchotěsně spojeny tmelem a/nebo svarem s přilehlou obvodovou částí nosné trubice L Ve vnitřním prostoru 2 nosné trubice 1 jsou, ve směru její podélné osy, uspořádány žaludeční trubice 11. s vyústěním 30 jejího kanálu 28 do prostoru 18 mezi přilehlými povrchy obvodové části nosné trubice 1 a žaludeční manžety 8, nafouknuté do tvaru prstencovitého balónku a jícnová trubice 15. s vyústěním 31 do prostoru 25 mezi přilehlými povrchy obvodové částí nosné trubice 1 a jícnové manžety 9, nafouknuté do tvaru prstencovitého balónku. Na opačném konci žaludeční trubice 11 provedený vstup 13 žaludeční trubice 11 je upraven k napojení na žaludeční zdroj regulovatelného tlaku vzduchu a opatřen uzávěrem 12 vstupu 13 žaludeční trubice 11 a na opačném konci jícnové trubice 15 provedený vstup 16 jícnové trubice 15 je upraven k napojení na jícnový zdroj regulovatelného tlaku vzduchu a opatřen uzávěrem 17 vstupu 16 jícnové trubice 15. Zaváděcí konec 3 nosné trubice 1 je opatřen oblým zakončením 5. Ve vnitřním prostoru 2 nosné trubice 1, ve směru její podélné osy, je uspořádán zaváděč 21. Žaludeční trubici 11 vzduchotěsně obepíná v místech u jejího vstupu 13 kontrolní balónek 20 žaludeční manžety 8, jehož vnitřní prostor je napojen na kanál 28 žaludeční trubice 11. Jícnovou trubici 15 vzduchotěsně obepíná v místech u jejího vstupu 16 kontrolní balónek 19 jícnové manžety 9, jehož vnitřní prostor je napojen na kanál 29 jícnové trubice 15. Konec kanálu 28 žaludeční trubice 11 je v místě pod žaludeční manžetou 8 uzavřen zátkou 32 žaludeční trubice 11. Konec kanálu 29 jícnové trubice 15 je v místě pod jícnovou manžetou 9 uzavřen zátkou 33 jícnové trubice 15. Odsávací otvory 6 nosné trubice 1 jsou, ve směru po obvodu nosné trubice 1, vůči sobě přesazeny o 180° (o 1 radian, R). Žaludeční manžeta 8 ve výchozím, nenafouknutém stavu, znázorněná na obr. 3, těsně obepíná přilehlou část obvodového povrchu nosné trubice 1 a na obr. 4 a 5 v nafouknutém stavu vytváří okolo nosné trubice 1 prstencovitý balónek, přičemž oba protilehlé konce 24 žaludeční manžety 8 jsou k přilehlé obvodové části nosné trubice 1 pevně, vzduchotěsně připevněny lepícím prostředkem 34. Protilehlé konce 24 žaludeční manžety 8 na obr. 5 jsou zahnuty směrem dovnitř prostoru 18 mezi přilehlými povrchy obvodové části nosné trubice 1 a žaludeční manžety 8. Kanál 28 žaludeční trubice 11 je vyústěním 30 napojen na prostor 18 pod žaludeční manžetou 8.
Průmyslová využitelnost
Antiaspirační sonda podle tohoto technického řešení je vhodná pro použití zejména v lékařství při uvádění pacienta do celkové anestezie a následných zákrocích. Jejím zavedením do průmyslové výroby se stane všeobecně dostupnější.

