CZ2237U1 - Dřevěný panel - Google Patents

Dřevěný panel Download PDF

Info

Publication number
CZ2237U1
CZ2237U1 CZ19931418U CZ141893U CZ2237U1 CZ 2237 U1 CZ2237 U1 CZ 2237U1 CZ 19931418 U CZ19931418 U CZ 19931418U CZ 141893 U CZ141893 U CZ 141893U CZ 2237 U1 CZ2237 U1 CZ 2237U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
elements
layer
layers
panel
wooden
Prior art date
Application number
CZ19931418U
Other languages
English (en)
Inventor
Werner Eckert
Original Assignee
Holzbau Amann Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Holzbau Amann Gmbh filed Critical Holzbau Amann Gmbh
Priority to CZ19931418U priority Critical patent/CZ2237U1/cs
Publication of CZ2237U1 publication Critical patent/CZ2237U1/cs

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)
  • Panels For Use In Building Construction (AREA)

Description

(54) Dřevěný panel
CZ 2237 U ·
X
1ME-33
9128
-1Dřevěný panel
Oblast techniky
X
Toto technické řešení se týká dřevěného panelu pro stěny, stropy nebo zastřešení, který se skládá z většího počtu navzájem spojených vrstev, tvořených jednotlivými prvky.
Dosavadní stav techniky
Takové dřevěné panely jsou již známy v různých provedeních, která slouží k racionalizaci a k částečnému přenesení výrobního procesu ze staveniště do dílny.
Z patentu EP 0 214 088 je znám dřevěný skříňovítý prvek, tvořený vnějšími lištami spojených postranními stěnami. Použité stavební díly jsou poměrně nákladné a drahé, což je zejména u formátů s velkými plochami nevýhodné.
Z patentu DE-PS 16 59 175 je dále znám stavební prvek, který je vytvořen ve formě bloku složeného z trámů ležících na sobě a spojených na vnější straně. Tím je k dispozici masivní stavební prvek s příslušnou hmotností, se kterým se obtížně manipuluje, a který se vyznačuje vysokou spotřebou materiálu.
Z patentu DE-PS 21 48 585 je znám stěnový prvek, jehož dvě střední vrstvy jsou tvořeny rovnoběžně probíhajícími a na stranách se částečně překrývajícími prkny, přičemž k dodatečnému spojení slouží prkna uspořádaná ve formě rámu. Takové stěnové prvky lze sice použít jako mezistěny s nízkými požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci, pro staticky nosné stěny a zejména pro vnější stěny jsou však prakticky nevhodné.
9128
-2Podstata technického řešení
Úlohou tohoto technického řešení je vytvořit dřevěný panel výše zmíněného typu, s nímž je snadná manipulace, který se vyznačuje vysokou stabilitou, dobrými izolačními parametry a příznivými náklady na jeho zhotovení. Dále má být umožněno snadné uložení instalačního vedení uvnitř dřevěného panelu.
Jako řešení této úlohy je podle tohoto technického řešení navržen dřevěný panel pro stěny, stropy, zastřešení a obdobné účely, obsahující několik ve formě roštu uspořádaných vrstev, vytvořených z lišt, prken nebo jiných podobných jednotlivých j prvků, sestávající alespoíí ze tří těchto vrstev tvořených zmíněnými navzájem rovnoběžnými prvky oddělenými mezerami, přičemž prvky prvé vrstvy jsou navzájem spojeny s prvky druhé vrstvy a třetí vrstvy, uspořádanými po obou stranách prvé vrstvy.
Podél okrajů tohoto dřevěného panelu se nachází profilový spoj, tvořený okraji prvků různých vrstev.
Jednou z výhodných forem technického řešení je dřevěný panel sestávající z pěti vrstev a konstruovaný tak, že shora zmíněná druhá vrstva a třetí vrstva jsou opatřeny z vnější strany příslušnou izolační vrstvou, provedenou z rovnoběžně uspořádaných prvků, jejichž podélné okraje se překrývají s podélnými okraji příslušné druhé nebo třetí izolační vrstvy. Jinak řečeno jsou druhá a třetí vrstva provedeny jako izolační vrstvy, které jsou doplněny z vnější strany příslušnými dalšími Izolačními vrstvami, tvořenými opět rovnoběžnými prvky oddělenými mezerami, přičemž podélné okraje prvků v jedné izolační vrstvě se překrývají * s podélnými okraji prvků s ní sousedící izolační vrstvy. „
