CZ2007850A3 - Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu - Google Patents

Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu Download PDF

Info

Publication number
CZ2007850A3
CZ2007850A3 CZ20070850A CZ2007850A CZ2007850A3 CZ 2007850 A3 CZ2007850 A3 CZ 2007850A3 CZ 20070850 A CZ20070850 A CZ 20070850A CZ 2007850 A CZ2007850 A CZ 2007850A CZ 2007850 A3 CZ2007850 A3 CZ 2007850A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
module
packet
modules
modular
platform according
Prior art date
Application number
CZ20070850A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ300812B6 (cs
Inventor
Hanák@Jirí
Ubík@Sven
Žejdl@Petr
Original Assignee
Cesnet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cesnet filed Critical Cesnet
Priority to CZ20070850A priority Critical patent/CZ2007850A3/cs
Publication of CZ300812B6 publication Critical patent/CZ300812B6/cs
Publication of CZ2007850A3 publication Critical patent/CZ2007850A3/cs

Links

Landscapes

  • Data Exchanges In Wide-Area Networks (AREA)

Abstract

Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu je tvorena univerzální deskou (1) s programovatelným hradlovým polem (FPGA) propojenou s deskou (2) multiplexoru a demultiplexoru pro optický transceiver, pricemž hradlové pole obsahuje alespon jednou posloupnost modulu (3) pro proudové zpracování paketu, které mají všechny stejné vstupní rozhraní pro príjem paketu a rídících príkazu a výstupních rozhraní pro odesílání paketu a rídících príkazu. Výstupní rozhraní všech modulu (3) pro proudové zpracování paketu krome posledního jsou pripojené na vstupní rozhraní následujícího modulu (3) pro proudové zpracování paketu. Datová cást vstupního rozhraní prvního modulu (3) pro proudové zpracování paketu je pripojená na první modul (4) pro komunikaci s vysokorychlostními prenosovými kanály, který je dále pripojen na demultiplexor (5), ten je dále pripojen na prijímací cást optického transceiveru (8). Datová cást výstupního rozhraní posledního modulu (3) je pripojena na druhý modul (6) pro komunikaci s vysokorychlostními prenosovými kanály, který je dále pripojen na multiplexor (7), ten je dále pripojen na vysílací cást optického transceiveru (8).

