CS223264B1 - Method of isolation of the dien polymere with reactive functional groups in the chain - Google Patents

Method of isolation of the dien polymere with reactive functional groups in the chain Download PDF

Info

Publication number
CS223264B1
CS223264B1 CS559881A CS559881A CS223264B1 CS 223264 B1 CS223264 B1 CS 223264B1 CS 559881 A CS559881 A CS 559881A CS 559881 A CS559881 A CS 559881A CS 223264 B1 CS223264 B1 CS 223264B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
gel
polymer
initiator
solution
chain
Prior art date
Application number
CS559881A
Other languages
Czech (cs)
Inventor
Lubomir Chupik
Jiri Cermak
Alexander Pleska
Otto Seycek
Miloslav Sufcak
Edgar Plaschil
Original Assignee
Lubomir Chupik
Jiri Cermak
Alexander Pleska
Otto Seycek
Miloslav Sufcak
Edgar Plaschil
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lubomir Chupik, Jiri Cermak, Alexander Pleska, Otto Seycek, Miloslav Sufcak, Edgar Plaschil filed Critical Lubomir Chupik
Priority to CS559881A priority Critical patent/CS223264B1/en
Priority to DD24163282A priority patent/DD205911A1/en
Publication of CS223264B1 publication Critical patent/CS223264B1/en

Links

Landscapes

  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)

Description

Vynález řesí způsob motace polymerů s reakUvními funkčními skupinami v retézci, připravených aniontovou polymerací v přítomnosti organoalkylových sloučenin nebo alkalického kovu, rozkladem gelu polymeru získaného funkcionalizací živého roztoku polymeru.The y n and falsehood of ESI from squibs Úsobí p p ol y mer reakUvními with functional groups in the chain prepared by anionic polymerization in the presence organoalkylových compounds or alkali decomposition of the polymer gel obtained by functionalization of the living polymer solution.

Rozklad gelu polymeru se provádí přídavkem reakčního činidla za současného hnětern reakcí sm^ při teplo30 až 4-8° stupňů Celsia po dobu nejméně 5 sekund. Pracuje se zejména za tlaku 0,1 až 4,0 MPa a na směs se působí minimálně energií 15 W/kg směsi. * Výhodou zsobu je dokonalejší promíchání .gelu polymeru s rozkladným činidlem a tím dosažení dokonalejšího a rychlejšího průhu chemic reakce mezi oběma složkami.Degradation of the gel polymer is effected by adding reagents simultaneously hnětern reacting the mixture at t ^ e p lo TE - 30 ° to 4-8 degrees Celsius for at least 5 seconds. It works particularly under pressure of 0.1 to 4.0 MPa and the mixture treated with a minimum power of 15 W / kg of a mixture. * H o ou d PU with b in the perfect mixing .gel polymer with a decomposition agent, thereby achieving more complete gamma c hl ar ej SiH r o p h by BE uc h emic rea tion between the two components.

Vynález se týká způsobu izolace polymerů dienů s reaktivními funkčními skupinami v řetězci, připravených aniontovou polymerací v přítomnosti organokovových sloučenin nebo alkalického kovu jako iniciátoru polymerace.The invention relates to a process for the isolation of chain-reactive diene polymers prepared by anionic polymerization in the presence of an organometallic compound or an alkali metal polymerization initiator.

Aniontovou polymeraci nenasycených sloučenin v alifatických nebo aromatických rozpouštědlech a etherech v přítomnosti iniciátorů na bázi organokovových sloučenin nebo alkalických kovů lze z nenasycených sloučenin, například z butadienu, isoprenu, alfa-methylstyrenu, styrenu a dalších připravit tak zvané „živé polymery“, které mají na koncích řetězce reaktivní organokovové skupiny.Anionic polymerization of unsaturated compounds in aliphatic or aromatic solvents and ethers in the presence of initiators based on organometallic compounds or alkali metals can be prepared from unsaturated compounds, such as butadiene, isoprene, alpha-methylstyrene, styrene and others, so-called "living polymers" chain ends of the reactive organometallic group.

