UA143730U - Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків - Google Patents

Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків Download PDF

Info

Publication number
UA143730U
UA143730U UAU202001069U UAU202001069U UA143730U UA 143730 U UA143730 U UA 143730U UA U202001069 U UAU202001069 U UA U202001069U UA U202001069 U UAU202001069 U UA U202001069U UA 143730 U UA143730 U UA 143730U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
screen
main
sieving
product
conveyor
Prior art date
Application number
UAU202001069U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Григорович Павлушин
Original Assignee
Олександр Григорович Павлушин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Григорович Павлушин filed Critical Олександр Григорович Павлушин
Priority to UAU202001069U priority Critical patent/UA143730U/uk
Publication of UA143730U publication Critical patent/UA143730U/uk

Links

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
  • Furnace Details (AREA)

Abstract

Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків містить основну технологічну потокову лінію, що складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку, встановлених у технологічній послідовності галтувального барабана з основною просіваючою ґратою, загального транспортного конвеєра під продукт основної ґрати галтувального барабана, грохота, конвеєрів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, стрічкових залізовідокремлювачів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, транспортних засобів і приймальних бункерів під магнітний і відвальний продукти. Також комплекс оснащений додатковою технологічною потоковою лінією, що складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку, двоярусного грохота з просіваючою і транспортною поверхнями, і перевантажувального конвеєра. При цьому в галтувальному барабані, опозитно до основної просіюваючої ґрати, виконані додаткові просіваючі ґрати. Основна потокова технологічна лінія додатково містить систему конвеєрів, вхід якої розміщений під додатковою просіваючою ґратою галтувального барабана, її вихід розміщений над загальним транспортним конвеєром основної технологічної потокової лінії, вихід транспортної поверхні двоярусного грохота розміщений над перевантажувальним конвеєром, технологічно зв'язаним із загальним транспортним конвеєром. У стрічковому залізовідокремлювачі під надрешітний подукт грохота використано електромагніт круглої форми, у стрічковому залізовідокремлювачі під підрешітний продукт грохота використано електромагніт прямокутної форми, а розмір комірки основної просіваючої ґрати і розмір комірки додаткової просіваючої грати у галтувальному барабані узяті в співвідношенні 1:2.

