BG62346B1 - Метод и система за сигнализиране на селективно повикване скомбинирано персонално повикване с широк обхват на действие ивисокоскоростно предаване на данни чрез радиотелефонниприемопредавателни станции - Google Patents

Метод и система за сигнализиране на селективно повикване скомбинирано персонално повикване с широк обхват на действие ивисокоскоростно предаване на данни чрез радиотелефонниприемопредавателни станции Download PDF

Info

Publication number
BG62346B1
BG62346B1 BG99745A BG9974595A BG62346B1 BG 62346 B1 BG62346 B1 BG 62346B1 BG 99745 A BG99745 A BG 99745A BG 9974595 A BG9974595 A BG 9974595A BG 62346 B1 BG62346 B1 BG 62346B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
message
personal call
call
personal
paging
Prior art date
Application number
BG99745A
Other languages
English (en)
Other versions
BG99745A (bg
Inventor
Walter L. Davis
Original Assignee
Motorola
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola filed Critical Motorola
Publication of BG99745A publication Critical patent/BG99745A/bg
Publication of BG62346B1 publication Critical patent/BG62346B1/bg

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W84/00Network topologies
    • H04W84/02Hierarchically pre-organised networks, e.g. paging networks, cellular networks, WLAN [Wireless Local Area Network] or WLL [Wireless Local Loop]
    • H04W84/022One-way selective calling networks, e.g. wide area paging

