CZ305064B6 - Ozdobný držák s dekoračními ozdobami - Google Patents

Ozdobný držák s dekoračními ozdobami Download PDF

Info

Publication number
CZ305064B6
CZ305064B6 CZ2005-20A CZ200520A CZ305064B6 CZ 305064 B6 CZ305064 B6 CZ 305064B6 CZ 200520 A CZ200520 A CZ 200520A CZ 305064 B6 CZ305064 B6 CZ 305064B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
decorative
frame
ornament
holder
ornaments
Prior art date
Application number
CZ2005-20A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ200520A3 (cs
Inventor
Georg Bayer
Andrew Schuyler
Andrew Schonbek
Tho Ly
Chad Recore
Original Assignee
Swarovski Lighting, Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=34740067&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ305064(B6) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Swarovski Lighting, Ltd. filed Critical Swarovski Lighting, Ltd.
Publication of CZ200520A3 publication Critical patent/CZ200520A3/cs
Publication of CZ305064B6 publication Critical patent/CZ305064B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A44HABERDASHERY; JEWELLERY
    • A44CPERSONAL ADORNMENTS, e.g. JEWELLERY; COINS
    • A44C27/00Making jewellery or other personal adornments
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A44HABERDASHERY; JEWELLERY
    • A44CPERSONAL ADORNMENTS, e.g. JEWELLERY; COINS
    • A44C17/00Gems or the like
    • A44C17/02Settings for holding gems or the like, e.g. for ornaments or decorations
    • A44C17/0208Settings for holding gems or the like, e.g. for ornaments or decorations removable
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A44HABERDASHERY; JEWELLERY
    • A44CPERSONAL ADORNMENTS, e.g. JEWELLERY; COINS
    • A44C17/00Gems or the like
    • A44C17/02Settings for holding gems or the like, e.g. for ornaments or decorations
    • A44C17/0258Settings for holding gems or the like, e.g. for ornaments or decorations rotatably or pivotably arranged
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A44HABERDASHERY; JEWELLERY
    • A44CPERSONAL ADORNMENTS, e.g. JEWELLERY; COINS
    • A44C17/00Gems or the like
    • A44C17/04Setting gems in jewellery; Setting-tools
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F21LIGHTING
    • F21VFUNCTIONAL FEATURES OR DETAILS OF LIGHTING DEVICES OR SYSTEMS THEREOF; STRUCTURAL COMBINATIONS OF LIGHTING DEVICES WITH OTHER ARTICLES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F21V5/00Refractors for light sources
    • F21V5/06Hanging lustres for chandeliers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Adornments (AREA)
  • Toys (AREA)

Abstract

Sestava pro připevnění dekoračních ozdob, způsob připevnění dekoračních ozdob a držák, mající dekorační ozdoby. Dekorační ozdoby mohou být, např. korálky, krystaly nebo drahokamy. Jedním předmětem řešení je sestava, zahrnující alespoň jednu dekorační ozdobu opatřenou alespoň jedním otvorem, rám, který má otvor a alespoň jeden připevňovací trn pro připevnění ozdoby, přičemž připevňovací trn vybíhá z rámu, přičemž ozdoba je držena připevňovacím trnem, když ozdoba je připevněna na připevňovacím trnu. Ozdoba je připevněna k připevňovacímu trnu vychýlením připevňovacího trnu do první polohy, připevněním ozdoby a následným vychýlením připevňovacího trnu do jeho původní polohy, takže ozdoba je držena připevňovacím trnem a otvorem. Podle jednoho předmětu řešení ozdoby mohou být připevněny k otvorům v rámu jedním nebo více drátovými členy, např. drátovým členem, probíhajícím skrze množinu ozdob. Sestava a způsob mohou být použity pro ozdobné držáky, např. lustry a svítidla.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká sestav pro připevnění dekoračních ozdob, jakými jsou např. ozdobné krystaly a korálky, a způsobu připevnění těchto dekoračních ozdob a zejména se týká připevňovacích sestav pro připevnění dekoračních ozdob ke svítidlům, jakými jsou např. lustry, a způsobu připevnění těchto dekoračních ozdob k těmto svítidlům.
Dosavadní stav techniky
Provedení lustrů, svítidel a různých dalších dekorativních předmětů často vyžaduje připevnění dekoračních ozdob nebo krystalů, jakými jsou např. osmiboké nebo kulové korálky, přívěsky a další ozdoby, k nosným kovovým rámům. Podle dosavadního stavu techniky připevnění těchto ozdob krámům typicky vyžaduje použití složitých sestav drátů, háčků nebo jiných připevňovacích prostředků a může vyžadovat speciální nástroje. Kromě toho, konvenční způsoby připevnění zahrnují mnohačetné výrobní a montážní stupně a konvenční připevňovací sestavy mají mnohačetné části a/nebo materiály a jejich výroba je finančně nákladná a náročná na pracovní sílu. Rovněž, konvenční způsoby připevnění používající drátové členy obvykle neumožňují umístěné některých prvků, jakými jsou např. šperky, a hruškovitě tvarovaných přívěsků, do žádoucí polohy nebo nastavení žádoucí orientace těchto prvků, přestože konvenční hákové členy poskytují určitou orientaci takových ozdob, např. pomocí gravitační síly. Systémy umožňující nastavení orientace takových komponent jiným způsobem, než pomocí gravitační síly, obvykle vyžadují složité a drahé konzolové členy, hákové členy nebo jiné připevňovací členy. Cílem vynálezu je překonat nevýhody dosavadního stavu techniky, jakými jsou např. nevýhody způsobu připevňování ozdob v dekoračních držácích.
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu jsou sestavy pro připevňování ozdob a způsoby připevňování ozdob, jejíž výroba a sestavování jsou jednoduché. Předmět vynálezu zahrnuje připevňovací sestavy a držáky, které mají rámy, které mají otvory s geometrií, která poskytuje přijímací lůžko, jakým je např. štěrbina nebo otvor, mající připevňovací tm nebo drátový člen, který je uzpůsoben pro přijmutí a držení ozdoby, zejména pro držení ozdoby v poloze s předem stanovenou orientací. Předmět vynálezu rovněž zahrnuje rám pro připevnění ozdob nebo držák, který může být vyroben v jednom výrobním stupni, jakým je např. ražení, pro vytvoření otvorů a připevňovacích trnů. Na rozdíl od stavu techniky sestavy a způsoby podle tohoto předmětu vynálezu vyžadují malý počet nebo nevyžadují žádné dodatečné komponenty pro připevnění ozdob k připevňovacím rámům. Kromě toho, předmět vynálezu poskytuje takové připevnění ozdob, že orientace ozdob může být regulována, např., s malým nebo žádným příspěvkem gravitační síly, bez potřeby konzolí, hákových členů nebo jiných připevňovacích prostředků. Předmět vynálezu rovněž poskytuje způsoby a zařízení pro poskytnutí dekoračních ozdob svítidlům, jakým jsou např. směrová svítidla, jejichž orientace se může měnit bez toho, že by se ovlivnila orientace a vzhled ozdob vůči svítidlům. Předmět vynálezu je rovněž přizpůsobitelný k širokému rozsahu konfigurací rámu a ozdob a může se přizpůsobit široké množině rozdílných ozdob. Oproti způsobům ze stavu techniky podle předmětu vynálezu připevnění ozdob k rámům je jednoduché a úsporné z hlediska pracovní síly, např. množství částí je minimalizováno a není nutné použít žádné speciální nástroje.
Oproti dosavadnímu stavu techniky předmět vynálezu poskytuje průmyslovému návrháři možnost umístit a orientovat ozdoby, jakými jsou např. osmiboké krystaly, do polohy s žádoucí orientací pro, např. zvýšení atraktivnosti vzhledů ozdob, které byly v minulosti nedosažitelné. Tak např. podle dosavadního stavu techniky ozdoby, jakými jsou např. osmiboké krystaly, jsou typic-1 CZ 305064 B6 ky připevněny háčkovými členy nebo visícími ozdobnými řetězci. Na polohu a orientaci těchto konvenčních prostředků má přirozeně vliv gravitační síla. To znamená, že gravitační síla mnohdy omezuje volbu žádoucí orientace ozdob, např. pro dosažení žádoucího vizuálního účinku a omezuje průmyslového návrháře na určité přijatelné polohy a orientace ozdob. Avšak podle předmětu vynálezu omezující účinky gravitační síly mohou být překonány poskytnutím způsobů a zařízení, která jsou schopna umístit a polohovat ozdoby do předem stanovené orientace. Podle předmětu vynálezu ozdoby, jakými jsou např. perforované ozdoby, mohou být připevněny tak, že se zlepší vzhled samostatných ozdob nebo vzhled uspořádání ozdob. Podle jednoho předmětu vynálezu se tohoto účinku dosáhne vzájemným působením připevňovacích členů, jakými jsou např. kolíky, tmy nebo dráty, a vnitřního povrchu otvoru, ve kteiých jsou ozdoby připevněny. Jak je to více zřejmé z níže uvedených předmětů vynálezu a obrázků na přiložených výkresech, toto vzájemné působení, držení nebo kontakt mezi ozdobami a připevňovacími členy umožňuje průmyslovému návrháři připevňovacích sestav umístit a orientovat ozdoby utvořené krystaly do konfigurací, které v minulosti byly nedosažitelné.
Dalším předmětem vynálezu je sestava pro připevnění dekorační ozdoby, která zahrnuje rám, který má otvor, mající vnitřní otvor, a alespoň jeden připevňovací tm, vybíhající z rámu a uzpůsobený pro zasunutí do otvoru v dekorační ozdobě, přičemž dekorační ozdoba je držena připevňovacím trnem a vnitřním povrchem otvoru rámu, když dekorační ozdoba je připevněna k připevňovacímu tmu. V jednom provedení vynálezu připevňovací tm je ohebný a je uzpůsoben pro ohnutí z první polohy do druhé polohy pro připevnění dekorační ozdoby.
