CZ134191A3 - Contraceptive corpuscule for reversible sterilization - Google Patents
Contraceptive corpuscule for reversible sterilization Download PDFInfo
- Publication number
- CZ134191A3 CZ134191A3 CS911341A CS134191A CZ134191A3 CZ 134191 A3 CZ134191 A3 CZ 134191A3 CS 911341 A CS911341 A CS 911341A CS 134191 A CS134191 A CS 134191A CZ 134191 A3 CZ134191 A3 CZ 134191A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- insert
- contraceptive
- rounded
- fallopian tube
- intratubal
- Prior art date
Links
Landscapes
- Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
Abstract
Description
Vynález se týká antikoncepčního tělíska pro reversibilni sterilizaci žen.The invention relates to contraceptive devices for reversible sterilization of women.
Dosavadní stav techniky sterilizace větSinou měly za následek t.j. ireversibilní sterilizaci, např. ligaturou vejcovodů přes břišní uskutečKovat tento narkóze, je tato nevratností, kdy je ímateřství. Stejné přerušením vejcovoduThe prior art sterilization mostly resulted in irreversible sterilization, for example by ligature of the fallopian tubes through the abdominals to carry out this anesthesia, which is irreversible when there is maternity. The same by interrupting the fallopian tube
Dosud používané metody prakticky nevratnou,The methods used so far practically irreversible,
Sterilizace se prováděla iStěnu,.^burf laparotomií nebo laparoskopicky. Nehledě na nutnost poměrně závažný chirurgický i zákrok v metoda nevýhodná právě hlavně svou ženě nadále již znemožněno otěhotnění a důsledky má i provedení sterilizace pomocí diatermokoagulace laparoskopem.Sterilization was performed by screening, burf laparotomy or laparoscopy. Despite the necessity of relatively serious surgery and surgery in a disadvantageous method, especially due to his wife, pregnancy is still impossible and the sterilization by diathermocoagulation by laparoscopy has consequences.
Opět 3e jedná o poměrně těžkou operaci v narkóze, nákladnou a pro ženu značně závažnou.Again, it is a relatively severe surgery under anesthesia, costly and very serious for a woman.
Jsou známy těž bariérové metody antikoncepce, s použitím různých druhů pesarů. zavádění před každým stykem, používáni této metody. NavícHeavy barrier methods of contraception using various types of pessaries are known. introduction before each contact, using this method. Plus
Jejich značnou nevýhodou je nutnost což značně omezuje možnost ne každá žena je schopna se naučit a spolehlivě provádět zavedeni pesaru. U určitého počtu žen pak k tomu ještě přistupuje alergie na materiál, z něhož je pesar zhotoven. Tato alergie se pak vyskytuje i v případě použití kondomu mužem, pro něhož takovýto způsob antikoncepce představuje komplikace a čini ženu v zábraně početí závislou na muž i .Their considerable disadvantage is the necessity which greatly limits the possibility that not every woman is able to learn and reliably implement the introduction of a pessary. For a certain number of women, the allergy to the material from which the pessary is made is also added. This allergy also occurs in the case of using a condom by a man, for whom such a method of contraception constitutes complications and renders the woman dependent on the male i.
veve
Je též známo používání nitroděložních tělísek, která jsou zaváděna lékaři do dutiny děložní. Tato metoda však neposkytuje všech případech spolehlivou antikoncepci vzhledem k její nikoliv stoprocentní účinnosti. Navíc přináší nebezpečí vedlejších účinků, zejména zánětů a krvácení.It is also known to use intrauterine devices which are introduced by the physician into the uterine cavity. However, this method does not provide reliable contraception in all cases because of its not 100% efficacy. In addition, it carries the risk of side effects, particularly inflammation and bleeding.
Aplikace hormonálních preparátů za účelem antikoncepce vyžaduje pravidelnost jejich užívání, aby byla zaručena potřebná účinnost. V řadě případů je při této metodě nutno vzít v úvahu nežádoucí vedlejší účinky a důsledky, projevující se často až po dlouhé době a způsobující újmu na zdraví ženy.The use of hormonal preparations for contraceptive purposes requires regular use to guarantee the necessary efficacy. In a number of cases, this method has to take into account undesirable side effects and consequences, often occurring after a long time and causing harm to the woman's health.