Výhodné u tohoto provedení je, když alespoň některé vrstvy, t.j. např. první a druhá, jsou spojeny křížem, což má za následek vysokou stabilitu dřevěného panelu. Dále je vrstvami s rovnoběžnými prkny po obou stranách střední vrstvy zajištěno dobré utěsnění.
V důsledku přítomnosti vrstev s rovnoběžnými prvky jsou již
9128 ' -3k dispozici kanály a duté prostory pro instalaci, přičemž tyto dutiny rovněž přispívají k dobré izolaci.
Uspořádání drážek a per, vytvořené jednotlivými vrstvami, poskytuje stabilní spojení sousedních dřevěných panelů pomocí množství navzájem do sebe zapadajících prvkň.
U dřevěného panelu s pěti vrstvami vyplývá již z uspořádání vrstev podle tohoto technického řešení a z tomu odpovídající konstrukce vysoká stabilita a izolační schopnost. Na základě dalšího vývoje tohoto technického řešení je však přednostně navrhován panel se sedmi vrstvami. Tento panel obsahuje první vrstvu, se kterou sousedí druhá a třetí vrstva s příčně, nebo s výhodou s paralelně uspořádanými prvky, na nichž se nacházejí dvě dvojité izolační vrstvy, vytvořené z rovnoběžných prvků.
Tím jsou vytvořeny přes první vrstvu, tvořenou přednostně horizontálně probíhajícími prkny nebo lištami, kanály procházející touto vrstvou napříč a vycházející z ní rovněž na obě strany, které umožňují snadné uložení instalace.
Při tomto uspořádání je dosahována tak vysoká stabilita, že jsou tyto dřevěné panely použitelné pro konstrukci nosných stěn.
Přes vysokou pevnost, která je srovnatelná s blokovým způsobem stavby. je dosažena značná úspora materiálu a tím snížení hmotnosti. Oproti zdivu je při jinak srovnatelných hodnotách dosaženo velmi významného snížení objemu ve prospěch vnitřního prostoru stavby.
Jednotlivými prvky mohou být jeden až tři metry dlouhá prkna, s výhodou takzvaná kratina. Přitom mohou nit prkna jednotlivých prvků tloušťku 1 až 4 cm, s výhodou 2,4 cm a šířku od 6 do 16 cm, s výhodou asi 12 cm.
Jednotlivé vrstvy jsou tak konstruovány z většího počtu jednotlivých prvků o poměrně malé velikosti, což umožňuje použití méně nákladného zbytkového dřeva a tím výrobu dřevěného panelu s nižšími náklady.
Další detaily technického řešení jsou uvedeny v závislých nároc í ch.
9128
-4Přehled obrázků na výkresech
Podrobnosti technického řešeni jsou dále objasněny na výkresů:
základě
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr
Obr a 7 a 10 a 14 až 20 je pohled na boční stranu dřevěného panelu je pohled na čelní stranu dřevěného panelu znázorněného na obr. 1 je pohled na kratší čelní stranu panelu znázorněného na obr. 1 je perspektivní pohled na dřevěný panel znázorněný na obr. 1 je pohled na boční stranu dřevěného panelu s částečně odkrytými jednotlivými vrstvami jsou znázorněním spojovacích pásem dvou dřevěných panelů v různých oblastech připojení je znázorněním zakončovaeích prvků na protilehlých úzkých stranách dřevěného panelu jsou podobně jako obr. 8 znázorněním zakončovaeích a připojovacích prvků rozdílného provedení na protilehlých úzkých stranách dřevěného panelu je schematickým znázorněním úseku stavby, vytvořeného převážně z dřevěných panelů podle technického řešení je vertikální řez dřevěným panelem složeným ze dvou dílčích panelů jsou horizontální řezy dřevěnými panely, které se liší počtem vrstev a provedením vnějších vrstev je řez vertikální stykovou oblastí dvou dřevěných stavebních panelů jsou řezy detaily stykových a rohových oblastí různých dřevěných stavebních panelů
9128
-5Příklady provedení technického řešení
Na obr. 1 až 5 jsou znázorněny pohledy na dřevěný panel X tvořený sedmi vrstvami. Tento dřevěný panel může být použit jako stěnový panel, stropní panel nebo jako střešní panel, přičemž mohou být konce většího množství takovýchto panel 8 navzájem do sebe zasunuty pomocí drážkového a peřového systému a spojeny. Jako oblast použití přicházejí v úvahu např. obytné stavby, objekty s kancelářemi, stavby pro provozování řemeslné výroby a užitkové stavební objekty všeho druhu. Dřevěné panely mohou být bez problémfl za použití smíšeného stavebního způsobu kombinovány jak s jinými dřevěnými stavebními systémy, tak se zdivém, betonem nebo stavebními systémy užívajícími jako materiálu oceli.
