UA66187A - "kondor m96" self-loading pistol - Google Patents

"kondor m96" self-loading pistol Download PDF

Info

Publication number
UA66187A
UA66187A UA2003087597A UA2003087597A UA66187A UA 66187 A UA66187 A UA 66187A UA 2003087597 A UA2003087597 A UA 2003087597A UA 2003087597 A UA2003087597 A UA 2003087597A UA 66187 A UA66187 A UA 66187A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
barrel
shutter
casing
spring
frame
Prior art date
Application number
UA2003087597A
Other languages
English (en)
Other versions
UA66187C2 (en
Inventor
Yurii Vasyliovych Anokhin
Original Assignee
Yurii Vasyliovych Anokhin
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Yurii Vasyliovych Anokhin filed Critical Yurii Vasyliovych Anokhin
Priority to UA2003087597A priority Critical patent/UA66187C2/uk
Publication of UA66187A publication Critical patent/UA66187A/uk
Publication of UA66187C2 publication Critical patent/UA66187C2/uk

Links

Landscapes

  • Toys (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області озброєнь. Пістолет самозарядний з відкритим курком відноситься до класу 2 напівавтоматичній зброї. Тип роботи автоматики - вільний затвор з частковим гальмуванням. Має магазинну подачу патронів. Пістолет може бути використаний в армії, для підрозділів МВС і охорони, як індивідуальний засіб ближнього бою для нападу і захисту, а також як засіб індивідуального захисту з застосуванням патронів, що містять гумові кулі, газові, шумові і дробові заряди.
Аналогами по типу роботи автоматики є пістолет Макарова зразка 1951 року, пістолети "Форт-12", "Форт-14" 70 |інші пістолети, що мають аналогічний тип роботи автоматики.
Найбільш близький з аналогів - прототип - пістолет Браунінга зразка 1903 року, у якому тип роботи автоматики і спосіб кріплення ствола є аналогічними. Прототип має такі деталі: рамку, ствол, кожух-затвор ствола з зворотною пружиною, шток зворотної пружини, напрямну муфту ствола, що фіксує зворотну пружину, що замикає зворотну пружину і кожух-затвор ствола, вставку, бойок із пружиною, шептало з пружиною, 79 спусковий гачок, спускову тягу з зворотною пружиною, що замикає магазин скобу з пружиною, що знаходиться в нижній частині рукоятки пістолета, автоматичний запобіжник із пружиною, що знаходиться в задній частині рукоятки, важіль затворної затримки з пружиною, відокремлювач із пружиною, запобіжник, що знаходиться з лівої сторони у верхній частині рукоятки, магазин.
Прототип має такі недоліки: рамка і кожух-затвор ствола виконані зі сталі суцільно - фрезерованими деталями, що робить їх більш важкими в порівнянні з конструкцією, що заявляється, крім того їх виробництво вимагає великих витрат і є трудомістким; закритий курок, що знаходиться у внутрішній порожнині в задній частині кожуха-затвора ствола створює незручність в експлуатації: 29 пістолет не захищений від удару кожуха-ствола під час пострілу, що у свою чергу приводить до поступового /«Ф, розхитування муфти фіксації зворотної пружини кожуха-затвора ствола в процесі експлуатації, унаслідок чого можливе заїдання ходу кожуха-затвора ствола щодо рамки за рахунок перекосу деталей.
Конструкція, що заявляється, є аналогом перерахованих вище пістолетів тільки за схемою роботи автоматики. За схемою гальмування затвора при роботі автоматики аналогів не мас. - 30 Можливість досягнення аналогічного результату реалізується в інших конструкціях технічним ускладненням. с
У конструкції, що заявляється, гальмування при пострілі відбувається при динамічній взаємодії самих деталей пістолета -ствола, рамки, кожуха-затвора ствола і зворотної пружини кожуха-затвора ствола. --
В основу винаходу покладена задача створити такий пістолет, у якому використовується фрикційне Ге) гальмування затвора при пострілі, у результаті чого підвищується потужність пострілу.
