CS216543B2 - Hydraulic circuit of pulsating press - Google Patents
Hydraulic circuit of pulsating press Download PDFInfo
- Publication number
- CS216543B2 CS216543B2 CS771980A CS771980A CS216543B2 CS 216543 B2 CS216543 B2 CS 216543B2 CS 771980 A CS771980 A CS 771980A CS 771980 A CS771980 A CS 771980A CS 216543 B2 CS216543 B2 CS 216543B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- valve
- spool
- valves
- hydraulic
- piston
- Prior art date
Links
Landscapes
- Control Of Presses (AREA)
Abstract
Vynález se týká hydraulického obvodu ■pulsačního lisu, sestávajícího ze dvou čerpadel (4, 5), přivádějících olej přes zpěttné ventily (8, 9) a přepouštěcí ventily (10, 11) do dvou šoupátkových rozváděčů (17, 19 J. První šoupátkový rozváděč (17) je ve své první pracovní poloze (I) spojen potrubím se spodním pracovním prostorem (Vn) pod pístem hydraulického servomotoru (16), zatímco druhý šoupátkový rozváděč (19) přivádí olej do rotačního rozdělovače (20), odkud přichází pulsující proud oleje do pracovního prostoru (Vw) pod částí pístu hydraulického servomotoru (16) s menším průměrem a do odpadního potrubí. První šoupátkový rozváděč (17) je ve své druhé pracovní poloze (II) spojen potrubím s horním prostorem (Vp) nad pístem hydraulického servomotoru (16) a současně pracovní prostor (Vw) přes šoupátko (24) odvádí olej do odpadního potrubí, přičemž velikost tlaku v horním pracovním prostoru (Vp) nad pístem servomotoru (16) je omezován pře- pouštěcím ventilem (25). Potrubí přivádějící olej z třetího šoupátko- vého rozdělovače (19J do rotačního rozdělovače (20) je spojeno přes uzavírací ventil (22) a škrticí ventil (23) s potrubím přivádějícím olej z prvního šoup útkového rozváděče (17) do spodního prostoru (Vn) pod pístem servomotoru (16).BACKGROUND OF THE INVENTION 1. Field of the Invention The present invention relates to a hydraulic circuit of a pulsating press consisting of two pumps (4, 5) supplying oil through check valves (8, 9) and bypass valves (10, 11) to two slide valves (17, 19 J. First gate valve (17) is in its first operating position (I) connected by a conduit to the lower working space (Vn) below the piston of the hydraulic servomotor (16), while the second slide valve (19) supplies oil to the rotary distributor (20), from where the pulsating oil stream comes into the working space (Vw) under the piston portion of the smaller diameter hydraulic servomotor (16) and into the drain pipe. 16) and at the same time the working space (Vw) through the slide valve (24) drains the oil into the drain pipe, the pressure in the upper working pipe The throttle valve (25) is limited by the overflow valve (25) above the piston of the actuator (16). ) with a pipe supplying oil from the first weft spool (17) to the lower space (Vn) below the servo motor piston (16).
Description
Vynález se týká hydraulického obvodu pulsačního lisu, zejména lisů pro vibrační tváření.BACKGROUND OF THE INVENTION The invention relates to a hydraulic circuit of a pulsating press, in particular a press for vibratory forming.
Jsou známy hydraulické obvody pulsačních strojů a zařízení, které jsou opatřeny čerpadlem s pojistným ventilem, které přivádí přes šoupátkový rozváděč něho jiný ovládací prvek do pracovního prostoru servomotorů pulsační desky.There are known hydraulic circuits of pulsating machines and devices, which are equipped with a pump with a safety valve, which feeds through a slide valve another control element into the working space of the pulsating plate servomotors.