Dalším předmětem vynálezu je sestava pro připevnění dekorační ozdoby, která zahrnuje rám, který má otvor, mající vnitřní povrch, a připevňovací prostředek pro připevnění dekorační ozdoby k rámu, přičemž tento připevňovací prostředek je uzpůsoben pro záběr s otvorem v dekorační ozdobě, přičemž dekorační ozdoba je držena připevňovacím prostředkem a vnitřním povrchem otvoru rámu, když dekorační ozdoba je připevněna k rámu. Připevňovací prostředek pro připevnění dekorační ozdoby může zahrnovat alespoň jeden připevňovací tm, vybíhající z rámu, přičemž připevňovací tm může být, např. kolík nebo drát, připevněný k rámu, přičemž kolík nebo drát může být připevněn k rámu, např. tím, že je celistvý s rámem.
Dalším předmětem vynálezu je způsob připevnění dekorační ozdoby k rámu, který má otvor a ohebný připevňovací tm, přičemž otvor má vnitřní povrch, přičemž při tomto způsobu se ohne připevňovací tm z první polohy do druhé polohy, dále se nasadí dekorační ozdoba na připevňovací tm ve druhé poloze, dále se ohne připevňovací tm, mající dekorační ozdobu, do první polohy a dále se přidrží dekorační ozdoba v otvoru rámu připevňovacím trnem a vnitřním povrchem otvoru rámu. V jednom provedení vynálezu otvor rámu definuje rovinu nebo povrch, přičemž připevňovací tm v první poloze je v podstatě paralelní s touto rovinou nebo povrchem a připevňovací tm v druhé poloze v podstatě není paralelní s touto rovinou nebo povrchem.
Dalším předmětem je ozdobný držák, který zahrnuje rám, který má alespoň jeden otvor, mající vnitřní povrch, a alespoň jeden připevňovací tm, vybíhající z rámu a uzpůsobený pro zasunutí do otvoru v dekorační ozdobě, přičemž dekorační ozdoba je držena alespoň jedním připevňovacím trnem a vnitřním povrchem alespoň jednoho otvoru, když dekorační ozdoba je připevněna k alespoň jednomu připevňovacímu tmu. V jednom provedení vynálezu ozdobný držák je ozdobný držák světelného zdroje, např. svítidla nebo lustru.
Dalším předmětem vynálezu je ozdobný držák, který zahrnuje rám, který má alespoň jeden otvor, mající vnitřní povrch, a připevňovací prostředek pro připevnění dekorační ozdoby krámu, přičemž připevňovací prostředek je uzpůsoben pro dosažení záběru s otvorem v dekorační ozdobě, přičemž dekorační ozdoba je držena připevňovacím prostředkem pro připevnění dekorační ozdoby k rámu a vnitřním povrchem alespoň jednoho otvoru rámu, když dekorační ozdoba je připevněna k rámu. V jednom provedení vynálezu připevňovací prostředek pro připevnění dekorační ozdoby může být alespoň jeden připevňovací tm, vybíhající z rámu, např. alespoň jeden kolík nebo drát.
-2CZ 305064 B6
Dalším předmětem vynálezu je sestava pro připevnění dekorační ozdoby, která má osu a připevňovací otvor, kteiý neprobíhá těžištěm ozdoby, přičemž sestava zahrnuje rám, který má povrch a otvor, mající vnitřní povrch, a alespoň jeden připevňovací tm, který vybíhá z rámu a je uzpůsoben pro zasunutí do připevňovacího otvoru dekorační ozdoby, přičemž když dekorační ozdoba je připevněna k připevňovacímu tmu, osa dekorační ozdoby svírá s vertikální osou úhel větší než 0°.
Dalším předmětem vynálezu je sestava pro připevnění dekoračních ozdob, z nichž každá má alespoň jeden otvor, přičemž sestava zahrnuje rám, kteiý má množinu otvorů, mající vnitřní povrchy, a alespoň jeden drátový člen, který je uzpůsoben pro zasunutí do otvorů množiny dekoračních ozdob, přičemž dekorační ozdoby jsou drženy alespoň jedním drátovým členem a alespoň jedním vnitřním povrchem otvoru rámu, když dekorační ozdoby jsou připevněny k drátovému členu.
Dalším předmětem vynálezu je způsob připevňování množiny děrovaných dekoračních ozdob krámu, který má množinu otvorů, které mají vnitřní povrchy, přičemž při tomto způsobu se umístí množina dekoračních ozdob do množiny otvorů na první boční straně rámu, přičemž otvory v dekoračních ozdobách jsou přístupné z druhé boční strany rámu, opačné k první boční straně rámu, dále se prostrčí alespoň jeden drátový člen skrze množinu otvorů v dekoračních ozdobách na druhé boční straně rámu a dále se přidrží množina dekoračních ozdob v otvorech rámu alespoň jedním drátovým členem a vnitřním povrchem otvorů rámu.
Dalším předmětem vynálezu je držák pro připevnění dekoračních ozdob, přičemž držák zahrnuje rám, který má množinu otvorů, které mají vnitřní povrchy, a alespoň jeden drátový člen, který je uzpůsoben pro prostrčení skrze otvory děrovaných dekoračních ozdob, přičemž dekorační ozdoby jsou drženy alespoň jedním drátovým členem a vnitřními povrchy otvorů rámu, když dekorační ozdoby jsou umístěny do otvorů rámu a alespoň jeden drátový člen je prostrčen skrze otvory dekoračních ozdob.
Dalším předmětem vynálezu je držák světelného zdroje, mající dekorační ozdoby, přičemž držák světelného zdroje zahrnuje rám, mající množinu otvorů, množinu dekoračních ozdob, připevněných v množině otvorů rámu, prostředek pro připevnění množiny dekoračních ozdob k rámu, a zdroj světla uzpůsobený pro osvětlení alespoň některých z množiny dekoračních ozdob. V jednom provedení vynálezu rám může být válcovitý rám. V jiném provedení rám může být rovinný rám, zavěšený na držáku světelného zdroje, např. jedním nebo více řetězí nebo kolíky.
Dalším předmětem vynálezu je způsob připevnění množiny děrovaných dekoračních ozdob k rámu, kteiý má množinu otvorů, které mají vnitřní povrchy, přičemž při tomto způsobu se připevní množina drátových členů k rámu, přičemž každý drátový člen vybíhá přes alespoň jeden z množiny otvorů, dále se připevní alespoň jedna z děrovaných dekoračních ozdob k alespoň jednomu z množiny drátových členů otvorem děrované dekorační ozdoby a dále se přidrží alespoň jedna z děrovaných dekoračních ozdob v alespoň jednom z otvorů rámu alespoň jedním drátovým členem a alespoň jedním z vnitřních povrchů otvorů rámu.
Tudíž předměty vynálezu poskytují zlepšené sestavy a způsoby pro připevnění ozdob k těmto sestavám a ozdobným držákům, jakými jsou např. ozdobné držáky zdrojů světla.
-3 CZ 305064 B6
Objasnění výkresů
Předmět vynálezu je definován v nárocích v závěru popisu. Další provedení, znaky a výhody vynálezu jsou vysvětleny v následujícím podrobném popise předmětu vynálezu, ve kterém jsou činěny odkazy na přiložené výkresy, na kterých obr. 1 zobrazuje půdorysný pohled na rám pro držení ozdob, mající sestavy pro držení ozdob podle jednoho provedení vynálezu, obr. 2 zobrazuje půdorysný pohled na množinu ozdob, připevněných v rámové desce, zobrazené na obr. 1, podle jednoho provedení vynálezu, obr. 3 zobrazuje detailní pohled na sestavu pro držení ozdoby, zobrazenou na obr. 1 a 2, obr. 4 zobrazuje boční pohled na sestavu pro držení ozdoby, zobrazenou na obr. 3, přičemž pohled je veden podél linií 4^4, zobrazených na obr. 3, a obr. 4 zobrazuje vyhnutý připevňovací tm, obr. 5 zobrazuje detailní pohled, stejný jako zobrazuje obr. 3, přičemž obr. 5 zobrazuje připevněnou ozdobu, obr. 6 zobrazuje detailní pohled na připevňovací sestavu, zobrazenou na obr. 5, obr. 7A a 7B zobrazují spodní resp. boční pohled na ozdobný držák podle jednoho provedení vynálezu, obr. 8 zobrazuje perspektivní pohled na další ozdobný držák podle jednoho provedení vynálezu, obr. 9 zobrazuje půdorysný pohled na připevňovací sestavu podle dalšího provedení vynálezu, obr. 10 zobrazuje půdorysný pohled připevňovací sestavu podle dalšího provedení vynálezu, obr. 11 zobrazuje další předmět vynálezu, který poskytuje orientované připevnění ozdob, obr. 12 zobrazuje další provedení vynálezu, obr. 13 zobrazuje přední půdorysný pohled na další provedení vynálezu, obr. 14 zobrazuje zadní půdorysný pohled na provedení vynálezu, zobrazené na obr. 13, obr. 15 zobrazuje průřez provedením vynálezu, zobrazením na obr. 14 a 15, přičemž řez je veden podél linií 15-15, zobrazených na obr. 13, obr. 16 zobrazuje zadní půdorysný pohled na další provedení vynálezu, obr. 17 zobrazuje perspektivní pohled na další provedení vynálezu, podobné provedení, zobrazenému na obr. 8, obr. 18 zobrazuje čelní bokorysný pohled na provedení vynálezu, zobrazené na obr. 17, obr. 19 zobrazuje horní půdorysný pohled na provedení vynálezu, zobrazené na obr. 17, obr. 20 zobrazuje čelní bokorysný pohled na další provedení vynálezu, obr. 21 zobrazuje čelní bokorysný pohled na další provedení vynálezu,
-4CZ 305064 B6 obr. 22 až 27 zobrazují perspektivní pohledy na další provedení vynálezu, obr. 28,29 a 30 zobrazují čelní bokorysové pohledy na další provedení vynálezu, obr. 28, 29 a 30 zobrazují čelní bokorysový pohled, boční bokorysový pohled resp. zadní bokorysový pohled na další provedení vynálezu.