Tyto živé polymery reagují s různými látkami, přičemž dochází k přeměně organokovových skupin na reaktivní funkční skupiny, například karboxylovou, hydroxylovou, merkaptanovou a jiné. Vhodnými funkcionalizačními činidly jsou zejména kysličník uhličitý, alkylenoxidy, aldehydy, ketony, kyslík, síra a jiné.These living polymers react with various substances to convert the organometallic groups into reactive functional groups, for example, carboxyl, hydroxyl, mercaptan and others. Suitable functionalizing agents are, in particular, carbon dioxide, alkylene oxides, aldehydes, ketones, oxygen, sulfur and others.

Postup funkcionalizace je po chemické stránce popsán v řadě publikací, například ve GB 1 029 451 a GB 921 803.The process of functionalization is described chemically in a number of publications, for example GB 1 029 451 and GB 921 803.

V průběhu funkcionalizace vznikají nejprve soli karboxylových kyselin, alkoholáty kovů, merkaptidy a podobné soli, které v málo polárním prostředí asociují a roztok přechází náhle v gel. To způsobuje problémy jak při technologické realizaci procesu funkcionalizace, tak i při následujícím rozkladu gelu polymeru. Podle známých způsobů se vzniklý gel rozkládá hydrolýzou. Vznikající gel se shromažďuje na dně reakční nádoby a přímo v ní se hydrolyzuje vodou nebo kyselinou, nebo se diskontinuálně dopravuje dále k hydrolýze, praní a izolaci z roztoku.In the course of functionalization, carboxylic acid salts, metal alcoholates, mercaptides and the like are formed first, which associate in a low-polar environment and the solution suddenly turns into a gel. This causes problems both in the technological implementation of the functionalization process and in the subsequent polymer gel decomposition. According to known methods, the resulting gel is decomposed by hydrolysis. The resulting gel is collected at the bottom of the reaction vessel and is hydrolyzed directly therein with water or acid, or is discontinuously transported further for hydrolysis, washing and isolation from solution.

Nevýhodou tohoto procesu je vysoká viskozita polymerního gelu, která způsobuje, že každá manipulace s ním je velmi obtížná. V počáteční fázi jej nelze prakticky míchat a reakce s rozkladným činidlem je proto řízena jenom difúzí. Reakční doba při laboratorní teplotě je pak značně dlouhá, trvá 24 1 více hodin. Reakčního činidla se musí použít značný přebytek oproti molárnímu poměru činidla na alkalický kov (lithium) přítomný v gelu. Při práci s většími objemy se doba reakce ještě více prodlužuje, neboť se zvětšováním objemu se snižuje poměr objemu ke styčné ploše a reaktivního činidla. Proto je nutno tuto reakci urychlit.The disadvantage of this process is the high viscosity of the polymer gel, which makes it very difficult to handle it. In the initial phase, it can practically not be mixed and the reaction with the decomposition agent is therefore only controlled by diffusion. The reaction time at room temperature is then considerably long, lasting 24 L more hours. The reagent must use a considerable excess over the molar ratio of reagent to alkali metal (lithium) present in the gel. When working with larger volumes, the reaction time becomes even longer, as the volume to contact area / reactive reagent ratio decreases as the volume increases. It is therefore necessary to accelerate this reaction.

Po rozpuštění gelu vznikne heterogenní směs, u dna reakční nádoby se hromadí reakční produkty, obsahující soli alkalického kovu se zbytky iniciátoru a přebytkem reakčního činidla. Při tom není zajištěno, že reakční činidlo dokonale proreagovalo s gelem polymeru v celém objemu. Jestliže se v tomto stadiu reakční směs zamíchá, vznikají velmi snadno stabilní emulze, stabilizované reakčními produkty alkalických kovů, jež se dají jenom velmi obtížně dále rozdělit a brání dalšímu.' zpracování, separaci reakčních produktů ' od roztoku polymeru, a to zvláště v případě polymerů s hydroxylovými funkčními skupinami.Upon dissolution of the gel, a heterogeneous mixture is formed, at the bottom of the reaction vessel, reaction products containing alkali metal salts with initiator residues and excess reagent accumulate. It is not ensured that the reagent has completely reacted with the polymer gel in its entire volume. If the reaction mixture is stirred at this stage, stable emulsions are formed very easily, stabilized by the alkali metal reaction products, which are very difficult to separate and prevent further. processing, separating the reaction products from the polymer solution, especially in the case of hydroxyl-functional polymers.

