CZ2002108A3 - Vysokorychlostní propojovací systém s vysokou hustotou pro diferenciální a jednosměrné přenosové aplikace - Google Patents

Vysokorychlostní propojovací systém s vysokou hustotou pro diferenciální a jednosměrné přenosové aplikace Download PDF

Info

Publication number
CZ2002108A3
CZ2002108A3 CZ2002108A CZ2002108A CZ2002108A3 CZ 2002108 A3 CZ2002108 A3 CZ 2002108A3 CZ 2002108 A CZ2002108 A CZ 2002108A CZ 2002108 A CZ2002108 A CZ 2002108A CZ 2002108 A3 CZ2002108 A3 CZ 2002108A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
guide
cable
electrical
twinax
conductive
Prior art date
Application number
CZ2002108A
Other languages
English (en)
Inventor
Michael P. Driscoll
Stephen Vetter
Robert M. Bradley
Original Assignee
Northrop Grumman Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Northrop Grumman Corporation filed Critical Northrop Grumman Corporation
Publication of CZ2002108A3 publication Critical patent/CZ2002108A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R9/00Structural associations of a plurality of mutually-insulated electrical connecting elements, e.g. terminal strips or terminal blocks; Terminals or binding posts mounted upon a base or in a case; Bases therefor

Landscapes

  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)

