UA119957U - Ящик для зберігання та транспортування бананів - Google Patents

Ящик для зберігання та транспортування бананів Download PDF

Info

Publication number
UA119957U
UA119957U UAU201707470U UAU201707470U UA119957U UA 119957 U UA119957 U UA 119957U UA U201707470 U UAU201707470 U UA U201707470U UA U201707470 U UAU201707470 U UA U201707470U UA 119957 U UA119957 U UA 119957U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
box
walls
side walls
holes
thickness
Prior art date
Application number
UAU201707470U
Other languages
English (en)
Inventor
Ростислав Володимирович Манченко
Original Assignee
Ростислав Володимирович Манченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ростислав Володимирович Манченко filed Critical Ростислав Володимирович Манченко
Priority to UAU201707470U priority Critical patent/UA119957U/uk
Publication of UA119957U publication Critical patent/UA119957U/uk

Links

Landscapes

  • Packaging Frangible Articles (AREA)

Abstract

Ящик для зберігання та транспортування бананів, що містить бічні стінки і дно. При цьому бічні стінки розміщено перпендикулярно своїми площинами до площини дна, дно виконано плоским у вигляді прямокутника з різними за величиною торцями чи квадрата, бічні стінки виконано прямокутної форми в плані і висотою не менше половини довжини одного з торців дна, стінки і дно виконано або з дерев'яних дощок, включаючи гофрований картон. Причому на двох протилежних стінках в їх верхній частині виконано наскрізні, які розміщено осесиметрично. До складу ящика додатково введено вкладиш та прокладку, при цьому вкладиш виконано з полімерного або целюлозного матеріалу, або у вигляді пакета з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок і дна з'єднано між собою зварюванням, вкладиш виконано з дном та бічними стінками, що за своїми формами і площинами відповідають площинам дна і бічних стінок ящика. Прокладку виконано плоскою з адсорбційного матеріалу, зазначену прокладку виконано за розмірами, що відповідають розмірам дна ящика між внутрішніми поверхнями бічних стінок зазначеного ящика, причому в нижній частині стінок ящика виконано наскрізні отвори переважно круглої форми і кількістю не менше двох на кожній зі стінок, зазначені наскрізні отвори виконано по одній осі, паралельній лінії стику торцевої частини дна і стінки.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, зокрема стосується упаковок для розміщення фруктів, а саме ящиків для зберігання та транспортування бананів.
Широко відомим і найбільш часто виробленим є чотириклапанний ящик стандартної конструкції за ГОСТ 9142-90. Одним з основних показників якості ящика відповідно до ГОСТ 9142-90 є механічна міцність ящика, а саме зусилля опору ящика стиску, що визначається за
ГОСТ 18211-72 3 додатком стискаючих навантажень перпендикулярно до дна і кришки.
Підвищення механічної міцності ящика зазвичай досягається використанням гофрованого картону з поліпшеними характеристиками міцності, тобто виготовленого з більш якісної і коштовної сировини, або сировини з більшою масою 1 квадратного метра, або використанням іншого типу гофрованого картону, що знижує економічну привабливість і збільшує матеріалоємність виробництва.
З розвитком техніки і технології отримання пакувальних матеріалів розширюються функції упаковки. З інертного, індиферентного бар'єру між харчовим продуктом і навколишнім середовищем упаковка в даний час все більше перетворюється на фактор виробництва, оскільки за її допомогою можна: цілеспрямовано змінювати склад продукту (у цьому випадку для виготовлення упаковки застосовуються біологічно активні матеріали з іммобілізованими ферментами - добавка щільно утримується в матриці полімерного матеріалу); захищати харчові продукти від мікробного псування, продовжуючи тим самим час їх придатності (термін зберігання харчових продуктів в "активній" оболонці/пакуванні збільшується в 2-3 рази (цей напрямок представляє безперечний інтерес, оскільки введення добавки в матрицю полімерної оболонки дозволяє пролонгувати дію добавки, регулюючи швидкість її масо переносу в харчовий продукт. При цьому забезпечується необхідний градієнт концентрації добавки на поверхні захисної оболонки, що безпосередньо контактує з харчовим продуктом.
Важливою перевагою "активних" упаковок є те, що завдяки іммобілізації добавок міграція їх у харчовий продукт зведена до мінімуму (або оптимально регулюється), оскільки харчові добавки можуть мати певну загрозу здоров'ю); створювати оптимальне газове середовище всередині оболонки, що широко використовується при зберіганні харчових продуктів в модифікованому, регульованому
Зо середовищі.
Застосування такої упаковки для роздрібної торгівлі недоцільно через досить високу ціну, однак вона дуже потрібна для зберігання харчових продуктів у великих об'ємах, для чого застосовується тара з селективно-проникного матеріалу. Харчові продукти, наприклад, банани, збережені таким чином (у зазначеній тарі/упаковці), набагато довше залишаються свіжими, упаковка окупається за рахунок усунення причин псування і усихання товару; регулювати температуру харчових продуктів, що зберігаються в упаковці використовуючи металізовані полімерні матеріали |11.
