UA60905A - Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів - Google Patents

Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів Download PDF

Info

Publication number
UA60905A
UA60905A UA2003032767A UA200332767A UA60905A UA 60905 A UA60905 A UA 60905A UA 2003032767 A UA2003032767 A UA 2003032767A UA 200332767 A UA200332767 A UA 200332767A UA 60905 A UA60905 A UA 60905A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
stomach
hours
esophagus
microprobe
diagnosing
Prior art date
Application number
UA2003032767A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Анатолійович Бичков
Николай Анатольевич Бычков
Валерій Іванович Вдовиченко
Валерий Иванович Вдовиченко
Анастасія Валеріївна Острогляд
Анастасия Валериевна Острогляд
Галина Ігорівна Ковальчук
Галина Игоревна Ковальчук
Ярослав Богданович Швидкий
Ярослав Богданович Швыдкый
Original Assignee
Львівський Державний Медичний Університет Ім. Данила Галицького
Львовский Государственный Медицинский Университет Им. Данилы Галицкого
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львівський Державний Медичний Університет Ім. Данила Галицького, Львовский Государственный Медицинский Университет Им. Данилы Галицкого filed Critical Львівський Державний Медичний Університет Ім. Данила Галицького
Priority to UA2003032767A priority Critical patent/UA60905A/uk
Publication of UA60905A publication Critical patent/UA60905A/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Abstract

Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів, який полягає у вимірюванні рН шлункового соку за допомогою рН-мікрозонда, який вводять через нижній носовий хід в антральний відділ шлунка та вимірюють рН шлункового соку протягом 12 годин, потім переміщують зонд в дистальний відділ стравоходу та вимірюють рН ще протягом 12 годин.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується медицини, зокрема гастроентерології і може бути використаний для діагностики 2 кислотно-лужного стану шлунка та стравоходу при пептичній виразці дванадцятипалої кишки.
Відомий спосіб діагностики дуоденогастрального рефлюксу |1), який полягає в тому, що краплі базального і стимульованого вмісту шлунка об'ємом 0,01-0,03мл кожна, наносять на предметне скло, накривають кожну покривним склом, висушують при (-35-38"С протягом 3-бгод та досліджують в поляризованому світлі. При наявності в препаратах оптично активних дендритних включень визначають дуоденогастральний рефлюкс. 70 Проте цей спосіб дозволяє провести лише якісний аналіз шлункового вмісту.
Відомий спосіб визначення дуоденогастрального рефлюксу |), який полягає в тому, що у дванадцятипалу кишку вводять двохпросвітний зонд, через один з просвітів водять рентгенконтрастну харчову композицію під тиском З0Омм вод.ст. у горизонтальному положенні пацієнта, а потім через 3-5хв переводять пацієнта у вертикальне положення. При наявності рефлюксу відсмоктують вміст шлунка і по відношенню об'єму сульфату 12 барію в осаді до його об'єму у контрастній харчовій композиції визначають величину дуоденогастрального рефлюксу.
Прототипом вибраний спосіб діагностики дуоденогастрального рефлюксу |З), який полягає в тому, що в корпусному та антральному відділах шлунка в період спокою моторної функції шлунка та дванадцятипалої кишки визначають рН шлункового соку і внутрішньопорожнинний тиск, у випадку якщо ці показники відповідно складають 7, 5 і більше та 70, Омм рт. ст. і більше, діагностують дуоденогастральний рефлюкс.
Проте ці способи також недостатньо ефективні та дозволяють визначити тільки якісний аналіз шлункового вмісту, крім того використовується рентгенівське опромінення хворого, що є шкідливим.
В основу винаходу поставлене завдання підвищити інформативність кислотно-лужного стану шлунка та стравоходу, що підвищить ефективність діагностики, а також зробити його менш шкідливим. 29 Поставлене завдання вирішується отим, що у способі діагностики дуоденогастрального та « гастроезофагеального рефлюксів, який полягає у вимірюванні рН шлункового соку за допомогою рН-мікрозонда, згідно з винаходом рН-мікрозонд вводять через нижній носовий хід в антральний відділ шлунка та вимірюють рН шлункового соку протягом 12 годин, потім переміщують зонд в дистальний відділ стравоходу та вимірюють рН ще протягом 12 годин. о
Знаходження рН-мікрозонда у шлунку протягом 12 годин та 12 годин у дистальному відділі стравоходу дає ав змогу оцінити кількісні та якісні показники кислотно-лужного стану стравоходу та шлунка: кількість, частоту, тривалість дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів, а також точно діагностувати рефлюксну о хворобу взагалі. о
Спосіб здійснюють за допомогою комп'ютерної системи аналізу внутрішньопорожнинного рН стравоходу, 3о шлунку та дванадцятипалої кишки мобільним ацидографом. ее,
Важливим етапом підготовчої роботи є кваліфікована калібровка рН-електродної системи з накопичувачем.
Калібровку здійснюють в буферних розчинах, виготовлених з стандарт-титрів, які мають фіксовані значення рн, а саме: 1,68; 6,86. Результати калібровки найбільш точні, якщо температура буферного розчину утримується на « рівні 37" за Цельсієм (еквівалент внутрішлункової температури) за допомогою термостату. З
Якщо рН-мікрозонд не був в експлуатації 3-5 днів, то попередньо занурюють його на 1-2 години в розчин с 0О,1Н хлористоводневої кислоти. Сприяє підвищенню чутливості рН-мікрозонду також, якщо його до калібровки
Із» переносять з буферного розчину з рН 1,68 в буферний розчин з рН 6,86 2-3 рази з інтервалом 2 хвилини.
Дезінфекцію рН-мікрозонда проводять у 70-градусному етиловому спирті протягом 20-30 хвилин.
Пацієнта готують наступним чином. Напередодні обстеження, за 14 годин виключають прийом їжі та б» 395 медикаментів. Обстеження починають вранці о 9099, коли пацієнт перебуває у стані натщесерце, і триває 24 годин (до 9 наступного ранку). На початку дослідження пацієнт сидить у кріслі у стані максимально можливої (ав) релаксації. На шкіру тильної поверхні нижньої третини передпліччя кладуть серветку з марлі, змочену насиченим с розчином хлориду калію, і на неї - зовнішній допоміжний хлорсрібний електрод, який фіксують до руки пацієнта спеціальним паском (еластичним бинтом). рН-мікрозонд вводять через нижній носовий хід на глибину 55-60см (ав) 50 (від різців), хоча слід зважати на індивідуальні особливості пацієнта і відтак зробити потрібну корекцію. По сп ходу зондування додатковим орієнтиром місцерозташування рН-електроду мікрозонда у разі наявності базальної секреції хлористоводневої кислоти (80-9095 пацієнтів) є деякі рН-метричні критерії, а саме: - просування рН-електроду зі стравоходу в шлунок призводить до зміни (на 1-2 од. рН чи більше) нейтрального, слаболужного чи слабокислого середовища стравоходу (рН 5,0-7,5 од.) на кисле середовище 59 шлунка (рНе5,0 од.); в. - максимальна внутрішньошлункова кислотність (мінімальні абсолютні значення рН) спостерігаються на рівні нижньої третини тіла шлунка (інтермедіарної зони); - у порожнині пілоруса спостерігається зменшення кислотності та з'являються рН-хвилі.
Далі зафіксовують рН-мікрозонд на потрібній глибині і розпочинають дослідження. На пояс пацієнта бо надягають шкіряний ремінець, на який чіпляють накопичувач з підключеними електродами. Під час їжі пацієнт з зондом ретельно пережовує їжу, не поспішаючи, що упереджує можливий кашель (подразнення дихальних шляхів). Через 12 годин від початку обстеження перемішують рН-мікрозонд на глибину З5см (від різців), що є за бБсм в проксимальному напрямку від шлунково-стравохідного переходу у більшості пацієнтів і вимірюють кислотно-лужний стан стравоходу протягом 12 годин. Показники рН реєструють через кожні 16 секунд. У бо діагностичному заключенні (узагальнюючій інформації) за весь термін дослідження надають загальну кількість вимірювань рн "у часі" та її розподіл в абсолютних величинах та процентах по функціональних інтервалах рН та з шагом в 1,0 од. рН (0-8 од. рН). Серед масиву абсолютних величин рН окремо наводять мінімальне (максимальна ацидність) та максимальне (мінімальна ацидність) абсолютне значення рН: рН тіп, рН тах, а також різницю між ними (дека). При наявності дуоденогастрального рефлюксу і/або гастроезофагеального рефлюксу відмічають їх кількість, тривалість, частоту.
Зондування пацієнтів через ніс за допомогою рН-мікрозондів проходить в максимально можливих на сьогодні комфортних (фізіологічних) умовах, коли блювотний рефлекс та деякі незручності, наприклад, порушення дихання, є мінімальними. 70 Приклад. Хвора М, 50 років. Результати фіброгастродуоденоскопії: недостатність кардії, ерозивний гастрит, гастроезофагеальний та дуоденогастральний рефлюкси. Діагноз: Виразкова хвороба шлунку в стадії загострення. Обстеження проводили запропонованим способом в перший день перебування в стаціонарі. За 14 годин до обстеження виключали всякий прийом їжі. Забороняли куріння та прийом алкоголю. За 24 години до обстеження виключали прийом медикаментів. Безпосередньо перед обстеженням калібрували рН-мікрозонд. 75 Обстеження починали в 900 ранку і тривало до 909 наступного ранку. рН-мікрозонд через нижній носовий хід вводили на глибину 55см. За допомогою описаних вище рН-метричних критеріїв контролювали правильність установки рН-зонда. рН-датчик через роз'єм приєднували до накопичувача, допоміжний хлорсрібний електрод був зафіксований на руці. ОО 2190 рН-мікрозонд був піднятий на глибину ЗбБсм і зафіксований. Тривалість обстеження тривало 24 години.
На діаграмі (фіг.) показаний типовий вигляд добової рН-грами нижньої третини тіла шлунка та дистального сегменту стравоходу ("С" - сон; "П" - їжа).
Дата народження хворої: 25.04.1952р.
Стать: ж
Зріст: 168см
Маса: б5кг «
Локус: нижня третина тіла шлунка та дистальний відділ стравоходу
Реєстрація - глибина: 55 та Збсм; період: 16 сек; кількість: 5186; тривалість: 23г. 2хв.
Середні арифметичні показники рН шлунка та стравоходу склали відповідно 2,55 та 4,66. Значні та тривалі епізоди дуоденогастрального рефлюксу у шлунку. Час з рН«4,0 у стравоході протягом 2 годин, що складає ІС о) 16,7905 від часу обстеження у стравоході. Отже можна судити про наявність патологічного гастроезофагеального рефлюксу. о
Запропонований спосіб дозволяє більш чітко діагностувати кислотно-лужний стан шлунка та стравоходу при Ф) пептичній виразці дванадцятипалої кишки, що дозволяє назначити індивідуальне лікування пацієнта.
Джерела інформації: о 1. Патент РФ Мо2024871, Кл. 501М33/48, публ.1994 р. (се) 2. Авторське свідоцтво СРСР Мо1680083, Кл. Аб6186/00, публ. 1988 р. 3. Авторське свідоцтво СРСР Мо1725824, Кл. А618В5/00, публ. 1992 р.