Description

Vynález se týká vysokorychlostního propojovacího systému s vysokou hustotou pro diferenciální a jednosměrné přenosové aplikace. Tato aplikace si nárokuje přednost před * prozatímním patentem sériové č. 60/260,893 zaregistrovaným 12. ledna 2001, nazvaným „VYSOKORYCHLOSTNÍ PROPOJOVACÍ SYSTÉM S VYSOKOU HUSTOTOU PRO * DIFERENCIÁLNÍ A JEDNOSMĚRNÉ PŘENOSOVÉ APLIKACE « a před prozatímním patentem sériové č. 60/328,396 zaregistrovaným 12. října 2001 nazvaným „VYSOKORYCHLOSTNÍ PROPOJOVACÍ SYSTÉM S VYSOKOU HUSTOTOU PRO DIFERENCIÁLNÍ A JEDNOSMĚRNÉ PŘENOSOVÉ APLIKACE jejichž podstata je zde do tohoto popisu zcela zahrnuta.
«
Dosavadní stav techniky
Systémy podkladových desek se skládají z desky s tištěnými spoji, která je zde uváděna jako podkladová deska nebo základová deska, několika menších desek s tištěnými spoji, které jsou zde uváděny jako dceřinné desky, které se zapojují do desky podkladové. Každá z dceřinných desek obsahuje čip, který je zde uváděn jako dríver/přijímač. Tento driver/pfíjímač vysílá a přijímá signály z driveru/přijímače na dceřinných deskách. Mezi driverem/přyímačem na první dceřinné desce a driverem/přijímačem na druhé dceřinné desce je vytvořena signální dráha. Tato signální dráha obsahuje elektrické konektory, které spojují * »·' fc v první dceřiímou desku s podkladovou deskou, podkladová deska, druhý elektrický konektor, který spojuje druhou dceřinnou kartu s podkladovou deskou a druhá dceřinná karta má dríver/přijímač, který přijímá přenášený signál V dnešní době se používají různé drivery/přijímače, které mohou přenést signál při rychlostech dat mezi 5-10 Gh/sek a vyšších.
• · · · · ··· ··*· ···· ·« φ «·»·
Omezujícím faktorem (rychlost přenosu dat) v signální dráze jsou elektrické konektory které připojují každou dceřinnou kartu ke kartě podkladové. Proto zde existuje potřeba vysokorychlostního elektrického konektoru schopného zvládnout požadovanou vysokou rychlost přenosu dat.
Dále, přijímače jsou schopné přijmout signál mající pouze 5% síly původní signálu vyslaného driverem. Toto snížení síly signálu zvyšuje důležitost snížení přeslechu mezi signálními dráhami pro zamezení degradace signálu nebo vzniku chyb v tocích digitálních dat S vysokorychlostními elektrickými konektory s vysokou hustotou je ještě důležitější odstranit nebo snížit přeslech. Proto je zde potřeba vysokorychlostních elektrických konektorů schopných zvládnout vysokou rychlost signálu, který sníží přeslechy signálních drah.
Existují různé typy elektrických konektorů, jedním z typů je konektor procházející otvorem, který může mít buď pin, nebo může být pájený. Systémy podkladových desek obvykle používaly konektory, které se skládají z množství kontaktů s piny, které jsou pro vytvoření spojení vloženy do otvorů v deskách s tištěnými spoji. Toto vyžaduje v deskách s tištěnými spoji otvory s relativně velkým průměrem pro vložení pinů konektoru. Čím větší otvor, tím větší je pravděpodobnost, defektů od ražby a většího kapacitního odporu, který snižuje rychlost signálu, která by mohla být těmito konektory zvládnuta. Například, ražba otvorů nemusí být provedena správně a pak vložené piny konektorů mohou způsobit zkraty a podobně. Vyražené otvory způsobují kapacitní odpor, který snižuje rychlost daú které by mohly být pinem a otvorem přeneseny. Dále, mnoho typů konektorů je vyrobeno z ražených dílců, které mají různé rozměry, které zvyšují odrážení signálu a snižují rychlost signálu. Proto je vhodné snížit průměr rozměrů ražených otvorů použitím konektorů připevněných tlakem, které spoléhají na pružiny, které vytvoří kontakt s podložkou na desce.
» 0 • · · · · 0 · » • 000 0000 0· * 00 0000 r
Mnoho z těchto problémů může být vyřešeno použitím elektrických konektorů namontovaných tlakem. Tento typ překonává mnoho z nedostatků typu kontaktu skrz otvor, ale konektory montované tlakem vyžaduji pro montáž na desku s tištěnými spoji objemný a drahý hardware. Mezi kontakty namontovanými tlakem a povrchem základové desky počítače musí být zachován těsný kontakt bez použití dodatečných upínek, jako jsou například svorky.
Dále, nehledě na typ elektrického konektoru musí být elektrický konektor schopen spojeni a rozpojeni nejméně 2S0 a snad i více než 1000. Pokud se kontakty opotřebují, tak se zvýší jejich odpor. Opotřebení kontaktů se může vyskytnout díky kontaktu kovu s kovem bud4 jako bod, nebo v linii. Například, jistá oblast je opakovaně otírána při spojování/rozpojování konektoru a kontakty se opotřebovávají také posunováním kovu. Některé typy konektorů montovaných tlakem také používají dendridové kontakty na pružných obvodech. Jeden z problémů s takovýmito dendridovými (stromečkovýmí) kontakty je ten, že tyto kontakty se opotřebovávají a jsou vhodné pouze pro 6 spojovacích cyklů a pak se dendridy začínají vyrovnávat a mnoho kontaktních bodů je ztraceno a tím se ztrácí spolehlivost. Proto je zde potřeba konektoru namontovaného tlakem který odstraní nebo sníží opotřebování kontaktů.
Další problém s dřívějšími elektrickými konektory je ten, že v délce signální dráhy se mění impedance a snižuje potenciální rychlost signálů je tak snížena. Existuje zde potřeba elektrického konektoru, jehož impedance bude moci být řízena na specifické hodnotě a kde tato specifická hodnota zůstává relativně konstantní po celé délce signální dráhy.
*·'
Shrnutí je takové, Že elektrické konektory používané pro elektrické propojení desek s obvody, jako je například podkladová deska a dceřinné desky, mají několik nedostatků, včetně slabého stínění, jenž vede v elektrický hluk, změny impedance a nemožnost častého zapojeni a rozpojení bez poškození elektrického konektoru. Tyto nedostatky omezují rychlost φ φ φ φ φ φ φ φ φφ dat přenášených konektorem. Proto zde existuje potřeba elektrického konektoru s vysokou hustotou, který tyto výše uvedené problémy výrazné překonává.
Podstata vynálezu
Předmětem tohoto vynálezu je poskytnout elektrický propojovací systém schopný přenesu signálu při rychlosti dat mezi 5-10 Gb/s nebo vyšší.
Dalším předmětem tohoto vynálezu je poskytnout konektory namontované tlakem s jednoduchým a elegantním západkovým mechanismem pro udržení elektrického konektoru v kontaktu s každou počítačovou deskou.
Dalším předmětem tohoto vynálezu je poskytnout elektrický konektor, který bude mít diferenciální pár s konstantní impedancí po celé dráze signálu, schopný přenosu signálu rychlostí mezi 5-10 Gb/s nebo vyšší.
Dalším předmětem tohoto vynálezu je poskytnout konektor s koaxiálním kabelem s konstantní impedancí po celé délce signální dráhy, schopný přenosu signálu rychlostí dat mezi 5-10 Gb/s nebo vyšší.
Dalším předmětem tohoto vynálezu je poskytnou elektrický konektor, ve kterém budou přeslechy mezi signálními dráhami kabelů twinax nebo přilehlých koaxiálních kabelů v tomto elektrickém konektoru sníženy a/nebo odstraněny.
Dalším předmětem tohoto' vynálezu je poskytnout elektrický konektor montovaný tlakem užívající fuzz buttons nebo jiné konfigurace vodivých pružin.
Dalším předmětem tohoto vynálezu je poskytnout způsob ochrany fuzz buttons, když není elektrický konektor zapojen.
Tento vynález je zaměřený na elektrické konektory s vysokou hustotou, které mohou poskytnout 80 nebo více spojení twinax na 254 mm v 20 mm slotu karty. V typickém elektronickém balíku je 20 mm vzdálenost od střední osy ke střední ose přilehlých paralelních dceřinných karet Kabel twinax je koaxiální kabel, který obsahuje dva vnitřní vodivé dráty místo jednoho. Tyto dva vnitřní vodivé dráty poskytují dva fyzické kanály. Koaxiální kabel je nazývaný „koaxiální“ protože obsahuje jeden fyzický kanál, který nese obklopený signál (vrstvou izolace) po další soustředném fyzickém kanálu, které mají oba stejnou osu. Vnější kanál slouží jako zemnění.
V prvním zobrazení elektrický konektor podle tohoto vynálezu využívá fuzz buttons umístěných na vodítku dceřirmé desky a vodítku podkladové desky pro elektrické připojení dvou vnitřních vodivých drátů nesoucích signál na vodivé podložky na desce s tištěnými spoji Stínící členy fuzz buttons jsou použity pro obklopení holých (nestíněných) částí kabelu twinax a pro elektrické připojení vnějších plášťů k zemnění na dceřinné kartě a podkladové desce a pro zajištění stínění mezi těsně oddělenými vodiči. Výhodou tohoto vynálezu je, že umožňuje řízení impedance tohoto konektoru změnou dielektrické tloušťky a konstant.
Tyto a jiné předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy propojeným systémem, včetně spojem' prvního vodítka a prvního množství stínících členů, které poskytují stínění tloušťky prvního vodítka. Spojení druhého vodítka obsahuje druhé množství stínících členů, poskytující stínění tloušťky druhého vodítka. Nejméně jeden kabel má střední vodič, vodivý vnější plášť, a dielektrické oddělení středního vodiče a vodivého vnějšího pláště. Vnější plášť je v elektrickém kontaktu nejméně sjednám z množství stínících členů ve spojení prvního vodítka a spojení druhého vodítka. Kabelové spojení je připojeno na první vodítko a na vodítko pro přidržení nejméně jednoho kabelu. Alespoň jeden kabel má holé částí táhnoucí se
W · · · · • · * 0 • 0·»» 0· 0 0
0«·· 000» 0» »
• 0 0» 0 0 0 0 0 • 00 0000 za kabelové spojení do prvního vodítka a respektive do druhého vodítka. Nejméně jeden vodivý prvek je v kontaktu se středním vodičem v nejméně jednom kabelu. Výše uvedené a jiné předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy elektrickým konektorem, včetně středního kabelu obklopeného dielektrickou vrstvou a elektricky vodivým pláštěm. Střední kabel má holé opačné konce. První množství stínících členů je v elektrickém kontaktu s opačným koncem elektricky vodivého pláště. První vodivý Člen je v kontaktu s jedním z holých opačných konců středního kabelu. Druhý vodivý člen je v kontaktu s opačným odhaleným koncem středního kabelu.
Výše uvedené a jiné předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy elektrickým twinax konektorem, včetně kabelu twinax se dvěma navzájem oddělenými elektrickými vodiči s dielektrickým okolím kolem těchto dvou elektrických vodičů a elektricky vodivou vrstvou kolem dielektrika. Tyto dva elektrické vodiče mají oba holé opačné konce. První množství stínících členu je v elektrickém kontaktu s jedním koncem elektricky vodivého pláště. Druhé množství stínících členů je v elektrickém kontaktu s protilehlým koncem elektricky vodivého pláště. První sada vodivých prvků je v kontaktu s odpovídajícím jedním z holých konců dvou elektrických vodičů. Druhá sada vodivých prvků je v kontaktu s odpovídajícím druhým z holých konců dvou elektrických vodičů.
Výše uvedené a jiné předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy metodou přenosu diferenciálního signálu užitím elektricky stíněných kabelů twinax zahrnujíce přenos prvního signálu a druhého signálu, každého z nich na samostatném vodiči kabelu twinax a stínění těchto oddělených vodičů od přilehlých vodičů bez vzájemného odstínění oddělených vodičů a měřením rozdílu na přijímači mezi prvním a druhým signálem, jehož výsledkem bude skutečný signální puls.
• * * t «
* · * « ···· >···
Φ ·<··
Výše uvedené a další předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy spojovacím mechanismem pro konektory montované tlakem. Konektor montovaný tlakem je připojitelný na desku s tištěnými spoji Na desce s tištěnými spoji je namontován vodící čep. Tento čep má drážku. Vodící blok má předpjatou západku pro zapadnutí do drážky, když je drážka vodícího čepu přisunuta k zapojení. Elektrický konektor má kontakty které, vyvíjejí sílu ve směru od elektrického konektoru ve spojeném stavu s kontakty na desce s obvody a tento západkový mechanizmus je schopen odolat síle, kterou kontakty v elektrickém konektoru zůstávají v kontaktu s kontakty na desce s obvody.
Výše uvedené a další předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy elektrickým konektorem s množstvím kabelů twinax uspořádaným vertikálně a horizontálně. První sada kabelů twinax je uspořádaná vertikálně a navzájem oddělena. Každý kabel twinax má pár vodičů, díelektrickou vrstvu a elektricky vodivý plášť. Druhá sadu kabelů twinax je uspořádána vertikálně, kabely jsou od sebe navzájem odděleny a horizontálně odděleny od první sady kabelů twinax. První množství vodících prvků, kde každý je umístěn proti odpovídajícímu vodiči Druhé množství elektricky vodivých prvků, kde každý je umístěn proti odpovídajícímu vodiči. Spojení kabelů pro první a druhou sadu kabelů twinax. První vodítko je na jedné straně kabelového spojení projeden konec první sady a druhé sady kabelů twinax. Druhé vodítko je na druhé straně kabelového spojení pro opačný konec první sady a druhé sady kabelů twinax. První přídržný plášť přidržuje signální pružinové kontakty v kontaktu s každým párem vodičů na jednom konci první a druhé sady kabelů twinax, Druhý přítlačný plášť přidržuje signální pružinové kontakty v kontaktu s každým párem vodičů na opačném konci první a druhé sady kabelů twinax. Kluznice prvního vodítka je předpjatá ve směru od prvního vodítka a přijímá opačný konec signálních vodičů a má pozici odtaženo a φ ·