Description

Корисна модель належить до галузі чорної металургії і може бути використана для переробки відвальних сталеплавильних шлаків, зокрема для доочищення збагаченого шлаку (скрапу) на інших збагачувальних технологічних комплексах з одночасним поділом його на фракції: 4120 мм, ї20-120 мм, -20 мм.
Збагачені та очищені від шлаку магнітні скрапові включення надалі використовуються як металобрухт при вторинному переплавленні, а також як доменний присад при агломерації.
Відома установка для переробки відходів металургійного виробництва, переважно доменних шлаків, за патентом Росії Мо 2139359 С1, МПК С228 1/00, С228 1/24, С228 7/04, С228 3/04,
С218 3/6, С048 5/00, опубл. 1999.10.10, що містить технологічну потокову лінію, яка складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку, встановлених у технологічній послідовності галтувального барабана, загального транспортного конвеєра під продукт грат галтувального барабана, грохота, конвеєрів під надрешітний і підрешітний продукти грохота і стрічкового залізовідокремлювача під надрешітний і підрешітний продукти грохота, транспортних засобів і приймальних бункерів під магнітний і відвальний продукти.
Найбільш близьким за сукупністю ознак та очікуваним технічним результатом є комплекс для переробки відвальних металургійних шлаків за патентом України Мо 45779, МПК ВОЗВ 9/04, опубл. 15.02.2005, який містить технологічну потокову лінію, що складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку, встановлених у технологічній послідовності галтувального барабана, загального транспортного конвеєра під продукт грат галтувального барабана, грохота, конвеєрів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, стрічкових залізовідокремлювачів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, транспортних засобів і приймальних бункерів під магнітний і відвальний продукти.
Причиною, що перешкоджає досягненню технічного результату, є низька ефективність очищення і поділу вихідного продукту і обумовлене це тим, що вихідний сталеплавильний шлак неоднорідний за своїм складом і крупністю, при його переробці, зокрема в галтувальному барабані, також може змінюватися і вміст дрібної фракції в оббиваному у барабані шлаку. При значному вмісті дрібної фракції, що виникає при обробці вихідного продукту в галтувальному барабані, на його виході разом з відбитим шлаком і скрапом захоплюється і дрібна фракція, яка
Зо в процесі просування уздовж барабана не встигає просіятися через грати і засмічує вихідний продукт дрібною немагнітною чи магнітною фракціями. Це вимагає відпрацьовування режиму роботи галтувального барабана, у залежності від фізико-механічних властивостей та крупності вихідного шлаку. Однак зміна режиму роботи галтувального барабана буде дестабілізувати роботу всієї потокової технологічної лінії що може привести до зниження її продуктивності, надійності та ефективності очищення.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалити комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків шляхом уведення додаткових засобів та нових взаємозв'язків між ними, забезпечити перерозподіл навантажень на засоби технологічної лінії і за рахунок цього підвищити ефективність очищення та поділу сталеплавильного шлаку, надійність комплексу і досягти режиму його безперебійної роботи.
Задача вирішена тим, що комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків, який містить основну технологічну потокову лінію, що складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку, встановлених у технологічній послідовності галтувального барабана з основними просіваючими гратами, загального транспортного конвеєра під продукт основних грат галтувального барабана, грохота, конвеєрів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, стрічкових залізовідокремлювачів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, транспортних засобів і приймальних бункерів під магнітний і відвальний продукти, згідно з корисною моделлю, оснащений додатковою технологічною потоковою лінією, що складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку, двоярусного грохота з просіваючою і транспортною поверхнями, і перевантажувального конвеєра, при цьому в галтувальному барабані, опозитно до основної просіюваючої грати, виконані додаткова просіваюча грата, основна потокова технологічна лінія додатково містить систему конвеєрів, вхід якої розміщений під додатковою просіваючою гратою галтувального барабана, її вихід розміщений над загальним транспортним конвеєром основної технологічної потокової лінії, вихід транспортної поверхні двоярусного грохота розміщений над перевантажувальним конвеєром, технологічно зв'язаним із загальним транспортним конвеєром, у стрічковому залізовідокремлювачі під надрешітний подукт грохота використано електромагніт круглої форми, у стрічковому залізовідокремлювачі під підрешітний продукт грохота використано електромагніт прямокутної форми, а розмір комірки основної просіваючої грати і розмір комірки додаткової просіваючої грати у галтувальному барабані узяті в співвідношенні 1:2.
Введення додаткової потокової технологічної лінії дозволило застосувати у комплексі принцип вибіркового перерозподілу завантаження вихідного сталеплавильного шлаку, при якому вихідний сталеплавильний шлак з великим вмістом великокускового скрапу завантажується в галтувальний барабан, а паралельно йому вихідний шлаковий продукт із меншим змістом великогабаритного скрапу завантажується в приймальний вібролоток додаткової технологічної лінії.
Виконання у галтувальному барабані додаткової просіюваючої решітки дозволило присутньому у вихідному продукті дрібному шлаку відразу відокремлюватися від великих кусків, а відбитому від нього в процесі руху по барабану дрібному шлаку просипатися через основну просіюваючу решітку.
Цьому сприяє також те, що розмір комірки основної просіюваючої решітки і розмір комірки додаткової решітки у галтувальному барабані узяті у співвідношенні 1:2. Граничні параметри даного співвідношення встановлені в результаті промислового дослідження комплексу, критерієм для якого узята ефективність очищення і поділу сталеплавильного шлаку.
Таким чином значно підвищується чистота великогабаритного магнітного продукту, а також продуктивність технологічної лінії і її безперебійність у роботі за рахунок підстрахування основних поділяючих елементів галтувального барабана і двоярусного грохота.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, де наведений загальний вигляд комплексу для переробки сталеплавильного шлаку.
Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків містить основну технологічну потокову лінію, яка складається з вібролотка 1 під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку 2, встановлених у технологічній послідовності галтувального барабана З з основною просіваючою гратою 4, загального транспортного конвеєра 5 під продукт основної грати 4, грохота 6, конвеєра 7 під надрешітний продукт грохота 6, конвеєра 8 під підрешітний продут грохота 6, стрічкового залізовідокремлювача 9 під надрешітний продукт грохота 6, стрічкового залізовідокремлювача 10 з електромагнітом прямокутної форми під підрешітний продукт грохота 6, автосамоскиди 11, 12, думпкари 13, 14, 15, приймальний бункер 16 під
Зо магнітний продукт і приймальний бункер 17 під відвальний продукт і транспортні конвеєри 18, 19. У галтувальному барабані З опозитно до основної просіваючої грати 4 виконана додаткова просіваюча грата 20.
Додаткова технологічна потокова лінія складається з вібролотка 21 під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку 22, двоярусного грохота 23 із просіваючою і транспортною поверхнями, перевантажувального конвеєра 24 і транспортного засобу 25. Під додатковою огратою 20 галтувального барабана розміщені перевантажувальний 26 і транспортний 27 конвеєр. Залізовідокремлювач 9 з електромагнітом круглої форми розміщений у технологічній лінії, що містить конвеєр 7 під підрешітний продукт грохота 6 і конвеєр 18 під магнітний продукт.
Переробка сталеплавильного шлаку заявленим комплексом здійснюється наступним чином.
Вихідний сталеплавильний шлак (скрап) автосамоскидами 11 подається на вібролоток 1 основної технологічної потокової лінії, де його зволожують за допомогою системи 2, звідки зволожений шлак транспортується в галтувальний барабан 3. На початку галтувального барабана 3, за рахунок обертання і кута його нахилу, сталеплавильний шлак починає рух уздовж осі барабана 3. При цьому шлак, проходячи через додаткову просіваючу грату 20, на початку галтувального барабана З просипається через її комірки крупністю 80 мм на перевантажувальний конвеєр 26, далі через транспортний конвеєр 27 на загальний транспортний конвеєр 5 основної технологічної потокової лінії.
Наприкінці галтувального барабана З шлак, проходячи через основну просіваючу грату 4, просипається через її комірки крупністю 0...120 мм на загальний транспортний конвеєр 5 основної технологічної потокової лінії. Оббитий скрап крупністю ж- 120 мм через торець галтувального барабана З висипається в думпкар 13. Збірна фракція шлаку і скрапу крупністю 0...120 мм із загального транспортного конвеєра 5 подається на грохот б з коміркою просіваючих грат 20 мм.
Підрешітний продукт крупністю 20 мм із грохота 6 конвеєром 8 подається на стрічковий залізовідокремлювач 10 з електромагнітом прямокутної форми, з якого магнітний продукт скидається в думпкар 15, а немагнітний продукт конвеєрами 8, 19 подається в приймальний бункер 17.
В міру нагромадження в ньому немагнітного продукту крупністю 20 мм він вивозиться 60 автосамоскидами 12 з під бункера 17 у відвали.
Надрешітний продукт (крупністю ж20-120 мм) з грохота б за допомогою конвеєра 7 подається на стрічковий залізовідокремлювач 9 з електромагнітом круглої форми, що скидає магнітний продукт на конвеєр 18 і далі в приймальний бункер 16. Бункер 16 з магнітним продуктом фракції 420-120 мм періодично розвантажується в думпкар 14. Немагнітний продукт фракції 420-120 мм конвеєром 7 подається в окремий думпкар 15.
Додаткова технологічна потокова лінія працює наступним чином. Вихідний сталеплавильний шлак подається на вібролоток 21 основної потокової технологічної лінії, де його зволожують за допомогою системи 22. Зволожений вихідний шлак подають на двоярусний грохот 23, де розділяється на дві фракції 4120 і -120.
Продукт фракції 4120 мм, пройшовши по поверхні, що просіває, двоярусного грохота 23 очищається від дрібного шлаку і йде прямо в думпкар 25, а фракція -120 мм по транспортній поверхні (без отворів) надходить на перезавантажувальний конвеєр 24, що подає її на загальний транспортний конвеєр 5 і далі робота йде аналогічно вище викладеній схемі.
Заявлений комплекс переробки сталеплавильних шлаків введений в експлуатацію в зонах відвальних металургійних шлаків, переробка яких дозволить звільнити значні площі корисних земель, виключити порушення екології навколишнього середовища, а також використовувати вторсировину в корисних цілях.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків, який містить основну технологічну потокову лінію, що складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку, встановлених у технологічній послідовності галтувального барабана з основною просіваючою гратою, загального транспортного конвеєра під продукт основної грати галтувального барабана, грохота, конвеєрів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, стрічкових залізовідокремлювачів під надрешітний і підрешітний продукти грохота, транспортних засобів і приймальних бункерів під магнітний і відвальний продукти, який відрізняється тим, що він оснащений додатковою технологічною потоковою лінією, що складається з вібролотка під вихідний продукт із системою попереднього зволоження шлаку,
    Зо двоярусного грохота з просіваючою і транспортною поверхнями, і перевантажувального конвеєра, при цьому в галтувальному барабані, опозитно до основної просіюваючої грати, виконані додаткові просіваючі грати, основна потокова технологічна лінія додатково містить систему конвеєрів, вхід якої розміщений під додатковою просіваючою гратою галтувального барабана, її вихід розміщений над загальним транспортним конвеєром основної технологічної потокової лінії вихід транспортної поверхні двоярусного грохота розміщений над перевантажувальним конвеєром, технологічно зв'язаним із загальним транспортним конвеєром, у стрічковому залізовідокремлювачі під надрешітний подукт грохота використано електромагніт круглої форми, у стрічковому залізовідокремлювачі під підрешітний продукт грохота використано електромагніт прямокутної форми, а розмір комірки основної просіваючої грати і розмір комірки додаткової просіваючої грати у галтувальному барабані узяті в співвідношенні 1:22.
UAU202001069U 2020-02-19 2020-02-19 Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків UA143730U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001069U UA143730U (uk) 2020-02-19 2020-02-19 Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001069U UA143730U (uk) 2020-02-19 2020-02-19 Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143730U true UA143730U (uk) 2020-08-10

