UA43891C2 - Пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів - Google Patents

Пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів Download PDF

Info

Publication number
UA43891C2
UA43891C2 UA97105111A UA97105111A UA43891C2 UA 43891 C2 UA43891 C2 UA 43891C2 UA 97105111 A UA97105111 A UA 97105111A UA 97105111 A UA97105111 A UA 97105111A UA 43891 C2 UA43891 C2 UA 43891C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ionization chamber
treatment
discharge tube
wound
purulent
Prior art date
Application number
UA97105111A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Василь Васильович Дем'яненко
Василий Васильевич Демьяненко
Олександр Леонідович Ковальчук
Александр Леонидович Ковальчук
Микола Дмитрович Бех
Николай Дмитриевич Бех
Микола Євстахович Кравчук
Original Assignee
Тернопільська Державна Медична Академія Ім. І.Я.Горбачевського
Тернопольская Государственная Медицинская Академия Им. И.Я.Горбачевского
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тернопільська Державна Медична Академія Ім. І.Я.Горбачевського, Тернопольская Государственная Медицинская Академия Им. И.Я.Горбачевского filed Critical Тернопільська Державна Медична Академія Ім. І.Я.Горбачевського
Priority to UA97105111A priority Critical patent/UA43891C2/uk
Publication of UA43891C2 publication Critical patent/UA43891C2/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Пристрій для лікування і профілактики ран та гнійно-некротичних процесів складається принаймні з однієї розрядної трубки, заповненою сумішшю Пенінга. Трубка виготовлена з кварцевого скла. Для посилення бактерицидної дії та стимуляції регенераторного впливу на пошкоджені тканини, робоча частина кожної розрядної трубки герметично вставлена в іонізаційну камеру, виготовлену з діелектричного матеріалу. В іонізаційній камері розміщений хлорид натрію або калію. Частина стінки камери, обернена до центру патологічного процесу, виконана у вигляді пористої мембрани. Іонізаційна камера з'єднана, через повітропровід, з джерелом стисненого повітря.