Příklady uskutečnění vynálezu
Obr. 1 zobrazuje půdorysný pohled na držák 10 pro držení ozdob, přičemž držák 10 zahrnuje rám 11 a připevňovací sestavy 12 pro držení ozdob podle jednoho provedení vynálezu. V zobrazeném provedení vynálezu rám 11 zahrnuje množinu samostatných trojúhelníkových děrovaných rámových desek 14. Podle tohoto provedení vynálezu, rám 11 je zobrazen v předběžně sestaveném stavu, což znamená ve stavu před sestavením rámových desek 14 do polygonálního tvaru, jaký má např. ozdobný držák s trojúhelníkovými stranami, zobrazený na obr. 7A a 7B. Podle vynálezu rám 11 zahrnuje množinu připevňovacích sestav 12 pro držení ozdob, přičemž připevňovací sestavy 12 mají otvory 16, z nichž každý má jeden nebo více připevňovacích kolíků nebo trnů J_8. Rám IT může rovněž zahrnovat prostředky 19 pro zavěšení držáku 10, jakými mohou být ouška, háčky nebo jiné konvenční struktury pro zavěšení držáku 10.
Obr. 2 zobrazuje půdorysný pohled na rámové desky 14, mající množinu ozdob 20, 22, které jsou připevněny v rámo vých deskách 14 na připevňovacích trnech 18 podle jednoho provedení vynálezu. Pro dosažení jasného zobrazení rámové desky 14 obr. 2 zobrazuje pouze příkladnou množinu ozdob 20, 22. Podle tohoto provedení vynálezu ozdoby 20, 22 mohou být tvořeny děrovanými ozdobami, což znamená, že mohou být tvořeny ozdobami, majícími průchozí otvory. Ozdoby 20, 22 mohou být korálky nebo krystaly, jakými jsou např. vícestranné osmiúhelníkové korálky nebo vícestranné kulové korálky. Podle jednoho provedení vynálezu, ozdoby 20, 22 a všechny výše uvedené ozdoby mohou být tvořeny libovolnými prvky z množiny zahrnující korálky, kamínky, krystaly a podobné prvky, které mohou být použity v ozdobných držácích. Tak např. podle jednoho provedení vynálezu ozdoby 20, 22 mohou být tvořeny ozdobami libovolného tvaru s ploškami nebo bez plošek (tj. hladkého tvaru), např. tvaru koule, krychle, kuželu, válce, trubice, hranolu, apod. Ozdoby 20, 22 mohou být vyrobeny ze skla, plastu, kovu, kamene nebo z libovolného jiného konvenčního materiálu, ze kterého se ozdobné korálky typicky vyrábějí. Ozdoby 20, 22 mohou rovněž být tvořeny drahokamy, jakými jsou např. diamanty, rubíny, safíry, opály, apod. Ozdoby 20, 22 mohou být vyrobeny z transparentního, průhledného nebo opakního materiálu, jakým je např. barevné sklo. V jednom provedení vynálezu, ozdoby 20, 22 mohou být rovněž tvořeny ozdobami osvětlenými, např. svítidly nebo světelnými emisními diodami.
Podle jednoho provedení vynálezu, rám 11 může být vyroben z libovolného konvenčního materiálu, např. libovolného konvenčního kovového nebo nekovového deskového nebo plechového materiálu. V jednom provedení vynálezu rám 11 může být vyroben z kovové desky nebo plechu, např. desky nebo plechu ze železa, oceli, nerezové oceli, hliníku, titanu, niklu, hořčíku, mědi, stříbra, zlata nebo libovolného jiného kovu, konvenčně používaného v ozdobných držácích. V jednom provedení vynálezu rám 11 může být vyroben z plastu, jakým je např. polyethylen (PE), polypropylen (PP), polyester (PE), polytetrafluorethylen (PTFE) nebo akrylonitrilbutadienstyren (ABS). V jednom provedení vynálezu rám JT může být vyroben z materiálu, který je transparentní, průhledný nebo opakní. V jednom provedení rám lije vyroben z ohebného materiálu, např. ohebného materiálu, který může být elasticky nebo plasticky deformován nebo vychýlen. V jednom provedení rám 11 je vyroben z desky nebo plechu, mající tloušťku mezi 0,25 mm a 12,7 mm, např. mezi 0,51 mm a 6,35 mm, typicky mezi 0,51 mm a 1,27 mm. Podle provedení vynálezu rám 11 (a ostatní zde popsané rámy) může být tvořen v podstatě plochou deskou nebo rámem, zobrazeným na obr. 2, přičemž množina těchto plochých desek nebo rámů může být sestavena do velkého množství třírozměrných útvarů s hladkými plochami, jakými jsou např. jehlany a mnohostěnné útvary. Avšak v jiných provedeních vynálezu rám 11 (a ostatní zde
-5CZ 305064 B6 popsané rámy) může rovněž být neplochý nebo nerovinný, takže rám J_1 může být zakřivený, např. k poskytnutí válcovitého rámu, nebo může mít velké množství trojrozměrných tvarů, např. tvar koule (např. koule s hladkými plochami), jehlanu, různých mnohostěnů a libovolný jiný konvenční trojrozměrný tvar.
Obr. 3 zobrazuje detailní půdorysný pohled na připevňovací sestavu 12, zobrazenou na obr. 1 a 2.
V tomto provedení vynálezu připevňovací sestava 12 zahrnuje trojúhelníkové otvory 16 v rámu 11 a alespoň jeden připevňovací kolík nebo tm 18, připevněný k rámu 11 a vybíhající do otvoru 16. V povedení vynálezu, zobrazeného na obr. 3, otvor 16 má trojúhelníkový tvar, avšak podle jednoho provedení vynálezu otvor 16 může být tvořen otvorem, štěrbinou, nebo výřezem s libovolným tvarem, např. otvorem ve tvaru kruhu, elipsy, trojúhelníku, čtverce, obdélníku nebo mnohoúhelníku. V jednom provedení vynálezu otvor J_6 má uzavřený tvar, což znamená, že má tvar, mající nepřerušovaný vnitřní povrch 17. V jednom provedení vynálezu otvor 16 může mít otevřený tvar, čímž se rozumí, že má tvar, mající přerušený nebo přetržitý vnitřní povrch 17.
Průřez připevňovacího tmu J_8 může mít libovolný vhodný tvar. Průřez připevňovacího tmu J_8 může mít tvar kruhu, elipsy, obdélníku, čtverce nebo mnohoúhelníku. V jednom provedení vynálezu průřez připevňovacího tmu 18 může mít tvar mnohoúhelníku, např. obdélníku, avšak tento mnohoúhelník má zaoblené rohy, které jsou způsobeny způsobem výroby a které jsou podobné, např. zaobleným rohům, které se typicky vyskytují u vyražených nebo vylisovaných tvarů. Připevňovací tm J_8 může mít tloušťku (např. průměr), který je větší nebo menší, než je tloušťka rámu 11, ačkoliv v jednom provedení vynálezu, tloušťka připevňovacího tmu 18 je přibližně stejná, jako je tloušťka rámu 11, což je např. v případě, že připevňovací tm 18 je vyroben ze stejného deskového nebo plechového materiálu jako rám J_J_.
Jak je to zobrazeno na obr. 3, v jednom provedení vynálezu připevňovací tm 18 může být připevněn k rámu 11, přičemž připevňovací tm 18 vybíhá do otvoru 16. V jednom provedení vynálezu připevňovací tm 1_8 může být připevněn k rámu 11, přičemž připevňovací tm 18 je v podstatě kolmý k vnitřnímu povrchu 17 otvoru 16. V jednom provedení vynálezu připevňovací tm 1_8 může být připevněn k rámu 11, přičemž připevňovací tm 18 není v podstatě kolmý k vnitřnímu povrchu 17 otvoru 16. Připevňovací tm 18 může být připevněn celistvě s vnitřním povrchem 17 otvoru 16, přičemž vrchní povrch připevňovacího tmu 18 je v podstatě koplanámí s vrchním povrchem rámu 11, např. v případě, že připevňovací tm 18 a rám 11 jsou vyrobeny ze stejného materiálu, např. jsou vykrojeny, vystřiženy nebo vyraženy ze stejného materiálu, tj. ze stejné desky nebo plechu. V jednom provedení vynálezu alespoň jeden z množiny, zahrnující otvor 16 a připevňovací tm 18, může být vyroben řezáním laserem, řezáním vodním injektorem, obráběním elektrickým výbojem (EDM=electro-discharge machining), např. obráběním typu wire-EDM, nebo dalším konvenčními výrobními způsoby. V jednom provedení vynálezu řezání jednoho z množiny, zahrnující otvor 16 a připevňovací tm 18, může být provedeno pomocí počítačového řízení. V jednom provedení vynálezu alespoň jeden z množiny, zahrnující otvor 16 a připevňovací tm 18, může být vyroben litografickými způsoby, jakými jsou např. fotolitografické způsoby.
V jednom provedení vynálezu připevňovací tm 16 může být připevněn na vrchním povrchu rámu 11 nebo na spodním povrchu rámu 11, přičemž připevňovací tm 18 vybíhá nad nebo pod otvorem 16, což je např. v případě, že otvor 16 je vytvořen vrtáním, ražením nebo jinou z výše uvedených řezacích technik. V jednom provedení vynálezu připevňovací tm 18 může být připevněn nad vrchním povrchem rámu 11 nebo pod spodním povrchem rámu 11 a vybíhá do otvoru 16 pod kosým úhlem, např. vybíhá tak, že není paralelní ani s vrchním ani se spodním povrchem rámu 11. V jednom provedení vynálezu připevňovací tm 18 může být připevněn k rámu 11 libovolnou konvenční technikou, např. svařováním (např. odporovým svařováním), pájením, lepením nebo mechanickým připevňováním.