Відома тара для зберігання та транспортування бананів, що містить порожнисте вмістилище в формі паралелепіпеда, зроблене з жорсткого матеріалу - дощок, фанери, сталевого листа тощо |2І.
До недоліків відомої тари для зберігання та транспортування бананів відноситься те, що не забезпечується збереження якісних властивостей харчових продуктів при їх зберіганні та транспортуванні у такому паковані, а також відсутність засобів забезпечення додаткової жорсткості тари при транспортуванні, що може призвести до її пошкодження або передчасного виходу з ладу.
Відома упаковка для зберігання та транспортування бананів, що містить порожнисте вмістилище в формі паралелепіпеда, зроблене з жорсткого матеріалу - дощок, фанери або сталевого листа, верх якої складається з чотирьох прямокутних частин, які є продовженням стінок, що спрямовані вертикально відносно дна вмістилища |ЗІ.
До недоліків відомої упаковки для зберігання та транспортування бананів відноситься те, що не забезпечується довгострокове збереження властивостей бананів при їх зберіганні та транспортуванні.
Відома упаковка для зберігання та транспортування бананів, що містить бічні стінки їі дно, при цьому бічні стінки розміщено перпендикулярно своїми площинами до площини дна, дно виконано плоским у вигляді прямокутника з різними за величиною торцями, бічні стінки виконано прямокутної форми в плані, стінки і дно виконано з картону, включаючи гофрований картон, товщиною стінок не менше 0,5 см |41.
До недоліків відомої упаковки для зберігання та транспортування бананів відноситься те, що забезпечується довгострокове збереження властивостей бананів при їх зберіганні та бо транспортуванні.
Найближчий аналог є ящик для зберігання та транспортування бананів, що містить бічні стінки і дно, при цьому бічні стінки розміщено перпендикулярно своїми площинами до площини дна, дно виконано плоским у вигляді прямокутника з різними за величиною торцями, чи квадрата, бічні стінки виконано прямокутної форми в плані і висотою не менше половини довжини одного з торців дна, стінки і дно виконано або з дерев'яних дощок товщиною не менше 0,5 см, або з фанери товщиною не менше 0,5 см, або з листів заліза товщиною не менше 1 мм, або з пластмаси товщиною не менше 2 мм, або з картону, включаючи гофрований картон, товщиною не менше 0,5 см, причому на двох протилежних стінках в їх верхній частині виконано наскрізні поздовжні отвори довжиною не менше 5 см і шириною не менше 2 см, які розміщено осесиметрично поздовжній осі стінки, вісь наскрізного поздовжнього отвору розміщена паралельно верхньому торцю стінки на відстані від зазначеного верхнього торця стінки не менше ніж 20 мм |51І.
До недоліків відомого ящика для зберігання та транспортування бананів, який вибрано за найближчий аналог (прототип), відноситься те, що: не забезпечується довгострокове збереження властивостей бананів при їх зберіганні та транспортуванні; не забезпечується захист бананів від проникнення в них вологи (водяної пари) з повітря, що зменшує строк їх зберігання та погіршує їх споживчі та смакові властивості.
В основу корисної моделі поставлено задачу забезпечити підвищення терміну збереження властивостей бананів при їх зберіганні та транспортуванні шляхом введення до складу ящика вкладиша та прокладки, виконання вкладиша з полімерного або целюлозного матеріалу, виконання вкладиша або у вигляді листа товщиною не менше 0,1 мм, що за своєю площиною дорівнює сумарній площині внутрішніх поверхонь стінок і дна ящика, або у вигляді пакета з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок і дна з'єднано між собою зварюванням, виконання вкладиша з дном та бічними стінками, що за своїми формами і площинами відповідають площинам дна і бічних стінок ящика, виконання прокладки плоскою з адсорбційного матеріалу товщиною не менше 0,1 см та за розмірами, що відповідають розмірам дна ящика між внутрішніми поверхнями бічних стінок зазначеного ящика, виконання в нижній частині стінок ящика наскрізних отворів переважно круглої форми в плані діаметром не менше 10 мм і кількістю не менше двох на кожній зі стінок.