ΦΦΦ ·· φ· * φφφ* běžnou zataženo. Druhá khiznice vodítka je předpjata ve směru od druhého vodítka a přijímá opačný konec signálních vodičů a má pozici zataženo a odtaženo. Vodící prvky jsou udržovány na místě prvním pfídržným pláátěm a druhým přídržným pláštěm a jsou chráněny kluznicí prvního vodítka, respektive kluznicí druhého vodítka, když jsou v pozici zataženo. První množství a druhé množství vodících prvků se táhne za první kluznicí vodítka a respektive za druhou kluznicí vodítka, když jsou v běžné pozici odtaženo.
Výše uvedené a další předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy elektrickým propojovacím systémem, který obsahuje nejméně jeden kabel s nejméně jedním středním vodičem a vnějším vodivým pláštěm, mezi nimiž je izolátor. Sada kabelových spojení drží nejméně jeden kabel. První kabelové spojení vodítka má množství otvorů, které odpovídají nejméně jednomu střednímu vodiči a druhé množství otvorů částečně se v radiálním směru překrývajících s daným jedním zřečených vodivých vnějších plášťů. Druhé kabelové spojení vodítka má třetí množství otvorů odpovídajících alespoň jednomu střednímu vodiči a čtvrté množství otvorů částečně se v radiálním směru překrývajících s daným jedním z řečených vodivých vnějších plášťů. První množství elektricky vodivých prvků je vloženo do prvního množství otvorů na prvním vodítku. Druhé množství elektricky vodivých prvků je vloženo do druhého množství otvorů v prvním vodítku. Kluznice prvního vodítka obsahuje kabelové spojem vodítka s prvním množství otvorů odpovídajícím nejméně jednomu střednímu vodiči. Druhé množství otvorů je. vzájemně se v radiálním směru překrývající s daným jedním z vnějších vodivých plášťů. První klec umístěná mezi kabelovým spojením prvního vodítka a kluznicí prvního vodítka přidržuje první množství elektricky vodivých prvků a druhé množství elektricky vodivých prvků. Kabelové spojení druhého vodítka má třetí množství otvorů, které odpovídají alespoň jednomu střednímu vodiči čtvrté množství otvorů se
vzájemné v radiálním směru přebývá s daným jedním z vnějších vodivých plášťů. Třetí množství elektricky vodivých prvků je vloženo do třetího množství otvorů ve druhém vodítku. Čtvrté množství elektricky vodivých prvků je vloženo do čtvrtého množství otvorů v druhém vodítku. Kluznice druhého vodítka obsahuje třetí kabelové spojení vodítka s třetím množstvím otvorů odpovídajících alespoň jednomu střednímu vodiči. Čtvrté množství otvorů se vzájemně v radiálním směru přebývá s daným jedním z vnějších vodivých plášťů.
Výše uvedené a další předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy západkovým mechanismem pro konektory montované tlakem, včetně přítlačné pružiny umístěné v tomto konektoru montovaném tlakem. Vodící čep vystupuje z desky s obvody a má prstencovitou vnitřně se táhnoucí dráčku pro vnitřní diametr této přítlačné pružiny.
Výše uvedené a další předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy elektrickým konektorem montovaným tlakem pro montáž na desku s tištěnými spoji s vodícím čepem včetně spojení s množstvím signálních drah. Západkový mechanismus obsahuje západku ve spojení pro zapojení do vodícího čepu.
Výše uvedené a další předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy elektrickým twinax konektorem obsahujícím západbiKabel twinax má dva navzájem oddělené elektrické vodiče a dielektrickou vrstvu obklopující tyto dva elektrické vodiče a elektricky vodivou vrstvu obklopující dielektrikum. Tyto dva elektrické vodiče mají holé opačné konce. První množství stínících členů je v elektrickém kontaktu s jedním koncem elektricky vodivého pláště. Druhé množství stínících členů je v elektrickém kontaktu s opačným koncem elektricky vodivého pláště. První sada vodivých prvků je v kontaktu s odpovídajícím jedním z konců dvou elektrických vodičů. Druhá sada vodivých prvků je v kontaktu s odpovídajícím druhým • · z konců dvou elektrických vodičů. Západkový mechanismus obsahuje západku ve spojení pro zapadnutí to vodícího čepu.
Výše uvedené a další předměty tohoto vynálezu jsou dosaženy elektrickým konektorem s množstvím kabelů twinax uspořádaných vertikálně a horizontálně se západkovým mechanismem. První sada kabelů twinax je uspořádána vertikálně a kabely jsou od sebe odděleny. Každý kabel twinax má pár vodičů, dielektrickou vrstvu a elektricky vodivý plášť. Druhá sada kabelů twinax je uspořádána vertikálně, kabely jsou od sebe navzájem odděleny a horizontálně odděleny od první sady kabelů twinax. První množství vodivých prvků je umístěno proti odpovídajícímu vodiči. Druhé množství vodivých prvků je umístěno proti odpovídajícímu vodiči. Kabelové spojení je upevněno v první sadě a druhé sadě kabelů twinax. První vodítko na jedné straně kabelového spojení je pro jeden konec první sady a druhé sady kabelů twinax. Druhé vodítko na druhé straně kabelového spojem pro opačné konce první sady a druhé sady kabelů twinax. První přídržný plášť je pro přidržení kontaktních signálních pružin v kontaktu s každým párem vodičů na jednom konci první a druhé sady kabelů twinax. Druhý přídržný plášť je pro přidržení kontaktních signálních pružin v kontaktu spárem vodičů na opačném konci první a druhé sady kabelů twinax. Kluznice prvního vodítka je předpjatá ve směru od prvního vodítka a přijímá opačné konce signálních vodičů a má pozice zataženo nebo běžnou odtaženo. Kluznice druhého vodítka je předpjatá ve směru od druhého vodítka a přyímá opačné konce signálních vodičů a má pozice odtaženo a zataženo. Vodivé prvky jsou přidržovány prvním přídržným pláštěm a druhým přídržným pláštěm a jsou chráněny kluznící prvního vodítka, respektive kluznící druhého vodítka, kdež jsou v zataženém stavu. První množství a druhé množství vodivých prvků se táhne za kluznící prvního vodítka a respektive za kluznící druhého vodítka, když jsou obě ·· ···· ··· ···· v běžné pozici odtaženo. Západkový mechanismus obsahuje západku ve spojeni pro zapadnutí do vodícího čepu.
Výhodou tohoto patentuje, že využívá prostor desky s plošnými spoji efektivněji než běžné tištěné konektory a poskytuje lepší stínění středních vodičů nesoucích signál.
Tento vynález je také zaměřen na balící systém pro udržení fuzz buttons, které jsou použity buď jako zemnící kontakty nebo signální kontakty, v elektrickém konektoru s vysokou hustotou.
Tento vynález je také zaměřen na způsoby ochrany fuzz buttons, když nejsou v kontaktu s vodivými dráhami na desce s tištěnými spoji a/nebo, když není elektrický konektor k desce s tištěnými spoji připojen.
Tento vynález může být taky použit k ochraně fuzz buttons. fuzz buttons nebo válce ze svazku drátu se snadno poškodí. Pro ochranu fuzz buttons byly použity patice na opačných koncích fuzz buttons a/nebo přesně vyvrtané otvory pro umístění fuzz buttons.
Patice chrání opačné konce fuzz buttons, které jsou nainstalovány ve vyvrtaných otvorech. Fuzz button je umístěn do vyvrtaného otvoru a pohyblivá patice nebo horní kryt je umístněn na opačném konci vyvrtaného otvoru a fuzz buttons jsou odpruženy tak, aby vyčnívaly nad tento vyvrtaný otvor. Tak jsou fuzz buttons zcela obklopeny a chráněny.
Například, válcovité kontakty vodících spletených drátů jsou axiálně vloženy do přibližně stejných válcovitých otvorů, které byly v podkladu vytvořeny například leptáním sklo-keramických podkladů nebo vrtáním do laminátu nebo izolace z plastu. Kontakt je udržován v otvorech kompresivnim radiální třením o stěny těchto otvorů. Díky tomuto vztahu může být vložení kontaktu do daných otvorů velmi těžké.
• · * · ····
Další výhody tohoto vynálezu budou rychle rozpoznané znalcům v tomto oboru z následujícího detailního popisu, kde je popsáno a zobrazeno výhodné zobrazení tohoto vynálezu uvedenímím nejlepšího způsobu uplatnění tohoto vynálezu. Jak bude rozpoznáno, tento vynález je schopen nabídnout jiné a další zobrazení a některé jeho detaily mohou být modifikovány různými způsoby, bez toho, že by se lišily od tohoto vynálezu. V souladu s výše uvedeným bude na výkresy a popis tohoto vynálezu nahlíženo jako na ilustrativní a neomezující.
Přehled obrázků na výkresech
Tento vynález je zobrazen na příkladech, a neomezuje se na dané zobrazení, na obrázcích přiložených výkresů, kde mají prvky stejné referenční číslo jako stejné prvky uvedené v tomto patentu:
Obrázek IA je perspektivní zobrazení elektrického konektoru podle tohoto vynálezu, namontovaného na dceřinnou kartu a podkladovou desku s krytem pro jasnost vynechaným;
Obrázek 1B je stejný pohled jako obrázek IA se znázorněným horním krytem;
Obrázek 2 je perspektivní pohled na elektrický konektor podle tohoto vynálezu s polotuhým twinaxem zapojeným pouze na zadní panel vodítka, kde jsou podkladový panel a horní kryt pro jasnost vynechány brázek 3 je spodní perspektivní zobrazení obrázku 2 a obrázek 4 je stejný pohled jako obrázek 2, kde je zadní panel vodítka pro jasnost vynechán;
Obrázek 5 je stejný pohled jako obrázek 4, kde jsou některé fuzz buttons pro jasnost vynechány. Obrázek 6 je stejný pohled jako obrázek 5, kde jsou pro jasnost byly vynechán některé další fuzz buttons;
φ * · φ
φ « »·
φφφ·
Obrázek 7 je spodní perspektivní zobrazení, kde jsou pro jasnost vynechány fuzz buttons;
Obrázek 8 je perspektivní zobrazení dceřinné karty a podkladové desky, včetně vzorů PC desek;
Obrázek 9 zobrazuje podkladovou desku, střední desky a dceřinnou kartu ph skutečném použití;
Obrázek 10 je zvětšeným pohledem na druhé zobrazení elektrického konektoru podle principů tohoto vynálezu;
Obrázek 11 je zvětšený pohled na kabelové spojení vodítek podle tohoto vynálezu;
Obrázek 12 je pohled na přední stranu kabelové spojem vodítka zobrazené na obrázku 10 podle tohoto vynálezu;
Obrázek 13A je perspektivní zobrazení elektrického konektoru podle tohoto vynálezu namontovaného na dceřinou kartu skluznicí vodítka dceřinné karty v zatažené pozici a kluznici vodítka podkladové desky v odtažené pozici;
Obrázek 13B je příčný pohled na fuzz buttons přidržované pláštěm myla, na jedné straně jsou ukázány fuzz buttons skluznicí vodítka, kde vodítko je v odtažené pozici. Obrázek 13 C je příčný pohled stejný jako obrázek 13B, kde jeden je jeden konec fuzz buttons protažen za kluznici vodítka, když je kluznice vodítka v zatažené pozici;
Obrázek 14 je pohled na spojovací povrch kluznice vodítka;
Obrázek 15 je zvětšený pohled na modul vodítka západky podle tohoto vynálezu;
Obrázek 16 zobrazuje elektrický konektor připevněný na dceřinnou desku s kluznici vodítka dceřiné desky v aktivní zatažené pozici a kluznici vodítka podkladové desce v odtažené neaktivní pozici;
φ ···♦
Obrázek 17 zobrazuje elektrický konektor namontovaný na dceřinnou kartu a připojený k podkladové desce;
Obrázek 18 zobrazuje vodící modul, v plně spojeném stavu, s polovinou spojení nezobrazenou pro odkrytí funkčních komponentů této sestavy;
Obrázek 19 zobrazuje vodící modul, v nespojeném stavu, s polovinou spojení nezobrazenou a vodící paticí vynechanou pro zobrazení funkčních komponentů této sestavy;
Obrázek 20 zobrazuje vodící modul, v částečně spojeném stavu, s polovinou spojení nezobrazenou a vodící paticí vynechanou pro zobrazení funkčních členů této sestavy. Toto zobrazuje pohyb pružin a západek v průběhu spojovacího procesu;
Obrázek 21zobrazuje vodící modul, ze zadní strany, s vodícím čepem v plně nainstalované pozici;
Obrázek 22 ukazuje vodící modul, ze zadní stran, bez nainstalovaného vodícího čepu a s vodící paticí vynechanou se západkou v pozici „zavřeno“;
Obrázek 23 je stejný jako obrázek 22 s vodící paticí se západkou v pozici „zavřeno“;
Obrázek 24 je pohled ze stejného směru jak na obrázcích 21-23. Zobrazuje západky v pozicí zcela „otevřeno“ v průběhu spojovacího cyklu;
Obrázek 25 je perspektivní zobrazení s vodícím čepem spojeným se západkou a kabelovým spojením a některé západky pružiny zde byly pro jasnost vynechány; a
Obrázek 26 popisuje druhé znázornění západkového mechanizmu podle principů tohoto vynálezu.
Příklad provedení vynálezu
Propojené zařízení podle tohoto vynálezu poskytuje unikátní dvouosou stíněnou koaxiální strukturu, která má konstantní impedanci od rozhraní dceřinné karty po rozhraní podkladové desky. Koaxiální struktura zajišťuje konstantní impedanci 65 ohm jednostranně, 50 ohm impedanci lichého módu a 100 ohm diferenciální impedanci. Výhodou je, že tento vynález poskytuje konektor řízení impedance schopností měnit charakteristickou impedanci elektrického konektoru změnou dielektrické tloušťky a konstanty. Toto dovoluje aby byly konektory vyrobeny pro různé hodnoty impedance od 35 do 150 ohm nebo vyšší.
Jednostranná propojovací dráha využívá k přenosu dat jeden vodič. Diferenciální propojovací dráha využívá pro přenos stejných dat dva vodiče. Výhodou diferenciální propojovací dráhy, v porovnání s jednostrannou propojovací dráhou, je to, že se zvyšuje rychlost přenosu a odolnost vůči hluku a elektromagnetická interference (EMI) jsou sníženy.
Užití designu twinax podle tohoto vynálezu, design konektoru je zde popsán, poskytne nejlepší přenos diferenciálních dat za použití měděných vodičů. To samé platí pro jednostrannou verzi. Jednostranný design využívá k přenosu dat koaxiálního vodiče. Toto umožňuje přenos analogových (RF) nebo digitálních dat s degradací signálu porovnatelnou degradaci v kabelu koaxiálním.
