BG110460A - Метод и система за автоматичен достъп до мрежови цифрови ресурси чрез използване на машинен или четим от човека код във визуална и печатна медия - Google Patents

Метод и система за автоматичен достъп до мрежови цифрови ресурси чрез използване на машинен или четим от човека код във визуална и печатна медия Download PDF

Info

Publication number
BG110460A
BG110460A BG10110460A BG11046009A BG110460A BG 110460 A BG110460 A BG 110460A BG 10110460 A BG10110460 A BG 10110460A BG 11046009 A BG11046009 A BG 11046009A BG 110460 A BG110460 A BG 110460A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
code
mobile device
access
machine
alphanumeric
Prior art date
Application number
BG10110460A
Other languages
English (en)
Inventor
Boris Dragovic
Original Assignee
Klik Mee D.O.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Klik Mee D.O.O. filed Critical Klik Mee D.O.O.
Publication of BG110460A publication Critical patent/BG110460A/bg

Links

Landscapes

  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

Системата се състои от потребителско мобилно устройство, което осъществява достъп до цифрово съдържание (KLN), машинен код (МСОDЕ), който по желание е комбиниран с четим от човека буквено-цифров код (СОDЕ), и сървър (SVR) с база данни (DВ). Методът за автоматичен достъп до съдържание е основан на въвеждане на буквено-цифровия код в потребителското мобилно устройство (1) чрез сканиране и автоматично декодиране на машинния код чрез използване на камера, интегрирана в мобилното устройство, и специализиран софтуер или чрез директно ръчно въвеждане на четим от човека код, посредством стандартен метод за ръчно въвеждане на данни за прехвърлянето на буквено-цифровия код в сървъра през комуникационен канал (2), основан на IР технология, или чрез SMS или ММS. Чрез процеса на реконструиране или генериране (9) на адрес и параметри (АDR, РАR) се осъществява достъп до цифровия ресурс въз основа на данни от базата данни, точно определени по унифициран начин чрез буквено-цифровия код (5, 6, 7, 8) и прехвърляне на адреса и параметрите за достъп в потребителско мобилно устройство (3).

