UA35450A - Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби - Google Patents

Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби Download PDF

Info

Publication number
UA35450A
UA35450A UA99105628A UA99105628A UA35450A UA 35450 A UA35450 A UA 35450A UA 99105628 A UA99105628 A UA 99105628A UA 99105628 A UA99105628 A UA 99105628A UA 35450 A UA35450 A UA 35450A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ulcer
day
infection
treatment
recurrence
Prior art date
Application number
UA99105628A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
В'ячеслав Григорович Передерій
Вячеслав Григорьевич Передерий
Ольга В'ячеславівна Передерій
Ольга Вячеславовна Передерий
Сергій Михайлович Ткач
Сергей Михайлович Ткач
Олег Віталійович Швець
Олег Витальевич Швец
Original Assignee
Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця /Нму/
Национальный Медицинский Университет Им. А.А. Богомольца
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця /Нму/, Национальный Медицинский Университет Им. А.А. Богомольца filed Critical Національний Медичний Університет Імені О.О. Богомольця /Нму/
Priority to UA99105628A priority Critical patent/UA35450A/uk
Publication of UA35450A publication Critical patent/UA35450A/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)

Abstract

Винахід, що заявляється, стосується медицини, точніше гастроентерології, і призначений для запобігання рецидивів пептичних виразок шлунку або дванадцятипалої кишки, асоційованих з інфекцією. Спосіб шляхом застосування інгібіторів протонної помпи, додатково призначають амоксицилін 1000 мг та кларитроміцин 500 мг два рази на день на протязі 7 днів.