Зо Для рішення задачі запропонований пістолет самозарядний, що включає рамку, ствол, кожух-затвор ствола з о зворотною пружиною, шток зворотної пружини, напрямну муфту, що фіксує зворотну пружину, що замикає зворотну пружину і кожух-затвор ствола, вставку, курок із пружиною, бойок із пружиною, шептало з пружиною, спусковий гачок, спускову тягу з зворотною пружиною, скобу з пружиною, що замикає магазин, яка знаходитьсяв /«Ф нижній частині рукоятки пістолета, автоматичний запобіжник із пружиною, що знаходиться в задній частині З 50 рукоятки, важіль затворної затримки з пружиною, відокремлювач із пружиною, запобіжник, що знаходиться з лівої с сторони у верхній частині рукоятки, магазин, у якому, згідно з винаходом, ствол, рамка, кожух-затвор ствола і з» поворотна пружина кожуха-затвора ствола виконані такими, що взаємодіють один з одним, забезпечуючи створення додаткового гальмування кожуха-затвора ствола при пострілі.
В передній частині кожух-затвор ствола містить подовжні пази ковзання, взаємодіючі з пазами ковзання 45 рамки в передній частині, рамка і кожух-затвор ствола виконані з легкого сплаву, причому затвор у б кожусі-затворі ствола є знімною деталлю і виконаний зі сталі.
Ге») Ствол і вставка-затвор кожуха-затвора ствола виконані знімними, муфта фіксації зворотної пружини замкнута в передній частині кожуха-затвора ствола чекою, а амортизатор відкоту затвора с одночасно затворним - гальмом. о 20 На фіг.1 показаний загальний вид конструкції пристрою, що заявляється, з позначенням деталей. На фіг.2 загальний вид - кожух-затвор ствола в крайнім заднім положенні. На фіг.3 вид спереду - жирною лінією тм виділений профіль передніх подовжніх пазів ковзання рамки і кожуха-затвора ствола.
Пістолет включає: кожух-затвор ствола - 1, рамку - 2, ствол - З, вставку-затвор, із закріпленим на ньому викидувачем - 4, муфту, що фіксує зворотну пружину кожуха-затвора ствола - 5, з'єднувальну чеку, що фіксує муфту зворотної пружини кожуха-затвора ствола - 6, зворотну пружину зі штоком кожуха-затвора ствола - 7, в. спусковий гачок із пружиною - 8, курок - 9, шептало з пружиною - 10, упорний шток курка з бойовою пружиною -11, бойок с пружиною - 12, задню захисну планка-приціл кожуха-затвора ствола - 13, що фіксує шток із пружиною задньої захисної планки-прицілу - 14, що фіксує затвор-вставку скобу з пружиною -15, вставка-амортизатор кожуха-затвора ствола - 16, кнопка-фіксатор магазина з пружиною - 17, спускову тягу з 60 пружиною - 18, магазин - 19, корпус вставки ударно-спускового механізму з відбивачем - 20, запобіжне упорне кільце - 21.
Конструкцією пристрою, що заявляється, вирішуються одночасно кілька задач: зниження ваги щодо габаритів і потужності; збільшення потужності зброї; бо високий рівень живучості;
технологічна простота зброї; високий рівень надійності в роботі; невелика віддача при здійсненні пострілу, що дозволяє ефективно вести прицільний вогонь; простота в експлуатації й обслуговуванні.
Дані задачі вирішуються шляхом використання в конструкції для виготовлення рамки і кожуха-затвора ствола легкого сплаву; взаємним розташуванням і конструкцією деталей пістолета при взаємодії яких відбувається часткове гальмування кожуха-затвора ствола під час пострілу. Високий рівень надійності в роботі обумовлений відносно простою конструкцією самих деталей і можливістю їхньої безвідмовної роботи у жорстких режимах 7/о експлуатації і значного зносу.
Технологічна простота конструкції досягається за рахунок конструктивних особливостей деталей пістолета, для виготовлення яких може бути використане стандартне устаткування.
Усі деталі, що працюють у режимі ударних навантажень, виконані зі сталі 45, 50, 65М або аналогічних із твердістю не нижче 45-50 од. (НКС).