Nejdříve se zmiňujeme o obrázcích 1A a 1B, kde je znázorněn propojovací systém pro vysoké rychlosti a hustotu propojovacích drah. Obrázek 1A znázorňuje elektrický konektor s, pro jednoduchost odstraněným, vnějším krytem. Tento konektor 18 je užíván pro elektrické připojení dceřinné karty 20 k podkladové desce 22. Konektor 18 obsahuje, jak je znázorněno na obrázku 1B, vodítko dceřinné karty 30, vodítko podkladové desky 32, vnější kryt 34, který » · tt • tttttt • tt • · * • · · ·· · je tvořen polotuhými twinax nebo koaxiálními kabely. Vnější kryt 34 by měl být nejlépe tvořen injektáží, například zPBT (polybutylen tereptalat) Jak je znázorněno na obrázcích 1A a 1B, jsou zde pro jednoduchost zobrazení ukázány ouze dva kabely twinax 40,42. ačkoli je očekáváno, že elektrickém konektoru podle tohoto vynálezu bude použito 80 nebo více kabelů twinax. Zde preferované znázornění užívá kabely twinax, které jsou ohnuté do požadovaného tvaru. Tento vynález také předpokládá užití pevnějších konstrukcí, které budou lisovány jako jeden dílec. Pro kabely 40, 42 je střední vodič měděný, dielektrický materiál by měl být nejlépe Teflon™ a vnější plášť oplet. Diferenciální impedance mezi středovými vodiči by měla být nejlépe 100 ohm. Užitím standardních vzorců může být impedance jednoduše upravena například měněním vzdálenosti mezi středními vodiči a dielektrickou konstantou. Na obrázku 1A je pro jasnost vynechán vnější kryt 34. Jak je znázorněno na oblázcích 1A a
1B fiizz buttons 50, 52,60, 62 jsou zde umístěny uvnitř vodítek 30, respektive 32 a obklopují konce kabelů twinax 40, 42 aby stínily kabely twinax a řídily impedanci konektoru.
Fuzz buttons a jejich použití je popsáno v patentu U.S. A. č. 4,998,306, vydaném 29.
ledna 1991, nazvaného „ELEKTRICKÉ PROPOJENÍ S NÍZKÝMI ZTRÁTAMI“ Patentu U.S.A. č. 5,886,590, vydaném 23. března 1999, nazvaném „VERTIKÁLNÍ SPOUŠTĚNÍ Z MICROSTRIP NA KOAX UŽITÍM NEPÁJENÉHO PROPOJENÍ A FUZZ BUTTONS“, patentu U.S.A. Č. 6,039,580, vydaném 21. března 2002, nazvaném „RF KONEKTOR S VYHOVUJÍCÍMI KONEKTORY“, patentu U.S.A č. 4,924,918, vydaném 15. května 1990, nazvaném „ZAŘÍZENÍ PRO VÝROBU TLAČÍTKOVÝCH KONEKTORŮ A JEHO METODY“ a patentu U.S.A. č. 5,007,843 vydaném 16, dubna 1991, nazvaném „ ELEKTRICKÉ KONEKTORŮ S KONTAKTNÍMI OBLASTMI S VYSOKOU HUSTOTOU“, jenž jsou zde v této specifikaci všechny zmíněny v celé jejich úplnosti. I když je zde uvedený vynález popsán s ohledem na fuzz buttons, mělo by být chápáno, že fuzz buttons jsou ilustrativním typem tohoto vodivého prvku nebo kontaktu a že v tomto vynálezu mohou být použity jiné elektricky vodivé prvky nebo pružiny. Tyto vodivé prvky poskytují vysokou spolehlivost, množství kontaktních míst a jsou náhodně stlačeny do tvaru, který spojovacímu povrchu poskytne více míst elektrického spoje.
Vodící prvek může mít různé vhodné formy, Jako například vodivý prvek, který obsahuje pin „watch band“ nebo ,/POGO“, sestávající alespoň z jednoho pružinového pin schopného stlačení. Mezi další vhodné vodivé prvky patří fuzz button, který ses skládá z vodiče vytvarovaného do síťky ve tvaru zástrčky, která je stlačitelná. Alternativně mohou vodivé prvky obsahovat podložky belleville nebo prvky skládající se zeleastomeru s vodivými částicemi. Nejlépe by měl být vodivý prvek pokryt zlatém, aby se zajistila nízká stabilní ztráta RF v benigním nebo nepříznivém prostředí.
Vodící prvek se může skládat z jediného prvku jednoho zvýše popsaných typů nebo jiných typů -vhodných pro zajištění alespoň jednoho vyhovujícího konce, nebo se alternativně mohou skládat z více než jednoho prvku, v kterémžto případě musí mít alespoň jeden z těchto prvků alespoň jeden vyhovující konec. I když je tento vynález zobrazen s ohledem na pravoúhlý konektor 18, mělo by být chápáno, že tento vynález je stejně použitelný i v jiných konfiguracích, například v rovné konfiguraci mezi paralelními obvodovými deskami. Také, i když je užití tohoto vynálezu popsáno pro dceřiné karty a podkladové desky, je toto provedeno pouze proto, že je to výhodné a mělo by být chápáno, že tento elektrický konektor podle tohoto vynálezu je použitelný pro všechny typy obvodových desek, stejně tak jako pro jiné vysokorychlostní aplikace.
v
«φ φ
φ ····
Jak je zobrazeno na obrázcích 1A a 1B, konektor 18 by byl sestaven spojením vodítka 30 a vodítka podkladové desky 32. Jak je znázorněno na obrázku 1B, konektor 18 se stavuje následujícím způsobem. Nejdříve se přizpůsobí kabely twinax 40.42. Všechny fuzz buttons jsou nainstalovány ve vodítkách 30, 32. Pak jsou kabely twinax 40, 42 nainstalovány do vodítek 30, 32. Tato sestava je pak viisována do formy krabice 34 která zpevňuje celý’ elektrický konektor 18- Tato krabice 34 by měla být nejlépe vyrobena zPBT. Tento elektrický konektor 18 pak může být připojen na dceřinnou kartu 20 při použití upínek jako jsou šrouby, nýty, vlisované kolíky a podobně.
Fuzz buttons 50, 52, 60, 62 mohou být vyrobeny z jednoduchého jemného zlatém pokrytého drátu který je stlačen do velmi malého tvaru. Výsledným objektem je drátová struktura s vlastnostmi pružiny která vykazuje špičkové vlastnosti vodivosti elektrického signálu od vysokého stejnosměrného proudu po mikrovlnné frekvence. Běžný rozměr fuzz button je 0,01 palce v průměru na 0,060 délky. Fuzz buttons nesoucí signál by měly nejlépe mít stejný vnější průměr jako střední kabel nesoucí signál. Uzemňovací fuzz buttons nemusí mít stejný průměr nebo délku jako fuzz buttons nesoucí signál Fuzz buttons 50, 52, 60, 62 jsou použity v ilustrativním znázornění, každý z nich by měl být nejlépe vyroben ze svazku kovového drátu, každý svazek by měl být spojen dohromady tak, aby vytvořil požadovaný „button“ válcovitého tvaru materiálu s hustotou mezi 20% až 30%. Jak je znázorněno na obrázcích 1A a 1B, každý fuzz button ze spojeného svazku drátů dobře pasuje do otvorů ve vodítku dceřinné karty 30 a ve vodítku podkladové desky 32. Fuzz buttons ze svazků drátu 50, 52, 60, 62 vytvářejí při přitlačení ke kontaktní oblasti elektrický kontakt v mnoha bodech. Konektory tohoto typu mají nad jinými typy konektorů výrazné výhody a poskytují spojení s vysokou integritou a spolehlivostí. Na rozdíl od jiných typů spojů, má tento prvek ·'?· / .: : ·* ·: :/ *./ : ......
mechanického konektoru velmi málo souvisejících proměnných, které by mohly ovlivnit kvalitu spojení. Jedinou významnou proměnnou jsou velikosti konektoru a tlačná síla užitá pro vytvoření spojení, obě dvě mohou být přesně řízeny řízením kapacity, do které je fuzz button umístěn. Alternativně, v prostření s vysokými vibracemi, může být fuzz button přilepen na místě za použití vodivých epoxidů.
Fuzz buttons použité v ilustrativním zobrazení mohou být vyrobeny z niklového drátu nebo z drátů vyrobených ze slitin, jako berylium a měď, stříbro a měď nebo fosfor a bronz. Stlačení svazku drátu fuzz buttons je dostatečně pružné takže, když je odstraněna stlačovaní síla kabelů twinax, fuzz buttons se navrátí do jejich původního tvaru. Drát je náhodně stlačen do válcovitého tvaru a má s tím spojené některé veličiny odpružení, které při stlačení zajišťují pružnost. Tyto výhody dovolují, aby byl elektrický konektor 18 podle tohoto vynálezu připojován a odpojován tolikrát, kolikrát je polřeba. V popsaném zobrazení mohou být popsané prvky konektoru ze svazku drátu 50, 52, 60, 62 vyrobeny Technical Wire Products, Inc, v Piscataway, New Jersey, pod obchodním jménem Fuzz Button .
Odkazujíce se nyní na obrázek 2, kabely twinax 40, 42 jsou vloženy do vodítka podkladové desky 32. Obrázek 2 se od obrázku 1 liší v tom, že jsou zde znázorněny dva kabely twinax 40, 42 místo jednoho. Je důležité zaznamenat, že střední vodiče 120, 122 nejsou jeden od druhého odstíněny. Přesto je důležité zaznamenat, že twinax páry jsou od sebe odstíněny, jak je uvedeno na obrázku 2.
Jak je uvedeno na obrázku 2, má vodítko podkladové desky 32 dva protilehlé otvory ve tvaru U 100, 102. každý z nichž má vnější obvodovou stěnu ve tvaru U HO, respektive 112, obvodovou stěnu ve tvaru U 117, 118 a rovnou stěnu 114, respektive 116. Stěnvlí4 a 116 jsou k sobě otočeny předními stranami tak, jak je uvedeno na obrázku 2. Do otvorů ve
A
A
A
··
A ♦ ··* tvaru U je vloženo množství Fuzz Buttons 200, 202, 204 respektive 206, každý z nichž má tvar poloviny U, jak je ukázáno na obrázku 2. Například Fuzz buttons 200, 202 mají oba tvar poloviny U a když jsou složeny dohromady vytvoří U, které částečně obklopuje twianxiální kabel 40. Mělo by být rozuměno, že místo Fuzz buttons mohou být použity jiné metody stínění.
* Kabel twinax 40 má dva střední vodiče 120, 212 obklopené opláštěním Teflon™ 124.
Nejlépe by měly mít fuzz buttons nesoucí signál 300-306 (viz obrázek 3) stejné vnější
A průměry jako dva střední vodiče 120, 122. Opláštění Teflon™ 124 je obklopeno elektricky vodivou měděnou vrstvou, která tvoří pevný nebo polopevný vnější kryt 128 vyrobený z mědi a hliníku nebo cínu. Kryt 128 může být aplikován procesem plátování, jak je znázorněno na obrázku 2, pevný vnější kryt 128 je po délce E odstraněn a odhaluje Teflonový™ plášť 124. Teflonový plášť 124 je po délce F odstraněn ze středního vodiče. Tyto odstraněné části jsou symetrické na obou koncích kabelů twinax 40,42. Fuzz buttons 200, 202, 204, 206 jsou v elektrickém kontaktu s vrstvou 128 tak, aby bylo vytvořeno stínění.
Nyní se zmiňujeme o obrázku 3, který představuje spodní pohled na obrázek 2. Fuzz buttons, na sobě vzájemně naskládané, tvořící poloviční U, jsou namontovány ve vodítku 32 v celé tloušťce vodítka 32, pro obklopení a odstínění středních kabelů twinax 120, 122, respektive kabelů twinax 40, 42. Také je zde znázorněno množství vertikálně přesahujících válcovitých Fuzz buttons 210, 212, 214, které jsou umístěny mezi stěnami 114, 116. Fuzz buttons 210, 214 procházejí skrz šířku vodítka 32 a jsou použity k vzájemnému odstínění kabelů twinax 40, 42. Jak je ukázáno na obrázku 3, mělo by být chápáno, že pro holé části koaxiálních kabelů 40, 42, které procházejí vodítkem 32, se jedná o úplné 360° odstínění. Jak «· • fcfc* fc » »··· ·*·· fc · fc fc • · ·· je znázorněno na obrázku 3, jsou zde čtyři fiizz buttons 300, 302, 304. 306 v kontaktu s holými částmi středních vodičů 120,122 kabelů twinax 40, 42.
Obrázek 4 je stejnou ilustrací jako obrázky 2 a 3, kde je vodítko dceřiné karty 32 pro zřetelnost vynecháno, jak je z obrázku 4 jasné, jsou zde čtyři skupiny fuzz buttons ve twaru U 2Q0, 222, 422, 226, 228; 202, 232, 234, 236, 238; a 204, 242, 244, 246, 248, 206, 252, 254, 256, 258 (neuvedeny). Tyto čtyři skupiny, spolu s vertikálně protaženými fuzz buttons vytvářejí kolem kabelů twinax 40, 42 360° stupňový obal. Je zamýšleno, že nejvýše a nejníže položený fuzz buttons budou použity v tomto vynálezu. Přesto je možné použít pro elektrické spojení nejvýše a nejníže položeného fuzz buttonu i jiných struktur než jsou fuzz buttons. Například, pro elektrické spojení nejvýše a nejníže položeného fuzz buttons je možno použít ražený vytvarovaný kovový komponent (neukázáno).
Nyní se zmiňujeme o obrázku 5, který je podobný obrázku 4 s výjimkou toho, že byly vynechány fuzz buttons 200, 222, 224, 226 a 228, aby byl ukázán kontakt fuzz buttons 306, 304 se středními vodiči 122 respektive 120.
Jak je uvedeno na obrázku 6, je vidět, že fuzz buttons 300, 302 a také 304, 306 (nezobrazeny) jsou v kontaktu s holými částmi středních nosičů signálu 120. 122. Tyto fuzz buttons 300-306 jsou fuzz buttons nesoucí signál. Je důležité, že fuzz buttons nesoucí signál jsou převážně stejného průměru jako centrální vodiče twinax 120, 122, pro udržení stálé impedance. Je také zamýšleno, že v tomto vynálezu mohu být také použity jiné typy pružinových kontaktů. Například, mohou být také použity vodivé textilie.Mohly by být také použity vtlačovací pružiny. Vodivé textilie mohou být vstříknuty do konektoru nahrazujícího fuzz buttons.
»·· ··*·
Nyní pojednáváme o obrázku č. 7, který je spodním perspektivním pohledem na znázorněný elektrický konektor 18. Jak je zobrazeno na obrázku 7, střední část 710 je vytvořena mezi rovnou stěnou 114 a spodní částí vnější zdi ve tvaru U 110. Tato střední část 701 obsahuje otvory 700 a 702 , kterými jsou taženy vertikálně protažené fuzz buttons 300, 302.Ve středu oblasti ve tvaru U je centrálně vytvořena stěna 704 pro vytvoření prvního otvoru ve tvaru poloviny U 710 a druhého otvoru ve tvaru poloviny U 712, která příjme fuzz buttons 206, 252, 254, 256, 258 a respektive 204, 242, 244, 246, 248. Je zamýšleno, že toto by mohla být sestava ze dvou částí a středová podpůrná struktura by mohla být samostatným členem vyrobeným z dielektrického Teflonu . Mohl by být také použit komponent vyrobený z plastu pokrytého kovem.
