CZ35247U1 - Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů - Google Patents

Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů Download PDF

Info

Publication number
CZ35247U1
CZ35247U1 CZ202138844U CZ202138844U CZ35247U1 CZ 35247 U1 CZ35247 U1 CZ 35247U1 CZ 202138844 U CZ202138844 U CZ 202138844U CZ 202138844 U CZ202138844 U CZ 202138844U CZ 35247 U1 CZ35247 U1 CZ 35247U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
module
telescopic cover
cover
belt
elements
Prior art date
Application number
CZ202138844U
Other languages
English (en)
Inventor
Tomáš Habarta
Tomáš Ing. Habarta
Lukáš Ondák
Lukáš Ing. Ondák
Jakub Krontorád
Jakub Bc. Krontorád
Michal Rytíř
Michal Ing. Rytíř
Štěpán Fiala
Fiala Štěpán Ing., Ph.D.
Petr KOLÁŘ
Kolář Petr doc. Ing., Ph.D.
Original Assignee
HESTEGO a.s.
České vysoké učení technické v Praze
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by HESTEGO a.s., České vysoké učení technické v Praze filed Critical HESTEGO a.s.
Priority to CZ202138844U priority Critical patent/CZ35247U1/cs
Publication of CZ35247U1 publication Critical patent/CZ35247U1/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23QDETAILS, COMPONENTS, OR ACCESSORIES FOR MACHINE TOOLS, e.g. ARRANGEMENTS FOR COPYING OR CONTROLLING; MACHINE TOOLS IN GENERAL CHARACTERISED BY THE CONSTRUCTION OF PARTICULAR DETAILS OR COMPONENTS; COMBINATIONS OR ASSOCIATIONS OF METAL-WORKING MACHINES, NOT DIRECTED TO A PARTICULAR RESULT
    • B23Q11/00Accessories fitted to machine tools for keeping tools or parts of the machine in good working condition or for cooling work; Safety devices specially combined with or arranged in, or specially adapted for use in connection with, machine tools
    • B23Q11/08Protective coverings for parts of machine tools; Splash guards
    • B23Q11/0825Relatively slidable coverings, e.g. telescopic

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Description

Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů
Oblast techniky
Technické řešení se týká teleskopického krytu pro krytování pracovní plochy obráběcích strojů opatřeného řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb segmentů teleskopického krytu.
Dosavadní stav techniky
Pro mechanickou vazbu krycích prvků na obráběcím stroji existuje běžně několik druhů mechanizmů. Mezi nejpoužívanější patří nůžkové mechanizmy a vysokorychlostní moduly, dle spisu DE 19730500.
Vysokorychlostní moduly dle výše uvedeného patentu jsou v praxi používány výhradně v provedení s válečkovým řetězem na oběžných kladkách, přestože patent připouští i řemenový převod. Válečkový řetěz je umístěn umístěný v plastovém pouzdře mezi dvěma bočnicemi. Do řetězu jsou zaklesnuty pomocí ozubů jezdci, jejichž vedení je tvořeno z jedné strany vnitřní stranou plechového obalu, a z druhé plastovým pouzdrem řetězu. K jezdcům jsou připojeny na jedné straně zadní stěny jednotlivých dílů teleskopického krytu a na druhé další vysokorychlostní modul.
Provedení s hřebínkem na řetězu dle DE 19730500 vykazuje při změně směru pohybu vůle, které se násobí celkovým počtem elementů umístěných v teleskopickém krytu. Vzhledem k tomu, že tyto mechanizmy se používají zejména pro teleskopické kryty pohybující se vysokou rychlostí (nad 40 m/min), vznikaly při změně směru pohybu i při relativně malých vůlích rázy s negativním dopadem na pohybové osy, resp. na kvalitu obrobku.
Provedení dle DE 19730500 však neobsahuje žádný napínací mechanizmus a řetěz se při používání přirozeně protahuje, dochází časem k navyšování vůlí a ke zhoršování výše uvedeného efektu.
