BG3716U1 - Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия - Google Patents

Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия Download PDF

Info

Publication number
BG3716U1
BG3716U1 BG4863U BG486320U BG3716U1 BG 3716 U1 BG3716 U1 BG 3716U1 BG 4863 U BG4863 U BG 4863U BG 486320 U BG486320 U BG 486320U BG 3716 U1 BG3716 U1 BG 3716U1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
signal
signal element
concentrator
cartridge
pyrotechnic composition
Prior art date
Application number
BG4863U
Other languages
English (en)
Inventor
Ганчо Ганев
Милчев Ганев Ганчо
Мирослав Пенев
Пенев Пенев Мирослав
Слави Славов
Георгиев Славов Слави
Original Assignee
„Балиста“ Еоод
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by „Балиста“ Еоод filed Critical „Балиста“ Еоод
Priority to BG4863U priority Critical patent/BG3716U1/bg
Publication of BG3716U1 publication Critical patent/BG3716U1/bg

Links

Landscapes

  • Toys (AREA)

Abstract

Полезният модел се отнася до сигнален патрон за гладкоцевни оръжия, който може да намери приложение в случаи, когато е необходимо подаване на звукова или светлинна сигнализация, например по време на лов за оповестяване на различни събития, за известяване край на дадено събитие, състезание, при търсене на хора в планината и т.н. Състои се от ловна гилза с поместен в нея концентратор (6), в чашката на който е разположен сигнален елемент (13), състоящ се от цилиндричен корпус (15), изпълнен от хартия или картон, в който са разположени димен барут (15) и пиротехнически състав (16).