Jak je znázorněno na obrázku 8, na dceřinné kartě 20 a respektive na podkladovém panelu 22 je množství elektricky nevodivých vzorů 402, 404. Vzor 402 má elektricky vodivou oblast 410 se zhruba osmi konfiguracemi. Vzory mohou být vytvořeny užitím známých fotolitografických technik. První nevodivá oblast 412 a druhá nevodivá oblast 414 jsou od sebe odděleny a jsou na vnějším obvodu 420 vzoru 402. První nevodivá oblast 412 má dvě oblasti 430, 432, které obsahují vodivé podložky 440, 442. Druhá nevodivá oblast 414 má dvě oblasti 434, 436, které obsahují vodivé podložky 444, 446. Otvory 430. 432, 434, 436 prochází střední vodiče 120, kabelů twinax 40.42. které se táhnou z vodítka 30 tak, že fuzz buttons 300, 302. 304, 306 jsou uvedeny v kontakt s vodivými podložkami 440, 442, 444 respektive 446. Odkazujíce se zpět na obrázek 4, fuzz buttons 228, 238, 248 a 825 budou v elektrickém kontaktu s elektricky vodivou oblastí 410. Tímto způsobem fuzz buttons zajišťují stíněné uzemnění. Elektricky vodivá oblast 410 je spojena s uzemněním na dceřinné kartě a na podkladové desce. Vnitřní povrchy otvorů 430. 432, 434, 346 jsou elektricky
Φ · •ϊ·· φφφφ • · · • φ φφ
vodivé a jsou připojeny na signálové dráhy tak, že fuzz buttons 306, 304, 302. 300 jsou s nimi v elektrickém kontaktu když je pro propojení dceřinné karty 20 a podkladového panelu 22 použito vodítko 30. Fuzz buttons jsou namontovány na vodítku 32. Výhodou je, že fuzz buttons 300. 302. 304, 306 budou při spojení dceřinné karty a podkladového panelu stlačeny, což zajišťuje běžnou sílu signální linky a kabelu. Fuzz buttons 300. 302, 304. 306 a 228, 238, 248. 258 budou přitlačeny na desku 20 a co se týče vzorů dceřinné desky 402 bude udržována běžná síla. Vzor 404 na podkladovém desce 22 je shodný se vzorem 402 není třeba je zde popisovat. Vzor 404 obsahuje elektricky vodivou část 458 a první nevodivou oblast 460 a druhou nevodivou oblast 462. Je výhodou, že elektrický konektor 18, podle tohoto vynálezu, může být mnohokrát zapojen a znovu rozpojován, bez toho, že by se opotřebovaly signální kontakty 300, 302.
Mělo by být oceněno, že tento vynález je použitelný ne pouze pro aplikace podkladového desky a dceřinné desky nebo středních desek, ale také pro vertikální základové desky, paralelní desky, a kabelové spoje. Mělo by být také chápáno, že tento vynález může také použít konektory z optických vláken pro zajištění přenosu souběžného optického a elektrického signálu přes konektor. Nyní pojednáváme o obrázku 9, kde je znázorněna podkladová deska 700 spojená s dceřinnou kartou 710- Tento vynález je také použitelný pro střední konektory jako je střední konektor 600 znázorněný na obrázku 9, který je zapojen na dceřinnou desku 610.
Nyní pojednáváme o obrázku 10, který znázorňuje druhé zobrazení elektrického konektoru 1000 podle principů tohoto vynálezu. Na počátku by mělo být zaznamenáno, že elektrické vodiče 1020. 1022. 1024 mají stejné elektrické vlastnosti, jako elektrické vodiče 40,42 uvedené v prvním zobrazení. Jak je znázorněno na obrázku 10, elektrický vodič 1024 a ♦ «»·» má nejkratší cestu a elektrický vodič i 020 má cestu nejdelší. Odkazujíce se na obrázek 11, například, vodič 1020 dolů se táhnoucí rovnou část 1020'. zakřivenou část 1020 a horizontálně se táhnoucí rovnou část 1020'. Rovné části 1020' a 1020 zajišťují instalaci konců vodiče 1020 do spojení kabelů vodítek 1030. 1032. jak je vysvětleno níže. Pro jednoduchost vysvětlení je zde vysvětleno pouze spojem' vodičů 1020.1022,1024. i když jsou zobrazeny i jiné sady vodičů, které mají stejné spojení. Obrázky 11-14 zobrazují další detaily druhého zobrazení tohoto vynálezu.
Nyní znovu pojednáváme o obrázku 10, elektrický konektor 1000 obsahuje dva protilehlé vodící bloky 1002.1004 osazené na opačných koncích elektrického konektoru 1000. jak je detailněji uvedeno níže. Vodící bloky 1002, 1004 a spojení kabelů 1006 -1014 může být vytvořeno buď z individuálně vytvořených součástí, tak jak je znázorněno, a smontováno dohromady, nebo může být vyrobeno tak, jak je výše uvedeno u obrázku 1B. Mezí vodícími bloky 1002, 1004 je množství sad elektrických vodičů. Tak jak je to použito zde tvoří vodiče 1020,1022,1024 jednu sadu vertikálních vodičů. Jak je uvedeno na obrázku 10. jsou zde čtyři sady horizontálních skupin vodičů kabelu twinax, ačkoli by mělo být oceněno, že podle tohoto vynálezu může být použit jakýkoli počet elektrických vodičů. Například, místo čtyř sad vodičů by zde mohlo být osm sad vodičů. Alternativně, místo skupin tri vodičů by mohly být použity skupiny dvou vodičů nebo čtyř nebo pěti vodičů, v závislosti na použití.
Každý z elektrických vodičů 1020. 1022, 1024, je upevněn kabelovým spojením 1006. 1008 a další elektrické vodiče jsou osazeny odpovídajícím kabelovým spojením 1008-1014. Jak je znázorněno na obrázku 10, kabelové spojení 1006 je zvláštně adaptováno pro spojení s vodícím blokem 1002 užitím horizontálních čepů 1006', 1006 a 1006'. které zapadají do odpovídajících otvorů 1002'. 1002 a 1002' ve vodícím bloku 1002. Každé spojem 1006.
t φ
*r *» φ···
1008 obsahuje vybrání 1007, 1009. 1011 a respektive 1013. 1015. 1017. Každé kabelové spojení obsahuje výstupek a vybrání, například v kabelovém spojení 1008. je výstupek 1023 a vybrání 1025 pro spojení s kabelovým spojení 1006.
Jak je znázorněno na obrázku 10, elektrický konektor 1000 je pravoúhlý elektrický konektor, ačkoli je podle tohoto vynálezu možné sestavit i jiné konfigurace, jako je například rovný konektor.
Tento elektrický konektor 1000 obsahuje centrální twinax nebo koaxiální Část 1001, která obsahuje všechny vodiče z měděného drátu 1020. 1022. 1024 a všechna spojovací kabelová spojení 1006-1012 a všechny vodící bloky 1002, 1004. Jak je znázorněno na obrázku 10, je v sestavené střední sestavě 1001 přední obdélníkový povrch 1026 a zadní obdélníkový povrch 1028. Protikladné konce vodičů 1020. 1022. 1024 trochu přečnívají nad povrchy 1026, respektive 1028 a odhalují vnější plášť 128 vodičů twinax 1020. 1024.
Obdélníkové vodítko 1030 má přední povrch 1030'a zadní povrch 1030. Vodítko 1030 se spojí (povrch 1030') předním povrchem 1026 sestavy 1001. Druhé obdélníkové vodítko 1032. má přední povrch 1032'a zadní povrch 1032. se spojí (povrch 1032') se spodním povrchem 1028 sestavy 1001. Vodiče z měděného drátu 120, 122 se spojí s vodítky 1030. 1032 tak jak je vysvětleno níže.
Klece Mylar 1038, respektive 1040 obsahují množství fúzz buttons 1034. 1036. Tyto klece Mylar 1038. 1047 mohou být vyrobeny z jakéhokoliv vhodného materiálu, včetně smršťující se plastické hmoty. Fuzz buttons 1034. 1036 jsou strategicky umístěny a protaženy kabelovým spojením vodítka 1030. 1032 a kluznicemi vodítka 1042 respektive 1044. Přední povrch 1030'vodítka 1030 je pevně usazen na předním povrchu 1026 buď tlakem upevněnými čepy, svařováním ultrazvukem nebo epoxidy. Pár protilehlých čepů 1009,1009' • · ·· ···» • ··· je veden z povrchu 1026 a vodících bloků 1002, respektive 1004 do vybrání (nezobrazeny), které zevnitř vystupují z povrchu 1030'. Čepy 1009, 1009' udržují vodítko 1030 v linii s kabelovými spojeními 1006-1014. Čepy (nezobrazeny) vystupují z povrchu 1026 vodících bloků 1002. 1004. aby udržovaly vodítko 1032 v linii s kabelovými spojeními 1006-1014. Fuzz buttons 1034, 1036 obsahují fuzz buttons zemnící kontakt a fuzz buttons nesoucí signál, jak je vysvětleno níže. Pár vodících čepů 1046. 1048 je pro namontování elektrického konektoru 1000 umístěn na podkladové desce. Vodící čepy 1046, 1048 procházejí otvory 1050, 1035 a 1048, respektive 1033 a spojí se s níže popsaným západkovým mechanismem. Jak je znázorněno na obrázku 10, z vodícího bloku 1002 vystupuje pro vodící čep 1048 válcovité těleso vodítka patice 1003. Vodící blok 1004 má stejné těleso vodítka zástrčky (nezobrazeno) pro vodící čep 1046. Oba vodící bloky 1002, 1004 mají Šroubovitou vložku 1027. respektive 1029. umístěnou pravoúhle k tělesu vodítka patice 1003 a v linii s odpovídajícími otvory 1061, 1063 ve vodítku 1030 a otvory 1080. 1082 v kluznici vodítka
1042. Z dceřinné desky vystupují pro upevnění elektrického konektoru 1000 upínky se závity, tak aby byl připevněn k vložkám se závity 1027. 1029.
Nyní se podívejme na obrázek 11, je zde jasněji vidět, že plášť Mylar 1038 obsahuje množství vyražených otvorů. Tyto vyražené otvory jsou specifickým vzorem pro udržení a umístění fuzz buttons v otvorech ve vodítcích 1030, 1032 a kluznic vodítek 1042, 1044. Otvory jsou použity k upevnění fuzz buttons nesoucích signáL, a musí mít velmi malé odchylky, aby bezpečně udržely fuzz buttons, ale aby je příliš nestačovaly a tím výrazně nezměnily jejich vnější průměr.
Vyražené otvory 1070, 1072. 1074 a 1076 jsou vertikálně v linii, aby do nich mohly být vloženy přidržující hroty 1090, 1092, 1094. 1096 vodítka 1030. Otvory 1404. 1406 a • 0
00·· • « • · • · ···· • · · · • * ·
Φ* ·
přidržující hroty 1090-1096 udržují kluznice vodítka 1042 s linii s vodítkem 1030. Přidržující hroty 1090- 1096 mají dostatečnou délku na tom aby mohla kluznice vodítka dosáhnout prodloužené pozice užitím pružin 1091. 1093 upevněných v otvorech 1095. 1097 na povrchu 1030 vodítka 1030. Přidržující hroty 1090-1096 budou v zatažené pozici v rovině snebo pod povrchem 1092. Fuzz butons 1034 udržují plášť Mylar 1038. vodítko 1030 a kluznici vodítka 1042 v linii.Vodítko 1030 obsahuje horní sadu horních otvorů 1110 pro kabely vodiče, 1020, střední otvory 1112 pro střední kabely vodiče 1022 a sadu spodních otvorů 1114 pro kabely vodiče 1024. Každé vodítko má řadu zemnících otvorů, například, čtyři zemnící otvoty do kterých jsou umístěny íuzz buttons pro vytvoření spojení s vnější vodivou vrstvou 128 každého z vodičů 1020. 1022. 1024. Například, jak je vedeno na obrázku 11, pro vodič 1020 má vodítko 1030 otvory 1120. 1122. 1124. 1126. Plášť mylar má odpovídající otvory 1130. 1132. 1134. 1136. Každé vodítko 1030. 1032 obsahuje množství vybrání vytvarovaných tak, aby odpovídaly povrchu každého vodiče 1020. 1022, 1024. Jak je zobrazeno na obrázcích 11 a 12, mají elektrické vodiče rovnou střední část a zaoblené vnější části. Fuzz buttons umístěné v otvorech 1130,1132, 1134. 1136 budou ve spojení s vnějším pláštěm 128 vodiče a budou poskytovat zemnění a elektrické stínění mezi dvěma sousedícími kabely twinax. Vybrání 1150 se vnitřně táhne z předního povrchu 1032 vodítka 1032. Například, vybrání 1150 je vytvořeno protilehlými zakřivenými stěnami 1160. 1162 spojenými rovnými Částmi 1170. 1172. Rovné části 1170, 1172. jak je zobrazeno, jsou taženy horizontálně. Vybrání 1150 je takového tvaru, které odpovídá vnějšímu plášti 128 kabelu twinax.
Nyní se podívejme na obrázek 12, kde je zobrazeno zvětšené vodítko 1032. Mělo by být rozuměno, že vodítka 1030, 1032 isou identická, s výjimkou protilehlých otvorů pro • · · φφ»· φφφ· φφ vodící čepy 1046, 1048. které se táhnou z vodítka 1032 do vodících bloků 1002. respektive 1004. Otvory 1078. 1050 jsou odchýleny od podélné osy kluznice vodítka 1044. stejně jako otvory 1033, 1035. se kterými jsou v linii. Naopak, otvory 1066. 1068 vodítka 1030 jsou na ose, stejně jako otvory v kiuznici vodítka 1048.
Každý střední vodič 120, 122 má množství přidružených fuzz buttons. Například, jak je znázorněno na obrázku 12, se středními vodiči 120, 122 jsou v linii dva otvory 1260, 1262. Jsou zde také dva střední fuzz buttons (nezobrazeny), které spojují střední kabel vodičů 120, 122 a jejichž jeden konec končí v otvorech 1260. 1262. Přední povrch izolátoru 124 může končit ve vybrání 1150. Co se týče vybrání 1150, v otvorech 1280-1284 jsou nainstalovány čtyři fuzz buttons 1250, 1252. 1254, 1256. Otvory 1280-1284 jsou slepé otvory, které přetínají okraj vybrání 1150. V otvorech 1280-1284 je nainstalován jeden zemnící kontakt, nejlépe fuzz button (nezobrazen) a tyto jsou použity jako zemnící kontakty s elektricky vodivým vnějším pláštěm 128 středního vodiče. Čtyři zemnící kontakty poskytují skvělé stínění. Pro lepší snížení přeslechů mohou být dodány dodatečné otvory a fuzz buttons. Mělo by být zaznamenáno, že otvor 1250 ie umístěn ve středu mezi fuzz buttons nesoucími signál 1260, 1262. Otvor 1254 je odchýlen od středu vybrání 1150 blíže k otvoru 1260, kdežto přiléhající vybrání 1152, má otvor 1270 odchýlen v opačném směru. Mělo by být zaznamenáno, že elektrické stínění je dosaženo bez nutnosti 360 stupňového pokrytí každého kabelu twinax. Tak, přiléhající vybrání vertikálně v linii mají otvory pro fuzz buttons odchýlené od osy. Odchýlením těchto otvorů je odstíněno větší procento obvodu.
Nyní pojednáváme o obrázcích 13A, B a C a kiuznici vodítka 1042, mělo by být pozorováno, že zde jsou čtyři otvory vertikálně v linii 1370, 1372. 1374, 1376 pro hroty 1090. 1092.1094. respektive 1096. Vodítko by mělo být nejlépe s pružinou ve směru od r ’ ' t r r t* f r ' r vodítka 1030. Toto bude chránit fuzz buttons před poškozením nebo odpadnutím během přepravy a montáže. Mělo by být rozuměno, že vysvětlení je uvedeno pouze pro sadu otvorů na levé straně a že se vzor otvorů opakuje. Nejvýše položený vodič 1020 má sadu odpovídajících otvorů na vodítku 1042. Otvor 1330 pro zemnící fuzz buttons je v linii s otvorem 1130 v plášti mylar a otvorem 1120 ve vodítku 1030. Otvor 1332 je v linii s otvorem 1132 v plášti mylar a otvorem 1122 ve vodítku. Otvor 1334 je v linii s otvorem 1134 v plášti mylar a otvorem 1124 ve vodítku 1030. Otvor 1336 je v linii s otvorem 1136 v plášti mylar a otvorem 1126 vodítka 1030. Stejným způsobem, otvoty 1380 jsou v linii s otvory 1080 pláště mylar 1038 a otvory 1110 ve vodítku 1030. Jak je znázorněno na obrázku 13A, vodítko 1032 je zobrazeno v horní pozici, ve které jsou fuzz buttons pod povrchem 1042 nebo maximálně 0,020 nad povrchem 1042 a jsou takto chráněny během přepravy elektrického vodiče 1000. Jak je znázorněno na obrázku 13A, mezi povrchem 1032 vodítka 1032 a povrchem 1042 kluznice vodítka je mezera. Fuzz buttons jsou upevněny mezi vodítkem 1030 a kluznicí vodítka 1048 a jsou v kontaktu s dceřinnou kartou 20. Naopak, vodítko 1032 a kluznice vodítka 1044 jsou v kontaktu s podkladovou deskou 22.
