UA26369U - Голографічний елемент - Google Patents

Голографічний елемент Download PDF

Info

Publication number
UA26369U
UA26369U UAU200708591U UAU200708591U UA26369U UA 26369 U UA26369 U UA 26369U UA U200708591 U UAU200708591 U UA U200708591U UA U200708591 U UAU200708591 U UA U200708591U UA 26369 U UA26369 U UA 26369U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
area
hologram
holographic
demetallized
base
Prior art date
Application number
UAU200708591U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ігнат Йосипович Погань
Андрій Альбертович Івановський
Андрій Миколайович Тимошенко
Юрій Григорович Сидоренко
Георгій Володимирович Бейлін
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Спеціалізоване Підприємство "Голографія"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Спеціалізоване Підприємство "Голографія" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Спеціалізоване Підприємство "Голографія"
Priority to UAU200708591U priority Critical patent/UA26369U/uk
Publication of UA26369U publication Critical patent/UA26369U/uk

Links

Landscapes

  • Laminated Bodies (AREA)
  • Holo Graphy (AREA)

Abstract

Голографічний елемент містить основу у вигляді полімерної металізованої плівки. На основі є деметалізована ділянка з вилученим металевим шаром та металізована ділянка з голограмою, сформована у вигляді голографічного мікрорельєфу з виступів і канавок на металевій поверхні основи. Деметалізована ділянка є оптично прозорою. Ділянка з голограмою є оптично непрозорою. Кордони деметалізованої ділянки та ділянки з голограмою співпадають з межами голографічного рельєфу.

