UA115568C2 - Блок заварювання для приготування харчового продукту - Google Patents

Блок заварювання для приготування харчового продукту Download PDF

Info

Publication number
UA115568C2
UA115568C2 UAA201505134A UAA201505134A UA115568C2 UA 115568 C2 UA115568 C2 UA 115568C2 UA A201505134 A UAA201505134 A UA A201505134A UA A201505134 A UAA201505134 A UA A201505134A UA 115568 C2 UA115568 C2 UA 115568C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
brewing unit
liquid
unit
ingredient
hollow part
Prior art date
Application number
UAA201505134A
Other languages
English (en)
Inventor
Альфред Йокім
Крістіан Талон
Жан-Люк Денісар
Дем'єн Нерор
Original Assignee
Нестек С.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Нестек С.А. filed Critical Нестек С.А.
Publication of UA115568C2 publication Critical patent/UA115568C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47JKITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
    • A47J31/00Apparatus for making beverages
    • A47J31/44Parts or details or accessories of beverage-making apparatus
    • A47J31/4403Constructional details

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Apparatus For Making Beverages (AREA)
  • Soy Sauces And Products Related Thereto (AREA)
  • Formation And Processing Of Food Products (AREA)
  • Food-Manufacturing Devices (AREA)

Abstract

Предметом даного винаходу є блок заварювання (3) для розміщення інгредієнта для приготування харчового продукту, який знімно і водонепроникно приєднується до джерела рідини під тиском (2) через засоби з'єднання (6, 7, 8), блок заварювання (3) додатково включає засоби для інжекції рідини (19) і принаймні дві порожнисті частини (10, 11), які можна з'єднувати для утворення закритої порожнини для розміщення інгредієнта у функціональному положенні, так що блок заварювання (3) може інжектувати рідину через інгредієнт під тиском для змішування із вказаним інгредієнтом, який характеризується тим, що блок заварювання (3) є повністю знімним із джерела рідини під тиском (2) і включає засоби замикання (22, 23, 24) для запобігання роз'єднанню порожнистих частин (10, 11), коли вказаний блок заварювання (3) від'єднують від джерела рідини (2).