Description

Област на техниката
Изобретението е в областта на информатиката и телекомуникационната индустрия като цяло, компютърното обработване на данни и достъпа до цифрови ресурси и се отнася до метода и системата, чрез която цифрови ресурси, съществуващи в мрежа, може да бъдат достъпни посредством машинен или четим от човека код, който е показан във визуална или печатна медия, чрез използване на мобилен телефон, личен цифров помощник (PDA) или подобно мобилно устройство.
Заключението от първоначално проучване е, че изобретението принадлежи към следните подкласове на Международната патентна класификация (МПК): G06F, gO6Q, H04I и H04N.
Технически проблем
Развитието на комуникационните технологии и експанзията на глобалната компютърна мрежа Интернет наложиха нуждата от универсален метод за идентификация и локализиране на цифрови ресурси. В наши дни стандартизирани понятия за тези нужди са URL (Uniform Resource Locator унифициран локатор на ресурси) или URI (Uniform Resource identifier - унифициран идентификатор на ресурси). URL и URI може да бъдат смятани за синоними и тяхното приложение не е свързано изключително с Интернет. URL (URI) се представя чрез структурирана, сегментирана буквено-цифрова последователност от символи, които описват класа (вида) на ресурса, неговото съдържание, начина на достъп и идентификатора на ресурса. Пример за URL адрес е уебсайт, примерно http://www.klikmee.com, или услуга за изпращане на електронна поща, примерно mailto:boris.draqovic@klikmee.com. URL (URI) нямат стандартизирано ограничение за дължина и често са изградени от десетки буквено-цифрови символи.
Техническият проблем, към който е насочено изобретението (метод и система), са трудността и сложността при използване на горепосочения метод за идентифициране и параметризиране на цифрови мрежови ресурси в мобилни устройства, преди всичко поради ограничения за въвеждане на данни, които са физически (примерно големина на клавиатура), функционални (примерно непълни, комбинирани клавиатури) и контекстуални (примерно време-място и ситуационни ограничения), както и поради броя на операциите (стъпки), които той изисква. Техническият проблем е преодолян чрез използване на машинни и допълващи четими от човека кодове, които се наблюдават във всички форми на печатни и визуални медии, и дават възможност за автоматичен, в случай на машинни кодове, или за значително опростен, в случай на използване на асоциирани четими от човека кодове, унифициран достъп до цифрови мрежови ресурси посредством използване на потребителско мобилно устройство (обикновено мобилен телефон).
Предшестващо състояние на техниката
Стандартизирани методи за осъществяване на достъп до цифрови ресурси през мрежата се основават на буквено-цифрово идентифициране, като локализират ресурси чрез използване на URL или URI по еднакъв начин в локални мрежи, както и в глобалната мрежа - Интернет.
Идеята за машинни кодове става реалност за първи път през 1952 под формата на баркод. Тя обаче добива популярност едва през 1970 с разработването на баркод по системата Universal Product Code (UPC) - Универсален продуктов код (във формата, която познаваме днес), в отговор на нуждата на търговци и на индустрията за потребителски стоки да се автоматизира процесът на мониторинг на стоки във веригата на търговското предлагане, както и да се ускори процесът на проверка, извършван на касата. UPC баркодът е едномерен, т.е. той кодира данни в едно измерение (хоризонтално) и изчитането
му е също в тази посока.
С течение на времето са разработени двуизмерни версии на баркода (2D кодове), което довежда до значително повишаване възможностите на кода и способността му за избягване на грешки. В наши дни този вид баркод е преобладаващ в автоматизираните процеси на мониторинг на стоки в логистиката и във вериги за снабдяване. На пазара има много версии на 2D кодове, някои от които са патентно закриляна индустриална собственост (техният формат и метод за кодиране на данни), докато други са достъпни за обществено ползване.
През последните години започна използването на 2D кодове за осъществяване на достъп до Интернет ресурси поради експанзията на употребата на мобилни телефони за достъп до Интернет. Пионери на пазара в тази област са Япония и Южна Корея. Начинът, по който 2D кодове се използват за тази цел, предполага кодиране на пълния URL на цифров ресурс в Интернет (примерно уебсайт http://www.klikmee.com). За да се осъществи достъп до даден ресурс, в мобилни телефони се използва специализиран софтуер, който софтуер позволява сканиране на 2D кодове с камерата на мобилния телефон и тяхното декодиране. Докодираният URL се използва за директен достъп до ресурс в Интернет, най-често през мобилен браузър.
Системата и методът, описани в текста на това изобретение, представляват следваща иновативна стъпка в развитието на тази технология. За разлика от кодиране на URL на Интернет ресурс в 2D код, в този случай се закодира буквено-цифров код и след като той бъде сканиран, се изпраща на сървъра за обработване. Върнатата от сървъра информация е адресът и параметри, с които мобилният телефон може да има достъп до ресурса в Интернет. В сравнение със съществуващата технологична ситуация предлаганото изобретение осигурява значително повишена гъвкавост при локализиране на ресурси, както и прилагането на 2D кодове за осъществяване на достъп до много по-широк спектър от услуги в Интернет. Ключовото развитие, което предлаганото изобретение осигурява, е ангажирането на сървър за обработване на заявки за осъществяване на достъп до ресурси по особено иновативен начин.
Разкриване на изобретението
Гръбнакът на изобретението е в метода и системата, които позволяват на потребителя на мобилно устройство автоматично асоцииране на съдържание на печатна или друга визуална медия (телевизия, бипборд и прочее) с цифрови ресурси, които са разположени в глобалната или в локална 2 компютърна мрежа. Автоматичното асоцииране се постига с помощта на машинен или четим от човека код, представен в печатна форма на цифрова медия, който потребителят въвежда в своето мобилно устройство посредством интегрирана камера, в случай на използване на машинен код, или ръчно, в случай на използване на четим от човека код. Машинен (примерно баркод) или четим от човека код представлява същата буквено-цифрова последователност от символи, която в базата данни на сървъра идентифицира по унифициран начин информация, необходима за осъществяване на достъп до точно определен цифров ресурс, въз основа на която се извършва реконструирането или генерирането на адрес и параметри, нужни за мрежов или локален достъп до цифров ресурс.