Description

Област на техниката
Изобретението се отнася до комбинация от система за персонално повикване и радиотелефонна система и по-специално до метод и устройство за високоскоростно предаване на по-дълги съобщения към радиоприемник на персонално повикване, свързан към радиотелефонна приемо-предавателна станция.
Предшестващо състояние на техниката
Системите за селективно повикване (например системи за персонално повикване или т.н. пейджинг системи) осигуряват еднопосочна радиочестотна връзка за съобщения за селективно повикване, наречени пейджинг съобщения, от подател на съобщение до приемник на селективно повикване (пейджър). Подателят на съобщението се свързва през системата на обществената комутируема телефонна мрежа или други входящи интерфейсни средства за предаване към системата за персонално повикване, и предава информацията на съобщението на терминал за персонално повикване. Информацията на съобщението се кодира в конвенционален сигнален протокол, модулиран с носещ сигнал, и се предава като радиочестотен сигнал към приемника на персонално повикване. Приемникът на персонално повикване получава сигнала, демодулира го, за да възстанови (открие) съобщението и да го предостави на потребителя на приемника.
Ефирното време е много ценно в системите за селективно повикване. Фирмите, предлагащи услугите на системите за селективно повикване, желаят да предоставят услугите на голям брой абонати (потребители на приемниците), за да постигнат високи приходи. С кратки речеви (звукови) и цифрови съобщения дължината на съобщението не оказва влияние върху пропускателната способност на съобщението. Буквено-цифровите съобщения обаче могат да създадат известни трудности. Устройствата за въвеждане на пейджинг съобщения, съдържащи буквено-цифрови символи, включват персонални компютри, които могат 5 да генерират изключително дълги съобщения.
В допълнение, подателите могат да желаят да изпратят по-дълги речеви съобщения, графични изображения и факсимилни съобщения.
За да се увеличи пропускателната οποί 0 собност на по-дългите съобщения, скоростта на предаване на данните на системата за персонално повикване може да се увеличи. Все още скоростта на предаване на данните обаче, има ограничения, наложени от изпълнението 15 на системите за персонално повикване с широк обхват на действие. Например междусимволните смущения, генерирани вследствие неколкократното изкривяване, стават значителен ограничаващ фактор в системи за персонално 20 повикване, предаващи едновременно, когато скоростта на предаване на данните се увеличи над 6 КЬ за s.
Скоростта на предаване на данните има ограничения, наложени от държавни управля25 ващи институции като Федералната комисия за съобщенията (ФКС) на САЩ. Например вътрешноканалните смущения могат да се генерират от сигналите с висока скорост на предаване, а ФКС да определи максималната мощ30 ност на емисиите на сигналите, ако вътрешноканалните смущения нараснат над определено ниво.
Необходима е схема за предаване на данни с висока скорост за работа с прекомерно 35 дълги буквено-цифрови, речеви, графични и максимални съобщения за селективно повикване.
Техническа същност на изобретението
Съгласно едно изпълнение на изобретението е предвиден метод за предаване на съобщения в система за персонално повикване, който включва следната последователност от 45 действия: приемане на информацията на съобщението; определяне дали информацията на съобщението е с дължина, по-голяма от предварително зададена дължина; съхраняване на информацията на съобщението в памет, ако 50 неговата дължина е по-голяма от предварително зададената; предаване на предварително зададено съобщение до викания абонат през първо комуникационно трасе, като предварително зададеното съобщение индикира, че информацията на съобщението е съхранена в памет. Методът включва също така и следните действия: свързване на викания абонат през второ комуникационно трасе; откриване и извеждане на информацията на съобщението от паметта и предаването му, към абоната на системата за персонално повикване през второто комуникационно трасе.
Съгласно друго изпълнение на изобретението е предвиден приемник на селективно повикване, включващ средства за приемане на сигнали за персонално повикване от терминал за персонално повикване през първо комуникационно трасе, декодиращи средства, свързани към радиочестотни приемащи средства, за декодиране на сигналите за селективно повикване за възстановяване на пейджинг съобщение, средства за определяне дали съобщението е предварително зададено пейджинг съобщение и управляващи средства за свързване към терминала за персонално повикване през второ комуникационно трасе, в случай че съобщението е предварително зададеното пейджинг съобщение.
Кратко описание на фигурите
Фигура 1 представлява схема на комбинация от система за персонално повикване и безжична телефонна система в съответствие с едно предпочитано примерно изпълнение на изобретението.
Фигура 2 и 3 - блокови схеми на алгоритъма на действие на терминала за персонално повикване в комбинираната система за персонално повикване с безжична телефонна система от фиг. 1 в съответствие с предпочитаното примерно изпълнение на изобретението.
Фигура 4 е блокова схема на комбинация от приемник на персонално повикване (пейджър) и безжичен телефонен приемо-предавател съгласно фиг. 1 в съответствие с предпочитаното примерно изпълнение на изобретението.
Фигура 5 представлява схема на последователността от операции на процесора на съобщенията за персонално повикване в комбинация от приемник на персонално повикване и безжичен телефон приемо-предавател съгласно фиг. 4 в съответствие с предпочитаното примерно изпълнение на изобретението.
Подробно описание на изобретението
Съгласно фиг. 1 системата за сигнализиране на селективно повикване съчетава комуникации през първо комуникационно трасе като система за персонално повикване 10 с широк обхват на действие и второ комуникационно трасе, като безжична телефонна система 15, и използва обществената комутируема телефонна мрежа (ОКТМ) 20 за връзка помежду им. Подателят на съобщението използва устройство за въвеждане на пейджинг съобщение 25, за да въведе информацията за персонално повикване посредством обществената комутируема телефонна мрежа 20 за предаване към абоната на системата за персонално повикване 10.
Обикновено устройството за въвеждане на съобщения 25 е телефон за въвеждане на речева (звукова) или цифрова информация. Устройството за въвеждане на съобщения 25 може също така да включва устройство за обработка на данни като компютърен терминал за генериране на информация за персонално повикване, включваща графична, факсимилна или буквено-цифрова информация.
Подателят съставя съобщението, което трябва да се предаде като информация за персонално повикване, на компютърен терминал, след което повиква през модел или друго устройство номера за достъп до системата за персонално повикване 10, свързвайки по този начин устройството за въвеждане на съобщения 25 към телефонния мрежов интерфейс 30 на системата за персонално повикване 10 през трасето 20а на обществената комутируема телефонна мрежа. След това информацията за персонално повикване се подава от устройството за въвеждане на пейджинг съобщения 25 към телефонния мрежов интерфейс 30 и след това към терминала за персонално повикване 32 за обработка. Терминалът 32 се обръща към базата данни на абонатите 34 за получаване на адреса на абоната, който се присъединява към информацията за персонално повикване, с което се оформя пейджинг съобщение. След това терминалът 32 подава съобщението в блока за подреждане на съобщенията в опашка 36 за по-късно предаване.