Description

Галузь винаходу
Даний винахід стосується пристрою для приготування харчового продукту, переважно пристрою для приготування напою, що включає знімний блок заварювання
Рівень техніки
Системи для приготування харчових продуктів добре відомі в галузі харчової промисловості і товарів широкого вжитку. Такі системи дозволяють споживачеві готувати в домашніх умовах харчовий продукт заданого типу, наприклад, напій, зокрема, напій на основі кави, наприклад, каву-еспресо або заварну.
Надалі в описі винахід буде описаний із посиланням на окремий варіант застосування щодо системи для приготування напою. Однак, в цілому винахід включає системи для приготування інших продуктів, ніж напої, наприклад, морозиво, супи із добавками (трави, крутони), желе, молочні продукти (наприклад.йогурти, вершкові десерти, тощо) або будь-які аналогічні нерідкі текучі харчові продукти.
Наразі більшість систем для приготування в домашніх умовах харчових продуктів і напоїв включають пристрій, що має так зване "відділення заварювання" або "блок заварювання", в який можна встановити порційний інгредієнт для приготування харчового продукту або напою.
Так званий "блок заварювання" включає декілька частин, призначений для з'єднання з метою утворення закритої порожнини, в яку може бути встановлений харчовий продукт або напій. Блок заварювання включає засоби для інжектування середовища для приготування під тиском, наприклад, рідини, як правило, води, в інгредієнт для приготування відповідного харчового продукту або напою, який потім випускають з блоку заварювання споживачеві. Рідина для приготування надходить з системи подачі рідини пристрою, до якого приєднують блок заварювання. Приготування здійснюють у блоці заварювання при тиску вище атмосферного, як правило - від 1 до 20 бар, переважно 2-15 бар (відносний тиск). Приготування можна виконувати шляхом пропускання рідини через інгредієнт у вигляді порошку або через інгредієнт, що міститься в капсулі або чалді. Завдяки цьому важливою ознакою блоку заварювання є здатність витримувати диференціал тиску між тиском всередині порожнини і навколишнім тиском (як правило, він рівний або майже рівний атмосферному) без відкриття, коли тиск всередині капсули зростає (як правило, тиск рідини, наприклад, води).
Зо Порції інгредієнтів можна попередню дозувати до розташування в порожнину блоку заварювання, і вони можуть мати форму м'яких таблеток, чалд або саше. Все більше і більше систем застосовують напівжорсткі або жорсткі засоби, наприклад, капсули або чалди. Надалі вважатиметься, що пристрій для приготування напоїв згідно винаходу - це пристрій, що працює із жорсткими або напівжорсткими капсулами, або із інгредієнтами насипом, наприклад, із обсмаженими і меленими зернами кави, які розміщують безпосередньо у блоці заварювання пристрою.
Як зазначалося вище, так званий "блок заварювання" пристрою включає ємність або порожнину для розміщення інгредієнту, який міститься, наприклад, в капсулі, і систему для інжекції рідини для інжектування рідини, переважно води, під тиском через вказаний інгредієнт, наприклад, шляхом проколювання стінки капсули, що містить інгредієнт. Вода, яку інжектують під тиском в інгредієнт для приготування кавового напою відповідно до винаходу, переважно, є гарячою, тобто, має температуру вище 70 "С. Однак, в деяких особливих випадках це може бути вода кімнатної температури або навіть охолоджена. Тиск всередині блоку заварювання під час екстрагування і/або розчинення інгредієнту переважно становить від 1 до 8 бар для продуктів розведення і приблизно 2-12 бар для екстрагування обсмаженої і меленої кави.
Блок заварювання за визначенням включає засоби для проведення рідини через інгредієнт (тобто, засоби для інжекції рідини, наприклад, голку), і "закриту порожнину", що є порожниною для утримання інгредієнту в блоці заварювання, так що інгредієнт не зміщують з порожнини під дією рідини, що проходить через нього, під час всього циклу приготування харчового продукту або напою і до екстрагування або розчинення інгредієнту до одержання готового продукту, який випускають споживачеві через випускний отвір блоку заварювання. Переважно також так звана "закрита" порожнина блоку заварювання повинна забезпечувати, що жодна інжектована в неї рідина не виходить із зазначеного блоку заварювання, крім, звісно, як у вигляді готового харчового продукту або напою, який випускають користувачеві.
Інакше кажучи, "блок заварювання" включає всі функціональні деталі, необхідні для розміщення інгредієнту - як насипом, так і у капсулі або чалді, і для направлення рідини через інгредієнт і перемішування з ним під час процесу приготування і до випускання готового напою споживачеві. На всіх стадіях блок заварювання має опір диференціалу тиску зовні та всередині порожнини, так що:
- рідина може проходити тільки від точки входу в порожнину, через інгредієнт і по напрямку до випускного отвору порожнини, - якщо інгредієнт міститься в капсулі або чалді, блок заварювання закриває вказану капсулу або чалду у спосіб, що гарантує, що зростання тиску рідини в блоці не пошкодить стінки капсули або чалди.
У відомих на сьогодні системах для приготування харчового продукту або напою блок заварювання вбудований в пристрій. В деяких випадках, наприклад, у системах для приготування напою, що працюють із капсулами, одна частина блоку зварювання є знімною, часто її називають капсулотримач. Однак, такі капсулотримачі не повністю вміщують інгредієнт.
Деталі блоку заварювання, що є знімними з основного блоку пристрою, є зручними для користувача, оскільки вони дозволяють легко розмістити інгредієнт у блоці заварювання.
Зрештою, у деяких відомих системах для приготування напою частина блоку заварювання також містить засоби для інжекції рідини під тиском через інгредієнт, наприклад, шляхом інжектування води під тиском у закриту капсулу, де міститься інгредієнт. Така система описана, наприклад, у європейському патенті ЕР 1688072 В1, який, відверто кажучи, не можна розглядати як повноцінний блок заварювання, оскільки він хоча і вміщує інгредієнт в капсулі, а також має засоби інжекції для інжектування рідини під тиском через зазначений інгредієнт, але не закриває капсулу із інгредієнтом у спосіб достатній для гарантування можливості капсули опиратися зростанню тиску. Для повного закриття капсули система, розкрита у ЕР 1688 072 В1, додатково включає пластину, що є частиною машини і працює із знімним капсулотримачем для того, щоб повністю закривати капсулу при інжекції рідини через інгредієнт під тиском.
