CZ11997A3 - Device for repelling birds - Google Patents

Device for repelling birds Download PDF

Info

Publication number
CZ11997A3
CZ11997A3 CZ97119A CZ11997A CZ11997A3 CZ 11997 A3 CZ11997 A3 CZ 11997A3 CZ 97119 A CZ97119 A CZ 97119A CZ 11997 A CZ11997 A CZ 11997A CZ 11997 A3 CZ11997 A3 CZ 11997A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
channels
arms
holder
base
angle
Prior art date
Application number
CZ97119A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ288359B6 (en
Inventor
Gilles Negre
Original Assignee
Sel Sarl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9465600&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ11997(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Sel Sarl filed Critical Sel Sarl
Publication of CZ11997A3 publication Critical patent/CZ11997A3/cs
Publication of CZ288359B6 publication Critical patent/CZ288359B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01MCATCHING, TRAPPING OR SCARING OF ANIMALS; APPARATUS FOR THE DESTRUCTION OF NOXIOUS ANIMALS OR NOXIOUS PLANTS
    • A01M29/00Scaring or repelling devices, e.g. bird-scaring apparatus
    • A01M29/30Scaring or repelling devices, e.g. bird-scaring apparatus preventing or obstructing access or passage, e.g. by means of barriers, spikes, cords, obstacles or sprinkled water
    • A01M29/32Scaring or repelling devices, e.g. bird-scaring apparatus preventing or obstructing access or passage, e.g. by means of barriers, spikes, cords, obstacles or sprinkled water specially adapted for birds, e.g. spikes

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Birds (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Insects & Arthropods (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Percussion Or Vibration Massage (AREA)
  • Farming Of Fish And Shellfish (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

