CZ2016237A3 - Střelná zbraň - Google Patents

Střelná zbraň Download PDF

Info

Publication number
CZ2016237A3
CZ2016237A3 CZ2016-237A CZ2016237A CZ2016237A3 CZ 2016237 A3 CZ2016237 A3 CZ 2016237A3 CZ 2016237 A CZ2016237 A CZ 2016237A CZ 2016237 A3 CZ2016237 A3 CZ 2016237A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
lever
latch
firing
carrier
bolt
Prior art date
Application number
CZ2016-237A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ306785B6 (cs
Inventor
imek VladimĂ­r Ĺ
Original Assignee
Česká Zbrojovka A.S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Česká Zbrojovka A.S. filed Critical Česká Zbrojovka A.S.
Priority to CZ2016-237A priority Critical patent/CZ2016237A3/cs
Priority to US16/087,062 priority patent/US10775118B1/en
Priority to MX2018011147A priority patent/MX392004B/es
Priority to HU1800405A priority patent/HU231102B1/hu
Priority to SK50057-2018A priority patent/SK288812B6/sk
Priority to BR112018068541-0A priority patent/BR112018068541B1/pt
Priority to CA3020353A priority patent/CA3020353C/en
Priority to PCT/CZ2017/000027 priority patent/WO2017186195A1/en
Publication of CZ306785B6 publication Critical patent/CZ306785B6/cs
Publication of CZ2016237A3 publication Critical patent/CZ2016237A3/cs
Priority to PH12018501942A priority patent/PH12018501942A1/en
Priority to ZA2018/06313A priority patent/ZA201806313B/en

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F41WEAPONS
    • F41AFUNCTIONAL FEATURES OR DETAILS COMMON TO BOTH SMALLARMS AND ORDNANCE, e.g. CANNONS; MOUNTINGS FOR SMALLARMS OR ORDNANCE
    • F41A3/00Breech mechanisms, e.g. locks
    • F41A3/64Mounting of breech-blocks; Accessories for breech-blocks or breech-block mountings
    • F41A3/72Operating handles or levers; Mounting thereof in breech-blocks or bolts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Golf Clubs (AREA)
  • Aiming, Guidance, Guns With A Light Source, Armor, Camouflage, And Targets (AREA)
  • Buckles (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Electrophonic Musical Instruments (AREA)

Abstract

Střelná zbraň obsahuje pouzdro (1) spojené se sestavou (2) hlavně, závěr (3) umístěný v pouzdru (1) a spojený s pružinou pro puzení závěru (3) do jeho výchozí polohy pro výstřel, napínací páku (11) a dále nosič (4) napínací páky (11) uspořádaný pro posuv pomocí napínací páky (11) ve směru a proti směru střelby. Napínací páka (11) obsahuje první západku (6) a pákový díl (7). První západka (6) je uspořádána pro řízený pohyb z první polohy, tj. pro výstřel, v níž je zachycena za sestavu (2) hlavně a fixuje tak napínací páku (11) k sestavě (2) hlavně, do druhé polohy, v níž je toto zachycení rozpojeno a napínací páka (11) se může pohybovat v osovém směru proti směru střelby. Nosič (4) dále obsahuje druhou západku (5). Když je první západka (6) v uvedené první poloze, druhá západka (5) je mimo záběr se závěrem (3), takže závěr (3) při pohybu proti směru střelby vyvolaném výstřelem není spojen s nosičem (4). Když je napínací páka (11) mimo polohu pro výstřel a zároveň se dotýká závěru (3), je druhá západka (5) v záběru se závěrem (3) a napínací páka (11) je tak uchycena k závěru (3).