Оттук нататък терминът мрежов цифров ресурс ще означава информация или документи, всякаква форма на цифрово съдържание във всякакъв формат (включително мултимедия), както и всякаква форма на услуга, не-интерактивна, както и интерактивна, които може да бъдат достъпни посредством мрежа. Подходящ пример за машинен код, комбиниран с четим от човека код, е стандартен UPC баркод, който се състои от последователност от вертикални линии с различаваща се ширина, чрез които е кодиран цифров код, изписан под тях.
След неговото въвеждане (сканиране с камера, интегрирана в мобилно устройство), машинният код автоматично се декодира в самото мобилно устройство чрез използване на специализиран софтуер. Четимият от човека код не преминава през никакъв процес на допълнително преобразуване, защото той се намира цялостно в съответстваща буквено-цифрова форма. След въвеждането мобилното устройство автоматично се свързва със сървър, в който въз основа на доставения код по унифициран начин в рамките на базата данни се идентифицират данни, които са нужни за (ре)конструирането на информация (обикновено адреси), позволяваща достъп до подходящия цифров сървър. Цифровият ресурс може да бъде разположен локално на самия сървър или на отдалечен компютър, който е достъпен през мрежа (обикновено Интернет).
Самият буквено-цифров код, въз основа на който сървър (ре)конструира или генерира адрес или параметър за осъществяване на достъп до цифров ресурс, примерно Интернет URL адрес, може да бъде структуриран от много на брой сегменти. Съобразно с това, процесът на (ре)конструиране или генериране на адрес или параметър за достъп до цифров ресурс може да се състои от много на брой операции, които поотделно могат да представляват разпознаване на данни от базата данни и процеса на преобразуване или асимилиране на данните, получени посредством процеса. Окончателната информация, която е получена и е нужна за осъществяване на достъп до търсения цифров ресурс, адресът на цифровия ресурс и незадължителни параметри, се изпраща обратно до потребителското мобилно устройство, което автоматично инициира адекватната процедура за осъществяване на достъп до ресурса, примерно насочва локалния уеб браузър към получения URL.
Този процес изгражда автоматично свързване на съдържание на печатна и визуална медия със съответни мрежови цифрови ресурси.
Кратко описание на чертежите
Изображение 1 показва архитектурата на системата, както и процеса за автоматичното свързване на съдържание на печатна и визуална медия с мрежови цифрови ресурси посредством машинни и четими от човека кодове и потребителското мобилно устройство. Процесът е описан на диаграмата чрез операции, които са номерирани, и чрез символи над стрелки. Операции, които съдържат буквен символ до своя пореден номер, представляват алтернативи. Стрелките указват посоката на комуникация между елементите на системата, показани на диаграмата, които са означени със съответни кодове.
Изображение 2 представя схематично процеса на преобразуване на буквено-цифров код в адрес или параметър за осъществяване на достъп до цифров ресурс през мрежата.
Изображение 3 дава няколко примера за двуизмерни машинни кодове, които може да бъдат използвани в описаните процес и система.
Подробно описание на изобретението
Методът и системата, за които се отнася изобретението, дават възможност на потребителя на мобилно устройство (обикновено мобилен телефон или личен цифров органайзер) автоматично да осъществи достъп до мрежов цифров ресурс, асоцииран със съдържание на печатна или визуална медия. Тази форма на свързване между печатно и визуално съдържание с цифрови ресурси се изпълнява с помощта на машинни (MCODE) и четими от човека (CODE) кодове, които са отпечатани или са представени в логически или визуални асоциации със съответно съдържание в дадена медия, при което по унифициран начин се дефинира съответстващ цифров ресурс в база данни на сървър.
Системата, чрез която се постига този вид връзка, има архитектура от типа клиент-сървър, където клиентът (CLN) е представен чрез специализиран софтуер, намиращ се в потребителско мобилно устройство (обикновено мобилен телефон). Начинът на интегриране на този специализиран софтуер в потребителското мобилно устройство не е предмет на това изобретение. Терминът мобилно устройство не се отнася до специализирани устройства за разпознаване на машинни кодове, като например баркод четци, а до мобилни устройства, които имат различна основна функция. Типичен пример за такова устройство и за основната насоченост на това изобретение е мобилният телефон.
Централният елемент на системата е база данни за ресурси (DB), намираща се на сървър (SRV). Една база данни съдържа за всеки ресурс данни, достатъчни за реконструирането, генерирането на информация (9), необходима за локализиране и осъществяване на достъп до ресурс в мрежа, неговия адрес и параметри (ADR, PAR). Например, адресът на ресурс може да бъде URL на уебсайт в Интернет. Освен това за всеки ресурс сървърът генерира буквено-цифров код (CODE), който дава възможност тези данни да служат за справка относно ресурса в базата данни и който код може да посочи процедурата, прилагана от сървъра при конструиране или генериране на адрес и параметри за осъществяване на достъп до цифров ресурс.
Такъв буквено-цифров код (CODE) може да бъде прост индекс (ключ) на сричка в базата данни или може да се състои от многобройни логическа сегменти, въз основа на които се локализират данни в базата данни (S1, S2, S3), определят се техните взаимни зависимости и се изпълнява техния интерфейс, с други думи, той предписва процедури за тяхното обработване (S4). Например, кодът може да съдържа отделни данни за определяне на протокола, по който ресурсът е достъпен (http, https, mailto и т.н.), и за адреса на самия ресурс (www.klikmee.com, boris.draqovic@klikmee.com), както и параметри за достъп (port