Description

Oblast techniky
Předkládané řešeni se týká modulární programovatelné platformy pro vysokorychlostní hardwarové zpracováni paketů. Patří do oblasti telekomunikační techniky a služeb.
Dosavadní stav techniky
Současná komerčně dostupná hardwarová zařízení pro zpracování paketů za účelem monitorování vysokorychlostních linek počítačové sítě, generování paketů pro testovací účely nebo úpravu datového toku jsou zastoupena především ve dvou základních formách: buď jako laboratorní přístroje nebo jako karty do počítače.
Laboratorní přístroje jsou určené pro jednotlivé zpravidla krátkodobé experimenty primárně s lidskou obsluhou. Přístroje bývají rozměrné, nákladné a s omezeným dálkovým přístupem, například pomocí specializované klientské aplikace. Jsou proto nevhodné pro trvalé nasazení v počítačové síti například za účelem jejího monitorování.
Karty do počítače sestávají z hardware a pevného firmware plnícího obvykle jednoduchou funkci, kterou uživatel nemůže změnit. Pokud výrobce poskytuje více variant firmware, jejich počet bývá velmi omezený, není možné je rozšířit o uživatelem určené funkce a změna firmware vyžaduje přerušení činnosti zařízení na dobu potřebnou pro změnu konfigurace. Zpracování paketů pomocí karty do počítače je téměř vždy jen na úrovni monitorování, to znamená statistik o příchozích paketech, bez možnosti jejich modifikace. Rozhraní mezi hardware a firmware je téměř vždy proprietální a není uživateli dostupné. Některé systémy umožňují nahrání vlastního firmware, ale jeho vytvoření je velmi stožité, protože musí být vytvořen buď celý od začátku nebo s použitím komponentů se složitými a různorodými rozhraními a náročnými požadavky na časovou synchronizaci.
Z výše uvedeného vyplývá, že uživatelem definované hardwarové zpracování paketů s možností změny funkce za provozu zařízeni a možností modifikace paketů je se stávající technikou velmi obtížné realizovatelné a nasaditelné do počítačových sítí jako součást infrastruktury.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky odstraňuje modulární programovatelná platforma pro hardwarové vysokorychlostní zpracování paketů podle předkládaného řešení. Její podstatou je, že je tvořena alespoň jednou univerzální deskou s programovatelným hradlovým polem (FPGA) propojenou s alespoň jednou deskou multiplexoru a demultiplexoru pro optický transceiver, přičemž hradlové pole obsahuje modulární firmware pro proudové zpracování paketů. Pakety jsou zpracovávány alespoň jednou posloupností modulů pro proudové zpracování paketů, které mají všechny stejné vstupní rozhraní pro příjem paketů a řídících příkazů a výstupní rozhraní pro odesílání paketů a řídících příkazů. Výstupní rozhraní všech modulů pro proudové zpracování paketů kromě posledního jsou připojené na vstupní rozhraní následujícího modulu pro proudové zpracování paketů. Vstupní rozhraní prvního modulu pro proudové zpracování paketů je připojené přes první modul pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály na demultiplexer a následně na přijímací část optického transceiveru. Výstupní rozhraní posledního modulu pro proudové zpracování paketů je připojené přes druhý modul pro komunikací s vysokorychlostními přenosovými kanály na multiplexer a následně na vysílací část optického transceiveru. Deska s programovatelným hradlovým polem dále obsahuje řídící modul pro konfiguraci modulů pro proudové zpracování paketů, prvního a druhého modulu pro komunikaci s vysokorychlostními kanály. Zařízení dále obsahuje modul pro komunikaci s periferiemi, zejména se sériovým rozhraním, pamětí typu flash a síťovým rozhraním typu Ethernet pro dálkový přístup. Tento modul je s výhodou implementován pomocí univerzálního operačního systému typu Linux běžícího na procesoru zabudovaném uvnitř programovatelného hradlového pole, bez nutnosti použít externí počítač. Zařízení dále obsahuje napájecí zdroj. Zařízení je zabudované do standardní rackové skříně s možností nízké výšky.
Jednotné rozhraní modulu pro zpracování paketů umožňuje jednodušší vývoj nových modulu, jejich přidávání a výměnu v posloupnosti modulů, kterými pakety prochází. Kterýkoliv modul může pakety analyzovat, modifikovat, odebírat ze sítě nebo přidávat do sítě. Modulárnost navrhovaného řešení umožňuje velkou rozšiřitelnost a vysokou variabilitu. Je možné vytvořit řadu typů modulů, z nichž pouze moduly potřebné pro určitou aplikaci mohou být v určitém počtu a pořadí nasazeny uvnitř zařízení, čímž se také šetří místo v programovatelném hradlovém poli.
Unikátní uspořádání modulů a volba jejich rozhraní, s výhradně proudovým zpracováním paketů, umožňují oproti stávajícím zařízením realizovat i velmi složité zpracování paketů na vysokých rychlostech, jakož i rozšiřování dalšími moduly bez ohledu na časové charakteristiky předchozích modulů, pouze za cenu zpoždění při průchodu zařízením, což je pro účely monitorování, generování paketů nebo jejich zpracování plně vyhovující. Typické rychlosti průchodu paketů navrženým zařízením jsou t Gb/s, 2.5 Gb/s, 10 Gb/s, 40 Gb/s nebo 100 Gb/s,