Výše uvedené nevýhody odstraňuje způsob izolace tekutých polymerů dienů s reaktivními funkčními skupinami v řetězci, připravených aniontovou polymeraci v přítomnosti organoalkylkovových sloučenin nebo alkalického kovu jako iniciátoru' s následující funkcionalizací a rozkladem získaného gelu polymeru hydrolýzou vodou nebo kyselinou, podle vynálezu, spočívající v tom, že ' se gel polymeru při rozkladu hněte při teplotě od —10 do Д-80 °C po dobu nejméně 5 sekund za vzniku, roztoku polymeru v hydrolyzačním činidle a fáze, obsahující zbytky iniciátoru a produktů reakce hydrolyzačního činidla s atomy kovu obsaženého v iniciátoru, tyto se pak oddělí od sebe a polymer se izoluje odpařením hydrolyzačního' činidla.The above drawbacks eliminate the process of isolating liquid reactive diene polymers prepared by anionic polymerization in the presence of an organoalkyl metal compound or an alkali metal initiator followed by functionalization and decomposition of the obtained polymer gel by water or acid hydrolysis according to the invention, which comprises: The polymer gel is decomposed upon decomposition at a temperature of from -10 ° C to 80 ° C for at least 5 seconds to form a solution of the polymer in the hydrolyzing agent and a phase containing the initiator residues and reaction products of the hydrolyzing agent with the metal atoms contained in the initiator. The polymer is then separated and the polymer is isolated by evaporation of the hydrolyzing agent.

Rozklad gelu lze provádět za odvodu vznikajícího tepla, za tlaku 0,1 až 4,0 MPa. Na směs je vhodné působit energií nejméně 15 Wattů na 1 ' kg směsi.The decomposition of the gel can be carried out under the evacuation of the generated heat, at a pressure of 1 to 40 bar. The mixture should be applied with an energy of at least 15 Watts per 1 kg of the mixture.

Výhodou způsobu podle vynálezu je, že umožňuje podstatně lepší styk mezi gelem polymeru a rozkladným činidlem. Reakce proběhne značně rychleji s podstatně menším množstvím činidla. Za těchto podmínek je značně menší sklon ke tvorbě emulzí. Vhodnou volbou reakčních podmínek lze prakticky zamezit jejich vzniku.An advantage of the process of the invention is that it allows for substantially better contact between the polymer gel and the degradant. The reaction proceeds considerably faster with substantially less reagent. Under these conditions, emulsion formation tendency is considerably less. By suitable choice of reaction conditions, their formation can be practically prevented.

Rozklad gelu lze snadno realizovat jako kontinuální proces na různých hnětačích zařízeních, například šnekových vytlačovacích strojích, nebo šnekových míchacích strojích, popřípadě jiných míchacích a mlecích strojích, které se případně . upraví.The gel decomposition can be easily carried out as a continuous process on various kneading machines, for example, screw extruders, or screw agitators, or other mixing and milling machines which may optionally be used. adjusts.

Způsob ' podle vynálezu je ' . dále vysvětlen na následujících ' příkladech ' provedení.The process of the invention is. further explained in the following 'Examples' of the embodiment.