Description

Oblast techniky
Vynález se týká střelné zbraně, konkrétně střelné zbraně s napínací pákou s neměnnou polohou během pohybu závěru vyvolaného výstřelem. Střelná zbraň obsahuje napínací páku, která je v uvedeném smyslu nezávislá na pohybu závěru při střelbě. Napínací páka slouží k manuálnímu natažení závěru do zadní polohy, po jejím uvolnění dochází k nabití zbraně. Dále umožňuje v případě nedovření závěru jeho přesunutí do přední výchozí polohy před výstřelem. Napínací páku lze umístit na pravou nebo levou stranu pouzdra zbraně.
Dosavadní stav techniky
Příkladem řešení zaměřených na konstrukci napínací páky známých ze stavu techniky je řešení popisované v dokumentu SS413^071. Tento dokument popisuje sestavu napínací páky, která obsahuje sklopnou napínací páku a je spojena se závěrem. Sklápěním napínací páky je dosaženo toho, že při střelbě páka neobtěžuje střelce. Nevýhodou je poměrná složitost konstrukce daného řešení.
U stávající techniky lze nalézt několik používaných řešení napínací páky:
1. Napínací páka pevně spojená se závěrem
Jde o nejpoužívanější řešení, které je výhodné zejména svou jednoduchostí a snadnou zaměnitelností strany zbraně, na které je páka umístěna (v případě polohy napínací páky na pravé nebo levé straně zbraně ve směru střelby). Nevýhodou tohoto řešeni je pohyb páky při střelbě, kdy tento pohyb může rušit střelce, případně hrozí při nevhodném úchopu zbraně i zranění obsluhy.
2. Napínací páka je nezávislá na pohybu závěru při střelbě
Z hlediska obsluhy je toto řešení výhodnější než to, kdy je napínací páka pevně spojená se závěrem. Napínací páka je při střelbě spojená s pouzdrem zbraně a neruší obsluhu. Napínací páka je na současných zbraních umístěna na levé nebo pravé straně pouzdra zbraně, případně v zadní části pouzdra nad ramenní opěrou zbraně.
Nevýhodou uvedených řešení je:
- nutnost speciálního ústrojí na dorážení závěru do jeho přední polohy při „nedovírce (závěr se při nabíjení zbraně nebo po výstřelu nepřesune do přední výchozí polohy a obsluha před následujícím výstřelem musí manuálně závěr do této polohy přesunout),
- potřeba fixovat napínací páku v přední poloze při střelbě (spojením s pouzdrem zbraně nebo pružinou působící ve směru střelby), a
- složitost mechanismu napínací páky v případě variantního umístění napínací páky na pravou nebo levou stranu pouzdra zbraně ve směru střelby - mechanismus má až dvojnásobný počet dílů, aby byla zajištěna jeho ovladatelnost z obou stran.
Podstata vynálezu
Nevýhody dosavadního stavu techniky odstraňuje střelná zbraň podle vynálezu, obsahující pouzdro zbraně spojené se sestavou hlavně, závěr zbraně umístěný v pouzdru a spojený s pružinou pro puzení závěru do jeho výchozí polohy pro výstřel, a napínací páku. Střelná zbraň dále obsahuje nosič napínací páky, který je spojen s napínací pákou a uspořádán pro společný posuvný pohyb v osovém směru zbraně s napínací pákou ve směru a proti směru střelby, přičemž napínací páka obsahuje první západku a pákový díl, kde první západka je uspořádána pro řízený pohyb, pomocí manuálního ovládání pákového dílu, z první polohy - polohy pro výstřel, v níž první západka je zachycena za sestavu hlavně a fixuje tak napínací páku k sestavě hlavně, do druhé polohy, v níž je toto zachycení rozpojeno a napínací páka se může pohybovat v uvedeném osovém směru proti směru střelby, a nosič obsahuje druhou západku uspořádanou tak, že když je první západka v uvedené první poloze, druhá západka je mimo záběr se závěrem, takže závěr při svém pohybu proti směru střelby vyvolaném výstřelem není spojen s nosičem, a když je napínací páka mimo polohu pro výstřel a když se zároveň dotýká závěru, je druhá západka v záběru se závěrem a napínací páka je tak uchycena k závěru, přičemž nosič je dále uspořádán pro řízený pohyb v uvedeném osovém směru pomocí manuálního ovládání pákového dílu.