(57) Anotace:
Zařízení pro odpuzování ptáků zahrnuje držák (l) s horní stranou (4) a spodní stranou (5), z jehož horní strany (4) vyčnívají hroty, přičemž alespoň některé z nich sestávají z pružné tyče (3) ohnuté do tvaru rozšířeného U se dvěma rameny (6) a základnou (7). každá dvojice ramen (6) je zasunuta spodní stranou (5) do příslušného páru kanálků (2) procházejících z jedné strany držáku (1) na druhou, přičemž ramena (6) spolu s kanálky (2) přitlačují základnu (7) ke spodní straně (5) držáku (1) když jsou ramena plně zasunuta do kanálků zejména proto, že ramena, plně zasunuta do kanálků svírají úhel (alfa 1), který je menší než jejich úhel před zasunutím.
σ o
C/T<
o<
(O.
*>í 'Μ'/τ
Zařízení pro odpuzování ptáků
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro odpuzování ptáků, zejména zařízení, které zabrání ptákům usednout na daný povrch.
Dosavadní stav5techniky
Je známo, že ptáci rádi sedají na opěrné plochy,______ zvláště ty nejužší, které se nacházejí na různých konstrukcích a že přítomnost ptáků má škodlivý vliv nejen na ně ale i na jejich okolí.
Jeden z nejúčinnějších prostředků pro . předejití těmto škodlivým vlivům spočívá v tom, že se povrch, na kterém je pobyt ptáků nežádoucí, pokryje zařízením obsahujícím držák, který jednou stranou leží na chráněném povrchu a z opačné strany vystupují hroty, které bráním ptákům usednout. Takové zařízení je například popsáno v evropské přihlášce vynálezu č. 0340108 nebo ve francouzském patentu 91 12761, který byl podán rovněž autorem předkládaného vynálezu a příslušně publikován 2. listopadu 1989 a 4. března 1994. Dosavadní stav techniky, který tyto přihlášky vynálezu představují, stejnějako patent US 3282000 vydaný l. listopadu 1966 (Shaw) nebo výrobky vyskytující se na trhu, jako například DEPIGEONAL (podaná známka), informují, že ostny mohou být vzhledem k rovině držáku nakloněny a to jednak z důvodů vyšší účinnosti v odpuzování ptáků z obrub ochraňovaných povrchů a jednak z ekonomických důvodů, neboť zařízení s nakloněnými ostny pokrývají větší povrch než zařízení s přímými ostny při stejném rozměru držáku.
Možnost sloučit jak technické tak ekonomické výhody pro všechna tato zařízení spočívá v podstatě v systému uchycení četných ostnů v držáku: tento systém musí umožnit uchycení, které by bylo odolné proti nárazům a tlakům způsobených těly ptáků, ale rovněž musí umožňovat jeho snadnou a levnou montáž.
Známé systémy pro odpuzování ptactva od ochraňovaných ploch mají řadu nevýhod. Zařízení, kde uchycení ostnů je provedeno zasunutím ostnů shora do držáku (patent US 3282000) má průměrnému odborníkovi známé nevýhody a sice, že bývá ptáky snadno utrženo. Nasunutí jednotlivých hrotů zespodu představující výstupek materiálu (francouzský patent 91 12761) má zase nevýhodné ceny montáže a mechanická omezení: je totiž nutno volit určité tloušťky držáku a konečně montáž, spočívající v zasunutí zespodu ohnuté tyče ve tvaru rozšířeného U obsahující dvě ramena a ohnuté v základně do očka západky, která přichází do záběru s ostruhou uspořádanou v držáku (výrobek DEPIGEONAL, podaná ochranná známka) má nevýhodu vysoké ceny výroby tyče.
Podstatavynálezu ~
Tyto nevýhody odstraňuje Zařízení pro odpuzování ptáků podle vynálezu, zahrnující držák s horní stranou a spodní stranou, z jehož horní strany vyčnívají hroty, přičemž alespoň nekteré z nich sestávají z pružné tyče ohnuté do tvaru rozšířeného U se dvěma rameny a základnou. . Tato dvě ramena jsou zasunuta spodní stranou držáku do příslušné dvojice kanálků, procházejících z jedné strany držáku na druhou. Jsou-li ramena zcela zasunuta do kanálků, společně udržují základnu tyče přitisknutou ke spodní straně držáku. Přesněji řečeno, ramena plně zasunutá do kanálků svírají úhel (alfa 1), který je menší než úhel (alfa 2), který svírala před zasunutím do kanálků..
Ve všech případech mohou být dvojice kanálků uspořádány na držáku v pětici.
Je výhodné, když jedno z ramen alespoň některých tyčí má délku (LI) menší, než je délka (L2) ostatních ramen.
Na spodní straně držáku mezi dvěma kanálky jedné dvojice kanálků může být provedena drážka tak, aby při dokonalém zasunutí ramen do kanálků základna tyče nepřesahovala rovinu spodní strany držáku.
Ve zvláštním provedení podle vynálezu je základna opatřena výstupkem určeným k záběru s držákem pro blokování tyče, když jsou ramena zcela zasunuta do kanálků.
Zvláštní geometrie umožňuje výstupku proniknout silou do hmoty držáku když jsou ramena zcela zasunuta do kanálků.