Jednotlivé vrstvy 2 až 8 dřevěného panelu X jsou tvořeny ze souběžně uspořádaných prvků 9 oddělených mezerami, kterými jsou lišty nebo prkna a které jsou spojeny vždy s prvky sousední vrstvy. Vzájemné spojení prvků jedné vrstvy se může uskutečnit například pomocí prvků druhé vrstvy rovnoběžného směru, může však být provedeno i pomocí pravoúhle položených překřižujících prvků.
V příkladu provedení jsou obě vnější izolační vrstvy 2,3 a 7,8 tvořeny rovnoběžně uspořádanými prvky 9, přičemž kraje jednotlivých prvků sousedních vrstev podélně částečně přesahují. Toto je dobře zřetelné zejména z obr. 1 a 4Pomocí vnějších rovnoběžných dvojitých vrstev 2,3 a 7,8 je dřevěný panel na svých vnějších stranách nepropustně uzavřen, což je předpokladem pro dobrou tepelnou a zvukovou izolaci.
Prvky 9 první vrstvy 5, jakož i obou sousedních vrstev, t.j. druhé vrstvy 4 a třetí vrstvy 6, jsou rovněž navzájem rovnoběžné, avšak jejich směr je příčný ke směru prvků obou vnějších dvojitých vrstev. Tímto křížovým spojením je dosaženo vysoké stability, která umožňuje dvojrozměrné křížové přenášení zatížení jak pro síly působící kolmo, tak pro síly způsobující namáhání ohybem. Je dosahováno i značné tuhosti tabulí. Dále je tím zabráněno zkroucení dřevěných panelů a jejich smrštění v podélném
9128
-6, mohou mít buď 5. mohou být panel opatřen vždy na dvou i příčném směru.
Na obr. 5 s částečně odkrytými vrstvami jsou dobře znatelné jednotlivé vrstvy 2 až 8 a jejich vzájemné uspořádání.
Prvky 9 jednotlivých vrstev, vytvořené z prken stejné průřezy nebo, jak je zřejmé zvláště z obr jejich průřezy i odlišné.
Podél celého obvodu čelních stěn je dřevěný spojovacím systémem pero - drážka. přičemž sousedních čelních stranách je bud' systém drážek 10 nebo per 11. To je dobře zřejmé z obr. 1 až 3. Po celém obvodu jsou jak v systému drážek, tak systému per vybíhající prvky 9, které slouží k zavedení a přenosu spojovacích sil.
V důsledku vzájemného zasunutí sousedních dřevěných stavebních panelů 1. (viz rovněž obr. 6 a 7) se dosáhne vysoké stability spojení a mimo to není přítomna žádná přes celý panel napříč procházející mezera, která by mohla působit jako chladicí most.
Z obr. 4, jakož i z obr. 6 až 10, je rovněž zřejmé, že provedení okrajů na čelních stranách dřevěného panelu může být odlišné, například ve srovnání s obr. 1 až 3.
Podstatné je pouze to, aby docházelo ke vzájemnému zasunutí navzájem se překrývajících a zubovitě uspořádaných sousedních vrstev dřevěných panelů. Jak již bylo zmíněno, toto podstatně přispívá k tvorbě definovaných tepelně- a zvukově-izolačních vlastností.
Spojení sousedních dřevěných panelů i v oblasti systémů drážek a per může být prováděno lepením a/nebo pomocí hřebíků, šroubů a podobně. Lepené spojení zabezpečuje kromě přenosu sil také těsnost ve spojovací oblasti.
Mezery mezi prvky 9 v jednotlivých vrstvách vytvářejí kanály
12. probíhající v podélném nebo příčném směru (srovnej obr. 1 až
3). ve kterých mohou být uložena instalační vedení a instalační trubky.
Tím je rovněž dána možnost i po zhotovení stěny z dřevěných
9128
-7panelů, a sádrovým i instalae i.
Kanály přítomné v panelech tvoří dutiny, kterými je docílena podstatná úspora hmotnosti a rovněž úspora materiálu. Přesto je ještě k dispozici takové množství hmoty, že oproti obvyklému skeletovému způsobu výstavby nastává podstatně zlepšené tlumení zvuku 1 zlepšená schopnost udržování tepla.
Vzájemným kontaktem a přitlačením jednotlivých prvků 9 proti sobě se zabrání dutinovému efektu, protože nejsou přítomny velké plochy desek, které by mohly kmitat. V důsledku toho je také možno bez obtíží upevnit na takové stěny regály, závěsné případne i karbonovým i po provedení jejího obložení (např. deskami), provést ještě dodatečně skříňky a průmyslovou podobně. Zhotovení sériovou výrobou.