Розкритий у даному патенті капсулотримач має недоліки в тому, що при від'єднанні його від основного блоку машини залишковий тиск в інгредієнті (наприклад, в капсулі із інгредієнтом) може штовхати 2 частини у відкрите положення, а залишкова рідина може текти назад і випорскуватися з капсули. Небажане відкриття блоку заварювання внаслідок внутрішнього тиску, що веде до зворотнього потоку і протікання, є, звичайно, небажаним з міркувань безпеки (особливо коли рідиною є гаряча вода), а також з очевидних міркувань гігієни.
Заявка МО 97/43937 розкриває адаптер для попередньо запакованої порції кави. Адаптер включає 2 частини, шарнірно з'єднані між собою: тримач для порції кави і кришку, що може
Зо обертатися по шарніру для закриття тримача порції. Також наявна ручка для розташування адаптера в кавомашині. Як тільки адаптер приєднаний до кавомашини, кришка і тримач порції не можуть бути відокремлені і замкнені між собою, оскільки на нижній частині адаптера виконані засоби кріплення для приєднання адаптера до кавомашини, так що коли останній приєднаний до кавомашини, кришка розташована між тримачем дози і машиною.
Заявка США на винахід ОБ 2011/0162533 розкриває пристрій для утримання кави електричної кавомашини із ручним завантаженням. Він включає важіль, ємність для капсули, пристрій для перфорації капсули, обертово приєднаний до ємності, так що при закритті останньої він проколює капсулу, уможливлюючи приготування кави. В ємності розташовані засоби приєднання для приєднання засобу для утримання до кавової машини, так що коли вказаний засіб функціонально приєднаний до пристрою, пристрій для перфорації розташований між пристроєм і ємністю, в результаті чого ємність і пристрій для перфорації неможливо роз'єднати.
Відтак, метою даного винаходу є запропонувати повністю знімний блок заварювання, що може усунути недоліки відомих систем, і який можна очищувати цілком окремо від джерела постачання рідини, до якого він приєднаний. Також метою даного винаходу є запропонувати знімний блок заварювання, що є водночас безпечним і пропонує багато варіантів застосування.
Суть винаходу
Основна задача, наведена вище, вирішена зі допомогою блоку заварювання, придатного для встановлення інгредієнту для приготування напою, блок знімно і герметично приєднується до джерела рідини під тиском за допомогою засобів з'єднання і включає засоби для інжекції рідини і принаймні дві порожнисті частини, призначені для створення закритої порожнини для встановлення інгредієнту в робочому положенні, так що блок заварювання може інжектувати рідину через інгредієнт під тиском для змішування із зазначеним інгредієнтом, який відрізняється тим, що блок заварювання є повністю знімним з джерела рідини під тиском і включає засоби замикання для запобігання роз'єднанню порожнистих частин, які можуть опиратися внутрішньому тиску при від'єднанні блоку від джерела постачання рідини під тиском.
В більшості випадків "звичайний тиск" - це атмосферний тиск.
В одному з варіантів втілення засоби з'єднання є частиною тільки однієї з порожнистих частин, так що друга порожниста частина є незалежно рухомою і знімною із джерела рідини, 60 коли інша порожниста частина блоку заварювання функціонально приєднана до зазначеного джерела рідини. При такому варіанті виконання остання порожниста частина є вільною у русі по відношенню до джерела рідини, наприклад, вона може рухатися по відношенню до інших порожнистих частин блоку заварювання. Порожниста частина може бути повністю від'єднуваною з іншої порожнистої частини, так що інша все ще функціонально приєднана до джерела рідини. Таку можливість можна застосовувати, наприклад, якщо користувач хоче виконати нестандартну операцію, наприклад, подачу гарячої води з порожнистої частини, яка рідинно сполучена із джерелом рідини. В такому випадку порожниста частина блоку заварювання, що включає засоби з'єднання, залишається приєднаною до джерела рідини, а інша порожниста частина (наприклад, розташована нижче засобів з'єднання) видалена, так що джерело рідини може подавати воду, що може подаватися безпосередньо нижче приєднаної порожнистої частини, а не у закриту порожнину блоку заварювання. Такий нестандартний спосіб може бути зручним для нерегулярного використання, наприклад для ремонту або видалення накипу з засобів для інжекції рідини (наприклад, голки) блоку заварювання.
В переважному варіанті втілення інгредієнт міститься у закритій капсулі, відкритій капсулі або чалді.
Переважно порожнисті частини можуть бути шарнірно з'єднані одна з одною, так що їх можна з'єднувати і роз'єднувати шляхом обертання навколо шарніру. Під роз'єднанням розуміють, що обидві порожнисті частини принаймні частково відокремлені одна від одної, так що порожниста частина блоку заварювання відкрита, однак, це не обов'язково означає, що дві порожнисті частини повністю від'єднанні одна від одної. Джерело подання рідини під тиском переважно може бути основним блоком пристрою для приготування напою, що включає резервуар для рідини і насос, придатний для подачі рідини через труби для проведення рідини, ця основа необов'язково включає деталь, придатну для нагрівання і/або охолодження рідини.
В першому варіанті втілення винаходу засоби замикання можуть включати байонетний механізм із гачками або боріздками в одній порожнистій частині, що сполучаються із відповідними затворами в іншій порожнистій частині. В такому випадку зазначений байонетний механізм переважно замикається шляхом обертання однієї порожнистої частини по відношенню до іншої.
В другому варіанті втілення засоби замикання можуть включати магнітний замок із
Зо принаймні одним магнітом у першій порожнистій частині і принаймні одним металевим елементом у другій порожнистій частині.
