CZ2013966A3 - Process for preparing block copolymer - Google Patents

Process for preparing block copolymer Download PDF

Info

Publication number
CZ2013966A3
CZ2013966A3 CZ2013-966A CZ2013966A CZ2013966A3 CZ 2013966 A3 CZ2013966 A3 CZ 2013966A3 CZ 2013966 A CZ2013966 A CZ 2013966A CZ 2013966 A3 CZ2013966 A3 CZ 2013966A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
lactic
glycolic acid
carbon atoms
poly
polymerization
Prior art date
Application number
CZ2013-966A
Other languages
Czech (cs)
Other versions
CZ305046B6 (en
Inventor
Lucy Vojtová
Ivana Chamradová
Zdeňka Vyroubalová
Josef Jančář
Original Assignee
Vysoké Učení Technické V Brně
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vysoké Učení Technické V Brně filed Critical Vysoké Učení Technické V Brně
Priority to CZ2013-966A priority Critical patent/CZ305046B6/en
Publication of CZ2013966A3 publication Critical patent/CZ2013966A3/en
Publication of CZ305046B6 publication Critical patent/CZ305046B6/en

Links

Abstract

Řešení poskytuje způsob přípravy blokového kopolymeru b-poly(mléčná-co-glykolová kyselina)-b-polyethylenglykol-b-poly(mléčná-co-glykolová kyselina) z polyethylenglykolu, a cyklických esterů kyseliny mléčné a kyseliny glykolové polymerací za otevření kruhu, v němž se polymerace provádí za katalýzy organických karbenem vzorce (II), kde R.sub.1.n.a R.sub.2.n.představují vodík, alkylovou skupiunu mající 1 až 10 atomů uhlíku, cykloalkylovou skupinu mající 3 až 6 atomů uhlíku, atomu halogenu, adamantanovou skupinu nebo fenylovou skupinu; R3 a R4 představují vodík, atom halogenu, kyano skupinu, hydroxylovou skupinu, alkylovou skupinu mající 1 až 4 atomy uhlíku nebo fenylovou skupinu.The present invention provides a process for preparing a block copolymer of b-poly (lactic-co-glycolic acid) -b-polyethylene glycol-b-poly (lactic-co-glycolic acid) from polyethylene glycol, and cyclic lactic acid esters of glycolic acid by ring opening polymerization. wherein the polymerization is carried out under the catalysis of organic carbenes of formula (II), wherein R @ 1 is at R @ 2 is hydrogen, alkyl of 1 to 10 carbon atoms, cycloalkyl having 3 to 6 carbon atoms , a halogen atom, an adamantane group or a phenyl group; R 3 and R 4 are hydrogen, halogen, cyano, hydroxyl, alkyl of 1 to 4 carbon atoms, or phenyl.

Description

Oblast technikyTechnical field

Předkládaný vynález se týká katalyzované polymerace za vzniku kopolymeru monomerů alifatického esteru a polyethylenglykolu.The present invention relates to catalysed polymerization to form a copolymer of aliphatic ester monomers and polyethylene glycol.

Dosavadní stav technikyBACKGROUND OF THE INVENTION

V medicíně se využívá celá řada materiálů, které lze rozdělit do tří základních skupin: kovové, keramické a polymerní. Každý z těchto materiálů má své výhody, ale také omezení. Výhodou polymerních materiálů je odolnost vůči korozi, mnohdy dobrá biokompatibilita s živou tkání a dostupnost v různých provedeních. Polymery využívané pro medicínské účely lze rozdělit na resorbovatelné a neresorbovatelné. Na tyto materiály se kladou vysoké nároky na kontrolu kvality v případech, kdy jsou v přímém kontaktu s tělesnými tekutinami a tkáněmi. V organismu nesmí mít nepříznivé účinky na okolní prostředí. Není-li materiál biokompatibilní, má to nepříznivé biologické odezvy jako např. zvýšenou náchylnost k infekcím nebo rakovinotvomým reakcím. Syntéza stále nových polymerů, v mnoha případech kopolymeru, je zaměřena zejména na vývoj nových materiálů s větší biokompatibilitou a biodegradovatelností, které zaručují úspěšné použití v lékařských aplikacích.There are many materials used in medicine, which can be divided into three basic groups: metal, ceramic and polymer. Each of these materials has its advantages but also limitations. The advantage of polymeric materials is corrosion resistance, often good biocompatibility with living tissue and availability in various designs. Polymers used for medical purposes can be divided into resorbable and non-resorbable. These materials are subject to high quality control requirements when in direct contact with body fluids and tissues. It must not have adverse effects on the environment. If the material is not biocompatible, it has adverse biological responses such as increased susceptibility to infections or carcinogenic reactions. The synthesis of ever-new polymers, in many cases copolymers, focuses in particular on the development of new materials with greater biocompatibility and biodegradability that guarantee successful use in medical applications.

V poslední době je velká pozornost věnována vývoji biodegradabilních, biokompatibilních, alifatických polyesterů, jako jsou hydrofobní poly(mléčná kyselina), poly(glykolová kyselina), polykaprolakton a jejich kopolymery. Kopolymerací laktidu a glykolidu s hydrofilním polyetylenglykolem lze připravovat amfifilní ve vodě rozpustné triblokové kopolymery poly(mléčná-co-glykolová kyselina)-ů-poly(ethylenglykol)-ů-poly(mléčná-co-Recently, great attention has been devoted to the development of biodegradable, biocompatible, aliphatic polyesters such as hydrophobic poly (lactic acid), poly (glycolic acid), polycaprolactone and copolymers thereof. By copolymerization of lactide and glycolide with hydrophilic polyethylene glycol, amphiphilic water-soluble triblock copolymers of poly (lactic-co-glycolic acid) -one-poly (ethylene glycol) -one-poly (lactic-co-

-glykolová kyselina) (PLGA-PEG-PLGA) typu ABA, kde A je statistický kopolymer poly(mléčná-co-glykolová kyselina) a B je polyetylenglykol. Tyto kopolymery mají schopnost ve vodném roztoku při určité teplotě vytvářet gely [MICHLOVSKÁ, L. Synthesis and characterization of multifůnctionalized biodegrdable copolymers. Minimová doktorandská práce. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická. 2012], Tohoto jevu lze využít k přípravě nosičových systémů, kdy jsou za nízké teploty polymemího roztoku přimíchány léky, proteiny či buňky, které při změně teploty (např. na teplotu lidského těla) zůstanou zachyceny v gelu a postupně řízené uvolňovány.-glycolic acid) (PLGA-PEG-PLGA) of ABA type, wherein A is a random copolymer of poly (lactic-co-glycolic acid) and B is polyethylene glycol. These copolymers have the ability to form gels in aqueous solution at a certain temperature [MICHLOVSKÁ, L. Synthesis and characterization of multifunctionalized biodegradable copolymers. Minimum PhD thesis. Brno University of Technology, Faculty of Chemistry. 2012], This phenomenon can be used to prepare carrier systems where drugs, proteins or cells are admixed at a low temperature of the polymer solution, which, when the temperature changes (eg to the temperature of the human body) remain trapped in the gel and gradually released.