Podkladová deska s tištěnými obvody a vodítkem má množství vodivých podložek 1390. Tyto podložky mají dva vodiče nesoucí signál 1392. 1394. které jsou určeny pro kontakt s fuzz buttons nesoucími signál a vnější zemnící částí (viz obrázek 14). Je výhodou, že podložky 1390 nemusí být řešeny pokrytím otvorů. Podložky 1390 mohou být namontovány nebo mohou mít slepé výstupy. Předejitím pokrytí otvorů se sníží kapacita s těmito otvory spojená a může být zvýšena rychlost.
Je důležité, aby délka holého středního vodiče a délka fuzz buttons nesoucích signál byla stíněna, aby se předešlo přeslechům mezi sousedícími kabely twinax. Výhodou tohoto • · φ
φ φφφφ φ φ • φ • Φφφ ···♦ vynálezu je stínění užitím čtyř uzemněných fúzz buttons. Tyto fúzz buttons poskytují stínění menší než je 360°, ale zkoušky ukázaly, že dosažená úroveň stínění je dostatečná pro přenos dat až lOGb/sek. a vyšší.
Dále, plášť mylar 1038 zadržuje fúzz buttons nesoucí signál stlačením fúzz button po obvodu, bez výraznějšího zmenšení jeho vnějšího průměru. Takto zůstává průměr fuzz button výrazně nezměněn při přitlačení na základovou desku počítače. Také je výhodou, že síly vyvinuté fúzz button ve směru od základové desky počítače jsou relativně malé a proto dovolují užití západkového mechanizmu podle tohoto vynálezu. Změnou tvaru, počtu a pevnosti vodících prvků, odolnosti kontaktu, kontaktní síly a stlačitelnosti si můžeme vybrat ze široké škály to, co odpovídá potřebám konkrétní aplikace. Celková kumulativní síla kontaktu fúzz buttons 1039, 1036 na kontaktní povrchy 1390 je nízká díky pružné konstrukci a stlačitelnosti fúzz button. Protože elektrický konektor podle tohoto vynálezu je typ namontovaný tlakem, je s elektrickým konektorem vhodné použít nejlépe unikátní západkový mechanismus zobrazený na obrázcích 10-14. Pro zajištění dobrého elektrického spojení mezi fúzz buttons a podložkami základové desky počítače, nesmějí mít dceřinné karty možnost, odchýlit se ze své pozice ve slotu více než na předem danou vzdálenost. Tato předem daná vzdálenost je vypočítána pro zajištění, že pro přijetí elektrického spojení je třeba minimálního množství běžné síly. Je výhodou, že tento západkový mechanismus může být použit se všemi konektory namontovanými tlakem, a není omezen na zde popsané tlakové konektory. Modul vedení konektoru je použit jako součástka pro udržení propojovacího systému v uzamčené pozici. Tento západkový mechanismus udržuje propojení mezi kontakty namontovanými tlakem (fúzz buttons) a povrchem základové desky počítače bez užití dalších upínek. Tento západkový mechanismus bude fúngovat velmi podobně jako rychlospojka hadic, ale nebude • · • · · · · ·
00·· • · «000 ·*·· zde nutné mít kladný zámek vyžadující pro rozpojení této západky více než jen sílu. pružinové dílce a tvar vodícího čepu jsou zkonstruovány pro uvedení tohoto západkového mechanismu do uzamčené pozice s použitím minimální síly. Drážka ve vodícím čepu a západkový mechanismus jsou navrženy tak, aby vyžadovaly více síly na oddělení, než síly, která je uplatněna při přitlačení kontaktů na základovou desku počítače ve směru síly pro uvedení západky do odemknuté pozice.
Další zařízení pro západkový mechanismus by zahrnovaly, ale nejsou omezeny na nahrazení uvedených pružinových částí jiným typem pružiny, jako je například (přítlačná pružina těsnícího kroužku) cívka uvedená na obrázku 26. Zde uvedené západkové mechanismy mají válcovitý průřez a mohou být nahrazeny komponenty tvaru koule. .Drážka“ ve vodícím Čepuje zde uvedena ve tvarům který velmi odpovídá tvaru západky, ale může být nahrazena jednoduchou ve tvaru „V“ a/nebo „U“
Nyní pojednáváme o obrázku 15, modul vodítka západky 1500 je zde uveden ve zvětšeném perspektivním zobrazení. Modul vodítka západky je zvláště výhodný, když je použit v kombinaci s druhým zobrazením uvedeným na obrázcích 10-14. Jak je uvedeno na obrázku 15, je zde spojení nebo vodící blok 1002 a blok kabelového spojení 1006. Obě spojení 1002 a spojení 1006 mají část nebo polovinu vnitřní části vyvrtánu 1502, respektive 1504. těleso vodítka patice 1510 je do této vnitřní části 1502. 1504 namontováno a upevněno tak, jak je detailně popsáno níže.
Každé spojení 1502, 1504. má slot 1512 a 1514 (nezobrazeno). Sloty 1512. 1514 přecházejí dané vnitřní části. Těleso vodítka patice má tři oddělené povrchové sloty 1532 (nezobrazeno) 1534 a 1536 oddělené stěnami 1533. 1535 respektive 1537. Západkové mechanismy 1522. 1524.1526 patří do slotů 1532, 1534 respektive 1536. Západkové mechanismy 1522-1526 mají každý prstencovitý tvar s vnitřními povrchy 1522'- 1526'a vnějšími povrchy 1522 - 1526 . Vodící čep 1048 má vnější válcový povrch 1550 a prstencovou drážku 1552, Drážka 1552 má dvě zakřivené protilehlé Části 1572. 1574 a rovnou část 1576. která spojuje zakřivené části 1572, 1574. Vnitřní povrchy 1522'- 1526 jsou vytvarovány tak, aby odpovídaly tvaru prstencové drážky 1552. Tn tvarované Estové pružiny 1562. 1564 a 1566 jsou umístěny v drážkách 1512. 1514 a jsou v kontaktu se západkovými mechanizmy 1522. 1524 respektive 1526. Těleso vodítka patice 1510 je upevněno ve vnitřní části kombinací tří západkových mechanizmů 1522. 1524. 1526 a pružin, 1652. 1564, 1566. které tyto západkové mechanismy zevnitř upevní. Každé vyobrazení twinax kabelu je zvlášť vhodné pro diferenciální signál. Driver na jedné desce vyšle dva signály a na přijímací desce je rozdíl mezi těmito dvěma signály změřen a je určen skutečný signální puls. Protože ty to dva vodiče jsou od přilehlých kabelů twinax odstíněny vodivým pláštěm, je kabel twinax zvláště vhodný pro diferenciální signál. Diferenciálním párem je každý signál přenášen na dvou luikách 140, 142 zároveň. Na jedné je signál přenášen jako kladný (+) signál a na druhé jako záporný (-) signál. Na přijímacím konci signální dráhy dostane přijímač dva signály. Přesto byly oba signály změněny hlukem, který pronikl vnějším pláštěm 128 a odstíněním signální dráhy íuzz buttons. Změny nastaly formou nechtěného napětí, které bylo přidáno k chtěnému signálu. V tomto bodě je důležité zaznamenat, že nechtěné napětí bylo přidáno k obou linkám zároveň a ve stejném množství. Podstatou diferenciálního systému je, že přijímač je navržen tak, aby přijal rozdíl mezi dvěma signály na dvou linkách. Tímto se odstraní hluková část signálu, stejná na obou linkách, a zůstane signál čistý. Jak je uvedeno výše, diferenciální systém dobře funguje, pokud je přidaný hluk na obou Enkách stejný, např. kladný (+) a záporný (-). Pro zajištění, že hluk přidaný k těmto linkám bude stejný musí obě • * * tt · 9 •9 ·»·« • 9 • · • · • «•tt *·*· zabírat teoreticky stejný fyzický prostor. Tato je v tomto vynálezu, ve kterém jsou ve struktuře kabelu twinax dvě linky, skutečné.
Nyní pojednáváme o obrázku 16, elektrický konektor 1000 ie zde zapojen do dceřinné karty 20. Kluznice vodítka 1042 je znázorněna v zatažené aktivní pozici, Kluznice vodítka 1044 je zde znázorněna v odtažené neaktivní pozici. Plášť mylar 1038 je v kontaktu s povrchem 1030. Když je na horním povrchu podkladového panelu 22 aktivována kluznice vodítka 1044, vodítko kluznice 1044 vnitřně sklouzne do zatažené aktivní pozice. Západkový mechanizmus zapadne do drážek 1552 čepů 1501, 1503 tak, že veškeré fuzz buttons budou ve správném kontaktu s dcerinnou kartou a podložkami podkladové desky. Toto je znázorněno na obrázku 17, kde je elektrický konektor 1000 zapojen na dcerinnou kartu 20 a podkladovou desku 22.
Nyní se podívejme na obrázek 18, vodící modul je zde znázorněn ve zcela spojeném stavu s polovinou spojení odstraněnou pro lepší znázornění západkového mechanismu. Pružiny 1564-1566 a západkové mechanismy 1564,1566 jsou zobrazeny v běžné zatažené aktivní pozici. Pružiny 1562 - 1566 zatlačují západky do drážky 1552,
Obrázek 19 znázorňuje vodící modul se západkovým mechanismem v běžném, nespojeném stavu.
Obrázek 20 znázorňuje vodící modul v částečně spojeném stavu, s polovinou spojení odstraněnou a vodící paticí 1510 vynechanou pro znázornění západkového mechanismu. Zde je ukázáno, jak v průběhu procesu spojení fungují pružiny a západky. Na obrázku 20 pružiny 1562-1566 vnitřně tlačí drží západky 1522-1526. V částečně spojeném stavu jsou vnitřní povrchy 1522'- 1526 v kontaktu s válcovitým povrchem 1558 vodícího čepu 1550. Když vodící čep 1510 aktivuje západky 1522-1526. jsou západky 1522-1526 vnitřně radiálně • · · • · · • · · ·· ·♦·· • :* :
• · « · ·«»· ···· předpjaty, jak je znázorněno na obrázku 23 a západky vnitřně přejdou přes sloty 1512-1516 tak, že se vnitřní povrchy 1522'- 1526'spojí s drážkou 1552. Vodící čep 1501 má zkosenou horní část 1558. která zprostředkovává spojení se západkami 1522-1526. Síla zapadnutí překoná predpětí pružin 1562-1566 takže se západky 1522-1526 pohybují radiálně ven dokud vnitřně nezapadnou do drážek 1552. Je výhodou, že síla vyvinutá těmito pružinami 15621566 je dostatečná na udržení tlaku na fuzz butíons, který udržuje íuzz buttons v kontaktu s podložkami. Přesto použití západkových mechanismů není jistým zámkem, ale pouze opatřením zajišťujícím jisté zajištění elektrického konektoru na správném místě na dcerinné desce. Obrázek 21 znázorňuje vodící modul při pohledu shora s vodícím čepem 1501 v plně instalované pozici. Na obrázku 21 jsou drážky 1512. 1214 zobrazeny shora. Spolu mají sloty 1512. 1514 šestihranný tvar a stěny 2102. 2104. 2106, 2108. 2110 a 2112. Na obrázku jsou pružiny 1562, 1564,1566 spojeny se stěnami 2104, 2108, respektive 2112. Jak je uvedeno na obrázcích 15-25, jsou zde znázorněny tři západky a pružiny, ačkoli může být použit libovolný počet. Jak je uvedeno na obrázcích 15-25, svírají západky a pružiny úhel 120°.
Obrázek 22 zobrazuje západky v normální pozici.
Obrázek 23 je stejný jako obrázek 22 s vodící paticí a západkami v pozici „zavřeno“. Obrázek 24je pohled ze stejného směru jako obrázky 21-23. Zobrazuje západky v pozici zcela „otevřeno“ během spojovacího cyklu.
Obrázek 25 je perspektivním zobrazením s vodícím čepem spojeným se západkou a kabelovým spojením a některými západkami a pružinami vynechanými pro jasné zobrazení.
Výhodou je, že pružiny 1562-1566 a západky 1522-1526 a tvar vodícího čepu jsou navrženy tak, aby se spojily elektrický konektor s podkladovou deskou 22 za použití «:«· ·:·· *··* ! ·♦ ···· minimální síly. Drážka 1552 a vodítko 1501 a pružiny 1562 - 1566 jsou navrženy tak, aby vyžadovaly více síly na odděleni komponentů, než je síla vyvinutá stlačením kontaktů na základovou desku počítače. Konstrukce může být provedena i jiným způsobem, užitím pružinových členů s jiným typem pružin, jako je přítlačná pružina těsnícího kroužku (cívky). Zobrazené a popsané západky mají válcový průřez, ale mohou být nahrazeny komponenty ve tvaru koule. Drážka ve vodícím členu je zobrazena tak, že drážka odpovídá západce, ale může být nahrazena jednoduchou drážkou tvaru „V“. Jak je zobrazeno na obrázku 26, může být celá západka nahrazena jednoduchou přítlačnou pružinou 2602. Přítlačná pružina 2602 je umístěna v drážkách 1512, 1514 bloků 1502, 1504. Pružina 2602 funguje podobně jako západka popsaná u obrázku 15, ale je výrazně jednodušší co se montáže týče. V chodu zůstává přítlačná pružina 2602 v drážkách 1512, 1514. Když je elektrický konektor plně spojen s vodícím čepem 1048, je přítlačná pružina umístěna v prstencové drážce 1552, a tím udržuje elektrický konektor ve spojené pozici s deskou stištěnými spoji.
Je očekáváno, že elektrický konektor podle tohoto vynálezu poskytne 80 linek twinax na pále na 20 milimetrů slotu karty. Pro koaxiální aplikace pro rádiové frekvence může být tento konektor použit v jednostranný konfiguraci při frekvencích lOGb/sek vyšších.
I když byly tyto konektory popsány jako výhodné pro použití v systémech podkladové desky, mohou být tyto konektory také použity v mnoha dalších aplikacích, kde musí mýt tištěné obvody vysokou hustotu elektrického propojení mezi přilehlými deskami s tištěnými spoji.
Na jasném příkladu lze snadno vysvětlit, jak tento vynález naplňuje výše uvedené cíle. Po přečtení výše uvedené specifikace bude i člověk s běžnými znalostmi schopen provádět různé změny, náhrady ekvivalenty a další aspekty zeširoka uvedené v tomto patentu.
• φ • · • φφφφφ · · · · • φ φφφ · φ · φφφφ φφφφ φφ φ ·· ΦΦΦ· zamýšleno, že tímto zaručovaná ochrana bude omezena pouze definicemi uvedenými v nárocích a jejich ekvivalenty.
«« • fc · · fc · • · • · ···· fcfcfcfc • · • * • fc *
fc • · » · fc · · • fcfc · fc · · ·· fcfcfcfc

