BG2594U1 - Триколесен велосипед за терапев­ тични цели - Google Patents

Триколесен велосипед за терапев­ тични цели Download PDF

Info

Publication number
BG2594U1
BG2594U1 BG3220U BG322016U BG2594U1 BG 2594 U1 BG2594 U1 BG 2594U1 BG 3220 U BG3220 U BG 3220U BG 322016 U BG322016 U BG 322016U BG 2594 U1 BG2594 U1 BG 2594U1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
pipeline
hydrocarbons
disperser
simulator
distillation column
Prior art date
Application number
BG3220U
Other languages
English (en)
Inventor
Юрий ЗУБАНЮК
Костадинов Пейков Пловдив Георги
Пеню Пенев
Романович Зубанюк 8000 Бургас Жк "Меден Рудник" Бл. 133 Вх. В Ап. 8 Юрий
Константин Зубанюк
Донев Пенев 4000 Пловдив Ул. "Драган Цанков" 41 Ап. 7 Пеню (Bg)
Кристина ПЕНЕВА
Стантин Юриевич Зубанюк Харьков Дружен Народов 202 Кв. 87 Кон­ (Ua)
На Пенева Пенева Nw44Sj London 38B Selbome Gardens Кристи­ (Gb)
Original Assignee
"Екотрайк - Бг" Еоод
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by "Екотрайк - Бг" Еоод filed Critical "Екотрайк - Бг" Еоод
Priority to BG3220U priority Critical patent/BG2594U1/bg
Publication of BG2594U1 publication Critical patent/BG2594U1/bg

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)
  • Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)

Abstract

Полезният модел ще намери приложение в нефтохимията. енергетиката, в нефтогазовата промишленост, а също и в аграро- промишления комплекс, при получаването на алтернативно гориво от растителна биомаса и отпадъчни тежки въглеводороди. Полезният модел се прилага при комбинирани методи за получаване на ароматни въглеводороди от тежки въглеводороди и биомаса от растителен произход Инсталацията за биогенна ароматизация на въглеводороди е съобразена с изходните суровини, използвани за получаването на ароматни въглеводороди. Тя съдържа два бункера - един 1 за суровина 01 биогенни продукти - остатъчна маса от селското стопанство, бита и промишлеността и един 11 за суровина от течни въглеводороди. Бункер 1 - директно, а бункер 11 - чрез тръбопровод З, са свързани с диспергатор 2. Диспергатор 2 е свързан с фреза 4, която е свързана със симбулатор S. Симбулатор 5 е свързан с дюзи б и дифузьор 7. Последният е свързан чрез тръбопровод 8, с дестилационна колона 9 за разпределяне на различните фракции въглеводороди. Чрез тръбопровод 10, свързан с дестилационната колона става експедицията на готовия продукт. Инсталацията работи по следния начин: Компонентите на сместа от биогенни продукти на въглерода се складират в бункер за суровина 1 и на определени дози се подават в диспергатор 2, а по тръбопровод 3 се въвеждат в диспергатора течните въглеводороди от бункер 11 за размесване и смилане. От диспергатор 2 сместа се подава във фреза 4. От фреза 4 изведената смес постъпва в камерата на симбулатор 5, където се разкъсват тежките молекули на реакционната смес на по-леки ароматни фракции, така деструктурирана реакционна смес се отвежда от центробежните сили, действащи в симбулатора, чрез дюзи 6 в дефузьор 7 с последващо отвеждане по тръбопровод 8, в дестилационна колона 9 за разпределяне по фракции, а по тръбопровод 10 става експедицията на готовия продукт.

