NL1015970C2 - Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding. - Google Patents

Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding. Download PDF

Info

Publication number
NL1015970C2
NL1015970C2 NL1015970A NL1015970A NL1015970C2 NL 1015970 C2 NL1015970 C2 NL 1015970C2 NL 1015970 A NL1015970 A NL 1015970A NL 1015970 A NL1015970 A NL 1015970A NL 1015970 C2 NL1015970 C2 NL 1015970C2
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
pressure
pressure sensor
cushion
measured
person
Prior art date
Application number
NL1015970A
Other languages
English (en)
Inventor
Henk Willem Van Der Kamp
Original Assignee
Kamp H W Van Der
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kamp H W Van Der filed Critical Kamp H W Van Der
Priority to NL1015970A priority Critical patent/NL1015970C2/nl
Priority to PCT/NL2001/000615 priority patent/WO2002015748A1/en
Priority to AU2001292442A priority patent/AU2001292442A1/en
Application granted granted Critical
Publication of NL1015970C2 publication Critical patent/NL1015970C2/nl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C31/00Details or accessories for chairs, beds, or the like, not provided for in other groups of this subclass, e.g. upholstery fasteners, mattress protectors, stretching devices for mattress nets
    • A47C31/12Means, e.g. measuring means, for adapting chairs, beds or mattresses to the shape or weight of persons
    • A47C31/126Means, e.g. measuring means, for adapting chairs, beds or mattresses to the shape or weight of persons for chairs
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C7/00Parts, details, or accessories of chairs or stools
    • A47C7/54Supports for the arms

Landscapes

  • Chair Legs, Seat Parts, And Backrests (AREA)
  • Measurement Of The Respiration, Hearing Ability, Form, And Blood Characteristics Of Living Organisms (AREA)