dřevěných panelů 1 se provádí která umožňuje dosažení vysoké přesnosti rozměrů, předem daných pevnostních parametrů, jakož i krátké doby výroby.
Jednotlivé prvky 9 vrstev 2 až 8 jsou spolu přednostně spojovány tlakovým lepením, čímž se dosáhne vysoké pevnosti materiál mohou být použita prkna poměrně malých rozměrů, cm a tlouštku 2,4 mohou mít např. šířku 12 cm. Protože
Jako která jsou rozměry dřevěných panelů voleny tak, aby s nimi bylo možno snadno manipulovat jsou přizpůsobeny modulu zdivá, použitému v příslušném stavbě, může být použita jako materiál tzv. krátina o délce do 3 m.
Tím použ i t í je umožněno obzvláště výhodné zbytkového dřeva, které velmi značně snižuje materiálové náklady. Nároky kladené na dřevo se přitom omezují pouze na jeho pevnost, na vzhled není kladen žádný nárok.
Z obr. 1.1, na kterém je znázorněn úsek stavebního objektu, je zřejmé jaké rozměry mohou mít jednotlivé dřevěné panely XZ obrázku je rovněž dobře patrné, že se jedná o stavebnicový významným způsobem zjednodušuje systém, který a stropů.
Kromě toho mohou být montáž stěn sníženy montážní náklady v důsledku pnměrně nízké časové náročnosti montáže.
9128
-8Jak je znázorněno na obr. 11, mohou být jednotlivé dřevěné panely i zhotoveny v rozdílných velikostech, které umožňují dobré přizpůsobení nejrůznějším půdorysům proveden í s tavby.
V konstrukcích rohů a napojení na ostatní stavební díly mohou být. panely opatřeny různými zakončovacími profilovými prvky 13. (obr. 11, jakož i obr. 8 a 10). Na obr. 8 až 10 jsou znázorněna různá provedení takových koncových profilovaných prvků 13. která jsou schopná spojení s dřevěnými panely.
Dřevěné panely podle tohoto technického řešení lze použít nejen jako konstrukční stěny, ale rovněž jako příčky, jak je znázorněno na obr. 12. Pro zjednodušení je takový dřevěný panel la složen ze dvou jednotlivých desek .14, 15, přičemž dělicí rovina 16 se nachází uprostřed mezi nimi. Jednotlivé desky 14, 15 jsou v případě provedení znázorněného na obrázku složeny ze tří vrstev 17 až 19, uspořádaných k sobě navzájem křížem.
Před montáží se mohou tyto desky, které jsou polovičními dřevěnými panely snadno transportovat a lze nimi dobře panelu. Také 15 mohou být manipulovat. Obzvláštní výhoda však spočívá v tom, že jsou rovněž velmi vhodné k dodatečné vestavbě dělicích příček.
Jak je vidět na obr. 12. jsou na podlaze a na stropě případně i na stěnách umístěny pražce 22, na které mohou být z obou stran nasazeny a upevněny jednotlivé desky 14, 15.. Způsob připevnění se přitom řídí předpokládaným zatížením dřevěného přilehlé ploché strany jednotlivých desek 14.
případně spolu navzájem spojeny. Kromě spojení pomocí šroubů zde rovněž mohou přicházet v úvahu kombinace s lepeným spojením, takže po montáži panelu z jednotlivých desek může být dosaženo vysoké stability. Přinejmenším na spodních a horních čelních stranách 23 dřevěného panelu jsou přípojné profily ^sloužící k zakrytému umístění na pražce 22. Provedení těchto přípojných profilů může být podle okolností měněno.
Dvojdílným provedením dřevěného panelu la a profilováním spojovací části je umožněno prakticky zakryté upevnění dřevěného panelu, bez vně viditelných upevňovacích rámů nebo jiných
9128
-9upevňovacích prvkfl.
Obr. 13 a 14 znázorňují dřevěné panely, které mohou být provedeny buď jako jeden kus, nebo pro montáž mezistěn mohou sestávat ze dvou desek 14 a 15. Dřevěný panel lb znázorněný na obr. 13 má 8 vrstev, zatímco dřevěný panel 1c znázorněný na obr. 14 má 6 vrstev. Dřevěné panely lb a lc mohou být pro využití jako dělicí příčky, znázorněné na obr. 12, konstruovány ve formě dvou dí 1 íT s dělicí rovinou 16>. Jak již bylo v této souvislosti uvedeno, není bezpodmínečně nutné, aby dělicí rovina 16 ležela ve střední rovině dřevěného panelu. 1.1 dřevěného panelu se sedmi vrstvami např. existuje rovněž možnost rozdělit tento panel do dvou dřevěných stavebních desek, přičemž se jedna z těchto desek skládá ze tří vrstev a druhá ze čtyř vrstev.