Pulsační kolísání tlaku v pracovních prostorech servomotorů pulsační desky jsou vyvolány pulsačním ventilem, který se otevírá působením zvýšeného tlaku a vypouští olej 'z pracovního prostoru do odpadu a tím dochází k náhlému poklesu tlaku v pracovním prostoru servomotorů. Konstantní hodnota tlakové síly je zajišťována akumulátorem tlaku, spojeným přeš ventil a pojistný ventil s prostorem pod pístem servomotorů spodní lisovací desky. Tento hydraulický obvod je popsán v sovětském autorském osvědčení č. 364 378.Pulsating pressure fluctuations in the working spaces of the pulse plate servomotors are triggered by a pulsating valve which opens under increased pressure and discharges oil from the working space to the waste, thereby causing a sudden pressure drop in the working space of the servomotors. The constant value of the pressure force is ensured by the pressure accumulator connected through the valve and the safety valve to the space under the piston actuators of the lower press plate. This hydraulic circuit is described in Soviet author's certificate No. 364 378.
Je znám také hydraulický obvod dvojčinného hydraulického lisu, opatřeného dvojitým rotačním křídlovým čerpadlem, dopravujícím olej zpětným ventilem a pojistným ventilem do dvou elektromagneticky ovládaných šoupátkových rozdělovačů, ze kterých je olej přiváděn do prostoru pod pístem servomotoru a do hydraulického multiplikátoru. V přívodním potrubí servomotoru je instalován kontaktní tlakoměr, který ovládá šoupátkový rozváděč při dosažení požadovaného tlaku, který zajistí po dosažení zvoleného tlaku převedení oleje do prostoru nad pístem servomotoru a otevření, prostoru pod pístem do odpadu. Výsledkem toho je přemísťování pístu servomotoru směrem dolů podle nastavené amplitudy pulsace, dokud není vyslán koncovým spínačem signál pro opakování celého cyklu. Zásobování servomotoru koncentrického lisovníku, který je soustředný s pístem servomotoru, a také pístu, umístěného v osové díře lisovníku, kapalinou je zajišťováno samostatným čerpadlem, které současně zásobuje také další příslušenství a ovládací ústrojí. Tento hydraulický obvod je znám z popisu k sovětskému autorskému osvědčení č. 183 70Θ. Ve známých hydraulických obvodech pulsačmích lisů se uskutečňuje vytváření pulsačního proudu kapaliny ve velkých prostorech, které vyžadují čerpadla s velkým výkonem, znemožňují stabilizaci parametrů vibračních sil a způsobují, že energetická rovnováha je nepříznivá.It is also known the hydraulic circuit of a double-acting hydraulic press equipped with a double rotary vane pump conveying oil by a non-return valve and a safety valve to two electromagnetically operated spool manifolds from which oil is fed into the space below the actuator piston and into the hydraulic multiplier. A contact pressure gauge is installed in the inlet piping of the actuator, which controls the spool valve when the required pressure is reached, which ensures, after reaching the selected pressure, the oil transfer to the space above the actuator piston and opening the space under the piston to waste. As a result, the actuator piston is moved downwards according to the set pulsation amplitude until the limit switch sends a signal to repeat the entire cycle. The concentric punch servomotor, which is concentric to the servomotor piston, as well as the piston located in the punch axial bore, is supplied with fluid by a separate pump, which also supplies other accessories and control devices. This hydraulic circuit is known from the description of Soviet author's certificate No. 183 70Θ. In the known hydraulic circuits of pulsating presses, a pulsating fluid flow is created in large spaces that require high power pumps, prevent stabilization of the vibration forces, and cause the energy equilibrium to be unfavorable.