Description

Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding.
De uitvinding heeft betrekking op een werkwijze voor het detecteren van een 5 foutieve houding van een persoon bij het werken aan een werkplek.
Onder foutieve houding wordt ook de langdurig of statisch te lang aangehouden goede houding bedoeld. Bovendien wordt naast de zitwerkplek steeds meer de stawerkplek (ook computers) toegepast.
Uit WO 94/10877 is een ergonomische stoel bekend, die voorzien is van 10 druksensoren die verbonden zijn met een analyse-inrichting die een alarmzoemer kan besturen, wanneer de gemeten druk of drukverhoudingen van verschillende sensoren buiten voorafbepaalde grenzen liggen. Een verkeerde houding bij werkzaamheden zorgt voor te hoge spanning in bepaalde spiergroepen, meestal de spieren die tegen de zwaartekracht in moeten werken. Voorbeelden hiervan zijn de nekspieren.
15 De beste zithouding bij werkzaamheden is in het algemeen een persoonlijke houding, waarbij de persoon ontspannen zit en waarbij de krachten op de structuren acceptabel zijn. Om een verkeerde zithouding te detecteren wordt volgens WO 94/10877 de druk tussen de rug en de rugleuning en de druk van de persoon op de zitting van de stoel gemeten, waarbij de verhouding een maat is voor de verkeerde 20 zithouding. De druk tussen de rug van de persoon en de rugleuning blijkt in de praktijk geen ondubbelzinnige maat te zijn voor een goede of foutieve houding van de zittende persoon.
De uitvinding heeft ten doel te voorzien in een werkwijze van de in de aanhef genoemde soort, waarbij op eenvoudige wijze een betrouwbare maat voor een foutieve 25 zithouding wordt verkregen.
Dit doel wordt volgens de uitvinding bereikt, doordat de druk tussen ten minste een deel van een arm van de persoon en een ondersteuning daarvoor wordt gemeten en wanneer de gemeten druk buiten een voorafbepaald gebied ligt, er een signaal wordt gegeven.
30 De uitvinder heeft verrassenderwijze gevonden, dat het reeds voldoende is om slechts de druk tussen een deel van de arm van de zittende persoon, bijvoorbeeld de onderarm of elleboog op een werkblad, respectievelijk armsteun te meten om een betrouwbare detectie van een foutieve zithouding te verkrijgen.
r. Γ· - Γ* \ - } I ; , -.5 rt 2
De uitvinding heeft voorts betrekking op een inrichting voor het detecteren van een foutieve houding van een persoon bij het werken aan een werkplek, welke inrichting gekenmerkt is door een druksensorkussen, dat is ingericht voor plaatsing tussen tenminste een deel van een arm van de persoon en een ondersteuning daarvoor 5 en een daarmee verbonden verwerkingsinrichting, die wanneer de gemeten druk buiten een voorafbepaald drukgebied ligt, een signaal afgeeft.
De uitvinding heeft ook nog betrekking op een druksensorkussen toe te passen bij de hierboven genoemde werkwijze of inrichting. Voorkeursuitvoeringsvoorbeelden van de werkwijze, inrichting en druksensorkussen zijn in volgconclusies omschreven.
10 De uitvinding zal hierna nader worden toegelicht aan de hand van de tekeningen.
In de tekeningen tonen:
Figuur 1 een zijaanzicht van een schematisch getekende persoon in zithouding met tussen de elleboog en het werkblad een druksensorkussen volgens de uitvinding;
Figuur. 2 een bovenaanzicht van genoemde persoon; 15 Figuur 3 een zijaanzicht van een persoon in zithouding met een druksensorkussen tussen onderarm (plus elleboog) en een armsteun;
Figuur 4 een blokschema van een verwerkingsinrichting volgens de uitvinding voor het verwerken van de door middel van een druksensorkussen volgens de uitvinding gemeten drukken; 20 Figuur 5 een doorsnede door een druksensorkussen volgens een uitvoeringsvorm van de uitvinding en;
Figuur 6 een andere uitvoeringsvorm van de druksensorkussen volgens de uitvinding.
25 Ondanks het feit dat RSI (Repetative Strain Injury) één van de oudste ziektebeelden is, van oudsher de schrik van schrijverskramp bij de monniken, blijft men zelfs in toenemende mate proberen oplossingen aan te dragen om het RSI-probleem zelf op te lossen. Een achillespeesontsteking of tennisarm ontstaan door verkeerde slagtechniek is eigenlijk ook een RSI-letsel. De muis-computerarm ontstaat 30 in ieder geval als mensen te lang in een te belastende houding achter de computer zitten.
