SK162010A3 - Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov - Google Patents

Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov Download PDF

Info

Publication number
SK162010A3
SK162010A3 SK16-2010A SK162010A SK162010A3 SK 162010 A3 SK162010 A3 SK 162010A3 SK 162010 A SK162010 A SK 162010A SK 162010 A3 SK162010 A3 SK 162010A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
locomotive
internal combustion
time
idling
fuel
Prior art date
Application number
SK16-2010A
Other languages
English (en)
Other versions
SK288174B6 (sk
Inventor
Jozef Buday
Jozef Kuchta
Ivan Buday
Igor Gerek
Dušan Lichardus
Martin Brezina
Kseniya Valerievna Son
Vitalij Jevgenevič Jaščenko
Yerkebulan Rachimov
Original Assignee
EVPÚ, a. s.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by EVPÚ, a. s. filed Critical EVPÚ, a. s.
Priority to SK16-2010A priority Critical patent/SK288174B6/sk
Priority to PCT/SK2011/000001 priority patent/WO2011108997A1/en
Publication of SK162010A3 publication Critical patent/SK162010A3/sk
Publication of SK288174B6 publication Critical patent/SK288174B6/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61CLOCOMOTIVES; MOTOR RAILCARS
    • B61C5/00Locomotives or motor railcars with IC engines or gas turbines
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02TCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
    • Y02T30/00Transportation of goods or passengers via railways, e.g. energy recovery or reducing air resistance

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Control Of Vehicle Engines Or Engines For Specific Uses (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)