Description

Област на техниката
Полезният модел ще намери приложение в нефтохимията, енергетиката, в нефтогазовата промишленост, а също и в аграро-промишления комплекс, при получаването на алтернативно гориво от растителна биомаса и отпадъчни тежки въглеводороди. Полезният модел се прилага при комбинирани методи за получаване на ароматни въглеводороди от тежки въглеводороди и биомаса от растителен произход.
Предшестващо състояние на техниката
Известна е инсталация за ароматизация на въглеводороди, която се състои от цистерна за съхранението им, свързана чрез тръба със система от реакционни камери с катализатори, в които се извършва многостепенна каталитична ароматизация на широка фракция от въглеводороди на нискокачествен бензин. Получените ароматизирани газообразни въглеводороди по тръби постъпват за съхраняване в специални контейнери, които са свързани с резервоари за втечняване; оттам чрез тръби постъпват в дестилационна фракционна кула.
Недостатък на известното решение е, че получените димни газове от реакционните камери след използването им за подгряване на реагента се изхвърлят в атмосферата, с което я замърсяват. Инсталацията се използва само за течни скъпоструващи въглеводороди, част от които изгарят при технологията за газифициране. При тази инсталация се изисква значително подгряване на реакционната смес от течни нефтопродукти, което я оскъпява.
Техническа същност на полезния модел
Задачата на предлагания полезен модел е при използване на решението да се ограничат количествата на изхвърлените в атмосферата димни газове, да се използва широка гама изходни суровини - органични съединения от течни въглеводороди, както и биопродукти от растителен произход и значително по-малко подгряване на реакционната смес, водеща до икономия на течни конвенционални скъпоструващи въглеводороди.
Задачата се решава чрез инсталация за биогенна ароматизация, която включва бункер за растителна суровина, който е свързан с дис пергатор, с него е свързан чрез тръбопровод и бункер за течни въглеводороди. Диспергаторът е свързан с фреза за мелене, а тя със симбулатор и с източващи дюзи, включени в дифузьор, който чрез тръбопровод е свързан с дестилационна колона. А чрез свързания с дифузьора и дестилационната колона чрез специален тръбопровод, готовият продукт се отвежда по предназначение.
Предимствата на предлагания полезен модел се заключават в това, че предлаганото решение решава задачата - по пътя на използване в процеса на ароматизация на въглеводороди от суровина от растителен произход и течни въглеводороди да се постигне икономия от течни конвенционални скъпоструващи въглеводороди и да се намали количеството на изхвърлените във въздуха вредни вещества за сметка на намаляването на разхода за подгряване на реакционна смес. Предимство на полезния модел е и това, че ароматизацията на въглеводородите се осъществява чрез симбулационно разцепване на молекулите, под въздействието на центробежните сили, което е по-ефективен процес в сравнение с известните решения.
Пояснение на приложената фигура
Фигура 1 представлява технологична схема за получаване на ароматни въглеводороди.
Примерни изпълнения на полезния модел
Инсталацията за биогенна ароматизация на въглеводороди е съобразена с изходните суровини, използвани за получаването на ароматни въглеводороди. Тя съдържа два бункера - един 1 за суровина от биогенни продукти - остатъчна маса от селското стопанство, бита и промишлеността и един 11 за суровина от течни въглеводороди. Бункер 1 - директно, а бункер 11 - чрез тръбопровод 3 са свързани с диспергатор 2. Диспергатор 2 е свързан с фреза 4, която е свързана със симбулатор 5. Симбулатор 5 е свързан с дюзи 6 и дифузьор 7. Последният е свързан чрез тръбопровод 8 с дестилационна колона 9 за разпределяне на различните фракции въглеводороди. Чрез тръбопровод 10, свързан с дестилационната колона става експедицията на готовия продукт.
Инсталацията работи по следния начин.
Компонентите на сместа от биогенни продукти на въглерода се складират в бункер за суровина 1 и на определени дози се подават в
2594 UI диспергатор 2, а по тръбопровод 3 се въвеждат в диспергатора течните въглеводороди от бункер 11 за размесване и смилане. От диспергатор 2 сместа се подава във фреза 4. От фреза 4 изведената смес постъпва в камерата на симбулатор 5, където се разкъсват тежките молекули на реакционната смес на по-леки ароматни фракции, така деструктурирана реакционна смес се отвежда от центробежните сили, действащи в симбулатора, чрез дюзи 6 в дифузьор 7 с последващо отвеждане по тръбопровод 8 в дестилационна колона 9 за разпределяне по фракции, а по тръбопровод 10 става експедицията на готовия продукт.