Een aantal synoniemen van RSI zijn bijvoorbeeld Work Related Diseases, overbelastingsletsels.
1 0 1 5 97 0 3
Een verkeerde houding zorgt voor te hoge spanningen in bepaalde spiergroepen, meestal de spieren die tegen de zwaartekracht in moeten werken. Voorbeelden hiervan zijn de nekspieren en polsstrekkers maar niet de enige. Het werk achter de computer in zithouding of stahouding of andere houding zorgt ervoor dat er te weinig bewogen 5 wordt, waardoor diverse spieren veel statische arbeid moeten verrichten. Omdat de bloedbehoefte groot is maar de doorbloeding slecht is, er is met name geen pompwerking, treden circulatieproblemen in de spieren al na twee minuten op.
Naast deze statische overbelasting van spieren zijn er ook spiergroepen die niet gebruikt worden. Dan geldt het principe van "use them or loose them". Enerzijds zullen 10 de belaste spieren sterker worden en verkorten, anderzijds worden de niet belaste spiergroepen slapper. Rond of in de verharde spieren kunnen zenuwen in de verdrukking komen, waardoor ook deze structuur geïrriteerd raakt. Door continu een zelfde belasting in een bepaalde hoek op een gewricht te geven, is het mogelijk dat kapsel- bandstructuren over- of onderbelast worden. Het gewricht als geheel wordt 15 verkeerd belast, waardoor ook hier irritatieprocessen kunnen ontstaan. Daarnaast geven zowel onder- of overbelasting een verhoogde kans op kraakbeendegeneratie.
Als conclusie kan worden gesteld, dat alle structuren, zoals een spier, het gewricht, het kapsel enz. problemen kunnen geven door een statische houding. Om er voor te zorgen dat dit niet ontstaat is afwisseling van de houding in combinatie met de 20 juiste houding uiteraard de beste oplossing.
De beste houding is een persoonlijke houding waarbij de zittende persoon ontspannen zit en waarbij de krachten op structuren zoals banden, pezen, botten, gewrichten, zenuwen, huid en spieren acceptabel zijn.
Bij een beeldschermwerker is er duidelijk een verschil tussen de blindttyper/ster 25 en niet-blindtyper/ster. De blindtyper/ster kan de ellebogen vlak bij het lichaam afsteunen. De bovenarm valt als het ware direct naast de romp. Bij de niet-blindtyper/ster moet het bureaublad hoger worden gezet, waardoor de hoek tussen de ogen en het toetsenbord kleiner wordt. Het toetsenbord wordt ook wat verder weg geschoven. Hierdoor kan er direct van het toetsenbord naar het beeldscherm worden 30 gekeken.
De hoek die de bovenarm met de romp maakt mag in zijwaartse richting niet meer dan 30° en bij voorwaartse richting niet meer dan 60° bedragen. De horizontale afstand van navel tot middenhand mag niet meer dan 45 cm zijn. Binnen deze hoeken n ' £ : ·.
j il (j l'i' 4 en afstanden moet een ontspannen houding worden gevonden voor de nek-, arm-, rugspieren en andere spieren.
Het hoofd behoort niet meer dan 15 tot 20° worden gebogen en/of gedraaid. De polsen worden afgesteund op een polsbalkje of op het bureau op ellebooghoogte. De 5 polsen staan hierdoor in het verlengde van de onderarmen. De hoek van de ellebogen bedraagt 90 tot 120°. De borstwervelkolom hoeft niet te worden afgesteund. De lage rug dient in een holle positie te worden gehouden door middel van bij voorkeur een lendesteun. De heupen en knieën staan in een hoek van 90°. De voeten worden in het geheel afgesteund.
10 Wanneer eenmaal de hierboven beschreven optimale houding bekend is, blijkt dat mensen een zeer slecht houdingsgevoel hebben en nog slechter in staat zijn deze houding te handhaven tijdens het werken vooral als dit geconcentreerd moet plaatsvinden. Ook blijkt dat men pas aandacht voor de houding heeft wanneer er pijn optreedt ten gevolge van de slechte houding. Mensen vinden het vervelend wanneer zij 15 het werk niet in eigen hand hebben.
Vaak is er een hoge werkdruk, waardoor weinig tijd wordt besteed aan factoren, die niets met het werk te maken hebben, zoals houding en beweging.
Het is in de praktijk gebleken, dat men niet te veel illusies mag hebben, dat een houding makkelijk te veranderen is door middel van instructie en een goede 20 ergonomische werkplek.