Je tedy možno souhrnně říci, že dosavadní metody a prostředky k provádění antikoncepce nebo sterilizace jsou vždy některým svým důsledkem nevýhodné. Buď je způsobena ireversihilní sterilizace, znemožňující otěhotnění natrvalo, nehledě přitom na obtížnost a závažnost zákroku způsobujícího trvalou blokáž vejcovodu nebo přináší používaná antikoncepční metoda možnost komplikací a vedlejších následků. Účinnost mnohých antikoncepčních metod pak není stoprocentní.In summary, the prior art methods and means for performing contraception or sterilization are always disadvantageous. Either irreversible sterilization is prevented, preventing pregnancy permanently, regardless of the difficulty and severity of the procedure causing permanent blockage of the fallopian tube, or the contraceptive method used offers the possibility of complications and side effects. The effectiveness of many contraceptive methods is not 100%.
Podstata vynálezuSUMMARY OF THE INVENTION
Uvedené nedostatky jsou prakticky zcela odstraněny antikoncepčním těliskem pro reversibilní sterilizaci podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom. Že je tvořeno zaoblenou intratubární vložkou z hydroíilního bobtnavého gelu.These drawbacks are virtually eliminated by the reversible sterilization contraceptive body of the present invention. It is formed by a rounded intratubal insert of hydrophilic swelling gel.
Podle dalšího výhodného vynálezeckého provedení je antikoncepční tělísko v podobě zaoblené intratubární vložky opatřeno manipulačním vláknem, upevněným v něm a vyvedeným ven.According to a further preferred embodiment of the invention, the contraceptive body in the form of a rounded intratubal insert is provided with a handling thread fixed therein and led out.
Při zavádění je zaoblená intratubární vložka uložena na konci pružného katetru před ohebným siandrenem zavedeným do dutiny pružného katetru.In insertion, the rounded intratubal insert is positioned at the end of the flexible catheter in front of the flexible siandren introduced into the cavity of the flexible catheter.
S výhodou je zaoblená intratubární vložka provedena jako tyčinka z hydroíilního bobtnavého gelu.Preferably, the rounded intratubal insert is a hydrophilic swelling gel stick.
Alternativně pak může být provedena jako váleček z hydrofilního bobtnávého gelu.Alternatively, it can be made as a roll of hydrophilic swelling gel.
Pro snadnou detekci zavedeného antikoncepčního tělíska je zaoblená intratubární vložka pak alternativně opatřena sonograíicky nebo rentgenem detekovatelnou látkou.For easy detection of the established contraceptive device, the rounded intratubal insert is then alternatively provided with a sonographic or X-ray detectable substance.
Antikoncepční tělísko pro reversibilní sterilizaci podle vynálezu je snadno odborným zákrokem zaveditelné, je inertní, nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a jeho účinnost je pri použití na obou vejcovodech současně stoprocentní. Je i snadno opět odstranitelné. Jeho výhodou kromě láce je i nenáročnost sterilizační metody.'The contraceptive device for reversible sterilization according to the invention is readily practicable, is inert, does not cause any side effects and its efficacy at the same time is 100% when used on both fallopian tubes. It is also easily removable. In addition to its cheapness, its advantage is the undemanding nature of the sterilization method.
Přehled obrázků na výkresechBRIEF DESCRIPTION OF THE DRAWINGS
Vynález bude blíže osvětlen pomocí obrázků na výkresech, na nichž obr. 1 znázorňuje první fázi zaváděni antikoncepčního těliska podle vynálezu do argardsmu, obr. 2 představuje další íázi, obr. 3 znázorňuje tělísko již zavedené, obr. 4 představuje v řezu katetr s mandrenem pro zaváděni antikoncepčního tělíska a obr. 5 znázorňuje v detailním zvětšeném řezu vlastní antikoncepční tělísko podle vynálezu.BRIEF DESCRIPTION OF THE DRAWINGS FIG. 1 illustrates the first phase of introducing a contraceptive body according to the invention into argards; FIG. 2 represents a further stage; FIG. 3 shows a body already in place; FIG. and FIG. 5 shows a detailed enlarged cross-section of the contraceptive body according to the invention.
příklady provádění a provedeni wnálezuexamples and embodiments of the invention
Na obr. 1, 2 a 3 je znázorněno zavedení antikoncepčního tělíska podle obr. 5 s' pomoci prostředků podle obr.4. Použit je pružný katetr 1., v jehož průběžné dutině 2 i® nasunut ohebný mandren 2- Maximální vnější průměr pružného katetru 1 musí odpovídat možnosti jeho nasunutí do ústí vejcovodu, vnitrní světlý průměr pružného katetru 1. pak musí být takový, aby alespoň na svém konci 'umožnil uložení zaoblené intratubární vložky 4.Figures 1, 2 and 3 illustrate the introduction of the contraceptive body of Figure 5 with the aid of the means of Figure 4. A flexible catheter 1 is used in which a flexible mandrel 2 is inserted in the cavity 2 i®. The maximum outer diameter of the flexible catheter 1 must correspond to the possibility of its insertion into the mouth of the fallopian tube. the end 'allowed the insertion of a rounded intratubal insert 4.