Пейджинг съобщенията, съхранени в бло ка за подреждане на съобщенията в опашка 36, се извеждат последователно чрез терминала за персонално повикване 32 и се подават към предавателите на персонално повикване 38 за излъчване като сигнали за селективно повикване. Системата за персонално повикване с широк обхват на действие обикновено включва няколко предавателя, които едновременно предават сигналите за персонално повикване, за да се увеличи вероятността за получаване на съобщението. За предотвратяване на прекомерните между символ ни смущения, генерирани вследствие на неколкократното изкривяване, скоростта на предаване на сигналите за персонално повикване се поддържа под 6 КЬ за секунда.
Сигналите за селективно повикване, предавани от системата за персонално повикване 10, се приемат от комбиниран приемник на персонално повикване (пейджър) с радиотелефон като комбинация от пейджър и безжичен телефонен приемо-предавател 40. Приемникът получава сигналите за селективно повикване, а безжичният телефонен приемопредавател, такъв като второ поколение безжични телефонни приемопредаватели (СТ-2), може да се свърже към обществената комутируема телефонна мрежа 20 през безжичната телефонна система 15.
В съответствие с изобретението терминалът за персонално повикване 32 определя кои съобщения са прекалено дълги. Прекалено дългите съобщения се съхраняват във временна памет на съобщенията 42 за последователно извеждане от нея. Терминалът 32 генерира предварително зададено пеиджинг съобщение, което след това се предава чрез предавателя 38 към комбинирания приемо-предавател 40. След приемане на предварително зададеното пейджинг съобщение, безжичният приемо-предавател се свързва с най-близката местна повикваща телефонна станция на безжичната телефонна система 15 чрез предаване на сигнал към местния приемо-предавател на повиквания 50, включващ приемник 50а и предавател 50в. Сигналите, приети от приемника 50а, се предават за обработка на контролер на повиквания 52. След като се свържат, комбинираният пейджър/безжичен телефон 40 подава сигнал към контролера на повикванията 52 за свързване към обществената телефонна комутируема мрежа 20 през телефонен мрежов интерфейс 54 и извикване на системата за персо нално повикване 10 на трасе 20в. Веднага след като контролерът на повикванията 52 се свърже с терминала за персонално повикване 32, по-дългото съобщение се извежда от временната памет на съобщенията 42 и се предава към комбинираните пейджър и безжичен телефон 40.
Друга алтернативна възможност е второто комуникационно трасе да бъде клетъчна телефонна система, включваща базови участъци за свързване на клетъчни телефони към обществената комутируема телефонна мрежа 20. Пейджърът би могъл да се комбинира с клетъчен телефон за свързване към терминала за персонално повикване 32 през клетъчната телефонна система.
Съгласно фиг. 2, схемата на алгоритъма на действие на терминала за персонално повикване 32 изобразява маршрута за въвеждане на съобщението. След стартиране 100, процесът на обработка контролира телефонния мрежов интерфейс 30 (фиг. 1) за изчакване приемането на входящото повикване 102 от устройството за въвеждане на съобщения 25 (фиг. 1). Когато се приеме входящото повикване 102, терминалът 32 генерира звуков промпт 104, поканващ повикващия (т.е. подателя на съобщението) да въведе съобщението, следвано от сигнал за “край”. Сигналът “край” показва края на съобщението. Терминалът на персонално повикване 32 обработва входящото съобщение 106, като се получи сигнал за “край” 108.
По-нататък идентификационният код на абоната се повиква от базата данни за абонатите 34 (фиг. 1) 110. Дължината на съобщението се измерва и ако тя не е по-голяма от предварително зададената дължина 112, повикването се обработва чрез използването на конвенционални протоколи за персонално повикване 114. След това пейджинг съобщението се предава 118 към блока за подреждане на съобщенията в опашка 36 на системата за персонално повикване 10 (фиг. 1) и процесът се връща към първоначално свободен кръг за изчакване приемането на следващото входящо повикване 102.
Ако дължината на съобщението е поголяма от предварително зададената дължина 112, се проверява дали в съобщението има грешки 120. Ако в съобщението има грешки 120, процесът се връща, за да се произведе звуков промпт 104, поканващ повикващия да въведе отново съобщението. Ако в съобщението няма грешки, то заедно с идентификационния код на абоната се съхранява 122 във временната памет на съобщенията 42 (фиг. 1). Терминалът 32 генерира предварително зададено пейджинг съобщение, включващо адрес, съответстващ на запаметения идентификационен код на абоната и едно предварително зададено съобщение 124. Предварително зададеното пейджинг съобщение, когато се приеме от комбинирания приемопредавател 40 (фиг.1), индикира, че по-дългото съобщение се съхранява във временната памет на съобщенията 42. Алтернативно, един адрес, съответстващ на идентификационния код на абоната, който е определен да индикира съхранението на подългото съобщение, може да се инкорпорира в предварително зададеното пейджинг съобщение. След това предварително зададено пейджинг съобщение се изпраща 118 към блока за подреждане на съобщенията в опашка 36 на системата за персонално повикване 10 (фиг. 1) за последващо излъчване.
Фиг. 3 представлява блокова схема на алгоритъма на действие на терминала 32 за реда на извеждане на съобщението в съответствие с предпочитаното примерно изпълнение на изобретението. След стартиране 150, терминалът 32 контролира телефонния мрежов интерфейс 30 (фиг. 1) за изчакване приемането на сигнал за извеждане на съобщението 152. Когато се детектира искане за извеждане на съобщението 152, се генерира тонален сигналотговор 154 и полученият сигнал се проверява дали е получен с предварително зададен защитен идентификационен код 156.
Ако защитният идентификационен код не е получен в предварително зададено време 156, терминалът за персонално повикване прекъсва, чрез което прекратява повикването. Ако защитният идентификационен код се получи 156, съобщението, което трябва да се изведе от временната памет 42 на съобщенията (фиг. 1), се идентифицира чрез идентификационния код на абоната 160, получен заедно със защитния идентификационен код. Идентифицираното съобщение се извежда 162 и предава през телефонните линии 164 към безжичния телефонен приемо-предавател и след това на потребителя на приемника. Съществуващите СТ-2 линии за радиовръзка могат да поддържат скорости на предаване на дуплексни данни от 32 Kb/s, а в близко бъдеще ще могат да поддържат еднопосочни предавания със скорост 64 Kb/s. Това позволява предаване с висока скорост на прекалено дълги съобщения към комбинацията от пейджър и безжичен телефонен приемо-предавател чрез използване на безжични телефонни връзки.
Съобщението се предава 164, докато се детектира неговият край. Когато се детектира краят на съобщението 166, процесът на обработка изчаква индикация от безжичния телефон, че съобщението е получено без грешки 168. Ако съобщението е получено с грешки 168, то се предава 164.
Ако съобщението е получено без грешки 168, терминалът за персонално повикване 32 (фиг. 1) изпраща сигнал за край и прекъсва 170. След това терминалът изтрива 172 съобщението от временната памет на съобщенията 42 (фиг. 1) и процесът се връща за изчакване на следващия сигнал за извеждане на съобщение 152.
Съгласно фиг. 4 комбинираният приемник за персонално повикване с безжичен телефонен приемо-предавател 40 (фиг. 1) съгласно предпочитаното примерно изпълнение на изобретението включва блок за приемане на персонално повикване 200, блок на безжичен телефонен приемо-предавател 205 и блок за управление на дисплея 210. Блокът за приемане на персонално повикване 200 включва антена 212 за приемане на сигнали за персонално повикване, радиоприемник, настроен на честота на канала за персонално повикване 214, свързан към антената за демодулиране на сигналите за персонално повикване и селективен декодер 216 за декодиране на демодулирания сигнал за възстановяване на излъченото пейджинг съобщение.