Claims (1)

  1. « Формула винаходу з с ц Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів, який полягає у вимірюванні рн "» шлункового соку за допомогою рН-мікрозонда, який відрізняється тим, що рН-мікрозонд вводять через нижній носовий хід в антральний відділ шлунка та вимірюють рН шлункового соку протягом 12 годин, потім переміщують ЗОНД в дистальний відділ стравоходу та вимірюють рН ще протягом 12 годин. (22) («в) се) о 50 сл
    Р
    60 б5
UA2003032767A 2003-03-31 2003-03-31 Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів UA60905A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003032767A UA60905A (uk) 2003-03-31 2003-03-31 Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003032767A UA60905A (uk) 2003-03-31 2003-03-31 Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA60905A true UA60905A (uk) 2003-10-15

Family

ID=74240724

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003032767A UA60905A (uk) 2003-03-31 2003-03-31 Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA60905A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Belew et al. Evaluation of the white‐coat effect in cats
Gopikrishna et al. Comparison of electrical, thermal, and pulse oximetry methods for assessing pulp vitality in recently traumatized teeth
Marcus et al. Sex-specific determinants of increased left ventricular mass in the Tecumseh Blood Pressure Study.
Anusha et al. Assessment of pulp oxygen saturation levels by pulse oximetry for pulpal diseases–a diagnostic study
US20180263546A1 (en) Non-invasive detection of the backflow of urine
US20130211372A1 (en) Body Cavity Physiological Measurement Device
US20130131551A1 (en) Methods and devices for diagnosing and treating vocal cord dysfunction
KR20060061838A (ko) 포도당 레벨 모니터링 방법
Bromiker et al. Immature sucking patterns in infants of mothers with diabetes
Shore et al. Posturally induced vasoconstriction in diabetes mellitus.
US20170035347A1 (en) Method for monitoring pregnancy in mammals
EP3410932A1 (en) Device for detecting body fluid balance and/or electrolyte balance
UA60905A (uk) Спосіб діагностики дуоденогастрального та гастроезофагеального рефлюксів
RU2628045C1 (ru) Способ оценки функционального состояния мышечного компонента зубочелюстного аппарата
US20220218314A1 (en) Body temperature diagnostics
Savino et al. The biagram vector: a graphical relation between reactance and phase angle measured by bioelectrical analysis in infants
Wenninger et al. Carotid sinus nerve responses and ventilatory acclimatization to hypoxia in adult rats following 2 weeks of postnatal hyperoxia
Molaasadolah et al. Comparison of pulse oximeter, cold test, and electric pulp test for assessment of pulp vitality in permanent immature teeth
Çağırır Dindaroğlu et al. Comparison of the vitality test with sensitivity tests in mature and immature teeth: clinical trial
RU2543293C2 (ru) Устройство для контроля физиологических параметров человека
Semmlos et al. Sexual instrumentation
RU2790755C1 (ru) Способ диагностики стресса в раннем неонатальном периоде
US20230284936A1 (en) Kits and methods for measuring insulin sensativity
Harman Oesophagitis
Kahng COMPARING ALTERNATIVES TO CANINE RECTAL THERMOMETRY AT AXILLARY, MEDIAL CANTHAL, PERIANAL AND GINGIVAL LOCATIONS