PL193169B1 - Urządzenie toaletowe - Google Patents

Urządzenie toaletowe

Info

Publication number
PL193169B1
PL193169B1 PL343527A PL34352799A PL193169B1 PL 193169 B1 PL193169 B1 PL 193169B1 PL 343527 A PL343527 A PL 343527A PL 34352799 A PL34352799 A PL 34352799A PL 193169 B1 PL193169 B1 PL 193169B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
toilet bowl
bowl
displacement unit
air
water
Prior art date
Application number
PL343527A
Other languages
English (en)
Other versions
PL343527A1 (en
Inventor
Garry Moore
Original Assignee
Garry Moore
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Garry Moore filed Critical Garry Moore
Publication of PL343527A1 publication Critical patent/PL343527A1/xx
Publication of PL193169B1 publication Critical patent/PL193169B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03FSEWERS; CESSPOOLS
    • E03F1/00Methods, systems, or installations for draining-off sewage or storm water
    • E03F1/006Pneumatic sewage disposal systems; accessories specially adapted therefore
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03DWATER-CLOSETS OR URINALS WITH FLUSHING DEVICES; FLUSHING VALVES THEREFOR
    • E03D5/00Special constructions of flushing devices, e.g. closed flushing system

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Aviation & Aerospace Engineering (AREA)
  • Sanitary Device For Flush Toilet (AREA)
  • Bidet-Like Cleaning Device And Other Flush Toilet Accessories (AREA)
  • Percussion Or Vibration Massage (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Toilet Supplies (AREA)
  • Vehicle Waterproofing, Decoration, And Sanitation Devices (AREA)