Можливість ефективно вести прицільний вогонь обумовлена декількома причинами: відносно низьким розташуванням ствола; невеликою віддачею при пострілі за рахунок використання амортизатора кожуха-затвора ствола; розташуванням відносно низько точки упора обмежувальної муфти зворотної пружини кожуха-затвора ствола; конструктивним розташуванням деталей пістолета, при якому центр ваги основних рухомих деталей кожуха-затвора ствола зміщений максимально вперед.
Конструкція пістолета не містить нарізних сполучень за винятком 2-х болтів кріплення рукоятки. Неповне розбирання може здійснюватись без застосування спеціального інструмента.
Пристрій, що заявляється, працює в такий спосіб.
Для приведення пістолета в стан бойового взводу необхідно: уставити магазин 19 з патронами в рукоятку до упору, при цьому відбувається його замикання кнопкою - фіксатором 17; відтягнути кожух-затвор ствола (надалі « - кожух-затвор) 1 до упору і відпустити, при цьому патрон досилається в патронник, курок 9 стає на бойовий взвод, спускова тяга 18 верхнім виступом стає в паз, що знаходиться в нижній частині правої зовнішньої стінки кожуха-затвора 1 і таким чином вирізом, що знаходиться в задній частині (спускової тяги) входить у зачеплення М зо із шепталом 10.
Для здійснення пострілу необхідно натиснути на спусковий гачок 8. Спускова тяга 18 при русі назад со відхиляє шептало 10, звільняючи курок 9. Курок рухається під дією бойової пружини 11 і штовхає з великою «- швидкістю бойок 12 уперед. Під дією віддентрового прискорення бойок 12, рухаючись вперед, здійснює накол капсуля патрона, що знаходиться в казенній частині ствола З зі швидкістю, необхідною для запалення гримучої ре) суміші капсуля. Гримуча суміш капсуля займає порох, що знаходиться в гільзі патрона і куля починає рухатися «о по каналу ствола З під дією пороху газу, що утворюється при горінні, об'єм якою значно збільшується в короткий проміжок часу. У той момент, коли куля починає рухатися, у стволі виникає велика сила тертя між стінками ствола і зовнішньою поверхнею кулі. Під дією сил тертя ствол 3, встановлений у поперечних пазах рамки 2 вільно і притиснутий затвором і зворотною пружиною 7 до нижньої крайки вихідного отвору « Кожуха-затвора 1, натискає передньою частиною на кожух-затвор 1, що у свою чергу притиснутий у передній /- с частині до подовжніх пазів ковзання рамки 2. Рамка не встигає так само швидко піти вниз, тому що на неї діє . маса рамки, упор штока зворотної пружини 7, що прагне розгорнути її в просторі по годинній стрілці, назустріч и?» передньої частини кожуха-затвора 1 та зусилля м'язів стрілка, що здійснює постріл, утримуючи зброю. У цей момент між кожухом-затвором 1 і рамкою 2 у передній частині виникає тертя, що гальмує рух кожуха-затвора 1 назад. Під час руху кулі по каналу ствола 3, гільза, що знаходиться в казенній частині ствола, починає рух
Ге» назад під тиском газу, що розширюється. Опір зворотної пружини 7, маси кожуха-затвора 1 і тертя в передній частині між рамкою 2 і кожухом-затвором 1 створює додатковий тиск газу, під дією якого гільза в передній
Ме. частині розширюється і створюється додаткове тертя між стінками гільзи і казенною частиною ствола, по якому - вона рухається назад. Після того як куля виходить з каналу ствола 3, тиск у каналі ствола різко падає, сила во тертя в передній частині рамки 2 і передній частини кожуха-затвора 1 знижується, гільза перестає со розширюватися і рухається назад уже під дією залишкового тиску і віддентрової сили, що виникає в момент "М пострілу. За рахунок дії сил інерції на деталі пістолета сила тертя в передній частині між кожухом-затвором 1 і рамкою 2 знижується рівномірно і зберігається практично до кінця ходу кожуха-затвора 1, тобто до його упора в амортизатор 16. Таким чином, гальмування руху кожуха-затвора 1 назад при пострілі відбувається за рахунок: дії зворотної пружини 7 кожуха-затвора 1; опору великої маси кожуха-затвора 1;