Description

Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov, kde voľnobeh sa zabezpečuje cez pomocnú výkonovú jednotku a riadiaci systém s komponentmi s cieľom zníženia spotreby a tým úspory nafty spotrebovávanej hlavným spaľovacím motorom posunovacích a traťových rušňov po dobu kedy pracuje na voľnobehu, ktorý je nevyhnutný za dobu kedy nekoná trakčnú prácu, aby boli zabezpečené pracovné teploty médií spaľovacieho motora (chladiaca voda, mazací olej, nafta v nádrží) a prevádzková spôsobilosť pomocných agregátov (nabitá batéria, tlak vzduchu v brzdnom systéme, ventilácia trakčných motorov).
Doterajší stav techniky
Voľnobeh hlavných dieselových spaľovacích motorov motorových posunovacích a traťových rušňov je nevyhnutný počas doby kedy nekoná prácu z dôvodu udržania ustálených teplôt pracovných médií - chladiacej vody, oleja, nabitia akumulátorovej batérie, tlaku vzduchu v brzdnom potrubí apod. Voľnobeh je charakterizovaný spotrebou nafty a výraznou emisiou oxidov dusíka (NOx) do ovzdušia. Výška spotreby nafty a a objem emisií je podstatné vyšší, ak pre udržanie požadovaných teplôt médií je nevyhnutné zvýšiť voľnobežné otáčky z dôvodu nízkych vonkajších teplôt a vplyvu vetra. Požiadavka na zníženie spotreby nafty počas voľnobehu a požiadavky noriem týkajúcich sa zníženia emisií generovaných do ovzdušia vyvolali požiadavku na obmedzovanie voľnobehu spaľovacích motorov motorových posunovacích a traťových rušňov. Existujúce riešenia sa vyznačujú tým, že sa na rušeň namontuje prídavné zariadenie pozostávajúce z pomocného výkonového bloku (pozostávajúceho zo spaľovacieho motora, elektrického generátora a príslušenstva) obmedzeného výkonu, ktorý zabezpečuje elektrický a tepelný ohrev chladiacej vody a oleja v motore a dobíjanie akumulátorovej batérie rušňa. Nedostatkom týchto riešení je, že tieto zariadenia nemajú priamo zaintegrovaný pomocný kompresor pre dopĺňanie vzduchu v brzdnom systéme rušňa, nezabezpečujú pohon ventilátorov chladenia trakčných motorov u tej kategórie rušňov, v ktorých sú poháňané remeňovým prevodom z remenice kardanového hriadeľa hlavného spaľovacieho motora. Nezabezpečenie chodu týchto ventilátorov má bezprostredne za následok, že v zimných podmienkach dochádza k nafúkaniu snehu do trakčných motorov, navlhnutiu vinutí a následnému poškodeniu vinutí, čím dôjde k zníženiu, resp. až strate trakčného výkonu posunovacieho rušňa. Ďalším nedostatkom týchto riešení je, že nezabezpečujú ohrev a obeh nafty z nádrže na takú teplotu, aby nedochádzalo k zmene jej vlastnosti a skupenstva pri teplotách okolia až do -40°C a vplyve vetra. Aby predmetné riešenia zabezpečili aj tieto funkcie, museli by mať inštalované vyššie výkony pomocných výkonových blokov, než sú v súčasnosti inštalované.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky odstraňuje spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora a po túto dobu zabezpečuje náhradný elektrický pohon ventilátorov chladenia trakčných motorov prostredníctvom kombinovaných remeníc obsahujúcich spojky poháňaných trojfázovými asynchrónnymi motormi, ktoré sú napájané z trojfázového generátora pomocného výkonového bloku, pričom umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora a po túto dobu zabezpečuje prídavný ohrev nafty umiestnenej v palivovej nádrží rušňa spôsobom privedenia v pomocnom výkonovom bloku ohriatej vody potrubným systémom do výmenníka voda/nafta a j ej cirkuláciu prostredníctvom prídavného elektrického čerpadla do palivového okruhu rušňa, paralelne k hlavnému dopravnému palivovému čerpadlu, ktoré je počas obmedzenia voľnobehu nefunkčné.
Spôsob umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora a po túto dobu zabezpečuje cirkuláciu nafty v palivovom systéme rušňa prostredníctvom pôvodného elektrického dopravného palivového čerpadla rušňa , ktorého jednosmerný motor je napájaný z prídavného zdroja jednosmerného prúdu, ktorý je pripojený na trojfázový generátor pomocného výkonového bloku, prípadne prídavným kompresorom umiestneným vo vhodnom priestore strojovne rušňa, zabezpečuje dodávku stlačeného vzduchu do hlavných vzdušníkov a brzdového potrubného systému, ktorý pri nízkych teplotách okolia musí byť odvzdušňovaný, aby sa zabránilo mrznutiu vody kondenzovanej v brzdnom systéme. Taktiež umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora apo túto dobu zabezpečuje prídavný elektrický ohrev Stanovišťa rušňovodiča, pričom elektrickú energiu pre túto funkciu odoberá z generátora pomocného výkonového bloku. Správnu funkciu vyššie popísaných procesov zabezpečuje jednoúčelový riadiaci systém integrovaný v samostatnom rozvádzači umiestnenom na stanovišti rušňovodiča.