Декодираното съобщение се изпраща към процеса на съобщенията и контролера на дисплея 220 за обработка. Чрез конвенционални операции декодираното съобщение се съхранява в памет на съобщенията 222 е потребителят (абонатът) се известява посредством устройство за сигнализация 224, че е получено пейджинг съобщение. Потребителят може да задейства контролерите на потребителя и дисплея 226 за извеждане на съобщението от паметта 222 и показването й на дисплея на съобщенията 228. Контролерите 226 могат да уп равляват дисплея (екрана на съобщенията) или да променят параметрите на приемане по известен за специалистите в областта начин.
Работата на блока на безжичния телефонен приемо-предавател 205 се управлява от телефонната управляваща логическа схема 230. Антена 232 се използва за традиционно приемане и предаване на сигнали. Антената 232 е свързана към превключвател 234 на режим за приемане и предаване, който се управлява от телефонната управляваща логическа схема 230. В едното положение превключвателят 234 свързва антената 232 към радиочестотния приемник на телефонния канал за обработка на получените радиочестотни сигнали и за предаването им към телефонната управляваща логическа схема 230. Във второто положение превключвателят 240 свързва антената 232 с телефонния канален предавател 240, който обработва сигналите, получени от телефонната управляваща логическа схема 230, за излъчване като радиочестотен сигнал от антената 232.
В едно алтернативно примерно изпълнение към приемника 236 може да се свърже високоговорител, а към предавателя 240 - микрофон 242 за работа като конвенционален безжичен телефон. В алтернативното примерно изпълнение приемникът 236 осигурява звуковите компоненти на сигналите към високоговорителя, а цифровите компоненти на сигналите - към телефонната управляваща логическа схема 230. Предавателят 240 ще обработи звуковите сигнали, приети от микрофона 242, и цифровите сигнали, приети от телефонната управляваща логическа схема 230, за излъчване от антената 232.
В съответствие с изобретението телефонната управляваща логическа схема 230 се свързва към процесора на съобщенията 220 за подобрено приемане на по-дългите съобщения. Когато процесорът на съобщенията 220 детектира предварително зададено декодирано пейъджинг съобщение, телефонната управляваща логическа схема 230 подава сигнал за повиканите на терминала за персонално повикване 32 чрез предаване на сигналите към местния приемопредавател на повиквания 50 (фиг. 1). Веднага щом телефонната управляваща логическа схема 230 се свърже към терминала 32 (фиг. 1), едно по-дълго съобщение се извежда чрез терминала 32, получено чрез радиочестотния приемник на телефонни канали 236 и изпратено към процесора на съобщенията 220 чрез телефонната управляваща логическа схема 230. След това по-дългото съобщение се съхранява в паметта на съобщенията 222 и потребителят се известява за полученото съобщение посредством устройството за сигнализация 224. По този начин извеждането на съобщението посредством безжична телефонна връзка може да е автоматично и прозрачно за потребителя. Алтернативно, процесорът на съобщенията 220 може са извести потребителя, когато се получи предварително определено съобщение, че потребителят трябва да се придвижи до местната станция на безжичната телефонна система, за да получи съобщението.
На фиг. 5 е показана блоковата схема на действие на процесора на съобщенията и контролера на дисплея 220 (фиг. 4) в съответствие с предпочитаното примерно изпълнение. След стартиране 300 процесорът на съобщенията 220 изчаква приемането на декодирано съобщение за персонално повикване 302, предадено от селективния декодера 216 (фиг. 4). когато се получи съобщение за селективно повикване 302, в процеса на обработка се определя дали полученото съобщение е предварително зададеното пейджинг съобщение 304, индикиращо, че по-дълго съобщение се съхранява във временната памет на съобщенията 42 (фиг. 1).
Ако декодираното съобщение не е предварително зададеното пейджинг съобщение 304, съобщението се съхранява 306 в паметта на съобщенията 222 и потребителят се известява чрез устройството за сигнализация 224 (фиг. 4) по начин, добре известен на специалистите в областта. От друга страна, ако се детектира предварително зададеното пейджинг съобщение 304, процесорът на съобщенията 220 в съответствие с предпочитаното примерно изпълнение на изобретението, се свързва с блока на безжичния телефонен приемо-предавател 205 (фиг. 4), за да определи 308 когато комбинираният пейджър с безжичен телефонен приемо-предавател 40 е в обхвата на местната повикваща телефонна станция 50 (фиг. 1).
Съгласно предпочитаното примерно изпълнение системата действа автоматично и е понятна за потребителя. По-дългото съобщение се извежда от системата за персонално повикване и се съхранява в паметта на съоб щенията 222 (фиг. 4) q преди потребителят да бъде уведомен, че е изпратено съобщение. Алтернативно потребителят може да бъде предупредена 307 чрез инструкция, че съобщението изчаква да бъде изведено, и че потребителят трябва да се отправи до най-близката местна телефонна станция.
Когато потребителят е в рамките на обхвата на местната телефонна станция 308, процесорът на съобщенията 220 подава сигнал 310 на телефонната управляваща логическа схема 230 (фиг. 4) за свързване с терминала на персонално повикване 32 (фиг. 1). Ако след извикването 310 на терминала 32 (фиг. 1) в рамките на предварително зададено време не се получи тотален сигнал - отговор 312, процесът на обработка се връща, за да определи дали комбинираният с безжичен телефон пейджър е все още в обхвата на местната повикваща телефонна станция 308.
Когато се получи тотален сигнал отговор, процесът на съобщенията 220 генерира сигнал за извеждане на съобщението 314, включващ защитния идентификационен код и идентификационния код на абоната, съответстващи на приемника на персонално повикване, и го подава към блока на безжичния телефонен 205 за излъчване. Защитният идентификационен код предотвратява неразрешен достъп до съобщенията, съхранени във временната памет на съобщенията 42 (фиг. 1). След това процесът на съобщенията приема съобщението 316, изведено от временната памет на съобщенията 42 чрез терминала 32 и го изпраща на комбинирания пейджър 40 чрез обществената комутируема телефонна мрежа 20 и безжичната телефонна система 15 с висока скорост на предаване на данните (например 32 или 64 Kb/s). По този начин за време, много по-кратко от ефирното време, необходимо за изпращането на прекомерно дълги съобщения от системата за персонално повикване 10, съобщението може да бъде изведено 316 със сигнал “край”, индикиращ край на съобщението 318.
Изобретението осигурява също така допълнително предимство, позволявайки на процесора на съобщенията 220 да използва конвенционални средства за откриване и корекция на грешки с изпреварване, за да се определи дали съобщението се получава с грешки 320, и да се подаде сигнал на терминала за персонално повикване 32 за повторно изпращане на съобщението 322 или на части от него, ако се открие подправяне на данни или грешки. Когато съобщението се получава без грешки 320, то се съхранява 306 в паметта на съобщенията 222 и потребителят се известява, че е получено съобщение.
Осигурена е комбинация от пейджинг система и безжична телефонна система, която съчетава най-добрите характеристики на двете системи за обезпечаване на повишена пропускателна способност на персоналните повиквания чрез възможността за изпращане на подълги съобщения без прекалено натоварване на системата за персонално повикване. Пейджинг системата осигурява обичайните действия за персонално повикване и предава кратки съобщения до потребителя, докато безжичната телефонна връзка, която работи с повисока скорост на предаване на данните, се използване за предаване на дълги съобщения до потребителя по достъпен до него начин.