Podstata technického řešení
Technické řešení vychází z principu dle DE 19730500, avšak výrazně zjednodušuje jeho provedení a zlepšuje užitné vlastnosti. Výše uvedený nedostatek řeší mechanizmus pro vázaný pohyb segmentů teleskopického krytu s řemenovým modulem s řízenou tuhostí podle technického řešení, který obsahuje napínací mechanizmus, kterým je možné díky obsažené pružině regulovat předepnutí řemenu. To je výhodné zejména pro běžné dopínání řemenu během provozu a k regulaci tuhosti celého mechanizmu. Při změně směru pohybu teleskopického krytu dojde díky přesně nastavené tuhosti mechanizmu k mírnému stlačení pružiny, které tak pojme část mechanické energie a eliminuje možný ráz, jenž by se jinak přenesl do pohybové osy. Tato výhoda se projeví zejména u strojů s velkým zrychlením pohybových os.
Teleskopický kryt opatřený řemenovými moduly s řízenou tuhostí podle technického řešení je složen nejméně ze tří pravoúhlých prvků uspořádaných vodorovně za sebou, pohyblivých v ose uspořádání oběma směry A, B. Jednotlivé prvky mechanizmu se mohou posouvat, přičemž směr, rychlost a dráha jejich vzájemných relativních pohybů je v mechanické vazbě. Každý prvek se skládá z vodorovné fúnkční krycí části a k ní kolmo uspořádané připojovací části. Prvky jsou nejčastěji vyrobeny z plechu. Relativní pohyby jednotlivých krycích prvků mezi sebou jsou také v mechanické vazbě.
Prvky krajních částí teleskopického krytu jsou připojeny ke stroji. Připojovací část nejvyššího prvku je obvykle připojena k pohyblivému stolu, na který se upevňuje obrobek. K vodorovné
- 1 CZ 35247 UI funkční krycí části nejnižšího prvku je obvykle na konci připojena kolmo další připojovací část, která je připojena ke konzole nebo jiné pevné části stroje.
Druhý a každý další prvek (nejméně jeden prvek) je osazen řemenovým modulem s řízenou tuhostí sestávajícím ze dvou podélných profilů ve tvaru písmene „U“, kde profily jsou uspořádané delšími hranami proti sobě, vytvářející mezi sebou dvě protilehlé podélné drážky a vnitřní prostor, přičemž podélná osa profilů „U“ leží vodorovně vzhledem k vodorovné funkční krycí části prvku. Na každém konci řemenového modulu je v jeho vnitřním prostoru uložena kladka s osou otáčení kolmou na podélnou osu modulu, na kladky každého modulu je nasazen vysokopevnostní plochý řemen spojený do nekonečné smyčky. Řemen je osazen pevně a bezvůlově dvěma jezdci ve vzdálenosti od sebe rovnající se polovině celkové délky řemene, pohybujícími se v podélné drážce modulu. Při pohybu jednoho jezdce ve směru A se druhý jezdec modulu pohybuje ve směru B. Jezdci mohou být výhodně opatřeny kluznými a vodícími prvky z materiálu s nízkým koeficientem tření, které snižují třecí síly při jeho pohybu, opírají se o „U“ profil řemenového modulu a určují jejich polohu vzhledem k „U“ profilům.
Jeden konec moduluje na kratší straně připevněn na připojovací část prvku a druhý konec modulu je na delší straně připevněn najeden z jezdců nejbližšího předcházejícího modulu ve směru pohybu krytu a současně je jeden jezdec modulu připojen k připojovací části nejbližšího následujícího prvku ve směru pohybu krytu a druhý jezdec modulu je připojen k připojovací části nejbližšího předcházejícího prvku ve směru pohybu B prvků teleskopického krytu. Tvary uchycení jezdců k připojovacím částem se mohou lišit. Kladka na konci modulu, který je připojen na připojovací část prvku, má pevně uloženou osu otáčení a kladka na druhém konci modulu, který je připojen na jezdec, má osu otáčení pohyblivou vodorovně v obou směrech pohybu A, B prvků teleskopického krytu.