Pružnost tyče dovoluje rychlý přesun polohy, ve které jsou ramena částečně zasunuta do polohy, kdy jsou zcela zasunuta do kanálků. Síla, kterou vyvinou ramena částečně zasunutá do kanálků pro docílení úhlu (alfa 1) je postačující pro zaražení výstupku do tělesa držáku.
Kanálky mohou mít ohyb vnější stěny takový, aby průřez kanálků se lineárně zmenšoval od Spodní strany k horní straně.
Je rovněž výhodné, když vnější stěna kanálků je alespoň v části své délky tvořena dvěma rovnými plochami, které mezi sebou svírají úhel.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude jasnější díky následujícímu podrobnému popisu, který je doprovázen obrázky. Na obr. 1 je perspektivní vyobrazení zařízení podle vynálezu. Obr. 2 je tyč v řezu. Na obr. 3 je.pohled na zařízení v řezu podle linie A-A z obr. Iv okamžiku, kdy ramena tyče ještě nejsou zcela zasunuta do odpovídajících kanálků v držáku. Ná obr. 4 je pohled v řezu podle linie A-Á s rameny zcela zasunutými do odpovídajících kanálků. Na obr. 5 je pohled.v řezu podle linie A-A s rameny zcela zasunutými do odpovídajících kanálků a drážkou pro základnu tyče, uspořádanou mezi kanálky. Na obr. 6 je pohled v řezu podle linie A-A s rameny zcela zasunutými, drážkou uspořádanou mezi kanálky a zvláště výhodnou geometrií kanálků. Obr. 7A znázorňuje řez kanálku podle linie B-B v úrovni horní strany držáku. Obr. 7B znázorňuje řez kanálku podle linie C-C v úrovni spodní strany držáku. Obr. 8 znázorňuje příčný řez zařízením v úrovni základny tyče.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje perspektivní pohled na zařízení podle vynálezu. Držák 1 má horní stranu 4, ze které vystupují ramena 6 pro odrazování ptáků od usednutí na daný povrch. Jakmile se ramena 6 připevní k držáku 1, přiloží se držák 1 k tomuto povrchu a připevní se k němu některým ze známých způsobů, zejména přilepením. Jak je dále podrobněji vysvětleno, jsou ramena 6 vytvořena dvojicemi ramen jedné a téže tyče 3_, ohnuté do tvaru rozšířeného U. Ramena 6 jsou zasunuta do kanálků 2 tak, že procházejí z jedné strany držáku 1 na jeho druhou stranu. Výroba takového držáku je pro běžného odborníka nasnadě, zejména jej lze vyrobit například odlitím z polymethylmatakrylátu. I když to z obr.l nevyplývá, všechna ramena 6 nemusí mít tentýž sklon vzhledem k rovině držáku 1. Nemusí mít dokonce ani stejnou délku, mohou být rozdíly mezi jednotlivými páry a dokonce obě ramena jediného páru se mohou ve své délce lišit. Zejména účinné proti holubům se ukazují délky v rozmezí 5 a 15 cm jednoho ramene a 8 až 25 cm jiného ramene. A konečně jedna tyč 3 může mít více než dvě ramena.
Obr. 2 znázorňuje tyč 2 v řezu před zasunutím do kanálků 2 v držáku 1. Tyč 3 je ohnutá v podstatě do tvaru rozšířeného písmene U se dvěma rameny 6 a základnou 7. Ramena 6 mezi sebou svírají úhel alfa 2. Tyč 2 může být vyrobena z kovu, například nerezové oceli 302(DIN J7224) o průměru od 1,3 mm nebo z jiného materiálu, který by se při ohýbání nelámal a který má dostatečnou pružnost. Takovou tyč lze průmyslově získat známými postupy.
Na obr. 3 je pohled na zařízení v řezu podle linie A-A z obr. 1 v okamžiku, kdy ramena 6 tyče 3. ještě nejsou zčela zasunuta do odpovídajících kanálků 2 v držáku 1. Ramena tyče jsou sevřena ve směru šipek Fl před zasunutím do kanálků ve směru šipek F2. Zasunutí se provede spodní stranou 5 držáku 1 tak, aby se ramena 6 nad horní stranou 4 držáku 1 rozevřela. Průřez kanálků 2 je o něco větší než průřez ramen 6, protože to umožní snadnější montáž. Montáž se provádí ručně nebo strojově.
Obr. 4 znázorňuje pohled v řezu podle linie A-A v okamžiku, kdy jsou ramena 6 zcela zasunuta do odpovídajících kanálků 2. Jakmile se základna 7 přitiskne ke spodní straně 5 držáku 1, ramena 6 tyče 3. mají vlivem své pružnosti snahu zaujmout znovu klidový úhel alfa 2. To se projevuje tak, že ramena 6 se opírají o okraje kanálků 2 na horní straně 4a tím udržují základnu přitisknutou ke spodní straně 5 držáku 1. Úhel alfa 1, který ramena svírají po zasunutí do kanálků, je tedy menší než úhel alfa 2.
Síla, kterou je tyč přitlačována k držáku bude tedy funkcí rozdílu mezi oběma úhly alfa 2 a alfa 1, koeficientu pružnosti materiálu tyče, ale také mechanického napětí, pod kterým se ramena budou nacházet po svém zasunutí do kanálků.
Ukázalo se zvláště výhodným, když velikost úhlu alfa 1 se pohybuje v rozmezí 45 až 120 stupňů a úhel alfa 2 v rozmezí 45 a 120 stupňů.
Když je držák připevněn k povrchu, chráněnému před