Description

Опис винаходу
Пропонована корисна модель відноситься до конструкції голографічного елемента, який може бути 2 використаний для маркування, з метою захисту від підробок, різноманітних документів, зокрема, таких як банкноти, чеки, акцизні марки тощо.
Найбільш близьким до пропонованого пристрою за технічною суттю і за кількістю суттєвих ознак є голографічний елемент, що містить основу у вигляді металізованої полімерної плівки, на поверхні основи сформована ділянка з голограмою, виконаною у вигляді голографічного мікрорельєфу з виступів і канавок, та 70 ділянка. з вилученим металевим шаром (інформація з сайту НЕр:/Лимлу мега. сот. рі/до.Іме.рпр/піті дегашуУРГгіпЕНТМІ /61. літі. одержана 06.07.2007р.|. У описаному пристрої ділянка з вилученим металевим шаром створена шляхом обробки основи лазерним променем. При цьому характеристики лазерного променя вибирають такими, щоб під час обробки лазерним променем полімерна підкладка металізованої плівки залишилась неушкодженою, а вилучався б лише фрагмент металевого шару з поверхні металізованої плівки. У 12 якості шару металу у описаній конструкції застосований шар алюмінію.
Оптимальні геометричні параметри мікрорельєфу голограми такі: висота -0,1-0,3 мікрони, а період чергування виступів та канавок - 0,3-4,0 мікрони. Зазначені параметри є оптимальними для створення голограми, призначеної для візуального сприйняття неозброєним оком при освітленні видимим світлом. При таких геометричних параметрах ділянки з голографічним рельєфом яскраво переливаються райдужними кольорами.
Збільшення чи зменшення геометричних параметрів голографічного рельєфу веде до втрати голографічних ефектів та яскравості. У описаному пристрої при деметалізації втрачається частина голографічного зображення, оскільки на етапі деметалізації неможливо точно потрапити лазерним променем у дизайн голограми, що веде до суттєвої втрати яскравості. Тобто, описаний об'єкт має обмеження на дизайн голограми, оскільки лазер дозволяє деметалізувати лінії з точністю збігу ділянок деметалізації та голограми не менше за 0,3 міліметра, що на багато більше за геометричні параметри мікрорельєфу голограми: висоту - 0,1-0,3 мікрони та період чергування пл») виступів чи канавок - 0,3-4,0 мікрон.
У основу пропонованої корисної моделі поставлено задачу створення такого голографічного елемента, який би мав підвищені захисні властивості, що суттєво ускладнило б його підробку.
Поставлена задача вирішується пропонованим пристроєм за рахунок використання в його конструкції о оптично не прозорої ділянки з голограмою та оптично прозорої деметалізованої ділянки, кордони яких Ге) співпадають з межами голограми.
Пропонований, як і відомий голографічний елемент, містить основу у вигляді полімерної металізованої о плівки, на основі є деметалізована ділянка з вилученим металевим шаром та металізована ділянка з Ге) голограмою, сформована у вигляді голографічного мікрорельєфу з виступів і канавок на металевій поверхні 325 основи, а, відповідно до корисної моделі, деметалізована ділянка є оптично прозорою, ділянка з голограмою є с оптично непрозорою, а кордони деметалізованої ділянки та ділянки з голограмою співпадають з межами голографічного рельєфу.
Традиційно голографічні елементи тиражують на полімерній плівці з напиленим металевим покриттям « шляхом ембосування матрицею з голографічним рельєфом. З 70 Авторами експериментально виявлено, що голограма - мікрорельєф з виступів і канавок, що чергуються, - с після нанесення на неї рідини, завдяки капілярному ефекту, "засмоктує" рідину на всю поверхню голограми. При з» цьому захисна рідина не виходить за межі голограми, тобто захисна рідина, наприклад, фарба, захищає лише поверхню, строго обмежену поверхнею з голограмою. Завдяки виявленій особливості голограми, виникли умови для вибіркової деметалізації (видалення металу) напиленого на плівку металевого шару в місцях, де є голографічний рельєф або в суміжних з ним місцях, де його немає. При цьому пропонований спосіб дозволяє о одержати деметалізовану ділянку, межі якої точно (без допусків) співпадають з межами голографічного рельєфу.
Ге») В той же час спосіб-прототип дозволяє отримати деметалізовану ділянку, яка може співпадати з голографічним рельєфом лише з точністю (допуском) - до 0,3 міліметрів, що обов'язково веде до втрати фрагментів голограми. о Використання пропонованого голографічного елемента дозволяє створити нову візуальну ознаку
Ге»! 20 відтворення, наприклад, контрольного голографічного зображення на фоні деметалізованої структури, яка буде притаманною лише певному документу або виробу, маркованому таким голографічним елементом. Для с відтворення такого голографічного елементу потрібно використання не лише голографічних технологій, а і нової технології деметалізації. Все це ускладнює процес підробки або імітації пропонованого захисного елемента, а тому і підвищує його захисні властивості. 29 Попередньо замовник пропонує ідею зображення або слів, які мають бути відтворені на голографічному с елементі. На вибір замовника голографічний елемент може містити зображення і/або напис, виконаний за допомогою процесу деметалізації, що відповідає, наприклад, естетичним потребам замовника. Так, на вибір замовника зображення і/або напис можуть бути невидимими при спостережені неозброєним оком і можуть спостерігатись за допомогою мікроскопу або бути видимими і можуть спостерігатись неозброєним оком в 60 залежності від розмірів пропонованого зображення і/або напису. Крім того, на вибір замовника, голографічний елемент може містити кодоване зображення, яке можна використати для автоматичної перевірки автентичності голографічного елемента.
Суть пропонованої корисної моделі пояснюється за допомогою схематичних креслень.
На Фіг.1, 2, З показано загальні вигляди зразків пропонованого голографічного елемента. бо На Фіг.4 для порівняння показані голографічні елементи традиційної і пропонованої конструкцій.
Пропонований голографічний елемент містить основу 1, виконану у вигляді металізованої плівки. На тонкому металевому шарі основи 1 відтворено голограму 2 у вигляді мікрорельєфу з виступів і канавок, що чергуються, які відтворюють зображення і/або текст. На основі 1 є ділянка без голографічного рельєфу 3. Попередньо захисною рідиною - фарбою насичують ділянки з голограмою 2. Після висихання шару фарби 4 останній захищає металевий шар основи 1 від дії травника, а метал в місцях незахищених фарбою видаляється. При цьому кордони деметалізованих ділянок 5 та ділянок з голограмою 2 співпадають. На фіг.4 для порівняння показані звичайна недеметалізована голограма 6, деметалізована голограма, де метал видалений з ділянок без рельєфу 7 та деметалізована голограма, де метал видалений з ділянок без рельєфу 8. 70 Пропонований голографічний елемент виготовляли так. Дизайнер за дорученням власника чи замовника виробу створював зображення і/або текст, що включав голограму 2 у вигляді мікрорельєфу з виступів і канавок, які чергуються, та деметалізовану ділянку 5, що відповідали єдиному цілісному дизайнерському задуму.
Виготовляли металеву матрицю із створеною голограмою 2 та з майбутньою деметалізованою ділянкою 5.
Металеву матрицю використовували для відтворення голограми 2 та майбутньої деметалізованої ділянки 5. 7/5 Механічне відтворення голограми 2 та майбутньої деметалізованої ділянки 5 на основі 1 виконували на традиційному обладнанні - механічному пресі для ембосування голограм шляхом тиснення нікелевою матрицею з голографічними рельєфом по основі 1 - металізованій алюмінієвою фольгою лавсановій плівці товщиною 50 мікрометрів. Основу 1 після її обробки нікелевою матрицею з голографічними рельєфом покривали шаром захисної рідини 4. У якості захисної рідини використовували акрилову водну дисперсію. Захисна рідина просочувала за рахунок використання капілярного ефекту ділянки основи 1 з мікрорельєфом голограми 2. Потім зайву кількість захисної рідини з поверхні основи 1 та з ділянки З вилучали шляхом дії на неї потоком стисненого повітря. При цьому шар 4 захисної рідини утримувався лише на ділянках з мікрорельєфом голограми 2. Висушували захисний шар 4, нагріваючи плівку до температури ї-60...-702С. Потім плівку занурювали до травника - розчину на основі їдкого натру, де відбувалося витравлювання шару металу з поверхні основи 1, яка не була захищена затверділим шаром 4 захисної рідини. Одержану плівку промивали проточною водою, занурювали її до розчинника захисної рідини і змивали отриманий розчин з плівки. Висушували плівку і в) одержували голографічний елемент, який містив основу 1 з оптично непрозорою ділянкою 2, виготовленою у вигляді голограми з боку металевої поверхні основи 1 і оптично прозору деметалізовану ділянку 5 - ділянку з вилученим металевим шаром, кордони яких співпадали з межами голографічного рельєфу з точністю, Ф спільномірною з геометричними параметрами мікрорельєфу голограми 2. Щоб отримати зворотній ефект, до захисної рідини додавали травник, який стравлював металевий шар основи 1 у ділянках з голографічним о рельєфом 2 (Фіг.3). Виготовлений голографічний елемент з підвищеними захисними властивостями, які суттєво со ускладнюють його підробку або імітацію, використовували для маркування з метою захисту від підробок документів, зокрема, таких як банкноти, чеки чи акцизні марки. ее, с