Поставлена задача вирішується тим, що ящику для зберігання та транспортування бананів, що містить бічні стінки і дно, при цьому бічні стінки розміщено перпендикулярно своїми площинами до площини дна, дно виконано плоским у вигляді прямокутника з різними за величиною торцями, чи квадрата, бічні стінки виконано прямокутної форми в плані і висотою не менше половини довжини одного з торців дна, стінки і дно виконано або з дерев'яних дощок товщиною не менше 0,5 см, або з фанери товщиною не менше 0,5 см, або з листів заліза товщиною не менше 1 мм, або з пластмаси товщиною не менше 2 мм, або з картону, включаючи гофрований картон, товщиною не менше 0,5 см, причому на двох протилежних стінках в їх верхній частині виконано наскрізні поздовжні отвори довжиною не менше 5 см і шириною не менше 2 см, які розміщено осесиметрично поздовжній осі стінки, вісь наскрізного поздовжнього отвору розміщена паралельно верхньому торцю стінки на відстані від зазначеного верхнього торця стінки не менше, ніж 20 мм, згідно з корисною моделлю, до складу ящика додатково введено вкладиш та прокладку, при цьому вкладиш виконано з полімерного або целюлозного матеріалу, вкладиш виконано або у вигляді листа товщиною не менше 0,1 мм, що за своєю площиною дорівнює сумарній площині внутрішніх поверхонь стінок і дна ящика, або у вигляді пакета з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок і дна з'єднано між собою зварюванням, вкладиш виконано з дном та бічними стінками, що за своїми формами і площинами відповідають площинам дна і бічних стінок ящика, прокладку виконано плоскою з адсорбційного матеріалу товщиною не менше 0,1 см, зазначену прокладку виконано за розмірами, що відповідають розмірам дна ящика між внутрішніми поверхнями бічних стінок зазначеного ящика, при цьому в нижній частині стінок ящика виконано наскрізні отвори переважно круглої форми в плані діаметром не менше 10 мм і кількістю не менше двох на кожній зі стінок, зазначені наскрізні отвори виконано по одній осі, паралельній лінії стику торцевої частини дна і стінки, отвори у нижній частині стінок розміщено від лінії з'єднання торця днища і стінки відносно центра отвору на відстані не менше 1/5 висоти стінки.
Згідно з корисною моделлю, отвори в нижній частині стінок ящика розміщено в один, два або більше горизонтальних рядів як по одній вертикальній осі, так і у шаховому порядку.
Згідно з корисною моделлю, отвори у нижній частині стінок виконано як круглої, так і будь- якої іншої форми в плані.
Згідно з корисною моделлю, стінки вкладиша виконано або суцільними, або з отворами, що відповідають отворам на стінках ящика.
Згідно з корисною моделлю, на зовнішню поверхню бічних стінок ящика нанесено маркування шляхом або наклеювання ярлика, або нанесенням виразного відбитка штампом- фарбою чи трафаретом.
Порівняльний аналіз корисної моделі з найближчим аналогом дозволяє зробити висновок, що ящик для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, відрізняється тим, що до складу ящика додатково введено вкладиш та прокладку, вкладиш виконано з полімерного або целюлозного матеріалу, вкладиш виконано або у вигляді листа товщиною не менше 0,1 мм, що за своєю площиною дорівнює сумарній площині внутрішніх поверхонь стінок і дна ящика, або у вигляді пакета з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок і дна з'єднано між собою зварюванням, вкладиш виконано з дном та бічними стінками, що за своїми формами і площинами відповідають площинам дна і бічних стінок ящика, прокладку виконано плоскою з адсорбційного матеріалу товщиною не менше 0,1 см, зазначену прокладку виконано за розмірами, що відповідають розмірам дна ящика між внутрішніми поверхнями бічних стінок зазначеного ящика, в нижній частині стінок ящика виконано наскрізні отвори переважно круглої форми в плані діаметром не менше 10 мм ії кількістю не менше двох на кожній зі стінок, зазначені наскрізні отвори виконано по одній осі, паралельній лінії стику торцевої частини дна і стінки, отвори у нижній частині стінок розміщено від лінії з'єднання торця днища і стінки відносно центра отвору на відстані не менше 1/5 висоти стінки, отвори в нижній частині стінок ящика розміщено в один, два або більше горизонтальних рядів як по одній вертикальній осі, так і у шаховому порядку, отвори у нижній частині стінок виконано як круглої, так і будь-якої іншої форми в плані, стінки вкладиша виконано або суцільними, або з отворами, що відповідають отворам на стінках ящика, а на зовнішню поверхню бічних стінок нанесено маркування шляхом або наклеювання ярлика, або нанесенням виразного відбитка штампом- фарбою чи трафаретом.