Kladka na konci modulu, který je připojen na jezdec, je spojena s jedním koncem tlačné pružiny a na druhém konci pružiny se nachází šroub. Řemen je předepnut pomocí tlačné pružiny, přičemž síla předepnutí je regulována pomocí šroubu, umístěného mezi pružinu a „U“ profil tak, že při otáčení šroubu dochází k posunu opěrného prvku pružiny nacházejícího se mezi „U“ profily a tím ke změně délky prostoru, ve kterém je pružina umístěna. Síla předpnutí výhodně reguluje tuhost celé soustavy a tlumení rázů při prudké akceleraci stroje nebo při změně směru pohybu z A na B. Ve vnitřním prostoru modulu jsou kolmo k jeho podélné ose za sebou uloženy nejméně dva distanční válečky připojené šrouby, kterými je dána vzdálenost mezi oběma „U“ profily.
Koncový nejvyšší prvek teleskopického krytu je namísto modulu osazen pevným plochým dílem uspořádaným vodorovně vzhledem k funkční krycí části, který je spojen s připojovací částí prvku a současně s jezdcem nejbližšího předchozího modulu ve směru pohybu prvků teleskopického krytu.
V případě, že je délka každé funkční krycí části prvku teleskopického krytu větší než 500 mm, nejnižší koncový prvek je osazen pevným vodicím dílem, uspořádaným vodorovně vzhledem k funkční krycí části prvku. Po tomto dílu se pohybuje jezdec spojený s koncem následujícího modulu ve směru pohybu B prvků teleskopického krytu, přičemž pevný vodicí díl je spojen s vodorovnou funkční krycí částí prvku a současně je spojen s připojovací částí prvku. Vodorovná funkční krycí část nejnižšího prvku je na konci opatřena kolmo uspořádanou druhou připojovací částí, která je připojena ke konzole nebo jiné pevné části stroje. Pevný vodicí díl tvoří vedení pro jezdce. Toto vedení stabilizuje celou soustavu prvků ve zbývajících dvou osách kolmých na směr pohybu A, B aje výhodné ho použít při délkách prvků větších, než je výše uvedeno.
Při pohybu stolu směrem A k pevné části stroje dochází k vázanému pohybu všech členů soustavy. Jezdec se přesouvá směrem k jedné kladce modulu a posouvá řemen, který současně přesouvá druhého jezdce modulu směrem k druhé kladce modulu. Tím dochází k přibližování krycích částí sousedních prvků, což má za následek přesun jednoho prvku přes druhý prvek, vynucený pohyb jezdců modulu sousedního prvku a přiblížení krycí části dalšího sousedního prvku. Změna polohy
-2CZ 35247 UI všech krycích částí sousedních prvků se děje ve stejném čase a relativní změna polohy mezi jednotlivými sousedními prvky je shodná. Při pohybu stolu směrem B od pevné části stroje dochází k opačnému postupu.
Teleskopický kryt opatřený řemenovými moduly s řízenou pevností se používá převážně ve strojírenství pro zakrytí částí strojů, zejména pohybových drah.