Abstract

1. Urz adzenie toaletowe zawieraj ace misk e klozetow a, przewód wylotowy dla zawarto sci miski, zamykan a pokryw e umieszczon a na misce, tworz ac a wraz z misk a komor e przyjmu- j ac a odchody, uszczelk e pomi edzy pokryw a i misk a, zespó l do wprowadzania wody do ko- mory oraz zespó l do kolejnego dostarczania powietrza pod ci snieniem do komory miski klo- zetowej i przet laczania zawarto sci przewodem wylotowym, znamienne tym, ze zawiera kana- lizacyjny syfon uszczelniaj acy (78 ) na przewo- dzie wylotowym miski klozetowej (11) i srodki (67) do uzupe lniania wody w syfonie po odpro- wadzeniu zawarto sci z miski klozetowej (11) i po zako nczeniu dostarczania spr ezonego po- wietrza do komory. PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie toaletowe.
Tradycyjna toaleta albo toalety spłukiwana wodą usuwają odchody za pomocą wyłącznie środków hydraulicznych, polegając na wystarczająco dużej objętości wody, wytwarzającej siłę wystarczającą do usunięcia odchodów z miski klozetowej. Istnieje wiele układów toaletowych, które usuwają odchody za pomocą podciśnienia pneumatycznego, na przykład wyciągając odchody z miski przez przewód wylotowy z wykorzystaniem różnych zaworów, pomp, komór próżniowych, zbiorników transferowych i tym podobnych. Układy takie zmniejszają zużycie wody, ale są ogólnie trudne do wytwarzania i niewygodne w instalowaniu, użytkowaniu i konserwacji.
Opis patentowy Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 306 321 ujawnia toaletę spłukiwaną wodą montowaną na łodziach i w przyczepach turystycznych, gdzie w szczelnej komorze, zawierającej miskę klozetową, panuje podwyższone ciśnienie w celu odprowadzenia zawartości miski przez zawór wypływowy do zbiornika przechowującego, po czym następnie w komorze znowu jest podnoszone ciśnienie, w celu odprowadzenia wody spłukującej przez zawór wylotowy, w celu oczyszczenia zaworu.
W opisach patentowych nr DE-A-19 632 331 i FR-A-2 696 200 opisano spł ukiwanie wody pod ciśnieniem do szczelnej miski/komory w celu spłukania zawartości miski przez przewód wylotowy, ale nie zapewniono zwiększenia ciśnienia w komorze.
Celem wynalazku jest usunięcie albo złagodzenie tych trudności poprzez dostarczenie urządzenia toaletowego, które wykorzystuje nadciśnienie do odprowadzania odchodów z miski do przewodu wylotowego, w ten sposób zmniejszając zużycie wody. Urządzenie takie posiada dodatkową zaletę taką, że przewód wylotowy nie posiada przeszkód w postaci zaworów albo innego wyposażenia, więc toaleta może być używana także w tradycyjny sposób.
Urządzenie toaletowe zawierające miskę klozetową, przewód wylotowy dla zawartości miski, zamykaną pokrywę umieszczoną na misce, tworzącą wraz z miską komorę przyjmującą odchody, uszczelkę pomiędzy pokrywą i miską, zespół do wprowadzania wody do komory oraz zespół do kolejnego dostarczania powietrza pod ciśnieniem do komory miski klozetowej i przetłaczania, zawartości przewodem wylotowym, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera kanalizacyjny syfon uszczelniający na przewodzie wylotowym miski klozetowej i środki do uzupełniania wody w syfonie po odprowadzeniu zawartości z miski klozetowej i po zakończeniu dostarczania sprężonego powietrza do komory.
Korzystnie środki do zwiększania ciśnienia powietrza w komorze miski klozetowej obejmują jednostkę do przemieszczania powietrza.
Korzystnie jednostka do przemieszczania powietrza zawiera tłok umieszczony w cylindrze.
Korzystnie tłok jest napędzany elektromagnesem.
Korzystnie jednostka do przemieszczania powietrza posiada wylot umieszczony na jednym końcu cylindra, połączony z komorą miski klozetowej.
Korzystnie jednostka do przemieszczania powietrza posiada drugi wylot umieszczony na drugim końcu cylindra, przy czym drugi wylot także jest połączony z komorą miski klozetowej.
Korzystnie urządzenie zawiera zespół do wprowadzania wody do komory miski klozetowej, który obejmuje jednostkę do przemieszczania powietrza.
Korzystnie w skład zespołu do wprowadzania wody do komory miski klozetowej wchodzi zbiornik do przechowywania wody spłukującej.
Korzystnie jednostka do przemieszczania powietrza posiada drugi wylot umieszczony na drugim końcu cylindra, połączony ze zbiornikiem.
Korzystnie zbiornik zawiera lewar do dostarczania wody do miski klozetowej do zmycia jej wewnętrznej powierzchni.
Korzystnie za pomocą jednostki do przemieszczania powietrza jest przetłaczana woda przez dodatkowy lewar do miski klozetowej.
Korzystnie w zbiorniku jest umieszczony zawór pływakowy.
Korzystnie dodatkowy lewar po obniżeniu ciśnienia w zbiorniku jest nadal połączony hydraulicznie z miską klozetową dostarczając do niej wodę.
Korzystnie pokrywa jest wyposażona w urządzenie uszczelniające blokujące do mocowania pokrywy w jej zamkniętym położeniu.