Claims (12)

1. Antiaspirační sonda, zamezující vdechnutí obsahu žaludku do průdušnice a do plic, k použití zejména v lékařství při úvodu pacienta do celkové anestezie a následných zákrocích nebo ve veterinární praxi, tvořená trubicí hadicovitého tvaru, sestávající z pružného materiálu, mající u vstupního konce, určeného k zavedení do žaludku, uspořádaný nafukovatelný balónek, s vnitřním prostorem napojeným na zdroj tlaku vzduchu, přičemž balónek po zavedení do žaludku a po nafouknutí, uzavře horní část žaludku, navazující na ústí jícnu do žaludku, vyznačující se tím, že sestává z nosné trubice (1) hadicovitého tvaru, z pružně ohebného materiálu, mající u zaváděcího konce (3), určeného k zasunutí do žaludku, proveden alespoň jeden odsávací otvor (6), vedoucí zvnějšku nosné trubice (1) do vnitřního prostoru (2) nosné trubice (1) a u protilehlého konce výstupní otvor (4) nosné trubice (1), upravený k napojení na odsávací zařízení odsávané hmoty ze žaludku, nad odsávacím otvorem (6) nosné trubice (1), míněno ve směru podélné osy nosné trubice (1), jsou v odstupu od sebe uspořádány dvě manžety, těsně obepínající vnější povrch nosné trubice (1), žaludeční manžeta (8), určená k zavedení do žaludku a, ve smyslu dále od odsávacího otvoru (6), míněno ve směru podélné osy nosné trubice (1), jícnová manžeta (9), určená k umístění do jícnu, oba protilehlé konce (24) každé manžety jsou po celém obvodu pevně, vzduchotěsně spojeny s přilehlou obvodovou částí nosné trubice (1), přičemž materiálem obou manžet je pružně protažitelná hmota, ve vnitřním prostoru (2) nosné trubice (1) je, ve směru její podélné osy, uspořádána žaludeční trubice (11), s vyústěním (30) do prostoru (18) mezi obvodovou částí nosné trubice (1) a žaludeční manžetou (8) a jícnová trubice (15), s vyústěním (31) do prostoru (25) mezi obvodovou částí nosné trubice (1) a jícnovou manžetou (9), přičemž na opačném konci žaludeční trubice (11) provedený vstup (13) žaludeční trubice (11) je upraven k napojení na žaludeční zdroj regulovatelného tlaku vzduchu a na opačném konci jícnové trubice (15) provedený vstup (16) jícnové trubice (15) je upraven k napojení na jícnový zdroj regulovatelného tlaku vzduchu.
2. Antiaspirační sonda podle nároku 1, vyznačující se tím, že ve vnitřním prostoru (2) nosné trubice (1), ve směru její podélné osy, je uspořádán zaváděč (21), mechanicky, alespoň v jednom místě u výstupního otvoru (4) nosné trubice (1), spojený přímo nebo nepřímo s nosnou trubicí (1), přičemž zaváděč (21) s výhodou sestává z plastu a/nebo kovu, ve tvaru prutu a/nebo lanka.
3. Antiaspirační sonda podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že nosná trubice (1) má provedeny alespoň dva odsávací otvory (6), s výhodou provedeny ve směru podélné osy v odstupu od sebe a/nebo, ve směru po obvodu nosné trubice (1), vůči sobě přesazeny.
4. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že zaváděcí konec (3) sondy je zaoblen.
5. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že na vstup (13) žaludeční trubice (11) je připojen vstup alespoň jednoho z následujících zařízení:
a) uzavíratelného a/nebo škrtícího zařízení přiváděného proudu tlakového plynu do žaludeční trubice (11) a dále do prostoru mezi nosnou trubici (1) a žaludeční manžetu (8),
b) měřiče tlaku přiváděného plynu,
c) měřiče množství přiváděného plynu,
d) kontrolního nafukovacího balónku (20) proudu tlakového plynu, přiváděného pod žaludeční manžetu (8).
6. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že na vstup (16) jícnové trubice (15) je připojen vstup alespoň jednoho z následujících zařízení:
-5 CZ 35077 UI
a) uzavíratelného a/nebo škrtícího zařízení přiváděného proudu tlakového plynu do jícnové trubice (15) a dále do prostoru mezi nosnou trubici (1) a jícnovou manžetu (9),
b) měřiče tlaku přiváděného plynu,
c) měřiče množství přiváděného plynu,
d) kontrolního nafukovacího balónku (19) proudu tlakového plynu, přiváděného pod jícnovou manžetu (9).
7. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že materiálem alespoň nosné trubice (1) a/nebo žaludeční trubice (11) a/nebo jícnové trubice (15) je silikon.
8. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že objem prstence, vzniklého při plně nafouknuté žaludeční manžetě (8), je 20 ml, při vnějším průměru dl prstence 35 mm až 40 mm a objem prstence vzniklého při plně nafouknuté jícnové manžetě (9) je 20 až 40 ml při vnějším průměru d2 prstence 34 mm až 37 mm.
9. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že po celé délce nosné trubice (1) je uspořádána radiokontrastní linka (21), přičemž s výhodou je uspořádána v plášti (7) nosné trubice (1).
10. Antiaspirační sonda podle nároků 5 a 6, vyznačující se tím, že kontrolní nafukovací balónek (20) žaludeční manžety (8) a kontrolní nafukovací balónek (19) jícnové manžety (9) jsou opatřeny vzájemně odlišnými znaky, s výhodou od sebe různým zabarvením.
11. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že vzdálenost středů žaludeční manžety (8) a jícnové manžety (9) „11“ je od 110 mm do 170 mm, šířka „bl “žaludeční manžety (8) je v rozsahu od 25 mm do 50 mm a šířka „b2“ jícnové manžety (9) je v rozsahu od 50 mm do 90 mm, vše míněno ve směru podélné osy nosné trubice (1) a délka „1“ nosné trubice sondy od zaváděcího konce po kónusovou spojku je v rozsahu od 900 mm do 1200 mm.
12. Antiaspirační sonda podle kteréhokoliv z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že na výstup nosné trubice (1) je připojena kónusová spojka Luer Lock s dvoucestným kohoutem Luer Lock a zátkami na spojku - závitovým uzávěrem Luer Lock.
CZ202138631U 2021-03-11 2021-03-11 Antiaspirační sonda CZ35077U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ202138631U CZ35077U1 (cs) 2021-03-11 2021-03-11 Antiaspirační sonda