Intratubární vložka 4 má s výhodou tvar krátká tyčinky nebo válečku se zaoblenými konci. Je v ní upevněno manipulační vlákno 5, vyvedené ven. Manipulační vlákno 5, s výhodou z mersilku, má své upevnění v intratubární vložce 4 provedeno např. tak, že je opatřeno uzlíky 6, jimiž je uchyceno v intratubární vložce 4 při jeho formování, např. litím nebo stříkáním do formy, kdy se manipulační vlákno 5 do intratubární vložky 4 uloží. Fixace manipulačního vlákna 5 však může být provedena i jinak, např. zvětšeninami jeho průřezu provedenými na manipulačním vlákně 5 při výrobě. Intratubární vložka 4 je provedena z hydrofilního bobtnavého gelu.The intratubal insert 4 preferably has the shape of a short rod or a cylinder with rounded ends. A handling thread 5 is led out there. The handling filament 5, preferably of mersilk, has its attachment in the intratubic insert 4, for example, by providing knots 6 which are attached to the intratubic insert 4 during its forming, eg by casting or spraying into the mold, where the handling fiber 5 into the intratubal insert 4. However, the fixation of the handling fiber 5 can also be performed differently, eg by enlargements of its cross-section made on the handling fiber 5 during manufacture. The intratubal insert 4 is made of a hydrophilic swelling gel.
Zavedení antikoncepčního tělíska se provádí tak, že se pomocí .i - neznázorněného .hysteroskopu, umístěného do děložní l dutiny 7, nasune do ústí vejcovodu 8 pružný katetr X, v jehož průběžné dutině 2. j® na konci před ohebným mandrenem .3. uložena . intratubární vložka 4. Po zavedení pružného katetru X pochvou 2. a děložní dutinou 7 do ústí vejcovodu 2 (obr. 1) se počne pružný katetr X vytahovat, přičemž se ohebným mandrenem 3 přidržuje, resp. se do vejcovodu 3. s citem bez pocitu odporu zatlačí intratubární vložka £ , která mu3Í zůstat na místě, kam byla dopravena. Po vytažení pružného katetru X z děložní dutiny se vytáhne i ohebný mandren 2, resp. se vytažení pružného katetru X i ohebného mandrenu 2 provede následně po vytažení pružného katetru X z vejcovodu 3 za přidržení intratubární vložky 4 na jejím místě a poté se může s povytaženým pružným katetrem X vytáhnout již X ohebný mandren 3· Během poměrně krátké doby, asi jednoho dne, intratubární vložka 4 z hydrofilniho bobtnavého gelu nabobtná tak, že zcela uzavře průchod do vejcovodu Q, protože těsně přilehne k jeho stěnám. Stejný postup se provede i u druhého vejcovodu 8, je-li tento funkční. Poté se zkrátí manipulační vlákno 3 na potřebnou délku.The introduction of the contraceptive body is carried out by inserting a flexible catheter X into the mouth of the fallopian tube 8 with the aid of a hysteroscope (not shown) in the uterine cavity 7, in the continuous cavity 2 of which at the end before the flexible mandrel 3. saved. After insertion of the resilient catheter X through the vagina 2 and the uterine cavity 7 into the mouth of the fallopian tube 2 (Fig. 1), the resilient catheter X begins to be pulled out while being held or held by the flexible mandrel 3. The intratubal insert 6 is pushed into the fallopian tube 3 with sensation without feeling of resistance, which can remain in the place of delivery. After the flexible catheter X has been pulled out of the uterine cavity, the flexible mandrine 2 and resp. the flexible catheter X and the flexible mandrine 2 are pulled out after the flexible catheter X is withdrawn from the fallopian tube 3 while holding the intratubic insert 4 in place, and then the flexible mandrel X can be pulled out with the flexible catheter X extended. On day 11, the intratubal insert 4 of the hydrophilic swelling gel swells so as to completely close the passageway to the fallopian tube Q, since it closely fits to its walls. The same procedure applies to the second fallopian tube 8, if it is functional. The handling thread 3 is then shortened to the required length.