Ί nežádoucím výskytem ptáků, základna tyče je sevřena a ramena už nemohou být z držáku sejmuta.
Na obr. 5 je nakreslen pohled v řezu podle linie A-A s rameny zcela zasunutými a s drážkou 8. uspořádanou mezi kanálky 2. pro uložení základny 7 tyče 2· Výhodou tohoto uspořádání je, že základna tyče nepřesahuje rovinu spodní strany 5 a přitisknutí a připevnění držáku 1 ke chráněnému povrchu je usnadněno. ------ ---------------- ----------------Navíc v případě, kdy se držák 1 k povrchu přilepí, spolupůsobí lepidlo rovněž při udržování základny 7 v drážce
8.
Obr. 6 znázorňuje řez podle linie A-A s rameny zcela zasunutými, drážkou 8 uspořádanou mezi kanálky 2 a se zvláště výhodnou geometrií těchto kanálků. Tato výhodná geometrie zahrnuje ohyb 9 vnější stěny kanálků, tj. stěny, která je nejvíce vzdálena drážce 8 spojující oba kanálky. Tento ohyb 9, získaný při odlévání držáku 1 nebo jakýmkoliv jiným známým způsobem umožňuje, jestliže jsou ramena zasunuta, jednak snadnější montáž, protože na spodní straně 5 držáku 1 vznikne větší otvor a jednak menší mechanické namáhání materiálu tyče, jak bude dále vysvětleno. Po zasunutí do kanálků 2. se ramena 6 opřou svou vnější částí v tangenciálním bodu 12 ohybu 9, přičemž jejich spodní část má v tomto tangenciálním bodu 12 snahu stočit se do kruhového oblouku a kopírovat ohnutí vnější stěny kanálků
2. Při montáži se proto ramena nad držákem napřed překříží, pak se zase narovnají, když se základna 7 přiblíží drážce a konečně, když se základna 7 ocitne v drážce 8, ramena 6 mezi sebou docílí úhel alfa 1. Toto uspořádání umožní rozložit mechanické namáhání tyče na větší délku než je tomu v případě přímých kanálků a tak zachovat tyči veškerou její pružnost, která ji mírně nutí zaujmout úhel alfa 1 mezi rameny. Tuhost sestavy tyč-držák je tak ještě významnější.
0br.7A znázorňuje řez podle linie B-B z obr.6 kanálku 2 v úrovni horní strany 4 držáku 1. Je výhodné, když vnější stěna kanálku není zaoblená, ale může být vytvořena jak naznačeno na obrázku, tj. ze dvou rovných ploch 10 svírajících spolu úhel. Toto uspořádání se snaží vyřešit některé problémy spočívající v rozdílu mezi průřezem kanálků 2 a ramen 6, který je nutný pro snadnou montáž. Když je rameno zasunuto do kanálku, opírá se ve dvou přímkách podél ohybu 9 a umožňuje tak automatické středění v kanálku. Jakmile je rameno zcela zasunuto, leží pouze na jednom bodu každé ze zmíněných rovných ploch a sice v izostatickém opření umožňujícím dobré radiální vedení ramene 6.
Obr. 7B znázorňuje pohled v řezu podle linie C-C z obr.
na kanálek 2 v úrovni spodní strany 5 držáku 1. Obdobně,jak už bylo dříve zmíněno, kanálek 2 může mít vnější stěnu zaoblenou a povrchy ploché jen v části kanálku 2, která je situována blíže k horní straně držáku 1.
Na obr. 8 je příčný řez zařízením v , úrovni základny 7 tyče 3. Základna 7 byla předem vyrobena nějakým známým způsobem tak, aby se na ní vytvořil výstupek 11. Základna má v oblasti výstupku průřez poněkud větší než je průřez
- 9 -
drážky 8. Když je totiž základna do drážky zatlačena,
Výstupek proniká silou do materiálu držáku a mírně ho
deformuje ve vnitřní části drážky a zajišťuje tak dobré
radiální stejně jako axiální držení základny 7. v drážce
8 a to obzvláště pevným a úsporným spojením sestavy
tyč-držák.
Geometrie výstupku může být s výhodou taková, jak je nakresleno na obr. —8, umožňující—efekt udice, tj.snadné zavedení základny do drážky, ale velmi obtížné vyproštění.
Síla, nutná pro proniknutí výstupku do materiálu držáku uvnitř drážky, může být získána v okamžiku montáže náhlým přechodem ramen 6 tyče 3 z polohy překřížené nad držákem do polohy odpovídající úhlu alfa 1. Pro takový případ je třeba vhodné kombinace parametrů, které jsou tvořeny: mechanickými vlastnostmi tyče, úhlem alfa 2, geometrickými vlastnostmi kanálků, úhlem alfa 1, stejně jako poměrem mezi průřezem výstupku a průřezem drážky. Touto vhodnou kombinací parametrů se jeví tyč z nerezavějící oceli o průměru 1,3 mm a držák z polymethylmetakrylátu, úhel alfa 2 je 120 stupňů a úhel alfa 1 je 190 stupňů, šířka drážky je 1,4 mm a tyč má největší průřez 1,5 mm v oblasti výstupku. Pomocí takové vhodné kombinace je provedeno uchycení tyče v držáku základny ve drážce a to jedinou jednoduchou a levnou operací.
Alternativně může být uložení výstupku 11 v drážce 8 uspořádáno tak, aniž by se výstupek zarazil do materiálu držáku.
—·-
Ό XK PRO VLA
r—' (Λ 2 G
3. ČL Λ 5 £ > o 5 o o ·— ' IO'
CZX ο
NÁROKY in