Podle jednoho z výhodných provedení napínací páka obsahuje pružinu uspořádanou pro puzení první západky do záběru se sestavou hlavně a pákový díl uspořádaný tak, že ručním působením silou proti směru střelby na pákový díl se první západka uvede do pohybu z uvedené první polohy do uvedené druhé polohy proti síle pružiny.
Podle jednoho z výhodných provedení je napínací páka vložena do nosiče, přičemž ji lze vložit do nosiče volitelně tak, aby byl pákový díl umístěn na pravé nebo levé straně zbraně.
Střelná zbraň je s výhodou uspořádána tak, že napínací páka a nosič jsou vyjmutelné z pouzdra bez použití nářadí.
Napínací páka s výhodou obsahuje hmatník, jímž je opatřen pákový díl.
Nové řešení nabíjecího ústrojí popisuje variantu, kdy je možné napínací páku umístit na pravou nebo levou stranu pouzdra zbraně. Aby se minimalizoval počet dílů v nabíjecím ústrojí, nemění se stranově pouze samotná napínací páka, ale sestava několika dílů. Ta obsahuje jak samotnou napínací páku, tak i západku, která zajišťuje fixaci nabíjecího ústrojí k pouzdru zbraně při střelbě. V pouzdru zbraně pak zůstává nosič napínací páky, do kterého lze sestavu napínací páky vložit z levé nebo pravé strany.
V případě závady zbraně, kdy je potřeba přesunout manuálně závěr zbraně do přední polohy, může nosič napínací páky obsahovat západku, která zajistí spojení nosiče napínací páky a závěru zbraně. Podmínkou tohoto řešení je, aby v přední poloze závěru došlo opět k oddělení nosiče napínací páky a závěru, tím je zajištěna nezávislost pohybu závěru a napínací páky při střelbě.
ΰ ha Snění li fPřehl&d obró-áků·'· na1 výkresfr&hj
Vynález bude dále popsán pomocí příkladu uskutečnění s odkazem na připojené výkresy, na nichž zobrazuje:
- obr. 1 napínací páku střelné zbraně podle vynálezu,
- obr. 2 perspektivní pohled na příklad uskutečnění střelné zbraně podle vynálezu se závěrem zbraně v přední poloze,
- obr. 3 zbraň z obr. 2 v částečném podélném řezu,
- obr. 4 zbraň z obr. 3 se závěrem přemístěným mimo přední výchozí polohu,
- obr. 5 mechanismus spolupůsobení napínací páky se sestavou hlavně u zbraně z obr. 2 až 4, a
- obr. 6 zbraň z obr. 2 až 5 s polohou závěru zbraně a nosiče napínací páky, v níž je možné měnit pravou nebo levou stranu montáže napínací páky.
y
Příklad uskutečněni vynalezu
Obr. 1 ukazuje napínací páku 11 střelné zbraně podle
vynálezu. Jak ukazuje obr. 1, napínací páka 11 obsahuj e
základnu 9, pákový díl Ί_, první západku 6 a pružinu 10. Pružina 10 působí na první západku 6, která při střelbě fixuje napínací páku 11 k sestavě 2 hlavně (viz obr. 2) . Pro lepší ovladatelnost je na pákovém dílu 1_ umístěn hmatník 8_.
Jak ukazuje obr. 2, než dojde k výstřelu, závěr 2 3e v přední výchozí poloze - poloze před výstřelem a napínací
páka 11 je prostřednictvím první západky 6, která je zachycena
za sestavu 2 hlavně, spojena se sestavou 2_ hlavně, hlavně je pevně spojena s pouzdrem ji. Sestava 2