Description

Област на техниката
Полезният модел се отнася до сигнален патрон за гладкоцевни оръжия, който може да намери приложение в случаи, когато е необходимо подаване на звукова или светлинна сигнализация, например по време на лов за оповестяване на различни събития, за сплашване на диви зверове при евентуална опасност, за известяване край на дадено събитие, състезание, при търсене на хора в планината и т.н.
Предшестващо състояние на техниката
Сигналните боеприпаси се използват в случаи, когато е необходимо да се подава светлинен сигнал, които се изстрелват от специално пригодени за целта сигнални оръжия. Светлинният сигнал се получава от горенето на сигнален елемент, състоящ се от пиротехническа смес, чийто състав осигурява излъчването на светлина с достатъчна яркост и продължителност на светене.
Известен е сигнален ловен патрон за гладкоцевни оръжия Патент BG 135 Y1, който е предназначен за подаване на светлинна сигнализация, чрез използване на гладкоцевни оръжия, който се състои от цилиндрична гилза, долната част на която е обхваната от метална втулка, в която е разположен възпламенителен капсул и метателно взривно вещество, чиято горна повърхност е обхваната от тяло с оформен в него централен отвор, като в гилзата е поставен сигнален елемент. Тялото, разположено между метателното взривно вещество и сигналния елемент е оформено като концентратор, състоящ се от долна и горна напречни платформи, свързани помежду си със стебло и усилващи ребра, ориентирани под ъгъл и симетрично на оста, разположени на равни разстояние едно от друго.
Стеблото има цилиндрична форма, при което централно в него е изпълнен канал с изпълнена в горната му част разширителна камера с конусно-цилиндрична форма, над която в горната част на концентратора е оформена чашкообразна част, в който е разположен сигналния елемент.
Недостатък на известния сигнален патрон е сложната и скъпоструваща от технологична гледна точка конструкция на сигналния елемент, чието изпълнение е от метална тънкостенна ламарина. В това отношение е от особена важност и конструкцията на концентратора, по-специално поведението му по време на изстрел, доколкото се наблюдава нарушаване успоредността на долната спрямо горната платформа, дължащо се основно на начина на несиметрично оформяне и разполагане на усилващите ребра. Концентраторът е със сравнително сложна от технологична гледна точка конструкция, която изисква използване на сложна по форма матрица, както и прецизно оформяне на демпфериращите ребра.
Монолитното изпълнение на цилиндрично стебло не осигурява необходимия демпфериращ (омекотяващ) ефект при изстрел, в резултат на което сигналния елемент, когато е изработен от тънкостенна метална ламарина е възможно да претърпи механични увреждания на неговата конструкция по време на изстрела, поради недостатъчната якост на корпуса и съответно няма да позволи ефективна проява на светещия сигнален ефект.
Техническа същност на полезния модел
Предвид изложеното ниво на техниката в разглежданата област на техниката, задача на полезния модел е да се предложи сигнален патрон за гладкоцевни оръжия, който да се отличава с подобрена конструкция на сигналният елемент, който да е изпълнен от евтин, екологичен материал, при запазване или подобряване на балистичните характеристики на сигналният патрон, като позволява изготвянето на сигнални патрони с различни по предназначение технически ефекти.
Задачата на полезния модел се решава със сигнален патрон за гладкоцевни оръжия, който се състои от цилиндрична гилза, изработена от хартия или пластмаса, долната част на която е обхваната от метална втулка, в която е разположен капсул и метателно взривно вещество, над което е разположен концентратор, състоящ се от долна и горна напречни платформи, свързани помежду си демпфериращи ребра, при което в чашообразното тяло на концентратора е поместен сигнален елемент.
Съгласно полезният модел сигналният елемент е изпълнен като цилиндричен корпус от хартия, отворен в долната и горната си част, при което в цилиндричната форма са разположени последователно, отдолу нагоре, димен барут и пиротехнически състав с различно предназначение, над които е позиционирана затваряща капачка, обикновено изработена от пластмаса или картон.
4013 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 06.1/15.06.2020
Съгласно едно предпочитано изпълнение на сигналния патрон, в долната част на цилиндрична картон от хартия е запресован димен барут, а над него е поместен пиротехнически състав, с възможност за излъчване на звуков сигнал. Над гърмящия пиротехнически състав е монтирана уплътняваща П-образна пластмасова капачка с оформен надолу цилиндричен борд.
Съгласно друго вариантно изпълнение на сигналния патрон, сигналният елемент е отворен в долната си част, при което в долната част на цилиндричния корпус от хартия са запресовани последователно “отдолу нагоре” димен барут и две или повече пиротехнически състава, а над него е монтирана неподвижно пластмасова или хартиена уплътнителна капачка.
За предпочитане в това вариантно изпълнение на сигналния елемент пиротехническите състави са с възможност за излъчване на светещ ефект, с различни цветове.
Съгласно друго вариантно изпълнение сигналният елемент е изпълнен като в цилиндричния корпус е поместена пиротехническа пресовка, съдържаща димен барут и пиротехнически състав, с възможност за създаване на звуков свирещ ефект.
Сигналният патрон за гладкоцевни оръжия, обект на полезния модел се отличава с опростена конструкция, в която се използват елементи, изработени от достъпни материали с ниска себестойност, осигуряващи лесно, сигурно и безопасно снарадяване. В сигналния патрон е поместен концентратор, чиито демпфериращи ребра осигуряват необходимата устойчивост по време на изстрел, доколкото се запазва успоредността на горната и долна платформи, което от своя страна гарантира правилното водене на концентратора със сигналния елемент в цевта на оръжието. В концентратора е изпълнено подходящо по форма гнездо, което намалява сложността и необходимостта от прецизно изпълнение и едновременно с това създава възможности да се използва сигнален елемент, който лесно да се разполага и фиксира в гнездото, за да изпълни предназначението си по време на изстрел. Сигналният елемент е изпълнен с цилиндрична форма от хартия или тънкослоен картон, с подобрени якостни характеристики, осигуряващи подобрени експлоатационни характеристики на сигналния патрон. Сигналният елемент се изготвя с използването на специализирани машини, с висока производителност, при използването на евтини, достъпни и екологични материали, което позволява различни вариантни изпълнения на сигналния патрон, например като се използват различни по вид и състав пиротехнически състави, осигуряващи подаване на звукови или светещи сигнали, подходящ за различни ситуации, при лов, при състезания, при сложни условия в планината и други ситуации, изискващи вид сигнализация.