Claims (12)

  1. Ρ A Τ Ε Ν T O V É
    1. Zařízení pro odpuzování ptáků zahrnující držák (1) s horní stranou (4) a spodní stranou (5), z jehož horní strany (4) vyčnívají hroty, přičemž alespoň nekteré z nich jsou tvořeny pružnou tyčí (3) ohnutou do tvaru rozšířeného U se dvěma rameny (6) a základnou (7), vyznačující se tím, že dvojice ramen (6) je zasunuta spodní stranou (5) do příslušné dvojice kanálků (2), procházejících z jedné strany držáku (1) na jeho druhou stranu, přičemž ramena (6) a kanálky (2) spolupůsobí pro udržování základny (7) v přitisknuté poloze ke spodní straně (5) když jsou ramena (6) plně zasunuta do kanálků (2).
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že úhel (alfa 1) mezi rameny (6) zcela zasunutými do kanálků (2) je menší než úhel (alfa 2) mezi rameny (6) před jejich zasunutím do kanálků (2).
  3. 3. Zařízení podle nároku l nebo 2,vyznačující se t í m , že dvojice kanálků (2) jsou na držáku (1) uspořádaný V pěťi ci . * ---. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že jedno z ramen alespoň některých tyčí má délku (LI) menší než (L2) ostatních ramen.
    5. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že drážka (8) je provedena na spodní straně (5) mezi dvěma kanálky (2) jedné dvojice kanálků tak, aby základna.(7) nepřesahovala rovinu spodní strany (5) když jsou ramena (6) zcela zasunuta do kanálků (2).
    6. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 5,-----vyznačující se tím, že základna (7) je opatřena výstupkem (11) určeným pro záběr s držákem (1) pro blokování tyče (3) když jsou ramena (6) zcela zasunuta do kanálků (2).
    7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že výstupek (11)je zaražen do materiálu držáku (1) když jsou ramena (6) zcela zasunuta do kanálků (2).
    8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že síla ramen (6), částečně zasunutých do kanálků (2), pro docílení úhlu (alfa 1) je postačující pro zaražení výstupku (11) do materiálu držáku (1).
    9. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že vnější stěna kanálků vykazuje takový ohyb (9), že se průřez kanálků (2) od spodní strany (5) k horní straně (4) lineárně zmenšuje.
    - 12 10. Zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že vnější stěna kanálků (2) je alespoň v části své délky tvořena dvěma rovnými plochami (10), které mezi sebou svírají úhel.
    Seznam vztahových značek
    1 - držák
    2 - kanálek
    3 - tyč
  4. 4 - horní strana
  5. 5 - jjpodní strana
  6. 6 - rameno
  7. 7 - základna
  8. 8 - drážka
  9. 9 - ohyb
  10. 10 - rovná plocha
  11. 11 - výstupek
  12. 12 - tangenciální bod
    DOŠLO
CZ1997119A 1994-07-19 1995-07-19 Bird repelling device CZ288359B6 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9409014A FR2722651B1 (fr) 1994-07-19 1994-07-19 Dispositif pour repousser les volatiles
PCT/FR1995/000966 WO1996002135A1 (fr) 1994-07-19 1995-07-19 Dispositif pour repousser les volatiles