Objasnění výkresů
Obr. 1: Teleskopický kryt složený ze čtyř prvků o délce 500 mm opatřený řemenovými moduly s řízenou tuhostí
Obr. 2: Řemenový modul s řízenou tuhostí
Obr. 3: Vnitřní části řemenového modulu s řízenou tuhostí - zobrazení bez jedné části „U“ profilu
Obr. 4: Řemenový modul s řízenou tuhostí - vertikální řez X-X
Příklady uskutečnění technického řešení
Příklad 1
Teleskopický kryt 1 opatřený řemenovými moduly 5 s řízenou pevností podle technického řešení je složený ze čtyř pravoúhlých prvků 2, z nichž každý má délku 600 mm, uspořádaných vodorovně za sebou, pohyblivých v ose uspořádání oběma směry A, B, vyrobených z plechu (Obr. 1). Druhý a každý další prvek 2 se skládá z vodorovné funkční krycí části 3 akní kolmo uspořádané připojovací části 4. Části koncových prvků 2 teleskopického krytu 1 jsou připojeny ke stroji. Koncový nejnižší prvek 2 je osazen pevným vodicím dílem 17. uspořádaným vodorovně vzhledem k funkční krycí části 3 prvku. Po tomto dílu 17 se pohybuje jezdec 16 spojený s koncem následujícího modulu 5 ve směru pohybu B prvků teleskopického krytu 1, přičemž pevný vodicí díl 17 je spojen s vodorovnou funkční krycí částí 3 prvku 2 a současně je spojen s připojovací částí 4 prvku 2. Vodorovná funkční krycí část 3 nejnižšího prvku 2 je na konci opatřena kolmo uspořádanou druhou připojovací částí 4, která je připojena k pevné části D obráběcího stroje konzole. Koncový nejvyšší prvek 2 teleskopického krytu 1 je osazen pevným plochým dílem 18 uspořádaným vodorovně vzhledem k funkční krycí části 3, který je spojen s připojovací částí 4 prvku 2 a současně je spojen s jezdcem 14 nejbližšího předchozího modulu 5 ve směru pohybu B prvků 2 teleskopického krytu 1. Připojovací část 4 nejvyššího koncového prvku 2 je připojena k pohyblivému stolu C, na který se upevňuje obrobek. Ostatní prvky jsou osazeny řemenovým modulem 5 s řízenou tuhostí sestávajícím ze dvou podélných profilů 6 ve tvaru „U“, kde profily 6 jsou uspořádané delšími hranami proti sobě, vytvářející mezi sebou dvě protilehlé podélné drážky 7 a vnitřní prostor (Obr. 2), přičemž podélná osa profilů 6 ve tvaru „U“ leží vodorovně vzhledem k vodorovné funkční krycí části 3 prvku 2. Na každém konci řemenového modulu 5 je v jeho vnitřním prostoru uložena kladka 8 s osou otáčení kolmou na podélnou osu modulu 5, na kladky 8 každého modulu je nasazen vysokopevnostní plochý řemen 13 spojený do nekonečné smyčky. Řemen 13 je osazen pevně a bezvůlově dvěma jezdci 14 ve vzdálenosti od sebe rovnající se polovině celkové délky řemene 14, pohybujícími se v podélné drážce modulu 5. Připevnění jezdců 14 k řemenu 13 je realizováno svěmým spojem pomocí čtyř šroubů 11, procházejících otvory přes řemen 13. kdy řemen 13 je sevřen mezi dvě ocelové destičky. Styčné plochy destiček a řemene 13 jsou opatřeny lepidlem.
Při pohybu jednoho jezdce 14 ve směru A se druhý jezdec 14 modulu pohybuje ve směru B. Jezdce jsou opatřeny kluznými a vodícími prvky 15 z mosazi nebo kluzného plastu, které se opírají o profily 6 „U“ řemenového modulu 5 které snižují třecí síly při pohybu jezdců 14 a určují jejich
-3CZ 35247 UI polohu vzhledem k „U“ profilům 6 (Obr. 4). Jeden konec modulu 5 je na kratší straně připevněn na připojovací část 4 prvku 2 a druhý konec modulu 5 je na delší straně připevněn najeden z jezdců 14 nej bližšího předcházejícího modulu 5 a současně jeden jezdec 14 modulu 5 je připojen k připojovací části 4 nejbližšího následujícího prvku 2 a druhý jezdec 14 modulu je připojen k připojovací části 4 nejbližšího předcházejícího prvku 2 ve směru B pohybu prvků teleskopického krytu 1. Kladka 8 na konci modulu 5, který je připevněn na připojovací části 4 prvku 2, má pevně uloženou osu 9 otáčení a kladka 8 na druhém konci modulu 5, který je připojen najeden z jezdců 14, má osu 9 otáčení pohyblivou vodorovně v obou směrech pohybu A, B prvků 2 teleskopického krytu 1. Kladka 8 každého modulu 5 na konci, který je připojena na jezdec 14, je spojena s jedním koncem tlačné pružiny 10 a na druhém konci pružiny 10 se nachází šroub 11. Řemen 13 je předepnut pomocí tlačné pružiny 10, přičemž síla předepnutí je regulována pomocí šroubu 11, umístěného mezi pružinu 10 a „U“ profily 6 (Obr. 2). Síla předpnutí výhodně reguluje tuhost celé soustavy a tlumení rázů při prudké akceleraci stroje nebo při změně směru pohybu teleskopického krytu 1 z A na B. Ve vnitřním prostoru modulu 5 jsou kolmo k jeho podélné ose za sebou uloženy tři distanční válečky 12 připojené šrouby, kterými je dána vzdálenost mezi oběma U profily (Obr. 3).