V obměnách přikladli provedení dřevěného panelu 1_, znázorněných na obr. 1 až 5 se dřevěné panely lb a lc odlišují svými vnějšími vrstvami.
Mezi jednotlivými prvky 9 vnější vrstvy 24 nejsou žádné nebo jsou jen malé mezery. Čímž je vytvořena prakticky souvislá vnější stěna. Aby se zamezilo tvorbě trhlin, jsou s výhodou v místech styku jednotlivých prvkfl 9 vnějších vrstev 24 malé mezery, např. 1 až 2mro. Vnější vrstva 24 je utěsněna další vrstvou, která se nachází pod ní, je orientována stejným směrem a její jednotlivé prvky jsou umístěny pod oblastmi. ve kterých dochází ke styku prvkfl vrchní vrstvy.
Jak je znázorněno na obr. 14, existuje však i možnost provést utěsnění nikoli za použití dvou vrstev, jak je znázorněno na obr. 13, ale pouze jednou vrstvou prken spojených na drážku a pero. Vzájemným zapadáním drážek a per se docílí dostatečné utěsnění, takže spodní mezivrstva mflže být vynechána. V závislosti na požadavcích týkajících se těsnosti, tluuštky nebo stability, může být použit, buď dřevěný panel lb, nebo Lc. U dřevěného panelu lc. je čárkovaně znázorněn ještě jeden navazující dřevěný panel lc. Zde je možno jasně vidět, jak do sebe zapadají drážkové a peřové spojovac í pvofi 1y.
9120
-10Obr. 15 znázorňuje vertikální styčnou oblast dvou nad sebou umístěných dřevěných panelů lb s odvrácenými připojovacími profily. Vnější vrstvy 24 jsou v tomto příkladu provedení oproti vnitřním vrstvám poněkud posunuty a oblast styku je překryta vnějšími prkny 26, která jsou vsazeny mezi jednotlivé prvky 9 poněkud posunutých vnějších stran 24.
Obr. 16 znázorňuje styčnou oblast dvou dřevěných panelů A, které svírají pravý úhel. Obr. 17 znázorňuje roh, vytvořený ze dvou dřevěných panelů. Dřevěné panely znázorněné na obr. 16 a 17 mají stejnou tloušťku a rovněž stejný počet, vrstev.
Obr. 18 znázorňuje oblast styku sedm ivrstevného dřevěného panelu s panelem pětivrstevným, sloužícím např. jako dělicí příčka. Obr. 19 a 20 znázorňují spojení pětivrstvých dřevěných panelů a konstrukci rohu, vytvořeného z pětivrstvých panelů.
Jako materiál pro jednotlivé prvky 9 se používá vysušené dřevo, čímž je zajištěno, že nenastává smršťování v délce ani v šířce, a v důsledku toho je možno získat dřevěné panely A s přesnými rozměry. Po slepení jednotlivých vrstev se dřevěný panel uřízne na míru a po celém obvodu ofrézuje, čímž se docílí jeho přesných rozměrů. Ofrézování se provede tak, že se odstraní zbytky lepidla, které případně zůstaly v systému drážek a per. a zároveň se jím provede zkosení hran, aby bylo umožněno snadné a rychlé zasunutí sousedních dřevěných panelů do sebe.
Je vhodné ještě uvést, že přesným zhotovením dřevěných panelů A se prakticky vyloučí nerovnosti stěn, takže se může vynechat nosná konstrukce (laťkový rošt) pro obklad vnějších i vnitřních stěn budovy.
Hlavní výhody dřevěného panelu A podle tohoto technického řešení. případně stěn, stropů nebo zastřešení vyrobených za použití tohoto dřevěného panelu lze stručně shrnout takto'· úspora materiálu při stejné stabilitě a stejných tepe 1 ně-i zo1ačn ích v 1 astnostech, možnost využití zbytkového dřeva a tím i možnost obzvláště levné výroby,
9128
-líní zké náklady na tesařské práce a montáž, přesné rozměry, těsnost proti větru a zároveň prodyšnost, snadné uložení instalačních vedení a možnost dodatečné změny instalace.
Celkem se tak provedením dřevěného panelu 1. podle tohoto technického řešení spojuje u jednoho stavebního dílu řada výhod. Je možné rovněž poukázat na možnost variací, týkajících se rozměrů jednotlivých prvků 9. jakož i na počet a uspořádání vrstev dřevěného panelu. Tyto variace mohou být uskutečněny ve shodě s příslušnými mechanickými nebo tepelně-izolačními vlastnostmi, případně s dalšími vlastnostmi dřevěného panelu.