- порт 80, username - потребителско име, password - парола). Освен това кодът може да съдържа данни за реализиране на функционалности, които са извън обхвата на това изобретение, но които се изпълняват на сървър или мобилно устройство. В своята буквено-цифрова форма този код представлява четим от човека код (CODE), който се използва като алтернатива на машинен код (MCODE) за автоматичен потребителски достъп до ресурса. Пример за комбиниране на машинен и четим от човека код е стандартен UPC баркод, където машинният код е представен чрез последователност от вертикални линии с различаваща се ширина, докато четимият от човека код е изписан под тях като цифрови символи. Един баркод е пример също за сегментиран буквено-цифров код, който, освен всичко друго, съдържа страната на произход на изделието, която е кодово зашифрована, и на кода на самото изделие.
Машинен код (MCODE) се генерира за всеки четим от човека код (CODE) чрез кодиране на буквено-цифров код (CODE) със съответен алгоритъм. Тази процедура също не е предмет на това изобретение. Примери за машинни кодове са едномерни UPC баркодове, двуизмерните кодове Data Matrix (11), QR Code (12), Aztec Code (13) и PDF417 (14) и подобни кодове. Машинен код (MCODE), по желание комбиниран с четим от човека код (CODE), е отпечатан или поставен в печатна или всяка друга форма на визуална медия (телевизия, билборд и т.н.), или е приложен към физически обект, който е логически асоцииран със съдържанието, или към физически обект (примерно паметник, пътен знак, опаковка и т.н.), за който се отнася цифровия ресурс, до който искаме да осигурим автоматичен достъп.
Методът за автоматично осъществяване на достъп до цифрови ресурси, асоциирани със съдържание от печатна или друга визуална медия, както и с физически обекти, се състои от следните операции:
1. Потребителят използва камера, интегрирана в мобилно устройство (KLN), в типичния случай мобилен телефон, с помощта на специализиран софтуер сканира (1) (фотографира, въвежда като изображение) машинен код (MCODE) в мобилното устройство. След въвеждането машинният код автоматично се декодира до негово буквено-цифрово представяне (CODE) чрез използване на дадения специализиран софтуер.
2. Като друга възможност в случаите, когато машинният код е нечетлив или повреден, ако мобилното устройство не поддържа въвеждане на машинен код, потребителят ръчно въвежда (1) буквеноцифровия код (CODE) директно от четимия от човека код, като използва стандартни методи за ръчно въвеждане, поддържани от мобилното устройство.
3. При въвеждане на машинен или четим от човека код в мобилното устройство специализиран софтуер в мобилното устройство (KLN) автоматично установява връзка (2) със сървъра (SRV) чрез мрежата за предаване на цифрови данни, основана на технология по Интернет протокол (IP), и изпраща въведения буквено-цифров код до сървъра. Алтернативно, буквено-цифровият код се изпраща до сървъра чрез услуги SMS (Short Message Service - Услуга за кратки съобщения) или MMS (Multimedia Messaging Service - Услуга за мултимедийни съобщения) на оператора на мобилна мрежа, до която мобилното устройство на потребителя има достъп.
4. Сървърът обработва получения буквено-цифров код и с помощта на база данни за ресурси (DB) реконструира или генерира (9) локален или мрежов (примерно URL на уебсайт) адрес (ADR) на цифровия ресурс, както и параметри (PAR), необходими за осъществяване на достъп до ресурса. В процеса на реконструиране (9) на адреса и параметрите (ADR, PAR) за осъществяване на достъп до цифровия ресурс посредством една или повече операции (4, 5, 6) сървърът разпознава данни от базата данни, които директно съставят адреса на ресурса и параметрите за свързване, докато в случай на повече от едно свързване с базата данни той извършва тяхното причинно свързване в последователност (9) (съединяване, установяване на връзка), посредством което се получават (10) пълният адрес и параметрите (ADR, PAR) на ресурса. В процеса на генериране (9) на адрес и параметри за достъп (ADR, PAR) на ресурс въз основа на буквено-цифровия код (CODE) сървърът изпълнява процедура, която се състои от един или повече процеси на разпознаване на данни в базата данни (5, 6, 7) и една или повече операции при обработването на тези данни (9). Обработването на данни предполага всякакъв начин на преобразуване на данни, получени от базата данни, по желание комбинирани с данни от други източници. Процедурата за обработване на данни може да бъде изрично посочена от буквено-цифров код посредством един от неговите сегменти (8). Пример за генериране на адрес, за разлика от неговото реконструиране, са временни адреси, които се съставят по изрична заявка от потребител (в този случай при въвеждане на код) и са валидни на принципа за еднократност, ограничавайки възможностите за използване на цифровия ресурс. Адресът и параметрите за достъп (ADR, PAR), получени (10) в процеса на реконструиране или генериране, може да бъдат идентифицирани от услугата локално, в самото потребителско мобилно устройство или през мрежа. Пример за локален ресурс е услуга за изпращане на SMS съобщения и пример за неговия адрес би могъл да бъде sms: +38164133029.
5. Сървър (SRV) изпраща получения параметризиран адрес на искания цифров ресурс на мобилното устройство (KLN), а именно на специализирания софтуер в мобилното устройство, посредством връзка, установена с мрежата за предаване на цифрови данни, основана на IP технология, или чрез използване на SMS или MMS услуги на оператора на мобилната мрежа, до която потребителят има достъп, в отговор на изпратения буквено-цифров код (3). Тази връзка може да бъде от същия вид като връзката, посредством която буквено-цифровият код е бил изпратен от мобилното устройство до сървъра.
6. Потребителското мобилно устройство, специализираният софтуер в мобилното устройство, получава адреса на цифровия ресурс и параметрите за достъп, изпратени от сървъра, и автоматично инициира процеса на свързване с цифровия ресурс. Софтуерът за осъществяване на достъп до ресурса може да бъде същото специализирано приложение, което се използва за първоначалното въвеждане на кода, намиращ се на печатна или друга визуална медия, и за комуникация със сървъра, или различен софтуер, който е инсталиран на мобилния телефон и се стартира от специализиран софтуер при получаване на адреса на ресурса от сървъра. Ресурсът може да бъде достъпен през Интернет (4а) или локално (4Ь).
От гледна точка на потребителя при въвеждане на кода в мобилното устройство процесът на осъществяване на достъп до мрежовия цифров ресурс е напълно автоматизиран.