Prvky koncových částí teleskopického krytu jsou připojeny ke stroji. Připojovací část 4 koncového nejvyššího prvku 2 je připojena k pohyblivému stolu C, na který se upevňuje obrobek. Nejvyšší koncový prvek 2 teleskopického krytu 1 je namísto modulu 5 osazen pevným plochým dílem 18 uspořádaným vodorovně vzhledem k funkční krycí části 3, který je spojen s připojovací částí 4 prvku 2 ajezdcem 14 modulu 5 nejbližšího předchozího prvku 2 ve směru pohybu A prvků 2 teleskopického krytu 1 (Obr. 1). Délka pevného plochého dílu 18 je přibližně stejná jako délka vodorovné funkční krycí části 3 prvku 2. Nejnižší koncový prvek 2 je osazen pevným vodicím dílem 17, uspořádaným vodorovně vzhledem k funkční krycí části 3 prvku 2, po kterém se pohybuje jezdec 16, konstrukčně odlišný od jezdců 14 modulů 5, spojený s nejbližším modulem 5 prvku 2 ve směru pohybu B prvků 2 teleskopického krytu L Pevný vodicí díl 17 je spojen s vodorovnou funkční krycí částí 3 prvku 2 a současně je spojen s připojovací částí 4 prvku 2. Vodorovná funkční krycí část 3 nejnižšího prvku 2 je na konci opatřena kolmo uspořádanou druhou připojovací částí 4, která je připojena k pevné části D obráběcího stroje - konzole. Pevný vodicí díl 17 tvoří vedení pro jezdce 16 (Obr. 1). Toto vedení stabilizuje celou soustavu prvků 2 ve zbývajících dvou osách 9 kolmých na směr pohybu A, B.
Při pohybu stolu C, na který se upevňuje obrobek, směrem A k pevné části stroje D v podobě konzoly dochází k vázanému pohybu všech členů soustavy. Jezdec 14 prvku 2 se přesouvá směrem k jedné kladce 8 modulu 5 a posouvá řemen 13, který současně přesouvá druhého jezdce 14 modulu 5 prvku 2 směrem k druhé kladce 8 modulu 5. Tím dochází k přibližování připojovacích částí 4 sousedních prvků 2, což má za následek přesun prvku 2 přes sousední prvek 2 ve směru A, vynucený pohyb jezdců 14 modulu 5 sousedního prvku 2 a přiblížení krycí části 3 dalšího sousedního prvku 2 ve směru A. Změna polohy všech krycích částí 3 sousedních prvků se děje ve stejném čase a relativní změna polohy mezi jednotlivými sousedními prvky je shodná. Pň pohybu stolu C směrem B od pevné části stroje D dochází k opačné interakci výše uvedených prvků.
