CZ304641B6 - Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi - Google Patents

Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi Download PDF

Info

Publication number
CZ304641B6
CZ304641B6 CZ2013-501A CZ2013501A CZ304641B6 CZ 304641 B6 CZ304641 B6 CZ 304641B6 CZ 2013501 A CZ2013501 A CZ 2013501A CZ 304641 B6 CZ304641 B6 CZ 304641B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
additive
polyolefin
treated
leaching
composite
Prior art date
Application number
CZ2013-501A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2013501A3 (cs
Inventor
Dušan Kimmer
Ondřej Krátký
Jaroslav Chmelenský
Jan Fenyk
Miroslav Hala
Miroslava Kovářová
Martin Zatloukal
Original Assignee
Spur A.S.
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Spur A.S., Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně filed Critical Spur A.S.
Priority to CZ2013-501A priority Critical patent/CZ2013501A3/cs
Publication of CZ304641B6 publication Critical patent/CZ304641B6/cs
Publication of CZ2013501A3 publication Critical patent/CZ2013501A3/cs

Links

Landscapes

  • Manufacture Of Porous Articles, And Recovery And Treatment Of Waste Products (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)

Abstract

Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi obsahuje vedle základní polymerní složky tvořené polyolefinem přídavek multifunkčního aluminosilikátového aditiva se synergickými účinky taveninu ztužujícího plniva a nukleačního činidla na bázi jílu upraveného vyluhováním v HCl, přičemž toto aditivum je v kompozitní směsi obsaženo v množství 0,5 až 10 % hmotnostních a velikost jeho částic nepřesahuje 50 .mi.m. Je vhodný zejména pro výrobu lehčených polyolefinů se zjemněnou lehčenou strukturou a zlepšenými mechanickými vlastnostmi v energeticky úspornějším režimu.