Пояснение на приложените фигури
По-нататък в описанието са представени примерни изпълнения на сигнален патрон съгласно полезния модел, които са онагледени детайлно с помощта на придружаващите описанието чертежи, където:
фигура 1 представлява напречен разрез на сигнален патрон с концентратор и поместен в него сигнален елемент съгласно полезния модел;
фигура 2 - напречен разрез на цилиндричния корпус на сигнален елемент съгласно полезния модел;
фигура 3 - напречен разрез на сигнален елемент с гърмящ състав;
фигура 4 - напречен разрез на светещ сигнален елемент;
фигура 5 - напречен разрез на звуков сигнален елемент.
Примерно изпълнение на полезния модел
По-нататък в описанието е представено примерно изпълнение на сигнален патрон за гладкоцевни оръжия, което се характеризира с технологична конструкция, осигуряваща подобрени функционални показатели при използване на сигналния патрон за подаване на различни по вид сигнали. Описаните съществени конструктивни елементи - концентратор и сигнален елемент, разположен в чашообразното му тяло не ограничават използването и на други, еквивалентни по своето функционално въздействие елементи и пиротехнически състави, които осигуряват същото сигнално действие. В настоящите примерни изпълнения на сигналния елемент не се ограничаваме до конкретна рецепта на компонентите на пиротехническите състави, които позволяват да се реализират различни сигнални ефекти предвид на цветово разнообразие или комбинация от звукови и светещи сигнали.
Сигналният патрон, обект на полезния модел може да бъде изпълнен в различни варианти, като в
4014 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 06.1/15.06.2020 зависимост от предназначението се използва различен по вид сигнален елемент. На фиг. 1 е показан напречен разрез на сигнален патрон, подходящ за използване с гладкоцевни оръжия, предназначен за подаване на звуков сигнал чрез създаване на гърмящ ефект.
Сигналният ловен патрон се състои от ловна гилза, включваща цилиндричен елемент 1, изработен от пластмаса или хартия, обхванат от метален чашообразен елемент 2, при което в долната вътрешна част на цилиндричния елемент 1, представляващ дъно на сигналния патрон централно е разположен възпламенителен капсул 3, като над него е поместено метателно взривно вещество 4, което е в насипен вид. Над взривното вещество 4 е поместена мембрана 5, за предпочитане от хартия, чиято функция е да осигури задържане на метателното взривно вещество 4 в барутната камера на сигналния патрон. Над мембраната 5 е разположен концентратор 6, изпълнен за предпочитане от пластмаса, който се състои от долна напречна платформа 7 с оформен в нея централен отвор 9, горна напречна платформа 8 с оформен в нея отвор 10 /фиг. 1/.
Долната напречна платформа 7 и горната напречна платформа 8 са свързани помежду си чрез две демпфериращи ребра 11, подходящо изпълнени с V-образна форма, ориентирани с острата си част към оста на концентратора 6. Демпфериращите ребра 11 са предназначени да осигурят омекотяващ ефект по време на изстрела, както и да предотвратят механично увреждане на сигналния елемент, респективно качествено изпълнение на предназначението на сигналния ефект.
В периферията на горната напречна платформа 8 е оформено чашообразно тяло на концентратора 6, по чиято външна повърхнина са изпълнени срезове, оформящи пера 12, свързани в горните им краища с пръстен с полусферична форма, непоказан на фигурите, чийто външен размер осигурява плътен контакт с вътрешната повърхност на цилиндричния елемент 1. Гилзата 1 е затворена в горната си част със затварящ елемент 14, изпълнен от хартия, картон или пластмаса /фиг. 1/.
Във вътрешната чашообразначаст на концентратора 6 е поместен сигнален елемент 13, представен по-детайлно чрез напречен разрез на фиг. 2. Сигналният елемент 13 съгласно полезния модел се състои от цилиндричен корпус 15, за предпочитане от тънка импрегнирана хартия или тънкослоен картон. Сигналният цилиндричен корпус 15 се изготвя с помощта на специализирани машини, чрез навиване на импрегнирана хартия или тънкослоен картон с промазване на техните слоеве с подходящо лепило.
На фиг. 3 е представен сигнален елемент 13, подходящ за подаване на гърмящ, звуков сигнал. При това изпълнение на сигналния елемент 13, в долната част на цилиндричния корпус 15 е запресован димен барут 16, който изпълнява едновременно ролята на възпламенителна част и на закъснител на сигналния елемент. Над димния барут 16 е поместен пиротехнически състав 17, който при възпламеняване създава гърмящ сигнал. В горната част на цилиндричния корпус от хартия 15 е монтирана обтюрираща П-образна пластмасова капачка 18, за предпочитане изпълнена от пластмаса, с оформен надолу цилиндричен борд, обхващащ частично пиротехнически състав 17.
На (фиг. 4) е показано едно вариантно изпълнение на сигнален елемент 13, предназначен за подаване на светещ сигнал с трицветен светлинен ефект, който в случая се проявява чрез последователна смяна цвета на излъчваната светлина при горене на сигналния елемент 13 по време на неговия полет след изстрелване. Светещият сигнален елемент 13 за подаване на трицветен или повече на брой светещ сигнал се състои от цилиндричен корпус 15, поместен в чашообразното тяло на концентратора 6, при което в горната част на цилиндричния корпус 15 е монтирана уплътнителна капачка 19, изработена от хартия или пластмаса, придържаща елементите на сигналния патрон, в това число и светещия сигнален елемент 13, до момента на изстрелването.
Сигналният светещ елемент 13 се състои от цилиндричен корпус 15 от хартия или тънкослоен картон, ориентиран с отворената част “надолу”. В горната му половина са запресовани с подходящо усилие последователно „отдолу нагоре” димен барут 16, който изпълнява ролята на възпламенителна част на сигналния елемент и над него порции от различни по своите рецептури основни пиротехнически състави, излъчващи различни по цвят сигнали, например бял 20, червен 21 и зелен 22. Сигналният светещ елемент 13, конструктивно е изготвен така, че след изстрелване на сигналния патрон да подава светещ сигнал с трицветен сигнален ефект, който се проявява чрез последователна смяна на цвета на излъчваната светлина.
4015 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 06.1/15.06.2020