В третьому альтернативному варіанті втілення засоби замикання включають колінчастий закривний механізм, що включає верхній і нижній стрижні, з'єднанні віссю, вісь є позацентровою.
В четвертому можливому варіанті винаходу засоби замикання можуть включати виступи з порожнистих частин, які суміщаються, коли порожнисті частини з'єднані у закритому положенні блоку заварювання, з метою утворювання осі, вздовж якої ковзно встановлене кільце, один з виступів коротше іншого, так що кільце рухається між: і першим положенням, в якому воно збирає обидва виступи для замикання блоку заварювання у закритому положенні, і і. другим положенням, в якому зазначене кільце вивільняє один з виступів для розмикання блоку заварювання.
В будь-якому випадку засоби замикання можуть бути відокремлені або принаймні частково вбудовані у засоби з'єднання.
В найпереважнішому варіанті втілення винаходу блок заварювання включає засоби запечатування для запобігання витіканню рідини назовні блоку, коли порожнисті частині з'єднані і замкнені разом.
Переважно запечатувальні засоби включають О-подібне кільце, розташоване на поверхні між порожнистими частинами блоку заварювання.
В переважному варіанті втілення винаходу засоби з'єднання включать конусоподібний отвір блоку заварювання і гнучкий шланг джерела рідини, зовнішній діаметр якого становить між більшим та меншим внутрішнім діаметром конусоподібного отвору, так що наконечник шлангу може бути встановлений і затиснутий в отворі водонепроникно.
Найпереважніше блок заварювання є стійким до води та миючих засобів, його можна мити у посудомийній машині при температурі 15 "С - 85 "С, переважно 1870 - 70 "С, і виконаний з поліетилену (ПЕ), поліпропілену (ПП), полістирену (ПС), полікарбонату (ПК), металу, сплаву, природної або синтетичної гуми та їх комбінацій.
Короткий опис креслень
Додаткові ознаки і переваги даного винаходу описані у і будуть очевидні із опису даного винаходу, зокрема, наведених у якості прикладу варіантів втілення, описаних вище із бо посиланням на фігури, де:
Фігура 1 - схематичний загальний вид системи для приготування напоїв згідно винаходу.;
Фігура 2 - схематичний загальний вид у частковому перерізі від'єднаного блоку заварювання і з'єднувальної частини основного блоку пристрою;
Фігура З аналогічний до Фігури 2 вид, де блок заварювання приєднаний до основного блоку пристрою;
Фігура 4 - схематичний загальний вид знімного блоку заварювання відповідно до винаходу у відкритому положенні під час встановлення в нього інгредієнту капсули;
Фігура 5 - це вид, аналогічний до Фігури 4, капсула встановлена у порожнину блоку заварювання під час закриття блоку заварювання;
Фігура 6 - це вид, аналогічний до Фігури р під час замикання блоку заварювання при застосуванні обертання верхньої порожнистої частини по відношенню до іншої;
Фігура 7 - це вид, аналогічний до Фігури б, який показує той же блок заварювання у закритому і замкненому положенні.
Детальний опис винаходу
В подальшому буде описаний приклад варіанту втілення винаходу, в якому блок заварювання приєднаний до джерела рідини, що є основним блоком пристрою для приготування напою. З'єднання блоку заварювання відповідно до винаходу і основного блоку утворює робочий пристрій для приготування напою.
Як проілюстровано на фігурі 1, пристрій для приготування напою 1 включає основний блок пристрою 2, знімний блок заварювання З і капсулу з інгредієнтом (не показана на Фігурі 1).
Капсула - це закрита капсула, наприклад, з термопластику, металу, паперу або їх комбінацій.
Загальний принцип екстрагування і/або розчинення вмісту закритої капсули під тиском добре відомий і полягає, як правило, у встановленні капсули в заварювальну порожнину пристрою, інжекуванні потоку рідини під тиском в капсулу, як правило, після проколювання верхньої поверхні капсули проколюючою деталлю для інжекції, наприклад, голкою для інжекції рідини, сполученою із блоком заварювання пристрою, для створення середовища тиску всередині капсули для екстрагування або розчинення рідини, із подальшим випусканням екстрагованої або розчиненої речовини через капсулу. При інжектуванні рідини у відділення капсули тиск зростає, утворюючи засоби екстрагування для екстрагування і/або розчинення
Зо інгредієнтів в капсулі. Такі інгредієнти можуть бути, наприклад, шаром обсмаженої та меленої кави. Альтернативно або в комбінації із обсмаженою та меленою кавою інгредієнти можуть включати розчинні інгредієнти, наприклад, премікси напоїв. Капсули, що дозволяють застосовувати даний пристрій, розкриті, наприклад, в європейських патентах Мо ЕР 1472156 В1 і
ЕР 1784344 ВІ1. Під водою "під тиском" розуміють воду (або аналогічну рідину для екстракцію), яку подають насосом з резервуару пристрою, тобто, під тиском вище навколишнього, що, як правило, еквівалентний атмосферному тиску. Для приготування напоїв, наприклад, шляхом екстракції обсмаженої та меленої кави, розчинення розчинних інгредієнтів (кави, чаю, шоколаду тощо), або настоювання настоюваного матеріалу, наприклад, листового чаю, робочий тиск переважно становить від 1 до 20 бар (відносний тиск до атмосферного тиску), переважно 2-15 бар.
Основний блок пристрою 2 включає резервуар для рідини 4 - в більшості випадків такою рідиною є вода - для зберігання рідини, що застосовується для розведення і/або настоювання і/або екстрагування під тиском інгредієнтів, що містяться в капсулі. Пристрій включає нагрівний елемент, наприклад, бойлер або теплообмінник, що може нагрівати воду до робочих температур (як правило, температури до 80-90 72). Зрештою, машина включає насос для циркуляції рідини з резервуару в капсулу, необов'язково, через нагрівний елемент. Шлях, яким вода циркулює в машині, наприклад, обирають через клапанні засоби, наприклад, перистальтичний клапан типу, описаного в європейському патенті ЕР 2162653 В1.