Family

ID=72339668

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202001069U UA143730U (uk) 2020-02-19 2020-02-19 Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143730U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2971703A (en) Process for cleaning and recovering scrap metal from slag and the like
RU2377324C2 (ru) Способ переработки металлургических шлаков и технологическая линия (варианты) для его осуществления
CA1284977C (en) Recovery of useful materials from refuse fuel ash
CN104492792A (zh) 粉碎残渣的处理方法及其系统
WO2015167415A1 (ru) Модульный горно-обогатительный комплекс
CN108187880B (zh) 一种钢渣深度处理工艺
RU2358027C1 (ru) Способ переработки отвальных шлаков
US3081954A (en) Method and apparatus for recovering reusable metallics from steel making slag and refuse
KR101550491B1 (ko) 산업 폐기물 및 지금고철 순도를 극대화하기 위한 파쇄 및 선별 시스템
Sripriya et al. Recovery of metal from slag/mixed metal generated in ferroalloy plants—a case study
US3165268A (en) Method and apparatus for processing ferrous slag
UA143730U (uk) Комплекс для переробки відвальних сталеплавильних шлаків
US11549159B2 (en) Method of operating a sinter plant
RU2652933C1 (ru) Установка для производства присада в агломерат из шлаков сталеплавильного производства
RU51348U1 (ru) Установка для переработки отвальных металлургических шлаков, в частности шлаков производства нержавеющей стали
KR20230020763A (ko) 순도가 좋은 고철만을 선별하여 재생 자원화 가능한 파쇄 및 선별 시스템
RU117320U1 (ru) Установка для переработки отвальных металлургических шлаков
UA15133U (en) Complex for processing of dump steel smelting slags
RU2817875C1 (ru) Секция разгрузочной решетки для устройства для измельчения твердых материалов и содержащие ее разгрузочная решетка, устройство для измельчения твердых материалов и линия для переработки отходов металлургического производства
RU2819944C1 (ru) Способ переработки металлолома, содержащего алюминий
RU51350U1 (ru) Установка для переработки отвальных металлургических шлаков, в частности шлаков сталеплавильного производства
US3178122A (en) Stationary plant installation for processing steel making slag and refuse to reclaim reusable metallics therefrom
WO2024135143A1 (ja) 塊状の銅線屑を含む処理対象物の処理方法
UA143489U (uk) Спосіб збагачення сировини полікомпонентних техногенних родовищ
EA019937B1 (ru) Способ переработки отвального шлака