Druhá a další paralelní posloupnost modulů pro proudové zpracování paketů mohou být použity bud’ pro alternativní zpracování paketů, které je možné měnit a přepínat za běhu zařízení bez přerušení jeho činnosti a/nebo pro souběžné zpracování paketů pro dosažení vyšší propustnosti distribucí paketů mezi posloupnosti modulů.
Druhá a další univerzální deska s programovatelným hradlovým polem (FPGA) mohou být použity pro dosažení vyšší propustnosti distribucí paketů mezi jednotlivé desky. Druhá a další deska multiplexoru a demultipíexoru pro optický transceiver mohou být použity pro zvýšení počtu portů zařízení, kde každý port může pracovat jako vstupní, výstupní nebo vstupně-výstupní. Pakety mohou být při průchodu zařízením z jednoho portu na druhý port modifikovány.
U zařízení určeného k nasazení v provozním režimu do počítačové sítě je kladen důraz na možnost vzdálené správy. Navržené zařízeni umožňuje vzdálenou správu prostřednictvím sériového rozhraní nebo síťového rozhraní typu Ethernet, které je možné využít pro řadu komunikačních technologií pro vzdálenou správu, zejména: telnet, SSH, SNMP, RMON, HTTP nebo HTTPS.
Implementace modulu pro komunikaci s periferiemi pomocí univerzálního operačního systému typu Linux běžícího na procesoru zabudovaném uvnitř programovatelného hradlového pole, bez nutnosti použít externí počítač zjednodušuje instalaci a správu zařízení, snižuje náklady a umožňuje velkou rozšiřitelnost o nové možnosti vzdálené komunikace se zařízením.
V jednom možném výhodném provedení je k optickému transceiveru zařízení připojen optický přepínač, který umožňuje přepínat vstup a/nebo výstup transceiveru na více optických vláken nebo optických kanálů ve vláknech.
V dalším možném provedení je k modulu pro komunikaci s periferiemi připojen modul pro přidělování časových značek paketům, což umožňuje přidělit každému příchozímu paketu informaci o čase platném v okamžiku jeho příchodu, přičemž může jít o reálný čas nebo systémový čas.
Napájecí zdroj může být redundantní. V každém případě lze použít zdroj na střídavé napětí 230V nebo na stejnosměrné napětí 48V.
Přehled obrázků
Podstata vynálezu je dále znázorněna na připojeném výkresu. Jde o blokové schéma skutečného zařízení, které je v současné době testováno.
Příklad provedení vynálezu
Modulární programovatelnou platformu pro hardwarové vysokorychlostní zpracování paketů, jejíž blokové schéma je na obr. 1, je možné popsat těmito funkčními bloky: univerzální deska 1 s programovatelným hradlovým polem (FPGA), deska 2 multiplexoru a demultiplexoru pro optický transceiver, moduly 3 pro proudové zpracování paketů, první modul 4 a druhý modul 6 pro komunikaci s
*) vysokorychlostními přenosovými kanály, demultiplexor 5, multiplexor 7, optický transceiver 8, řídící modul 9 pro konfiguraci modulu 3 pro proudové zpracování paketů, prvního modulu 4 a druhého modulu 6 pro komunikací s vysokorychlostními kanály modul 10 pro komunikaci s periferiemi, představovanými zde sériovým rozhraním RS232 1_1_, paměti typu flash 12 a síťovým rozhraním typu Ethernet 13, modul napájecího zdroje 14, optický přepínač 15 a modul 16 přidělování časových značek.
Univerzální deska 1_ s programovatelným hradlovým polem (FPGA) je propojena s deskou 2 multiplexoru a demultiplexoru pro optický transceiver. Hradlové pole univerzální desky 1 obsahuje moduly 3 pro proudové zpracování paketů, první modul 4 a druhý modul 6 pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály, řídící modul 9 pro konfiguraci modulů 3 pro proudové zpracování paketů, prvního modulu 4 a druhého modulu 6 pro komunikaci s vysokorychlostními kanály, modul 10 pro komunikací s periferiemi a modul 16 pro přidělování časových značek paketům. Výstupní rozhraní všech modulů 3 pro proudové zpracování paketů kromě posledního jsou připojené na vstupní rozhraní následujícího modulu 3 pro proudové zpracování paketů. Datová část vstupního rozhraní prvního modulu 3 pro proudové zpracování paketů je připojená na první modul 4 pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály, který je dále připojen na demultiplexor 5, přičemž ten je dále připojen na přijímací část optického transceiveru 8. Datová část výstupního rozhraní posledního modulu 3 pro proudové zpracování paketů je připojena na druhý modul 6 pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály, který je dále připojen na multiplexor 7, přičemž ten je dále připojen na vysílací část optického transceiveru 8. Řídící část vstupního rozhraní prvního modulu 3 pro proudové zpracování paketů je připojena na modul 10 pro komunikaci s periferiemi. Řídící část