Korzystnie z mechanizmem blokującym jest połączony czujnik blokady.
Korzystnie czujnik blokady inicjuje ruch tłoka.
PL 193 169 B1
Korzystnie na jednym końcu cylindra jest umieszczony czujnik tłoka.
Korzystnie pokrywa i uszczelka stanowią zespół usuwalny.
Korzystnie urządzenie ponadto zawiera główny lewar do dostarczania do komory miski klozetowej objętości wody wystarczającej do spłukania zawartości miski klozetowej przez przewód wylotowy bez zwiększania ciśnienia w komorze miski klozetowej.
Korzystnie jeden suw tłoka odpowiada objętości powietrza wystarczającej do odprowadzania zawartości miski klozetowej.
Korzystnie zapewnione są środki do podnoszenia ciśnienia wody wprowadzanej w celu zmycia powierzchni wewnętrznej miski.
Pokrywa może być wyposażona w mechanizm blokujący do utrzymywania pokrywy w jej zamkniętym położeniu.
Z mechanizmem blokującym może być związany czujnik blokady słu żący do wykrywania zablokowania pokrywy i inicjowania pracy urządzenia.
W korzystnej postaci wykonania wynalazku przewód wylotowy jest ukształtowany z syfonem wygiętym w kształt S.
Środki do zwiększania ciśnienia powietrza z komorze mogą zawierać jednostkę do przemieszczania powietrza połączoną z komorą, a korzystnie także ze zbiornikiem wody. Jednostka może zawierać tłok poruszający się w cylindrze. Tłok przemieszczający się w cylindrze w jednym suwie przemieszcza objętość powietrza wystarczającą do zapewnienia w komorze ciśnienia wymaganego do usunięcia zawartości miski. Tłok może być tłokiem podwójnego działania, gdzie drugi suw tłoka zapewnia powietrze podnoszące ciśnienie w zbiorniku i w ten sposób wodę zmywającą powierzchnię wewnętrzną miski zanim wydalona zostanie zawartość miski.
Miska jest wyposażona we wloty dla wody do zmywania jej powierzchni, przy czym wloty te znajdują się na górze miski i są połączone ze zbiornikiem w sposób, który zapobiega ucieczce powietrza z komory.
Korzystnie zbiornik jest połączony z miską dwoma przewodami, z których każdy zawiera lewar. Jeden przewód jest normalnie zamknięty, ale może być ręcznie otwarty w celu uruchomienia lewara, podczas kiedy drugi przewód jest otwarty i może działać jako wylot przelewowy. Zbiornik jest wyposażony w otwór wystarczający do przekazania ciśnienia pneumatycznego i jest połączony z jednostką do przemieszczania powietrza. Kiedy jednostka do przemieszczania powietrza jest uruchomiona, wtedy przemieszczone powietrze podnosi ciśnienie w zbiorniku, przy czym wszystkie odpowietrzniki i przewody prowadzące na zewnątrz są zamknięte, a woda ze zbiornika jest przetłaczana przez otwarty lewar i do miski. Poprzez odpowietrzenie przewodu przelewowego, kiedy poziom wody opadnie do określonego wcześniej poziomu, ciśnienie w zbiorniku może być uwolnione, równocześnie umożliwiając ciągły przepływ lewarowy ze zbiornika do miski.
Jednostka do przemieszczania powietrza może być uruchamiana poprzez zablokowanie pokrywy, przy czym zablokowanie jest wykrywane przez czujnik.
Urządzenie toaletowe może być wyposażone w zbiornik wyrzutowy/utrzymujący/lewarowy, który może być uruchamiany/opróżniany w sposób pneumatyczny.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia częściowo wycięty widok perspektywiczny urządzenia toaletowego według wynalazku; fig. 2 - widok perspektywiczny w przekroju komory i jednostki do przemieszczania powietrza z fig. 1; oraz fig. 3 - częściowo wycięty widok perspektywiczny zbiornika i miski zastosowanych na fig. 1.
Jak pokazano na rysunku, fig. 1 przedstawia kompletne urządzenie toaletowe 1. Jednostka 2 do przemieszczania powietrza jest zainstalowana na ślizgach 3 przymocowanych do prowadnic 4 podstawy za pomocą łączników (nie pokazanych), w ten sposób umożliwiając łatwe wycofanie jednostki 2 i zainstalowanie jej zgodnie z wymaganiami. Przewód zasilania źródłem energii elektrycznej 5 wchodzi do skrzynki sterowniczej 6, która zawiera czujnik zbliżeniowy 7 i sterownik (nie pokazany), oraz jest połączona z drugim czujnikiem zbliżeniowym 8 kablem 9. Kabel 9 wchodzi do rury prowadzącej 10, która ustawia czujnik blokady 8 wewnątrz miski 11 ustępu w pobliżu rygla blokującego 34, co zostanie opisane poniżej.
Zbiornik 12 posiada pokrywę 13 zamocowaną na uszczelce 14 za pomocą śrub przechodzących przez otwory 15. Przewód powietrzny 16 łączy jednostkę 2 do przemieszczania powietrza ze zbiornikiem 12 poprzez łącznik 17, w ten sposób umożliwiając podniesienie ciśnienia w zbiorniku 12. Wlot 18 zaworu pływakowego jest połączony z odpowiednim źródłem wody, a przewód przelewowo-odpowietrzający jest oznaczony jako 71.
PL 193 169 B1