Основний блок пристрою 2 включає трубки для подання рідини з резервуару до блоку заварювання і наявного в ньому інгредієнту. Труби для подання рідини включають засоби з'єднання, призначені для знімного приєднання блоку заварювання до основного блоку 2 через відповідні засоби з'єднання блоку заварювання 3. З'єднання між основним блоком 2 і блоком заварювання З є водонепроникним з'єднанням. Воно також передбачає обмін даними. Обмін даними між основним блоком 2 і пристроєм заварювання З може бути здійснений шляхом контакту між двома елементами (наприклад, за допомогою електричного контакту) або, альтернативно може відбуватися безконтактно (наприклад, У/ІРІ, ВРІО, СМ, Вішнеїюоїйй, або еквівалентні стандарти передавання даних). Перевагою безконтактного з'єднання між основним блоком пристрою 2 і блоком заварювання З є передача даних між двома фізичними елементами системи, на які не впливають аспекти гігієнічності: якщо один з елементів системи 60 для приготування напоїв є брудним (наприклад, через забруднення рідиною, водою,
інгредієнтом або продуктом деяких деталей основного блоку пристрою або блоку заварювання), якість передачі даних між двома елементами не погіршується, передача не зупиняється.
Основний блок пристрою 2 виконаний таким чином, що засоби з'єднання між основним блоком 2 і знімним блоком заварювання З легко доступні для споживача, переважно, спереду пристрою. Останній також включає тримач для чашки 5, переважно, рухомий, так що він може адаптуватися до висоті до чашок різного розміру. Тримач для чашки 5 розташований нижче блоку заварювання 3.
У варіанті втілення, проілюстрованому на Фігурі 1, блок заварювання включає дві частини, що можуть утворювати порожнину для замикання інгредієнту, так що блок заварювання може інжектувати рідину через інгредієнт під тиском для змішування з інгредієнтом. Більш конкретно, у варіанті втілення, проїілюстрованому на Фігурі 1, блок заварювання З включає верхню порожнисту частину і нижню порожнисту частину. Обидві порожнисті частини шарнірно з'єднані за допомогою обертового шарніру. Нижня порожниста частина включає ручку для переміщення блоку заварювання, зокрема, для сприяння встановленню і видаленню в/з основного блоку машини. Засоби з'єднання блоку заварювання включають виступ, що входить у відповідну з'єднувальну виїмку на основному блоці машини. Ці засоби з'єднання є частиною верхньої порожнистої частини, зокрема, виступ проходить горизонтально з верхньої порожнистої частини. Коли блок заварювання функціонально приєднаний до основного блоку, нижню порожнисту частину можна від'єднати - наприклад, частково від'єднати від верхньої порожнистої частини для відкриття порожнини або повністю відокремити від верхньої порожнистої частини шляхом розмикання верхньої і нижньої порожнистої частин, а потім роз'єднання двох порожнистих частин, коли верхня порожниста частина все ще приєднана до основного блоку в робочому положенні. Така конструкція є необхідною в деяких особливих випадках, наприклад, під час ремонту пристрою або виконання циклу видалення накипу. В таких особливих випадках нижня порожниста частина може бути від'єднана від верхньої порожнистої частини шляхом відкриття блоку заварювання повністю у найширшому відкритому положенні навколо шарніру, із подальшим необов'язковим витягуванням нижньої порожнистої частини для повного Її відокремлення від решти блоку заварювання. Повне відокремлення нижньої порожнистої частини від решти блоку заварювання роблять можливим шляхом виконання боріздки, в яку
Зо проходить шарнір, із шляхом, через який може виковзнути шарнір.
В будь-якому випадку, розмикання двох порожнистих частин одна по відношенню до одної уможливить роз'єднання обох, і воно відбувається в залежності від типу засобів замикання, що застосовуються у блоці заварювання. Наприклад, якщо засоби замикання є засобами байонетного типу, , розмикання можна виконати шляхом повертання нижньої порожнистої частини по відношенню до верхньої порожнистої частини, для роз'єднання байонетних затворів однієї порожнистої частини, в яку увійшли боріздки другої порожнистої частини. Альтернативно, рух байонетного механізму можна здійснити шляхом повороту по годинниковій стрілці або проти неї по відношенню до кільця порожнистої частини, це кільце включає байонетні затвори, які відповідно з'єднані або роз'єднані із боріздкою іншої порожнистої частини, таким чином, щоб уможливлювати замикання і розмикання двох порожнистих частин.
У варіанті втілення на Фігурі 2 засоби з'єднання блоку заварювання З включають виступ 6, що проходить переважно вертикально з верхньої поверхні блоку заварювання і має віддалений кінець 7, що проходить назовні, переважно горизонтально, від верхньої частини виступу 6.
Виступ включає у порожнину блоку заварювання 3, і, відтак може проводити рідину для приготування напою з основного блоку пристрою 2 всередину блоку заварювання, коли останній в робочому положенні приєднаний до основного блоку 2. Назовні канал для проведення рідини 8 має форму конусу, чий більший діаметр повернутий назовні, як проілюстровано на фігурі 2.
Конусоподібний канал блоку заварювання призначений для сполучення із тучним шлангом основного блоку пристрою, що є частиною системи каналів для проходу рідини, що проводить рідину з резервуара 4 через основний блок 2 по напрямку до блоку заварювання. Зовнішній діаметр тучного шлангу становить величину між величинами більшого та меншого внутрішніх діаметрів конусоподібного каналу, так що приєднанні блоку заварювання до основного блоку пристрою в робочому положенні накінечник шлангу входить і затиснутий в каналі у водонепроникний спосіб (не показано на кресленнях). Як показано на Фігурі 2, засоби з'єднання основного блоку пристрою 2 включають Т-подібну боріздку У, що проходить практично горизонтально від передньої стінки основного блоку пристрою 2 всередині основного блоку.
Форма і розміри Т-подібної боріздки 9 є такими, що вони дозволяють краю 7 блоку заварювання проковзувати у неї.
Як проілюстровано на Фігурі 2, блок заварювання включає дві частини, які можна зібрати 60 для утворення закритої порожнини для інгредієнту, так що блок заварювання може інжектувати рідину через інгредієнт під тиском для змішування з інгредієнтом. Більш конкретно, у варіанті втілення, проілюстрованому на фігурі 2 або 3, блок заварювання З включає верхню порожнисту частину 10 і нижню порожнисту частину 11. Обидві порожнисті частини 10, 11, шарнірно з'єднані між собою за допомогою обертового шарніру 12. Нижня порожниста частина 11 включає ручку 13 для управління блоком заварювання, зокрема, для полегшення встановлення і видалення в/з основного блоку пристрою 2. Засоби з'єднання блоку заварювання - тобто, виступ 6 і віддалений край 7-е частиною верхньої порожнистої частини 10, зокрема, виступ б виступає назовні з верхньої поверхні верхньої частини 10.