Příklad 1Example 1

Nejprve se o .sobě známým způsobem připravil roztok živého polybutadienu ' o ' molekulové hmotnosti 2100 tím, . že se ' do reaktoru obsahujícího 84 hmot, dílů roztoku 1,4 dllithiobutanu v methylterc.butyletheru . o koncentraci 0,68 mol/kg a 290 ' hmotnostních . dílů toluenu přidávalo postupně za míchání během 90 m!nut' při 50' °C ' 100' 'hmotnostních dílů 1,3-butadienu. Roztok živého poíýbutadienu v toluenu a methylterc.butyletheru měl koncentraci 22 % hmotnostních polybutadienu a viskozitu 105 mPa . s.Initially, a solution of live polybutadiene having a molecular weight of 2100 was prepared in a manner known per se. The reaction mixture is charged into a reactor containing 84 parts by weight of a solution of 1,4-dithithiobutane in methyl tert-butyl ether. with a concentration of 0.68 mol / kg and 290% by weight. parts of toluene was added gradually with stirring over 90 ml . at 50 ° C, 100 parts by weight of 1,3-butadiene. The solution of live butadiene in toluene and methyl tert-butyl ether had a concentration of 22% by weight of polybutadiene and a viscosity of 105 mPa. with.

Roztok živého polymeru byl dopravován do šnekového reaktoru, ve kterém se udržovala teplota 5 °C. Současně byl přidáván roztok ethylenoxidu v toluenu o koncentraci 60 % hmotnostních ethylenoxidu v takovém množství, aby byl udržován jednomolární nadbytek ethylenoxidu vzhledem k aktivnímu lithiu v živém polymeru. Zdržná doba směsi byla 45 s. Ze šnekového reaktoru vystupoval tuhý gel v podobě struny. VzniklýThe living polymer solution was fed to a screw reactor in which a temperature of 5 ° C was maintained. At the same time, a solution of ethylene oxide in toluene at a concentration of 60% by weight of ethylene oxide was added in an amount to maintain a one molar excess of ethylene oxide relative to the active lithium in the living polymer. The residence time of the mixture was 45 s. A solid gel in the form of a string emerged from the screw reactor. Originated

9 gel byl potom rozložen přídavkem vody v 5ti molárním přebytku na vazby C—Li. Gel polymeru byl vodou jenom převrstven a pak byl ponechán stát v klidu přes noc. Po cca 20 hodinách stání došlo к rozložení gelu polymeru a vznikl roztok polymeru o nízké viskozitě, který se jevil zřetelně nehomogenní. U dna nádoby se vytvořila vodní vrstva s neostrým rozhraním mezi polymerní a vodnou fází. Poněvadž nebyl systém míchán s vodou, není zaručena homogenita roztoku polymeru ani záruka, že proreagoval dobře s vodou. Proto byl získaný roztok zamíchán ručně skleněnou tyčinkou. Přitom došlo к rozvíření sedimentu usazeného ve spodní části nádoby a vznikla emulze, která byla pak separována odstředěním v centrifuze při teplotě 15 °C a 2000 G. Za těch• to podmínek vznikla zakalená polymerní fáze, která měla silně alkalickou reakci a na dně kyvety malé množství sedimentu, v něm t se soustředila značná část alkalických sloučenin, pocházejících ze zbytků iniciátoru. Takto získaný roztok polymeru mě' alkautu ještě 164 mmol/1. Po extrakci vodou se snížila alkalita na 27 mmol/1 (titrováno na acidobazický indikátor neutrální červeň).The gel was then decomposed by addition of water in a 5 molar excess to the C-Li bonds. The polymer gel was only overlaid with water and then allowed to stand overnight. After about 20 hours of standing, the polymer gel disintegrated and a low viscosity polymer solution was formed which appeared to be clearly inhomogeneous. A water layer has formed at the bottom of the vessel with a fuzzy interface between the polymeric and aqueous phases. Since the system was not mixed with water, neither the homogeneity of the polymer solution nor the guarantee that it reacted well with water is guaranteed. Therefore, the obtained solution was mixed by hand with a glass rod. The sediment settled at the bottom of the vessel and formed an emulsion, which was then separated by centrifugation at 15 ° C and 2000 G under these conditions. the amount of sediment in which a significant portion of the alkali compounds derived from the initiator residues were concentrated. The polymer solution thus obtained had a further 164 mmol / l. After extraction with water, the alkalinity was reduced to 27 mmol / l (titrated to acid-base indicator neutral red).