Суть корисної моделі в ящику для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, пояснюється за допомогою креслень, де на фіг. 1 показано загальний вигляд ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, на виді 52 спереду зверху, на фіг. 2 показано зовнішній вигляд вкладиша, що виконаний у вигляді листа, на фіг. З показано зовнішній вигляд вкладиша (у варіанті без наскрізних отворів), на фіг. 4 показано зовнішній вигляд вкладиша (у варіанті з наскрізними отворами на бічних стінках), на фіг. 5 показано зовнішній вигляд прокладки, на фіг. 6 показано схему дна ящика, на фіг. 7 показано схему бічної стінки ящика, на фіг. 8 показано схему ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, з позначенням конструктивних особливостей та товщини бічних стінок і дна, на фіг. 9 показано схему ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, з позначенням конструктивних особливостей бічних стінок і дна, на фіг. 10 показано схему площин конструктивних елементів ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, на фіг. 11 показано схему з'єднання між собою стінок та дна вкладиша, на фіг. 12- 21 показано схеми розміщення наскрізних отворів на стінках ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, на фіг. 22 показано схему ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, з розміщенням у його внутрішній порожнині вкладиша та прокладки, на фіг. 23 показано схему пакування бананів у ящик для зберігання та транспортування бананів, що заявляється.
Ящик 1 для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, містить (як варіант конструктивного виконання) бічні стінки (позиції 2-5) і дно 6 (див. схему на фіг. 1), вкладиш 7 (див. схеми на фіг. 2-4) та прокладку 8 (див. схему на фіг. 5).
Конструктивно і технологічно: бічні стінки (позиції 2-5) ящика 1 розміщено перпендикулярно своїми площинами до площини дна 6, дно б ящика 1 виконано плоским у вигляді прямокутника з різними за величиною торцями (див. схему на фіг. 6), чи квадрата, бічні стінки (позиції 2-5) ящика 1 виконано прямокутної форми в плані і висотою Пп не менше половини довжини Г. одного з торців дна 6 (див. схему на фіг. 7), бічні стінки (позиції 2-5) і дно 6 ящика 1 виконано або з дерев'яних дощок товщиною 9 не менше 0,5 см, або з фанери товщиною д не менше 0,5 см, або з листів заліза товщиною д не менше 1 мм, або з пластмаси товщиною д не менше 2 мм, або з картону, включаючи гофрований картон, товщиною 9 не менше 0,5 см (див. схему на фіг. 8).
Конструктивно і технологічно на двох протилежних бічних стінках (позиції 2-3) в їх верхній бо частині виконано наскрізні поздовжні отвори 9 довжиною Б не менше 5 см і шириною б не менше 2 см, які розміщено осесиметрично поздовжній осі 10 стінки (позиції 2-3) - див. схему на фіг. 9). Ось 11 наскрізного поздовжнього отвору 9 розміщена паралельно верхньому торцю 12 стінки (позиції 2-3) на відстані бі від зазначеного верхнього торця 12 стінки (позиції 2-3) не менше, ніж 20 мм - див. схему на фіг. 9.
Конструктивно і технологічно вкладиш 7 виконано з полімерного або целюлозного матеріалу. Зазначений вкладиш 7 виконано: або у вигляді листа (див. схему на фіг. 2) товщиною ді не менше 0,1 мм, що за своєю площиною 50 дорівнює сумарній площині (51, 2, Зз, 24, 25) ВНУТрішніх поверхонь стінок (позиції 2-5) і дна 6 ящика 1 (див., відповідно, схему на фіг. 10), або у вигляді пакета (див. схеми на фіг. 3-4, 11) з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда (див. схему на фіг. 11) чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок (позиції 13-16 - див. схеми на фіг. 3-4, 11) і дна 17 з'єднано між собою зварюванням.
Вкладиш 7 виконано з дном 17 та бічними стінками (позиції 13-16), що за своїми формами і площинами відповідають площинам (відповідно, 5 та єї, 2, з, За) дна 6 і бічних стінок (позиції 2-5) ящика 1.
Конструктивно і технологічно прокладку 8 виконано плоскою з адсорбційного матеріалу товщиною дг не менше 0,1 см - див., відповідно, схему на фіг. 5. Зазначену прокладку 8 виконано за розмірами, що відповідають розмірам дна 6 ящика 1 між внутрішніми поверхнями бічних стінок (позиції 2-5) зазначеного ящика 1.
Конструктивно і технологічно в нижній частині бічних стінок (позиції 2-5) ящика 1 виконано наскрізні отвори 18 переважно круглої форми в плані діаметром О не менше 10 мм і кількістю не менше двох на кожній зі стінок (позиції 2-5) - див. схеми на фіг. 1, 7-10, 12. Зазначені наскрізні отвори 18 виконано по одній осі 19, паралельній лінії стику 20 торцевої частини дна 6 і стінки (позиції 2-5) - див. схеми на фіг. 12-13. Наскрізні отвори 18 у нижній частині стінок (позиції 2-5) розміщено від лінії з'єднання торця днища 6 і стінки (позиції 2-5) відносно центра (позиція "Ц") отвору 18 на відстані їх не менше 1/5 висоти П стінки (позиції 2-5) - див. схему на фіг. 14.