Description

Винахід, що заявляється, стосується медицини, точніше гастроентерології, і призначений для запобігання рецидивів пептичних виразок шлунку або дванадцятипалої кишки, асоційованих з інфекцією Н.руогі.
Виразкова хвороба шлунку або 12-папої кишки е одним з найрозповсюджених захворювань шлунково- кишкового тракту, яким у різних країнах світу страждає від 5 до 2095 усього дорослого населення.
Найважливішими особливостями цього захворювання е схильність до постійного рецидивування та виникнення ускладнень.
Відома множина (більш 500 найменувань) лікарських засобів та методів лікування виразкової хвороби, які хоч і сприяють загоєнню пептичних виразок, але при традиційному призначенні не запобігають виникненню рецидивів та численних ускладнень.
Існуючі традиційні підходи до лікування передбачають призначення різних антисекреторних (блокатори
Наг-гістамінових рецепторів, інгібітори протоної помпи) або локально-діючих (колоїдний вісмут, сукральфат) препаратів на протязі 3-4 тижнів (11. Однак, навіть після загоєння виразок, приблизно у 60905 хворих на протязі перших 6-12 місяців виникають рецидиви, що різко підвищує ризик виникнення життєнебезпечних ускладнень, потребує повторних курсів лікування, часто - стаціонарного, різко підвищує коштовність лікування і знижує якість життя хворих (1,241.
Таким чином, традиційне лікування, на жаль, не тільки не націлено на виліковування хворого, але й часто сприяє інвалідізації хворих.
Відомо декілька засобів запобігання рецидивуванню виразкової хвороби. Найближчим аналогом (прототипом) способу запобігання рецидивів виразкової хвороби, що заявляється, є спосіб тривалої підтримуючої протирецидивної терапії у різних модифікаціях |ІЗ,5). Так, безперервна підтримуюча терапія передбачає тривалий постійний прийом інгібіторо протоної помпи омепразола 10-20 мг на ніч на протязі 10-12 місяців. Так звана підтримуюча протирецидійна терапія по вихідним дням передбачає прийом омепразола по 10-20 мг на ніч по п'ятницях, суботах та неділях також на протязі 1 року. Але стійка клініко-ендоскопічна ремісія при такому засобі запобігання спостерігається тільки у 80-8595 хворих, потребує тривалого постійного прийому ліків, які у, 60-7095 хворих призводять до появи небажаних сторонніх ефектів (1.21.
Задача, яка вирішується способом, що заявляється, полягає у ерадикації (знищенні) головного чинника виникнення та рецидивування виразкової хвороби - інфекції Н.руїогї. Технічний результат, що досягається, буде полягати у значному зменшенні частоти виникнення рецидивів виразкової хвороби (не менш, як в 10 разів).
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому традиційному способі лікування виразкової хвороби інгібіторами протоної помпи, згідно винаходу. у якості протирецидивного засобу додатково призначають 2 антихелікобактерних препарати - амоксіцилін 1000 мг «ж кларітроміцин 500 мг 2 рази на день на протязі 7 днів.
Ознаками, які відрізняють спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби, що заявляється, від способу- прототипу, є короткочасність (7 днів замість декількох місяців) лікування. Сінергічний вплив інгібітора протоної помпи та 2-х антіхелікобактерних антибіотиків призводить до знищення інфекції Н.руїоїгї, загоєння виразки, відновлення нормальної морфологічної картини слизової оболонки і, таким чином, запобігає рецидивуванню виразкової хвороби.
За літературними даними, такий підхід до запобігання рецидивів виразкової хвороби ще невідомий.
Спосіб, що заявляється, здійснюється наступним чином: на фоні підсиленої терапії інгібітором протоної помпи (омепразол 20 мг. пантопразол 40 мг 2 рази на день) призначають амоксіцилін 1000 мг 2 рази на день та кларітроміцин 2 рази на день на протязі 7 днів, після чого ще 10 днів продовжують монотерапію інгібітором протоної помпи у звичайних дозах (омепразоп 20 мг, пантопразол 40 мг 71 раз на день). Контроль ефективності лікування здійснюється на підставі ерадикації інфекції Н Н.руїоїї. за допомогою "ЗС-сечовиного дихального тесту, а надалі протягом року - тільки за допомогою клінічного спостереження.
Конкретні приклади застосування.
Приклад Ме1.
Хворий С (історія хвороби Ме971) з діагнозом: Виразкова хвороба: постійно-рецидивуюча хелікобактерна пептична виразка цибулини 12-палої кишки, важкий перебіг, фаза загострення. Діагноз підтверджено ендоскопічне та гістологічно. В анамнезі у даного хворого на протязі останніх 5 років 3-4 рази на рік спостерігались загострення, з приводу яких він лікувався стаціонарно. Останнє загострення проявилось кровотечею, яка була купована консервативно. На протязі останніх 6 місяців постійно по вихідних днях приймав підтримуючі дози омепразола (10 мг на ніч), але, незважаючи на це, в нього знов виник рецидив виразки. Призначене лікування включало 7-денийй прийом пантопразолу 40 мг ж амоксіцилін 1000 мг жк кларітроміцин 500 мг 2 рази на день з послідуючим 10-денним прийомом пантопразолу у дозі 40 мг на день.
Через З тижні була досягнена повна клініко-ендоскопічна ремісія. Контрольний "ЗС-дихапьний тест, проведений через 4 тижні після початку лікування, показав відсутність інфекції Н.руїйогі. На протязі останніх 24 місяців у пацієнта загострень не було, він почуває себе практично здоровим, а повторно проведені контрольні 13б-дихальні тести фіксують відсутність хелікобактерної інфекції.
Приклад Ме2.
Хвора К. (Індивідуальна картка Ме1267) з діагнозом: Виразкова хвороба: постійно-рецидивуюча пептична виразка цибулини дванадцятипалої кишки, що асоційована з інфекцією Неїїсорасієг руїогі, важкий перебіг, фаза загострення. Діагноз був підтверджений за допомогою ФЕГДС та гістологічного дослідження. Хворіє на виразкову хворобу протягом 4 років, загострення виникали двічі на рік весною та осінню, з приводу яких приймала амбулаторно ранітідін та омепразол на протязі 3-4 тижнів. Передостаннє загострення, 2 роки тому ускладнилось кровотечею, з приводу якої лікувалась консервативно стаціонарно.
Хворій призначена схема "потрійної" терапії у складі - пантопразол 40 мг -ї- амоксіцилін 1000 мг - кларітроміцин 500 мг 2 рази на день з послідуючим 7-денним прийомом пантопразолу у дозі 40 мг на день.
Хвора повністю виконала програму лікування, симптоми загострення зникли протягом перших трьох днів.
Контрольний "ЗС-дихальний тест, проведений через 4 тижні після початку лікування, показав відсутність інфекції Н.руїогї.
На протязі останніх 18 місяців у хворої не було рецидивів захворювання. Повторно проведені контрольні 13б-дихальні тести фіксують відсутність хелікобактерної інфекції.
За період з 1997 по 1999 рік у клініці кафедри факультетської терапії Меї НМУ традиційним способом проліковано 545хворих, а способом, що заявляється, проліковано 760 хворих з діагнозом: Виразкова хвороба: постійно-рецидивуюча хелікобактерна виразка цибулини 12-палої кишки. На протязі 2-х років спостереження серед хворих, що лікувались традиційним способом, відсоток рецидивів склав 58,895, а серед хворих, що лікувалися способом, що заявляється, - 2,696 (Р. « 0,001).
Таким чином, спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби, що заявляється, проводиться короткочасно, забезпечує значне (більш, ніж а 20 разів) зменшення кількості рецидивів протягом 2-х років і сприяє повному виліковуванню хворого.
Література. 1. Ваддег К., Оаїу М, Неаїйеу К.: Сііпіса! есопотіс геміему: Неїїсорасіег руїогі-аззосіаїеа реріїс цсег дезеазе.
АЇїтепі. Рпаптасої. ТНег.. 1997,11:273-282. 2. Нипі А.Н.: Реріїс цсег дезеазе: Оеїїпіпу (пе ігеаїтепі вігагедієз іп Ше ега ої Неїїсобасієег руюїі. Ат. у.
Савзігоепієгої. 1997,92:36-43.
З. ат 5.К, ТаїМеу М.у.: Неїїсобасієг руїогі сопзепвзив: Вероїгї ої Ше 1997 Авіа Расійс Сопзепвзив оп Ше тападетепі ої Неїїсобасієг руїогі іп'есіоп. У. Сзавігоєїегої. Нераїйос!., 1998.13:1-12. 4. Тне Епгореап Неїїсобасієг Руїюгі 5Зщшає Стоцр: Сштепі Ешгореап сопсерів іп тападетепі ої Неїїсобасієг руїоп іп'есіоп. Тпе Маавійсні Сопзепзивз Нероїї. Сі, 1997,41:8-13. 5. МНпетвіоп 1.: Оцаїйу ої Ше апа Неїїсобасієг руїогі егадісайоп. 5сапа у). Сазігоепіегоїоду, 1996.31:18-20.