Výhodou spôsobu podľa vynálezu v prvom rade je, že rieši nezávislý pohon ventilátorov chladenia trakčných motorov predného a zadného podvozku rušňa pomocnými trojfázovými asynchrónnymi motormi napájanými z pomocného trojfázového generátora s frekvenciou 60 Hz. Nezávislosť pohonu ventilátorov spočíva v tom, že ventilátory sú doplnené novými kombinovanými remenicami vyhotovenými pre pôvodný pohon z hlavného spaľovacieho motora a súčasne pre remeňový pohon z asynchrónneho motora. Výnimočnosť remeníc spočíva v tom, že obsahujú voľnobežnú spojku umožňujúcu točiť ventilátory pohonom z trojfázového asynchrónneho motora, nezávisle od celej časti remeňového prevodu od hlavného spaľovacieho motora, ktorý vtedy nepracuje. Druhou funkciou ktorú predmetný vynález rieši je spôsob prídavného regulovateľného ohrevu nafty, ktoré je založené na zavedení v pomocnom výkonovom bloku ohriatej vody do výmenníka voda/nafta a v doplnení prídavného elektrického čerpadla do sacieho potrubia nafty - paralelne k zubovému dopravnému čerpadlu - a jej cirkulácií cez hlavný spaľovací motor a výmenník do nádrže. Regulovateľnosť ohrevu nafty podľa predmetného technického riešenia spočíva v regulácií teploty a množstva teplej vody privádzanej do výmenníka v závislosti od použitej nafty a teploty okolia. Treťou funkciou ktorú predmetný vynález obsahuje je doplnenie prídavného zdroja jednosmerného prúdu, ktorý zabezpečuje napájanie jednosmerného motora poháňajúceho dopravné palivové čerpadlo rušňa, ktoré pri vypnutom hlavnom spaľovacom motore je mimo prevádzky. Prídavný zdroj jednosmerného prúdu je na vstupe napájaný z trojfázového generátora pomocného výkonového bloku. Štvrtou funkciou ktorú predmetný vynález obsahuje je doplnenie brzdového okruhu o kompresor poháňaný trojfázovým asynchrónnym motorom, ktorý zabezpečuje trvalú dodávku stlačeného vzduchu do okruhu, ktorý pri nízkych teplotách okolia musí byť odvzdušňovaný, aby sa zabránilo mrznutiu kondenzovanej vody v brzdnom systéme. Piatou funkciou podľa predmetného vynálezu je spôsob elektrického ohrevu stanovišťa rušňovodiča pri vypnutí voľnobehu hlavného spaľovacieho motora a distribúcií tejto energie z pomocného výkonového bloku vhodne dimenzovaného pre predmetný rušeň. Zabezpečenie energií pre všetky funkcie podľa predmetného vynálezu napríklad pre motorový posunovací rušeň s výkonom hlavného spaľovacieho motora cca 900 kW vyžaduje mať inštalovaný výkon pomocného výkonového bloku s hodnotou 30 kVA.
Poslednou funkciou podľa predmetného vynálezu je doplnenie jednoúčelového riadiaceho systému umiestneného v hlavnom rozvádzači upevnenom na výkonovom bloku, ktorý zabezpečuje bezporuchovú a technologicky optimálnu funkciu vyššie popísaných procesov.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 - Rozmiestnenie prvkov prídavnej ventilácie trakčných motorov a elektrického vykurovania kabíny v rušni
Obr. 2 - Schematické zobrazenie pohonu ventilátorov chladenia trakčných motorov rušňa počas prevádzky hlavného spaľovacieho motora
Obr. 3 - Schematické zobrazenie pohonu ventilátorov chladenia trakčných motorov rušňa počas obmedzenia voľnobehu spaľovacieho motora
Obr. 4 - Rozmiestnenie prvkov prídavného ohrevu nafty z palivovej nádrže rušňa a prídavného kompresora implementovaného do pomocného výkonového bloku
Obr. 5 - Schematické zobrazenie prídavného ohrevu nafty z palivovej nádrže rušňa Obr. 6 - Schematické zobrazenie zapojenia a prvkov pre zabezpečenie cirkulácie nafty v palivovom okruhu rušňa
Príklad uskutočnenia technického riešenia
Na obr.l až 6 je znázornený konkrétny príklad realizovania vynálezu pre 6-osový motorový posunovací rušeň s výkonom hlavného spaľovacieho motora 900 kW. Pre realizáciu obmedzenia voľnobehu predmetného rušňa v medzných klimatických podmienkach je potrebný výkon spaľovacieho motora pomocného výkonového bloku 30 kW.
Motorový posunovací rušeň 100 opatrený hlavným spaľovacím motorom 110, hlavným generátorom 120, ventilátormi 130, 131 chladenia trakčných motorov, stanovišťom 140 rušňovodiča a pomocným výkonovým blokom 200. Hlavný spaľovací motor 110 so vstrekovacím čerpadlom 111, hlavným dopravným zubovým palivovým čerpadlom 112, palivovou nádržou 113, spojeným s výmenníkom 114 voda/nafta rušňa 100, kde výmenník 114 je opatrený potrubím 115 prepadu nafty privádzajúcu palivo do výmenníka 114 a potrubím prepadu 116 ohriatej nafty z výmenníka 114 voda/nafta do palivovej nádrže 113 rušňa 100. Prívodné potrubie ohriatej vody vstupujúcej do výmenníka 114 voda/nafta je doplnené o spätnú záklopku 223. Hlavný generátor 120 je na prednej strane opatrený remenicou 121 a poháňa ventilátor 130 chladenia trakčných motorov rušňa 100, Elektrický ohrievač 240 je napájaný z rozvádzača 230 obsahujúci riadiaci systém.