Claims (19)

  1. Vysokorychlostní propojovací systém s vysokou hustotou pro diferenciální a jednosměrné přenosové aplikace, vyznačující se tím, že sestává z prvního spojení vodítka včetně prvního množství stínících členů, které poskytují stínění po tloušťce řečeného prvního vodítka, dále z druhého spojení vodítka, včetně druhého množství stínících členů, které poskytují stínění po tloušťce řečeného druhého vodítka, nejméně jednoho kabelu se středním vodičem, vodivým středním pláštěm, a dielektrické oddělení řečeného středního vodiče a řečeného vodivého vnějšího pláště, přičemž řečený vnější plášť je v elektrickém kontaktu s nejméně jedním z řečeného množství stínících členů v prvním propojení vodítka, druhém propojení vodítka a dále spojení kabelu připojeného k řečenému prvnímu spojení připojeného k prvnímu řečenému vodítku, jež přidržuje alespoň jeden kabel a následně alespoň jednoho kabelu s odkrytými částmi táhnoucími se za řečeného alespoň jednoho kabelu s odkrytými částmi táhnoucími se za řečené kabelové spojení do řečeného prvního vodítka a respektive druhého řečeného vodítka a alespoň jednoho vodivého prvku v kontaktu se středním vodičem řečeného alespoň jednoho kabelu.
  2. 2. Elektrický konektor, vyznačující se tím, že se skládá se ze středního kabelu, obklopeného dielektrickou vrstvou a elektricky vodivým pláštěm, přičemž řečený střední kabel má odkryté protilehlé konce, dále prvního množství stínících členů v elektrickém kontaktu s jedním koncem řečeného elektricky vodivého φ · φ · * φ φ φφφφ φφφφ • φ φ · φ φφφ φφ · φ φ φ φ φφ φφφφ pláště, dále druhého množství stínících členů v elektrickém kontakt s opačným koncem řečeného elektricky vodivého pláště, dále prvního vodivého prvku v kontaktu s jedním zřečených odhalených konců řečeného středního kabelu a druhého vodivého prvku v kontaktu s opačným koncem řečeného středního kabelu.
  3. 3. Elektrický konektor podle nároku 2, vyznačující se t í m, že jsou řečenými prvními a druhými vodivými prvky jsou fuzz buttons.
  4. 4. Elektrický konektor podle nároku 2, vyznačující se t ím, že stínícími pivky jsou fuzz buttons.
  5. 5. Elektrický konektor podle nároku 2, vyznačující se t ím, že řečená vodivá pružina a řečený střední kabel mají přibližně stejné průměry.
  6. 6. Elektrický konektor podle nároku 2, vyznačující se t ím, že řečené druhé množství stínících členů zajišťuje 360° stínění řečeného středního kabelu.
  7. 7. Elektrický konektor podle nároku 2, vyznačující se t ím, že řečené druhé množství stínících členů poskytuje menší než 360° stínění řečeného středního kabelu.
  8. 8. Elektrický twinax konektor, vyznačující se t í m, že se skládá z kabelu twinax se dvěmi elektrickými vodiči, navzájem oddělenými a vybavení dielektrickým okolím řečených dvou elektrických vodičů a elektrický vodivou vrstvou obklopující • · φ·*· 9999 • · · • · ·
  9. 9 9·
    9 9 9
    99 9 • ·
    Φ· ♦··· řečené dielektrické okolí, řečené dva elektrické vodiče mají oba odkryté protilehlé konce, dále první množství stínících členů v elektrickém kontaktu s jedním koncem řečeného elektricky vodivého pláště, dále druhého množství stínících členů v elektrickém kontaktu s protilehlým koncem řečeného vodivého pláště, a dále první sady vodivých Členů, každý v kontaktu s odpovídajícím jedním odkrytým koncem řečených dvou elektrických vodičů a druhé sady vodivých členů, každý v kontaktu s odpovídajícím druhým koncem řečených dvou elektrických vodičů.
    9. Elektrický twinax konektor podle nároku 8, vyznačující se tím, že se skládá z prvního spojení vodítka pro část řečeného prvního množství stínících členů, dále druhého spojení vodítka pro část řečeného druhého množství stínících členů prvního přídržného pláště pro přidržení prvního množství stínících členů a řečených prvních vodících prvků a dále první pohyblivé kluznice vodítka pro další část řečeného prvního množství stínících Členů, dále druhého přídržného pláště pro přidržení řečeného druhého množství stínících Členů a řečených druhých vodivých prvků, dále první pohyblivé kluznice vodítka pro další část řečeného prvního množství stínících členů a dále druhé pohyblivé kluznice vodítka pro druhou část řečeného druhého množství stínících členů.
  10. 10. Elektrický twinax konektor podle nároku 8, v y z n a č u j í c í se t í m, že řečenými vodivými prvky jsou vodivé pružiny.
    9 9
    A · • •AAA ···*
  11. 11. Elektrický twinax konektor z nároku 8, vy z n a č u j í c i s e t í m, že řečené druhé množství stínících členů zajišťuje menší než 360° stínění řečeného středního kabele.
  12. 12. Způsob přenesu diferenciálního signálu za použití elektricky stíněného kabelu twinax, vyznačující se tím, že se skládá z přenosu prvního signálu a druhého signálu na oddělených vodičích kabelu twinax a stínění oddělených vodičů od přilehlých vodičů bez stínění vzájemně oddělených vodičů a měření rozdílu na přijímači mezí prvním a druhým signálem k dosažení skutečného signálního pulsu.
  13. 13. Západkový mechanismus pro tlakem upevněné konektory, zejména tlakem upevněný konektor, vyznačující se tím, že je upevnitelný na desku s tištěnými obvody, který se skládá z vodícího čepu upevněného na desku s tištěnými obvody, kde řečený vodící čep má drážku, dále vodícího bloku spředpjatou západkou pro zachycení v řečené drážce, když je k ní pro zachy cení přiveden řečený vodící čep s drážkou a dále elektrického konektoru s kontakty, které vyvíjejí sílu ve směru od elektrického konektoru, ve spojeném stavu s kontakty na desce s obvody a západkovým mechanismem schopným odolat takové síle, že kontakty elektrického konektoru zůstanou v kontaktu s kontakty na desce s obvody.
  14. 14. Elektrický konektor s množstvím kabelů twinax uspořádaných vertikálně a horizontálně, vyznačující se tím, že se skládá z první sady kabelů twinax uspořádaných vertikálně a od sebe vzájemně oddělených, přičemž každý kabel twinax má pár vodičů, dielektrickou vrstvu a elektricky vodivý plášť a dále druhé sady kabelů twinax uspořádaných vertikálně a navzájem od sebe oddělených a horizontálně oddělených od řečené první sady kabelů twinax a dále prvního množství vodivých prvků, každý z nichž je umístěn proti odpovídajícímu vodiči, dále druhého množství vodivých prvků, přičemž každý z nichž je umístěn proti odpovídajícímu vodiči, dále kabelového spojení pro řečenou první sadu a řečenou druhou sadu kabelů twinax , dále prvního vodítka na jedné straně řečeného kabelového spojení pro jeden konec řečené první sady a řečené druhé sady kabelů twinax a druhého vodítka na druhé straně řečeného kabelového spojení pro opačný konec řečené první sady a řečené druhé sady kabelů twinax, dále prvního přídržného pláště pro přidržení kontaktů signální pružiny v kontaktu s každým párem vodičů na řečeném jednom konci řečené první sady a druhé sady kabelů twinax, dále druhého přídržného pláště pro přidržení kontaktů signální pružiny v kontaktu s každým párem vodičů na řečeném opačném konci řečené první a druhé sady kabelů twinax a dále kluznice prvního vodítka předpjaté ve směru od řečeného prvního vodítka pro opačný konec řečených signálních vodičů s pozicemi odtaženo a běžnou zataženo, dále kluznice druhého vodítka předpjaté ve směru od řečeného druhého vodítka pro opačný konec řečených signálních vodičů s pozicemi odtaženo a zataženo, kde jsou řečené vodivé členy přidržovány řečeným prvním pridržným pláštěm a řečeným diuhým pridržným pláštěm jsou chráněny řečenou kluznicí prvního vodítka a respektive řečenou kluznicí druhého vodítka, kde je každá v řečené pozici zataženo a kdy řečené pivní množství a řečené druhé množství vodivých prvků přesahuje řečenou kluznicí prvního vodítka a respektive řečenou kluznicí druhého vodítka, kde je každá v řečeném běžném stavu odtaženo a kde je první množství a druhé množství vodivých elementů fuzz buttons.
    • · · · . · .· ···:::*·::·* ·.·’ · ......
  15. 15. Elektrický konektor podle nároku 14, vyznačující se tím, že řečené druhé množství stínících členů zajišťuje menší než 360° stínění řečeného středního kabelu, kde první množství a druhé množství vodivých prvků jsou fuzz buttons.
  16. 16. Elektrický propojovací systém, vyznačující se t í m, že skládá z nejméně jednoho kabelu s nejméně jedním středním vodičem a vodivým vnějším pláštěm, mezi nimiž je izolátor, dále sady kabelových spojení pro spojení řečeného nejméně jednoho kabelu, prvního spojem kabelu vodítka s prvním množstvím otvorů odpovídajících řečenému nejméně jednomu střednímu vodiči a druhým množstvím otvorů částečně se v radiálním směru překrývajících s daným jedním z řečených vnějších plášťů, dále druhého spojení kabelu vodítka s třetím množstvím otvorů odpovídajících řečenému alespoň jednomu řečenému vodiči a čtvrtým množstvím otvorů částečně se v radiálním směru překrývajících s daným jedním z řečených vnějších plášťů a dále prvního množství elektricky vodivých prvků pro vložení do řečeného prvního množství otvorů v řečeném prvním vodítku, dále druhého množství elektricky vodivých prvků pro vložení do řečeného druhého množství otvorů v řečeném prvním vodítku, dále kluznice prvního vodítka včetně prvního spojení kabelu vodítka s množstvím otvorů odpovídajících řečenému nejméně jednomu střednímu vodiči a druhého množství otvorů částečné se v radiálním směru překrývajících s daným jedním zřečených vodivých vnějších plášťů a dále první klece umístěné mezi řečeným prvním spojením kabelu vodítka a řečenou kluznicí prvního vodítka pro přidržení prvního množství elektricky vodivých prvků a řečeného druhého množství elektricky vodivých prvků a dále druhého spojení kabelového vodítka s třetím množstvím otvorů odpovídajících řečenému alespoň jednomu střednímu vodiči a čtvrtého množství otvorů částečně se v radiálním směru překrývajících s řečeným jedním z vodivých vnějších plášťů, dále třetího množství elektricky vodivých prvků pro vložení do řečeného třetího množství otvorů v řečeném druhém vodítku a dále čtvrtého množství elektricky vodivých prvků pro vložení do řečeného Čtvrtého množství otvorů v řečeném druhém vodítku, dále kluznice druhého vodítka včetně třetího spojení ♦ Φ φ · φ « φ * φ · φφ ► * ·
    I · Φ •Φ φφφφ kabelu vodítka s třetím množstvím otvorů odpovídajících řečenému nejméně jednomu střednímu vodiči a čtvrtého množství otvorů částečně se v radiálním směru překrývajících s daným jedním z řečených vodivých vnějších plášťů, a dále druhé klece umístěné mezi řečeným druhým spojením kabelu vodítka a řečenou kluznící druhého vodítka pro přidržení třetího množství elektricky vodivých prvků a řečeného čtvrtého množství elektricky vodivých prvků.
  17. 17. Elektrický propojovací systém podle nároku 16, vyznačující se tím, že prvním množstvím a druhým množstvím vodivých prvků jsou fuzz buttons.
  18. 18. Západkový mechanismus pro konektory upevněné stlačením, v y z n a č u j í c í s e t í m, že se skládá z přítlačné pružiny přitlačené v konektoru upevněném stlačením, dále vodícího čepu protaženého z desky s obvody s kruhovou, dovnitř se táhnoucí drážkou pro vnitřní průměr řečené přítlačné pružiny, kde první množství a druhé množství vodivých členů jsou fuzz buttons.
  19. 19. Elektrický konektor upevněný stlačením pro namontování na desku s tištěnými obvody s vodícím čepem, vyznačující se t í m, že se sestává ze spojení včetně množství signálních drah a západkového mechanismu včetně západky ve spojení pro zapadnutí vodícího čepu, přičemž první množství a druhé množství vodivých prvků jsou fuzz buttons.
CZ2002108A 2001-01-12 2002-01-10 Vysokorychlostní propojovací systém s vysokou hustotou pro diferenciální a jednosměrné přenosové aplikace CZ2002108A3 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US26089301P 2001-01-12 2001-01-12
US32839601P 2001-10-12 2001-10-12

