UA32366C2 - Дерев'яний s-щит - Google Patents

Дерев'яний s-щит Download PDF

Info

Publication number
UA32366C2
UA32366C2 UA99042364A UA99042364A UA32366C2 UA 32366 C2 UA32366 C2 UA 32366C2 UA 99042364 A UA99042364 A UA 99042364A UA 99042364 A UA99042364 A UA 99042364A UA 32366 C2 UA32366 C2 UA 32366C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wooden
layer
fibers
shield
longitudinal
Prior art date
Application number
UA99042364A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Віктор Анатолійович Сластенко
Original Assignee
Віктор Анатолійович Сластенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Віктор Анатолійович Сластенко filed Critical Віктор Анатолійович Сластенко
Priority to UA99042364A priority Critical patent/UA32366C2/uk
Publication of UA32366C2 publication Critical patent/UA32366C2/uk

Links

Abstract

Дерев'яний щит включає склеєні поміж собою верхній і нижній поздовжні шари та середній шар. Для стабільності вологомісткості, можливості селективної компенсації виниклих напружень, а також затримання їх розповсюдження в об'ємі щита середній шар виконано із окремих елементів деревини у вигляді прямокутних призм з поздовжньою і вертикальною орієнтацією волокон деревини, склеєних поміж собою у шахматному порядку так, щоб напрямок волокон деревини кожної призми був перпендикулярним напрямку волокон призм, примикаючих до її граней.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується деревообробної промисловості й призначений для виготовлення й оздоблення паркетної 2 підлоги у житлових ти інших приміщеннях, у меблевому виробництві.
Відомим є одношаровий дерев'яний щит підлоги, що включає склеєні поздовжніми боковинами щитки із рейок з пластю радіального розпилу й протилежним розташуванням річних шарів у суміжних рейках, розміщених боковиною радіального розпилу до лицевої пласті (цив. авт. свід. СРСР Мо 998694, кл. ЕО04 Е 15/04,1983 р.)
Відома конструкція не є вологостійкою й підлягає жолобленню в процесі експлуатації. 10 Крім того, відомою є паркетна дошка, яка включає лицевий шар та основу із рейок, укладених шарами, один з яких має поперечне, а другий - поздовжнє розташування волокон, до того ж дошка має додатковий шар основи із рейок з поздовжнім розташуванням волокон (див. патент РФ Мо 2005149,.кл. 5БЕО4Е 5/012, 1993 р).
Хоча відома паркетна дошка й має додаткову основу, вона також підлягає жолобленню, тому що запропоноване розташування рейок не створює маханізму гальмування різних видів деформації, що виникає від 72 впливу довкілля.
Найбільш близьким технічним рішенням - прототипом - є тришаровий дерев'яний щит для паркета, що включає склеєні між собою верхній та нижній поздовжні шари і середній поперечний шар рейок, в якому річні шари деревини суміжних рейок у кожному шарі щита розташовані дзеркально одне до одного, при цьому напрямок волокон деревини нижнього шару є перпендикулярним напрямку волокон двох інших шарів, див. авт. 20 свід, СРСР Мо 1377352, кл. АЕО4Е 15/04.
У відомій конструкції використовуються переваги щодо різної орієнтації волокон деревини, але при циклічних діяннях несприятливих факторів, таких як перепади температури та зміни вологості, можливі жолоблення і деформація дерев'яного паркетного щита, бо в запропонованій конструкції не в повній мірі використовується механізм, що затримує розповсюдження напруги в об'ємі щита. с 25 В основу винаходу поставлено завдання створити дерев'яний щит, в якому завдяки новій формі елементів, їх (9 взаємному розташуванню досягаються стабільність вологомісткості, можливість ефективної компенсації напружень, що виникли, а також затримання їх розповсюдження в об'ємі щита, що сприяє стабілізації форми і розмірів, забезпечує економію деревини.
Для вирішення поставленого завдання, у дерев'яному щиті, який має склеєні між собою верхній і нижній ее, 30 поздовжні шари та середній шар, у відповідності до винаходу, середній шар виконано із окремих елементів Ге) деревини у вигляді прямокутних призм з повздовжньою і вертикальною орієнтацією волокон, склеєних між собою у шахматному порядку так, щоб напрямок волокон деревини кожної призми був перпендикулярним напрямку о волокон призм, примикаючих до її граней. Га
Виконання середнього шару із окремих елементів деревини у вигляді призм кубічної форми . або близької до 35 неї та різнооріентованість волокон невеликої довжини призводить до гальмування розвитку сил розтягу і о стиснення, які виникають в елементах шару через вплив довкілля, стримуючи виникнення деформації як самого агару, так й усього щита, зберігаючи стабільність розмірів і форми щита.
При виникненні деформації розтягу внаслідок усушення й як результат - появі мікротріщин в одному з « елементів середнього шару -її розвиток відбувається у напрямку до більш слабкої поверхні - поверхні розподілу З 40 поміж сусідніми елементами, тобто до поверхні, перпендикулярної напрямку її руху. Спершу до поверхні с розподілу наблизиться зона деформації - розтягу, яка пересувається попереду виникаючої мікротріщини, й вона
Із» спробує розірвати тіло цієї поверхні.