Door vele jaren praktijkervaring, door vallen en opstaan heeft de uitvinder een werkwijze bedacht voor het detecteren van een foutieve zithouding van een persoon bij het zittend werken aan een werkblad om zo de persoon te ondersteunen in het verbeteren en "eigen maken" van de beste persoonlijke houding/ minst belastende 25 houding. Hierbij wordt de druk tussen tenminste een deel van een arm (onderarm en/of elleboog) van de persoon en een ondersteuning (werkblad of armsteun) gemeten. Wanneer de gemeten druk buiten een voorafbepaald drukgebied ligt, wordt er een signaal afgegeven.
De uitvinder heeft op verrassenderwijze gevonden, dat de druk slechts of één 30 plaats met name tussen een deel van een arm van de persoon en een ondersteuning daarvoor behoeft te worden gemeten. Uiteraard kan parallel hieraan de druk tussen een deel van de andere arm van de persoon en een ondersteuning daarvoor worden 5 gemeten. Dit bleek voldoende te zijn ondanks de complexe processen en uiteenlopende factoren die zoals hierboven aangegeven, gelden voor een goede zithouding.
Omdat zoals hierboven reeds is gemeld een goede zithouding sterk persoonlijk is verdient het aanbeveling de persoon de mogelijkheid te bieden een calibratie uit te 5 voeren alvorens hij of zij gaat werken. Hierbij neemt de zittende persoon een correcte zithouding aan en bij deze zithouding wordt de druk tussen een deel van de onderarm van de persoon en een ondersteuning daarvoor gemeten. Bij deze gemeten druk wordt een bovenwaarde opgeteld en een onderwaarde wordt daarvan afgetrokken om de respectievelijke drukbovengrens en drukondergrens van het drukgebied te verkrijgen en 10 te bewaren, in welk drukgebied de gemeten druk bij een latere juiste werkzithouding moet liggen.
Opgemerkt wordt, dat het voorgaande uiteraard ook geldt voor andere houdingen, zoals bijvoorbeeld een stahouding of lighouding.
Bij voorkeur worden de gemeten drukken in digitale vorm omgezet, opdat de 15 drukwaarden gemakkelijk kunnen worden verwerkt in een personal computer.
De uitvinding is niet alleen geschikt voor een beeldschermwerker, maar is ook buitengewoon geschikt voor een persoon die achter een naaimachine werkt, een telefoniste, laboratoriumpersoneel of personen die elektronica-apparatuur in elkaar zetten of het lezen van een boek, zodra er sprake is van risico op overbelasting.
20 In de figuren 1 en 2 is een zittende persoon 1 schematisch weergegeven. Deze persoon werkt achter een beeldscherm 2. De persoon zit op een stoel 3 en een werkblad 4. Op het werkblad 4 ligt het toetsenbord 5. De arm 6 van de persoon 1 steunt af op het werkblad 4. Tussen de elleboog en het werkblad 4 is een druksensorkussen 7 aangebracht, die de druk tussen elleboog en/of een deel van de onderarm en het 25 werkblad 4 meet. In figuur 2 is een rond druksensorkussen getoond, echter zijn diverse vormen mogelijk. In figuur 3 is een zelfde zittende persoon 1 getoond, waarbij het druksensorkussen 7 tussen elleboog en een deel van de onderarm enerzijds en de armsteun 8 van de stoel 3 aangebracht. De verder in figuur 3 getoonde objecten hebben dezelfde verwijzingsnummers als de overeenkomstige objecten in de figuren 1 en 2.
30 De uitvinding heeft ook betrekking op een inrichting voor het detecteren van een foutieve zithouding van een persoon bij het zittend werken aan een werkblad. Deze inrichting omvat een druksensorkussen, zoals hierboven is genoemd en dat is ingericht 1015970 6 voor plaatsing tussen tenminste een deel van de arm van de persoon en een ondersteuning daarvoor.
De inrichting omvat voorts een verwerkingsinrichting waarop het druksensorkussen of -kussens zijn aangesloten. Wanneer de door middel van de 5 druksensorkussens gemeten druk buiten een voorafbepaald drukgebied ligt, geeft de verwerkingsinrichting een signaal af. Hiertoe kan de verwerkingsinrichting zoals in figuur 4 is getoond een geheugen 9 omvatten, waarin een drukbovengrens en een drukondergrens van een drukgebied is opgeslagen, waarbinnen de gemeten druk moet liggen om geen signaal van foutief zitten voort te brengen. Voorts omvat de detectie-10 inrichting volgens een uitvoeringsvorm van de uitvinding een evaluatie-inrichting 10, waarbij aan de ingangen a, b daarvan de drukbovengrens en drukondergrens uit het geheugen 9 worden toegevoerd. Op de ingang c kan het druksensorkussen worden aangesloten. Op de uitgang d van de evaluatie-inrichting wordt een waarschuwingssignaal afgegeven, wanneer de door middel van het druksensorkussen 15 gemeten druk buiten het hierboven genoemde drukgebied ligt.