Claims (10)

1. Метод за предаване на съобщения в система за персонално повикване, характеризиращ се с това, че се извършва: а) приемане на информацията на съобщението; б) определяне дали информацията на съобщението е с дължина по-голяма от предварително зададена дължина, на съобщението; в) съхраняване на информацията на съобщението в памет (42), ако неговата дължина е по-голяма от предварително зададената; г) предаване на предварително зададено съобщение до приемник на персонално повикване (40) през първо комуникационно трасе, като предварително зададеното съобщение индикира, че информацията на съобщението е съхранена в памет (42); д) автоматично свързване към приемника на персонално повикване (40) през второ безжично комуникационно трасе в отговор на предварително зададеното съобщение; е) завеждане на информацията на съобщението от паметта и ж) предаване на информацията на съобщението към приемника на персонално повикване (40) през второто комуникационно трасе.
2. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че след действието (б) за определяне дължината на съобщението, се включва действие (61) за предаване към приемника на персонално повикване (40) през първото комуникационно трасе на пеиджинг съобщение, включващо информацията на съобщението, ако информацията на съобщението не е с по-голяма дължина от предварително зададената.
3. Метод съгласно претенция 2, характеризиращ се с това, че пейджинг съобщението, включващо информацията на съобщението, се предава към приемника на персонално повикване (40) чрез първото комуникационно трасе с една скорост на предаване на данните, а предаването на информацията на съобщението до приемника на персонално повикване (40) чрез второто комуникационно трасе е с друга скорост на предаване на данните.
4. Метод съгласно коя да е от предходните претенции, характеризиращ се с това, че второто комуникационно трасе се използва чрез включване на клетъчна телефонна система (15), свързана към телефонната мрежа (20).
5. Метод съгласно която и да е от предходните претенции, характеризиращ се с това, че второто комуникационно трасе се използва чрез включване на безжична телефонна система (15), свързана към телефонната мрежа (20).
6. Система за сигнализиране на селективно повикване, съдържаща множество приемници на селективно повикване с възможност да излъчват сигнал за извеждане на съобщение, характеризираща се с това, че съдържа телефонен интерфейс (30) за приемане на съобщения за персонално повикване с прекомерно голяма дължина, терминал за персонално повикване (32), свързан към телефонния интерфейс (30) за определяне дали съобщенията за персонално повикване са прекомерно дълги съобщения и за генериране на предварително зададено съобщение за селективно повикване, ако едно съобщение за персонално повикване е прекалено дълго, при което към терминала за персонално повикване (32) са свързани съответно временна памет на съобщенията (42) за съхраняване на прекомерно дългите съобщения и средства за предаване (38) за безжично предаване на сигналите за селективно повикване, които не са прекомерно дълги, както и на прекомерно дългите съобщения за персонално повикване, при което споменатият терминал за персонално повикване (32) извежда едно от споменатите прекомерно дълги съобщения за персонално повикване, съхранени в споменатата памет (42), в отговор на сигнал за извеждане на съобщението, подаден от приемник на селективно повикване и приет от терминала за персонално повикване.
7. Система съгласно претенция 6, характеризираща се с това, че телефонният интерфейс (30) съдържа средства за приемане (200) на съобщения за персонално повикване и средства за приемане на сигнали за извеждане на съобщения.
8. Приемник на селективно повикване, характеризиращ се с това, че съдържа средства за приемане на сигнали за персонално повикване (236) от терминал за персонално повикване през първо комуникационно трасе, средства за декодиране (216), свързани към радиочестотни приемници (200) за декодиране на сигналите за персонално повикване и възстановяване на пейджинг съобщение, средства (200) за определяне дали пейджинг съобщението е предварително зададено съобщение и управляващо средство (52) за автоматично свързване към терминала за персонално повикване (32) през второ безжично комуникационно трасе в отговор на средствата за определяне (220), указващи, че пейджинг съобщението е предварително зададеното съобщение.
9. Приемник съгласно претенция 8, характеризиращ се с това, че второто комуникационно трасе включва радиотелефонна система (15), а управляващото средство (52) съдържа средства за свързване към радиотелефонната система (15) и средства за свързване (54) на радиотелефонната система към терминала за персонално повикване (32).
10. Приемник съгласно претенция 8, характеризиращ се с това, че е в комбинация с приемо-предавателни средства (40) за свързване към местен приемо-предавател (50) на безжична телефонна система, и в който управляващото средство (52) е свързано към средствата за определяне (220) и приемо-предавателните средства (40), за свързване на приемо-предавателните средства (40) към местен приемо-предавател на безжична телефонна система за свързване с терминала за персонално повикване (32) в отговор на средствата за определяне (220), че съобщението е предварително зададеното съобщение.
BG99745A 1992-11-27 1995-06-26 Метод и система за сигнализиране на селективно повикване скомбинирано персонално повикване с широк обхват на действие ивисокоскоростно предаване на данни чрез радиотелефонниприемопредавателни станции BG62346B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/982,341 US5392452A (en) 1992-11-27 1992-11-27 Selective call signaling system with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers
PCT/US1993/011398 WO1994013070A1 (en) 1992-11-27 1993-11-23 Selective call signaling system and method with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG99745A BG99745A (bg) 1995-12-29
BG62346B1 true BG62346B1 (bg) 1999-08-31