Як виходить із механізму гальмування тріщин Кука-Гордона, незалежно від форми тріщини і способу її навантаження, відношення максимальної величини напруження, паралельного тріщині, до максимальної величини напруження, спрямованого перпендикулярно її поверхні, є величина постійна, яка дорівнює приблизно о 1/5. Це має фундаментальне значення .для усіх тріщин, що є в розтягнутому матеріалі. Тут стають важливими ка внутрішні поверхні розподілу в середньому ( наповнювальному) шарі. У запропонованому шарі це множина поверхонь розподілу поміж окремими елементами - призмами із взаємно перпендикулярним, різно орієнтованим о розташуванням волокон деревини. Як відомо, ці поверхні слабкіші за оточуючий їх матеріал, роблять його
Ге»! 20 в'язким, одночасно зміцнюючи увесь дерев'яний щит внаслідок утворення "ловушок", гальмуючих розвиток деформацій і мікротріщин. Рухаюча попереду мжротріщини зона розтягу Ігри наближенні до поверхні розподілу, щи коли міцність її менша за 1/5 величини зчеплення матеріалу, зруйнує цю поверхню, утворюючи у більш в'язкому матеріалі "ловушку, яка спіймає і зупинить розвиток основної мікро тріщини. В результаті вона буде притуплена й не матиме подальшого розвитку. Таким чином, велика кількість поверхонь розподілу із взаємно перпендикулярним розташуанням волокон деревини гальмуватиме виникнення і розвиток як мікротріщин, так й
ГФ) інших видів деформацій, визначених умовами експлуатації дерев'яного щита. юю Крім того, у запропонованому дерев'яному щиті простежується виникнення додаткового стабілізуючого ефекту, обумовленого наявністю тонкого клейового шару навколо кожного окремого елемента наповнювального шару, що утворюється при склеюванні щита. Клейовий розчин змочує деревину, проникає при пресуванні 60 спершу у внутрішні порожнини широких клітин, у трахеї, трахеїди, серцевинні промені, а потім у вузькі порожнини лібріформу і навіть у міжміцелярні зони. Від діяння хімічної реакції, нагріву та з інших причин клейовий розчин тужавіє у цих порожнинах, утворюючи міцний "міст" між поверхнями, які склеюваються.
Наявність цього "моста" з усіх боків окремих елементів утворює оболонку, яка сприяє стабілізації початкової вологомісткості елементів основи дерев'яного щита. бо Суть винаходу пояснюється рисунками, де на фіг.1 представлено збірний дерев'яний щит, фіг.2 - середній наповнювальний шар, фіг.З - один із стабілізуючих шарів.
Кожний дерев'яний щит представляє собою склеєну із дерев'яного пиломатеріалу тришарову конструкцію прямокутної аба квадратної форми. 1 - нижній і 2 - верхній стабілізуючі шари виконано із окремих тонких поздовжніх пластин. Поміж цими шарами й розміщений середній (наповнювальний) шар 3, утворений поздовжньо і вертикально орієнтованими та склеєними між собою прямокутними призмами 4, наприклад, у вигляді куба з таким розташуванням волокон деревини, що напрямок волокон будь-якої призми є перпендикулярним напрямку волокон, примикаючих до її граней сусідніх чотирьох призм, тобто відносно напрямку волокон призми розташовані у шахматному порядку. 70 Дерев'яний щит виготовляють так.
Для нижнього 1 і верхнього 2 (стабілізуючих) шарів суху стругану з двох боків дошку вологістю 6-795 пилять на тонкі пластини і калібрують їх до заданої товщини, яка дорівнює 0,1-0,15 загальної товщини щита.
Для виготовлення середнього (наловшовального) шару використовують також сухе дерево, з якого виготовляють допоміжні щити з поздовжнім розташуванням волокон товщиною 0,7-0,8 від загальної товщини /5 щита. Половину допоміжних щитів пилять удовж на бруски з поздовжнім розташуванням волокон, а другу половину пилять поперек волокон на бруски з поперечним розташуванням волокон. Розміри перерізу брусків однакові. Бруски склеюють між собою Через один у проміжний щит так, щоб орієнтація волокон поздовжніх брусків була поздовжньою, а поперечних брусків - вертикальною. Виготовлений проміжний щит пилять поперек поздовжніх брусків на полоси з розмірами перерізу, що дорівнюють розмірам перерізу поздовжніх і поперечних брусків, які також склеюють поміж собою за допомогою затискача зі зміщенням відносно одне одного на ширину поздовжнього бруска Отриманий наповнювальний шар обрізають по периметру до заданих розмірів.
Для збирання дерев'яного щита у пресовому пристрої викладають послідовно одне на одне нижній 1 ( стабілізуючий) шор із заготовлених тонких пластин, потім середній З ( наповнювальний) шар і верхній 2 (стабілізуючий) шар також у вигляді тонких пластин. На кожний шор, крім верхнього, наносять клей. Зібрана сч
Конструкція пресується. Час витримки у запресованому стані залежить від марки клею, який застосовано, наприклад, для клею марки Клейбіт 303 час витримки становить 20 хвилин при 207С. Виготовлений щит і) зачищають, шліфують, калібрують по товщині, обрізають по периметру до заданих розмірів.
Запропонований дерев'яний щит характеризується високою міцністю та якістю, стабільністю форми і розмірів та довговічністю, не підлягає жолобленню, дозволяє знизити матеріаломісткість виробництва внаслідок Ге зо Зменшення товщини щита, що обумовлено застосуванням ефективного механізму гальмування розвитку напружень. ікс, (зе)