Claims (1)

  1. Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби шляхом застосування інгібіторів протоної помпи, який відрізняється тим, що додатково призначають амоксіцилін 1000 мг та кларіт-роміцин 500 мг два рази на день на протязі 7 днів.
UA99105628A 1999-10-14 1999-10-14 Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби UA35450A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99105628A UA35450A (uk) 1999-10-14 1999-10-14 Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99105628A UA35450A (uk) 1999-10-14 1999-10-14 Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA35450A true UA35450A (uk) 2001-03-15

Family

ID=74204728

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99105628A UA35450A (uk) 1999-10-14 1999-10-14 Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA35450A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2733849B2 (ja) 胃腸障害治療のための改良された方法
Hizawa et al. Neoplastic transformation arising in Peutz-Jeghers polyposis
AU590578B2 (en) Treatment of non-ulcer dyspepsia with bismuth salts
Jaup et al. Low dose, short-term triple therapy for cure of Helicobacter pylori infection and healing of peptic ulcers.
Fernández et al. Acute pancreatitis after long-term 5-aminosalicylic acid therapy.
JPS6248623A (ja) 胃腸疾患の治療のための医薬組成物
RU2003125274A (ru) Применение флумазенила в производстве лекарства для лечения алкогольной зависимости
Candelli et al. Treatment of H. pylori infection: a review
Satomi et al. Semaphorin 3A protects against alveolar bone loss during orthodontic tooth movement in mice with periodontitis
US4959384A (en) Use of nitrofurantoin for the treatment and prophylaxis of gastrointestinal disorders
UA35450A (uk) Спосіб запобігання рецидивів виразкової хвороби
Hunt Helicobacter pylori eradication: a critical appraisal and current concerns
EP0591446A1 (en) Method for treating helicobacter pylori gastritis
WO1998057626A1 (en) Use of l-arginine or a pharmaceutically acceptable salt thereof for production of drugs for treatment of helicobacter pylori infections
RU2076708C1 (ru) Фармацевтическая композиция и способ лечения и профилактики гастроэнтерологических заболеваний
RU2187318C2 (ru) Способ лечения хронического гастрита и язвенной болезни двенадцатиперстной кишки
SU940377A1 (ru) Способ комплексного лечени звенной болезни желудка и двенадцатиперстной кишки
JP2002363099A (ja) 潰瘍性大腸炎治療薬
AU2540588A (en) Improved method for treatment of gastrointestinal disorders
SU1715359A1 (ru) Способ лечени аллергических заболеваний
RU2159631C1 (ru) Способ остановки кровотечения из гастродуоденальных язв
RU2083203C1 (ru) Противоязвенное средство
US20160166595A1 (en) Kit for co-administration of drugs
RU2201222C2 (ru) Способ профилактики рецидивов язвенной болезни двенадцатиперстной кишки
SU839543A1 (ru) Способ лечени больных очаговымииНфЕКци Ми