Зазначені наскрізні отвори 18 в нижній частині стінок (позиції 2-5) ящика 1 розміщено в один (див. схеми на фіг. 1, 7-10, 12-14), два (див. схему на фіг. 15) або більше горизонтальних рядів (див. схему на фіг. 16) як по одній вертикальній осі "Х2 (див. схеми на фіг. 15-16), такі у
Зо шаховому порядку (див., відповідно, схему на фіг. 17). Конструктивно і технологічно зазначені наскрізні отвори 18 у нижній частині стінок (позиції 2-5) виконано як круглої (див. схеми на фіг. 1, 7-10, 12-17), так і будь-якої іншої форми в плані, наприклад, квадратної (див. схему на фіг. 18), прямокутної (див. схему на фіг. 19), овальної (див. схему на фіг. 20), трикутної (див. схему на фіг. 21) тощо.
Конструктивно і технологічно стінки (позиції 13-16) вкладиша 7 виконано або суцільними (див. схему на фіг. 3), або з отворами 21, що відповідають отворам 18 на стінках (позиції 2-5) ящика 1 (див., відповідно, схему на фіг. 4).
Технологічно на зовнішню поверхню бічних стінок (позиції 2-5) ящика 1 нанесено маркування 22 (див. схему на фіг. 1) шляхом або наклеювання ярлика, або нанесенням виразного відбитка штампом-фарбою чи трафаретом (як варіанти).
Ящик 1 для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, використовується таким чином.
Попередньо виготовляють ящик 1, у якому є бічні стінки (позиції 2-5) і дно 6 (див. схеми на фіг. 1,7-10, 12, 22). Паралельно виготовляють вкладиш 7 (див. схеми на фіг. 2-4,11) та прокладку 8 (див. схему на фіг. 5).
Ящик 1 виготовляють таким чином, що бічні стінки (позиції 2-5) розміщують перпендикулярно своїми площинами до площини дна б, дно б виконують плоским у вигляді прямокутника з різними за величиною торцями (див. схему на фіг. 6), чи квадрата. Бічні стінки (позиції 2-5) ящика 1 виконують прямокутної форми в плані і висотою й не менше половини довжини Ї одного з торців дна б (див. схему на фіг. 7). Конструктивно зазначені бічні стінки (позиції 2-5) і дно б виконують з різних матеріалів, наприклад, або з дерев'яних дощок товщиною 4 не менше 0,5 см, або з фанери товщиною 9 не менше 0,5 см, або з листів заліза товщиною 4 не менше 1 мм, або з пластмаси товщиною д не менше 2 мм, або з картону, включаючи гофрований картон чи прескартон, товщиною 9 не менше 0,5 см.
Конструктивно і технологічно на двох протилежних бічних стінках (позиції 2-3) ящика 1 в їх верхній частині виконують наскрізні поздовжні отвори 9 довжиною р не менше 5 см і шириною 6 не менше 2 см, які роблять осесиметрично поздовжній осі 10 стінки (позиції 2-3) - див. схеми на фіг. 1, 7-10, 12, 22). Наскрізні поздовжні отвори 9 роблять так, щоб ось 11 зазначеного наскрізного поздовжнього отвору 9 була паралельною верхньому торцю 12 стінки (позиції 2-3) і бо знаходилася на відстані 51 від зазначеного верхнього торця 12 стінки (позиції 2-3) не менше, ніж на 20 мм - див. схему на фіг. 9. Також на всіх бічних стінках (позиції 2-5) в їх нижній частині виконують наскрізні отвори 18 переважно круглої форми в плані діаметром О не менше 10 мм і кількістю не менше двох на кожній зі стінок (позиції 2-5) - див. схеми на фіг. 1, 7-10, 12-22.
Зазначені наскрізні отвори 18 виконують по одній осі 19, паралельній лінії стику 20 торцевої частини дна 6 і стінки (позиції 2-5) - див. схеми на фіг. 7, 9, 12-21. Наскрізні отвори 18 у нижній частині стінок (позиції 2-5) розміщують від лінії з'єднання торця днища 6 і стінки (позиції 2-5) відносно центра (позиція "Ц") отвору 18 на відстані пі не менше 1/5 висоти Пп стінки (позиції 2-5) - див. схеми на фіг. 7, 9, 12-21. Зазначені наскрізні отвори 18 в нижній частині стінок (позиції 2-5) ящика 1 розміщують: або в один горизонтальний ряд (див. схеми на фіг. 1, 7-10,12-14), або в два горизонтальних ряди (див. схеми на фіг. 15, 17), або більше ніж в два горизонтальних ряди (див. схему на фіг. 16) як по одній вертикальній осі "Х" (див. схеми на фіг. 15-16), так і у шаховому порядку (див. схему на фіг. 17).
Конструктивно і технологічно зазначені наскрізні отвори 18 у нижній частині стінок (позиції 2-5) виконують: або круглої форми в плані (див. схеми на фіг. 13-17), або будь-якої іншої форми в плані, наприклад, квадратної (див. схему на фіг. 18), прямокутної (див. схему на фіг. 19), овальної (див., відповідно, схему на фіг. 20), трикутної (див. схему на фіг. 21) тощо.