Miska 11 posiada siedzenie 20, pokrywę 21 i usuwany układ uszczelniająco-blokujący 22 pokrywy 21. Pokrywa 21 posiada wsporniki zawiasowe 23 i jest podnoszona oraz opuszczana dookoła wysięgników 24 podstawy 21 (fig. 2), co zostanie wyjaśnione poniżej. Wsporniki zawiasowe 23 posiadają wyprofilowane złącze 25 wystarczające do tego, aby można było w nim umieścić wpusty prowadzące 26 wywinięcia układu uszczelniająco-blokującego 22. Układ uszczelniająco-blokujący 22 jest ponadto wyposażony w haczyk 27, w ten sposób umożliwiając wsunięcie go pod pokrywę 21 i zamocowanie za pomocą kołka 28 w otworach 29, równocześnie łącząc się z wpustami prowadzącymi 26 wywinięcia w wyprofilowanych złączach 25 wspornika zawiasowego 23. Uszczelka 30 jest przymocowana do układu uszczelniająco-blokującego 22 i tworzy uszczelnienie szczelne dla powietrza z obrzeżem 31 miski 11, kiedy pokrywa 21 jest zamknięta. Rączka 32 układu uszczelniająco-blokującego 22 uruchamia mechanizm blokujący za pomocą działania ciągnąco-pchającego poprzez wewnętrzne krzywki (nie pokazane), które obracają wał 33, w ten sposób przekazując ruch do rygla blokującego 34 (fig. 2).
Należy podkreślić, że przy takim ukształtowaniu tradycyjna pokrywa toalety może być przekształcona w szczelną, blokowaną pokrywę. Rygiel blokujący 34 jest wyposażony w końcówkę magnetyczną 35, która umożliwia ryglowi aktywowanie czujnika 8, kiedy znajduje się on w położeniu blokującym. Działanie blokujące pokrywy inicjuje także cykl spłukiwania, poprzez uruchomienie jednostki 2 do przemieszczania powietrza.
Figura 2 przedstawia jednostkę 2 do przemieszczania powietrza i jej połączenie z miską 11 poprzez łączniki 36 i 37, które są łącznikami wewnętrznymi i zewnętrznymi dopasowanymi w sposób zbieżny i posiadają między sobą uszczelkę, w celu utworzenia połączenia szczelnego dla powietrza. Należy podkreślić, że przy takim ukształtowaniu, kiedy jednostka 2 jest wsunięta do położenia na prowadnicach 4 podstawy, to łączniki 36, 37 są automatycznie odpowiednio ustawiane, aby utworzyć szczelne dla powietrza połączenie, zdolne do przekazania powietrza pod ciśnieniem z jednostki 2 do miski 11.
Jednostka 2 do przemieszczania powietrza składa się z płyty końcowej 39 przymocowanej do cylindrycznej obudowy 40, w której znajduje się nieruchomy elektromagnes 41 umieszczony dookoła centralnej rury prowadzącej 42. Drugi elektromagnes 43 jest przymocowany do tłoka 44 i posiada centralny pręt prowadzący 45 dopasowany w sposób szczelny dla powietrza do centralnej rury prowadzącej 42. Tłok 44 jest wyposażony w uszczelkę pneumatyczną 47 i może swobodnie przemieszczać się wzdłuż otworu cylindra 40. Na fig. 2 jednostka 2 jest przedstawiona w jej położeniu spoczynkowym.
Należy podkreślić, że kiedy biegunowości elektromagnesów 41 i 43 są takie, że wzajemnie się one przyciągają, to tłok 44 jest przeciągany wzdłuż otworu obudowy cylindra 40 w kierunku strzałki A, w ten sposób przemieszczają c powietrze w cylindrycznej obudowie 40 i przetłaczają c je przez otwór 48 oraz przez przewód 16 do zbiornika 12. Kiedy tłok 44 osiągnie koniec swojej drogi, to czujnik zbliżeniowy 7 wykrywa to i zmienia biegunowość jednego z elektromagnesów 41 i 43 tak, że teraz wzajemnie się one odpychają. Tłok 44 jest wtedy napędzany z powrotem wzdłuż otworu obudowy cylindra 40 w kierunku strzałki B, w ten sposób znowu przemieszczając powietrza w obudowie cylindra 40. To przemieszczone powietrze jest przetłaczane przez łączniki 36 i 37 oraz do uszczelnionej komory miski 11. Kiedy tłok 44 osiągnie koniec jego drogi, to czujnik zbliżeniowy 50 wykrywa to i powoduje wyłączenie napięcia dla elektromagnesów 41 i 43. Jednostka 2 do przemieszczania powietrza jest zerowana, kiedy czujnik 8 wykryje, że pokrywa 21 została otwarta. Odpowietrzniki 51 są typu zaworu klapowego i umożliwiają napływ powietrza do wnętrza, do otworu cylindra komory 40, wystarczający do tego aby zapobiec powstawaniu podciśnienia za tłokiem 44. Tłok 44 może być napędzany ręcznie za pomocą rączki 52 (fig. 1), która jest połączona z prętem prowadzącym 45.
Wsporniki zawiasowe 53 siedzenia i wsporniki zawiasowe 23 pokrywy 21 są połączone z wysięgnikami 24 podstawy za pomocą sworzni zawiasowych i mogą się swobodnie dookoła nich obracać.
Figura 3 przedstawia zbiornik 12. Lewar główny 55 jest połączony z przewodem wodnym 56, który z kolei jest połączony z miską 11 poprzez łącznik 57. Łącznik 57 jest wyposażony w zawór klapowy 58, który umożliwia przepływ powietrza i wody tylko w kierunku strzałki C. Umożliwia to opróżnianie zbiornika 12 do miski 11, równocześnie blokując ucieczkę powietrza z miski 11. Lewar główny 55 jest wyposażony w zawór klapowy 59 zapobiegający wypływowi wody ze zbiornika 12. Przepływ wody przez lewar 55 następuje poprzez podniesienie trzpienia 60, który jest połączony z urządzeniem uruchamiającym 61 lewara głównego 55 i dźwignią 62 zaworu klapowego 59, która jest obrotowo zamontowana w punkcie podparcia 63.