Obr. 4 zobrazuje boční pohled na připevňovací sestavu 12 pro držení ozdob, zobrazenou na obr. 3, přičemž boční pohled je veden podél linií 4-4, zobrazených na obr. 3. Obr. 4 zobrazuje jedno provedení vynálezu, ve kterém připevňovací tm 18 může být vyhnut do druhé polohy, např. ve
-6CZ 305064 B6 směru zobrazeném dvojitou šipkou 24, pro nasazení jedné nebo více děrovaných ozdob 26 (zobrazeny čárkovanou čárou) na připevňovací tm 18. Tak např., v jednom provedení vynálezu připevňovací tm 18 může být vyhnut, buď manuálně, nebo automatizovaně, ve směru dvojitých šipek 24 z první polohy, ve které je v podstatě paralelní s rovinou rámu 11, do druhé polohy, ve které v podstatě není paralelní s rovinou rámu 11. Tak např., v jednom provedení vynálezu připevňovací tm 18 může být vyhnut o úhel α alespoň 5° vzhledem k horizontální rovině, o úhel alespoň 15° nebo alespoň 30° vzhledem k horizontální rovině, čímž ozdoba 26 může být připevněna k připevňovacímu tmu 18. V jednom provedení vynálezu otvor 16 definuje rovinu a úhel α je měřen vzhledem k rovině, definované otvorem 16, např. vzhledem k rovině definované vrchním okrajem, spodním okrajem nebo středovou rovinou otvoru 16. Připevňovací tm 18 může být vychýlen o úhel α alespoň 5° vzhledem rovině definované otvorem 16, např. o úhel alespoň 15° nebo alespoň 30°.
Připevnění ozdoby 26 na připevňovací tm 18 může být provedeno jednoduchým nasazením ozdoby na připevňovací tm J_8, tj. prostrčením připevňovacího tmu skrze otvor (nebo průchozí otvor) ozdoby 26. Podle vynálezu vychýlení připevňovacího tmu 18 a připevnění jednoho nebo více ozdob 26 na připevňovací tm 18 se může provést manuálně nebo automatizovaným prostředkem, např. robotickou akční jednotkou. V jednom provedení vynálezu ozdoba 26 může být připevněna k připevňovacímu tmu 18 lepidlem. V jiném provedení vynálezu před nebo po připevnění ozdoby 26 na připevňovacím tmu 18 připevňovací tm j_8 se může deformovat, např. mechanicky ohnutím, k poskytnutí zábrany, která napomáhá držení ozdoby 26 na připevňovacím tmu j_8. V jednom provedení vynálezu úhel α vychýlení připevňovacího tmu 18 může záviset na velikosti ozdoby 26 a úhel α musí být dostatečný k umožnění připevnění ozdoby 26 na připevňovacím tmu, např. bez toho, že by připevnění bránil rám jj_.
Podle vynálezu vychýlení připevňovacího tmu J_8 může spočívat v pružném vychýlení, při kterém se připevňovací tm pružně vrátí z druhé, vychýlené, polohy do v podstatě první, nevychýlené, poloh, aniž by byla použita vnější síla. Vychýlení připevňovacího tmu J_8 může rovněž spočívat v plastickém vychýlení, při kterém připevňovací tm 1_8 zůstane v druhé, vychýlené poloze, a musí se působením síly vrátit do první, nevychýlené, polohy.
Obr. 5 zobrazuje další detailní pohled, který je podobný pohledu, zobrazenému na obr. 3, přičemž obr. 5 zobrazuje příkladnou ozdobu 26 (zobrazena čárkovanou čárou) v otvoru 16 potom, co připevňovací tm j_8 se vrátil do první, nevychýlené, polohy po připevnění ozdoby 26. Jak je to zobrazeno na obr. 5, ozdoba 26, která může být jedna nebo více ozdob, je držena v otvoru 16 připevňovacím trnem j_8 a vnitřními povrchy 17 otvoru 16. Připevnění děrované ozdoby 26 na připevňovacím tmu 18 zabraňuje pohybu ozdoby 26 ve směru kolmém k rovině obr. 5, přičemž spodní povrch otvoru 16 zamezuje pohybu ozdoby 26 dolů v rovině obr. 5 a dva sbíhající vnitřní povrchy 17 otvoru 16 zabraňují sesmeknutí ozdoby 26 z konce připevňovacího tmu 18. V důsledku toho toto provedení vynálezu poskytuje účinnou sestavu pro připevnění jedné nebo více ozdob a způsob připevnění a držení jedné nebo více ozdob v rámu ozdobného držáku, např. lustru, přičemž výroba a sestavení této sestavy je jednoduché a nevyžaduje dodatečné technické prostředky nebo speciální nástroje.
Obr. 6 zobrazuje detailní pohled na rám 11, zobrazený na obr. 1, a připevňovací sestavu 12, zobrazenou na obr. 2, sestavenou tak, jak to bylo výše popsáno a zobrazeno na obr. 3 až 5. Obr. 6 zobrazuje příkladnou část rámové desky 14 rámu JT se čtyřmi připevňovacími sestavami 12, majícími ozdoby 20, 22. Každá připevňovací sestava zahrnuje trojúhelníkový otvor 16, připevňovací tm J_8 a dvě ozdoby 20, 22, připevněné na každém připevňovacím tmu J_8. V tomto provedení ozdoba 20 je kulový krystalový korálek s množinou hladkých plošek a ozdoba 22 je osmiboký krystalový drahokam s hladkými ploškami. Ozdoba 20, tvořená kulovým korálkem, má průchozí otvor, probíhající v podstatě podél osy korálku. Ozdoba 22, tvořená osmibokým krystalovým drahokamem, má průchozí otvor, který neprobíhá podél osy šperku, avšak probíhá podél linie odsazené od osy drahokamu a v podstatě paralelní s osou drahokamu. Připevňovací sestava
-7CZ 305064 B6 se může použít samostatně nebo s množinou podobných nebo odlišných sestav v ozdobném držáku, jakým je např. ozdobný držák zdroje světla, např. lustru, svítidla nebo nástěnné svítidlo.
Obr. 7A a 7B zobrazuje spodní resp. boční pohled na sestavený ozdobný držák 30, zahrnující rám 11, rámové desky 14 a připevňovací sestavy 12, mající ozdoby 20 a ozdoby 22, které jsou tvořeny korálky resp. drahokamy, jak to bylo výše popsáno a zobrazeno na obr. 1 až 6. V tomto provedení vynálezu čtyři rámové desky 14, zobrazené na obr. 1 mají ozdoby 20, 22, připevněné v připevňovací sestavě 12, jak to bylo výše popsáno a zobrazeno na obr. 3 až 5. Nesestavený plochý rám 11, zobrazený na obr. 1, se potom ohne podél dělicích linií rámových desek 14 k poskytnutí jehlanové konstrukce, zobrazené na obr. 7A a 7B. Stejně tak, jak je to znakem vynálezu, v provedení, zobrazeném na obr. 7A a 7B, ozdoby 20, 22 jsou připevněny a drženy připevňovací sestavou 12, ani by bylo nutné použít dodatečné připevňovací technické prostředky nebo lepidla. Ozdoby 20, 22 se jednoduše drží připevňovacími tmy 18 a vnitřními povrchy otvorů 16. Ozdobný držák 30 se může použít samostatně nebo společně s množinou podobných nebo rozdílných držáků v nějakém ozdobném držáku, jakým je např. ozdobný držák zdroje světla, např. lustru, svítidla nebo nástěnného svítidla.
Obr. 8 zobrazuje perspektivní pohled na další ozdobný držák 40 podle jednoho provedení vynálezu. V tomto provedení vynálezu ozdobný držák 40 zahrnuje válcovitý rám 41, mající připevňovací sestavy 12, které drží ozdoby 20, 22, jak to bylo popsáno a zobrazeno na obr. 1 až 6. V tomto provedení vynálezu, válcová rám 41 se vytvoří srolováním rámu 11, zobrazeného na obr. 1. Kvůli dosažení přehlednosti zobrazení tohoto provedení vynálezu obr. 8 zobrazuje pouze příkladnou část válcového rámu 41, který má příkladné ozdoby 20, 22. Ozdobný držák 40 se může použít samostatně nebo s množinou podobných nebo rozdílných držáků v nějakém ozdobném držáku, jakým je např. ozdobný držák zdroje světla, např. lustru, svítidla nebo nástěnného svítidla.
Obr. 7A, 7B, a 8 zobrazují další znaky vynálezu, které nebyly nalezeny v dosavadním stavu techniky. Některé ozdoby, které jsou zobrazeny na těchto obrázcích a kterými jsou např. ozdoby 22, tvořené osmibokými krystalovými drahokamy, jsou ozdoby, mající otvory, které neprobíhají skrze střed ozdoby, což znamená, že těžiště tohoto typu ozdob je odsazeno od průběhu průchozího otvoru, kterým je ozdoba připevněna k připevňovacímu tmu J_8. Podle stavu techniky orientace ozdob, jakými jsou např. přívěsky ve tvaru hrušky, když jsou připevněny k rámu, je typicky určena těžištěm. Tyto ozdoby jsou typicky orientovány tak, že jejich osy probíhají vertikálně dolů kvůli působení gravitační síly v jejich těžištích. Podle stavu techniky libovolný jiný typ ozdob s nevertikální orientací typicky vyžaduje použití složitých a nákladných ramen, háčků nebo jiných připevňovacích členů k orientování ozdob do nevertikálního směru. Podle jednoho předmětu vynálezu jsou poskytnuty připevňovací sestavy, kterými může být nastavena libovolná orientace uvedených ozdob bez toho, že bylo nutné použít libovolný typ dodatečných připevňovacích technických prostředků. Různé orientace ozdob 22, tvořených osmibokými krystalovými drahokamy a zobrazených na obr. 7A, 7B a 8, jsou příklady pouze někteiých nekonvenčních, nevertikálních krystalových orientací, které jsou poskytnuty vynálezem. Obecné znaky tohoto předmětu vynálezu jsou zobrazeny na obr. 11.