Description

Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi obsahuje vedle základní polymemí složky tvořené polyolefinem přídavek multifunkčního aluminosilikátového aditiva se synergickými účinky taveninu ztužujícího plniva a nukleačního činidla na bázi jílu upraveného vyluhováním v HC1, přičemž toto aditivum je v kompozitní směsi obsaženo v množství 0,5 až 10 % hmotnostních a velikost jeho částic nepřesahuje 50 pm. Je vhodný zejména pro výrobu lehčených polyolefinů se zjemněnou lehčenou strukturou a zlepšenými mechanickými vlastnostmi v energeticky úspornějším režimu.
Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi
Oblast techniky
Vynález se týká polyolefinického kompozitu se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi, především pevností taveniny. Tento kompozit je vhodný zejména pro výrobu lehčených polyolefinů se zjemněnou lehčenou strukturou a zlepšenými mechanickými vlastnostmi v energeticky úspornějším režimu.
Dosavadní stav techniky
Výroba lehčených polyolefinů s využitím fyzikálních nadouvadel vyžaduje pro přípravu pěn s požadovanou strukturou možnost ovlivňovat řadu procesních parametrů (např. tlak v hlavě), čehož lze v mnoha případech docílit použitím polymerů s vyšší pevností taveniny (HMS - high melt strength) nebo jejich kombinací s jinými polymery v polymemích směsích. Je žádoucí, aby aplikace dražších HMS polyolefinů, které navíc vyžadují i energeticky náročnější zpracovatelský proces, vedla i ke zlepšení post procesních, mechanických, případně i jiných užitných vlastností polyolefinických pěn. V každém případě ale použití HMS polyolefinů vede ke zvýšení ceny výsledných, byť z hlediska vlastností kvalitnějších produktů.
Proto jsou hledány i další možná řešení. Další možností zvýšení pevnosti taveniny polyolefinů je přídavek vrstevnatých aluminosilikátových plniv - jílů, upravených speciálním procesem - interkalací. Zvýšení pevnosti taveniny polyolefinových směsí přídavkem těchto aditiv je sice nesporné, na druhé straně je třeba uvést, že vzhledem k náročnosti procesu interkalace nepřináší toto řešení v porovnání s použitím HMS polyolefinů potřebný ekonomický efekt. Také požadavek pozitivního ovlivnění dalších, především výsledných mechanických vlastností produktu není splněn na dostatečné úrovni.
Podstata vynálezu
K odstranění výše uvedených nedostatků přispívá do značné míry polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi, podle vynálezu. Tento kompozit obsahuje obdobně jako výše uvedené známé směsi přídavek aluminosilikátového aditiva. Podstata vynálezu spočívá ale v tom, že aluminosilikátovým aditivem je multifunkční aditivum se synergickými účinky taveninu ztužujícího plniva a nukleačního činidla na bázi jílu, upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové, při čemž toto aditivum je v kompozitní směsi obsaženo v množství 0,5 až 10 % hmotnostních a velikost jeho částic nepřesahuje 50 pm.
Obzvláště výhodné pak je pokud velikost částic aluminosilikátového aditiva upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové nepřesahuje 10 pm.
Aluminosilikátovým aditivem upraveným vyluhováním v kyselině chlorovodíkové, resp. multifunkčním aditivem na bázi jílu při tom může být především aditivum na bázi vermikulitu, montmorillonitu, metabentonitu, illitu, halloysitu nebo kaolinu.
Hlavní přínos polyolefinového kompozitu s obsahem multifunkčního aditiva na bázi jílu upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové podle vynálezu spočívá v synergických účincích tohoto aditiva jako taveninu ztužujícího plniva a nukleačního činidla.
Aplikací aditiv na bázi jílů upravených vyluhováním v kyselině chlorovodíkové v polyolefinických kompozitech dochází ke zlepšení zpracovatelských vlastností při procesu vytlačování se současným fyzikálním lehčením (pevnosti taveniny, vytváření nukleačních center), mechanic- 1 CZ 304641 B6 kých (tuhost, creep, pevnost v tahu a tlaku), post procesních (zvýšená objemová stabilita a rychlost odvětrávání) a užitných vlastností (odvětrávání pěn, možnost potlačení hořlavosti bez použití konvenčních retardérů hoření) připravených pěn.
Kvalitní polyolefinické pěny mají jemnou strukturu s co nejmenšími celami. Při jejich přípravě ale dochází ke zvýšení rychlosti expanze pěny po vytlačení, což se projevuje nežádoucím efektem deformace výtlačku, jako např. příčné zvlnění plošných výrobků, deformaci kruhových profilů do tvarů čtverce, trojúhelníku apod. Potlačení této deformace je možno provést zvýšením pevnosti taveniny. Aditivum, které je předmětem tohoto vynálezu umožňuje přípravu pěn s velice jemnou strukturou (pozitivní vliv na nukleaci) a zároveň pomocí tohoto aditiva se výrazně snižuje rychlost expanze pěny po vytlačení a tím se potlačuje vznik nežádoucí deformace po vytlačení (vlivem zvýšení pevnosti taveniny) - můžeme tedy hovořit o již uvedeném synergickém efektu.