PL 193 169 B1
Należy podkreślić, że przy takim ukształtowaniu lewar główny 55 jest normalnie zablokowany, ale poprzez podniesienie trzpienia 60 zawór klapowy 59 zostanie otwarty za pomocą dźwigni 62 i rozpoczyna się przepływ lewarowy za pomocą urządzenia uruchamiającego 61, w ten sposób umieszczając zawartość zbiornika 12 w misce 11 w ilości wystarczającej do spłukania miski 11. Korzystnie zespół do podnoszenia trzpienia 60 tworzy rączka 64 połączona z prętem 65 i dźwignią 66.
Lewar dodatkowy 67 tworzy otwarta rura wyposażona w rozszerzenie 68 ułatwiające skuteczne przerwanie jej lewara. Lewar dodatkowy 67 jest połączony z przewodem wodnym 69, który wchodzi do miski 11 i rozprowadza wodę po powierzchni miski 11 poprzez dysze 70 znajdujące się pod obrzeżem miski 11, w ten sposób zapewniając skuteczny układ rozpylający do zmywania miski 11. Przy takim ukształtowaniu zawsze zapewniony jest otwarty przelew do miski 11. Dysze 70 i przewód 69 mogą być wyposażone w zawory wstrzymujące ucieczkę powietrza z miski 11.
Rura przelewowa 71 jest połączona ze zbiornikiem 12 i jest wyposażona w dodatkowy otwór 72 umieszczony na jej obwodzie. Tuleja 73 jest połączona z pływakiem 75 za pomocą pręta 76 i jest dopasowana na rurze przelewowej 71, na której może się ona swobodnie obracać. Wykonane są dwa otwory 74 tak, że kiedy tuleja 73 obraca się, to otwór 72, może być odsłonięty albo zasłonięty przez otwory 74 tulei 73. Nasadka końcowa 77 jest w sposób szczelny dla powietrza nasadzona na rurę 71 i utrzymuje tuleję 73 na miejscu. Tak więc, kiedy poziom wody w zbiorniku się zmienia, to p ływak 75 zgodnie z tym się podnosi i opada, w ten sposób obracając tuleję 73 na rurze 71, która otwiera i zamyka odpowietrzenie zbiornika 12 za pomocą otworów 72 i 74.
Należy podkreślić, że przy takim ukształtowaniu odchody są umieszczane w misce 11, a pokrywa 2 jest zamykana i blokowana. Zablokowanie pokrywy 21 powoduje, że czujnik 8 uruchamia jednostkę 9 do przemieszczania powietrza, powodując napędzanie tłoka 44 do przodu, w celu przetłoczenia powietrza do zbiornika 12 poprzez przewód 16. Kiedy poziom wody w zbiorniku 12 jest wysoki, to otwór 72 rury jest zasłonięty i nie ma odpowietrzenia dla przemieszczonego powietrza. W rezultacie woda jest przetłaczana przez lewar dodatkowy 67 i do miski 11, gdzie dysze 70 tworzą układ spryskujący do zmywania powierzchni miski 11. Kiedy poziom wody w zbiorniku 12 opadnie, to pływak 75 opada, w ten sposób odsłaniając otwór 72, po czym powietrze pod ciśnieniem jest odpowietrzane poprzez otwór 74. Opór powietrza dla tłoka 44 spada i tłok 44 szybko osiąga koniec swojej drogi. Woda nadal przepływa przez otwarty lewar, z prędkością zmniejszoną z powodu siły grawitacji.
Kierunek tłoka 44 jest teraz zmieniany i podnosi się ciśnienie powietrza wewnątrz uszczelnionej komory miski 11, po czym przez syfon uszczelniający 78 są przetłaczane odchody. Tłok 44 osiąga koniec swojej drogi i cykl spłukiwania się kończy. Jednak dodatkowy lewar 67 nadal jest aktywny i ilość wody wystarczają ca do ponownego napeł nienia syfonu 78 jest umieszczana w misce 11 zanim poziom wody opadnie do poziomu rozszerzenia 68, a lewar zostanie przerwany. Następnie poziom wody w zbiorniku 12 jest uzupełniany poprzez zawór pływakowy i pływak 75 się podnosi, w ten sposób zamykając odpowietrzenie 72.
W przypadku awarii zaworu wlotowego, pływak 75 ponosi się, w ten sposób ustawiając otwór 72 rury w jednej linii z drugim otworem 74 tulei 73, umożliwiając odprowadzenie wody. Alternatywnie, podnosząca się woda może zostać odprowadzona poprzez otwarty lewar do miski 11. Inne przykłady wykonania wynalazku mogą zapewnić przelew poprzez przewód 16 zbiornika 12 i zespół do przemieszczania powietrza.
Jest oczywiste, że urządzenie toaletowe może być stosowane w tradycyjnym trybie ręcznego spłukiwania hydraulicznego za pomocą rączki 64.
Chociaż opisana jednostka do przemieszczania powietrza jest napędzana elektrycznie albo manualnie, może być ona zmodyfikowana w celu napędzania mechanicznego, hydraulicznego albo pneumatycznego.
W dalszej modyfikacji opisanego przykładu wykonania zbiornik nie znajduje się pod ciśnieniem, a tłok może być tłokiem pojedynczego działania, w którym to przypadku suw powrotny s łuży tylko wyzerowaniu jednostki, albo tłokiem podwójnego działania, w którym to przypadku suw powrotny służy do podniesienia ciśnienia w komorze w drugim cyklu spłukiwania.
Jednostka do przemieszczania powietrza może przyjmować inne postacie, obejmujące pompę powietrzną przeponową albo zbiornik powietrza pod ciśnieniem.
W dalszej modyfikacji przykł adu wykonania jednostka do przemieszczania powietrza przyjmuje postać sprężarki, przepony albo pojemnika lub zbiornika gazu pod ciśnieniem.