Claims (1)

  1. Формула винаходу с ШИ , , сш, но , но со Дерев'яний щит, що включає склеєні поміж собою верхній і нижній поздовжні шари та середній шар, який відрізняється тим, що середній шар виконано із окремих елементів деревини у вигляді прямокутних призм з поздовжньою і вертикальною орієнтацією волокон деревини, склеєних поміж собою у шахматному порядку так, щоб напрямок волокон деревини кожної призми був перпендикулярним напрямку волокон призм, примикаючих « о її граней.
    0. отр - . и? (95) іме) (95) (о) 4) іме) 60 б5
UA99042364A 1999-04-27 1999-04-27 Дерев'яний s-щит UA32366C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99042364A UA32366C2 (uk) 1999-04-27 1999-04-27 Дерев'яний s-щит

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99042364A UA32366C2 (uk) 1999-04-27 1999-04-27 Дерев'яний s-щит

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32366C2 true UA32366C2 (uk) 2002-10-15

Family

ID=74284281

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99042364A UA32366C2 (uk) 1999-04-27 1999-04-27 Дерев'яний s-щит

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32366C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8202389B2 (en) Engineered wood floor using core material with vertical glue-line position
DE69814867D1 (de) Verfahren zum anbringen einer verkleidung bestehend aus brettern, latten oder ähnlichem und eine so hergestellte verkleidung
CA2768350C (en) Floor panel and flooring drainage system
UA32366C2 (uk) Дерев'яний s-щит
KR840001668A (ko) 목재의 시설가어더 및 그 제조방법
US2087541A (en) Composite insulated building block
TR199902314T2 (xx) Binalarda mod�ler yap� eleman� olarak kulan�lacak �er�eve par�as� ve b�yle bir �er�eve par�as�n�n �retimi i�in y�ntem.
WO1991008359A1 (en) Construction element for building cabins
EA200802386A1 (ru) Сборная панель для домостроения и способ изготовления такой панели
RU138210U1 (ru) Столярная плита (варианты)
US1799729A (en) Expandible reenforced laminated block and plank flooring
RU58069U1 (ru) Клееная деревянная конструкция
RU27935U1 (ru) Деревянная однослойная облицовочная панель
RU2769690C1 (ru) Паркетный щит
RU139753U1 (ru) Сотовый брус
RU2112127C1 (ru) Дверное полотно из массивной древесины
RU21407U1 (ru) Конструкция деревянная клееная
ITTO20070103A1 (it) Pannello in legno per realizzare pavimenti interni di edifici
SU1765328A1 (ru) Паркетный @ пол
RU2280741C2 (ru) Профилированный клееный деревянный брус
RU2183556C1 (ru) Конструкция деревянная клееная, выполненная в виде стержневой переклейки
RU156223U1 (ru) Панель облицовочная деревянная
RU139656U1 (ru) Столярный щит из профилированных ламелей (варианты)
JPH09169008A (ja) パッキン材間挿複合壁板
LT7060B (lt) Trisluoksnė simetriškai stabilizuota grindinė lenta