De detectie-inrichting volgens een uitvoeringsvorm van de uitvinding is voorzien van een optelinrichting 11. Het signaal uit het druksensorkussen wordt aan de ingang c van de evaluatie-inrichting 10 toegevoerd, en tevens toegevoerd aan de ingang e van de optelinrichting 11 en een overeenkomstige ingang h van de aftrekinrichting 12. Aan de 20 ingang f van de optelinrichting 11 wordt een voorafbepaalde bovenwaarde toegevoerd, terwijl aan de ingang i van de aftrekinrichting 12 een voorafbepaalde onderwaarde wordt toegevoerd. Op de uitgangen g en k van de optelinrichting 11 respectievelijk aftrekinrichting 12 worden de drukbovengrens respectievelijk drukondergrens aangeboden en toegevoerd aan het geheugen 9 en daarin opgeslagen voor gebruik door 25 de evaluatie-inrichting 10.
Het analoge signaal dat het of de druksensorkussen(s) afgeeft zal bij voorkeur digitaal moeten worden omgezet door middel van een analoog-digitale omzetter tussen druksensorkussen en verwerkingsinrichting. Hierdoor kan op eenvoudige wijze een interactie plaatsvinden met een computer. De werkwijze volgens de uitvinding en de 30 inrichting volgens de uitvinding kunnen in een personal computer door middel van software zijn geïmplementeerd. Op eenvoudige wijze kan dan via de computer gekozen worden uit een akoestisch en/of visueel waarschuwingssignaal. Dit signaal kan 1 0 1 5 9 7 η 7 * ft aangekleed worden met op het beeldscherm verschijnende oefeningen of naar eigen wensen in te vullen informatie.
Wanneer de persoon een te lange tijd een verkeerde houding aanneemt en dus de verkeerde druk op de druksensorkussen(s) geeft, gaat er automatisch een signaal af, 5 waardoor de persoon wordt gewaarschuwd zijn houding te wijzigen. Parameters die ingesteld kunnen worden zijn bijvoorbeeld tijdsduur van het werken achter het beeldscherm, tijdsduur van goed zitten, tijdsduur van verkeerd zitten enz. Deze tijdmetingen worden uitgevoerd door een niet getoonde tijdinrichting.
De uitvinding heeft voorts betrekking op een druksensorkussen geschikt voor de 10 hierboven beschreven werkwijzen en inrichtingen. Bij schijfvormige druksensorkussens ligt de diameter bij voorkeur tussen 5 en 20 cm, terwijl bij vierkante of rechthoekige sensorkussens de lengte bij voorkeur tussen 5 en 20 cm en de breedte bij voorkeur tussen 5 en 20 cm liggen. De dikte van het druksensorkussen is bij voorkeur kleiner dan 2 mm. Wanneer echter een dikte groter dan 2 mm wordt 15 toegepast, is aan de bovenzijde van het kussen een uitsparing voor het opnemen van armdeel aangebracht, tussen welk armdeel en de ondersteuning daarvan de druk moet worden gemeten, zie figuur 6.
Om verschuiven van het druksensorkussen te voorkomen, is de onderzijde van het kussen voorzien van een antisliplaag of van een klittenband, zoals in de figuren 5 en 20 6 schematisch is aangegeven met de laag 14 van het druksensorkussen. Voorts kan het kussen ook zijn voorzien van niet getoonde armdeel-bevestigingsmiddelen.
Het (de) druksensorkussen(s) kunnen via draden met de verwerkingsinrichting worden verbonden.
Om zo min mogelijk hinder van de verbinding tussen het druksensorkussen en de 25 verwerkingsinrichting te ondervinden is het druksensorkussen voorzien van een zender voor het draadloos uitzenden van de gemeten drukwaarden, welke drukwaarden worden ontvangen door een ontvanger in de verwerkingsinrichting bijvoorbeeld in of bij de personal computer.
Door middel van de werkwijze, de inrichting en het druksensorkussen volgens de 30 uitvinding kan iemand op een gemakkelijke en vriendelijke manier worden gecorrigeerd, terwijl de druksensorkussens niet als belemmerend worden gezien. De werkende persoon zal daarom ook gauw geneigd zijn om zijn houding voortdurend te corrigeren. Omdat de belangrijkste aanleiding voor het ontstaan van het huidige RSI- U 15 , - 8 % « beeld, namelijk het te lang in een belastende houding achter de computer zitten, hiermee voorkomen kan worden, is deze simpele "houdingsherinneraar" zeer klachtenen kostenbesparend.
t