Claims (20)

1. Urządzenie toaletowe zawierające miskę klozetową , przewód wylotowy dla zawartoś ci miski, zamykaną pokrywę umieszczoną na misce, tworzącą wraz z miską komorę przyjmującą odchody, uszczelkę pomiędzy pokrywą i miską, zespół do wprowadzania wody do komory oraz zespół do kolejnego dostarczania powietrza pod ciśnieniem do komory miski klozetowej i przetłaczania zawartości przewodem wylotowym, znamienne tym, że zawiera kanalizacyjny syfon uszczelniający (78) na przewodzie wylotowym miski klozetowej (11) i środki (67) do uzupełniania wody w syfonie po odprowadzeniu zawartości z miski klozetowej (11) i po zakończeniu dostarczania sprężonego powietrza do komory.
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że środki do zwiększania ciśnienia powietrza w komorze miski klozetowej (11) obejmują jednostkę (2) do przemieszczania powietrza.
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że jednostka (2) do przemieszczania powietrza zawiera tłok (44) umieszczony w cylindrze (40).
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że tłok (44) jest napędzany elektromagnesem.
5. Urzą dzenie wedł ug zastrz. 3, znamienne tym, ż e jednostka (2) do przemieszczania powietrza posiada wylot (37) umieszczony na jednym końcu cylindra (40), połączony z komorą miski klozetowej (11).
6. Urzą dzenie wedł ug zastrz. 5, znamienne tym, ż e jednostka (2) do przemieszczania powietrza posiada drugi wylot (48) umieszczony na drugim końcu cylindra (40), przy czym drugi wylot (48) także jest połączony z komorą miski klozetowej (11).
7. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że zawiera zespół do wprowadzania wody do komory miski klozetowej (11), który obejmuje jednostkę (2) do przemieszczania powietrza.
8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że w skład zespołu do wprowadzania wody do komory miski klozetowej (11) wchodzi zbiornik (12) do przechowywania wody spłukującej.
9. Urzą dzenie wedł ug zastrz. 7, znamienne tym, ż e jednostka (2) do przemieszczania powietrza posiada drugi wylot (48) umieszczony na drugim końcu cylindra (40), połączony ze zbiornikiem (12).
10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że zbiornik (12) zawiera lewar do dostarczania wody do miski klozetowej (11) do zmycia jej wewnętrznej powierzchni.
11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że za pomocą jednostki (2) do przemieszczania powietrza jest przetłaczana woda przez dodatkowy lewar (67) do miski klozetowej (11).
12. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że w zbiorniku (12) jest umieszczony zawór pływakowy (75, 72).
13. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że dodatkowy lewar (67) po obniżeniu ciśnienia w zbiorniku (12) jest nadal połączony hydraulicznie z miską klozetową (11) dostarczając do niej wodę.
14. Urządzenie według zastrz. 13, znamienne tym, że pokrywa (21) jest wyposażona w urządzenie uszczelniające blokujące (22) do mocowania pokrywy (21) w jej zamkniętym położeniu.
15. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że z mechanizmem blokującym (22) jest połączony czujnik blokady (8).
16. Urządzenie według zastrz. 15, znamienne tym, że czujnik blokady (8) inicjuje ruch tłoka (44).
17. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że na jednym końcu cylindra (40) jest umieszczony czujnik (7) tłoka (44).
18. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że pokrywa (21) i uszczelka (30) stanowią zespół usuwalny.
19. Urządzenie według zastrz. 18, znamienne tym, że ponadto zawiera główny lewar (55) do dostarczania do komory miski klozetowej (11) objętości wody wystarczającej do spłukania zawartości miski klozetowej (11) przez przewód wylotowy bez zwiększania ciśnienia w komorze miski klozetowej (11).
20. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że jeden suw tłoka (44 ) odpowiada objętości powietrza wystarczającej do odprowadzenia zawartości miski klozetowej (11).
PL343527A 1998-04-15 1999-04-13 Urządzenie toaletowe PL193169B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9807943.7A GB9807943D0 (en) 1998-04-15 1998-04-15 Air displacement toilet
PCT/GB1999/001116 WO1999053149A1 (en) 1998-04-15 1999-04-13 Toilet apparatus