Р тертя в передній частині пістолета між рамкою 2 і кожухом - затвором 1; додаткового тертя, що виникає між стінками гільзи і стінками казенної частини ствола 3.
Орієнтовно з початку руху кулі і до її виходу з каналу ствола 3, гільза проходить відстань не більш 3-х бо ММ У період часу 0,002сек. У момент пострілу пістолет стабілізується в горизонтальній площині масою кулі, що рухається, тому що вона, здобуваючи під тиском газу, що розширюється з великою швидкістю, напрямок, рухається прямо по осі каналу ствола 3. Деталі кожуха-затвора 1, рамки 2 рухаються в просторі відносно одна одної не тільки в горизонтальній, але й у вертикальній площинах. Це відбувається Через те, що ствол З у цій схемі є деталлю з більш важкого металу і з цієї причини менше піддається дії сил інерції при великих 65 / ШВИДКОСТЯХ, ніж деталі з легкого сплаву - кожух-затвор 1 і рамка 2. Додатковим стабілізуючим фактором є розташування хвостовика гільзи, що входить задньою частиною в корпус затвора 4, стабілізуючи при цьому рух кожуха-затвора 1 уздовж осі каналу ствола 3. При русі кожуха-затвора 1 назад відбувається таке: починається взвод ударно-спускового механізму, курок 9, кожухом-затвором 1, що рухається назад, відхиляється назад і стає в положення бойового взводу; виступ спускової тяги (відокремлювач) виходить з паза бічної стінки кожуха-затвора 1 і спускова тяга 18 рухається вниз, при цьому звільняється нижня частина шепотіла 10, що входить у зачеплення з бойовим виступом курка; відбувається викидання гільзи, що своєю задньою частиною упирається у відбивач.
Коли кожух-затвор 1 стає в крайнє заднє положення (фіг.2) за рахунок залишкових сил інерції муфта 5, що 7/0 фіксує зворотну пружину 7, упираючись в амортизатор 16, зупиняється, здійснивши поштовх у рамку 2. У результаті цього поштовху і дії пружини магазина відбувається рух боєкомплекту уздовж передньої похилої стінки магазина 19 вперед і нагору, у результаті чого верхній патрон досягає обмежувальних виступів магазина.
У момент упору кожуха-затвора 1 у рамку 2 відбувається невеликий нахил пістолета нагору, але в межах, що допускають утримання контролю. Під дією зворотної пружини 7 кожух-затвор 1 повертається у вихідне 7/5 положення (фіг.1) ії при цьому відбувається цикл перезарядження - патрон досилається в патронник, спускова тяга 18 стає верхнім виступом напроти вирізу в бічній стінці кожуха-затвора 1. Досить відпустити спусковий гачок 8 і спускова тяга 18 під дією пружини входить у зачеплення із шепталом 10. Рух кожуха-затвора 1 уперед відбувається без ривка, тому що стиснута поворотна пружина 7 частково блокується амортизатором 16. Під дією маси кожуха-затвора 1, що рухається вперед, і природної напруги м'ячів руки стрілка, пістолет практично 2о повертається у вихідне положення, при якому здійснювався попередній постріл. Новизна полягає в наступному: кожух-затвор ствола і рамка виконані з легкого сплаву; часткове гальмування відкоту затвора відбувається за рахунок динамічної взаємодії самих деталей пістолета під час пострілу, що обумовлено конструкцією, кріпленням і розташуванням самих деталей - ствола, рамки, кожуха-затвора ствола і зворотної пружини кожуха - затвора ствола; пристрій містить оригінальну конструкцію амортизатора кожуха - затвора ствола; спрощено кріплення спускового гачка, віссю якого є поперечний шток спускової тяги; « корпус пістолета виконаний з урахуванням сучасних вимог до дизайну; конструкція корпуса і деталей аналогів не має і є самостійною розробкою; при заміні ствола, затвора і магазина можливе використання пістолета під патрони різного калібру, довжини М і призначення. зо пр со