Вкладиш 7 виготовляють з полімерного або целюлозного матеріалу. Зазначений вкладиш 7 виготовляють: або у вигляді листа (див. схему на фіг. 2) товщиною ді не менше 0,1 мм, що за своєю площиною бо дорівнює сумарній площині (51, 22, з, 24, 25) Внутрішніх поверхонь стінок (позиції 2-5) і дна 6 ящика 1 (див., відповідно, схему на фіг. 10,); або у вигляді пакета (див. схеми на фіг. 3-4) з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда (див. схеми на фіг. 3-4,11) чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок (позиції 13-16 - див. схему на фіг. 11) і дна 17 з'єднано між собою зварюванням.
При виконанні вкладиша 7 у вигляді пакета, його виготовляють з дном 17 та бічними стінками (позиції 13-16), що за своїми формами і площинами відповідають площинам
Ко) (відповідно, 55 та 51, 52, Оз, би) дна 6 і бічних стінок (позиції 2-5) ящика 1. Конструктивно і технологічно стінки (позиції 13-16) вкладиша 7 виконують або суцільними (див. схему на фіг. З), або з отворами 21, що відповідають отворам 18 на стінках (позиції 2-5) ящика 1 (див. схему на фіг. 4).
Конструктивно і технологічно прокладку 8 виготовляють плоскою з адсорбційного матеріалу товщиною дг не менше 0,1 см - див. схему на фіг. 5. Зазначену прокладку 8 виготовляють за розмірами, що відповідають розмірам дна 6 ящика 1 між внутрішніми поверхнями бічних стінок (позиції 2-5) зазначеного ящика 1.
Після виготовлення ящика 1, вкладиша 7 та прокладки 8 їх збирають в єдину конструкцію.
Для цього на дно 6 ящика 1 укладають прокладку 8, а зверху вставляють вкладиш 7, при цьому: якщо вкладають вкладиш 7, який виконано у вигляді листа (див. схему на фіг. 2), то його розміщують всередині ящика 1 так, щоб він закривав прокладку 8 та бічні стінки (позиції 2-5) ящика 1; якщо всередину ящика 1 вкладають вкладиш 7, який виконано у вигляді пакета (див. схеми на фіг. 3, 4, 11), то його розміщують всередині ящика 1 так, щоб його бічні стінки (позиції 13-16) співпадали з бічними стінками (позиції 2-5) ящика 1, а дно 17 зазначеного вкладиша 7 було розташоване на прокладці 8.
При цьому у варіанті виконання наскрізних отворів 21 в стінках (позиції 13-16) вкладиша 7, зазначені наскрізні отвори 21 повинні співпасти з наскрізними отворами 18, що виконані в бічних стінках (позиції 2-5) ящика 1 - див. схему на фіг. 22.
В підготовлений таким чином ящик 1 укладаються банани 23, верхній шар яких закривається верхніми частинами стінок (позиції 13-16) вкладиша 7 (див. схему на фіг. 23).
Ящик 1 з упакованими в нього бананами 23 транспортують для продажу чи на зберігання.
Таким чином, виготовлення ящика з жорсткого матеріалу дозволяє транспортувати та зберігати в ньому банани та забезпечує можливість компактно вкладати ящик для подальшого транспортування або зберігання. А використання як матеріалу для ящика різних жорстких матеріалів є оптимальним з точки зору можливості його виготовлення в будь якій точці збирання та забезпечує захист бананів від пошкодження/деформацій при транспортуванні.
Розміщення бананів у вторинній внутрішній упаковці, яка виготовлена з матеріалу, що має бар'єрні властивості відносно вологи, що міститься в повітрі поза упаковкою, забезпечує захист бананів від проникнення в них вологи (водяної пари) з повітря, що збільшує строк їх зберігання з одночасним збереженням їх споживчих та смакових властивостей.
При використанні додаткової вторинної упаковки в вигляді листа паперу, або полімерного листа здійснюють такі дії: на дно контейнера вкладають лист паперу або полімерного листа, на нього розміщують грона бананів та щільно загортають вільні краї паперу.
Основною перевагою ящика, що заявляється є те, що він є функціонально пристосованим для зберігання бананів, їх зручного розміщення, перевезення будь-яким видом транспорту, а також зберігає смак, колір та свіжість бананів, та запобігає їх гниттю. Використовувати корисну модель, технічне рішення якої заявляється, можна у сільськогосподарській та харчовій промисловості для пакування, зберігання та транспортування бананів.