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL343527A1 PL343527A1 (en) 2001-08-27
PL193169B1 true PL193169B1 (pl) 2007-01-31

Family

ID=10830337

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL343527A PL193169B1 (pl) 1998-04-15 1999-04-13 Urządzenie toaletowe

Country Status (21)

Country Link
US (1) US6401270B1 (pl)
EP (1) EP1071855B1 (pl)
JP (1) JP4518669B2 (pl)
CN (1) CN1198025C (pl)
AT (1) ATE266776T1 (pl)
AU (1) AU744718B2 (pl)
BR (1) BR9910128A (pl)
CA (1) CA2328208C (pl)
DE (1) DE69917251T2 (pl)
DK (1) DK1071855T3 (pl)
ES (1) ES2221377T3 (pl)
GB (1) GB9807943D0 (pl)
HU (1) HU223215B1 (pl)
IL (1) IL138953A0 (pl)
NO (1) NO333407B1 (pl)
NZ (1) NZ507833A (pl)
PL (1) PL193169B1 (pl)
PT (1) PT1071855E (pl)
TR (1) TR200003010T2 (pl)
WO (1) WO1999053149A1 (pl)
ZA (1) ZA200005871B (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7159251B2 (en) * 2004-07-22 2007-01-09 Philip Hennessy Water saver flush system
EP1835833B1 (en) * 2005-01-08 2017-11-22 Norcros Group (Holdings) Limited Combined toilet seat and flushing system
BRPI0503492A (pt) * 2005-04-05 2006-11-28 Jair Scherrer Leitao sistema de descarga de vasos sanitários utilizando ar comprimido
US7690053B2 (en) * 2005-06-23 2010-04-06 Mag Aerospace Industries, Inc. Vacuum toilet assembly
CA2613376C (en) * 2005-06-24 2014-09-09 Mag Aerospace Industries , Inc. D/B/A Monogram Systems Gray water interface valve systems and methods
US8032956B2 (en) * 2005-11-21 2011-10-11 Ideal Standard International Bvba Multi-phase, high energy flushing system
TW200829198A (en) * 2007-01-02 2008-07-16 We-Ber Wang Water-free toilet
FR2919004B1 (fr) * 2007-07-16 2012-04-27 Raymond Denance W.c equipe de moyens d'etancheite
US8615822B2 (en) * 2009-05-31 2013-12-31 Fluidmaster, Inc. Air pressure activated toilet flushing system
CN202081490U (zh) * 2010-07-22 2011-12-21 路志达 增压空气净化座便器
DE102011018809A1 (de) * 2011-04-27 2012-10-31 Airbus Operations Gmbh Vakuumtoiletteneinheit mit Urinalfunktion
GB2552755B (en) * 2012-03-01 2018-03-21 Phoenix Product Development Ltd Drainage sytems comprising toilets connect to drainage conduits
GB2552753B (en) * 2012-03-01 2018-03-21 Phoenix Product Development Ltd Manifolds for toilet pan bodies
GB2552629B (en) 2012-03-01 2018-03-07 Phoenix Product Development Ltd Toilet pan bodies
EP2952642A4 (en) * 2013-02-01 2016-06-22 Jianlun Tong HIGH PRESSURE WATER SAVING CLOSURE TOOL
KR102213795B1 (ko) * 2019-04-30 2021-02-08 박겨레 막힘 제거 기능이 구비된 좌변기
CN111139912B (zh) * 2020-02-06 2020-11-17 王桂婷 一种具有解决堵塞功能的蹲便器
CN111335946B (zh) * 2020-03-30 2024-06-25 中国十九冶集团有限公司 隧道排水系统及排水方法