Claims (1)

  1. Формула винаходу Голографічний елемент, що містить основу у вигляді полімерної металізованої плівки, на основі є « 70 деметалізована ділянка з вилученим металевим шаром та металізована ділянка з голограмою, сформована у 2 с вигляді голографічного мікрорельєфу з виступів і канавок на металевій поверхні основи, який відрізняється тим, що деметалізована ділянка є оптично прозорою, ділянка з голограмою є оптично непрозорою, а кордони :з» деметалізованої ділянки та ділянки з голограмою співпадають з межами голографічного рельєфу.
    іме) (22) (95) б 50 3е)
    с 60 б5
UAU200708591U 2007-07-26 2007-07-26 Голографічний елемент UA26369U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200708591U UA26369U (uk) 2007-07-26 2007-07-26 Голографічний елемент

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200708591U UA26369U (uk) 2007-07-26 2007-07-26 Голографічний елемент

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA26369U true UA26369U (uk) 2007-09-10

Family

ID=38799973

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200708591U UA26369U (uk) 2007-07-26 2007-07-26 Голографічний елемент

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA26369U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102465208B1 (ko) 전사 필름 및 전사 필름 제조 방법
TWI574857B (zh) 製造防偽元件的方法及轉印膜
JP5727522B2 (ja) セキュリティ装置
EP2996885B2 (en) Methods of manufacture of security documents
US9902187B2 (en) Security devices and methods of manufacture thereof
AU2011325516B2 (en) Security element and method for producing a security element
RU2015133719A (ru) Защитное устройство и способ его изготовления
US20090061159A1 (en) Transfer Film
JP2016513271A5 (uk)
PT1467871E (pt) Processo de impressão por gravura em oco sobre aço para a produção de um documento de segurança, bem como respectiva chapa de impressão, intermediários para a mesma e processo para a sua produção
CA2555821A1 (en) Tamper-proof, color-shift security feature
CN101556752A (zh) 改进的包含ovd的装置
JP2017517415A (ja) 多層体およびその製造方法
EA015048B1 (ru) Защитные устройства для защищенных подложек
EP4194909A1 (en) Laminate, card, card manufacturing method, card production method, information recording sheet for card, and card using same
CN107709033B (zh) 安全元件以及安全元件的制造方法
RU2354558C1 (ru) Голографический элемент и способ его изготовления
UA26369U (uk) Голографічний елемент
TW202122279A (zh) 一種裝飾薄膜及其製造方法和用於裝飾目標基板之方法
KR100247850B1 (ko) 보안소자, 보안소자 엠보싱용엠보싱다이 및 보안소자의 제조방법
EP2081058A2 (en) Barrier structure having a surface relief
RU2661817C1 (ru) Способ создания металлизированных рельефных изображений