Stejně jako obr. 2, i obr. 3 zobrazuje zbraň v poloze před výstřelem, avšak v řezu. Zbraň zahrnuje pouzdro ji spojené se sestavou 2 hlavně a závěr 3, který je umístěný v pouzdru 1. a působením vratné pružiny (není zobrazena) je ve výchozí poloze před výstřelem, kdy je v kontaktu se sestavou 2_ hlavně. Vratná pružina je předepnuta tak, že tlačí závěr 3 směrem dopředu (tj . ve směru střelby) do polohy před výstřelem. Nad závěrem 2 je umístěn posuvný nosič 4 napínací páky 11, který je spojen s napínací pákou 11 tak, že je napínací páka 11 do nosiče 4 vložena, takže se nosič 4 a napínací páka 11 posuvně pohybuji vždy společně dopředu (ve směru střelby) anebo dozadu (proti směru střelby). Nosič 4. je tedy uspořádán posuvně ve směru a proti směru střelby, přičemž na obr. 3 je zobrazen ve své přední poloze, kdy druhá západka 5, která je s tělem nosiče _4 otočně spojena, je v nadzvednuté poloze v důsledku toho, že svým předním ozubem 14 je nadzvednuta sestavou 2_ hlavně, na kterou přední ozub 14 v místě dotyku 13 dosedá. V důsledku tohoto nadzvednutí je mimo záběr se závěrem 3_ i zadní ozub 15 druhé západky 5, takže závěr 2 se P° výstřelu může bez záběru s druhou západkou 5 pohybovat směrem dozadu tj . proti směru střelby proti působení výše uvedené vratné pružiny působící na závěr 3. Ve výchozí přední poloze v poloze pro výstřel (poloha před výstřelem) je nosič £ fixován ve své přední poloze pomocí první západky _6 zachycené za sestavu 2_ hlavně a fixující tak polohu napínací páky 11 a tím i nosiče _4 spojeného s napínací pákou 11.
Při výstřelu, kdy dochází k pohybu závěru 3 proti směru střelby, je napínací páka 11 fixována v přední výchozí poloze pomocí ozubu na první západce 6. Druhá západka 5, jak bylo výše popsáno, je v nadzvednuté poloze v důsledku kontaktu se sestavou 2 hlavně v místě dotyku 13, a proto je vychýlena tak, že nedochází k jejímu kontaktu se závěrem 3, který se tak po výstřelu může pohybovat proti směru střelby.
K manuálnímu přesunutí závěru 2 do zadní polohy dojde při působení síly na pákový díl Ί_ proti směru střelby. Jak je možno dovodit například z obr. 5, nejdřív nakloněním pákového dílu 7 dochází k vychýlení první západky 6, která se tak dostane mimo záběr se sestavou 2 hlavně, takže dalším tlačením na pákový díl 2 proti směru střelby dojde k přemístění napínací páky 11 společně s vedením 4_, které je s napínací pákou 11 spojeno, takže se pohybuje společně s napínací pákou
11. Současně s odsunutím napínací páky 11 z přední polohy před výstřelem (z polohy pro výstřel) dojde k tomu, že přední ozub 14 druhé západky 5 již nebude nadzvedáván sestavou 2 hlavně v místě dotyku 13, a v důsledku toho druhá západka _5 klesne z vyvýšené polohy dolů a její zadní ozub 15 zapadne do vybrání
12, čímž se dostane do záběru se závěrem 3. Tímto způsobem dojde ke spojení mezi nosičem 4. a závěrem 3^. K opětovnému pohybu závěru _3 do přední polohy stačí uvolnit pákový díl Ί_ působením vratné pružiny, která tlačí závěr 3 dopředu, se závěr 2 s nosičem £ a napínací pákou 11 vrátí to výchozí přední polohy před výstřelem.
V případě „nedovírky, čili stavu, kdy se závěr 2 při nabíjení zbraně nebo po výstřelu nepřesune do přední výchozí polohy a obsluha před následujícím výstřelem musí manuálně závěr 3 do přední polohy přesunout, je třeba nejprve přemístit napínací páku 11 s nosičem £ do kontaktu se závěrem 3. Tím dojde k jejich vzájemné fixaci prostřednictvím druhé západky 5, která svým zadním ozubem 15 zapadne do vybrání 12 v závěru 3, jak tento stav ukazuje obr. 4. Potom je možné působením síly na pákový díl 1_ ve směru střelby přesunout závěr 3 do přední výchozí polohy před výstřelem.
Napínací páku 11 lze variantně v rámci základní rozborky zbraně umístit na pravou nebo levou stranu pouzdra 1.. Obr. 6 ukazuje polohu závěru 2 a nosiče 4_, v níž je možné měnit pravou nebo levou stranu montáže napínací páky 11. Vyjmutí napínací páky 11 umožňuje vybrání v pouzdru _1.
2 2 - sestava hlavně
3 - závěr
4 - nosič (napínací páky)
5 - druhá západka
6 - první západka
7 - pákový díl
8 - hmatník
9 - základna
10 - pružina
11 - napínací páka
12 - vybrání
13 - místo dotyku
14 - přední ozub
15 - zadní ozub