Metody příprav těchto kopolymerů jsou založeny na polymeraci za otevření kruhu cyklických esterů v přítomnosti polyetylenglykolu jako makroiniciátoru. Sloučeniny na bázi komplexů kovů jsou známy jako účinné a vysoce selektivní katalyzátory těchto polymeraci. Z toxikologických důvodů musí být rezidua kovů z katalyzátorů (např. cínu a hliníku) odstraněny z polymemího produktu před jeho použitím v medicínských aplikacích. Požadavky na nízkou či nulovou toxicitu stop katalyzátoru a zároveň také na snadné odstranění těchto sloučenin z výsledného polymeru, jsou hnací silou pro vývoj nových účinných „green“ katalyzátorů neobsahující toxické kovy [ALBERTSSON, A., VARMA, I. Recent developments in ROP of lactones for biomedical applications. Biomacromolecules. 2003, vol. 4, s. 1466-1486], Polymerace za otevření kruhu cyklických esterů katalyzované pomocí organických karbenových sloučenin představují vedle tradiční organokovové katalýzy novou alternativu syntézy polyesterů s definovanou strukturou a molekulovou hmotností.Methods for preparing these copolymers are based on ring opening polymerization in the presence of polyethylene glycol as a macroinitiator. Metal complex compounds are known as efficient and highly selective catalysts for these polymerizations. For toxicological reasons, metal residues from catalysts (eg tin and aluminum) must be removed from the polymer product before it is used in medical applications. Requirements for low or zero toxicity of catalyst traces, as well as easy removal of these compounds from the resulting polymer, are the driving force for the development of new effective green catalysts free of toxic metals [ALBERTSSON, A., VARMA, I. for biomedical applications. Biomacromolecules. 2003, vol. 4, pp. 1466-1486], Organic ring-opening polymerization of cyclic esters catalysed by organic carbene compounds represent a new alternative to the synthesis of polyesters of defined structure and molecular weight in addition to traditional organometallic catalysis.

Výzkum a vývoj stabilních (nukleofilních) karbenů představuje v současné době velmi aktuální téma. První stabilní karbeny - imidazolin-2-yliden a imidazol-2-yliden - byly připraveny, izolovány a charakterizovány Arduengem a kol. na počátku 90. let minulého století. V současné době jsou známy karbeny obsahující různé heteroatomy v kruhu (X = N nebo S), mající různé prostorové uspořádání skupin vázáných na imidazolový kruh (Rl-2) případně na dusík(y) (R3-4), nasycenou či nenasycenou uhlovodíkovou páteř.Research and development of stable (nucleophilic) carbenes is currently a very topical topic. The first stable carbenes - imidazolin-2-ylidene and imidazol-2-ylidene - were prepared, isolated and characterized by Ardueng et al. in the early 1990s. At present, carbenes containing different ring heteroatoms (X = N or S) having different spatial arrangement of groups bound to the imidazole ring (R1-2) or nitrogen (s) (R3-4), a saturated or unsaturated hydrocarbon backbone are known .

r2 R1 P2 i ir 2 R 1 P 2 ii

s. tksk tk

K sK p

V KjV Kj

Právě sterické a elektronové vlastnosti substituentů jsou rozhodujícím faktorem pro katalytické chování karbenu při polymeraci různých laktonů i laktidů [VYROUBALOVÁ, Z. Ring-Opening Polymerization of Lactones and Lactides. Minimová doktorandská práce. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická. 2012].The steric and electron properties of the substituents are the decisive factor for the catalytic behavior of carbene in the polymerization of various lactones and lactides [VYROUBALOVÁ, Z. Ring-Opening Polymerization of Lactones and Lactides. Minimum PhD thesis. Brno University of Technology, Faculty of Chemistry. 2012].

V literatuře bylo nalezeno 23 strukturních typů karbenů použitých pro studium polymeraci za otevření kruhu laktidu, kaprolaktonu, valerolaktobu a butyrolaktonu. Mezi nej studovanější karbenové katalyzátory patří l,3-bis(2,4,6-(trimetylfenyl)imidazol-2-yliden, 1,3,4-trifenyl~4,5-dihydro-lH-l,2-triazol-5-yliden a l,3-dimetylimidazol-2-yliden. Hendrick a kolektiv studovali různé strukturní typy karbenů pro homopolymeraci laktidu, epsilon-kaprolaktonu, i i » ·23 structural types of carbenes used for the study of ring opening polymerization of lactide, caprolactone, valerolactob and butyrolactone were found in the literature. The most studied carbene catalysts are 1,3-bis (2,4,6- (trimethylphenyl) imidazol-2-ylidene, 1,3,4-triphenyl-4,5-dihydro-1H-1,2-triazole-5-one). -ylidene and 1,3-dimethylimidazol-2-ylidene Hendrick et al. have studied various structural types of carbenes for the homopolymerization of lactide, epsilon-caprolactone, ii »·

delta-valerolaktonu a beta-butyrolaktonu v přítomnosti benzylalkoholu, pyrenbutanu a vícefukčních etylenglykolů jako iniciátorů [DOVE, A. P., et al. N-Heterocyclic carbenes: Effective organic catalyst for living polymerization. Polymer. 2006, 47, s. 4018^025; NYCE, G., et al. In šitu generation of carbenes: A generál and versatile platform for organocatalytic living polymerization. Joumal of the Američan chemical society. 2003, 125, s. 3046X3056; COULEMBIER, O. et al. Alcohol Adducts of N-Heterocyclic Carbenes: Latent Catalysts for the Thermally-Controlled Living Polymerization of Cyclic Esters. Macromolecules 2006, 39, s. 5617-”5628; KAMBER, N. E. et al. N-Heterocyclic Carbenes for the Organocatalytic Ring-Opening Polymerization of ε-Caprolactone. Macromolecules 2009, xdelta-valerolactone and beta-butyrolactone in the presence of benzyl alcohol, pyrenbutane and polyfluent ethylene glycols as initiators [DOVE, A. P., et al. N-Heterocyclic carbenes: Effective organic catalyst for living polymerization. Polymer. 2006, 47, pp. 4018 ^ 025; NYCE, G., et al. In the generation of carbenes: A general and versatile platform for organocatalytic living polymerization. Joumal of the American chemical society. 2003, 125, pp. 3046X3056; COULEMBIER, O. et al. Alcohol Adducts of N-Heterocyclic Carbenes: Latent Catalysts for Thermally-Controlled Living Polymerization of Cyclic Esters. Macromolecules 2006, 39, pp. 5617-5628; KAMBER, N.E. et al. N-Heterocyclic Carbenes for Organocatalytic Ring-Opening Polymerization of ε-Caprolactone. Macromolecules 2010, x