Příklad 2
Teleskopický kryt 1 opatřený řemenovými moduly 5 s řízenou pevností podle technického řešení je složený z šesti pravoúhlých prvků 2, z nichž každý má délku 300 mm uspořádaných vodorovně za sebou, pohyblivých v ose uspořádání oběma směry A, B vyrobených z plechu. Teleskopický kryt 1 má stejnou konstrukci jako v příkladu 1, avšak nejnižší koncový prvek 2 připojený k pevné části stroje D není osazen pevným vodicím dílem 17. po kterém by se pohyboval jezdec 16 spojený s nejbližším modulem 5 nejbližšího následujícího prvku 2 ve směru pohybu B prvků 2 teleskopického krytu 1.
-4CZ 35247 UI
Průmyslová využitelnost
Teleskopický kryt opatřený řemenovými moduly s řízenou pevností se používá převážně ve strojírenství pro zakrytí částí strojů, zejména pohybových drah, lineárních vedení a prvků pohonu.
Řemenové moduly s řízenou tuhostí podle technického řešení obsahují napínací mechanizmus, kterým je možné díky obsažené pružině regulovat předepnutí řemenu, což je výhodné zejména pro běžné dopínání řemenu během provozu, k regulaci tuhosti celého mechanizmu a k eliminaci možných rázů. Tato výhoda se projeví zejména u strojů s velkým zrychlením pohybových os.

Claims (3)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Teleskopický kryt (1) opatřený řemenovými moduly (5) s řízenou tuhostí, kde teleskopický kryt (1) sestává nejméně ze tří pravoúhlých prvků (2) uspořádaných vodorovně za sebou, pohyblivých v ose uspořádání ve směru zasouvání (A) i ve směru vysouvání (B), kde druhý a každý další prvek (2) se skládá z vodorovné funkční krycí části (3) a k ní kolmo uspořádané připojovací části (4), vyznačující se tím, že nejméně jeden prvek (2) je osazen řemenovým modulem (5) s řízenou tuhostí sestávajícím ze dvou podélných profilů (6) ve tvaru písmene „U“, kde profily (6) jsou uspořádané podélnými stěnami od sebe vytvářející mezi sebou dvě protilehlé podélné drážky (7) a vnitřní prostor, přičemž podélná osa profilů (6) leží vodorovně vzhledem k vodorovné funkční krycí části (3) prvku (2), na každém konci řemenového modulu (5) je v jeho vnitřním prostoru uložena kladka (8) s osou (9) otáčení kolmou na podélnou osu modulu (5), na kladky (8) každého modulu (5) je nasazen vysokopevnostní plochý řemen (13) spojený do nekonečné smyčky, kde řemen (13) je osazen pevně a bezvůlově dvěma jezdci (14), jejichž vzdálenost od středu modulu (5) je shodná, a které jsou pohyblivé v podélné drážce (7) modulu (5), přičemž jeden konec modulu (5) je na příčné straně připevněn k připojovací části (4) prvku (2) a druhý konec modulu (5) je na podélné straně připevněn najeden z jezdců (14) nejbližšího následujícího modulu (5) a současně jeden jezdec (14) modulu (5) je připojen k připojovací části (4) nejbližšího následujícího prvku (2) a druhý jezdec (14) modulu (5) je připojen k připojovací části (4) nejbližšího předcházejícího prvku (2) ve směru vysouvání (B) prvků (2) teleskopického krytu (1), kde každá kladka (8) umístěná na konci modulu (5), který je připevněn k připojovací části (4), má pevně uloženou osu (9) otáčení a každá kladka (8) umístěná na druhém konci modulu (5), má osu (9) otáčení pohyblivou vodorovně ve směru zasouvání (A) i ve směru vysouvání (B) pohybu prvků (2) teleskopického krytu (1), přičemž kladka (8) každého modulu (5) s pohyblivou osou je spojena s jedním koncem tlačné pružiny (10), která je uchycena druhým koncem k profilům, přičemž na druhém konci pružiny (10) se nachází šroub (11) pro předepnutí pružiny (10) a ve vnitřním prostoru modulu (5) jsou kolmo k jeho podélné ose za sebou uloženy nejméně dva distanční válečky (12) pro vymezení šířky podélné drážky (7) pro jezdce (14), přičemž nejvyšší koncový prvek (2) teleskopického krytu (1) je osazen plochým vodicím dílem (18) uspořádaným vodorovně vzhledem k fúnkční krycí části (3), který je spojen s připojovací částí (4) koncového prvku (2) as jezdcem (14) nejbližšího předcházejícího modulu (5) ve směru vysouvání (B) prvků (2) teleskopického krytu (1).