Podstatu vynálezu nejlépe charakterizují grafické závislosti (obr. 1 až 3) tahových charakteristik měřených při T = 150 °C a při elongačních rychlostech 0,1 s 1 a 1 s 1 na rotačním reometru ARES 2000 a Sentamantově elongačním reometru SER-HV-A01. Ze závislostí tahového napětí na Hencky deformacích (obr. 1 pro elongační rychlost 0,1 s 1 a obr. 2 pro elongační rychlost 1 s“ ') a tahové viskozity jako funkce času (obr. 3) je zřejmé, že silně rozvětvený LD-PE vykazuje větší napětí v celé oblasti deformací, a tedy na jeho zpracování je zapotřebí více energie, než pro málo rozvětvený LD-PE Bralen FB 2-17. Chování Bralenu FB 2-17 aditovaného 6 % hmotn. vermikulitu upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové, s velikostí částic do 40 pm je v oblasti malých deformací podobné samotné PE matrici, ale v oblasti větších deformací nebo delších časových period jsou vlastnosti kompozitu podobné vlastnostem vysoce rozvětveného PE, s výhodou využitelné např. pro docílení požadovaných tlaků na hlavě vytlačovacího stroje.
Pozitivní vliv aditivace polyolefinů vrstevnatými aluminosilikáty na post procesní, mechanické a užitné vlastnosti pěn je zdůrazněn v jednotlivých příkladech uskutečnění vynálezu.
Přehled obrázků na výkresech
K bližšímu objasnění podstaty vynálezu slouží přirozené výkresy, kde představuje:
obr. 1 - Srovnání závislostí tahových napětí na tahové deformaci při rychlosti elongační deformace 0,1 s“1:
silně větvený PE (PE Bralen FB 2-17) a kompozit PE (Bralen FB 2-17) s 6 % hmotn. plniva vermikulitu upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové.
obr. 2 - Srovnání závislostí tahových napětí na tahové deformaci při rychlosti elongační deformace 1 s“1:
silně větvený PE (PE Bralen FB 2-17) a kompozit PE (Bralen FB 2-17) s 6 % hmotn. plniva vermikulitu upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové.
obr. 3 - Srovnání závislostí tahových napětí na čase při dvou rychlostech elongační deformace:
silně větvený PE (PE Bralen FB 2-17) a kompozit PE (Bralen FB 2-17) s 6 % hmotn. plniva vermikulitu upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové.
obr. 4 - Pevnost taveniny se 3 % hmotn. různých jílových aditiv.
obr. 5 - Závislosti pevnosti tavenin na obsahu vermikulitu upraveného vyluhováním v kyselin chlorovodíkové a tryskově pomletého na střední hodnotu velikosti částic 5 pm v PE matrici.
-2CZ 304641 B6
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Na vytlačovací lince pro přípravu pěnových bloků z polyethylenu LMP ImpiantiRC 9 s akumulátorem taveniny Caspro byl zpracován polyolefinický kompozit podle vynálezu v příkladném složení podle receptury:
LD-PE Borealis FA 6220 Antikolapsní činidlo Nukleant
Vermikulit upravený vyluhováním v kyselině chlorovodíkové (o velikosti částic < 40 pm)
97,8 % hmotn. 1,2 % hmotn.
1,0 % hmotn.
Pro srovnání byla rovněž zpracována směs podle srovnávací receptury:
LD-PE Borealis FA 6220 Antikolapsní činidlo Nukleant
Vermikulit upravený vyluhováním v kyselině chlorovodíkové (o velikosti částic < 40 pm)
98,3 % hmotn. 1,2 % hmotn. 0,5 % hmotn.
Technologický režim zařízení byl následující:
Extrudér:
Procesní teploty na vytlačovacím zařízení 82- 155 °C
Teplota taveniny 101 °C
Výkon extrudéru 65 kg/h
Dávkování butanu 4 kg/h
Otáčky šneku 32 rpm
Zatížení motoru 12,8 A
Akumulátor:
Procesní teploty na akumulátoru taveniny 82- 155 °C
Délka výstřiku 10,5 s
Tlak taveniny při výstřiku 31 bar (3,1 MPa)
Používané multifunkční aditivum na bázi aluminosilikátu (jílu) bylo pro dokonalou dispergaci upraveno vyluhováním v kyselině chlorovodíkové, proséváním a mletím.
Směs jílu (o velikosti částic do 40 pm) a 1M HCI byla zahřívána za stálého míchání na 80 °C po dobu 10 min. a následně promývána destilovanou vodou pro odstranění chloridových iontů.
(Poznámka: úprava aluminosilikátů vyluhováním v kyselině chlorovodíkové o různých koncentracích přispívá ke zvětšení povrchu plniva a objemu pórů. Koncentrace HCI, doba působení a následné mletí mohou ovlivňovat selektivitu úprav aluminosilikátů, v případě vermikulitu konkrétně stupeň eliminace MgO, AI2O3).
Z hlediska přínosu použití již 1 % hmotn. vermikulitu umožnilo:
-3 CZ 304641 B6
1. Úplnou náhradu běžně používaných nukleantů - talku.
2. Zvýšení pevnosti taveniny, která se projevila zvýšením tlaku taveniny při výstřiků z 26 (2,6 MPa) na 31 bar (3,1 MPa), tedy o 14 % a zvýšením délky výstřiků o 3 % ve srovnání s recepturou bez jílového aditiva.
3. Zatížení motoru 12,8 A bylo o 11 % nižší než při extruzi polyolefinické směsi s 30 % hmotn. silně rozvětveného PE, které se používá pro přípravu pěn se stejnou rychlostí odvětrání, objemovou hmotností a pevností v tlaku.