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ11997A3 true CZ11997A3 (en) 1997-07-16
CZ288359B6 CZ288359B6 (en) 2001-05-16

Family

ID=9465600

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ1997119A CZ288359B6 (en) 1994-07-19 1995-07-19 Bird repelling device

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP0792099B1 (cs)
AT (1) ATE186622T1 (cs)
AU (1) AU3080295A (cs)
CA (1) CA2195224C (cs)
CZ (1) CZ288359B6 (cs)
DE (1) DE69513418T2 (cs)
ES (1) ES2140727T3 (cs)
FI (1) FI111512B (cs)
FR (1) FR2722651B1 (cs)
NO (1) NO301802B1 (cs)
SK (1) SK282575B6 (cs)
WO (1) WO1996002135A1 (cs)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2767027B1 (fr) * 1997-08-06 1999-10-15 Aurouze Chimie Dispositif de prevention contre les volatiles
US7596910B1 (en) 1999-05-24 2009-10-06 Bird-B-Gone, Inc. Unitary configured bird repellent apparatus
US6718701B2 (en) 2002-05-07 2004-04-13 Bird Barrier America, Inc. Bird deterrent device
FR2840771B1 (fr) * 2002-06-12 2004-09-10 Batiservices Dispositif anti volatile
GB0215908D0 (en) * 2002-07-10 2002-08-21 Mott Jonathan Christopher Bird deterrent devices
DE20221442U1 (de) * 2002-11-28 2005-12-15 Wittenbauer, Rudolf, Dipl.-Ing. (FH) Vorrichtung zur Taubenabwehr
GB2400010B (en) * 2003-04-02 2006-02-22 Jones & Son Pigeon Control Sup Bird deterring devices
FI6283U1 (fi) * 2003-12-04 2004-06-09 Arto Tapani Laine Lintuestekisko
ITFI20070153A1 (it) 2007-07-10 2009-01-11 O E S Officine Elettromeccanic Dispositivo per la dissuasione di uccelli allo stazionamento su superfici
ES2363240B2 (es) 2010-01-13 2012-03-08 Desinfecciones Triple D S.L. Dispositivo para evitar el posado y la nidificación de aves.
DE102012024377B4 (de) 2012-12-11 2024-05-08 ZIWI Vertrieb GbR (vertretungsberechtigte Gesellschafter: Jürgen Wirth, 70327 Stuttgart; Dusan Zitnansky, 70569 Stuttgart) Vorrichtung zur Abwehr von Vögeln, vorzugsweise von Tauben
FR3012289B1 (fr) * 2013-10-31 2015-11-06 Chabanne Sas Dispositif pour dissuader l'atterrissage de volatiles comprenant une embase apte a etre fixee sur un support a proteger, ladite embase presentant en erection une pluralite de pics