42, s. 1634-1639; CONNOR, E. F., et al. First Example of N-Heterocyclic Carbenes as Catalysts for Living Polymerization: Organocatalytic Ring-Opening Polymerization of Cyclic Esters. Joumal of the Američan Chemical Society. 2002, 124, p. 914-915; CSIHONY, S., et al. Brederecks Reagent Revisited: Latent Anionic Ring-Opening Polymerization and Transesterification Reactions. Advanced Synthesis & Catalysis 2004, 346, p. 1081 -1086]. Stejný tým vědců také studoval l,3-dimetylimidazol-2-yliden pro blokovou kopolymeraci laktidu a epsilon-kaprolaktonu v přítomnosti benzylalkoholu jako iniciátoru [NYCE, G., et al. Joumal of the Američan chemical society. 2003, 125, s. 3046-3056], Li a kolektiv studovali polymerace a kopolymerace cyklických monomerů pomocí karbenových aduktů oxidu uhličitého [USÉ0110152493, US 20110144296]. Němoto a kolektiv použili pro přípravu polylaktidu a polykaprolaktonu řadu organických katalyzátorů mezi nimi i 1,3-di-terc-butylimidozol-2-yliden [USj20110218301].42, pp. 1634-1639; CONNOR, E.F., et al. First Example of N-Heterocyclic Carbenes as Catalysts for Living Polymerization: Organocatalytic Ring-Opening Polymerization of Cyclic Esters. Joumal of the American Chemical Society. 2002, 124, pp. 914-915; CSIHONY, S., et al. Brederecks Reagent Revisited: Latent Anionic Ring-Opening Polymerization and Transesterification Reactions. Advanced Synthesis & Catalysis 2004, 346, pp. 1081-1086]. The same team of scientists have also studied 1,3-dimethylimidazol-2-ylidene for block copolymerization of lactide and epsilon-caprolactone in the presence of benzyl alcohol as initiator [NYCE, G., et al. Joumal of the American chemical society. 2003, 125, pp. 3046-3056], Li et al. Have studied the polymerization and copolymerization of cyclic monomers using carbon dioxide carbon adducts [USÉ0110152493, US 20110144296]. Nemoto et al. Used a variety of organic catalysts, including 1,3-di-tert-butylimidozol-2-ylidene, to prepare polylactide and polycaprolactone [USj20110218301].

Z uvedené literární rešerše je patrné, že polymerací vedoucích k přípravě homopolymerů laktidu a různých typů laktonů za použiti karbenových katalyzátorů je známá celá řada. Naproti tomu kopolymerace dalších cyklických alifatických esterů s blokovým polymerem pomocí karbenových katalyzátorů známy ani studovány doposud nebyly.It is apparent from the literature review that a number of polymerizations leading to the preparation of lactide homopolymers and various types of lactones using carbene catalysts are known. In contrast, copolymerization of other cyclic aliphatic esters with a block polymer by means of carbene catalysts has not been known or studied.

Podstata vynálezuSUMMARY OF THE INVENTION

Předmětem předkládaného vynálezu je způsob přípravy blokového kopolymeru b- poly(mléčná-co-glykolová kyselina)-b-polyethylenglykol-b-poly(mléčná-co-glykolová kyselina) z polyethylenglykolu, a cyklických esterů kyseliny mléčné a kyseliny glykolové (zejména laktidu a glykolidu) polymerací za otevření kruhu, jehož podstata spočívá v tom, že se polymerace provádí za katalýzy organickým karbenem vzorce (II) «An object of the present invention is a process for preparing a block copolymer of b-poly (lactic-co-glycolic acid) -b-polyethylene glycol-b-poly (lactic-co-glycolic acid) from polyethylene glycol, and cyclic esters of lactic acid and glycolic acid (especially lactide and glycolide) by ring-opening polymerization, characterized in that the polymerization is carried out under catalysis with an organic carbene of formula (II).

* (II) Ri*2* (II) R1 * 2

VZVZ

V/IN/

/...../ .....

Rr \/ r3 * ♦ kde Ri a R2 představují vodík, alkylovou skupinu mající 1-10 atomů uhlíku, cykloalkylovou skupinu mající 3-6 atomů uhlíku, atom halogenu, adamantanovou skupinu nebo fenylovou skupinu;Rr \ / r 3 * ♦ wherein Ri and R 2 represent hydrogen, an alkyl group having 1 to 10 carbon atoms, cycloalkyl having 3 to 6 carbon atoms, a halogen atom, an adamantane or a phenyl group;

R3 a R4 představují vodík, atom halogenu, kyano skupinu, hydroxylovou skupinu, alkylovou li.R 3 and R 4 represent hydrogen, halogen, cyano, hydroxyl, alkyl 1i.

skupinu mající 1-4 atomy uhlíku nebo fenylovou skupinu.a group having 1-4 carbon atoms or a phenyl group.

Ve výhodném provedení jsou R1 a R2 ve vzorci (II) vodík nebo alkyl mající 1*4 atomy uhlíku.In a preferred embodiment, R 1 and R 2 in formula (II) are hydrogen or alkyl having 1-4 carbon atoms.

S výhodou jsou R3 a R4 ve vzorci (II) alkyly mající 1/ atomy uhlíku nebo fenyly, výhodněji jsou terc-butyl.Preferably R3 and R4 in formula (II) are alkyls having 1 / carbon atoms or phenyl, more preferably tert-butyl.

S výhodou se polymerace provádí za přítomnosti organického karbenového katalyzátoru o hmotnostním obsahu 0,04 až 2,00 %, s výhodou 1,70 %, vztaženo na celkovou hmotnost reakční směsi.Preferably, the polymerization is carried out in the presence of an organic carbene catalyst with a content by weight of 0.04 to 2.00%, preferably 1.70%, based on the total weight of the reaction mixture.