Claims (9)

  1. NÁROKY i i
    CO T; —.
    Ξ “ >
    r: c O Λ N S?
    %>
    LO
    X <3 r\c —- n<
    rc
    1. Dřevěný obsahuj ící vytvořených panel pro stěny, stropy, zastřešení a obdobné účely, roštu uspořádaných vrstev, jiných podobných jednotlivých několik ve formě z lišt, prken nebo prvků (95, vyznačující se tím, že sestává alespoň ze tří těchto vrstev tvořených navzájem rovnoběžnými prvky (9 5 oddělenými mezerami, přičemž navzájem spojeny s prvky (9 5 (95 prvé vrstvy (5) jsou prvky druhé vrstvy (45 a třetí vrstvy (65, uspořádanými po obou stranách prvé vrstvy (55, a tím, že podél okrajů tohoto panelu se nachází profilový spoj, tvořený okraji prvků (95 různých vrstev.
  2. 2. Dřevěný vyznačující vrstva (65 jsou z (2,85, tvořenými vrstvou panel podle nároku 1, sestávající z pěti vrstev.
    t. í m, že druhá vrstva (4 5 a třetí strany opatřeny příslušnou izolační rovnoběžnými prvky (95 oddělenými mezerami, přičemž podélné okraje prvků (95 izolační vrstvy (2,8) se překrývají s podélnými okraji prvků (95 s ní sousedící druhé nebo třetí vrstvy (4,65.
  3. 3. Dřevěný panel podle nároku 1, sestávající ze sedmi vrstev, vyznačující se tím, že na druhou vrstvu (45 a na třetí vrstvu (65 jsou připevněny vždy dvě izolační vrstvy (2,3:7,85, tvořené rovnoběžnými prvky oddělenými mezerami, přičemž podélné okraje prvků (95 v jedné izolační vrstvě (2,75 se překrývají s podélnými okraji prvků (95 s ní sousedící izolační vrstvy (3,85.
  4. 4. Dřevěný panel podle nároků 1 až 3. vyznačující se tím, že uspořádání vrstvách tvoří drážku nebo přičemž toto uspořádání je shodné.
    krajních prvků pero (10,115 (95 v jednotlivých profilového spoje, dvou sousedních okrajů panelu
    9128
    -135. Dřevěný se tím, panel podle nároků 1 až 4, v y z n a č u j í c í že prvky (9) jsou prkna nebo lišty o délce 1 až 3 m.
  5. 6. Dřevěný panel podle se t í m, že prvky (9) 4 cm a šířce 6 až 16 cm.
    nároků 1 až 5, v y z jsou prkna nebo lišty n či č u j í c í o tloušťce 1 až
  6. 7. Dřevěný panel podle nároků 1 až 3, vyznač u j íc í se tím, že prvky (9) jednotlivých vrstev jsou spojeny lepením nebo pomocí hřebíků nebo šroubů.
  7. 8. Dřevěný panel podle nároků 1 až 3,vyznačující se tím, že jeho vnější vrstva je opatřena doplňkovou izolační vrstvou.
  8. 9. Dřevěný panel podle nároku 7, vyznačující se tím, že prvky (9) jednotlivých vrstev jsou slepeny polyuretanovým lepidlem bez obsahu formaldehydu.
  9. 10. Dřevěný panel podle kteréhokoliv z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že panel je v plošné boční rovině rozdělen do dvou dílčích panelů (14,15).
CZ19931418U 1993-10-13 1993-10-13 Dřevěný panel CZ2237U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19931418U CZ2237U1 (cs) 1993-10-13 1993-10-13 Dřevěný panel