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3282000A (en) * 1963-08-22 1966-11-01 900 First Nat Bank Bldg Bird proofing device
FR2556932B1 (fr) * 1983-12-27 1987-12-11 Lhermite Philippe Dispositif pour empecher le stationnement des volatiles sur elements de batiments
FR2630302A1 (fr) * 1988-04-26 1989-10-27 Negre Gilles Dispositif pour empecher le stationnement des volatiles
FR2682558B1 (fr) * 1991-10-16 1994-03-04 Gilles Negre Dispositif de prevention contre les nuisances des volatiles.

Also Published As

Publication number Publication date
AU3080295A (en) 1996-02-16
FR2722651B1 (fr) 1996-10-25
FI970176A0 (fi) 1997-01-16
NO301802B1 (no) 1997-12-15
EP0792099B1 (fr) 1999-11-17
NO970219D0 (no) 1997-01-17
WO1996002135A1 (fr) 1996-02-01
ATE186622T1 (de) 1999-12-15
CA2195224A1 (fr) 1996-02-01
NO970219L (no) 1997-03-17
SK282575B6 (sk) 2002-10-08
SK7497A3 (en) 1998-06-03
DE69513418D1 (de) 1999-12-23
ES2140727T3 (es) 2000-03-01
FR2722651A1 (fr) 1996-01-26
FI111512B (fi) 2003-08-15
EP0792099A1 (fr) 1997-09-03
CZ288359B6 (en) 2001-05-16
DE69513418T2 (de) 2000-06-08
CA2195224C (fr) 2000-10-24
FI970176A (fi) 1997-03-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ11997A3 (en) Device for repelling birds
CS229630B2 (en) Binding for connection of ski-boot toe to the ski
US4564163A (en) Retaining clip
EP0956829A2 (en) Means for interconnecting two spaced elongated rods of a human spine implant
ES2339018T3 (es) Dispositivo de fijacion de un alambre sobre un elemento portador provisto de al menos dos aberturas.
EP0873718A3 (en) Devices for osteosynthesis
UA75103C2 (en) Fixation system for fastening plates and / or facing tiles
AU2008324703B2 (en) Retaining means
WO2005075764A1 (en) Clip for pickets
US7674280B2 (en) Implant for fixing adjacent bone plates
EP0397695A1 (en) RETAINING ASSEMBLY.
CZ264993A3 (en) Device for drainage channel covering
CZ107296A3 (en) Masts, laths and accessories thereof
CZ82095A3 (en) Spacer having a form of as grid for fuel element of nuclear reactor
EP0727584A1 (en) Receptacle for quick-release fastener
US5129821A (en) Orthodontic bracket for correcting malaligned teeth
FI58667B (fi) Anordning foer fjaedrande fasthaollning av en rael vid ett underlag
SE8107067L (sv) Fasadelement
PT92159B (pt) Poste para vedacoes e vedacao compreendendo tais postes
DK485289D0 (da) Lampeholder
KR940002714Y1 (ko) 조립식 선반
CZ412891A3 (cs) Rychloupínací profil
CA2029699C (en) One-piece conduit clip
SE464035B (sv) Sammanfoerenande organ foer korsvis paa varandra liggande armeringsjaern, jaemte saett att applicera det sammanfoerenande organet
JPH0833159A (ja) 二重に止め付けるジョイントボックス

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20040719