Navíc zpracování polyolefinického kompozitu podle vynálezu probíhá v energeticky úspornějšímu režimu, než zpracování výše zmíněných HMS polyethylenů samotných nebo jejich směsí s méně rozvětvenými polyethyleny.
Příklad 2
Všechny podmínky byly stejné jako v příkladě č. 1, jen základní polymemí složka byl použit LD-PE (Bralen FB 2-17) a jako multifunkční aditivum byly v množství 3 % hmotn. postupně použity:
1. Nemodifikovaný vermikulit o velikosti částic do 40 pm - VER 40
2. Tryskově mletý nemodifikovaný vermikulit s průměrnou velikostí částic 5 pm - VER J5
3. Vermikulit upravený vyluhováním v HC1 o velikosti částic do 40 pm - VER HC1 40
4. Tryskově mletý nemodifikovaný vermikulit upravený vyluhováním v HC1 s průměrnou velikostí částic 5 pm - VER HC1 J5.
Vliv na pevnost taveniny (viz obr. 4) se projevil především při vytlačovacím procesu, ale i na výsledných vlastnostech pěn.
U kompozitů s tryskově mletým vermikulitem upraveným vyluhováním v HC1 (3 % hmotn.) došlo již i k výraznému zlepšení mechanických vlastností připravených pěn, např. napětí v tlaku pří stlačení vzorku o 50 % dle ČSN EN ISO 3386-1 z hodnoty 0,123 MPa u vzorku, kde jako nukleant byl použit Talek Ds 3 pm (0,5 % hmotn.) - srovnávací receptura z příkladu 1, na hodnotu 0,136 MPa, u vzorku ztuženého 3 % hmotn. Vermikulitu upraveného vyluhováním v HC1, bez přítomnosti talku. Zkušební stroj T1RATEST 2710 (0 až 10 kN), digitální posuvka MITUTOYO CD-15CP (0-150/0,01 mm).
Při tahové zkoušce kompozitních pěn připravených bez plniva (srovnávací receptura z příkladu 1) a s obsahem 3 % hmotn. plniva upraveného vyluhováním v HC1 o velikosti částic do 40 pm a 3 % hmotn. tryskově mletého plniva s průměrnou velikostí částic 5 pm došlo k postupnému zvýšení pevnosti při protržení u plněných vzorků o 9 a 13 %.
% hmotn. VER HC1 40 stejně jako VER HC1 J5 v pěně zajistila snížení rychlosti hoření ze 196 mm/min. stanovené pro kompozit ze srovnávacího materiálu dle příkladu 1 na 62 respektive 50 mm/min., přičemž vzorky kompozitu při hoření již neodkapávaly. Měřeno dle ČSN ISO 3795.
Příklad 3
Postup přípravy dle příkladu 1, ale kompozitní pěny obsahovaly 3, 6 a 9 % hmotn. vermikulitu upraveného vyluhováním v HC1 a tryskově pomletého na střední hodnotu velikosti částic 5 pm. Obdobně jako při stanovení pevnosti taveniny u kompaktních kompozitů (obr. 5), obsah 9 % hmotn. aditiva již nezlepšil požadovanou reologii při fyzikálním lehčení PE. S rostoucím obsahem jílového aditiva v řadě 0, 3, 6 a 9 % hmotn. ale výrazně rostla rychlost odvětrání pěn, která
-4CZ 304641 B6 byla sledována poklesem koeficientu tepelné vodivosti (z 36 mW/m.K na konečnou 48 mW/m.K), ke kterému dochází při postupné náhradě fyzikálního nadouvadla za vzduch v uzavřené lehčené struktuře polyolefinu. Ve sledovaném intervalu 0, 3, 6 a 9 % hmotn. vermikulitu došlo u ustálení koeficientu tepelné vodivosti po 48, 47, 41 a 35 dnech.
Příklad 4
Použitá receptura polyolefinického kompozitu stejná jako v příkladech 1 a 3, nebyl ale připravován blok lehčeného PE, ale trubkový profil 18/10, který při výrobě ze srovnávací receptury z příkladu 1 již podléhá kolapsu. Vyztužení 3 % hmotn. Vermikulitu upraveného vyluhováním v HCl zajistilo dobrou rozměrovou stabilitu během vytlačovacího procesu i při odvětrávání.
Příklad 5
Postup přípravy stejný jako v příkladech 1 až 4, ale místo LD-PE byl jako základní polymemí složka použit PP homopolymer (Daploy WB 130HMS 260).
Příklad 6
Postup přípravy stejný jako v příkladech 1 až 4, ale místo LD-PE byl jako základní polymemí složka použit PP kopolymer (Daploy WB 260HMS).
Příklad 7
Postup přípravy stejný jako v příkladech 1 až 6, ale místo vermikulitu upraveného vyluhováním v HCl byl jako multifunkční aditivum na bázi jílu použit montmorillonit (Osage, Wyoming) upravený vyluhováním v HCl.
Příklad 8
Postup přípravy stejný jako v příkladech 1 až 6, ale místo vermikulitu upraveného vyluhováním v HCl byl jako multifunkční aditivum na bázi jílu použit (High Bridge, Kentucky) upravený vyluhováním v HCl.
Příklad 9
Postup přípravy stejný jako v příkladech 1 až 6, ale místo vermikulitu upraveného vyluhováním v HCl byl jako multifunkční aditivum na bázi jílu použit illit (Fithian, Illinois) upravený vyluhováním v HCl.
Příklad 10
Postup přípravy stejný jako v příkladech 1 až 6, ale místo vermikulitu upraveného vyluhováním v HCl byl jako multifunkční aditivum na bázi jílu použit halloysit (Aldrich) upravený vyluhováním v HCl.
-5CZ 304641 B6
Příklad 11
Postup přípravy stejný jako v příkladech 1 až 6, ale místo vermikulitu upraveného vyluhováním v HC1 byl jako multifunkční aditivum na bázi jílu použit kaolin (Benátky nad Jizerou) upravený vyluhováním v HC1.
PATENTOVÉ NÁROKV