S výhodou se polymerace provádí za přítomnosti aprotického organického rozpouštědla, například tetrahydrofuranu, dimethylsulfoxidu nebo xylenu, o hmotnostním obsahu do 95 %, vztaženo na hmotnost reakční směsi, s výhodou 75 %.Preferably, the polymerization is carried out in the presence of an aprotic organic solvent, for example tetrahydrofuran, dimethylsulfoxide or xylene, up to 95% by weight based on the weight of the reaction mixture, preferably 75%.

S výhodou je ve výsledném kopolymeru hmotnostní poměr poly(mléčná-co-glykolová kyselina)/polyethylenglykol (PLGA/PEG) v rozsahu 2 až 2,5, výhodněji 2,3, a molámí poměr mléčná kyselina/glykolová kyselina (PLA/PGA) je v rozsahu 2,3 až 4,7, výhodněji 3,1.Preferably, in the resulting copolymer, the weight ratio of poly (lactic-co-glycolic acid) / polyethylene glycol (PLGA / PEG) is in the range of 2 to 2.5, more preferably 2.3, and the molar ratio of lactic acid / glycolic acid (PLA / PGA). it is in the range of 2.3 to 4.7, more preferably 3.1.

V předkládaném vynálezu jsou nově použity N-heterocyklické karbeny pro přípravu triblokového kopolymeru poly(mléčná-co-glykolová kyselina)-ů-polyethylenglykol-6~poly(mléčná-co-glykolová kyselina) zajišťující netoxicitu výsledného hydrogelu. Připravený 7hydrogel je bioďgradabilní a termocitlivý s teplotou sol-gel přechodu v rozmezí od 28 do °C umožňující jeho použití jako injekčně aplikovatelný nosič léčiv.In the present invention, N-heterocyclic carbenes have recently been used to prepare a triblock copolymer of poly (lactic-co-glycolic acid) -α-polyethylene glycol-6-poly (lactic-co-glycolic acid) ensuring the non-toxicity of the resulting hydrogel. The prepared 7-hydrogel is biodegradable and thermosensitive with a sol-gel transition temperature in the range of 28 to ° C allowing its use as an injectable drug carrier.

; i í 4; 4

Přehled vyobrazeníOverview of illustrations

Obr. 1 ukazuje 'H NMR spektrum karbenu připraveného podle příkladu 1.Giant. 1 shows the 1 H NMR spectrum of the carbene prepared according to Example 1.

Obr. 2 ukazuje lH NMR spektrum kopolymerů připraveného podle příkladu 2.Giant. 2 shows the 1 H NMR spectrum of the copolymers prepared according to Example 2.

Obr. 3 ukazuje sol-gel fázový diagramGiant. 3 shows a sol-gel phase diagram

Obr. 4 ilustruje inverzní vialkovou metodu: a) roztok ve fázi sol, b) fáze gelu při teplotě 37 °C, c) rozdělení na dvě fáze kopolymer-voda.Giant. 4 illustrates the inverse vial method: a) sol solution, b) gel phase at 37 ° C, c) separation into two copolymer-water phases.

Obr. 5 znázorňuje vliv koncentrace polymemího roztoku (18 až 42 % hmí/obj. (% w/v) na elastický modul pružnosti ve smyku.Giant. 5 shows the effect of the polymer solution concentration (18-42% w / v) on the elastic modulus of shear.

Obr. 6 ukazuje vliv teploty polymerace na elastický modul pružnosti ve smyku polymemího roztoku (koncentrace 42 % hm/obj).Giant. 6 shows the effect of the polymerization temperature on the elastic shear modulus of the polymer solution (concentration 42% w / v).

Obr. 7 ukazuje vliv polymemího prostřední na elastický modul pružnosti ve smyku polymemího roztoku (koncentrace 42 % hm/obj).Giant. 7 shows the effect of the polymeric medium on the elastic shear modulus of the polymer solution (concentration 42% w / v).

Příklady provedení vynálezuDETAILED DESCRIPTION OF THE INVENTION

Příklad 1: Příprava karbenuExample 1: Preparation of Carbene

Karben 1,3-di-terc-butylimidazoliden byl připraven dle, následujícího odkazu [DENK, M.K., et al. Joumal of Organometallic chemistry. 2001, 617-618, s. 242-253].Carbene 1,3-di-tert-butylimidazolidene was prepared according to the following reference [DENK, M.K., et al. Joumal of Organometallic chemistry. 2001, 617-618, pp. 242-253].

Do sublimační aparatury bylo naváženo 3,22 g chloridové soli karbenového prekurzoru, k němu bylo přidáno 42,00 ml tetrahydrofuranu a aparatura byla ponořena do chladící lázně (- 78 °C). Do suspenze bylo následně pomalu přidáváno 15,00 ml butyllitia v rozmezí 30 minut. Suspenze hnědého zbarvení byla ponechána pozvolnému ohřevu na laboratorní teplotu. Po vytemperování byla suspenze probublávána dusíkem pro odstranění rozpouštědla a lehkých derivátů po dobu 1 h. Poté byla provedena sublimace za sníženého tlaku při teplotě 40 °C.To the sublimation apparatus was weighed 3.22 g of the chloride salt of the carbene precursor, 42.00 mL of tetrahydrofuran was added thereto, and the apparatus was immersed in a cooling bath (-78 ° C). Subsequently, 15.00 ml of butyllithium was slowly added to the suspension over a period of 30 minutes. The brown suspension was allowed to warm slowly to room temperature. After tempering, the slurry was bubbled with nitrogen to remove solvent and light derivatives for 1 h. Subsequently, sublimation was performed under reduced pressure at 40 ° C.

J/hz.J / hz.

Bylo získáno 54 % hnij karbenu v podobě bílého krystalického prášku, který byl dále použit pro polymeraci za otevření kruhu.54% rotting carbene was obtained as a white crystalline powder which was further used for ring opening polymerization.

Chemické složení připraveného karbenu bylo ověřeno pomocí 1H NMR (viz Obr. 1). V uvedeném spektru byly nalezeny píky příslušející protonům metylových skupin s posunem δ = 1,52 ppm a píky odpovídající protonům vázáných na imidazolový kruh s posunem δ = 6,79 ppm.The chemical composition of the prepared carbene was verified by 1 H NMR (see Fig. 1). Peaks corresponding to protons of methyl groups with a shift of δ = 1.52 ppm and peaks corresponding to protons bound to the imidazole ring with a shift of δ = 6.79 ppm were found in this spectrum.