Claims (5)

  1. Patentové nároky
    1. Střelná zbraň, obsahující pouzdro (1) zbraně spojené se sestavou (2) hlavně, závěr (3) zbraně umístěný v pouzdru (1) a spojený s pružinou pro puzení závěru (3) do jeho výchozí polohy pro výstřel, a napínací páku (11), vyznačující setím, že dále obsahuje nosič (4) napínací páky (11), který je spojen s napínací pákou (11) a uspořádán pro společný posuvný pohyb v osovém směru zbraně s napínací pákou (11) ve směru a proti směru střelby, přičemž napínací páka (11) obsahuje první západku (6) a pákový díl (7), kde první západka (6) je uspořádána pro řízený pohyb, pomocí manuálního ovládání pákového dílu (7), z první polohy polohy pro výstřel, v níž první západka (6) je zachycena za sestavu (2) hlavně a fixuje tak napínací páku (11) k sestavě (2) hlavně, do druhé polohy, v níž je toto zachycení rozpojeno a napínací páka (11) se může pohybovat v uvedeném osovém směru proti směru střelby, a nosič (4) obsahuje druhou západku (5) uspořádanou tak, že když je první západka (6) v uvedené první poloze, druhá západka (5) je mimo záběr se závěrem (3), takže závěr (3) při svém pohybu proti směru střelby vyvolaném výstřelem není spojen s nosičem (4), a když je napínací páka (11) mimo polohu pro výstřel a když se zároveň dotýká závěru (3) , je druhá západka (5) v záběru se závěrem (3) a napínací páka (11) je tak uchycena k závěru (3), přičemž nosič (4) je dále uspořádán pro řízený pohyb v uvedeném osovém směru pomocí manuálního ovládání pákového dílu (7) .
  2. 2. Střelná zbraň podle nároku 1, vyznačující se tím, že napínací páka (11) obsahuje pružinu (10) uspořádanou pro puzení první západky (6) do záběru se sestavou (2) hlavně a pákový díl (7) uspořádaný tak, že ručním působením silou proti směru střelby na pákový díl (7) se první západka (6) uvede do pohybu z uvedené první polohy do uvedené druhé polohy proti sile pružiny (10).
  3. 3. Střelná zbraň podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se t i m , že napínací páka (11) je vložena do nosiče (4), přičemž ji lze vložit do nosiče (4) volitelně tak, aby byl pákový díl (7) umístěn na pravé nebo levé straně zbraně.
  4. 4. Střelná zbraň podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že je uspořádána tak, že napínací páka (11) a nosič (4) jsou vyjmutelné z pouzdra (1) bez použití nářadí.
  5. 5. Střelná zbraň podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že napínací páka (11) obsahuje hmatník (8), jímž je opatřen pákový díl (7).
CZ2016-237A 2016-04-25 2016-04-25 Střelná zbraň CZ2016237A3 (cs)

Priority Applications (10)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2016-237A CZ2016237A3 (cs) 2016-04-25 2016-04-25 Střelná zbraň
BR112018068541-0A BR112018068541B1 (pt) 2016-04-25 2017-04-20 Arma de fogo
MX2018011147A MX392004B (es) 2016-04-25 2017-04-20 Arma de fuego.
HU1800405A HU231102B1 (hu) 2016-04-25 2017-04-20 Lőfegyver
SK50057-2018A SK288812B6 (sk) 2016-04-25 2017-04-20 Strelná zbraň
US16/087,062 US10775118B1 (en) 2016-04-25 2017-04-20 Firearm
CA3020353A CA3020353C (en) 2016-04-25 2017-04-20 A firearm
PCT/CZ2017/000027 WO2017186195A1 (en) 2016-04-25 2017-04-20 A firearm
PH12018501942A PH12018501942A1 (en) 2016-04-25 2018-09-11 A firearm
ZA2018/06313A ZA201806313B (en) 2016-04-25 2018-09-20 A firearm

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2016-237A CZ2016237A3 (cs) 2016-04-25 2016-04-25 Střelná zbraň

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ306785B6 CZ306785B6 (cs) 2017-07-07
CZ2016237A3 true CZ2016237A3 (cs) 2017-07-07

Family

ID=58669543

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2016-237A CZ2016237A3 (cs) 2016-04-25 2016-04-25 Střelná zbraň

Country Status (9)