Obr. 11 zobrazuje další připevňovací sestavu nebo držák 80 podle dalšího provedení vynálezu, ve kterém se orientace jedné nebo více ozdob může měnit s malým přispěním gravitační síly nebo bez přispění gravitační síly. Obr. 11 zobrazuje příkladný průřez připevňovacího rámu 8J_, jakým je např. rám podobný výše popsanému rámu 11. V tomto provedení vynálezu povrch, vyznačený linií 92, rámu 81 je orientován tak, že svírá s vertikálou, vyznačenou linií 83, úhel <p. Rám 81 zahrnuje alespoň jeden otvor 82 (např. trojúhelníkový otvor, zobrazený na obr. 1 až 6), mající alespoň jeden připevňovací tm 84, jakým je např. připevňovací tm, podobný výše popsanému připevňovacímu tmu J_8. Jak je to zobrazeno na obr. 11, ozdoba 85, mající průchozí otvor 86 (zobrazený přerušovanou linií), je připevněna k připevňovacímu tmu 84 způsobem, typickým pro výše popsané připevňovací sestavy, což znamená, že se připevňovací tm 84 může vychýlit k připevnění ozdoby 85. Podle tohoto provedení vynálezu ozdoba 85 má těžiště, vyznačené bo-8CZ 305064 B6 dem 87, a osu 88, která je orientována tak, že svírá s vertikálou, vyznačenou linií 89, úhel Θ. Podle tohoto předmětu vynálezu průchozí otvor 86 ozdoby 85 nemusí probíhat skrze těžiště 87, avšak podle vynálezu orientace osy 88 není vertikální, jak by jinak byla v důsledku gravitační síly a podle dosavadního stavu. Tak např., podle stavu techniky, poněvadž průchozí otvor 86 neprobíhá skrze těžiště 87, v ozdobě 85 se vytvoří ohybový moment, který má snahu orientovat ozdobu 85 do vertikálního směru, např. orientovat ozdobu 85 tak, aby úhel Θ byl v podstatě nulový. Avšak podle tohoto provedení vynálezu účinek ohybového momentu, vyvolaný odsazením průchozího otvoru 86 od středu těžiště 87, je omezen kontaktem mezi ozdobou 85 a alespoň připevňovacím trnem 84 a vnitřním povrchem otvoru 82.
Podle tohoto provedení vynálezu osa ozdoby 85 může být orientována v libovolném žádoucím směru. Tak např., v jednom provedení ozdoba 85 může být připevněna k připevňovacímu tmu 84, tak, že úhel Θ je asi rovný úhlu φ, např. když úhel φ je asi 45°, úhel θ může být asi 45°. V jiném provedení vynálezu úhel Θ může být jiný, než je úhel φ. Tak např., v tomto provedení vynálezu připevňovací tm 84, který je ve výše popsaných provedeních vynálezu zobrazen jako v podstatě orientovaný paralelně s povrchem rámu 81, nemusí být paralelní s povrchem rámu 81. Tak např., připevňovací tm 84 může být orientován pod úhlem, který se liší od úhlu, pod kterým je orientován povrch 92, tj. od úhlu φ. Změna orientace ozdoby 85 může být rovněž definována geometrií vnitřních povrchů otvorů 82. V jednom provedení vynálezu úhel mezi připevňovacím trnem 84 a vertikálou může být asi roven úhlu Θ, např. když průchozí otvor 86 je v podstatě kolmý k ose 88.
V jiném provedení vynálezu průchozí otvor 86 nemusí být v podstatě kolmý k ose 88 a úhel Θ může být jiný, než je úhel, pod kterým je orientován připevňovací tm 84. ostatní konfigurace úhlu připevňovacího tmu 84 a úhlu Bag jsou zřejmé z konfigurací obvyklých ve stavu techniky. Podle jednoho provedení vynálezu vnitřní povrch otvoru 82 může být plochý povrch, jak je zobrazen na 7A a 7B, nebo zakřivený povrch, jak je zobrazen na obr. 8.
Obr. 9 zobrazuje půdorysný pohled na sestavu pro připevnění ozdob nebo držák 50 podle jednoho provedení vynálezu. V tomto provedení vynálezu připevňovací sestava 50 zahrnuje rám 51 (např. rovinný rám, mající znaky výše popsaného rámu 11) a má připevňovací sestavy 52 a 53 ve tvaru listu. Podle tohoto provedení vynálezu připevňovací sestava 52 zahrnuje otvor 56 s květinový tvarem a připevňovací tm 58, přičemž připevňovací sestava 53 zahrnuje otvor 57 s květinovým tvarem a množinu připevňovacích trnů 59. Příkladné ozdoby 20 a 22, tvořené korálky resp. drahokamy, jsou zobrazeny jako připevněné v připevňovacích sestavách 52 a příkladné ozdoby 20 jsou zobrazeny ve stavu, kdy jsou připevněny v připevňovacích sestavách 53. Rovněž příkladné ozdoby 20, 70, tvořené korálky, jsou rovněž zobrazeny ve stavu, kdy jsou připevněny v připevňovací sestavě 52, přičemž v tomto provedení ozdoby 70 jsou menší, než jsou ozdoby 20. Kromě toho, příkladné ozdoby 70, 72, tvořené korálky, jsou zobrazeny ve stavu, kdy jsou připevněny v připevňovací sestavě 53, přičemž v tomto případě ozdoba 72 je menší, než je ozdoba 70. Podle tohoto provedení vynálezu ozdoby 20, 70, 72, 22 mohou být připevněny k připevňovacím trnům 58 a 59 způsobem, podobným způsobu připevnění ozdob na připevňovací tm 1_8, zobrazený na obr. 3 až 5. To znamená, že ozdoby 20, 22, 70, 72 mohou být připevněny v připevňovacích sestavách 52, 53 vychýlením připevňovacích trnů 58, 59 z první zobrazené polohy do druhé polohy a následným vrácením připevňovacích trnů 58, 59 do první polohy, zobrazené na obr. 9. Jak je to znakem vynálezu, ozdoby 20, 22, 70 a 72 jsou nato drženy v připevňovacích sestavách 52, 53 příslušnými připevňovacími tmy 58, 59 a příslušnými vnitřními povrchy otvorů 56 a 57. V jednom provedení vynálezu ozdoby mohou rovněž být drženy v připevňovací sestavě 50 v důsledku kontaktu s ostatními ozdobami. Tak např., jak je to zobrazeno v připevňovací sestavě 53 na obr. 9, ozdoby 20, 72, připevněné na připevňovacích trnech 59, mohou rovněž být drženy na připevňovacích trnech 59 v důsledku kontaktu s přilehlými ozdobami 20, 72. Rovněž jak je to zobrazeno na obr. 9, ozdoba 20 v připevňovací sestavě 53 může být držena na připevňovacím tmu 59 v důsledku kontaktu s jednou nebo více ozdobami 20.
V jednom provedení vynálezu ozdoby 20, 22, 70, 72 mohou být drženy připevňovacími tmy 58 a/nebo připevňovacími tmy 59, vnitřními povrchy otvorů 56 a/nebo otvorů 57 a jednou nebo více přilehlými ozdobami. V jiném provedení vynálezu ozdoby 20, 22, 70, 72 mohou být drženy při-9CZ 305064 B6 pevňovacími tmy 58 a/nebo připevňovacími trny 59 a jednou nebo více přilehlými ozdobami, tj. jednou nebo více přilehlými ozdobami bez použití vnitřních povrchů otvorů 56, 57. Ozdobná připevňovací sestava 50 může být použita samostatně nebo s množinou podobných nebo rozdílných sestav v ozdobném držáku, jakým je např. ozdobný držák světelného zdroje, jakým je např. lustr, svítidlo nebo stěnové svítidlo.
Obr. 10 zobrazuje půdorysný pohled na další držák 60 podle dalšího provedení vynálezu. V tomto provedení vynálezu držák 60 zahrnuje rám 61 (např. rovinný nebo kruhový rám, mající znaky výše popsaného rámu 11) a má množinu připevňovacích sestav 62. Podle tohoto provedení vynálezu každá připevňovací sestava 62 zahrnuje otvor 66 ve tvaru kosočtverce a připevňovací tm 68. Příkladné ozdoby 20 a ozdoba 74, tvořené korálkem resp. drahokamem, jsou zobrazeny ve stavu, kdy jsou připevněny ve dvou připevňovacích sestavách 62. Podle tohoto provedení vynálezu, ozdoby 20, 74 mohou být připevněny k připevňovacím trnům 68 způsobem stejným, jako je způsob připevnění ozdob na připevňovacím tmu 18, zobrazeném na obr. 3 až 5. V jednom provedení vynálezu ozdoba 74, tvořená drahokamem, má průchozí otvor, který neprochází středem ozdoby. Tak např. ozdoba 74 může být osmiboký krystalový drahokam, podobný výše popsanému drahokamu, tvořícímu ozdobu 22, ačkoliv mohou se použít i jiné typy ozdob, mající průchozí otvory odsazené od jejich středů. Jak je to znakem provedení vynálezu, ozdoby 20, 74 se drží v připevňovacích sestavách 62 připevňovacími tmy 68 a vnitřními povrchy otvorů 66. Ozdobný držák 60 se může použít samostatně nebo s množinou podobných nebo odlišných držáků v jednom ozdobném držáku, jakým je např. ozdobný držák zdroje světla, např. lustru, svítidla nebo nástěnného svítidla.
Podle dalšího provedení vynálezu připevňovací sestava 62, zobrazená na obr. 10, může být zařazena v držáku 90, zobrazeném na obr. 12. V tomto provedení vynálezu, držák 90 zahrnuje množinu připevňovacích sestav 62 v jedné nebo více řadách 91 (např. rovinný nebo kruhový rám, mající vlastnosti výše popsaného rámu JJ.). Každá připevňovací sestava 62 zahrnuje otvory 66, např. otvory ve tvaru diamantu) a připevňovací tmy 68, zobrazené na obr. 12. Rám 91 může mít tvar zobrazeného čtyřúhelníku, avšak může mít i tvar kruhu, oválu nebo mnohoúhelníku, a může zahrnovat kruhový, čtvercový nebo pravoúhlý otvor. Jak to bylo popsáno a zobrazeno na obr. 10, připevňovací sestavy 62 mohou mít libovolný typ ozdoby, připevněné k připevňovacím trnům 68.
V jednom provedení vynálezu v připevňovacích sestavách 62 mohou být připevněny, např. ozdoby 74, tvořené osmibokými krystalovými drahokamy, podobnými drahokamům, tvořícím ozdoby 74 a zobrazeným na obr. 10. Na obr. 12 jsou zobrazeny čtyři příkladné ozdoby 74, tvořené drahokamy, ačkoliv typicky většina ne-li všechny připevňovací sestavy 62 zahrnují ozdoby 74.