Съгласно друго вариантно изпълнение на сигналния патрон, сигналният елемент 13, предназначен е подаване на звуков свирещ сигнал, който се проявява чрез образуване на продължителен свирещ сигнал по време на полета. Сигналният елемент 13, както е показан на фиг. 5 се състои от запресовани последователно отдолу нагоре димен барут 16, който изпълнява ролята на възпламенителна част на сигналния елемент 13 и разположена над него пиротехническа пресовка 17, която при възпламеняване създава звуков свирещ сигнал. В горната част на цилиндричния корпус 15 е монтирана уплътнителна капачка 19, изработена от хартия или пластмаса, придържаща елементите на сигналния патрон, в това число и светещия сигнален елемент 13.
Известни са и се използват различни рецегпурни състави на пиротехнически състави, които при горенето си по време на полета на сигналния елемент 13 освен излъчването на определена светлина, образуват и допълнителен светлинен ефект, наподобяващ кометна следа. В настоящото предложение не се посочва конкретна рецепта на компонентния състав, за да не се ограничават разновидностите на светещия ефект и неговото цветово разнообразие.
Действието на гърмящия сигнален патрон може да бъде представено по следния начин: при възпроизвеждане на изстрел възпламенителният капсул 3 запалва метателното взривно вещество 4. При повишаване на налягането на барутните газове се осъществява перфорация на хартиената мембрана 5, чиято функция е да задържи метателното взривно вещество 4 в барутната камера на сигналния патрон, респективно да възпрепятства нежелателно преминаване на негови частици в пространството между двете напречни платформи преди началния възпламенителен импулс, при което барутните газове проникват през централния отвор 9 на долната напречна платформа 7 и през централния отвор 10 на горната напречна платформа 8. Едновременно с това, при неговото горене се повишава налягането на барутните газове в барутната камера на патрона, което предизвиква свиване (огъване) на демпфериращите ребра 11 в посока към оста на концентратора 6, в резултат на което се намалява разстоянието между долната напречна платформа 7 и горната напречна платформа 8, и се постига демпфериращия (омекотяващ) ефект, с който се предотвратяват евентуални механични увреждания на сигналния елемент 13, който е поместен в чашообразната част на концентратора 6 над горната напречна платформа 8.
Същевременно газовете, отделящи се при горенето на метателното взривно вещество 4 първоначално проникнали през централния отвор 9 на долната напречна платформа 7, преминават през пространството между двете напречни платформи, след което проникват през централния отвор 10 на горната напречна платформа 8, в резултат на което се възпламеняват съдържащите се в сигналния елемент 13 димен барут 16, който изпълнява едновременно ролята на закъснител и на възпламенителна част на пиротехнически състав 17.
Благодарение на инерционните сили сигналният елемент 13 се задържа в концентратора 6 при ускорителното им движение в цевта на оръжието. Димният барут 16, който има още и функцията на закъснител, продължава своето горене при движението в цевта на концентратора 6 заедно със сигналния елемент 13 , както и след тяхното напускане на цевта, при което от съпротивлението на въздуха перата 12 на концентратора 6 се разтварят и сигналния елемент 13 продължава своя самостоятелен полет. При това горенето на димния барут 16 продължава до неговото пълно изгаряне, при което се възпламенява пиротехническия състав 17, който изгаря с много висока скорост, като се създава съответният ефект, например се подава гърмящ звуков сигнал със сила на звука, ненадвишаваща безопасната граница за човешкото ухо, която е 115 децибела.
Дистанцията, на която трябва да се възпламени гърмящия пиротехнически състав 17 и да създаде гърмящ ефект може да се увеличава или намалява до определени граници, в зависимост от предназначението на гърмящия сигнален патрон, чрез увеличаване или намаляване количеството на димния барут 16, играещ роля на закъснител и възпламеняващ гърмящия пиротехнически състав 17 след своето окончателно изгаряне.
Действието на сигналния патрон с излъчване на светещ ефект е идентично с описаното по-горе, по-специално след напускане на сигналния патрон цевта на оръжието. При достигане на предварително определената дистанция след като сигналният елемент 13 напусне цевта, димния барут 16 завършва своята функция на възпламенител и възпламенява от своя страна първият пиротехнически състав /бял
4016 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 06.1/15.06.2020 цвят/ 20, като същевременно се осъществява последователно възпламеняване на пиротехнически състав /зелен цвят/ 21 и на пиротехнически състав /червен/ 22 един след друг или при необходимост в друга последователност на излъчваните цветове.
Дистанцията, на която завършва горенето на последния пиротехнически състав 22 и завършва подаването на светещия сигнал се определя от количествата на основните пиротехнически състави 20, 21 и 22, но обикновено горенето на последния пиротехнически състав 22 завършва, след достигане на максимална височина от траекторията при полета на сигналния елемент 13 и при спускането му към земната повърхност на определено безопасно ниво от нея. По този начин се постига осъществяването на трицветен светещ сигнал, чрез плавно преминаване от един цвят към друг при последователното изгаряне на трите пиротехнически състава 20, 21 и 22.
Действието на сигналния патрон, подаващ звуков сигнал /свирещ/ е аналогично на действието на светещия сигнален патрон от фиг. 4, до момента, в който газовете, отделящи се при горенето на метателното взривно вещество 4 проникват през централния отвор 10 на горната напречна платформа 8 и възпламеняват димния барут 16, запресован в долната част на сигналния елемент 13 и изпълняващ ролята на възпламенителна част в него.
Благодарение на инерционните сили сигналния елемент 13 се задържа в концентратора 6 при ускорителното им движение в цевта на оръжието. Същевременно димния барут, който има функцията само на възпламенител в това вариантно изпълнение продължава своето горене при движението в цевта на концентратора 6 заедно със сигналния елемент 13, при което на определена кратка дистанция след тяхното напускане на цевта, вследствие от съпротивлението на въздуха перата 12 на концентратора 6 се разтварят и сигналния елемент 13 продължава своя самостоятелен полет. При определена дистанция след напускане на цевта на сигналния елемент 13, димния барут 16 завършва своята функция на възпламенител и възпламенява свирещият пиротехнически състав 17. Дистанцията, на която завършва горенето на пиротехническия състав 17 и завършва подаването на светещия сигнал се определя от количеството на свирещия пиротехнически състав 17, но обикновено горенето на свирещия пиротехнически състав 17 завършва, след достигане на максимална височина от траекторията при полета на сигналния елемент 13 и при спускането му към земната повърхност на определено безопасно ниво от нея. По този начин се постига осъществяването на звуковия /свирещ/ сигнал.