Pomocný výkonový blok 200 s príslušenstvom je umiestnený v strojovni rušňa bezprostredne pred stanovišťom 140. Elektrické kontaktné a ovládacie prvky spolu s jednoúčelovým riadiacim systémom sú umiestnené v samostatnom rozvádzači 230, namontovanom na prednej stene stanovišťa 140 rušňovodiča. Trojfázové asynchrónne motory 210, 211 pohonu ventilátorov 130, 131 chladenia trakčných motorov sú umiestnené na konzolách pri ventilátoroch 130 a 131 a prostredníctvom klinového remeňového prevodu poháňajú kombinované remenice 121 ventilátorov 130 a 131. Studená nafta z palivovej nádrže 113 sa potrubím 117 dopravuje prídavným elektrickým čerpadlom 220, zaradeným paralelne k hlavnému dopravnému zubovému palivovému čerpadlu 112, do výmenníka 114 voda/naňa , kde sa ohrieva teplou vodou z vodného okruhu potrubia 221 ohriatou elektrickou a tepelnou energiou generovanou v pomocnom výkonovom bloku 200. Potrubie 221 je pripojené na hlavné potrubie 222 vody ohrievanej v pomocnom výkonovom bloku 200. U rušňov kde nie je možno z priestorových dôvodov doplniť prídavné elektrické čerpadlo 220, je cirkulácia nafty v palivovom systéme rušňa zabezpečená prostredníctvom prídavného zdroja jednosmerného prúdu, ktorý napája jednosmerný motor hlavného dopravného zubového palivového čerpadla 112 a tak zabezpečuje cirkuláciu studenej nafty. Prídavný zdroj prúdu je na vstupe napájaný z trojfázového generátora výkonového bloku. Elektrický výkon pomocného výkonového bloku 200 je dimenzovaný tak, že umožňuje napájať trojfázový asynchrónny motor 210 kompresora 250, ktorý ako spoločný blok môže byť umiestnený vo vhodnom priestore strojovne rušňa. Pripojenie výstupu kompresora 250 je na brzdový potrubný systém. Jednofázový elektrický ohrievač 240 s výkonom 2 kW napájaný z pomocného výkonového bloku 200, je umiestnený na stanovišti 140 rušňovodiča a zabezpečuje ohrev stanovišťa 140 aj pri okolitej teplote do -40°C, kedy pôvodne vykurovacie teleso prestáva byť účinné.
Priemyselná využiteľnosť
Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov podľa vynálezu možno využívať na všetkých motorových posunovacích a traťových rušňoch u ktorých je charakteristický dlhodobý voľnobeh, ktoré majú konštruovaný pohon ventilátorov chladenia trakčných motorov odvodený od hlavného spaľovacieho motora a ktoré sú prevádzkované v klimatických podmienkach vyžadujúcich trvalé doplňovanie tlakového vzduchu v brzdnom systéme, ohrev nafty v nádrži a prídavný elektrický ohrev stanovišťa rušňovodiča.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov, v y z n a č u j ú c i sa tým, že umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora (110) apo túto dobu zabezpečuje náhradný elektrický pohon ventilátorov (130,131) chladenia trakčných motorov prostredníctvom kombinovaných remeníc (132) obsahujúcich spojky (212) a hnacích trojfázových asynchrónnych motorov (210,211), napájaných z trojfázového generátora pomocného výkonového bloku (200).
  2. 2. Spôsob obmedzenia voľnobehu spaľovacích motorov motorových posunovacích a traťových rušňov, vyznačujúci sa tým, že umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora (110) apo túto dobu zabezpečuje prídavný ohrev nafty umiestnenej v palivovej nádrží (113) rušňa (100) spôsobom privedenia v pomocnom výkonovom bloku (200) ohriatej vody potrubným systémom (221) do výmenníka (114) voda/nafta a jej cirkuláciu prostredníctvom prídavného elektrického čerpadla (220) do palivového okruhu rušňa (100), paralelne k hlavnému dopravnému palivovému čerpadlu (112), ktoré je počas obmedzenia voľnobehu nefunkčné.
  3. 3. Spôsob obmedzenia voľnobehu spaľovacích motorov motorových posunovacích a traťových rušňov, vyznačujúci sa tým, že umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora (í 10) apo túto dobu zabezpečuje cirkuláciu nafty v palivovom systéme rušňa (100) prostredníctvom pôvodného elektrického dopravného palivového čerpadla (112) rušňa (100), ktorého jednosmerný motor (114 ) je napájaný z prídavného zdroja jednosmerného prúdu(115), ktorý je pripojený na trojfázový generátor pomocného výkonového bloku (200).
  4. 4. Spôsob obmedzenia voľnobehu spaľovacích motorov motorových posunovacích a traťových rušňov, vyznačujúci sa tým, že umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora (110) apo túto dobu prídavným kompresorom (250) umiestneným vo vhodnom priestore strojovne rušňa (100), ktorý zabezpečuje dodávku stlačeného vzduchu do hlavných vzdušníkov a brzdového potrubného systému a spotrebovávaného na pravidelné odvzdušňovanie systému a tým zamedzujúcemu mrznutie kondenzovanej vody v brzdovom potrubnom systéme.
  5. 5. Spôsob obmedzenia voľnobehu spaľovacích motorov motorových posunovacích a traťových rušňov, vyznačujúci sa tým, že umožňuje na ľubovoľnú dobu obmedziť voľnobeh hlavného spaľovacieho motora (110) apo túto dobu zabezpečuje prídavný elektrický ohrev (240) stanovišťa (140) rušňovodiča, pričom elektrickú energiu pre túto funkciu odoberá z generátora pomocného výkonového bloku (200).
  6. 6. Spôsob obmedzenia voľnobehu spaľovacích motorov motorových posunovacích a traťových rušňov, vyz n a č u j ú c i sa tým, že doplnením riadiaceho systému v rozvádzači (230) na stanovišti (140) rušňovodiča zabezpečuje bezporuchovú funkciu pomocného výkonového bloku (200), zabezpečujúceho jednotlivé procesy popísané v nárokoch 1 .až 4.
SK16-2010A 2010-03-01 2010-03-01 Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov SK288174B6 (sk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK16-2010A SK288174B6 (sk) 2010-03-01 2010-03-01 Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov
PCT/SK2011/000001 WO2011108997A1 (en) 2010-03-01 2011-02-02 The method of limiting the idling of diesel shunting and track locomotives