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE196331C (pl) *
US3566415A (en) * 1969-08-20 1971-03-02 Duane Culp Pressure discharge waste disposal apparatus
US3720962A (en) * 1971-01-29 1973-03-20 Microphor Inc Flush toilet and method
US3698019A (en) * 1971-07-02 1972-10-17 Duane Culp Pressure discharge waste disposal apparatus
US3846847A (en) * 1972-12-07 1974-11-12 Nautron Corp Marine toilet
FR2320082A1 (fr) * 1975-08-07 1977-03-04 Assistance Tech Med Respirateur pour le traitement d'insuffisants respiratoires, utilisable plus particulierement a domicile
FR2339027A1 (fr) * 1976-01-20 1977-08-19 Anthony Alain Dispositif d'evacuation des dechets pour lieux d'aisances
SE428453B (sv) * 1978-03-23 1983-07-04 Norlin Lars Olof Toalett med avfallstank
US4232409A (en) * 1978-08-21 1980-11-11 Minh Van Pham Pneumatic assisted flushing apparatus for toilets
US4376314A (en) * 1981-06-12 1983-03-15 Kidde, Inc. Vehicular toilet
FR2618817B1 (fr) * 1987-07-31 1992-10-23 Sanitaire Equipement Toilettes de w.c. a faible consommation en eau de rincage
US5245711A (en) * 1988-09-06 1993-09-21 Oy Wartsila Ab Vacuum toilet system
JPH02243121A (ja) * 1989-03-17 1990-09-27 Inax Corp 衛生陶器のオゾンによる洗浄装置
JPH04247133A (ja) * 1991-02-01 1992-09-03 Fujitsu Ltd 衛生容器
FR2696200B1 (fr) * 1992-09-28 1994-11-18 Raymond Denance Dispositif de manÓoeuvre de la chasse d'eau d'un W.C. dont la libération de la colonne d'eau met en surpression la cuvette.
SE9402392L (sv) * 1994-07-06 1995-10-09 Avac Ejektor Ab Vakuumenhet och vakuumtoalettsystem innefattande en sådan enhet
JPH09296495A (ja) * 1996-04-30 1997-11-18 Inax Corp 真空水洗便器
DE19623331A1 (de) 1996-06-12 1997-12-18 Walter Hommel Verfahren zum Betreiben einer Toilettenspülung und Vorrichtung hierfür
US6085366A (en) * 1999-07-02 2000-07-11 Evac International Oy Apparatus for supplying pressurized rinse water to a toilet

Also Published As

Publication number Publication date
ZA200005871B (en) 2001-06-04
EP1071855A1 (en) 2001-01-31
IL138953A0 (en) 2001-11-25
NO20005136D0 (no) 2000-10-12
AU744718B2 (en) 2002-02-28
DE69917251T2 (de) 2005-05-19
ATE266776T1 (de) 2004-05-15
JP4518669B2 (ja) 2010-08-04
JP2002511540A (ja) 2002-04-16
DE69917251D1 (de) 2004-06-17
US6401270B1 (en) 2002-06-11
CN1303454A (zh) 2001-07-11
CN1198025C (zh) 2005-04-20
NZ507833A (en) 2002-03-28
TR200003010T2 (tr) 2000-12-21
NO20005136L (no) 2000-10-12
CA2328208C (en) 2008-07-08
HUP0101644A3 (en) 2002-01-28
CA2328208A1 (en) 1999-10-21
DK1071855T3 (da) 2004-08-16
AU3434299A (en) 1999-11-01
PL343527A1 (en) 2001-08-27
NO333407B1 (no) 2013-05-27
GB9807943D0 (en) 1998-06-10
HU223215B1 (hu) 2004-03-29
WO1999053149A1 (en) 1999-10-21
BR9910128A (pt) 2001-10-02
HUP0101644A2 (hu) 2001-09-28
EP1071855B1 (en) 2004-05-12
PT1071855E (pt) 2004-09-30
ES2221377T3 (es) 2004-12-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL193169B1 (pl) Urządzenie toaletowe
US6467101B1 (en) Toilet flushing and cleaning device
US20170321404A1 (en) Waste disposal system, and method of its use
CA1196451A (en) Diverter valve
US6704945B2 (en) Dual inlet flush valve system for gravity operated toilets
US4310934A (en) Water-conserving toilet
CN104619928B (zh) 其中具有可移动有浮力浮标的马桶放泄阀组合件
US20230417036A1 (en) Pneumatic valve control device
US6457187B1 (en) Pressurized water closet flushing system
EA038271B1 (ru) Сливной узел, санитарно-техническое изделие, содержащее такой узел, и способ промывки чаши такого санитарно-технического изделия
EP2177675A1 (en) Dual-flush valve for cistern
US5862538A (en) Toilet flushing device
US3038169A (en) Toilet
JPH07509292A (ja) 水洗システム
US5109552A (en) Primer tank toilet flushing apparatus
US20230193610A1 (en) Pneumatic valve control device
US9404247B2 (en) Manual toilet flushing apparatus with an odor reducing fresh water inlet valve assembly
MXPA00010023A (en) Toilet apparatus
EP2628865A2 (en) A spring loaded container for achieving a flush of a toilet bowl
SI20648A (sl) Priprava za krmiljenje praznilnega ventila straniščnega izplakovalnega kotlička
US5113536A (en) Jet activated toilet flushing apparatus
PT1537277E (pt) Autoclismo compreendendo um compartimento pressurizado, acessório de evacuação para um autoclismo, e sistema compreendendo um autoclismo e uma sanita.
KR102186897B1 (ko) 변기용수배출장치
PL196027B1 (pl) Urządzenie przepływowe do zbiornika spłukującego
KR200175278Y1 (ko) 진공흡입식 변기장치

Legal Events

Date Code Title Description
RECP Rectifications of patent specification