Nedostatky dosud známých zařízení jsou odstraněny pulsačním hydraulickým lisem podle vynálezu, se stávajícím z čerpadel, zpětných ventilů, škrticích ventilů, pojistných ventilů, tlakových akumulátorů a šoupátkových rozváděčů, jehož podstata spočívá v tom, že dvojice čerpadel, chráněná zpětnými ventily a spojená s přepouštěcími ventily a akumulátory tlaku, dopravuje kapalinu do šoupátkových rozváděčů, které v první pracovní poloze usměrňují kapalinu do pracovního prostoru pod pístem hydraulického' servomotoru, přičemž druhým šoupátlkovým rozváděčem v první pracovní poloze je kapalina přiváděna do rotačního rozváděče a odtud je vedena ve formě pulsujícího proudu do pracovního prostoru pod částí pistu servomotoru s menším průměrem a do výpustného' otvoru, přičemž první šoupátkový rozváděč v druhé pracovní poloze usměrňuje ,kapalinu do prostoru nad pístem servomotoru za současného propojení prostoru pod částí pístu servomotoru s menším průměrem přes šoupátko s výtokem, přičemž tlak v prostoru nad pístem je omezován přepouštěcím ventilem.The drawbacks of the known devices are overcome by the pulsating hydraulic press according to the invention, with existing pumps, non-return valves, throttle valves, safety valves, pressure accumulators and spool valves, the principle being that the pump pair protected by non-return valves connected to bypass valves and pressure accumulators, conveying the fluid to the spool valves, which in the first working position direct the fluid to the working space below the hydraulic actuator piston, with the second spool in the first working position the fluid being fed to the rotary distributor and from there being below the part of the servomotor piston with a smaller diameter and into the outlet opening, whereby the first spool valve in the second working position directs the liquid into the space above the servo piston at the same time The connection of the space below the part of the piston of the actuator with a smaller diameter through the spool with the outlet, the pressure in the space above the piston is limited by a relief valve.
Podle konkrétního provedení lisu je potrubí přivádějící kapalinu ze šoupátkového rozváděče do rotačního rozváděče spojeno přes uzavírací ventil a škrticí ventil a přes přívodní potrubí pro přívod kapaliny s prvním šoupátkovým rozváděčem a s prostorem pod pístem hydraulického servomotoru.According to a particular embodiment of the press, the fluid supply line from the spool valve to the rotary valve is connected via the shut-off valve and the throttle valve and through the fluid supply line to the first spool valve and the space below the piston of the hydraulic servomotor.
Hydraulický obvod pulsačního lisu podle vynálezu umožňuje provádět dvě schémata pulsačního působení pomocí obecně vhodných prvků hydraulické soustavy. Hydraulický obvod podle vynálezu umožňuje také plynulou kontrolu parametrů lisovacího procesu v celém rozsahu od hodnot blízkých inule až k nominálním hodnotám.. Obvod podle vynálezu se vyznačuje velkou spolehlivostí, snadným ovládáním a vysokou energetickou účinností.The hydraulic circuit of the pulsating press according to the invention makes it possible to carry out two pulsation diagrams using generally suitable hydraulic system elements. The hydraulic circuit according to the invention also permits continuous control of the pressing process parameters over the entire range from inule values to nominal values. The circuit according to the invention is characterized by high reliability, ease of operation and high energy efficiency.