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2002108A3 true CZ2002108A3 (cs) 2002-10-16

Family

ID=26948252

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2002108A CZ2002108A3 (cs) 2001-01-12 2002-01-10 Vysokorychlostní propojovací systém s vysokou hustotou pro diferenciální a jednosměrné přenosové aplikace

Country Status (5)

Country Link
CN (1) CN1266807C (cs)
CZ (1) CZ2002108A3 (cs)
FI (1) FI20020054A (cs)
IT (1) ITMI20020044A1 (cs)
TW (1) TW518806B (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020212819A1 (en) * 2019-04-15 2020-10-22 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Integrated antenna and filter unit (iafu) for 5th generation advanced antenna system (aas) systems

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7074047B2 (en) * 2003-11-05 2006-07-11 Tensolite Company Zero insertion force high frequency connector
DE102008001557A1 (de) * 2008-05-05 2009-11-12 Robert Bosch Gmbh Messerleisten-Kontaktierung über Zwischenleiterplatten
US7794233B1 (en) * 2009-06-09 2010-09-14 Tyco Electronics Corporation Flexible circuit member for electrically coupling connectors with one another
CN102764924A (zh) * 2012-07-31 2012-11-07 徐州华夏电子有限公司 一种线夹
CN107924880B (zh) * 2015-11-27 2020-11-24 京瓷株式会社 电子部件搭载用封装体以及电子装置
CN111342249B (zh) * 2018-12-19 2023-03-14 康普技术有限责任公司 用于同轴电缆的连接器

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020212819A1 (en) * 2019-04-15 2020-10-22 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Integrated antenna and filter unit (iafu) for 5th generation advanced antenna system (aas) systems
US11837789B2 (en) 2019-04-15 2023-12-05 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Integrated antenna and filter unit (IAFU) for 5th generation advanced antenna system (AAS) systems

Also Published As

Publication number Publication date
CN1266807C (zh) 2006-07-26
ITMI20020044A0 (it) 2002-01-11
TW518806B (en) 2003-01-21
CN1392635A (zh) 2003-01-22
FI20020054A0 (fi) 2002-01-11
ITMI20020044A1 (it) 2003-07-11
FI20020054A (fi) 2002-07-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7056128B2 (en) High speed, high density interconnect system for differential and single-ended transmission systems
CN109863650B (zh) 可配置为高性能的连接器
US7019984B2 (en) Interconnection system
EP3311208B1 (en) Advanced multi-gigabit connector and production method thereof
KR20200044844A (ko) 인라인 압축 rf 커넥터
JP2007525808A (ja) コネクタ装置
US8597036B2 (en) Transceiver assembly
CN102280775A (zh) 具有电磁干扰屏蔽的连接器系统
JP2015130327A (ja) 電気接続装置
CA2381145A1 (en) High density electrical interconnect system having enhanced grounding and cross-talk reduction capability
US8496486B2 (en) Transceiver assembly
CN109565122A (zh) 直接附连连接器
CZ2002108A3 (cs) Vysokorychlostní propojovací systém s vysokou hustotou pro diferenciální a jednosměrné přenosové aplikace
TWI728403B (zh) 纜線連接器系統及用於傳送資料之方法
KR102260205B1 (ko) 멀티동축케이블 커넥터
KR100541246B1 (ko) 차동 쌍 접속 장치
CA2493805A1 (en) Interconnection system
US8157590B2 (en) Jack side connector and connector set having the jack side connector
GB2402561A (en) High speed, high density interconnect system for differential and single-ended transmission applications