Claims (5)

  1. ПАТЕНТНИ ПРЕТЕНЦИИ
    1. Системата и метод за автоматичен достъп до цифрови ресурси през мрежа чрез използване на мобилни устройства, елементите на която са: машинен код (MCODE), който по желание е комбиниран с четим от човека код (CODE), потребителско мобилно устройство, което не е специализирано за разпознаване на машинни кодове (MCODE), и сървър с база данни, която съдържа информация за цифрови ресурси (SRV), при които машинният код, който кодира буквено-цифров код (CODE), по желание представен чрез четим от човека код, се въвежда в своя оригинален формат (1) в мобилното устройство (KLN) посредством интегрирана камера, където той се декодиран с помощта на специализиран софтуер до съответстващ буквено-цифров код.
  2. 2. Системата и методът съгласно претенция 1, при които като алтернатива на въвеждане на машинен код (MCODE) посредством камера, интегрирана в мобилно устройство, буквено-цифров код (CODE) може да бъде въведен в мобилно устройство ръчно чрез въвеждане (1) на съответстваща последователност от буквено-цифрови символи, представени чрез четим от човека код (CODE), който по желание е комбиниран с машинен код (MCODE), който го кодира в машинно разпознаваем формат.
  3. 3. Системата и методът съгласно претенция 2, при които буквено-цифровият код (CODE), въведен както е описано в претенция 1, или алтернативно, както е описано в претенция 2, се изпраща автоматично (2) до сървъра (SRV) чрез връзка, която е установена през мрежа за предаване на цифрови съобщения, основана на технология по Интернет протокол (IP), или чрез използване на SMS или MMS услуги на оператор на мобилна мрежа, до която мобилното устройство има достъп.
  4. 4. Системата и методът съгласно претенция 3, при които сървърът (SRV) въз основа на буквеноцифров код, получен от мобилното устройство, както е описано в претенция 3, изпълнява процедура, която се състои от едно или повече (4, 5, 6) свързвания с базата данни (DB), и последователност от операции за обработване (3), които също може да бъдат дефинирани чрез буквено-цифров код (8), на така получените данни, резултатът (10) от което са адрес и параметри (ADR, PAR), необходими за осъществяване на достъп до цифровия ресурс през мрежата (4а) или локално посредством потребителското мобилно устройство (4Ь).
  5. 5. Системата и методът съгласно претенция 4, при които адресът и параметрите на цифровия ресурс (ADR, PAR), получени (10) от процеса, описан в претенция 4, се изпращат от сървъра (SER) до мобилното устройство (KLN), от което съответстващият буквено-цифров код (CODE) е бил изпратен по връзка, установена през мрежа за предаване на цифрови данни, основана на IP технология, или чрез използване на SMS или MMS услуги на оператор на мобилна мрежа, до която мобилното устройство има достъп.
BG10110460A 2008-09-04 2009-09-04 Метод и система за автоматичен достъп до мрежови цифрови ресурси чрез използване на машинен или четим от човека код във визуална и печатна медия BG110460A (bg)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RSP-2008/0400A RS20080400A (en) 2008-09-04 2008-09-04 Process and system for automatic access to network digital resources by using machine or human readable codes on visual and printed media