výstupního rozhraní posledního modulu 3 pro proudové zpracování paketů je připojena na řídící modul 9 pro konfiguraci modulů. Řídící modul 9 pro konfiguraci modulů 3 pro proudové zpracováni paketu, prvního modulu 4 a druhého modulu 6 pro komunikaci s vysokorychlostními kanály a modul 10 pro komunikaci s periferiemi jsou propojeny navzájem. Modul 10 pro komunikaci s periferiemi je propojen se sériovým rozhraním RS232 H, pamětí typu flash 1_2 a síťovým rozhraním typu Ethernet 13. Napájecí zdroj 14 je propojen s univerzální deskou 1 s programovatelným hradlovým polem (FPGA) a s deskou 2 multiplexoru a demultiplexoru pro optický transceiver. Optický transceiver 8 je propojen s optickým přepínačem 15. Modul 16 přidělování časových značek paketům je připojen na modul 10 pro komunikaci s periferiemi. Zařízení je vestavěno do standardní rackové skříně s možností nízké výšky.
Posloupnost modulů 3 pro proudové zpracování paketů je základem celého zařízení. Podstatnou vlastností těchto modulů je, že mají všechny stejné vstupní rozhraní pro příjem paketů a řídících příkazů a výstupní rozhraní pro odesílání paketů a řídících příkazů a dále uspořádání modulů 3 pro proudové zpracování paketů do čisté posloupnosti. To umožňuje velkou rozšiřitelnost a vysokou variabilitu. Navržené řešení poskytuje škálovatelnost umožňující provádět i složitá zpracování paketů na vysokých rychlostech. Vedle první posloupnosti modulů 3 pro proudové zpracování paketů může být součástí zařízení i jedna nebo více dalších paralelních posloupností modulů pro alternativní zpracování paketů. Podstatnou vlastností tohoto uspořádání je jednak možnost konfigurace modulů 3 pro proudové zpracování paketů a přepínání zpracování paketů mezi jednotlivé posloupnosti modulů 3 pro proudové zpracováni paketů za běhu systému bez přerušení jeho činnosti a dále možnost souběžného zpracování paketů pro dosažení vyšší propustnosti distribucí paketů mezi jednotlivé posloupností modulů 3 pro proudové zpracování paketů.
První modul 4 pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály a druhý modul 6 pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály slouží pro převod datové struktury a časových charakteristik mezi moduly 3 pro proudové zpracování paketů na jedné straně a demuítiplexorem 5 nebo multiplexorem 7 na druhé straně. Demultiplexer 5 a muítiplexer 7 jsou připojeny prostřednictvím paralelních vysokorychlostních kanálů.
Optický transceiver 8 zajišťuje převod mezi elektrickou a optickou formou přenosu paketů v obou směrech.
Řídící modul 9 slouží zejména k zapínáni, vypínání, změně parametrů a k výměně modulů 3 pro proudové zpracování paketů a změně parametrů prvního modul 4 a druhého modulu 6 pro komunikaci s vysokorychlostními kanály.
Modul 10 pro komunikaci s periferiemi umožňuje vzdálené vyčítání výsledků zpracování paketů, vzdálené řízení celého zařízení a jeho automatický start po zapnutí napájení a to prostřednictvím sériového rozhraní RS232 T[, modulu 12 paměti typu flash a modulu 13 síťového rozhraní typu Ethernet, které je možné využít pro řadu komunikačních technologií pro vzdálenou komunikaci, zejména: telnet, SSH, SNMP, RMON, HTTP nebo HTTPS. Modul 10 pro komunikaci s periferiemi je s výhodou implementován pomocí univerzálního operačního systému typu Linux běžícího na procesoru zabudovaném uvnitř programovatelného hradlového pole na univerzální desce 1 s programovatelným hradlovým polem, bez nutnosti použít externí počítač. Toto uspořádání šetří místo v rackové skříni, zjednodušuje instalaci a správu, snižuje náklady a umožňuje velkou rozšiřitelnost o nové možnosti vzdálené komunikace se zařízením.
Napájecí zdroj 14 slouží k napájení celého zařízení. Je vyvinuta jednoduchá i redundantní verze a to jak na střídavé napětí 230V, tak i verze na stejnosměrné napětí 48V, což je napájení používané v prostředí telekomunikací.
Optický přepínač 15 umožňuje přepínat vstup a/nebo výstup optického transceiveru 8 na více optických vláken nebo optických kanálů ve vláknech. To umožňuje použít jedno zařízení pro střídavé monitorování více přenosových kanálů nebo pro generování paketů do více přijímačů podle potřeby.
Modul 16 pro přidělování časových značek paketům umožňuje přidělit každému příchozímu paketu informaci o čase platném v okamžiku jeho příchodu, což je užitečné pro některé aplikace, přičemž může jít o reálný čas nebo systémový čas. Vstup tohoto modulu může být připojen na zdroj přesného času například přijímač GPS (Global Positioning System).
Průmyslová využitelnost
Toto řešení je průmyslové dobře využitelné v místních, národních i mezinárodních počítačových sítích i v laboratorním prostředí, zejména pro testování a monitorování sítí, generování paketů, zpracování a modifikaci datového toku, například šifrováním, kompresí, kódováním nebo změnou charakteristik.