Příklad 2: Polymerační reakceExample 2: Polymerization reactions

Triblokový kopolymer poly(mléčná-co-glykolová kyselina)-/?-polyetylenglykol-ú~poly(mléčná-co-glykolová kyselina) (PLGA-PEG-PLGA) byl připraven pomocí polymerace za otevření kruhu v roztoku tetrahydrofuranu. Polymerace byla vedena ve Schlenkově nádobě, opatřené magnetickým míchadlem pod atmosférou dusíku. Před vlastní polymeraci byl reaktor pro eliminaci okludované vlhkosti 3 krát vyžíhán za vakua. Poté bylo do reaktoru umístěno 0,93 g makroiniciátoru polyetylenglykolu, ze kterého byl odstraněn vzduch a vlhkost zahříváním na olejové lázni při 130 °C pod vakuem po dobu 3 hodin. Po ochlazení bylo pod proudem dusíku přidáno 1,82 g cyklického diesteru kyseliny mléčné a 0,49 g cyklického diesteru kyseliny glykolové, které byly ponechány pod vakuem 30 minut. Dále bylo přidáno 11,50 ml tetrahydrofuranu a roztok byl ponechán homogenizaci. Po úplném rozpuštění všech komponent bylo k roztoku přidáno 0,22 g katalyzátoru karbenu 1,3-di-terc—butylimidazolidenu. Reakce probíhala po dobu 1 hodiny a následně byla terminována několika kapkami ultra čisté vody. Z roztoku byl THF odstraněn proudem vzduchu a získaný polymer byl 3krát přečištěn ultra čistou vodou od zbytku nezreagovaných monomerů, poté vysušen za sníženého tlaku při 30 °C do konstantní hmotnosti a zvážen na analytických vahách.The poly (lactic-co-glycolic acid) - β-polyethylene glycol-poly (lactic-co-glycolic acid) (PLGA-PEG-PLGA) triblock copolymer was prepared by ring opening polymerization in tetrahydrofuran solution. The polymerization was conducted in a Schlenk flask equipped with a magnetic stirrer under a nitrogen atmosphere. Prior to polymerization, the occluded moisture reactor was annealed 3 times under vacuum. Thereafter, 0.93 g of a polyethylene glycol macroinitiator was charged into the reactor from which air and moisture were removed by heating in an oil bath at 130 ° C under vacuum for 3 hours. After cooling, 1.82 g of cyclic lactic acid diester and 0.49 g of cyclic glycolic diester were added under a stream of nitrogen, which were left under vacuum for 30 minutes. 11.50 ml of tetrahydrofuran was added and the solution was allowed to homogenize. After complete dissolution of all components, 0.22 g of 1,3-di-tert-butylimidazolidene carbene catalyst was added to the solution. The reaction was allowed to proceed for 1 hour and was then terminated with a few drops of ultrapure water. THF was removed from the solution by a stream of air and the obtained polymer was washed 3 times with ultrapure water from the residual unreacted monomers, then dried under reduced pressure at 30 ° C to constant weight and weighed on an analytical balance.

Molekulová hmotnost Mn a polydisperzita Mw/Mn výsledného kopolymeru byla určena pomocí gelové permeační chromatografie (GPC) použitím polystyrenu jako standardu a tetrahydrofuranu jako mobilní fáze. Výsledky byly porovnány s analýzou protonové nukleární magnetické rezonance (*H NMR), ze které bylo určeno i přesné složení kopolymeru (Tab. 1).The molecular weight Mn and the polydispersity Mw / Mn of the resulting copolymer were determined by gel permeation chromatography (GPC) using polystyrene as the standard and tetrahydrofuran as the mobile phase. The results were compared with proton nuclear magnetic resonance (1 H NMR) analysis, from which the exact composition of the copolymer was determined (Table 1).

•4 4• 4 4

Tab. 1: Přehled vlastností připraveného kopolymeru.Tab. 1: Overview of properties of prepared copolymer.

Mn a M n a Mw/Mn a M w / M n a Mn b M n b p (%)c p (%) c LA/GAb LA / GA b PLGA/PEGb PLGA / PEG b PLGA-PEG-PLGA PLGA-PEG-PLGA 5648 5648 1,17 1.17 5007 5007 79 79 3,10 3.10 2,34 2.34

t=120 min, Teplota= 25 C, Cat/I = 2, S/M = 3, [D, L-LA]0 = 1,10 moldm3, [GA]0 = 0,37 moldm3 “ Analyzováno pomocí GPC s PS standardy v THF h Analyzováno pomocí ‘H NMR spektroskopie c Gravimetrická konverze monomeru na polymert = 120 min, Temperature = 25 C, Cat / I = 2, S / M = 3, [D, L-LA] 0 = 1.10 moldm 3 , [GA] 0 = 0.37 moldm 3 "Analyzed by GPC with PS standards in THF h Analyzed by 1 H NMR spectroscopy c Gravimetric conversion of monomer to polymer

V 'H NMR spektru kopolymeru PLGA-PEG-PLGA uvedeném na Obr. 2 byly nalezeny píky příslušející protonům monomemích jednotek kyseliny mléčné s posunem δ = 1,5 až 1,75 ppm (e) a δ = 5,1 až 5,35 ppm (a), píky odpovídající protonům monomemích jednotek kyseliny glykolové v oblastech δ - 4,6 až 4,9 ppm (b) a také píky odpovídající jednotkám makroiniciátoru poly(etylenglykolu) v oblastech δ = 3,55 až 3,75 ppm (d). Píky v oblastech δ = 1,67 ppm a δ = 7,40 ppm (bez označení) příslušejí protonům zbytkového organického katalyzátoru. Pík příslušející zbytkovým protonům použitého rozpouštědla deuterochloroformu byl nalezen v oblasti δ = 7,25 ppm.In the 1 H NMR spectrum of the PLGA-PEG-PLGA copolymer shown in FIG. 2, peaks corresponding to protons of lactic acid monomer units with a shift of δ = 1.5 to 1.75 ppm (e) and δ = 5.1 to 5.35 ppm (a) were found, peaks corresponding to protons of glycolic acid monomer units in the δ regions - 4.6 to 4.9 ppm (b) as well as peaks corresponding to the poly (ethylene glycol) macroinitiator units in the δ = 3.55 to 3.75 ppm (d) regions. Peaks in the δ = 1.67 ppm and δ = 7.40 ppm (unlabeled) peaks belong to the protons of the residual organic catalyst. The peak corresponding to the residual protons of the deuterochloroform solvent used was found to be δ = 7.25 ppm.