Příklad provedení hydraulického obvodu podle vynálezu je zobrazen na výkresu, kde znázorňuje obr. 1 schéma hydraulického obvodu, obr. 2 diagram pulsačního zatížení při uzavřeném uzavíracím ventilu a obr. 3’ diagram pulsačního zatížení a tlaku při otevřeném uzavíracím ventilu.An exemplary embodiment of a hydraulic circuit according to the invention is shown in the drawing, wherein FIG. 1 is a diagram of the hydraulic circuit, FIG. 2 is a diagram of the pulsating load when the shut-off valve is closed;
Hydraulický obvod pulsačního lisu podle vynálezu sestává z nádrže 1 na hydraulický olej, z níž je olej přes filtry 2, 3 přiváděn do dvou čerpadel 4, 5 s několika písty a s různým výkonem, které jsou poháněny stejnosměrnými motory 6, 7 s plynule měnitelnou rychlostí otáčení. Změnou výkonu čerpadel 4, 5 a rychlosti otáčení motorů 6, 7, pohánějících čerpadla 4, 5, je umožněno měnit pracovní rychlost lisu plynule v širokých mezích. Obě čerpadla 4, 5 jsou chráněna proti přetížení zpětnými ventily 8, 9. Hodnoty tlaku v jednotlivých větvích obvodu, zásobovaných čerpadly 4, 5, jsou omezovány přepouštěcími ventily 10, 11 a jsou měřeny tlakoměry 12, 13. Výtlačné potrubí čerpadel 4, 5 je spojeno s akumulátory 14, 15 tlaku, které mají udržet tlak ina stálých hodnotách a umožnit přivádění většího množství tlakového oleje v periodách jeho náhlé potřeby v pracovních prostorech servomotoru 18. Servomotor 1B je opatřen pístem s dvěma pracovními plochami. Jsou-li šoupátíkové rozváděče 17, 18 ve své první pracovní poloze I, olej je přiváděn do spodního pracovního prostoru Vn pod pístem hydraulického servomotoru 16. Při současném přesunutí třetího šoupátkového rozdělovače 19 do první pracovní polohy I je olej přiváděn druhým čerpadlem 5 do rotačního rozdělovače 20, odkud se dostává do pracovního· prostoru Vw pod částí pístu servomotoru 16, která má menší průměr, a částečně do vratného potrubí, vedoucího zpět do nádrže 1. Rotor rotačního rozdělovače 20 je poháněn stejnosměrným elektromotorem 21 s plynule měnitelným nastavením rychlosti otáčení. Je-li uzavírací ventil 22, umístěný v potrubí spojujícím napájecí potrubí spodního pracovního prostoru Vn pod pístem hydraulického servomotoru 16 s potrubím zásobující rotační rozdělovač 20, uzavřen, pak jsou obě větve hydraulického obvodu zásobovány čerpadly 4, 5, které jsou v činnosti na sobě vzájemně nezávislé a list pracuje zatěžovacím schématem!, při kterém při zvýšené střední hodnotě síly dochází současně ke zvýšení amplitudy pulsací síly (proporcionální funkce). Velikosti sil jsou nastaveny pomocí škrticího ventilu. Zpětný posun pístu hydraulického servomotoru 16 je uskutečňován po přestavení prvního šoupátkového rozváděče 17 do druhé pracovní polohy II a po přestavení šoupátka 24, spojujícího pracovní prostor Vw pod částí pístu hydraulického servomotoru 16, která má menší průměr, do první pracovní polohy I. Potom je olej přiváděn od prvního čerpadla 4 do horního prostoru VD nad pístem hydraulického servomotoru 16, zatímco spodní pracovní prostor Vn pod pístem hydraulického servomotoru 16 a pracovní prostor Vw pod částí pístu hydraulického servomotoru 16, která má menší průměr, jsou spojeny odpadním potrubím s nádrží 1. Velikost tlaku v horním prostoru Vp nad pístem hydraulického servomotoru 16 je omezována přepouštěcím ventilem 25 a zjišťována tlakoměrem 26.The hydraulic circuit of the pulse press according to the invention consists of a hydraulic oil tank 1 from which the oil is fed through filters 2, 3 to two pumps 4, 5 with several pistons and of different power, driven by DC motors 6, 7 with continuously variable rotation speed. . By varying the power of the pumps 4, 5 and the rotational speed of the motors 6, 7 driving the pumps 4, 5, it is possible to vary the operating speed of the press continuously within wide limits. Both pumps 4, 5 are protected against overload by non-return valves 8, 9. The pressure values in the individual circuit circuits supplied by pumps 4, 5 are limited by pressure relief valves 10, 11 and are measured by pressure gauges 12, 13. connected to pressure accumulators 14, 15, which are intended to maintain the pressure at constant values