Claims (5)

1. Сигнален патрон за гладкоцевно оръжие, състоящ се от цилиндрична гилза, долната част на която е обхваната от метална втулка, в която е разположен капсул и метателно взривно вещество, над което е разположен концентратор, състоящ се от долна и горна напречни платформи, свързани помежду си с демпфериращи ребра, при което в долната и горна платформи са оформени централни отвори, а в чашообразното тяло на концентратора е поместен сигнален елемент, характеризиращ се с това, че сигналният елемент (13) е изпълнен като цилиндричен корпус (15) от хартия, отворен в долната и горната си част, при което в цилиндричния корпус (15) са разположени последователно, отдолу нагоре, димен барут (16) и пиротехнически състав (17), а демпфериращите ребра (11) са най-малко две и са изпълнени с V-образна форма, ориентирани с острата си част към оста на концентратора (6).
2. Сигнален патрон съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че пиротехническият състав (17) е с възможност за излъчване на звуков сигнал.
3. Сигнален патрон съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че сигналният елемент е отворен в долната част, а в горната половина на корпуса (15) са запресовани последователно, отдолу нагоре, димен барут (16) и светещ пиротехнически състав (20, 21 и 22).
4. Сигнален патрон съгласно претенция 3, характеризиращ се с това, че пиротехническият състав (20, 21 и 22) е с възможност за излъчване на светещи състави с различен цвят.
5. Сигнален патрон съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че сигналният елемент (13) е изпълнен като пиротехническа пресовка, разположена в цилиндричния корпус от хартия, съдържаща димен барут (16) и пиротехнически състав (17), с възможност за създаване на свирещ звуков ефект.
BG4863U 2020-03-28 2020-03-28 Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия BG3716U1 (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG4863U BG3716U1 (bg) 2020-03-28 2020-03-28 Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG4863U BG3716U1 (bg) 2020-03-28 2020-03-28 Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG3716U1 true BG3716U1 (bg) 2020-05-15