Підвищення ефективності застосування ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, у порівнянні з прототипом досягається шляхом введення до складу ящика вкладиша та прокладки, виконання вкладиша з полімерного або целюлозного матеріалу, виконання вкладиша або у вигляді листа товщиною не менше 0,1 мм, що за своєю площиною дорівнює сумарній площині внутрішніх поверхонь стінок і дна ящика, або у вигляді пакета з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок і дна з'єднано між собою зварюванням, виконання вкладиша з дном та бічними стінками, що за своїми формами і площинами відповідають площинам дна і бічних стінок ящика, виконання прокладки плоскою з адсорбційного матеріалу товщиною не менше 0,1 см та за розмірами, що відповідають розмірам дна ящика між внутрішніми поверхнями бічних стінок зазначеного ящика, виконання в нижній частині стінок ящика наскрізних отворів переважно круглої форми в плані діаметром не менше 10 мм їі кількістю не менше двох на кожній зі стінок, чим забезпечується підвищення терміну збереження властивостей бананів при їх зберіганні та транспортуванні.
Підвищення ефективності застосування ящика для зберігання та транспортування бананів, що заявляється, у порівнянні з найближчим аналогом досягається також шляхом виконання в нижній частині стінок ящика наскрізних отворів переважно круглої форми в плані діаметром не менше 10 мм ії кількістю не менше двох на кожній зі стінок, виконанням зазначених наскрізних отворів по одній осі, паралельній лінії стику торцевої частини дна і стінки, розміщення зазначених отворів у нижній частині стінок від лінії з'єднання торця днища і стінки відносно
Зо центра отвору на відстані не менше 1/5 висоти стінки, розміщення отворів в нижній частині стінок ящика в один, два або більше горизонтальних рядів як по одній вертикальній осі, так і у шаховому порядку, чим забезпечується підведення зовнішнього шару повітря до бананів, що знаходяться у ящику.
Джерела інформації: 1. Мванова Т. "Активная" упаковка: реальность и перспектива ХХІ! века (пер/роок.саісшаге.пи/роок/5розобві ираКоукі/аКімпауа ираКомКа геаї|по/)5ії ірег5реКіїма Ні мек а/). 2. Лькошин А.С. Ящики укупорочнье // Знциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: в 86 т. (82 т. и 4 доп.). - СПб., 1890-1907 - аналог. 3. Проспект фирмьі "АРЗ Плюс", пЕр:/Лимли.аг:риск.ги/паех. піт - аналог. 4. Проспект фирмь! Етрадиез Іпдивігаіевз де Соіотбріа 5.А.5. (БІС) Опреїїємаріє ргісе оп
Вапапа рох. ТНе зігепаштепвеас ігапзропаїйоп Брох ої медеїарієз5. пирз//1687-со.аїІ.рі2 - аналог. 5. ГОСТ 9142-90. Группа Д 74. Ящики из гофрированного картона. Общие технические условия (с Изменениями Мо 1, 2, 3) Вохе5 ої согидаїеа Боага. Сепега Івресійсайноп5. ОКП 54 7110, Дата введения 1992-01-01 - прототип.

Claims (5)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ящик для зберігання та транспортування бананів, що містить бічні стінки і дно, при цьому бічні стінки розміщено перпендикулярно своїми площинами до площини дна, дно виконано плоским у вигляді прямокутника з різними за величиною торцями чи квадрата, бічні стінки виконано прямокутної форми в плані і висотою не менше половини довжини одного з торців дна, стінки і дно виконано або з дерев'яних дощок товщиною не менше 0,5 см, або з фанери товщиною не менше 0,5 см, або з листів заліза товщиною не менше 1 мм, або з пластмаси товщиною не менше 2 мм, або з картону, включаючи гофрований картон, товщиною не менше 0,5 см, причому на двох протилежних стінках в їх верхній частині виконано наскрізні поздовжні отвори довжиною не менше 5 см і шириною не менше 2 см, які розміщено осесиметрично поздовжній осі стінки, вісь наскрізного поздовжнього отвору розміщена паралельно верхньому торцю стінки на відстані від зазначеного верхнього торця стінки не менше ніж 20 мм, який 60 відрізняється тим, що до складу ящика додатково введено вкладиш та прокладку, при цьому вкладиш виконано з полімерного або целюлозного матеріалу, вкладиш виконано або у вигляді листа товщиною не менше 0,1 мм, що за своєю площиною дорівнює сумарній площині внутрішніх поверхонь стінок і дна ящика, або у вигляді пакета з цього ж матеріалу у формі паралелепіпеда чи куба з відкритим верхом, в якому торці стінок і дна з'єднано між собою зварюванням, вкладиш виконано з дном та бічними стінками, що за своїми формами і площинами відповідають площинам дна і бічних стінок ящика, прокладку виконано плоскою з адсорбційного матеріалу товщиною не менше 0,1 см, зазначену прокладку виконано за розмірами, що відповідають розмірам дна ящика між внутрішніми поверхнями бічних стінок зазначеного ящика, причому в нижній частині стінок ящика виконано наскрізні отвори переважно круглої форми в плані діаметром не менше 10 мм і кількістю не менше двох на кожній зі стінок, зазначені наскрізні отвори виконано по одній осі, паралельній лінії стику торцевої частини дна і стінки, отвори у нижній частині стінок розміщено від лінії з'єднання торця днища і стінки відносно центра отвору на відстані не менше 1/5 висоти стінки.