U připraveného vzorku byl sestaven sol-gel fázový diagram (Obr. 3) na základě vizuálního pozorování - inverzní vialková metoda (Obr. 4) na ověření gelace hydrogelu. Byl připraven roztok kopolymeru PLGA-PEG-PLGA v MilliQ vodě v rozmezí koncentrací 6 až 42 % jíN' JP'· hm/obj. U vyšších koncentrací nad 20 % hm/obj. se při postupném zvyšování teploty stává z tekutého roztoku kopolymeru roztok viskózní, okolo teploty 37 °C vzniká transparentní gel, který se zvyšující se teplotou přechází na bílý gel. Při teplotách okolo 43 °C dochází k vysrážení kopolymeru a rozdělení vzorku na dvě fáze (kopolymer a voda). Při opětovném zchlazení se vzorek kopolymeru znovu rozpustí a vykazuje opět sol-gel přechod. U nižších koncentrací dochází se zvyšující se teplotou pouze ke zvýšení viskozity roztoku.For the prepared sample, a sol-gel phase diagram (Fig. 3) was constructed based on visual observation - inverse vial method (Fig. 4) to verify hydrogel gelation. A solution of PLGA-PEG-PLGA in MilliQ water was prepared in a concentration range of 6 to 42%. At higher concentrations above 20% w / v. as the temperature of the copolymer gradually increases, the liquid solution of the copolymer becomes a viscous solution, around 37 ° C a transparent gel is formed, which becomes a white gel with increasing temperature. At temperatures around 43 ° C, the copolymer precipitates and divides the sample into two phases (copolymer and water). Upon re-cooling, the copolymer sample is redissolved and again exhibits a sol-gel transition. At lower concentrations, with increasing temperature, only the viscosity of the solution increases.

Reologické chování termocitlivých triblokových kopolymerů bylo popsáno pomocí elastického modulu pružnosti ve smyku G'. Obr. 5 ukazuje nárůst modulu pružnosti (tuhosti) hydrogelu se zvyšující se teplotou a zvyšující se koncentrací vzorku.The rheological behavior of thermosensitive triblock copolymers has been described by the elastic modulus of shear elasticity G '. Giant. 5 shows an increase in the modulus of elasticity of the hydrogel with increasing temperature and increasing sample concentration.

Příklad 3: Polymerační reakceExample 3: Polymerization reactions

Příklad 3 byl technicky proveden jako příklad 2 s tím rozdílem, že reakce probíhala při teplotách 0 °C, 10 °C a 40 °C po optimální dobu 5 min v roztoku THF. Připravené kopolymery dosahovaly konverze monomeru v rozmezí 70 až 79 %. Se snižující se teplotou polymerace lze pozorovat snižující se molekulovou hmotnost kopolymerů a rozšíření jejich indexů polydisperzity Poměry LA/GA a PLGA/PEG se blížily hodnotám teoreticky nastaveným (LA/GA = 3,0 a PLGA/PEG = 2,5) kromě reakce vedené při teplotě 40 °C, kde poměr PLGA/PEG je nižší (2,13) a molekulové hmotnosti zjištěné jak metodou GPC tak i NMR jsou nižší než teoretické (5250). Při této teplotě zřejmě probíhají značné transesterifikační vedlejší reakce. Vlastnosti připravených kopolymerů při různých teplotách jsou uvedeny v Tab. 2.Example 3 was technically carried out as Example 2 except that the reaction was carried out at temperatures of 0 ° C, 10 ° C and 40 ° C for an optimal period of 5 min in THF solution. The copolymers prepared had a monomer conversion of 70 to 79%. As the polymerization temperature decreases, the molecular weight of the copolymers decreases and their polydispersity indexes widen. The LA / GA and PLGA / PEG ratios approached theoretically set values (LA / GA = 3.0 and PLGA / PEG = 2.5) except for the reaction conducted. at 40 ° C where the PLGA / PEG ratio is lower (2.13) and the molecular weights determined by both GPC and NMR are lower than theoretical (5250). Obviously, transesterification side reactions occur at this temperature. The properties of the prepared copolymers at different temperatures are given in Tab. 2.

Tab. 2: Přehled vlastností připraveného kopolymeru PLGA-PEG-PLGA při různých teplotách (teplota 25 °C Příklad 2).Tab. 2: Overview of the properties of the prepared PLGA-PEG-PLGA copolymer at various temperatures (25 ° C Example 2).

teplota temperature M* M * MM MM M„b M b p (%)c p (%) c LA/GAb LA / GA b PLGA/PEGb PLGA / PEG b 0 0 4133 4133 1,39 1.39 5003 5003 74 74 3,23 3.23 2,34 2.34 10 10 4609 4609 1,26 1.26 5042 5042 71 71 3,09 3.09 2,36 2.36 25 25 5648 5648 1,17 1.17 5007 5007 79 79 3,10 3.10 2,34 2.34 40 40 4312 4312 1,14 1.14 4689 4689 77 77 3,12 3.12 2,13 2.13

1=5 min, THF, Cat/I = 2, S/M= 5, [D, L-LA]0 = 1,10 mol·dm , [GA]0 = 0,37 mol·dm “ Analyzováno pomocí GPC s PS standardy v THF h Analyzováno pomocí 'H NMR spektroskopie L Gravimetrická konverze monomeru na polymer1 = 5 min, THF, Cat / I = 2, S / M = 5, [D, L-LA] 0 = 1.10 mol · dm, [GA] 0 = 0.37 mol · dm ”Analyzed by GPC with PS standards in THF h Analyzed by 1 H NMR spectroscopy L Gravimetric conversion of monomer to polymer

Reologické chování kopolymerů PLGA-PEG-PLGA připravených při různých teplotách polymerace bylo popsáno pomocí elastického modulu pružnosti ve smyku G'. Obr. 6 ukazuje různé hodnoty modulu pružnosti hydrogelu pro jednotlivé kopolymery. Největší tuhosti 176 Pa dosahoval kopolymer připravený při teplotě polymerace 25 °C.The rheological behavior of PLGA-PEG-PLGA copolymers prepared at various polymerization temperatures has been described by the elastic modulus of shear elasticity G '. Giant. 6 shows different values of the modulus of elasticity of the hydrogel for individual copolymers. The greatest stiffness of 176 Pa was achieved by the copolymer prepared at a polymerization temperature of 25 ° C.