Příklad 2Example 2

Gel polymeru získaný podle příkladu č. 1 byl rozkládán 5ti molárním přebytkem vody na vazby C—Li v litinovém šnekovém vytlačovacím stroji značky Sfinx s ručním pohonem. Uvedený stroj se používá v domácnosti jgko mlýnek na maso. Jeho šnek délky 140 mm a průměru 50 mm obsahuje 5 závitů. Vzdálenost mezi závity je 23 mm. Válec má délku 150 mm a vnitřní průměr 55 mm. Na výstupu je opatřen strojek řezacím křížovým rotorem, který zajišťuje promíchávání a vytláčení hněteného materiálu a pasírování přes řadu otvorů průměru cca 3 mm.The polymer gel obtained according to Example 1 was decomposed with a 5 molar excess of water to the C-Li bonds in a Sfinx cast iron screw extruder with a manual drive. Said machine is used in a household jgko meat grinder. Its worm length 140 mm and diameter 50 mm contains 5 turns. The distance between the threads is 23 mm. The cylinder has a length of 150 mm and an inner diameter of 55 mm. At the outlet, the movement is equipped with a cross-cutting rotor, which ensures mixing and extrusion of the kneaded material and passaging through a series of holes of about 3 mm diameter.

Tuhý gel polymeru byl dávkován do šnekového strojku ručně plechovou lopatkou a současně byla dávkována voda potřebná к hydrolýze pomocí dávkovacího čerpadla Unipan 335 A. Ze šnekového míchacího zařízení vycházel roztok polymeru s malým množstvím řídkého gelu, který byl vracen zpět do strojku. Po homogenizací vznikl prakticky čirý roztok polymeru a na dně nádoby se usadila vodná fáze, mající objem cca 2 procenta objemová polymerní fáze.The solid polymer gel was fed into the screw machine by hand using a metal trowel and at the same time the water needed for hydrolysis was dosed using a Unipan 335 A metering pump. A polymer solution with a small amount of thin gel was discharged from the screw mixer and returned to the machine. After homogenization, a practically clear polymer solution was formed and an aqueous phase having a volume of about 2 percent by volume polymer phase was deposited at the bottom of the vessel.

Příklad 3Example 3

Roztok živého polybutadienu byl připraThe living polybutadiene solution was prepared

264 ven stejným způsobem jako v příkladu č. 1, s tím rozdílem, že jako rozpouštědlo při polymeraci se použil methylterc.butylether. Polymerační násada se skládala ze 76 hmotnostních dílů methylterc.butyletheru a 4,3 hmotnostních dílů 1,4-dilithiobutanu. К násadě se v průběhu 75 minut postupně přidalo 100 hmotnostních dílů 1,3-butadienu. Teplota se udržovala na 30 °C.264 out in the same manner as in Example 1, except that methyl tert-butyl ether was used as the polymerization solvent. The polymerization batch consisted of 76 parts by weight of methyl tert-butyl ether and 4.3 parts by weight of 1,4-dilithiobutane. 100 parts by weight of 1,3-butadiene were gradually added to the batch over 75 minutes. The temperature was maintained at 30 ° C.

Vznik] roztok živého polybutadienu o koncentrací 51 % polybutadienu, který měl při 30 °C viskozitu 130 mPa . s. Při funkcionalizaci ve šnekovém zařízení ethyleno idem, jako v příkladě č. 1 vznikl gel, který byl rozkládán ve šnekovém zařízení přídavkem 4 molárního přebytku vody na přítomné vazby C—Li.A solution of living polybutadiene having a concentration of 51% polybutadiene was obtained, which had a viscosity of 130 mPa.s at 30 ° C. Functionalization in the screw device with ethyleneidide, as in Example 1, produced a gel which was decomposed in the screw device by the addition of a 4 molar excess of water to the present C-Li bonds.