Country Link
US (1) US10775118B1 (cs)
CA (1) CA3020353C (cs)
CZ (1) CZ2016237A3 (cs)
HU (1) HU231102B1 (cs)
MX (1) MX392004B (cs)
PH (1) PH12018501942A1 (cs)
SK (1) SK288812B6 (cs)
WO (1) WO2017186195A1 (cs)
ZA (1) ZA201806313B (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102018001984B4 (de) 2018-03-12 2021-09-23 Heckler & Koch Gmbh Durchladevorrichtung einer Selbstladefeuerwaffe sowie mit einer Durchladevorrichtung ausgestattete Selbstladefeuerwaffe

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE245516C (cs) * 1911-02-27
GB228043A (en) * 1924-04-23 1925-01-29 Rudolf Von Frommer Improvements in or relating to breech-bolts of fire-arms
GB384152A (en) * 1932-03-17 1932-12-01 Rudolf Von Frommer Improvements in or relating to automatic fire arms with a movable barrel
GB413071A (en) * 1933-03-15 1934-07-12 Ceskoslovenska Zbrojovka Akcio Improvements in and relating to means for manually operating the breech mechanism of fire-arms
BE427101A (cs) 1937-04-08
US4052926A (en) * 1974-11-19 1977-10-11 Ithaca Gun Company, Inc. Charging handle for a gas-operated shotgun
DE19613987C2 (de) * 1996-04-09 2000-07-27 Heckler & Koch Gmbh Ladehebelanordnung
US8261649B2 (en) * 2007-02-09 2012-09-11 Magpul Industries Corp. Charging handle for automatic rife
US8307747B2 (en) * 2010-01-19 2012-11-13 Magpul Industries Corp. Self-engaging non-reciprocating charging handle
US20150053072A1 (en) * 2013-08-23 2015-02-26 Benjamin Bunker Enhanced Charging Handle

Also Published As

Publication number Publication date
HUP1800405A2 (en) 2019-03-28
WO2017186195A1 (en) 2017-11-02
MX2018011147A (es) 2018-11-22
SK500572018A3 (sk) 2018-12-03
BR112018068541A2 (pt) 2019-01-29
CZ306785B6 (cs) 2017-07-07
ZA201806313B (en) 2019-07-31
US10775118B1 (en) 2020-09-15
HU231102B1 (hu) 2020-08-28
CA3020353A1 (en) 2017-11-02
PH12018501942A1 (en) 2019-06-17
CA3020353C (en) 2022-04-12
SK288812B6 (sk) 2020-12-02
US20200292257A1 (en) 2020-09-17
MX392004B (es) 2025-03-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9239207B2 (en) Extendable slide member for pistol slide
US9506715B2 (en) Crossbow trigger assembly
US9784524B1 (en) Toy gun
US9546843B2 (en) Extendable slide member for pistol slide
US8495832B2 (en) Magazine dependent safety mechanism of a handgun
ES2249852T3 (es) Dispositivo para controlar el sistema de alimentacion de escopetas de corredera.
CA2879845A1 (en) Crossbow with a release mechanism
DK2995900T3 (en) EXCHANGED MAGAZINE FOR A RIFLE
EP2019959B1 (en) Locking mechanism of a hand firearm
CZ306500B6 (cs) Samonabíjecí pistole
NO317768B1 (no) Avfyringsmekanisme for ildvapen
CZ2016237A3 (cs) Střelná zbraň
US4555973A (en) Automatic hand firearm operating and safety handle
US20180292158A1 (en) Cocking device for a firing pin and weapon comprising said cocking device
RU190817U1 (ru) Автоматическая затворная задержка
EP0378976A1 (en) Automatic safety device for fire arms
CZ29030U1 (cs) Samonabíjecí pistole
EA026051B1 (ru) Стрелковое оружие с затворной задержкой
CZ2015806A3 (cs) Úderníkové ústrojí pro automatické a poloautomatické pistole
US1386197A (en) Self-loading pistol
CZ30347U1 (cs) Mechanizmus zamykání závěru zbraně
CZ201738A3 (cs) Mechanizmus fixace zásobníku v rukojeti pistole
CZ2016613A3 (cs) Systém pro rozborku samonabíjecí pistole
CZ9904011A3 (cs) Palná zbraň vybavená rychlým pojistným mechanismem a soupravou pojistného zařízení
BR112018068541B1 (pt) Arma de fogo