Family

ID=74855826

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG4863U BG3716U1 (bg) 2020-03-28 2020-03-28 Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG3716U1 (bg)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8720341B2 (en) Multiple output and effect grenade
US7793591B1 (en) Projectile having ignitable payload with delay column igniter
US20100212533A1 (en) Flare-bang projectile
RU2518639C2 (ru) Патрон для стрелкового оружия нелетального действия
US3102477A (en) Rocket signal device
CN109855478A (zh) 具有两级分离机构的多功能防暴弹
CN107179026B (zh) 一种安全模拟训练弹
KR101445579B1 (ko) 전장효과를 제공하는 연막탄
RU2622063C2 (ru) Игровой патрон
RU2488768C1 (ru) Ружейный патрон
US2863394A (en) Projectile and cartridge
RU2541602C1 (ru) Сигнально-осветительный боеприпас нелетального действия военного назначения
BG3716U1 (bg) Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия
CN200989752Y (zh) 一种礼花弹
RU2512048C1 (ru) Патрон
BG3474U1 (bg) Сигнален патрон за гладкоцевни оръжия
CN205373548U (zh) 一种二次杀伤箭装置
RU2689006C1 (ru) Патрон для гладкоствольного оружия
CN209726942U (zh) 具有两级分离机构的多功能防暴弹
CN2573994Y (zh) 一种pp87式82毫米迫击炮2001型模拟训练弹
RU2406965C1 (ru) Патрон
RU2661497C1 (ru) Кассетный выстрел нелетального действия
RU2603993C1 (ru) Сигнальный патрон
JP3749773B2 (ja) 発光発音矢
CN220583219U (zh) 一种具有双炸效果的烟花弹结构