Ze šnekového míchacího zařízení vycházel roztok polymeru s malým množstvím řídkého gelu, který byl dávkován přes polyamidové síto do jímací nádoby. Řídký gel se průchodem roztoku polymeru z větší části rozpustil a jeho zbytek byl znovu vrácen do šnekového zařízení. Odtud vycházel již nízkoviskózní roztok polymeru.A polymer solution with a small amount of thin gel was discharged from the screw mixer, which was dosed through a polyamide screen into a collection vessel. The thin gel was largely dissolved by passing the polymer solution, and the remainder was returned to the screw device. A low-viscosity polymer solution was already emerged from there.

Příklad 4Example 4

Roztok živého polybutadienu připravený stejným způsobem jako v příkladě č. 1 byl karboxylován známým způsobem působením plynného kysličníku uhličitého. Vzniklý gel byl dávkován do šnekového strojku ručně plechovou lopatkou a současně byl dávkován pomocí dávkovacího čerpadla roztok HC1 potřebný к rozkladu gelu. Ze šnekového míchacího zařízení vycházel roztok polymeru s malým množstvím řídkého gelu, který byl vracen zpět do strojku. Po homogenizaci vznikl prakticky čirý roztok polymeru a na dně nádoby se usadila vodná fáze, mající objem cca 2 % objemová polymerní fáze.The living polybutadiene solution prepared in the same manner as in Example 1 was carboxylated in a known manner by treatment with gaseous carbon dioxide. The resulting gel was fed into the screw machine by hand using a metal trowel and at the same time the HCl solution needed to decompose the gel was dosed by means of a metering pump. A polymer solution with a small amount of thin gel was discharged from the screw mixer and returned to the machine. After homogenization, a practically clear polymer solution was formed and an aqueous phase having a volume of about 2% by volume of the polymer phase was deposited at the bottom of the vessel.

Příklad 5Example 5

Gel karboxylovaného polybutadienu připravený stejným způsobem jako v příkladě 4 byl dávkován do šnekového strojku ručně plechovou lopatkou a současně byl dávkován pomocí dávkovacího čerpadla roztok HC1 v toluenu potřebný к rozkladu gelu. Ze šnekového míchacího zařízení vycházel roztok polymeru s malým množstvím řídkého gelu, který byl vracen zpět do strojku. Po homogenizaci vznikl prakticky čirý roztok polymeru a na dně nádoby se usadil sediment, obsahující rozkladné produkty z iniciátoru.The carboxylated polybutadiene gel prepared in the same manner as in Example 4 was fed into the screw machine by hand using a metal trowel, and at the same time a solution of HCl in toluene needed to decompose the gel was dosed by means of a metering pump. A polymer solution with a small amount of thin gel was discharged from the screw mixer and returned to the machine. After homogenization, a practically clear polymer solution was formed and a sediment containing decomposition products from the initiator settled at the bottom of the vessel.

Claims (4)

