CS262016B1 - Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny - Google Patents

Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny Download PDF

Info

Publication number
CS262016B1
CS262016B1 CS873421A CS342187A CS262016B1 CS 262016 B1 CS262016 B1 CS 262016B1 CS 873421 A CS873421 A CS 873421A CS 342187 A CS342187 A CS 342187A CS 262016 B1 CS262016 B1 CS 262016B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
bellows
wall
end cap
flange
air spring
Prior art date
Application number
CS873421A
Other languages
English (en)
Other versions
CS342187A1 (en
Inventor
Oldrich Prof Ing Csc Krejcir
Original Assignee
Krejcir Oldrich
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Krejcir Oldrich filed Critical Krejcir Oldrich
Priority to CS873421A priority Critical patent/CS262016B1/cs
Publication of CS342187A1 publication Critical patent/CS342187A1/cs
Publication of CS262016B1 publication Critical patent/CS262016B1/cs

Links

Landscapes

  • Diaphragms And Bellows (AREA)

Abstract

Koncový uzávěr je vytvořen přírubou nebo pístem s čelní dutinou pro konec měchu, majícím stěnu s nejméně jedním přítužným prstencem, který může být na vnitřní straně stěny měchu, ve stěně měchu, nebo může být vytvářen zesílením na vnější straně stěny měchu. Celní dutina příruby nebo pístu, nebj stěna qjěchu na vnějším povrchu může mít alespoň jeden obvodový těsnicí břit.

Description

Vynález se týká koncového uzávěru elastického měchu hadicové pneumatické pružiny.
Dosud je znám koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny vytvořený plochým dnem nebo pístem majicim podobu zátky zasunuté dovnitř konce měchu sevřeného na vnějším povrchu kruhovou zděří obdélníkového průřezu, přes kterou konec měchu přesahuje. Při osové deformaci pružiny naplněné stlačeným vzduchem se stěna měchu ohýbá přes kruhovou zděř a dostává se do styku s povrchem přesahujícího konce měchu, čímž se snižuje její životnost. Nerozebiratelné sevřeni konce měchu komplikuje jeho výměnu. Jiný známý koncový uzávěr je vytvořen tak, že konec elastického měchu se zátkovým uzávěrem má na vnějším povrchu obvodové sevřeni přírubou nebo trubkovým pístem. Nevýhodou je, že měch ohýbající se účinkem osové deformace pružiny a vnitřní ho přetlaku vzduchu pres přírubu nebo píst, může způsobit jejich axiální posuv po vnějším povrchu měchu a v důsledku toho rozpadnuti a náhlou ztrátu těsnosti spoje.
Podstata koncového uzávěru elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle vynálezu spočívá v tom, že je vytvořen přírubou nebo pístem s čelní dutinou pro konec měchu, který má stěnu s nejméně jedním přitužným prstencem. Přitužný prstenec může mít podobu šroubovice. Může být na vnitřní straně stěny měchu nebo ve stěně měchu a může být také vytvořen zesílením na vnější straně stěny měchu. Stěna měchu může mít na vnějším povrchu alespoň jeden obvodový těsnicí břit. Také čelní dutina příruby nebo pistu může mit
262 016 alespoň jeden obvodový těsnící břit. Stěna měchu může mít také na čele alespoň jeden obvodový těsnící brit. Rovněž čelní dutina příruby nebo pistu může mít na dně alespoň jeden těsnicí břit.
Hlavni výhodou koncového uzávěru elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle vynálezu je soudržnost/ těsnost i rozebirateInost spojez tedy snadná vyměnitelnost elastického měchu v případě poškozeni. Stěna měchu se účinkem osové deformace pružiny a vnitřního přetlaku vzduchu dostává do styku pouze s přírubou nebo s pístem a tím se zvyšuj e její ži votnost.
Na přiložených výkresech jsou v řezu znázorněny příklady provedeni koncového uzávěru elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle vynálezu. Na obr. 1 je koncový uzávěr vytvořený přírubou s čelní dutinou s obvodovými těsnicími břity a s koncem měchuz který má přitužný prstenec na vnitřní straně stěny. Na obr. 2 je koncový uzávěr vytvořený pístem s čelní dutinou pro konec měchuz který má přítužný prstenec na vnitřní straně stěny. Na obr. 3 je koncový uzávěr s přírubou s čelní dutinou pro konec měchuz který má přitužný prstenec vytvořený jednak v podobě šroubovice ve stěně měchu a jednak zesílením na vnější straně, jehož vnější povrch má obvodové těsnicí břity. Koncový uzávěr podle obr. 4 má nad přírubou nástavný píst a přitužný prstenec ve stěně měchu vytvořený jako plochý kroužek. Na obr. 5 je koncový uzávěr s přírubou, s přitužným prstencem a s měchem, jehož stěna má na čele obvodový těsnicí břit. Na obr. 6 je koncový uzávěr měchu s přitužným prstencem vytvořeným zesílením na vnější straně stěny a s přírubou, jejiž čelní dutina má na dně těsnicí břit. Ve všech případech má znázorněný konec měchu výrobní tvar.
Koncový uzávěr podle obr. 1 má přírubu 2 s čelní dutinou 2, na jejímž obvodu jsou obvodové těsnicí břity 3 .
Do čelní dutiny 2 je zasunut konec měchu 4 hadicové pneumatické pružiny. Přitužný prstenec 5 umístěný na vnitřní
-b262 016 straně stěny 6 konce měchu 4 je zalisován s předpětím.
Koncový uzávěr podle obr. 2 má píst 2 s čelní dutinou 2 , do níž je zasunut konec měchu 4 pružiny. Přítužný prstenec 5 umístěný na vnitřní straně stěny 6 konce měchu 4 je rovněž zalisován s předpětím.
Koncový uzávěr podle obr. 3 má přírubu 2 s čelní dutinou 2 z do niž je zasunut konec měchu 4 . Přítužný prstenec ve stěně 6 konce měchu 2 podobu šroubovice 8 . Při — tužný prstenec 2 vytvořen rovněž zesílením 2 na vnější straně stěny 6 měchu. Zesíleni 9 má obvodové těsnící břity 3.
Koncový uzávěr podle obr. 4 se liší tím, že má nad přírubou 1 nástavný píst 10 a na konci měchu 4 ve stěně 6 přitužný prstenec 2 t který má podobu plochého kroužku 11 .
Koncový uzávěr podle obr. 5 je tvořený přírubou 1 s čelní dutinou 2 , která má obvodový těsnicí břit 3 . Vložený konec měchu 4 má na čele stěny 6 rovněž obvodový těsnící břit 3 . Na vnitřní straně stěny 6 měchu je s předpětím zasunut přítužný prstenec 5 , který mápodobu plochého kroužku 11 s proři žnuti m 12 .
Koncový uzávěr podle obr. 6 je rovněž tvořen přírubou 1 s čelní dutinou 2 . Do ni je zasunut konec měchu 4 z který má přítužný prstenec 2 vytvořený zesílením 9 na vnější straně stěny 2 měchu. Čelní dutina 2 příruby 1 má na dně těsnicí břit 3 .
Těsnost a soudržnost koncového uzávěru elastického měchu hadicové pneumatické pružiny zabezpečuji jednak přesahy vytvořené mezi čelní dutinou 2 v přírubě 1 nebo v pístu 7 a přitužným prstencem 2 a jednak těsnicí břity 2 vytvořené bud na obvodu čelní dutiny 2 příruby 2 nebo pistu 7 z na obvodu vnějšího povrchu stěny 6 měchu, popřípadě na dně čelní dutiny £ příruby 1 nebo pistu T_ a také na čele stěny 6 měchu. Koncový uzávěr je možno rozebrat a elastický měch vyměnit bud radiálním zdeformováním jeho konce nebo vylisováním přitužného prstence 5 . Při osové deformaci pružiny namáhané vnitřním přetlakem vzduchu se elastický měch opírá jen o povrch příruby 1 nebo pistu 7 , což je příznivé pro jeho namáháni a životnost.