Description

Винахід відноситься до медицини і може бути використаний в хірургії, гінекології, дерматології, отоларингології, стоматології, пульмонології та ін.
Відомий пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів у вигляді наповненої сумішшю Пеннінга кварцевої розрядної трубки, газовий розряд в якій під впливом імпульсного електричного струму високої частоти супроводжується випромінюванням в ультрафіолетовій області спектру та електромагнітним випромінюванням іскрових розрядів, здатних посилювати позитивний вплив на клінічний перебіг захворювання (11.
Недоліком відомого пристрою є недостатня ефективність бактерицидної дії ультрафіолетового випромінювання розрядної трубки та регенераторної впливу її іскрових розрядів при опроміненні рани (21.
В основу винаходу поставлено задачу удосконалити пристрій для лікування і профілактики ран та гнійно-некротичних процесів шляхом введення активних форм кисню і іонів хлору для посилення бактерицидної дії та стимуляції регенераторного впливу на пошкоджені тканини.
Поставлена задача вирішується тим, що в пристрої для лікування і профілактики ран та гнійно- некротичних процесів, який складається принаймні з однієї розрядної трубки, наповненої сумішшю Пенінга, виготовленої з кварцевого скла, відповідно до винаходу робоча частина кожної з розрядних трубок герметично вставлена в іонізаційну камеру, виконану з діелектричного матеріалу, в якій розміщені хлориди натрію або/і калію, причому частина стінки камери, обернена до ранової поверхні, виконана у вигляді пористої мембрани, а камера з'єднана повітропроводом з джерелом стисненого повітря. З метою забезпечення можливості регулювання подачі в іонізаційну камеру стисненого повітря повітропровід може мати вентиль.
Одним із шляхів посилення бактерицидної активності ультрафіолетових променів з одночасною активацією механізмів тканинної регенерації є використання реакції фотолізу води або пероксиду водню під впливом УФ випромінювання з утворенням активних форм кисеню (озон Оз, атомарний кисень О та ін.), іонізації хлориду натрію; або/і калію під впливом іскрових розрядів з утворенням іонів гіпохлориду (ОСІ) із спрямуванням факторів впливу безпосередньо в рану або в зону гнійно-некротичного процесу. Утворені в такий спосіб іони гіпохлориту та активні форми кисню забезпечують бактерицидний ефект, а електромагнітне випромінювання іскрових розрядів, в тому числі в мікрохвильовому діапазоні - найдієвіший фактор стимуляції регенераторних тканинних механізмів. Не менш важливим при цьому є вплив гідропероксидів, які активують синтез в організмі природних антиоксидантів, дія яких також спрямована на стимуляцію ранозагоювальних механізмів.
Схематичне зображення заявленого винаходу представлене НА кресленні.
Пристрій складається з розрядної трубки 1, виконаної з кварцевого скла і наповненої сумішшю Пенінга, робоча частина якої герметично вставлена в іонізаційну камеру 2, виготовлену з діелектричного матеріалу, наприклад, фторопласту, яка вмішує хлориди натрію або/і калію (на кресленні не позначені індексом), причому частина стінки камери 2, обернена до вогнища патологічного процесу, виконана у вигляді пористої мембрани 3, а камера з'єднана з джерелом стисненого повітря 5 повітропроводом 4, який може мати вентиль 6.
Пристрій працює таким чином.
Робочу частину кожної з розрядних трубок, наприклад, однієї трубки 1 вводять в порожнину іонізаційної камери 2 з попередньо введеним в неї хлоридом натрію або/ калію, під'єднують з допомогою повітропровода 4 до джерела 5 стисненого повітря.
Шляхом подачі імпульсів високочастотної електричної напруги на індуктор генератора в кожній з розрядних трубок, наприклад, трубці 1, ініціюється розряд, який супроводжується випромінюванням в ультрафіолетовій області спектру та електромагнітних коливань іскрових розрядів, в результаті чого здійснюється фотохімічний процес утворення активних форм кисню і іонів гіпохлориду. З джерела 5 стисненого повітря по повітропроводу 4 через отвори в пористій мембрані З здійснюється спрямована подача активних форм кисню, іонів гіпохлориту та легких аероіонів до вогнища патологічного процесу, що забезпечує стійкий бактерицидний, імуномодуляторний, включаючи гіпосенсибілізуючий, та регенераторний ефекти, спрямовані на прискорення загоєння ран га відновлення структурно-функціонального гомеостазу в області пошкодження.
Приклад використання пристрою.
Приклад 1. Хворий Р., 55 років, водій вантажного автомобіля, хворіє тромбофлебітом нижньої третини правої гомілки на протязі 13 років, а сім років тому тромбофлебіт ускладнився посттромбофлебітичним синдромом, основним проявом якого є трофічна виразка. Періодично після стаціонарного лікування виразка закривалася, проте останні два роки комплексне лікування у відділенні судинної хірургії не давало позитивних наслідків, більше того, основне захворювання ускладнилося мікробною екземою.
Поступив на лікування із скаргами на тривале незагоювання рани, загальну слабість, безсоння, сильні больові відчуття в рані і інтенсивне свербіння.
При огляді поверхня рани займала площу до 150 - 165кв.см, глибиною до 5 - бмм, дно рани нерівне, покрите гнійно-некротичними масами. Шкірні покрови довколо рани набрякші, синюшні, видні сліди розчісувань у вигляді гіперемійованих внаслідок інфікування подряпин.
Мікробіологічне дослідження виділень з рани виявило золотистий стрептокок, нечутливий до антибіотиків групи пеніциліну і тетрацикліну, помірно чутливий до гентаміцину.
Під час перев'язки щоденно уражену поверхню зрошували З39о-ним розчином пероксиду водню і, не просушуючи, обробляли поверхню рани запропонованим способом, тобто спрямовували на вогнище патологічного процесу випромінювання кварцевого розрядного джерела і повітряно-газовий потік з активним киснем, іонами гіпохлориту і легкими аероіїонами. Середня тривалість лікувального сеансу - 10 - хвилин. Процедура не викликала у хворого больових відчуттів. Більше того, пацієнт вже в ході процедури відмічав стихання свербіння і приємне відчуття тепла в глибині тканин. Після 4-го сеансу посів ранового вмісту на мікрофлору не виявив росту колоній патогенних мікроорганізмів.
Після 3-х процедур рана очистилась від гнійно-некротичних нашарувань, після 7 - 8 сеансів спостерігали прискорення процесу загоювання, причім, епітелізація рани поширювалася як з периферії (від країв) вглиб рани, так і від острівків грануляційної тканини в глибині рани до її країв.
Повне закриття рани наступило після 18 лікувальних процедур. Хворий виписаний із стаціонару в задовільному стані.
Приклад 2. У хворої Л., 48 років, посттромбофлебітичний синдром сформувався 8 років тому.
Поступила в хірургічне відділення міської клінічної лікарні з загостренням постгромбофлебіточного синдрому: відкриті трофічні виразки на гомілках обидвох ніг в нижній третині. Хворій проведена аутодермопластика, яка не дала позитивного ефекту: шкірні лоскути внаслідок інфікування синєгнійною паличкою відшарувалися, рана покрилась гнійними нашаруваннями з гнилостним запахом;. Лікування запропонованим способом супроводжувалось швидким очищенням рани від гнійних плівок, сприяючи їх відділенню або підсиханню. Під висохшими кірками спостерігали формування молодої зернистої сполучної тканини як відображення інтенсифікації регенеративних процесів. Після б сеансів мікробіологічне дослідження шляхом посіву ранових виділень не виявило інфекційного збудника - синєгнійної палички.
Приклад 3. З використанням запропонованого пристрою провели лікування і З хворих з трофічними виразками та 11 хворих з гнійно-некротичними процесами нижніх кінцівок судинного генезу. Результати лікування представлені в таблиці.
Таблиця прин (Мен ня ефект 0200027 5 | як | зе | зх | зе | зв дише! | ве | з |, | м синдром
Ендартероз 33101181 72712 | 182 | 11 8
Всю 011111010110270100Щ1 55510121 хів 01017111 |лпозгя| |... | гола) | важ 207-112 05,1 «ов || тов
Примітка: позитивний лікувальний ефект означає повне закриття рани, відносно-позитивний - неповне завершення ранозагоювального процесу в строки лікування на фоні повного очищення рани.
З наведених в таблиці даних видно, що в середньому в 71 9о застосування запропонованого пристрою виявилось ефективним. В 21,7 95 випадків застосування пристрою забезпечило відносно позитивний ефект і лише в 8,495 випадків лікування з використанням пристрою було неефективним.
Аналіз наведених прикладів свідчить про високу ефективність пристрою як в плані посилення антимікробного - бактерицидного ефекту при дії на ранову поверхню, так і в плані стимуляції регенераційних тканинних процесів.
Пристрій може мати декілька розрядних трубок, наприклад дві і більше, вставлених в іонізаційну камеру і підключених до одного або двох виходів індуктора високочастотного струму високої напруги. При цьому забезпечується більша поверхня контакту кристалів хлориду натрію або// калію з чинниками випромінювання, що супроводжується збільшенням потоку іонів гіпохлориту та легких аероінов, що доцільно при обробці значних ранових поверхонь.
Джерела інформації, які слід прайняти до уваги: 1. А.с. СРСР Мо1641344 від 15.12.90. 2. Моипа Неаїїпд бЗійтшіайоп ру теапе5 ої Ойгаміоієї Юагзопмаїїгіпуд / Тпіга Іпіегпайопа! сопдгев5 ої Ше
ЕВЕА Мапсу 96. Арзігасі Воок. - Р. 74.
ше: ЩІ щевеананвих Богу й ваний щ 2-7 й У 2
4 ро я й 5 м й о ек "МЕ а ро рОш о співі ет ння КЯ