PREDMET vynalezuOBJECT OF INVENTION 1. Způsob izolace polymerů dienů s reaktivními funkčními skupinami v řetězci, připravených aniontovou polymerací dienů v přítomnosti organokovových sloučenin, nebo alkalického kovu jako iniciátoru, s následující funkcionalizací a rozkladem získaného gelu polymeru hydrolýzou vodou nebo kyselinou, vyznačený tím, že se gel polymeru při rozkladu hněte při teplotě —10 až -L80 °C po dobu nejméně 5 sekund za vzniku roztoku polymeru v hydrolyzačním činidle a fáze, obsahující zbytky iniciátoru a produktů reakce hydrolyzačního činidla s atomy kovu obsaženého v iniciátoru, tyto se pak oddělí od sebe a polymer se izoluje odpařením hydrolyzačního činidla.Process for the isolation of chain-reactive diene polymers prepared by anionic polymerization of dienes in the presence of an organometallic compound or an alkali metal initiator, followed by functionalization and decomposition of the obtained polymer gel by hydrolysis with water or acid, characterized in kneaded at a temperature of -10 to - L 80 ° C for at least 5 seconds to form a polymer solution and the hydrolyzing agent phase containing residues of initiator and reaction products of the hydrolysis agent with the metal atoms contained in the initiator, these are then separated from one another and the polymer is is isolated by evaporation of the hydrolyzing agent. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, že se hnětení provádí za tlaku 0,1 až 4,0 MPa.2. Process according to claim 1, characterized in that the kneading is carried out at a pressure of 0.1 to 4.0 MPa. 3. Způsob podle bodů 1 a 2, vyznačený tím, že se hnětením působí na směs energií nejméně 15 W na 1 kg směsi.3. A method according to claim 1 or 2, characterized in that kneading is applied to the mixture with at least 15 W of energy per kg of mixture. 4. Způsob podle bodů 1 až 3, vyznačený tím, že se provádí hnětení za odvodu vznikajícího tepla.4. Method according to claims 1 to 3, characterized in that the kneading is carried out with removal of the heat produced.
CS559881A 1981-07-22 1981-07-22 Method of isolation of the dien polymere with reactive functional groups in the chain CS223264B1 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS559881A CS223264B1 (en) 1981-07-22 1981-07-22 Method of isolation of the dien polymere with reactive functional groups in the chain
DD24163282A DD205911A1 (en) 1981-07-22 1982-07-14 METHOD OF ISOLATING LIQUID DIENPOLYMERS

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS559881A CS223264B1 (en) 1981-07-22 1981-07-22 Method of isolation of the dien polymere with reactive functional groups in the chain

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS223264B1 true CS223264B1 (en) 1983-09-15

Family

ID=5401153

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS559881A CS223264B1 (en) 1981-07-22 1981-07-22 Method of isolation of the dien polymere with reactive functional groups in the chain

Country Status (2)

Country Link
CS (1) CS223264B1 (en)
DD (1) DD205911A1 (en)

Also Published As

Publication number Publication date
DD205911A1 (en) 1984-01-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5111101B2 (en) Bulk polymerization process
TW521078B (en) Method and apparatus for producing HIPS using continuous polybutadiene feed
US20080033128A1 (en) Method For Producing Polyether
CS223264B1 (en) Method of isolation of the dien polymere with reactive functional groups in the chain
JPS5938967B2 (en) Cleaning method for polycarbonate organic solvent solution
Siadat et al. Preparation of an ionomer elastomer by continuous sulfonation in an extruder and neutralization in static mixers
SU1715197A3 (en) Reactor for catalytic polymerization in systems with high polymer concentration
EP2161288B1 (en) Process for the elimination of residual mercaptans from nitrile rubbers
MX2009001038A (en) Lithium reduction in styrenic polymers.
CN1226259A (en) Solid nuleophilic reagent for conversion of benzylic halogen functionality on polymers to other functionalities
US3410838A (en) Process for removal of ash-forming catalyst residue from terminally reactive polymers
US5663250A (en) Deprotection with molten salt
WO2005123785A1 (en) Method for producing isobutylene polymer
US6464838B1 (en) Process for the recovery of compounds present in the heavy products after their preparation
CN107188381A (en) A kind of greasy filth separation medicament and preparation method thereof
CN1068604C (en) Preparation of chloro-sulfonated polyvinyl by solid blend method
US3786103A (en) Method for removing a small amount of components from a highly viscous polymer solution containing said components and an apparatus therefor
CN216321894U (en) Preparation device of reactive high-temperature dechlorinating agent
JPH0134243B2 (en)
JP2022126532A (en) Manufacturing apparatus of polyamide 4
JP5189259B2 (en) Method for producing polyether
JP2022126530A (en) Production method of polyamide 4
JPS5998105A (en) Preparation of hydrophilic ionomer
RU2402573C1 (en) Method of regulating molecular weight characteristics of butadiene rubber
US4136088A (en) Method for recovering low molecular weight polymers