íSíS
Intratubární vložka 4 zůstává ve vejcovodu 8 po požadovanou dobu a spolehlivě brání průniku spermat k vejcobuňce, protože v nabobtnalém stavu uzavírá průchod vejcovodem 8. Její správné zavedení lze s výhodou kontrolovat rentgenem nebo sonograficky, je-li v ní příměs detekovatelné látky, např. síranu barnatého. Pro zruSení sterilizace za účelem obnovení fertility se za manipulační vlákno 5. vytáhne intratubární vložka 4 ven, což se provede i u druhého vejcovodu £.The intratubic insert 4 remains in the fallopian tube 8 for the desired period of time and reliably prevents the penetration of semen to the fallopian tube because it closes the passage through the fallopian tube 8 in its swollen condition. Its correct insertion can advantageously be checked by X-ray or sonographically barium. In order to cancel the sterilization to restore fertility, the intratubic insert 4 is pulled out of the handling fiber 5, which is also carried out in the second fallopian tube 6.
Průmyslová využitelnostIndustrial applicability
K průmyslovému využití vynálezu dochází při jeho výrobě zaThe industrial application of the invention takes place in the manufacture thereof
PATENTOVÉPATENTOVÉ
T3 r—* < -σ ι— X ΐ> CP to c CIT3 r - * <-σ ι - X ΐ> CP to c CI
NÁROKYClaims
Claims (6)
Priority Applications (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK134191A SK134191A3 (en) | 1991-05-08 | 1991-05-08 | The contraceptive particle used for reversibile sterillisation |
CS911341A CZ278577B6 (en) | 1991-05-08 | 1991-05-08 | Contraceptive corpuscle for reversible sterilization |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS911341A CZ278577B6 (en) | 1991-05-08 | 1991-05-08 | Contraceptive corpuscle for reversible sterilization |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ134191A3 true CZ134191A3 (en) | 1994-01-19 |
CZ278577B6 CZ278577B6 (en) | 1994-03-16 |
Family
ID=5347555
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS911341A CZ278577B6 (en) | 1991-05-08 | 1991-05-08 | Contraceptive corpuscle for reversible sterilization |
Country Status (2)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ278577B6 (en) |
SK (1) | SK134191A3 (en) |
-
1991
- 1991-05-08 SK SK134191A patent/SK134191A3/en unknown
- 1991-05-08 CZ CS911341A patent/CZ278577B6/en unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SK278482B6 (en) | 1997-07-09 |
SK134191A3 (en) | 1997-07-09 |
CZ278577B6 (en) | 1994-03-16 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US12053413B2 (en) | Intra uterine device | |
US5979446A (en) | Removable fallopian tube plug and associated methods | |
CA2596300C (en) | Intrauterine fallopian tube occlusion device and method for use | |
US9492311B2 (en) | Intrauterine device | |
US3598115A (en) | Intra-uterine contraceptive device | |
US3805767A (en) | Method and apparatus for non-surgical, reversible sterilization of females | |
US4579110A (en) | Tubular pessary as a contraceptive means | |
AU2014334816B2 (en) | Intrauterine device with retrieval thread | |
WO1994024944A1 (en) | Method, device and apparatus for reversible contraceptive sterilization | |
Dabirashrafi et al. | Is estrogen necessary after hysteroscopic incision of the uterine septum? | |
Berkey et al. | Sterilization with Methyl Cyanoacrylate–induced Fallopian Tube Occlusion from a Nonsurgical Transvaginal Approach in Rabbits | |
Schmitz-Rode et al. | Experimental nonsurgical female sterilization: transcervical implantation of microspindles in fallopian tubes | |
Wildemeersch et al. | The ‘frameless’ intrauterine system for long‐term, reversible contraception: A review of 15 years of clinical experience | |
Cirstoiu et al. | Levonorgestrel-releasing intrauterine systems: Device design, biomaterials, mechanism of action and surgical technique | |
CZ134191A3 (en) | Contraceptive corpuscule for reversible sterilization | |
Bromham | Intrauterine contraceptive devices—a reappraisal | |
CZ278103B6 (en) | Intra-uterine anticonceptive pessary with optional elimination of menstruation pain | |
Carolin et al. | Counseling and Installation of Contraception Implant Devices in Women of Childbearing Age | |
Wildemeersch | Frameless intrauterine devices: an update | |
BECK et al. | Silicone band sterilization with radiographic and laparoscopic evaluation | |
Papaioannou | Surgery for proximal tubal Blockage | |
Sisa | Double (uterine and ectopic) pregnancy of a patient using an intrauterine contraceptive device | |
Lammes | The hysterophore: A new instrument for uterine manipulation during laparoscopy | |
Huang et al. | Contraception and sterilization | |
Thurkow | Minimally Invasive Gynecological Surgery |