V jednom provedení vynálezu ozdoba 74 je ozdoba, mající průchozí otvor, který neprochází středem ozdoby 74. Tak např. ozdoba 74 může být osmiboký krystalový drahokam, stejný jako výše popsaný drahokam, tvořící ozdobu 22, ačkoliv se mohou použít i jiné typy ozdob, mající průchozí otvory, odsazené od středů ozdob. Jak je to znakem provedení vynálezu, ozdoby 74 se drží v připevňovacích sestavách 62 připevňovacími tmy 68 a vnitřními povrchy otvorů 66, např. tak, jak je to zobrazeno na obr. 11. Ozdobný držák 90 se může použít samostatně nebo společně se stejnými nebo odlišnými držáky v jednom ozdobném držáku, jakým je např. držák zdroje světla, např. lustru, svítidla nebo nástěnného svítidla.
Obr. 13 až 16 zobrazují další provedení vynálezu. Tyto obrázky zobrazují provedení vynálezu, ve kterých jedna nebo více ozdob může být drženo v rámu nebo držáku jedním nebo více drátovými členy, které jsou v záběru s jedním nebo více ozdobami. Podle tohoto provedení vynálezu, ačkoliv se v celém popisu příkladů provedení vynálezu používá termín „drátový člen“ pro dosažení jednoduchosti tohoto popisu, odborníkovi v daném oboru je zřejmé, že tímto termínem se rozumí libovolný člen, mající formu vlákna a jakým je např. kovový, nekovový (např. plastový) prut, drát, lano, kabel nebo podobný člen, který se může použít k popsané funkci.
Obr. 13 zobrazuje přední pohled na držák 100 podle jednoho provedení vynálezu. Obr. 14 zobrazuje zadní pohled na držák 100, zobrazený na obr. 13. V tomto provedení vynálezu držák 100 zahrnuje jednu nebo více ozdob 102, připevněných k rámu 104 jedním nebo více drátovými členy
- 10CZ 305064 B6
106. V jednom provedení vynálezu jeden nebo více drátových členů 106 může být uzpůsobeno pro dosažení záběru s množinou ozdob 102. Ozdoby 102 mohou být výše popsané ozdoby 20, 22. Ačkoliv na obr. 13 a 14 je zobrazena kruhová deska, rám 104 může být libovolný typ rovinného nebo nerovinného rámu, např. rám, mající znaky výše popsaného rámu 11. V jednom provedení vynálezu, rám 104 může být tvořen rámem, stejným jako rám 11, zobrazený na obr. 11, rámovými deskami 14, zobrazenými na obr. 1 až 6, 7A a 7B, rámem 41, zobrazeným na obr. 8, rámem 51, zobrazeným na obr. 9, rámem 61, zobrazeným na obr. 10, rámem 81, zobrazeným na obr. 11, rámem 91, zobrazeným na obr. 12, nebo jiným typem rámu, který může být použit pro připevnění ozdob. Rám 104 může zahrnovat otvory 107, které mohou být použity pro připevnění držáku 100 k jiným konstrukcím, např. k držáku zdroje světla.
Podle jednoho provedení vynálezu rám 104 zahrnuje množinu otvorů 108, do které mohou být umístěny ozdoby z množiny ozdob 102. Ačkoliv otvory 108, zobrazené na obr. 13 a 14, mají tvar kosočtverce, v jednom provedení vynálezu otvory 108 mohou mít tvar, uzpůsobený k přijmutí ozdob 102, např. libovolný konvenční tvar, např. tvar mnohoúhelníku, kruhu nebo oválu. Podle jednoho provedení vynálezu alespoň jeden rozměr otvoru 108 může být menší, než je alespoň jeden rozměr ozdob 102, přičemž ozdoby 102 se opírají o alespoň jeden otvor 108, když ozdoba 102 je umístěna do otvoru 108. Poměr velikosti ozdoby 102 ku velikosti otvoru 108 je zřetelněji zobrazen na obr. 15. Obr. 15 zobrazuje průřez držákem 100, zobrazeným na obr. 13 a 14 a vedeným podél linií 15—15, zobrazených na obr. 13. Ačkoliv v jednom provedení vynálezu otvory 108 mohou být menší než ozdoby 102, v jiném provedení vynálezu otvory 108 mohou být větší než ozdoby 102. Tak např. když otvory 108 jsou větší než ozdoby 102, ozdoby mohou být drženy v podstatě pouze samotným jedním nebo více drátovými členy 106, např. když vrchní část držáku 100 je orientována dolů (např. když sestava, zobrazená na obr. 15, je obrácena).
Jak je to zobrazeno na obr. 15, podle jednoho provedení vynálezu ozdoby 102 mají alespoň jeden průchozí otvor 110, kterým může být prostrčen drátový člen 106 k držení ozdob 102 na rámu 104. Podle jednoho provedení vynálezu, ozdoba 102 může mít alespoň dva průchozí otvory 110, přičemž drátový člen 106 může být provlečen skrze tyto alespoň dva průchozí otvory 106. Drátový člen 106 může být vyroben z kovu, jakým je např. železo, ocel, nerezová ocel, hliník, titan, nikl, měď, stříbro nebo zlato. V jednom provedení vynálezu drátový člen 106 je vyroben z nekovového materiálu, jakým je např. plast. Tak např. drátový člen 106 může být vyroben z polyethylenu (PE), polypropylenu (PP), polyesteru (PE), polytetrafluorethylenu (PTFE), akrylonitrilbutadienstyrenu (ABS). V jednom provedení vynálezu drátový člen 106 může být vyroben z libovolného materiálu, který je tvárný, např. tvárný tak, aby byl schopen se tvarově přizpůsobit při jeho prostrkování skrze množinu otvorů 110 v ozdobách 102. Ačkoliv drátový člen 106 je zobrazen jako drátový člen s kruhovým průřezem, drátový člen 106 může mít průřez o libovolném tvaru z početné množiny tvarů. Tak např. drátový člen 106 může mít průřez ve tvaru kruhu, elipsy, trojúhelníku, obdélníku, čtverce nebo mnohoúhelníku. Podle jednoho provedení vynálezu, drátový člen 106 může být tvořen potaženým nebo nepotaženým drátovým členem. V jednom provedení vynálezu drátový člen 106 může být tvořen drátovým členem s průměrem od 0,25 mm do 3,18 mm, např. drátovým členem s průměrem od 0,51 mm do 0,76 mm. V jednom provedení drátový člen 106 může být tvořen drátovým členem, vyrobeným ze slitiny a chrómu a majícím průměr 0,66 mm. V jednom provedení vynálezu, jakým je např. provedení vynálezu, zobrazené na obr. 30, drátový člen 106 může mít určitou strukturální tuhost, čímž se rozumí, že drátový člen 106 může být dostatečně tuhý k tomu, aby byl schopen odolat alespoň určitému axiálnímu zatížení a podrobit se malému nebo žádnému bočnímu vychýlení. Tento znak může být zejména užitečný v případě, že drátový člen 106 je provlečen skrze množinu ozdob, uspořádanou v řadě, např. tak, jak je to zobrazeno na obr. 28 až 30. V jednom provedení vynálezu drátový člen 106 může být tvořen prutem nebo trnem, který se může použít k proniknutí nebo prostrčení skrze množinu ozdob. V jednom provedení vynálezu, drátový člen 106, tvořený prutem, může být vyroben konvenčními technikami, jakými jsou např. tažení, ražení, laserová technika, technika, používající vodní trysku, nebo řezání z desky technikou EDM.
- 11 CZ 305064 B6
Podle jednoho provedení vynálezu drátový člen 106 může být celistvě připevněn k rámu 104, např. přivařen, připájen nebo připevněn mechanickými spojovacími prostředky. Podle jiného provedení vynálezu, drátový člen 106 nemusí být celistvě připevněn k rámu 104, ale může být držen nebo chycen vzájemným působením drátového členu 106, rámu 104 a ozdobou 102. Tak např. vjednom provedení vynálezu, ozdoby 102 mohou být drženy nebo chyceny na rámu 104 drátovým členem 106. Jak je to specificky uvedeno, vjednom provedení vynálezu, ve kterém ozdoba 102 má větší rozměr než otvor 108, když ozdoba 102 je umístěna v otvoru 108 (např. tak, jak je to zobrazeno na obr. 15) a drátový člen 106 je prostrčen skrze otvor 110, kontakt mezi drátovým členem 106 a rámem 104 může zabránit vyjmutí ozdoby 102 z otvoru 108, a tím dosáhnout držení ozdoby 102.
V jednom provedení vynálezu drátový člen může být upraven k posílení držícího účinku ozdoby 102 na rámu 104. V jednom provedení vynálezu drátový člen 106 může mít první konec a druhý konec, které mohou být vzájemně připevněny nebo spojeny, např. jednoduchým kroucením nebo tavením (např. svařováním) nebo mechanickým připevněním, k poskytnutí zahnutých konců 109.
V jednom provedení vynálezu zahnuté nebo zkroucené konce 109 drátu 106 mohou být připevněny k rámu 104, např. svařením nebo mechanickým připevněním. V jiném provedení vynálezu konce drátu 106 mohou být deformovány ke snížení rizika nebo k zamezení vyskočení drátového členu 106 z jednoho nebo více otvorů 110 v ozdobách 102, např. zkroucením drátového členu 106 nebo ohnutím konce drátového členu 106 kolem ozdoby 102 nebo kolem rámu 104. V jiném provedení vynálezu volné konce drátového členu 106 mohou být spojeny s rámem 104 konvenčními technikami, např. svařováním nebo mechanickým připevněním.
Podle jednoho provedení vynálezu samostatné drátové členy 106 mohou být spojeny s alespoň některými otvory 108. Tak např. samostatné drátové členy 106 mohou být připevněny k rámu 104, přičemž samostatný drátový člen probíhá otvorem 108, např. způsobem, stejným, jako je způsob, jakým připevňovací kolík 18 probíhá otvorem 16, jak je to zobrazeno na obr. 1 až 6.