Claims (3)

1. Polyolefmický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi, především pevností taveniny, který je vhodný zejména pro výrobu lehčených polyolefinů se zjemněnou lehčenou strukturou a zlepšenými mechanickými vlastnostmi v energeticky úspornějším režimu a který vedle základní polymemí složky tvořené polyolefinem obsahuje přídavek aluminosilikátového aditiva, vyznačující se tím, že aluminosilikátovým aditivem je multifunkční aditivum se synergickými účinky taveninu ztužujícího plniva a nukleačního činidla na bázi jílu upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové, při čemž toto aditivum je v kompozitní směsi obsaženo v množství 0,5 až 10 % hmotnostních a velikost jeho částic nepřesahuje 50 pm.
2. Polyolefmický kompozit podle nároku 1, vyznačující se tím, že aluminosilikátovým aditivem upraveným vyluhováním v kyselině chlorovodíkové je multifunkčním aditivum na bázi jílu zejména pak vermikulitu, montmorillonitu, metabentonitu, illitu, halloysitu nebo kaolinu.
3. Polyolefmický kompozit podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že velikost částic aluminosilikátového aditiva upraveného vyluhováním v kyselině chlorovodíkové nepřesahuje 10 pm.
3 výkresy
-6CZ 304641 B6
Obr. 1
Henckyho deformace
-7CZ 304641 B6 čas (s)
Obr. 3
Obr. 4
Závislost tahového napětí na deformaci
160000
Tahové napětí (Pa)
Deformace
BratenFB2-17
-*-8raíen FB 2-17 * 3% Vja
CZ2013-501A 2013-06-27 2013-06-27 Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi CZ2013501A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-501A CZ2013501A3 (cs) 2013-06-27 2013-06-27 Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-501A CZ2013501A3 (cs) 2013-06-27 2013-06-27 Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ304641B6 true CZ304641B6 (cs) 2014-08-13
CZ2013501A3 CZ2013501A3 (cs) 2014-08-13

Family

ID=51293400

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2013-501A CZ2013501A3 (cs) 2013-06-27 2013-06-27 Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2013501A3 (cs)