2. Ящик за п. 1, який відрізняється тим, що отвори в нижній частині стінок ящика розміщено в один, два або більше горизонтальних рядів як по одній вертикальній осі, так і у шаховому порядку.
3. Ящик за п. 1, який відрізняється тим, що отвори у нижній частині стінок виконано як круглої, так і будь-якої іншої форми в плані.
4. Ящик за п. 1, який відрізняється тим, що стінки вкладиша виконано або суцільними, або з отворами, що відповідають отворам на стінках ящика.
5. Ящик за п. 1, який відрізняється тим, що на зовнішню поверхню бічних стінок нанесено маркування шляхом або наклеювання ярлика, або нанесенням виразного відбитка штампом- фарбою чи трафаретом. в я ї2 З они 7 я : с Не зов Кк 2 ж ой й ту, Шо: ; нет? й а «ол 2 й и щі | ї В; й : т 7» ваз рей Не / х 8 дк й я дн Я - Ве і ШІ й жі ко Е нене ин и НИ ТО х (г росли і пін фол, ! во, ії - раси ж и НІ т Шин Ше чщ ний щи ш-й й Й Е ! ей А ЩЕ і -- Шк она я т ГеТД рес я а І В Н - кад ее ще я шт шт бю 7 а ай ше і, штори т й Ж а а І 6 і5 ОО - | зв й ще ее за - В | в ж в ий З ГУ ; Н Гаї й Ше хх вежа и и ВД ря Мк и о нен 806 в з - Шия фіг: І
Я. отже ши - т т7-е ее т Тк, ей ЯИИ Ше Ше ре в Й р-н -Г пу" ай у пшХХТ се бЗад рес Мо ВЖИ шк дж - --- о 7 Фіг. 2 що
UAU201707470U 2017-08-22 2017-08-22 Ящик для зберігання та транспортування бананів UA119957U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707470U UA119957U (uk) 2017-08-22 2017-08-22 Ящик для зберігання та транспортування бананів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707470U UA119957U (uk) 2017-08-22 2017-08-22 Ящик для зберігання та транспортування бананів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119957U true UA119957U (uk) 2017-10-10

Family

ID=60051124

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201707470U UA119957U (uk) 2017-08-22 2017-08-22 Ящик для зберігання та транспортування бананів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119957U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN105492342B (zh) 果蔬用包装袋和果蔬包装体
US20080308439A1 (en) Grooved Lid for Packaging of Fresh Fruits, Vegetables and Flowers in Corresponding Modified Atmosphere Trays
US10961044B2 (en) Biodegradable packaging for storing eggs
US20080020104A1 (en) Modified atmosphere package systems with gas-permeable plastic membranes and window for packaging of fresh fruits, vegetables and cut flowers in modified euro trays
US20150251843A1 (en) Packages for bedding products including mattresses and mattress toppers
UA119957U (uk) Ящик для зберігання та транспортування бананів
ES2670693T3 (es) Envase de fresas divisible en sub-envases
AU2014286923A1 (en) Container for reducing deterioration of horticultural produce
CN206857239U (zh) 一种鲜切果蔬保鲜包装盒
KR101106242B1 (ko) 지지구가 구비된 포장박스
JP3553905B2 (ja) 品物の鮮度保持可能な二重梱包装置
CN206624204U (zh) 一种神秘果包装结构
DE19912347A1 (de) Füllvorrichtung und Transportbehälter zum Frischhalten von Lebensmitteln in Kohlendioxydatmosphäre
KR200400825Y1 (ko) 굴비 수납용 상자
WO2004035424A1 (en) Packaging and packaging method for ornamental cultivated plants
CN208882514U (zh) 一种水果保鲜包装盒
KR100679743B1 (ko) 진공포장시 형태변형이 없는 진공포장용기 및, 이 용기를이용한 진공포장방법과 유통이 용이한 신선식품 제조방법
UA116357U (uk) Ящик для зберігання та транспортування бананів
UA116359U (uk) Коробка для зберігання та транспортування бананів
ES2277504B1 (es) Estuche hortofruticola.
CN213009192U (zh) 一种包装盒
CN207902914U (zh) 瓦楞纸箱
UA116358U (uk) Короб для зберігання та транспортування бананів
UA116361U (uk) Контейнер для зберігання та транспортування бананів
GB2462153A (en) Fresh produce pack comprising tray and outer perforated wrap