V jednom provedení vynálezu samostatný drátový člen 106 může být přitaven k rámu 104, např. pájením nebo svařováním, nebo připevněn lepidlem. Podle jednoho provedení vynálezu ozdoby 102 mohou být připevněny k samostatným drátovým členům 106 způsobem stejným, jako je způsob, popsaný a zobrazený na obr. 3 až 5, např. vychýlením samostatných drátových členů 106 z první polohy, ve které drátový člen 106 je v podstatě koplanámí s rámem 104, do druhé polohy, ve které drátový člen 106 svírá s rámem 104 určitý úhel, např. úhel a, zobrazený na obr. 4. Ozdoba 102 může být připevněna k samostatným drátovým členům 106 a potom drátový člen 106 může být vychýlen zpátky do první polohy, např. tak, jak jako připevňovací tm 18, zobrazený na obr. 18. Podle jednoho hlediska vynálezu připevněním ozdoby 102 tímto způsobem k drátovému členu 106 ozdoba 102 může být držena v otvoru 108 drátovým členem 106 a alespoň jedním z vnitřních povrchů otvorů 108.
Jak je to výše uvedeno, provedení vynálezu, zobrazené na obr. 13 až 15, se může použít v libovolném z rámů, výše popsaných a zobrazených na obr. 1 až 12. Tak např., pokud se berou v úvahu provedení vynálezu, zobrazení na obr. 1 až 8, jeden nebo více připevňovacích trnů 18 se může odstranit ze zobrazených rámů a zobrazené ozdoby mohou být připevněny k jejich příslušným rámům drátovým členem, jakým je např. drátový člen 106, zobrazený na obr. 13 až 15. Stejným způsobem, pokud se berou v úvahu sestavy, zobrazené na obr. 9 až 12, jeden nebo více připevňovacích trnů 58, zobrazených na obr. 9, připevňovací tmy 68, zobrazené na obr. 10, připevňovací tmy 84, zobrazené na obr. 11, nebo připevňovací tmy 68, zobrazené na obr. 12, mohou být odstraněny a jejich zadržovací funkce může být poskytnuta jedním nebo více drátovými členy 106, zobrazenými na obr. 13 až 15. Vjednom provedení vynálezu, připevňovací tmy 18, 58, 68 nebo 84 mohou být nahrazeny samostatnými drátovými členy, připevněnými k příslušným rámům, např. svařováním, nebo jeden nebo více připevňovacích tmů 18, 58, 68, 84 může být nahrazeno jedním nebo více drátovými členy 106, které jsou v záběru se dvěma nebo více ozdobami, jak je to popsáno a zobrazeno na obr. 13 až 15. Tak např., obr. 16 zobrazuje jedno provedení vynálezu, ve kterém drátový člen se použije pro držení ozdob v rámu, stejným, jako je rám 61, zobrazený na obr. 10.
- 12CZ 305064 B6
Jak je to zřejmé pro odborníka v daném oboru, v souladu se znaky vynálezu uspořádání, zobrazené na obr. 13 až 15 a používající drátový člen pro připevnění ozdob, poskytuje žádoucí kontrolu ohledně umístění a orientace ozdob 102 stejnou, jako je kontrola, poskytnutí připevňovacím trnem 18, zobrazeným na obr. 1 až 6. V souladu se znaky vynálezu, poskytnutím otvoru 108 v rámu 104, jehož tvar je doplňkový s tvarem ozdoby 102, vzájemné působení drátového členu 106 (nebo připevňovacího členu 18), ozdoby 102 a vnitřního povrchu otvoru 108 uvádí ozdobu 102 do předem stanovené polohy a nastavuje její předem stanovenou orientaci stím, že ktomu přispívá malou měrou gravitační síla nebo nepřispívá žádná gravitační síla. V jednom provedení vynálezu je tvar otvoru 108 přesně doplňkový s tvarem ozdoby 102, přičemž ozdoba působí, opírá se nebo je v kontaktu s vnitřním povrchem otvoru 108. přičemž ozdoba 102 může být umístěna do žádoucí polohy a její orientace může být nastavena žádoucím způsobem.
Obr. 16 zobrazuje zadní půdorysný pohled na další držák 120 podle dalšího provedení vynálezu. Obr. 16 zobrazuje pohled na držák 120, který se obvykle nenaskýtá pozorovateli držáku 120. Držák 120 zahrnuje množinu ozdob 122, připevněných v rámu 124 jedním nebo více drátovými členy 126. Rám 124 je stejný, jako je rám 61, zobrazený na obr. 10, s tím rozdílem, že připevňovací tmy 61 s jejich funkcí byly nahrazeny drátovým členem 126. Drátový člen 126 může mít typicky všechny znaky a prostředky připevnění, jako má drátový člen 106, zobrazený na obr. 13 až 15. Ozdoby 122 mohou mít všechny znaky výše popsaných ozdob 20, 22 a rám 124 může mít všechny znaky výše popsaného rámu ii.
Obr. 17 zobrazuje perspektivní pohled na další držák 130 podle jednoho provedení vynálezu. Držák 130, zobrazený na obr. 17, je stejný, jako je držák 40, zobrazený na obr. 8. Obr. 18 zobrazuje čelní bokorysný pohled na provedení vynálezu, zobrazené na obr. 17, a obr. 19 zobrazuje vrchní půdorysný pohled na provedení vynálezu, zobrazené na obr. 17.
Jak je to zobrazeno na obr. 17, držák 130 zahrnuje víceotvorový válcovitý rám 132, mající množinu ozdob 134, 136, např. množinu ozdob 134 a/nebo množinu ozdob 136, připevněných v otvorech 138. Jak je to zřetelněji zobrazeno na obr. 18, držák 130 zahrnuje dvě řady 135 ozdob v horizontální konfiguraci. Jak to je zobrazeno na obr. 20 a 21, v jednom provedení může být poskytnuta jedna nebo více řad 135. Podle jednoho provedení vynálezu řady 135 mohou být rovněž orientovány vertikálně nebo šikmo pod určitým úhlem, např. úhlem asi 45°, uvažovaným od okraje rámu 132. Je zřejmé, že libovolná v této přihlášce zobrazená provedení vynálezu mohou zahrnovat řady, např. řady stejné, jako jsou řady 135, které mohou být orientovány horizontálně, vertikálně, šikmo nebo mohou mít kombinaci těchto orientací.
Ačkoliv rám 132 je zobrazen ve formě válcového rámu 132 kruhovým průřezem, rám 132 může být rovněž, např. válcovitý rám s průřezem ve tvaru trojúhelníku, čtyřúhelníku, šestiúhelníku nebo mnohoúhelníku nebo rám ve tvaru koule, krychle nebo jehlanu. Stejným způsobem, ačkoliv na obr. 17 ozdoby 134 jsou zobrazeny ve formě koule s hladkými ploškami a ozdoby 136 jsou zobrazeny ve formě osmihranu s hladkými ploškami, ozdoby 134, 136 mohou být libovolná jedna nebo více ozdob, výše popsaných v souvislosti s ozdobami 20, 22, zobrazenými, např. na obr. 2. Rovněž rám 132 může mít jeden nebo více znaků, např. může být vyroben z jednoho nebo více materiálů, výše popsaných v souvislosti s rámem 11, zobrazeným na obr. 1. Jak je to zobrazeno na obr. 17, otvory 138 v rámu 132 mohou mít typicky tvar trojúhelníku a mohou mít alespoň jeden připevňovací tm (není zobrazen), na kterém ozdoby 134, 136 mohou být připevněny, jak je to typickým znakem vynálezu. Jak je to výše popsáno v souvislosti s ostatními provedeními, otvory 138 v rámu 132 mohou mít jiné tvary, jako jsou např. tvary otvorů, zobrazené na obr. 9, 10 a 12.
Podle jednoho provedení vynálezu ozdoby 134 a 136 mohou být připevněny v rámu nebo k rámu 132, jak to je výše popsáno podle ostatních provedení vynálezu. Tak např. alespoň jedna ozdoba 134 a/nebo ozdoba 136 nebo tri ozdoby nebo více ozdob může být připevněno k připevňovacímu kolíku na rámu 132 způsobem, stejným nebo v podstatě identickým se způsobem, popsaným v souvislosti s obr. 1 až 6. Tak např. jedna nebo více ozdob může být připevněno k rámu 130
- 13 CZ 305064 B6 vychýlením připevňovacího kolíku, připevněného k rámu 132, z první polohy do druhé polohy, připevněním jedné nebo více ozdob a následným vychýlením připevňovacího kolíku s jednou nebo více ozdobami zpátky do první polohy. Jakje to typické pro vynález, když se připevňovací tm s jednou nebo více ozdobami vychýlí zpátky do první polohy, jedna nebo více ozdob se drží připevňovacím trnem a alespoň jednou boční stranou otvoru 138 v rámu 132.
V jiném provedení vynálezu, alespoň jedna ozdoba 134, 136 může být připevněna krámu 136 držáku 130 jedním nebo více drátovými členy (nejsou zobrazeny) způsobem, stejným, jako je způsob popsaný v souvislosti s obr. 13 až 16.
Obr. 20 je čelní bokorysný pohled na další ozdobný držák 140 podle jednoho provedení vynálezu. Jak je to zobrazeno na obr. 20, držák 140 zahrnuje víceotvorový válcovitý rám 142, mající množinu ozdob 144. 146, které jsou stejné, jako jsou ozdoby 134, 136, popsané v souvislosti s obr. 17 až 19, a které jsou připevněny v otvorech 148. Držák 140, zobrazený na obr. 20, je stejný, jako je držák 130, zobrazený na obr. 17 až 20 s tím rozdílem, že držák 140 má jedinou řadu 145. Podle vynálezu, ozdoby 144, 146 mohou být připevněny k rámu 142 připevňovacími kolíky (nezobrazenými) nebo jedním nebo více drátovými členy.