and to allow the supply of more pressure oil in periods of sudden demand in the working spaces of the actuator 18. The actuator 1B is provided with a piston with two working surfaces. When the spool valves 17, 18 are in their first working position I, the oil is fed to the lower working space V n below the hydraulic actuator piston 16. At the same time the third spool distributor 19 is moved to the first working position I, the distributor 20 from where it reaches the working space V w below the smaller diameter portion of the actuator 16 and partly into the return line leading back to the tank 1. The rotor of the rotary distributor 20 is driven by a DC electric motor 21 with a continuously variable speed setting. . If the shut-off valve 22 located in the conduit connecting the lower working space supply line V n below the hydraulic servomotor piston 16 to the conduit supplying the rotary manifold 20 is closed, then both branches of the hydraulic circuit are supplied by pumps 4, 5 operating on each other. independent of each other and the sheet operates according to the load diagram!, in which the increased mean value of the force simultaneously increases the amplitude of the pulsations of the force (proportional function). The force levels are adjusted using a throttle valve. The piston of the hydraulic servomotor 16 is moved back after the first spool 17 has been moved to the second working position II and the slide 24 connecting the working space V w below the smaller diameter piston portion of the hydraulic servomotor 16 has been moved to the first working position I. oil supplied from the first pump 4 to the upper space V D above the hydraulic actuator 16, while the lower working space V n below the hydraulic actuator 16 and the working space V w below the smaller diameter piston portion of the hydraulic actuator 16 are connected to The amount of pressure in the upper space V p above the piston of the hydraulic servomotor 16 is limited by a relief valve 25 and detected by a pressure gauge 26.
Claims (2)
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| PL21962779 | 1979-11-15 |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS216543B2 true CS216543B2 (en) | 1982-11-26 |
Family
ID=19999425
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS771980A CS216543B2 (en) | 1979-11-15 | 1980-11-14 | Hydraulic circuit of pulsating press |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| CS (1) | CS216543B2 (en) |
-
1980
- 1980-11-14 CS CS771980A patent/CS216543B2/en unknown
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US5179836A (en) | Hydraulic system for a differential piston type cylinder | |
| US4142368A (en) | Hydraulic system for supplying hydraulic fluid to a hydraulically operated device alternately at pressures of different value | |
| ES8204114A1 (en) | Electro-hydraulic actuator for a steam turbine valve. | |
| DE19746230A1 (en) | Energy conversion system | |
| JP6899627B2 (en) | Fluid circuits and machines with fluid circuits | |
| EP0440802A4 (en) | Device for controlling hydraulic pump | |
| EP3194758A1 (en) | Hydrostatic drive | |
| EP0388029A2 (en) | Multi-actuator hydraulic press | |
| CS216543B2 (en) | Hydraulic circuit of pulsating press | |
| US4424673A (en) | Hydraulic supply system of a pulsatory press | |
| PL126538B1 (en) | Pulsatory press hydraulic supply system | |
| CN103591058A (en) | Emergency hydraulic system of center hydraulic transmission hydraulic lifting harrow thickener | |
| US4669266A (en) | Closed-loop system for unequal displacement cylinder | |
| US376383A (en) | Andrew higginson | |
| RU199674U1 (en) | HYDROBLOCK | |
| US4080872A (en) | Boost valve device | |
| DE2852724C3 (en) | Hydraulically operated steering system with pressure control device | |
| JPH0312480Y2 (en) | ||
| RU2803919C1 (en) | Adjustable hydraulic device of solar tracker | |
| SU1765545A1 (en) | Hydraulic drive | |
| SU1361019A1 (en) | Hydraulic press control system | |
| EP0092315A3 (en) | Hydraulic pump control | |
| SU1212380A1 (en) | Hydraulic drive for self-propelled bogie | |
| SU1548508A1 (en) | Pumping unit | |
| SU1076646A1 (en) | Hydraulic drive |