Příklad 4: Polymerační reakceExample 4: Polymerization reactions

Příklad 4 byl technicky proveden jako příklad 2 s tím rozdílem, že reakce probíhala při teplotě °C po dobu 5 minut v různých aprotických rozpouštědlech (bazická rozpouštědla schopná íExample 4 was technically carried out as Example 2 except that the reaction was carried out at a temperature of 0 ° C for 5 minutes in various aprotic solvents (basic solvents capable of

vázat proton nebo inertní, která proton nemohou štěpit ani vázat) tzn. v THF, dimetylsufoxidu (DMSO), xylenu a také vtavenině bez použití rozpouštědla. Kopolymery připravené v tavenině a DMSO vykazovaly nízkou molekulovou hmotnost a širší polydisperzitu, také poměry LA/GA a PLGA/PEG se lišily od hodnot teoreticky nastavených (LA/GA=3,0 a PLGA/PEG=2,5). Kopolymer připravený v THF dosahoval nejvyšší konverze monomeru s molekulovou hmotností blízkou nastavené teoretické molekulové hmotnosti (5250) a úzkou polydisperzitou (MJMn = 1,17). Poměry LA/GA a PLGA/PEG se blížily teoreticky nastaveným hodnotám. V roztoku xylenu byl připraven kopolymer s molekulovou hmotností blízkou nastavené teoretické molekulové hmotnosti, ale s širší polydisperzitou a nízkou konverzí monomeru (45 %). Poměry LA/GA a PLGA/PEG se velice lišily od teoreticky nastavených hodnot. V Tab. 3 je uveden přehled vlastností připravených kopolymerů v prostředí různých rozpouštědel.bind a proton or inert, which the proton cannot cleave or bind). in THF, dimethylsulfoxide (DMSO), xylene as well as solvent-free melt. The copolymers prepared in the melt and DMSO showed low molecular weight and a broader polydispersity, also the LA / GA and PLGA / PEG ratios differed from theoretically set (LA / GA = 3.0 and PLGA / PEG = 2.5). The copolymer prepared in THF achieved the highest monomer conversion with a molecular weight close to the set theoretical molecular weight (5250) and a narrow polydispersity (MJM n = 1.17). The LA / GA and PLGA / PEG ratios were close to the theoretically set values. In a xylene solution, a copolymer was prepared with a molecular weight close to the set theoretical molecular weight, but with a broader polydispersity and low monomer conversion (45%). The LA / GA and PLGA / PEG ratios were very different from the theoretical values. In Tab. 3 provides an overview of the properties of prepared copolymers in the environment of various solvents.

Tab. 3: Přehled vlastností připraveného kopolymeru PLGA-PEG-PLGA v různých rozpoštědlech.Tab. 3: Overview of the properties of the prepared PLGA-PEG-PLGA copolymer in various solvents.

rozpouštědlo solvent Mn a M n a Mw/Mn a M w / M n a Mn b M n b p (%)c p (%) c LA/GAb LA / GA b PLGA/PEGb PLGA / PEG b tavenina melt 3876 3876 1,32 1.32 4825 4825 73 73 2,83 2.83 2,21 2.21 THF THF 5648 5648 1,17 1.17 5007 5007 79 79 3,10 3.10 2,34 2.34 DMSO DMSO 3901 3901 1,30 1.30 4550 4550 53 53 2,37 2.37 2,03 2.03 Xylen Xylene 5151 5151 1,30 1.30 4416 4416 45 45 4,74 4.74 1,94 1.94

t=5 min, Teplota^ 25 °C, Cat/1 = 2, S/M = 5, [D, L-LA]0 = 1,10 moldm*. [GA]0 = 0,37 moldm* a Analyzováno pomocí GPC s PS standardy v THF h Analyzováno pomocí ‘H NMR spektroskopie c Gravimetrická konverze monomeru na polymert = 5 min, ^25 ° C, Cat / 1 = 2, S / M = 5, [D, L-LA] 0 = 1.10 moldm *. [GA] 0 = 0.37 moldm * a Analyzed by GPC with PS standards in THF h Analyzed by 1 H NMR spectroscopy c Gravimetric conversion of monomer to polymer

Reologické chování kopolymerů PLGA-PEG-PLGA pňpravených v různých rozpouštědlech bylo popsáno pomocí elastického modulu pružnosti ve smyku G'. Obr. 7 ukazuje různé hodnoty modulu pružnosti hydrogelu pro jednotlivé kopolymery. Největší tuhosti 176 Pa dosahoval kopolymer připravený v roztoku THF. Kopolymery připravené v tavenině a DMSO nevykazovaly viskoelastické vlastnosti, netvořily tuhé gely - pouze viskózní roztoky.The rheological behavior of PLGA-PEG-PLGA copolymers prepared in various solvents has been described by the elastic modulus of shear elasticity G '. Giant. 7 shows different hydrogel modulus values for individual copolymers. The greatest stiffness of 176 Pa was achieved by the copolymer prepared in THF solution. The copolymers prepared in the melt and DMSO did not show viscoelastic properties, they did not form solid gels - only viscous solutions.

Claims (5)