Claims (2)

1. Пристрій для лікування і профілактики ран та гнійно-некротичних процесів, який складається принаймні з однієї наповненої сумішшю Пенінга розрядної трубки, виготовленої з кварцового скла, який відрізняється тим, що робоча частина кожної розрядної трубки герметично вставлена в іонізаційну камеру, виготовлену з діелектричного матеріалу, в якій розміщені хлорид натрію або/і калію, причому частина стінки камери, обернена до вогнища патологічного процесу, виконана у вигляді пористої мембрани, а камера з'єднана повітропроводом з джерелом стисненого повітря.
2.Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що повітропровід має вентиль для регулювання подачі стисненого повітря в іонізаційну камеру.
UA97105111A 1997-10-20 1997-10-20 Пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів UA43891C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97105111A UA43891C2 (uk) 1997-10-20 1997-10-20 Пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97105111A UA43891C2 (uk) 1997-10-20 1997-10-20 Пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA43891C2 true UA43891C2 (uk) 2002-01-15

Family

ID=74173327

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97105111A UA43891C2 (uk) 1997-10-20 1997-10-20 Пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA43891C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
FR2790962B1 (fr) Procede et dispositifs de sterilisation par plasma
RU69405U1 (ru) Многофункциональный низкотемпературный газовый стерилизатор
Gulafsha et al. Miracle of ozone in dentistry: An overview
JP2008526330A (ja) 人間および動物用の治療装置
UA43891C2 (uk) Пристрій для лікування і профілактики ран і гнійно-некротичних процесів
RU2131673C1 (ru) Способ получения озонированного масла "отрисан"
RU2008042C1 (ru) Способ лечения ран и устройство для его осуществления
Mkhoyan et al. The use of an Ozone Generator that Produces Ozone Using Ultraviolet Radiation for Ozonize the Contact Medium in the Treatment of Gingivitis of Young People
RU2460553C1 (ru) Способ лечения инфицированных ран в эксперименте
RU2180604C2 (ru) Способ лечения больных хроническим генерализованным пародонтитом
CN211157291U (zh) 消毒杀菌瓷灸舱
RU2393898C1 (ru) Способ лечения больных с хроническими формами периодонтитов и периодонтитов в стадии обострения
RU2223767C2 (ru) Способ лечения гнойных ран
Oliinyk et al. USING OF WATER-AEROSOL MIXTURE OF OZONATED TITANIZED DISTILLED WATER FOR ANTISEPTIC TREATMENT OF PERIIMPLANT DISEASES
CN108704220A (zh) 一种应用于应急救援的等离子体伤口处理装置
Boonyawan Innovative research of plasma physics for life sciences
RU2223768C2 (ru) Способ лечения гнойных ран
Andriy et al. METHOD OF PREPARATION OF WATER-AEROSOL MIXTURE OF OZONATED TITANIZED DISTILLED WATER FOR TREATMENT OF LOCALIZED PERIODONTAL INFLAMMATIONS
RU2155085C1 (ru) Способ лечения трофических язв
CN108261555A (zh) 杀菌方法
Salve et al. Ozone–A versatile therapy in implant dentistry
RU2082450C1 (ru) Устройство для физиотерапевтического лечения
RU2261128C2 (ru) Способ лечения трофических язв и длительно незаживающих гнойных ран
JPS6247355A (ja) オゾン空気とオゾン水の歯科治療台への供給装置
Pedder et al. On the use of the photoplasmodynamic method for treatment of suppurative wounds