Family

ID=25529063

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG99745A BG62346B1 (bg) 1992-11-27 1995-06-26 Метод и система за сигнализиране на селективно повикване скомбинирано персонално повикване с широк обхват на действие ивисокоскоростно предаване на данни чрез радиотелефонниприемопредавателни станции

Country Status (23)

Country Link
US (1) US5392452A (bg)
EP (1) EP0671084B1 (bg)
JP (1) JPH08504068A (bg)
KR (1) KR0149947B1 (bg)
CN (1) CN1044545C (bg)
AT (1) ATE231665T1 (bg)
AU (1) AU673221B2 (bg)
BG (1) BG62346B1 (bg)
BR (1) BR9307540A (bg)
CA (1) CA2149880C (bg)
CZ (1) CZ286671B6 (bg)
DE (1) DE69332656T2 (bg)
DK (1) DK0671084T3 (bg)
ES (1) ES2191026T3 (bg)
FI (1) FI952577A (bg)
HU (1) HUT73106A (bg)
NO (1) NO952099L (bg)
NZ (1) NZ258484A (bg)
PL (1) PL173833B1 (bg)
RU (1) RU2110152C1 (bg)
SK (1) SK280489B6 (bg)
TW (1) TW235391B (bg)
WO (1) WO1994013070A1 (bg)