Знімний блок заварювання з можливістю замикання З встановлений в робочому положенні на основний блок 2, як показано на Фігурі 3, шляхом проковзування віддаленого краю 7 у Т- подібну боріздку 9 основного блоку. В такому виконанні верхня порожниста частина 10 зібрана та є невід'ємною частиною основного блоку пристрою 2, однак, нижня порожниста частина 11 є незалежною від основного блоку 2. В результаті, у положенні, в якому блок заварювання функціонально приєднаний до основного блоку, нижня порожниста частина 11 може вільно рухатися по відношенню до верхньої порожнистої частини 10 і по відношенню до основного блоку 2. Така можливість є цікавою, оскільки блок заварювання можна від'єднати шляхом відокремлення повністю нижньої порожнистої частини 11, коли верхня порожниста частина 10 все ще функціонально приєднана до основного блоку. Таке виконання може бути корисним для деяких окремих випадків, наприклад, для здійснення ремонту або циклу видалення накипу. В таких особливих випадках нижня порожниста частина може бути відокремлена від верхньої частини шляхом повного відкриття блоку заварювання у найширшому відкритому положенні навколо шарніру 12, і висування нижньої порожнистої частини з решти блоку заварювання. Це можливо завдяки виконанню боріздки, в якому проходить обертальний шарнір, по шляху, через який може проковзувати шарнір.
Як проілюстровано на Фігурі 4 блок заварювання З включає ємність або порожнину для капсули і деталь для проколювання та інжекції, виконану у формі порожнистої голки, що включає на віддаленому кінці один або більше отворів для інжекції рідини. Голка виконує подвійну функцію: відкриває верхню частину капсули і утворює впускний канал для води в капсулу. Більш конкретно, Фігура 4 зображує блок заварювання у відкритому положенні, так що коли нижня порожниста частина 11 і верхня порожниста частина 10 від'єднані одна від іншої шляхом обертання обертового шарніру 12. Під "від'єднані" мають на увазі, що верхня і нижня порожнисті частини частково відокремлені одна від одної, як проілюстровано на Фігурі 4. В такому відкритому положенні блоку заварювання З інгредієнт або капсулу із інгредієнтом 14, зображені на Фігурі 4, можна встановити в порожнину блоку заварювання або видалити з неї після застосування. Капсула встановлена у допоміжну порожню чашоподібну порожнину 15 нижньої частини блоку заварювання 11, так що верхній край 16 капсули 14 лежить на фланці 17, що оточує порожнину 15. Верхня порожниста частина 10 включає нижню поверхню, виконану з диску 18 із гумового матеріалу, диск проколюють через канал подачі рідини 8, що описаний вище. Більш конкретно, на нижній поверхні диску канал виконаний з твердої голки 19, що може проколювати наскрізь тонкий плівковий матеріал, наприклад, верхню мембрану 20 закритої капсули, для інжектування в неї рідини. Коли блок заварювання З закритий, край 16 капсули затиснутий між фланцем 17 та гумовим диском 18, так що в цій ділянці утворюється запечатування, а вода, що циркулює від голки 19 по напрямку до капсули, не може вивільнитися у простір між верхньою мембраною 20 капсули і зовнішнім середовищем блоку заварювання, тобто, потік рідини направляють від голки 19 через внутрішнє середовище капсули 14, де він формує напій, і по напрямку до випускної частини капсули і через випускний отвір 21 блоку заварювання.
Відповідно до винаходу блок заварювання включає засоби замикання для запобігання незапланованому роз'єднанню порожнистих частин та випадковому відкриттю ємності при перевищенні атмосферного тиску тиском рідини в порожнині і/або зазначеному інгредієнті.
Приклад варіанту втілення засобів замикання наразі буде описаний із посиланням на Фігури 5-7.
Як показано на Фігурі 5, засоби замикання включають штифтовий механізм із гачком 22 і боріздкою 23 в одній порожнистій частині, що сполучається із затвором 24 в іншій порожнистій частині. Байонетний механізм, відтак, замикається шляхом обертання однієї порожнистої частини щодо іншої. Більш точно, як показано на фігурі 5, гачок 22 і боріздка 23 є частиною тієї ділянки верхньої порожнистої частини 10, що приєднана до, але обертально рухається по відношенню до основної частини зазначеної верхньої порожнистої частини, приєднаної до шарніру 12, що включає засоби з'єднання (тобто, виступ 6 і віддалений край 7) і канал подачі рідини 8. Затвор 24 є частиною нижньої порожнистої частини 11. (с;
У незамкненому положенні блоку заварювання, проілюстрованому на фігурі 5, затвор 24 вивільняється із гачку та боріздки, так що верхня та нижня порожнисті частини можна роз'єднати шляхом обертання навколо шарніру 12.
Як показано на Фігурі 6, блок заварювання З замкнений в закритому положенні шляхом обертання верхньої порожнистої частини 10 по відношенню до нижньої порожнистої частини 11, так що затвор 24 заходить у гачок 22 і боріздку 23. Рух обертання показаний стрілкою на кресленні. В такому замкненому положенні блок заварювання може опиратися внутрішньому тиску, направленому для відкриття блоку шляхом роз'єднання обох порожнин, який вище тиску зовні блоку. Такий тиск при приготуванні харчового продукту або напою звичайно становить від 1 до 20 бар. Однак, він може бути і вище 20 бар при приготуванні деяких окремих інгредієнтів.
Фігура 7 ілюструє блок заварювання відповідно до винаходу у закритому та замкненому положенні, готовий до функціонального приєднання до основного блоку пристрою.
Слід розуміти, що переважні варіанти втілення будуть очевидні фахівцям з рівня техніки.
Такі зміни і модифікації можуть бути здійснені без виходу за межі обсягу даного винаходу і без зниження його наявних переваг. Таким чином, передбачається, що такі зміни і модифікації будуть покриті доданою формулою винаходу.