Claims (1)

  1. Формула винаходу - (Се)
    1. Пістолет самозарядний, що включає рамку, ствол, кожух-затвор ствола з зворотною пружиною, шток «со зворотної пружини, напрямну муфту, що фіксує зворотну пружину і замикає зворотну пружину і кожух-затвор ствола, вставку, курок із пружиною, бойок із пружиною, шептало з пружиною, спусковий гачок, спускову тягу зі зворотною пружиною, скобу з пружиною, що замикає магазин, яка знаходиться в нижній частині рукоятки пістолета, автоматичний запобіжник з пружиною, що знаходиться в задній частині рукоятки, важіль затворної « 70 Затримки з пружиною, відокремлювач з пружиною, запобіжник, що знаходиться з лівої сторони у верхній частині з с рукоятки, і магазин, який відрізняється тим, що ствол, рамка, кожух-затвор ствола і поворотна пружина кожуха-затвора ствола виконані такими, що взаємодіють один з одним, забезпечуючи створення додаткового :з» гальмування кожуха-затвора ствола при пострілі.
    2. Пістолет за п. 1, який відрізняється тим, що в передній частині кожух-затвор ствола містить подовжні пази Ковзання, що взаємодіють з пазами ковзання рамки в передній частині. ФО З. Пістолет за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що рамка і кожух-затвор ствола виконані з легкого сплаву, причому затвор у кожусі-затворі ствола є знімною деталлю і виконаний зі сталі. (22) 4. Пістолет за кожним з пп. 1-3, який відрізняється тим, що ствол і вставка-затвор кожуха-затвора ствола - виконані знімними.
    5. Пістолет за кожним з пп. 1-4, який відрізняється тим, що муфта фіксації зворотної пружини замкнута в со передній частині кожуха-затвора ствола чекою. «М 6. Пістолет за кожним з пп. 1-5, який відрізняється тим, що має амортизатор відкоту затвора, що є одночасно затворним гальмом. Р 60 б5
UA2003087597A 2003-08-11 2003-08-11 Self-loading pistol "kondor m96" UA66187C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003087597A UA66187C2 (en) 2003-08-11 2003-08-11 Self-loading pistol "kondor m96"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003087597A UA66187C2 (en) 2003-08-11 2003-08-11 Self-loading pistol "kondor m96"

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA66187A true UA66187A (en) 2004-04-15
UA66187C2 UA66187C2 (en) 2007-08-27

Family

ID=34518099

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003087597A UA66187C2 (en) 2003-08-11 2003-08-11 Self-loading pistol "kondor m96"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA66187C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
UA66187C2 (en) 2007-08-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4019423A (en) Automatic or semi-automatic firearm
US20130199069A1 (en) Delayed blowback firearms with novel mechanisms for control of recoil and muzzle climb
US6212991B1 (en) Rapid fire mechanism for firearms
RU2110745C1 (ru) Автоматическое оружие
US3990346A (en) Gas locked firearm
RU2717112C1 (ru) Огнестрельное оружие с ходом ствола вперед
RU2703371C1 (ru) Автоматическое огнестрельное оружие с инерционной системой автоматики и отдачей в виде силы постоянной величины
RU2561181C2 (ru) Стрелковое оружие без эффекта "отдачи"
RU2392560C1 (ru) Огнестрельное оружие
RU2720385C1 (ru) Самозарядный пистолет
UA66187A (en) "kondor m96" self-loading pistol
RU2126521C1 (ru) Самозарядный пистолет
RU2174661C1 (ru) Автоматическое стрелковое оружие
RU2382311C1 (ru) Механизм полусвободного затвора автоматического оружия
RU2088879C1 (ru) Самозарядный пистолет
RU2520638C1 (ru) Автоматическое оружие
RU2168142C2 (ru) Автоматическое стрелковое оружие
RU2600172C1 (ru) Способ перезарядки автоматического огнестрельного оружия
RU2077011C1 (ru) Автоматическое огнестрельное оружие
RU2453787C1 (ru) Самозарядный пистолет
RU2825029C1 (ru) Автоматическая пушка с управляемым ударником поршневого затвора
RU2763802C1 (ru) Запирающий механизм
RU2675094C1 (ru) Автоматическое стрелковое оружие
EA007440B1 (ru) Устройство автоматики для стрелкового оружия малого, среднего и большого калибра
WO2006120487A2 (en) Vhs rifle