Families Citing this family (68)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5388101A (en) * 1992-10-26 1995-02-07 Eon Corporation Interactive nationwide data service communication system for stationary and mobile battery operated subscriber units
US5590403A (en) * 1992-11-12 1996-12-31 Destineer Corporation Method and system for efficiently providing two way communication between a central network and mobile unit
WO1994013102A1 (en) * 1992-11-27 1994-06-09 Io Research Pty. Limited Distributed database system and database receiver therefor
US5845202A (en) * 1992-11-27 1998-12-01 Motorola, Inc. Method and apparatus for acknowledge back signaling using a radio telephone system
US6009309A (en) * 1993-05-04 1999-12-28 Motorola, Inc. Method of operation a combination radiotelephone and paging device and method of operation
US5526398A (en) * 1993-05-04 1996-06-11 Motorola, Inc. Method of operating a combination radiotelephone and paging device
JP2731711B2 (ja) * 1993-11-19 1998-03-25 日本電気株式会社 無線選択呼出機能付き携帯電話機
US6427064B1 (en) 1994-01-05 2002-07-30 Daniel A. Henderson Method and apparatus for maintaining a database in a portable communication device
US6278862B1 (en) 1994-01-05 2001-08-21 Daniel A. Henderson Method and apparatus for enhancing the efficient communication of information in an alphanumeric paging network
AU1995495A (en) * 1994-03-22 1995-10-09 Mobile Telecommunication Technologies Data transmission in a mixed mobile cellular/paging radio system
US5933478A (en) * 1994-09-28 1999-08-03 Hitachi, Ltd. Data transfer system and handheld terminal device used therefor
US5537415A (en) * 1994-11-08 1996-07-16 Microsoft Corporation Multi-channel personal messaging unit
FI100444B (fi) * 1995-02-20 1997-11-28 Nokia Mobile Phones Ltd Tiedonsiirtomenetelmä ja -järjestelmä
US5715243A (en) * 1995-03-27 1998-02-03 Hewlett-Packard Company Information service provider for transmitting multiple rate wireless information
CN1043116C (zh) * 1995-05-08 1999-04-21 北京海淀三足通讯技术公司 双向文字移动通讯系统及通讯方法
CN1047275C (zh) * 1995-05-08 1999-12-08 北京三足通讯技术公司 双向文字移动通信终端
AU705213B2 (en) * 1995-06-06 1999-05-20 Terion, Inc. Determining propagating and clear frequency in wireless data communications network
US5734963A (en) * 1995-06-06 1998-03-31 Flash Comm, Inc. Remote initiated messaging apparatus and method in a two way wireless data communications network
US5765112A (en) * 1995-06-06 1998-06-09 Flash Comm. Inc. Low cost wide area network for data communication using outbound message specifying inbound message time and frequency
US5659891A (en) * 1995-06-07 1997-08-19 Mobile Telecommunication Technologies Multicarrier techniques in bandlimited channels
KR0165210B1 (ko) * 1995-06-26 1999-02-01 김광호 무선호출수신기의 음성호출장치 및 방법
US5706331A (en) * 1995-08-22 1998-01-06 Motorola, Inc. System and method for selecting a subsystem for message traffic in an integrated communication network
US5850517A (en) * 1995-08-31 1998-12-15 Oracle Corporation Communication link for client-server having agent which sends plurality of requests independent of client and receives information from the server independent of the server
US5898904A (en) * 1995-10-13 1999-04-27 General Wireless Communications, Inc. Two-way wireless data network having a transmitter having a range greater than portions of the service areas
US5701337A (en) * 1995-12-27 1997-12-23 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) System and method for implementing a combined mobile phone and pager in a telecommunications network
US5828949A (en) * 1995-12-27 1998-10-27 Telefonaktiebologet Lm Ericsson (Publ) Radio telecommunications network and method of supporting operation of a combined mobile telephone and pager
US7035914B1 (en) 1996-01-26 2006-04-25 Simpleair Holdings, Inc. System and method for transmission of data
FI102346B1 (fi) 1996-02-05 1998-11-13 Nokia Telecommunications Oy Lyhytsanomien jonotusmekanismi
FI102343B (fi) 1996-02-20 1998-11-13 Sonera Oyj Järjestelmä ja menetelmä datan lähettämiseksi
US7088990B1 (en) * 1996-02-26 2006-08-08 Nokia Mobile Phones, Ltd. Communication network terminal supporting a plurality of applications
SG76492A1 (en) * 1996-03-01 2000-11-21 Motorola Inc Selective call receiver and system
US5822700A (en) * 1996-04-18 1998-10-13 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Flow control of short message service messages in a cellular telephone network
US5890063A (en) * 1996-06-03 1999-03-30 Ericsson Inc. Downloading of routing numbers to donor switches within a telecommunications network
FI103546B1 (fi) * 1996-09-16 1999-07-15 Nokia Telecommunications Oy Datapalvelu matkaviestinverkossa
US6646542B1 (en) 1996-11-19 2003-11-11 Technology Patents, Llc Global paging system using packet-switched digital data network and remote country designation
JP2842422B2 (ja) * 1996-12-11 1999-01-06 日本電気株式会社 移動体通信システム及び移動通信装置
US6230009B1 (en) * 1996-12-27 2001-05-08 At&T Wireless Services, Inc. Method and apparatus for alerting a station in one network of a requested communication from a second network
FI102994B (fi) * 1997-01-07 1999-03-31 Nokia Telecommunications Oy Voimakkaasti läpäisevä hakusanoma tietoliikennejärjestelmässä
US6374101B1 (en) 1997-01-24 2002-04-16 Keyspan Technologies, Inc. Pager-based controller
US6829476B1 (en) 1997-01-24 2004-12-07 Lawrence J. Gelbein Pager-based gas valve controller
US5991633A (en) * 1997-02-07 1999-11-23 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson Method of dynamically controlling the length of a R-- DATA messages on a random access channel
US6628630B1 (en) * 1997-04-15 2003-09-30 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Spread spectrum communication method
US7005963B1 (en) 1997-05-21 2006-02-28 Scalisi Joseph F Call receiving method and apparatus having two-way text messaging and automatic retrieval of call numbers making calls to apparatus
CN1261498A (zh) 1997-05-21 2000-07-26 E·S·P·通讯股份有限公司 呼叫者产生记费的“仅由呼叫者”启动的双向无线通信的系统、方法和装置
PL206000B1 (pl) * 1997-05-30 2010-06-30 Qualcomm Inc Sposób powiadamiania terminala bezprzewodowego w systemie telekomunikacyjnym bezprzewodowym
US6111865A (en) * 1997-05-30 2000-08-29 Qualcomm Incorporated Dual channel slotted paging
US7047012B1 (en) * 1997-06-03 2006-05-16 Cingular Wireless Ii, Llc Method and system for providing access to a telecommunications network
US6061574A (en) * 1997-10-28 2000-05-09 Motorola, Inc. Method and apparatus in a wireless communication system for reducing errors caused by intersymbol interference during a simulcast transmission
US6081202A (en) * 1997-12-17 2000-06-27 Motorola, Inc. Method and apparatus for scheduling a message for a first messaging system and informing a subscriber unit about the message through a second messaging system
KR100275469B1 (ko) * 1998-01-12 2000-12-15 조정남 이동통신 단말기 및 무선호출 단말기사이의 단전문 서비스 방법
US5940756A (en) * 1998-02-27 1999-08-17 Motorola, Inc. Method for transmitting paging communication on a cellular communication system
WO1999044376A1 (en) * 1998-02-27 1999-09-02 Motorola Inc. Communication system and method for selecting alternative frequencies
US5940757A (en) * 1998-02-27 1999-08-17 Motorola, Inc. Communication system and method for selecting alternative frequencies
US6285873B1 (en) 1998-03-09 2001-09-04 Qualcomm Incorporated Method for generating a broadcast challenge value
US6240088B1 (en) * 1998-06-02 2001-05-29 Glenayre Electronics, Inc. Method for two-stage data transmission
US6308060B2 (en) 1998-06-15 2001-10-23 @Track Communications, Inc. Method and apparatus for providing a communication path using a paging network
US6449722B1 (en) * 1998-07-08 2002-09-10 Intel Corporation System and method for maintaining a virtual connection to a network node
US6678258B1 (en) * 1998-11-30 2004-01-13 Motorola, Inc. Method and apparatus for paging a communication unit in a packet data communication system
US6687285B1 (en) 1999-03-19 2004-02-03 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for supervising the performance of a quick paging channel in a dual event slotted paging system
EP1059816B1 (en) * 1999-06-08 2004-11-17 Lucent Technologies Inc. Signalling radio service requirements
US6549769B1 (en) * 1999-10-29 2003-04-15 Concerto Software, Inc. System and method for integrating text messaging to an outbound call system
US6470180B1 (en) * 2000-07-31 2002-10-22 Motorola, Inc. Exploiting a broadcast system to enhance a wireless gaming experience
US6453160B1 (en) * 2000-07-31 2002-09-17 Motorola, Inc. Exploiting a broadcast system to enhance a wireless gaming experience using position holders to replace data
GB2366949B (en) * 2000-09-15 2003-03-12 Motorola Inc Communication system and method for delivering control signalling and/or data messages
US7068610B2 (en) 2002-02-26 2006-06-27 Unruh Lincoln J System and method for reliable communications over multiple packet RF networks
US8629758B2 (en) 2011-01-04 2014-01-14 Critical Alert Systems, LLC System and method for transmitting messages received from a paging network on a paging device to electronic devices
US8831661B2 (en) * 2011-02-18 2014-09-09 Futurewei Technologies, Inc. Method, system and apparatus for contacting a target mobile station using a secondary connection
US8331960B1 (en) 2011-06-08 2012-12-11 Critical Alert Systems Llc Systems and methods for communicating with a paging network operations center through wireless cellular devices