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Modulární programovatelná platforma pro hardwarové vysokorychlostní zpracování paketů, vyznačující se tím, že je tvořena minimálně jednou univerzální deskou (1) s programovatelným hradlovým polem (FPGA) propojenou s minimálně jednou deskou (2) multiplexoru a demultiplexoru pro optický transceiver, přičemž hradlové pole obsahuje modulární firmware s alespoň jednou posloupností modulů (3) pro proudové zpracování paketů, majících stejné vstupní rozhraní pro příjem paketů a řídících příkazů a výstupní rozhraní pro odesílání paketů a řídících příkazů, kde v dané posloupnosti jsou vždy výstupní rozhraní všech modulů (3) pro proudové zpracování paketů kromě posledního připojené na vstupní rozhraní následujícího modulu (3) pro proudové zpracování paketů, datová část vstupního rozhraní prvního modulu (3) pro proudové zpracování paketů je připojena přes první modul (4) pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály na demultiplexer (5) a následně na přijímací část optického transceiveru (8), datová část výstupního rozhraní posledního modulu je připojena přes druhý modul (6) pro komunikaci s vysokorychlostními přenosovými kanály na muítiplexer (7) a následně na vysílací část optického transceiveru (8), dále řídící část vstupního rozhraní prvního modulu (3) pro proudové zpracování paketů je připojena na modul (10) pro komunikaci s periferiemi, řídící část výstupního rozhraní posledního modulu (3) pro proudové zpracování paketů je připojena na řídící modul (9) pro konfiguraci modulů (3) pro proudové zpracování paketů, prvního modulu (4) a druhého modulu (6) pro komunikaci s vysokorychlostními kanály, jehož výstup je propojen se vstupem modulu (10), který je propojen svými výstupy pro komunikaci s perifériemi se sériovým rozhraním (11) a/nebo s pamětí typu flash (12) a/nebo se síťovým rozhraním typu Ethernet (13), přičemž jednotlivé moduly modulární programovatelné platformy jsou propojeny s napájecím zdrojem (14),
  2. 2. Modulární platforma podle nároku 1, vyznačující se tím, že modul (10) pro komunikaci s periferiemi obsahuje univerzální operační systém typu Linux a je umístěn na procesoru zabudovaném uvnitř programovatelného hradlového pole.
  3. 3. Modulární platforma podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že v případě zařazení dvou nebo více posloupností modulů (3) pro alternativní nebo souběžné proudové zpracování paketů jsou tyto posloupnosti modulů (3) pro proudové zpracování paketů zapojeny paralelně a jsou konfigurovatelné a navzájem přepojitelné.
  4. 4. Modulární platforma podle nároku 1 nebo 2 nebo 3, vyznačující se tím, že modul (8) optického transceiveru je připojen na optický přepínač (15).
  5. 5. Modulární platforma podle kteréhokoliv z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že k modulu (10) pro komunikaci s periferiemi je připojen modul (16) pro přidělování časových značek paketům.
  6. 6. Modulární platforma podle kteréhokoliv z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že je vestavěna do standardní rackové skříně o výšce 1U.
  7. 7. Modulární platforma podle kteréhokoliv z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že napájecí zdroj (14) je redundantní,
  8. 8. Modulární platforma podle kteréhokoliv z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že napájecí zdroj (14) je na střídavé napětí 230V.
  9. 9. Modulární platforma podle kteréhokoliv z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že napájecí zdroj (14) je na stejnosměrné napětí 48V.
CZ20070850A 2007-12-04 2007-12-04 Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu CZ2007850A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20070850A CZ2007850A3 (cs) 2007-12-04 2007-12-04 Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20070850A CZ2007850A3 (cs) 2007-12-04 2007-12-04 Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ300812B6 CZ300812B6 (cs) 2009-08-12
CZ2007850A3 true CZ2007850A3 (cs) 2009-08-12