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG110460A true BG110460A (bg) 2010-03-31

Family

ID=43827881

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG10110460A BG110460A (bg) 2008-09-04 2009-09-04 Метод и система за автоматичен достъп до мрежови цифрови ресурси чрез използване на машинен или четим от човека код във визуална и печатна медия

Country Status (2)

Country Link
BG (1) BG110460A (bg)
RS (1) RS20080400A (bg)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN107613572A (zh) * 2017-09-06 2018-01-19 上海斐讯数据通信技术有限公司 一种无线信号的连接方法及系统

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN107613572A (zh) * 2017-09-06 2018-01-19 上海斐讯数据通信技术有限公司 一种无线信号的连接方法及系统

Also Published As

Publication number Publication date
RS20080400A (en) 2010-12-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9727657B2 (en) Multi-mode barcode resolution system
Rouillard Contextual QR codes
JP5007229B2 (ja) 視覚的符号化データ及び画像の取り込み及び表示のための方法、装置、及びコンピュータプログラム製品
US20050015311A1 (en) System and method for aggregate online ordering using barcode scanners
US8668144B2 (en) Method and process for symbolic mark decoding
KR100461269B1 (ko) 정보관련 트랜잭션을 실행하기 위한 시스템 및 방법
US10630639B2 (en) Suggesting a domain name from digital image metadata
KR101541263B1 (ko) 사용자 동작 커맨드들을 실행하기 위한 방법 및 장치
US10311424B2 (en) Indicia encoding system with integrated purchase and payment information
US20120234907A1 (en) System and process for managing hosting and redirecting the data output of a 2-D QR barcode
US9038897B2 (en) System and approach to convey data with a handheld device via a multi-dimensional code
US9323970B2 (en) Trading interface retrieved based upon barcode data
US20160117061A1 (en) System and method for image based interactions
US20140149846A1 (en) Method for collecting offline data
US20140149240A1 (en) Method for collecting point-of-sale data
US20020165801A1 (en) System to interpret item identifiers
Junaini et al. MyMobiHalal 2.0: Malaysian mobile halal product verification using camera phone barcode scanning and MMS
US20190065614A1 (en) Customer requested website from digital image metadata
US20210366014A1 (en) Method of generating and accessing product-related information
US20130173428A1 (en) Augmenting product information on a client device
BG110460A (bg) Метод и система за автоматичен достъп до мрежови цифрови ресурси чрез използване на машинен или четим от човека код във визуална и печатна медия
CN110768892B (zh) 数字式智能名片管理系统及其实施方法
EP2549425A2 (en) Multi-mode barcode resolution system
CN110858863A (zh) 利用加密图像提供预定义功能的系统及其实施方法
SI23126A (sl) Postopek in sistem za samodejni pristop mreĺ˝nim, digitalnim virom z uporabo strojno ali äśloveĺ ko äśitljive kode na vizuelnih in tiskanih medijih