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ202138631U CZ35077U1 (cs) 2021-03-11 2021-03-11 Antiaspirační sonda

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ35077U1 true CZ35077U1 (cs) 2021-05-18

Family

ID=75967078

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ202138631U CZ35077U1 (cs) 2021-03-11 2021-03-11 Antiaspirační sonda

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ35077U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU675027B2 (en) Esophageal-tracheal double lumen airway
US5392774A (en) Emergency resuscitation apparatus
US4334534A (en) Emergency airway management device
EP0389272B1 (en) Artifical airway device
US6792943B2 (en) Intubating ventilatory face mask
US5623921A (en) Laryngeal mask airway and method for its use
CN101657227B (zh) 具有药物递送设备的喉罩导气装置
US7938118B2 (en) Combination laryngeal mask airway with dual blocking and fluid removal features and method
US20100030057A1 (en) Imaging catheter
US10786640B2 (en) Reversible airway device and related method for ventilating a subject
US8276589B2 (en) Cricothyrotomy device
RU67448U1 (ru) Эндотрахеальная трубка
US9119927B1 (en) Apparatus and method for intubating humans and non-human animals
US20220062572A1 (en) A device for maintaining an airway in a patient
CN208436195U (zh) 一种急救双腔双套囊喉通气管
CZ35077U1 (cs) Antiaspirační sonda
US20080257357A1 (en) Dental laryngeal mask
CZ2021116A3 (cs) Antiaspirační sonda
CN109701130A (zh) 一种急救双腔双套囊喉通气管
JP3734763B2 (ja) 蘇生チューブ
WO2016014879A1 (en) Reversible airway device and related method for ventilating a subject
US20210113798A1 (en) Connector
US20220203057A1 (en) A tracheal aid
CN107899119A (zh) 一种改进型气管套管
NMyatra et al. Supraglottic airway devices

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20210518