CA935924A - Triple integrating ramp analog to digital converter - Google Patents
Triple integrating ramp analog to digital converter
Info
Publication number
CA935924A
CA935924A CA015214A CA15214A CA935924A CA 935924 A CA935924 A CA 935924A CA 015214 A CA015214 A CA 015214A CA 15214 A CA15214 A CA 15214A CA 935924 A CA935924 A CA 935924A