Claims (15)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Блок заварювання (3), придатний для розміщення інгредієнта для приготування харчового продукту, і вказаний блок виконаний з можливістю роз'ємного і герметичного приєднання до джерела рідини під тиском (2) через засоби з'єднання (6, 7, 8), причому блок заварювання (3) додатково включає засоби для інжекції рідини (19) і принаймні дві порожнисті частини (10, 11), які можна з'єднувати для утворення закритої порожнини для розміщення інгредієнта в робочому положенні, так що блок заварювання (3) може інжектувати рідину через інгредієнт під тиском для змішування із вказаним інгредієнтом, який відрізняється тим, що блок заварювання (3) є повністю знімним із джерела рідини під тиском (2) і включає засоби замикання (22, 23, 24) для запобігання роз'єднанню порожнистих частин (10, 11), причому вказані засоби можуть витримувати внутрішній тиск в порожнині, що є вищим від тиску навколишнього середовища, для утримання порожнини закритою протидіючи внутрішньому тиску, коли вказаний блок заварювання (3) від'єднаний від джерела рідини (2).
2. Блок заварювання (3) за п. 1, який відрізняється тим, що засоби з'єднання (6, 7, 8) є частиною лише однієї порожнистої частини (10), так що інша порожниста частина (11) є незалежно рухомою і знімною з джерела рідини (2), коли інша порожниста частина (11) блока заварювання (3) приєднана в робочому положенні до джерела рідини (2).
3. Блок заварювання (3) за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що джерело рідини під тиском (2) є основним блоком пристрою для приготування харчового продукту, що включає резервуар рідини (4) і насос, що може подавати вказану рідину через труби для подання рідини, причому вказаний основний блок необов'язково включає деталь, придатну для нагрівання і/або охолодження рідини.
4. Блок заварювання (3) за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що інгредієнт розміщений у закритій капсулі (14), у відкритій капсулі або чалді.
5. Блок заварювання (3) за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що порожнисті частини (10, 11) шарнірно з'єднані одна з одною із можливістю з'єднання/роз'єднання шляхом обертання навколо шарніра (12).
6. Блок заварювання (3) за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що засоби замикання включають байонетний механізм із гачком (22) і/або боріздками (23) в одній порожнистій частині (10), що сполучається із відповідними байонетними затворами (24) іншої порожнистої частини (11).
7. Блок заварювання (3) за п. 6, який відрізняється тим, що байонетний механізм замикається шляхом обертання однієї порожистої частини відносно до іншої.
8. Блок заварювання (3) за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що засоби замикання включають магнітний замок із принаймні одним магнітом у першій порожнистій частині і принаймні одним металевим елементом в іншій порожнистій частині.
9. Блок заварювання (3) за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що засоби замикання включають колінчасто-важільний закривний механізм, що включає верхній і нижній стрижні, сполучені віссю, яка є ексцентричною.
10. Блок заварювання (3) за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що засоби замикання включають виступи з порожнистих частин, які сполучаються при з'єднанні порожнистих частин у закритому положенні блока заварювання для утворення осі, вздовж якої ковзно встановлене кільце, причому один з виступів коротше іншого, так що кільце є рухомим між: її першим положенням, в якому воно збирає обидва виступи для замикання вказаного блока заварювання у закритому положенні, і і) другим положенням, в якому кільце вивільняє один з виступів для розмикання вказаного блока заварювання.
11. Блок заварювання (3) за будь-яким з попередніх пп. 1-10, який відрізняється тим, що засоби замикання принаймні частково вмонтовані у засоби з'єднання.
12. Блок заварювання (3) за будь-яким з попередніх пп. 1-11, який відрізняється тим, що блок заварювання (3) включає засоби запечатування для запобігання витіканню назовні із вказаного блока, коли порожнисті частини з'єднані і замкнені разом.
13. Блок заварювання (3) за п. 12, який відрізняється тим, що засоби запечатування включать О-подібне кільце, розташоване на поверхні між порожнистими частинами (10, 11) блока заварювання.
14. Блок заварювання (3) за будь-яким з попередніх пп.1-13, який відрізняється тим, що засоби з'єднання включають конусоподібний канал, призначений для встановлення гнучкого шланга джерела рідини.
15. Блок заварювання (3) за будь-яким з попередніх пп.1-14, який відрізняється тим, що блок заварювання є стійким до води та мийних засобів, і його можна мити у посудомийній машині при температурі від 15 "С до 85 "С, переважно від 18 "С до 70 "С, і виконаний з матеріалу, який вибраний з групи, що включає поліетилен (ПЕ), поліпропілен (ПП), полістирен (ПС), полікарбонат (ПК), метал, сплав, натуральну або синтетичну гуму та їх комбінації. й Й 1 КА І: «р рн В ше А КЕ Й і Е ж 2 ра Е- | з в і ТЕ БІ їх Д ккд , і, я Ке у.
ФІГ. 1 ши и Ко ; ше ши ше і: ща ж : | І ки вк. ; ю 1 ре х ври Н й з й з Кей С а й Ж о «В ра " ше / а 2 ке КІ Я в у 42 | Бек ик, Я. Й сн їй ТЕ са ЗЕ ди ЦИ лоту Б В ве
ФІГ. 2 ра: я вес чк пог», : се ик . 5 "В Че В; шва мае ко ТУ шо У Їж шого я Її рай 5-3 - З МИ ба я Шин ня нь ЧИ о
ФІГ. З то ий ши яке юю ; й Ві но з т. ! | ! Я ХВ Ек їй пан я и іа Же у ТО АКТИ
ФІГ. 4 ву А се о ка: в че 8 шани Я ор, 13- й В спе Ж -40 З Акне ше ТК щи ше Че ен 24 ва: Ше ФІГ, 5 ша ати СХ й і я те - и І. СХ В нт г Коха і діжнетн Беевній ме Й У Гн / дет Е зе с В зи Й он В Я гВ, т я Кі даю КТ, | сій ще Па ек слнденатияннини | ЩО Ж дя й г ;ч ЗЕ КК, тен г, ше Штш а МАК УА Мепуя Я ТІ я ох щу ник 24 21- р м НК и
ФІГ. 6 дети Я з йо сенннлжжня - ; ав Не ж щи шо Ще ! оданааовн пн А й г і й ши и лк Св нан ну ех ва:
ФІГ. 7 00 КомпютернаверсткаГ. Паяльніково (00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут промислової власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA201505134A 2012-10-25 2013-10-17 Блок заварювання для приготування харчового продукту UA115568C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP12189878 2012-10-25
PCT/EP2013/071754 WO2014063992A1 (en) 2012-10-25 2013-10-17 A brewing unit for food preparation