  2. 2. Teleskopický kryt (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že délka každé funkční krycí části prvku (3) teleskopického krytu (1) je větší než 500 mm, nejnižší koncový prvek (2) je osazen pevným vodicím dílem (17), uspořádaným vodorovně vzhledem k fúnkční krycí části (3) prvku (2), kde vodicí díl (17) je opatřený jezdcem (16) spojeným s koncem předchozího modulu (5) ve směru vysouvání (B) prvků (2) teleskopického krytu (1), přičemž pevný vodicí díl (17) je spojen s vodorovnou fúnkční krycí částí (3) prvku (2) a současně je spojen s připojovací částí (4) prvku (2), přičemž je vodorovná fúnkční krycí část (3) nej nižšího prvku (2) na konci opatřena kolmo uspořádanou druhou připojovací částí (4).
  3. 3. Teleskopický kryt podle nároků 1 až 2, vyznačující se tím, že jezdce (14) jsou opatřeny kluznými a vodícími prvky (15), které se opírají o podélné profily (6) ve tvaru písmene „U“ řemenového modulu (5).
CZ202138844U 2021-05-25 2021-05-25 Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů CZ35247U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ202138844U CZ35247U1 (cs) 2021-05-25 2021-05-25 Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ202138844U CZ35247U1 (cs) 2021-05-25 2021-05-25 Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ35247U1 true CZ35247U1 (cs) 2021-07-20

Family

ID=76969120

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ202138844U CZ35247U1 (cs) 2021-05-25 2021-05-25 Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ35247U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8042425B2 (en) Multi-axis robot for high-speed applications
US20060130626A1 (en) Paper cutting device with movable mobile receiving wood
US20080116036A1 (en) Slat driven positive displacement sorter
JPH0678782B2 (ja) 回転運動を直線運動に遊びなく変換するための装置
JPS61502320A (ja) 互に接し合つて縦方向可動に支承されて駆動される2つの機械部分の案内路のための防護装置
US8348792B2 (en) Traction mechanism drive
IT9019598A1 (it) Impianto industriale per la lavorazione ed il montaggio di componenti
US7422099B2 (en) Endless chain for conveying panels and the like to be processed
IT9019599A1 (it) Modulo-componente di una stazione di lavorazione, ovvero di un'unita' di montaggio, per un impianto industriale
CZ35247U1 (cs) Teleskopický kryt s řemenovými moduly s řízenou tuhostí pro vázaný pohyb jeho segmentů
JP2006027735A5 (cs)
KR20120067532A (ko) 공작기계의 다단 슬라이드 커버 장치
US7607532B2 (en) Workpiece support device
RU2070113C1 (ru) Устройство для транспортирования листов в печатных машинах
CN113120538B (zh) 输送装置
WO2007065731A1 (en) Closing and/or sealing equipment for parallelepiped boxes with a single belt driving unit.
US20140213401A1 (en) Chain guide
CN103402684A (zh) 工具机系统
CA2705515A1 (en) Slat driven positive displacement sorter
JP4704128B2 (ja) 異形レールガイド
DE19609145A1 (de) Einrichtung zum automatischen und/oder manuellen Werkzeugwechsel
RU38670U1 (ru) Ленточнопильный станок
EP3954514A1 (en) Working group and machine for working a panel
JP3650670B2 (ja) シャッタ開閉装置
WO2024015755A1 (en) Dual drive link conveyors and methods for chordal compensation

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20210720