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19931418U CZ2237U1 (cs) 1993-10-13 1993-10-13 Dřevěný panel

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2237U1 true CZ2237U1 (cs) 1994-07-28

Family

ID=38735801

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19931418U CZ2237U1 (cs) 1993-10-13 1993-10-13 Dřevěný panel

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2237U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6534143B1 (en) Prefabricated laminated wood member
US7100342B2 (en) Building panel
CA2597079C (en) Improved structural insulated panel and panel joint
EP2316624A2 (en) Multi-layer wood panel
EP3433439B1 (en) A construction system
EA030818B1 (ru) Изолирующая стена, узел стойки для изолирующей стены и способ изготовления изолирующей стены
US6330775B1 (en) Prefabricated building wall structure
RU74404U1 (ru) Сборная строительная конструкция из продольных элементов и продольный элемент (варианты) для сборки этой конструкции
WO2020105035A2 (en) Composite inner wall panel
CZ2237U1 (cs) Dřevěný panel
KR20190001270U (ko) 건축용 벽체 블록 및 건축용 벽체 모듈 조립체
CA1284571C (en) Rapid assembly building system
RU49860U1 (ru) Деревянный строительный элемент, блок и стена малоэтажного сооружения
CZ292629B6 (cs) Prefabrikovaná stěna budovy
WO2012131406A1 (en) System of building construction, specially designed for construction of load bearing partition and external walls; roof elements and floor constructions
WO1991008359A1 (en) Construction element for building cabins
EP4069911B1 (en) Prefabricated boarding for cladding a wooden frame of a building with walls and method for applying such a prefabricated boarding to a wooden frame
CN214785290U (zh) 一种易于组装的用于装配式建筑的预制木板材
PL242452B1 (pl) Warstwowa płyta konstrukcyjna
RU2461687C1 (ru) Деревянный сборный элемент и ограждающая конструкция деревянного строения, собранная из деревянных сборных элементов
RU2456414C1 (ru) Деревянный строительный элемент и стена здания, возведенная с его использованием
WO2008048138A1 (fr) Structure en poutre préfabriquée
CZ6619U1 (cs) Stavební nosný prvek
JPH11247331A (ja) 間仕切用壁パネルおよび壁構造
JPH10245914A (ja) 壁の構築工法と壁用パネル