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK16-2010A SK288174B6 (sk) 2010-03-01 2010-03-01 Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK162010A3 true SK162010A3 (sk) 2011-09-05
SK288174B6 SK288174B6 (sk) 2014-03-04

Family

ID=43902966

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK16-2010A SK288174B6 (sk) 2010-03-01 2010-03-01 Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov

Country Status (2)

Country Link
SK (1) SK288174B6 (sk)
WO (1) WO2011108997A1 (sk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RO131114A0 (ro) * 2016-01-06 2016-05-30 Mihai Marcu Instalaţie multifuncţională autonomă pentru optimizarea funcţionării locomotivei diesel
DE102016117327A1 (de) 2016-09-15 2018-03-15 Knorr-Bremse Systeme für Schienenfahrzeuge GmbH Hilfsaggregat für eine Lokomotive
CN109747664B (zh) * 2019-01-23 2021-05-11 中车大连机车研究所有限公司 内燃动车组用分体式液传动力系统
KR20230009621A (ko) * 2021-07-09 2023-01-17 현대자동차주식회사 응축수 배출 제어장치 및 제어방법

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4448157A (en) * 1982-03-08 1984-05-15 Eckstein Robert J Auxiliary power unit for vehicles
US4665319A (en) * 1985-03-21 1987-05-12 General Electric Company Self-propelled traction vehicle with low fuel consumption while idling
US6928972B2 (en) * 2001-01-31 2005-08-16 Csxt Intellectual Properties Corporation Locomotive and auxiliary power unit engine controller
DE102006043927A1 (de) * 2006-09-14 2008-03-27 Voith Turbo Lokomotivtechnik Gmbh & Co. Kg Energieversorgungssystem einer Diesellokomotive

Also Published As

Publication number Publication date
SK288174B6 (sk) 2014-03-04
WO2011108997A1 (en) 2011-09-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7049707B2 (en) Auxiliary power unit for a diesel powered transport vehicle
EP2844506B1 (en) Transport refrigeration system having electric fans
US9097162B2 (en) Locomotive and transit system efficiency and emissions improvements
US7245033B2 (en) Auxiliary heating and air conditioning unit for a diesel powered transport vehicle
US9365090B2 (en) Climate control system for vehicles using thermoelectric devices
WO2016045198A1 (zh) 基于热管理系统的动力分散式内燃动车组冷却系统
US20070137909A1 (en) Hybrid drive unit having a low-temperature circuit
US20110114405A1 (en) Drive isolation system for traction engine driven accessories
US8596201B2 (en) Engine warming system for a multi-engine machine
AU2013221903B2 (en) Method and system for motor thermal protection
SK162010A3 (sk) Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov
CA2914185A1 (en) Idle and cold-start start elimination system in locomotives
US20100230189A1 (en) Cooling system for a vehicle
EA039614B1 (ru) Способ и системы для вспомогательного энергоблока локомотива
WO2023246415A1 (zh) 一种高效环保型汽车取力发电结构
CN201494278U (zh) 太阳能车载电动空调
ES2524257T3 (es) Vehículo sobre raíles así como procedimiento para reducir el consumo de combustible de un vehículo sobre raíles
CN102837619A (zh) 一种电动汽车的增程、空调系统
CA2646999A1 (en) Combination power plant/fluid compressor for service vehicles
KR100868615B1 (ko) 하이브리드 자동차용 통합 펌프
SK742010U1 (sk) Spôsob obmedzenia voľnobehu motorových posunovacích a traťových rušňov
CN202147601U (zh) 一种电动汽车的增程、空调系统
RU172325U1 (ru) Тепловоз маневровый
US8814177B1 (en) Motorized generator—powered electric car
KR101481179B1 (ko) 하이브리드 차량용 난방 제어 장치 및 방법

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20200301