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA115568C2 true UA115568C2 (uk) 2017-11-27

Family

ID=47115498

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201505134A UA115568C2 (uk) 2012-10-25 2013-10-17 Блок заварювання для приготування харчового продукту

Country Status (18)

Country Link
US (1) US20150250351A1 (uk)
EP (1) EP2911557A1 (uk)
JP (1) JP2015536706A (uk)
KR (1) KR20150073200A (uk)
CN (1) CN104754993A (uk)
AR (1) AR093165A1 (uk)
AU (1) AU2013336828A1 (uk)
BR (1) BR112015008457A2 (uk)
CA (1) CA2885897A1 (uk)
CL (1) CL2015000935A1 (uk)
IN (1) IN2015DN02495A (uk)
MX (1) MX2015004704A (uk)
PH (1) PH12015500762A1 (uk)
RU (1) RU2015119486A (uk)
SG (1) SG11201502090RA (uk)
UA (1) UA115568C2 (uk)
WO (1) WO2014063992A1 (uk)
ZA (1) ZA201503647B (uk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9486108B1 (en) * 2013-09-27 2016-11-08 Shaun Douglas Apparatus for descaling a single serve beverage filter cartridge machine with apple vinegar wetting cotton in a beverage filter cartridge
WO2015132203A1 (en) * 2014-03-06 2015-09-11 Nestec S.A. A brewing unit for a food preparation machine
JP1536683S (uk) * 2014-10-15 2018-10-22
EP3515839A1 (en) * 2016-09-20 2019-07-31 Société des Produits Nestlé S.A. Container cap assembly
KR20230040329A (ko) * 2020-07-29 2023-03-22 소시에떼 데 프로듀이 네슬레 소시에떼아노님 기계 하우징 및 탈착가능 액체 탱크를 갖는 음료 제조 기계

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH052515Y2 (uk) * 1987-01-14 1993-01-21
US4951363A (en) * 1988-08-09 1990-08-28 Kato Hatsujo Kaisha, Ltd. Hose clamp
IT1283050B1 (it) * 1996-05-22 1998-04-07 Illycaffe Spa Adattatore per dose di caffe' preconfezionata
ES2274503T3 (es) * 2002-01-16 2007-05-16 Societe Des Produits Nestle S.A. Capsula cerrada con medios de abertura.
NZ553063A (en) 2004-08-23 2010-11-26 Nestec Sa Capsule for preparing and delivering a drink by injecting a pressurized fluid into the capsule
DK1654966T3 (da) * 2004-10-25 2007-02-19 Nestec Sa Kapsel med forseglingsmidler
ATE391445T1 (de) * 2005-02-07 2008-04-15 Nestec Sa Vorrichtung zur herstellung eines getränks aus einer kapsel durch einspritzen einer unter druck stehenden flüssigkeit
CA2616649C (en) * 2005-08-11 2010-05-04 The Procter & Gamble Company Closing mechanism for brewing device
PL2162653T3 (pl) * 2007-05-16 2011-11-30 Nestec Sa Urządzenie sterownicze posiadające zawór perystaltyczny dla automatu do przygotowywania napojów
US7802514B2 (en) * 2007-06-05 2010-09-28 Uni-Splendor Corp. Locking structure of hot beverage machine with steam sealing device
US8431175B2 (en) * 2007-06-05 2013-04-30 Nestec S.A. Method for preparing a beverage or food liquid and system using brewing centrifugal force
PL2071987T3 (pl) * 2007-12-18 2010-09-30 Nestec Sa Urządzenie do przyrządzania napojów zawierające regulowany mechanizm zamykający
US9021938B2 (en) * 2008-07-25 2015-05-05 Gideon Duvall System and method for brewing beverages
ITBS20080164A1 (it) * 2008-09-02 2010-03-03 Girmi Spa Braccetto porta-caffè per una macchina per il caffè e macchina per il caffè a caricamento manuale
DE102009011411B4 (de) * 2009-03-03 2014-09-18 Neoperl Gmbh Sanitäre Schlauchkupplung
US8895095B2 (en) * 2010-03-11 2014-11-25 Hamilton Beach Brands, Inc. Beverage brewing apparatus with a filter carrier receiver
US9370272B2 (en) * 2011-01-31 2016-06-21 Nestec S.A. Beverage production machine comprising features to facilitate capsule loading and unloading

Also Published As

Publication number Publication date
IN2015DN02495A (uk) 2015-09-11
BR112015008457A2 (pt) 2017-07-04
SG11201502090RA (en) 2015-05-28
PH12015500762A1 (en) 2015-06-08
CN104754993A (zh) 2015-07-01
EP2911557A1 (en) 2015-09-02
CA2885897A1 (en) 2014-05-01
RU2015119486A (ru) 2016-12-20
US20150250351A1 (en) 2015-09-10
WO2014063992A1 (en) 2014-05-01
KR20150073200A (ko) 2015-06-30
JP2015536706A (ja) 2015-12-24
AR093165A1 (es) 2015-05-20
AU2013336828A1 (en) 2015-04-02
CL2015000935A1 (es) 2015-07-10
MX2015004704A (es) 2015-07-23
ZA201503647B (en) 2017-11-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11116355B2 (en) Beverage machine with an ergonomic user-interface
JP6998299B2 (ja) 人間工学的排出口を備えた飲料マシン
JP6126686B2 (ja) 飲料調製用原材料カプセル
EP3035831B1 (en) A food or beverage preparation machine with detachable brewing unit
JP6126205B2 (ja) 飲料調製用原材料カプセル
US10470603B2 (en) Brewing unit for a food preparation machine
UA115568C2 (uk) Блок заварювання для приготування харчового продукту
EP2892399B1 (en) A food preparation machine with safety feature
US10285533B2 (en) Food preparation system