PATENTOVÉ NÁROKYPATENT CLAIMS 1. Způsob přípravy blokového kopolmyem b-poly(mléčná-co-glykolová kyselina)-b~polyethylenglykol-b-poly(mléčná-co-glykolová kyselina) z polyethylenglykolu, a cyklických esterů kyseliny mléčné a kyseliny glykolové polymerací za otevření kruhu, vyznačený tím, že se polymerace provádí za katalýzy organickým karbenem vzorce (II) (II) kde Ri a R2 představují vodík, alkylovou skupinu mající 140 atomů uhlíku, cykloalkylovou skupinu mající 3-6 atomů uhlíku, atom halogenu, adamantanovou skupinu nebo fenylovou skupinu;A process for the preparation of block copolymers of b-poly (lactic-co-glycolic acid) -b-polyethylene glycol-b-poly (lactic-co-glycolic acid) from polyethylene glycol, and cyclic esters of lactic acid and glycolic acid by ring opening polymerization, characterized by in that the polymerization is carried out by catalysis with an organic carbene of formula (II) (II) wherein R 1 and R 2 are hydrogen, alkyl having 140 carbon atoms, cycloalkyl having 3-6 carbon atoms, halogen, adamantane or phenyl; R3 a R4 představují vodík, atom halogenu, kyano skupinu, hydroxylovou skupinu, alkylovou «2.R 3 and R 4 represent hydrogen, halogen, cyano, hydroxyl, alkyl. skupinu mající 1-4 atomy uhlíku nebo fenylovou skupinu, v množství 0,04 až 2,00!hmotnj%.) »2.a group having 1-4 carbon atoms or a phenyl group in an amount of 0.04 to 2.00% by weight. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že RI a R2 jsou vodík nebo alkyl mající 14 atomy uhlíku.2. The process of claim 1 wherein R1 and R2 are hydrogen or alkyl having 14 carbon atoms. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že R3 a R4 jsou alkyly mající 14 atomy uhlíku nebo fenyly, výhodněji jsou terc-butyl.The process according to claim 1, characterized in that R 3 and R 4 are alkyl having 14 carbon atoms or phenyl, more preferably tert-butyl. 4. Způsob podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačený tím, že reakce se provádí v přítomnosti aprotického organického rozpouštědla o hmotnostním obsahu do 95 %, vztaženo na hmotnost reakční směsi, s výhodou 75 %.Process according to any one of the preceding claims, characterized in that the reaction is carried out in the presence of an aprotic organic solvent of up to 95% by weight, based on the weight of the reaction mixture, preferably 75%. 5. Způsob podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačený tím, že vstupní poměry výchozích látek jsou takové, že ve výsledném kopolymeru je hmotnostní poměr poly(mléčnáco-glykolová kyselina)/polyethylenglykol (PLGA/PEG) v rozsahu 2 až 2,5, výhodněji 2,3, a molární poměr mléčná kyselina/glykolová kyselina (PLA/PGA) je v rozsahu 2,3 až 4,7, výhodněji 3,1.Method according to any one of the preceding claims, characterized in that the starting ratios of the starting materials are such that in the resulting copolymer the weight ratio of poly (lactic-glycolic acid) / polyethylene glycol (PLGA / PEG) is in the range of 2 to 2.5, more preferably 2.3, and the lactic acid / glycolic acid (PLA / PGA) molar ratio is in the range of 2.3 to 4.7, more preferably 3.1.
CZ2013-966A 2013-12-05 2013-12-05 Process for preparing block copolymer CZ305046B6 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-966A CZ305046B6 (en) 2013-12-05 2013-12-05 Process for preparing block copolymer

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-966A CZ305046B6 (en) 2013-12-05 2013-12-05 Process for preparing block copolymer

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2013966A3 true CZ2013966A3 (en) 2015-04-08
CZ305046B6 CZ305046B6 (en) 2015-04-08

Family

ID=52775683

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2013-966A CZ305046B6 (en) 2013-12-05 2013-12-05 Process for preparing block copolymer

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ305046B6 (en)

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1440992A1 (en) * 2003-01-21 2004-07-28 Société de Conseils de Recherches et d'Applications Scientifiques ( S.C.R.A.S.) Catalyst composition for (co)polymerisation of lactide and glycolide
US20060128935A1 (en) * 2004-11-09 2006-06-15 Wilson Tam Manufacture of macrocyclic polyester oligomers
CN1706878A (en) * 2005-04-15 2005-12-14 浙江大学 Metal-less N-heterocyclic carbone catalyst and its prepn process
EP2365016B1 (en) * 2010-03-08 2017-05-03 Ricoh Company, Ltd. Polymer and method for producing the same
FR2967415B1 (en) * 2010-11-15 2012-11-30 Ipsen Pharma Sas PROCESS FOR THE PREPARATION OF STAR POLYMERS

Also Published As

Publication number Publication date
CZ305046B6 (en) 2015-04-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Chen et al. Effects of molecular weight and its distribution of PEG block on micellization and thermogellability of PLGA–PEG–PLGA copolymer aqueous solutions
Dobrzynski et al. Synthesis of biodegradable copolymers with the use of low toxic zirconium compounds. 1. Copolymerization of glycolide with L-lactide initiated by Zr (Acac) 4
KR100668046B1 (en) Preparation and characterization of polyethyleneglycol/polyesters as biocompatible themo-sensitive materials
Qian et al. A strategy for control of “random” copolymerization of lactide and glycolide: application to synthesis of PEG-b-PLGA block polymers having narrow dispersity
Storey et al. Kinetics and mechanism of the stannous octoate-catalyzed bulk polymerization of ε-caprolactone
Kricheldorf et al. Bismuth (III) n-hexanoate and tin (II) 2-ethylhexanoate initiated copolymerizations of ε-caprolactone and l-lactide
Wu et al. Engineering bioresponsive hydrogels toward healthcare applications
Petit et al. Effect of polymer composition on rheological and degradation properties of temperature-responsive gelling systems composed of acyl-capped PCLA-PEG-PCLA
Agatemor et al. Tacticity-induced changes in the micellization and degradation properties of poly (lactic acid)-block-poly (ethylene glycol) copolymers
Jiang et al. Injectable hydrogels of poly (ɛ-caprolactone-co-glycolide)–poly (ethylene glycol)–poly (ɛ-caprolactone-co-glycolide) triblock copolymer aqueous solutions
CZ221296A3 (en) Polymerization of {beta}-substituted-{beta}-propiolactams initiated with alkylzinc alkoxides
Lee et al. Synthesis and purification of poly (l-lactic acid) using a one step benign process
Yu et al. In vitro degradation and protein release of transparent and opaque physical hydrogels of block copolymers at body temperature
Lu et al. Synthesis, characterization and properties of biodegradable polylactic acid-β-cyclodextrin cross-linked copolymer microgels
Goraltchouk et al. Synthesis of degradable poly (l-lactide-co-ethylene glycol) porous tubes by liquid–liquid centrifugal casting for use as nerve guidance channels
Giram et al. Evaluation of biocompatibility of synthesized low molecular weight PLGA copolymers using zinc L‐proline through green route for biomedical application
US8633296B1 (en) Composite hydrogels for delivery of biologically active materials
Yang et al. Highly efficient cross-linking of poly (trimethylene carbonate) via bis (trimethylene carbonate) or bis (ε-caprolactone)
KR101145175B1 (en) Biocompatible and temperature-sensitive polyethyleneglycol/polyester block copolymer with high biodegradable property
Tarasevich et al. The effect of polymer composition on the gelation behavior of PLGA‐g‐PEG biodegradable thermoreversible gels
CN111253558B (en) Hybrid polymerization amphiphilic block copolymer and synthesis method and application thereof
Nagahama et al. Thermo-sensitive sol–gel transition of poly (depsipeptide-co-lactide)-g-PEG copolymers in aqueous solution
US11046810B2 (en) Process for preparing biodegradable polymers of high molecular weight
JP6176998B2 (en) Temperature-responsive biodegradable polymer composition and method for producing the same
Loth et al. Highly adjustable biomaterial networks from three-armed biodegradable macromers

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20221205