Claims (22)

1. Werkwijze voor het detecteren van een foutieve houding van een persoon bij het werken aan een werkplek, met het kenmerk, dat de druk tussen tenminste een deel van een arm van de persoon en een ondersteuning daarvoor wordt gemeten en wanneer de gemeten druk buiten een voorafbepaald drukgebied ligt, er een signaal wordt afgegeven. 10 .
2. Werkwijze volgens conclusie 1, met het kenmerk, dat voor calibratie een boven- en onderwaarde wordt opgeteld respectievelijk afgetrokken bij respectievelijk van de bij ingenomen correcte houding gemeten druk om een drukbovengrens respectievelijk drukondergrens van het drukgebied te verkrijgen en te bewaren. 15
3 Werkwijze volgens conclusie 1 of 2, met het kenmerk, dat de gemeten drukken in digitale vorm worden omgezet.
4. Inrichting voor het detecteren van een foutieve houding van een persoon bij het 20 werken aan een werkplek volgens de werkwijze van conclusie 1, 2 of 3, gekenmerkt door een druksensorkussen, dat is ingericht voor plaatsing tussen tenminste een deel van een arm van de persoon en een ondersteuning daarvoor en een daarmee verbonden verwerkingsinrichting, die wanneer de gemeten druk buiten een voorafbepaald drukgebied ligt, een signaal afgeeft. 25
5. Inrichting volgens conclusie 4, met het kenmerk, dat de verwerkingsinrichting is voorzien van een geheugen voor het opslaan van de drukbovengrens en drukondergrens van het drukgebied, een evaluatie inrichting, waaraan de opgeslagen drukbovengrens en drukondergrens en de gemeten druk gedurende het werken van de 30 persoon worden toegevoerd en aan de uitgang waarvan een signaal wordt afgegeven wanneer de tijdens werken gemeten druk groter is dan de bovengrens of kleiner is dan de ondergrens. I0 1 5 97 o \
6. Inrichting volgens conclusie 4 of 5, met het kenmerk, dat een calibratieinrichting aanwezig is.
7. Inrichting volgens conclusie 6, met het kenmerk, dat de calibratieinrichting is 5 voorzien van een optelinrichting, waarbij aan de ene ingang een bovenwaarde wordt toegevoerd en aan de andere ingang een bij de correcte houding van de persoon gemeten druk en waarbij aan de uitgang de drukbovengrens kan worden afgenomen voor toevoer aan het geheugen, en een aftrekinrichting, waarbij aan de ene ingang een onderwaarde wordt toegevoerd en aan de andere ingang een bij de correcte houding van 10 de persoon gemeten druk en waarbij aan de uitgang de drukondergrens kan worden afgenomen voor toevoer aan het geheugen.
8. Inrichting volgens een van de conclusie 4-7, met het kenmerk, dat het druksensorkussen op een analoog-digitaalomzetter is aangesloten. 15
9. Inrichting volgens een van de conclusie 4-8, met het kenmerk, dat een tijdinrichting aanwezig is voor het meten van tijdparameters tijdens de drukmeting, waarbij bij het overschrijden van een tijddrempel een signaal wordt afgegeven..
10. Werkwijze volgens een van de conclusie 1-3, met het kenmerk, dat deze in een personal computer door middel van software is geïmplementeerd
11. Inrichting volgens een van de conclusie 4-9, met het kenmerk, dat deze in een personal computer door middel van software is geïmplementeerd 25
12. Druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding van een persoon bij het zittend werken aan een werkblad volgens de werkwijze volgens een van de conclusies 1-3, 10 of geschikt voor de inrichting volgens een van de conclusies 4-9, 11. 30
13. Druksensorkussen volgens conclusie 12, met het kenmerk, dat de lengte 5 -20 cm bedraagt. 't x 1 3 V / 0 Η %
14. Druksensorkussen volgens conclusie 12 of 13, met het kenmerk, dat de breedte 5 - 20 cm bedraagt.
15. Druksensorkussen volgens conclusie 12, met het kenmerk, dat het 5 schijfvormig is met een diameter tussen 5 en 20 cm.
16. Druksensorkussen volgens conclusie 12, 13, 14 of 15, met het kenmerk, dat de dikte kleiner is dan 2 mm.
17. Druksensorkussen volgens conclusie 12, 13, 14 of 15, met het kenmerk, dat de bovenzijde van het kussen een uitsparing heeft voor het gedeeltelijk opnemen van het armdeel.
18. Druksensorkussen volgens een van de conclusies 12 - 17, met het kenmerk, 15 dat de onderzijde van het kussen is voorzien van een antisliplaag.
19. Druksensorkussen volgens een van de conclusies 12 - 17, met het kenmerk, dat de onderzijde van het kussen is voorzien van klittenband.
20. Druksensorkussen volgens een van de conclusies 12 - 17, met het kenmerk, dat het kussen is voorzien van armdeel-bevestigingsmiddelen.
21. Druksensorkunnen volgens een van de conclusies 12-20, met het kenmerk dat het kussen is voorzien van draden voor de overdracht van de gemeten drukwaarden. 25
22. Druksensorkussen volgens een van de conclusies 12-20, met het kenmerk, dat het kussen is voorzien van een zender voor het draadloos uitzenden van de gemeten drukwaarden. f'. '
NL1015970A 2000-08-21 2000-08-21 Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding. NL1015970C2 (nl)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL1015970A NL1015970C2 (nl) 2000-08-21 2000-08-21 Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding.
PCT/NL2001/000615 WO2002015748A1 (en) 2000-08-21 2001-08-21 Method, device and pressure sensor cushions for detecting an incorrect sitting posture
AU2001292442A AU2001292442A1 (en) 2000-08-21 2001-08-21 Method, device and pressure sensor cushions for detecting an incorrect sitting posture