Claims (1)

  1. Претенции
    1. Инсталация за биогенна ароматизация на въглеводороди, съдържаща бункер (1) за биомаса и бункер (11) за течни въглеводороди, характеризираща се с това, че бункерът (1) директно, а бункерът (11) чрез тръбопровод (3), са свързани с диспергатор (2), който е свързан с фреза (4), която от своя страна е свързана със симбулатор (5), който чрез дюзи (6) е свързан с дифузьор (7), свързан чрез тръбопровод (8) с дестилационна колона (9) за разпределение по фракции, като дифузьорът (7) е свързан в долната си част с тръбопровод (10) за експедиция на готовия продукт от ароматни въглеводороди.
BG3220U 2016-02-02 2016-02-02 Триколесен велосипед за терапев­ тични цели BG2594U1 (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG3220U BG2594U1 (bg) 2016-02-02 2016-02-02 Триколесен велосипед за терапев­ тични цели

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG3220U BG2594U1 (bg) 2016-02-02 2016-02-02 Триколесен велосипед за терапев­ тични цели

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG2594U1 true BG2594U1 (bg) 2017-05-31

Family

ID=59650028

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG3220U BG2594U1 (bg) 2016-02-02 2016-02-02 Триколесен велосипед за терапев­ тични цели

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG2594U1 (bg)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Fang et al. Analysis of catalytic pyrolysis of municipal solid waste and paper sludge using TG-FTIR, Py-GC/MS and DAEM (distributed activation energy model)
Dyer et al. Catalytic co-pyrolysis of biomass and waste plastics as a route to upgraded bio-oil
Alvarez et al. Characterization of the bio-oil obtained by fast pyrolysis of sewage sludge in a conical spouted bed reactor
Dai et al. Behaviors, product characteristics and kinetics of catalytic co-pyrolysis spirulina and oil shale
Yang et al. Hydrothermal liquefaction of spent coffee grounds in water medium for bio-oil production
Ellersdorfer Hydrothermal co-liquefaction of chlorella vulgaris with food processing residues, green waste and sewage sludge
Farooq et al. Influence of waste tire addition on wheat straw pyrolysis yield and oil quality
Wang et al. Microwave-assisted catalytic fast co-pyrolysis of bamboo sawdust and waste tire for bio-oil production
Dai et al. Microwave-assisted catalytic fast co-pyrolysis of soapstock and waste tire for bio-oil production
Phanisankar et al. Conversion of waste plastic to fuel products
Chireshe et al. Production of an upgraded bio-oil with minimal water content by catalytic pyrolysis: Optimisation and comparison of CaO and MgO performances
RU2015116460A (ru) Производство фракционированных топлив повышенного качества из биомассы
Hasan et al. Characterization of pyrolysis oil produced from organic and plastic wastes using an auger reactor
Kabir et al. Co-liquefaction of organic solid waste with fecal sludge for producing petroleum-like biocrude for an integrated waste to energy approach
Delmiro et al. Catalytic flash pyrolysis of Monoraphidium sp. before and after lipid extraction
Zhang et al. Monocyclic aromatic hydrocarbons production from NaOH pretreatment metallized food plastic packaging waste through microwave pyrolysis coupled with ex-situ catalytic reforming
Gandidi et al. Two stage co-pyrolysis improvement to produce synthetic oil and gas simultaneously from mixed municipal solid waste using natural dolomite-based catalyst
BG2594U1 (bg) Триколесен велосипед за терапев­ тични цели
Palanisamy et al. Hydroprocessing of fatty acid methyl ester containing resin acids blended with gas oil
IT201800004367A1 (it) Procedimento per la produzione di combustibile da materiale contenente carbonio
RU2556691C1 (ru) Завод по переработке углеводородного сырья в северных регионах
RU2580136C1 (ru) Способ подготовки скважинной продукции газоконденсатного месторождения
Veses et al. Pyrolysis of End-Of-Life Tires: Moving from a Pilot Prototype to a Semi-Industrial Plant Using Auger Technology
CN202555167U (zh) 废润滑油再生蒸馏尾气在线脱除硫化氢及回收利用装置
Bosnjakovica et al. Biofuel from plastic waste