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4490579A (en) * 1983-04-15 1984-12-25 Vanig Godoshian Auto-dialing pager receiver
GB8419003D0 (en) * 1984-07-25 1984-08-30 Racal Res Ltd Portable telephones
US4661972A (en) * 1985-02-18 1987-04-28 Nec Corporation Mobile telephone system for automatically paging absent mobile subscriber
GB2179823A (en) * 1985-08-28 1987-03-11 Philips Electronic Associated Communications system
JPS6392132A (ja) * 1986-10-06 1988-04-22 Toshiba Corp コ−ドレス電話装置
US4747122A (en) * 1986-10-27 1988-05-24 Mobile Communications Corporation Of America Mobile paging call back system and related method
JP2555054B2 (ja) * 1987-03-13 1996-11-20 株式会社日立製作所 移動通信用複合端末
US5249302A (en) * 1987-10-09 1993-09-28 Motorola, Inc. Mixed-mode transceiver system
US4885577A (en) * 1988-03-02 1989-12-05 Motorola, Inc. Paging system for providing a data message and a voice message to a unique address of a paging receiver
US5144648A (en) * 1989-08-30 1992-09-01 Mobile Telecommunication Technologies Method and apparatus for processing pages
GB9020964D0 (en) * 1990-09-26 1990-11-07 Plessey Telecomm Communication system
US5148473A (en) * 1991-08-30 1992-09-15 Motorola, Inc. Pager and radiotelephone apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
SK70095A3 (en) 1998-05-06
SK280489B6 (sk) 2000-02-14
CZ133695A3 (en) 1997-01-15
NZ258484A (en) 1995-10-26
HU9501551D0 (en) 1995-07-28
BG99745A (bg) 1995-12-29
HUT73106A (en) 1996-06-28
FI952577A0 (fi) 1995-05-26
DE69332656D1 (de) 2003-02-27
US5392452A (en) 1995-02-21
CA2149880A1 (en) 1994-06-09
NO952099D0 (no) 1995-05-29
PL173833B1 (pl) 1998-05-29
ATE231665T1 (de) 2003-02-15
CZ286671B6 (en) 2000-06-14
BR9307540A (pt) 1999-06-01
CN1095881A (zh) 1994-11-30
AU673221B2 (en) 1996-10-31
CA2149880C (en) 1999-04-13
AU5617794A (en) 1994-06-22
ES2191026T3 (es) 2003-09-01
TW235391B (bg) 1994-12-01
PL309247A1 (en) 1995-10-02
JPH08504068A (ja) 1996-04-30
CN1044545C (zh) 1999-08-04
EP0671084A1 (en) 1995-09-13
KR0149947B1 (ko) 1999-05-15
EP0671084B1 (en) 2003-01-22
EP0671084A4 (en) 1999-04-21
NO952099L (no) 1995-05-29
RU2110152C1 (ru) 1998-04-27
WO1994013070A1 (en) 1994-06-09
FI952577A (fi) 1995-05-26
DE69332656T2 (de) 2003-09-25
DK0671084T3 (da) 2003-05-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG62346B1 (bg) Метод и система за сигнализиране на селективно повикване скомбинирано персонално повикване с широк обхват на действие ивисокоскоростно предаване на данни чрез радиотелефонниприемопредавателни станции
CA1287379C (en) Speak back paging system
US5600703A (en) Method and apparatus for remotely retrieving messages intended for an acknowledge-back pager in a selective call communication system
US5845202A (en) Method and apparatus for acknowledge back signaling using a radio telephone system
JPH11502078A (ja) 無線通信システムにおいて通信される情報を編成および回復するための方法および装置
RU2153229C2 (ru) Способ и устройство для улучшения приема сообщений стационарным системным приемником
US5694454A (en) Apparatus for message re-transmission on demand
AU672270B2 (en) Paging system and method with acknowledge back signaling using a radio telephone system
KR101002208B1 (ko) 단말기에서의 메시지 송수신 방법
JP2001086562A (ja) 移動無線通信システム、移動無線通信用端末、及び移動無線通信用基地局
JPH06268586A (ja) 無線通信装置
EP0746132A2 (en) Paging system for a cordless telephone
JP2000023224A (ja) 無線呼出受信機の呼び出し方法、無線基地局及び無線呼出受信機
KR20030097429A (ko) 수신 확인 방법
WO1996035297A1 (en) A radio communication system for delivering a message
JPS60213138A (ja) パ−ソナル無線システムにおける個別呼出し受令機
KR20040094074A (ko) 음성메시지 선택 송수신기능이 구비된 통신단말기시스템및 그 제어방법