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL1015970 2000-08-21
NL1015970A NL1015970C2 (nl) 2000-08-21 2000-08-21 Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
NL1015970C2 true NL1015970C2 (nl) 2002-02-25

Family

ID=19771918

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL1015970A NL1015970C2 (nl) 2000-08-21 2000-08-21 Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding.

Country Status (3)

Country Link
AU (1) AU2001292442A1 (nl)
NL (1) NL1015970C2 (nl)
WO (1) WO2002015748A1 (nl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20160089059A1 (en) 2014-09-30 2016-03-31 Darma Inc. Systems and methods for posture and vital sign monitoring
EP3240459B1 (en) * 2014-12-29 2021-07-14 Herman Miller, Inc. System architecture for office productivity structure communications
CN112687085B (zh) * 2020-12-23 2021-10-26 邢台职业技术学院 一种幼升小阶段学生“三姿”培养的智能辅助工具
JP7770001B2 (ja) * 2021-08-04 2025-11-14 iWellness株式会社 機能性イス及び機能性座イス
CN116884083B (zh) * 2023-06-21 2024-05-28 圣奥科技股份有限公司 一种基于人体关键点的坐姿检测方法、介质及设备
CN120220223B (zh) * 2025-02-18 2025-10-14 东莞市博士有成家具有限公司 基于图像识别的儿童学习桌坐姿矫正管理方法和系统