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2002036698A2 (en) * 2000-11-06 2002-05-10 A. Schulman, Inc. Polyolefin film for use as a non-staining masking film
EP2112201A1 (en) * 2008-04-25 2009-10-28 INEOS Manufacturing Belgium NV Oxygen Barrier Composition
WO2011149591A2 (en) * 2010-05-28 2011-12-01 General Cable Technologies Corporation Halogen-free flame retardant polyolefin
WO2011159059A2 (en) * 2010-06-17 2011-12-22 Honam Petrochemical Corporation Thermoplasic vulcanizates composition havng improved foaming formability and molded article manufactured therefrom
US20120121836A1 (en) * 2005-08-11 2012-05-17 Lynden William Trickey containers and permeable films
EP2492314A2 (en) * 2009-10-22 2012-08-29 LG Chem, Ltd. Clay-reinforced poly(lactic acid)-polyolefin alloy composition

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2002036698A2 (en) * 2000-11-06 2002-05-10 A. Schulman, Inc. Polyolefin film for use as a non-staining masking film
US20120121836A1 (en) * 2005-08-11 2012-05-17 Lynden William Trickey containers and permeable films
EP2112201A1 (en) * 2008-04-25 2009-10-28 INEOS Manufacturing Belgium NV Oxygen Barrier Composition
EP2492314A2 (en) * 2009-10-22 2012-08-29 LG Chem, Ltd. Clay-reinforced poly(lactic acid)-polyolefin alloy composition
WO2011149591A2 (en) * 2010-05-28 2011-12-01 General Cable Technologies Corporation Halogen-free flame retardant polyolefin
WO2011159059A2 (en) * 2010-06-17 2011-12-22 Honam Petrochemical Corporation Thermoplasic vulcanizates composition havng improved foaming formability and molded article manufactured therefrom

Non-Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
Bakalárská práce "Vlastnosti, príprava a pouzití nanokompozitu termoplast-minerální plnivo", Martin Barták, 26.05.2006 *
Diplomová práce "Príprava plniv pro polymerní kompozity", 30.05.2011; Bc. Martina Charouzová; Univerzita T. Bati ve Zlíne *

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2013501A3 (cs) 2014-08-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Peng et al. Water-assisted compounding of cellulose nanocrystals into polyamide 6 for use as a nucleating agent for microcellular foaming
US8507568B2 (en) Suspension polymerization and foaming of water containing activated carbon-nano/microparticulate polymer composites
Li et al. Mechanical performance, water absorption behavior and biodegradability of poly (methyl methacrylate)-modified starch/SBR biocomposites
CA2607010A1 (en) Wood particle filled polyvinyl chloride composites and their foams
JP2018154835A (ja) ポリマーベースの発泡体の発泡挙動及びセル構造におけるタルクの造核効率
Prasad et al. Permeability control in polymeric systems: a review
WO2008133839A1 (en) Hybrid pvc/wood-reinforcement nanocomposites and method of manufacture
JP2016500396A (ja) ポリマーフォーム
CN104710697A (zh) 一种新型隔音聚苯乙烯泡沫板材及其制备方法
Martínez et al. Microcellular foaming of layered double hydroxide− polymer nanocomposites
US20160207835A1 (en) Plastic stone composite
Visakh et al. Polyvinylchloride (PVC)-based blends: state of art, new challenges and opportunities
Li et al. Study on the structure, thermal properties, and mechanical properties of PMMA-grafted SBR/clay nanocomposites
Oksman et al. Melt compounding process of cellulose nanocomposites
CZ304641B6 (cs) Polyolefinický kompozit se zlepšenými zpracovatelskými vlastnostmi
Guo et al. Wood–polymer composite foams
CN109265825B (zh) 一种聚丙烯或聚丙烯复合物发泡制品及其制备方法
Hemlata Hybridization effect of silane treated basalt fiber on the mechanical, thermal and morphological properties of polypropylene/bamboo composite
KR101791684B1 (ko) 목분을 함유하는 폴리머 조성물
Krishnan et al. Halloysite bionanocomposites
Ahmadzadeh et al. Powerful Solution to Mitigate the Temperature Variation Effect: Development of Novel Superinsulating Materials
Wang et al. Effect of plasticizer (DOP) on cell structure and mechanical properties of extrusion-foamed PVC sheet
Abu-Zahra et al. Enhanced dimensional stability of rigid PVC foams using glass fibers
Zheng et al. Preparation and Mechanical Properties of Layered Double Hydrotalcides//Polystyrene Nanocomposites Prepared by an in-situ Bubble Stretching Method
Kaymakci et al. Effect of nano-clay on some physical and mechanical properties of wood polymer nanocomposites

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20230627