Claims (9)

  1. PŘEDMĚT VYNALEZU
    262 016
    1. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružinyz vyznačující se tím/ že je vytvořen přírubou /1/ nebo pístem /7/ s čelní dutinou /2/ pro konec měchu /4/z který má stěnu /6/ s nejméně jedním přitužným prstencem /5/.
  2. 2. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1, vyznačující se timz že přitužný prstenec /5/ má podobu šroubovice /8/.
  3. 3. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1 z vyznačující se timz že přitužný prstenec /5/ je na vnitřní straně stěny /6/ měchu.
  4. 4. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1z vyznačující se timz že přitužný prstenec /5/ je ve stěně /6/ měchu.
  5. 5. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1z vyznačující se timz že přitužný prstenec /5/ je vytvořen zesílením /9/ na vnější straně stěny /6/ měchu.
  6. 6. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1z vyznačující se timz že stěna /6/ měchu má na vnějším povrchu alespoň jeden obvodový těsnicí břit /3/
  7. 7. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1z vyznačující se timz že stěna /6/ měchu má na čele alespoň jeden obvodový těsnicí břit /3/.
  8. 8. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1z vyznačující se timz že čelní dutina /2/ příruby /1/ nebo pístu /7/ má alespoň jeden obvodový těsnicí břit /3/.
  9. 9. Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny podle bodu 1z vyznačující se timz že čelní dutina /2/ příruby /1/ nebo pistu /7/ má na dně alespoň jeden těsnicí břit /3/.
CS873421A 1987-05-13 1987-05-13 Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny CS262016B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS873421A CS262016B1 (cs) 1987-05-13 1987-05-13 Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS873421A CS262016B1 (cs) 1987-05-13 1987-05-13 Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS342187A1 CS342187A1 (en) 1988-07-15
CS262016B1 true CS262016B1 (cs) 1989-02-10

Family

ID=5374232

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS873421A CS262016B1 (cs) 1987-05-13 1987-05-13 Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS262016B1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
CS342187A1 (en) 1988-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
FI67938C (fi) Taetad roerfoerbindning
US4566704A (en) Sealing body for a pipe connection
US3493236A (en) Socket pipe sealing assembly
US2984529A (en) Unitary sealed piston
AU646747B2 (en) Mechanical face seals
US3490139A (en) Seal and method of forming the same
US6412783B1 (en) Self aligning stuffing box for pumpjacks
US4407517A (en) Protective boot for solenoid
US2962330A (en) Piston assembly
US3990729A (en) End fitting for hoses
US4496161A (en) Radially extensible joint packing with O-ring
US3961564A (en) Fluid motor and combination bumper and sealing ring therefor
US11193589B2 (en) Sealing device
US2388520A (en) Plunger packing
CS262016B1 (cs) Koncový uzávěr elastického měchu hadicové pneumatické pružiny
US2884266A (en) Rotary mechanical seal
US2332893A (en) Universal tube fitting
US9746111B2 (en) Hydraulic tube for vehicle
US4048909A (en) Piston ring
US2212745A (en) Resilient coupling for tubing
KR100615662B1 (ko) 밀봉 장치 및 그 밀봉 장치용의 밀봉 부재
US3188867A (en) Power element
US2204626A (en) Pump liner
US6062571A (en) Radial shaft sealing ring
US3999768A (en) Piston ring