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4822103A (en) * 1985-12-06 1989-04-18 Kurt Stenvall Arm rest device
US4890235A (en) * 1988-07-14 1989-12-26 The Cleveland Clinic Foundation Computer aided prescription of specialized seats for wheelchairs or other body supports
WO1994010877A1 (en) 1992-11-06 1994-05-26 Loughborough University Of Technology Ergonomic chair
US5993400A (en) * 1991-05-23 1999-11-30 Rincoe; Richard G. Apparatus and method for monitoring contact pressure between body parts and contact surfaces
US6067019A (en) * 1996-11-25 2000-05-23 Hill-Rom, Inc. Bed exit detection apparatus

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4822103A (en) * 1985-12-06 1989-04-18 Kurt Stenvall Arm rest device
US4890235A (en) * 1988-07-14 1989-12-26 The Cleveland Clinic Foundation Computer aided prescription of specialized seats for wheelchairs or other body supports
US5993400A (en) * 1991-05-23 1999-11-30 Rincoe; Richard G. Apparatus and method for monitoring contact pressure between body parts and contact surfaces
WO1994010877A1 (en) 1992-11-06 1994-05-26 Loughborough University Of Technology Ergonomic chair
US6067019A (en) * 1996-11-25 2000-05-23 Hill-Rom, Inc. Bed exit detection apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
AU2001292442A1 (en) 2002-03-04
WO2002015748A1 (en) 2002-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Lönn et al. Position sense testing: influence of starting position and type of displacement
Mannion et al. Sudden and unexpected loading generates high forces on the lumbar spine
US8915871B2 (en) Methods and apparatuses for rehabilitation exercise and training
US4759562A (en) Walker conversions for wheel chairs
Willcox et al. The influence of varying hip angle and pelvis position on muscle recruitment patterns of the hip abductor muscles during the clam exercise
US4463947A (en) Knee and leg orthopedic exercising device
JP2005526559A (ja) 訓練装置
NL1015970C2 (nl) Werkwijze, inrichting en druksensorkussen voor het detecteren van een foutieve zithouding.
Karimi et al. Ultrasonographic analysis of dorsal neck muscles thickness changes induced by isometric contraction of shoulder muscles: a comparison between patients with chronic neck pain and healthy controls
Huang et al. The reliability of rehabilitative ultrasound imaging of the cross-sectional area of the lumbar multifidus muscles in the PNF pattern
US8603012B2 (en) Comparing human muscle strength on opposite sides
Yates et al. An electromyographic analysis of seated and standing lifting tasks
Sung et al. Internal consistencies of the delayed trunk muscle reaction times following a treadmill-induced slip perturbation while holding and not holding a tray
Brinkmann et al. Physical Burden in Manual Patient Handling: Quantification of Lower Limb EMG Muscle Activation Patterns of Healthy Individuals Lifting Different Loads Ergonomically.
Sandfeld et al. L4–L5 compression and anterior/posterior joint shear forces in cabin attendants during the initial push/pull actions of airplane meal carts
Chen et al. Effect of wearing jeans on the back muscle flexion-relaxation phenomenon
JPH11290301A (ja) 大腿四頭筋筋力測定装置
Sawada et al. The effect of a newly developed wheelchair with thoracic and pelvic support on cervical movement and muscle activity in healthy elderly women
Rappl et al. Seating evaluation: Special problems and interventions for older adults
Congleton et al. The determination of pressures and patterns for the male human buttocks and thigh in sitting utilizing conductive foam
Iwakiri et al. Effects of a standing aid on loads on low back and legs during dishwashing
JP5594725B2 (ja) 簡易筋力測定器
Tebbache et al. Sit-to-stand muscular activity for different seat backrest inclination levels and execution speeds
CN212998162U (zh) 一种腿部用医疗锻炼设备
Kuppam Biomechanical evaluation of friction-reducing devices for transferring patients

Legal Events

Date Code Title Description
PD2B A search report has been drawn up
V1 Lapsed because of non-payment of the annual fee

Effective date: 20110301