Family

ID=40936875

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20070850A CZ2007850A3 (cs) 2007-12-04 2007-12-04 Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2007850A3 (cs)

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2028554A6 (es) * 1990-11-05 1992-07-01 Telefonica Nacional Espana Co Sistema teleinformatico de conmutacion de paquetes.
US6275891B1 (en) * 1999-02-25 2001-08-14 Lsi Logic Corporation Modular and scalable system for signal and multimedia processing
US7095715B2 (en) * 2001-07-02 2006-08-22 3Com Corporation System and method for processing network packet flows
US7093023B2 (en) * 2002-05-21 2006-08-15 Washington University Methods, systems, and devices using reprogrammable hardware for high-speed processing of streaming data to find a redefinable pattern and respond thereto
JP2005198267A (ja) * 2003-12-10 2005-07-21 Japan Telecom Co Ltd 中央演算処理装置、制御センタ装置、それらを用いたネットワークシステム、及びその通信制御方法
JP4376647B2 (ja) * 2004-02-03 2009-12-02 日本電信電話株式会社 波長ルータ及び光波長多重伝送システム
US7895257B2 (en) * 2006-02-21 2011-02-22 University Of Florida Research Foundation, Inc. Modular platform enabling heterogeneous devices, sensors and actuators to integrate automatically into heterogeneous networks

Also Published As

Publication number Publication date
CZ300812B6 (cs) 2009-08-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Porter et al. Integrating microsecond circuit switching into the data center
Farrington et al. Helios: a hybrid electrical/optical switch architecture for modular data centers
Keslassy et al. Scaling internet routers using optics
CN106685530A (zh) 用于采用波长不可知的端点的扁平化数据中心网络的方法和装置
US7243182B2 (en) Configurable high-speed serial links between components of a network device
KR101324058B1 (ko) 고 용량 스위칭 시스템
WO2015060820A1 (en) Hybrid circuit-packet switch
WO2012150919A1 (en) Testing network equipment
KR100308908B1 (ko) 데이터 통신교환장치에서 디바이스 인터페이스 포트를 플렉시블하게 할당하는 장치 및 그 방법
US9629011B2 (en) System for testing base station
WO2001058204A3 (en) Transparent optical switch
CN110401824B (zh) 多路复用的kvm光传输系统、级联式光端机、光接口卡
Peng et al. A novel SDN enabled hybrid optical packet/circuit switched data centre network: The LIGHTNESS approach
JP2023027345A (ja) 通信装置及び通信方法
Le et al. AgileDCN: An agile reconfigurable optical data center network architecture
Farrington Optics in data center network architecture
US6477291B1 (en) Method and system for in-band connectivity for optical switching applications
CZ18271U1 (cs) Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketů
CZ2007850A3 (cs) Modulární programovatelná platforma pro vysokorychlostní hardwarové zpracování paketu
CN116015477B (zh) 一种支持波分复用和时分复用的光量子转发方法及装置
KR100489807B1 (ko) 기가비트 이더넷 라인 인터페이스 보드
WO2015107344A1 (en) Reconfigurable computing system
Shu et al. Programmable OPS/OCS hybrid data centre network
Wang et al. Dynamically reconfigurable photonic resources for optically connected data center networks
US8284770B1 (en) Physical layer switching and network packet switching integrated into a hybrid switching module

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20171204