Obr. 21 zobrazuje čelní bokorysový pohled na další ozdobný držák 150 podle jednoho provedení vynálezu. Jakje to zobrazeno na obr. 21, držák 150 zahrnuje víceotvorový válcovitý rám 152, mající množinu ozdob 154, 156, které jsou stejné, jako jsou ozdoby 134, 136, popsané v popisné části s odkazy na obr. 17 až 19 a zobrazené na obr. 17 až 19, a které jsou připevněny v otvorech 158. Držák 150. zobrazený na obr. 20, je stejný, jako je držák 130, zobrazený na obr. 17 až 19, a držák 140, zobrazený na obr. 20, s tím rozdílem, že držák 150 má množinu řad 155, např. šest řad, ačkoliv řad 155 může být poskytnuto více nebo méně, než šest řad. Podle jednoho provedení vynálezu řady 155 mohou probíhat vertikálně nebo šikmo pod určitým úhlem, např. úhlem asi 45°, uvažovaným od okraje rámu 152. Podle znaků vynálezu ozdoby 154, 156 mohou být připevněny k rámu 152 připevňovacími kolíky (nejsou zobrazeny) nebo jedním nebo více výše popsanými drátovými členy.
Obr. 22 až 26 zobrazují perspektivní pohledy na další provedení vynálezu. Obr. 22 zobrazují perspektivní pohled na držák 160 zdroje světla, který má ozdobný držák 161. Podle znaků vynálezu ozdobný držák 161 může být stejný, jako jsou ozdobné držáky, zobrazené na obr. 1 až 21. Tak např., jakje to zobrazeno na obr. 22, v jednom provedení ozdobný držák 161 může být stejný, jako ozdobné držáky, zobrazené na obr. 17 až 21. Jakje to zobrazeno na obr. 22, držák 160 zdroje světla zahrnuje držák 162 elektrické žárovky, nesený napájecím/nosným kabelem 163. Držák 162 elektrické žárovky je uzpůsoben k držení elektrické žárovky 165 nebo jiného zdroje světla a je uzpůsoben k nesení ozdobného držáku 161. V jednom provedení vynálezu ozdobný držák 161 může být připevněn k držáku 162 elektrické žárovky množinou nosných trnů 166. Nosné kolíky mohou být celistvé s držákem 162 elektrické žárovky, např. mohou být společné s držákem 162 elektrické žárovky odlity jako jeden kus nebo mohou být přivařeny k držáku 162 elektrické žárovky, nebo nosné tmy 166 mohou být připevněny k držáku 162 elektrické žárovky mechanickými připevňovacími prostředky. Stejným způsobem, ozdobný držák 161 může být celistvý s nosnými tmy 166, např. rám ozdobného držáku 161 může být společně s nosnými tmy 166 odlity jako jeden kus nebo dotyčný rám může být přivařen k nosným trnům 166, nebo ozdobný držák 161 může být připevněn k nosným trnům 166 mechanickými připevňovacími prostředky. V jednom provedení vynálezu ozdoby v ozdobném držáku 161 mohou mít jednu nebo více barev, např. ozdoby jednoho typu budou zelené a ozdoby druhé typu budou růžové. Odborníkovi v daném oboru je zřejmé, že velikost, např. délka nebo průměr, držáku 160 světelného zdroje nebo konkrétně ozdobného držáku 161 se může měnit v závislosti na umístění, vnějším provedení a použití držáku.
Ozdobný držák 23 je perspektivní pohled na další držák 170 zdroje světla, který má ozdobný držák 171 podle dalšího provedení vynálezu. Ozdobný držák 171 může být stejný, jako jsou ozdobné držáky, zobrazené na obr. 1 až 21. Tak např. jak je to zobrazeno na obr. 23, v jednom pro- 14CZ 305064 B6 vedení vynálezu ozdobný držák 171 může být stejný, jako jsou držáky, zobrazené na obr. 17 až 21. Jak je to zobrazeno na obr. 23, držák 170 světelného zdroje zahrnuje držák 172 elektrické žárovky, nesený napájecím/nosným trnem 174, připevněným k povrchu 173· V jednom provedení vynálezu držák 170 světleného zdroje může být použit pro „kolejnicové osvětlovací sestavy“, čímž se rozumí, že napájecí/nosný tm 174 může být uzpůsoben k tomu, aby byl nastavitelně připevněn k horizontální kolejnici (není zobrazena), připevněnou nad držákem 170 zdroje světla. Jak je to zobrazeno na obr. 23, držák 172 elektrické žárovky může být nastavitelně připevněn k napájecímu/nosnímu tmu 174, čímž se směr orientace držáku 172 elektrické žárovky může měnit, např. držák 172 elektrické žárovky může být připevněn k napájecímu/nosnému tmu kulovým kloubem nebo podobným typem spojení. V jednom provedení vynálezu držák 170 zdroje světla je tvořen držákem směrového zdroje světla, např. držákem směrového bodového světla. Podle jednoho provedení vynálezu se směr osvětlovacího kužele, který se může nastavovat držákem 170 zdroje světla, může měnit, např. držák 170 zdroje světla se může otáčet, např. spojením na bázi kulového kloubu s napájecím/nosným trnem 174, k nastavení požadovaného směru osvětlovacího kuželu, např. směru ke stropu, podlaze, stěně, blízké struktuře nebo kusu uměleckého díla.
Držák 172 elektrické žárovky je uzpůsoben k držení elektrické žárovky 175 nebo jiného zdroje světla a může být uzpůsoben k nesení ozdobného držáku 171. Stejným způsobem, jako tomu je u držáku 160 zdroje světla 160, zobrazeným na obr. 22, podle jednoho provedení vynálezu ozdobný držák 171 může být připevněn k držáku 172 elektrické žárovky množinou nosných trnů 176. Nosné tmy 176 mohou být celistvé s držákem 172 elektrické žárovky, např. mohou být společně s držákem 172 elektrické žárovky odlity jako jeden kus nebo mohou být přivařeny k držáku 172 elektrické žárovky, nebo nosné tmy 176 mohou být připevněny k držáku 172 elektrické žárovky mechanickými připevňovacími prostředky. Stejným způsobem, ozdobný držák 171 může být celistvý s nosnými tmy 176, např. rám ozdobného držáku 171 může být společně s nosnými tmy odlit jako jeden kus nebo rám ozdobného držáku 171 může být přivařen k nosným trnům 176, nebo ozdobný držák může být připevněn k nosným trnům 176 mechanickými připevňovacími prostředky. Držák 170 zdroje světla může rovněž zahrnovat jednu nebo více dekoračních ozdob 179, jakými jsou např. koule s hladkými ploškami, připevněné k držáku 172 svítidla. V jednom provedení vynálezu ozdoby v ozdobném držáku 171 mohou mít jednu nebo více barev. Jak je to zřejmé odborníkovi v daném oboru, velikost, např. délka nebo průměr, držáku 170 zdroje světla nebo konkrétně ozdobného držáku 171 se může měnit v závislosti na umístění, vnější úpravě a použití držáku.
Držák 170 zdroje světla, zobrazený na obr. 23, slouží jako příklad jedné z výhod vynálezu ve srovnání se stavem techniky. Jak je to výše popsáno, směr držák 170 světelného zdroje může být nastaven k libovolnému žádoucímu místu uvnitř místnosti. Avšak na rozdíl od ozdobných držáků ze stavu techniky změna směru držáku 170 zdroje světla má malý nebo žádný vliv na relativní polohu nebo orientaci ozdob, připevněných v ozdobném držáku 171. Oproti ozdobným držákům ze stavu techniky, kde ozdoby mohou být zavěšeny na háčkách, řetízkách nebo jiných připevňovacích členech, ve kterých poloha nebo orientace ozdob může být dramaticky ovlivněna gravitační silou, vynález, např. držák 170 zdroje světla má malý nebo žádný vliv na polohu nebo orientaci ozdob, když se směr držáku 170 zdroje světla mění. Kvůli dramatické změně polohy a orientace ozdob, kterou může vyvolat změna orientace držáku, držáky zdroje světla ze stavu techniky jsou typicky vyloučeny z použití jako držáky směrového, např. bodového zdroje světla. Vynález poskytuje nové možnosti ve vnějších úpravách držáků zdrojů směrového světla.
Obr. 24 zobrazuje perspektivní pohled na další držák 180 zdroje světla, kteiý má ozdobný držák 181 podle dalšího provedení vynálezu. Ozdobný držák 181 může být stejný, jako jsou držáky, zobrazené na obr. 1 až 21. Tak např. jak je to zobrazeno na obr. 24, v jednom provedení vynálezu ozdobný držák 171 může být stejný, jako jsou držáky, zobrazené na obr. 1 až 6, 7A a 7B. Tak např. jak je to zobrazeno na obr. 24, ozdobný držák 181 může zahrnovat množinu rámových desek 188, např. rámových desek, stejných, jako jsou rámové desky 14, zobrazené na obr. 1 a 2. Jak je to zobrazeno na obr. 7A a 7B, rámové desky mohou být sestaveny do jehlanových struktur. Jak
- 15CZ 305064 B6 je to zobrazeno na obr. 24, podle jednoho provedení vynálezu rámové desky 188 mohou být rovněž uspořádány do, např. kulové struktury s hladkými plochami. V provedení vynálezu, zobrazeném na obr. 24, trojúhelníkové rámové desky 188, stejné jako, jsou rámové desky 14 na obr. 1 a 2, mohou být uspořádány do konfigurace s dvaceti trojúhelníkovými rámovými deskami k vytvoření kulové struktury s hladkými plochami. Podle provedení vynálezu, zobrazeném na obr. 24, rámové desky struktury s dvaceti rámovými deskami jsou při vrchní a spodní části struktury uspořádány do jehlanové konfigurace, přičemž vrchní jehlanová konfigurace je tvořena konfigurací komolého jehlanu k umožnění přístupu do vnitřku struktury. Jak je to zřejmé odborníkovi v daném oboru, ve struktuře může být použito více nebo méně rámových desek, než je použito ve struktuře, zobrazené na obr. 24, ke změně velikosti, např. průměru, a tvaru držáku 180 zdroje světla nebo konkrétně ozdobného držáku 181, která je určena místem, vnější úpravou a použitím držáku.
Jak je to zobrazeno na obr. 24, držák 180 zdroje světla zahrnuje držák 182 elektrické žárovky, připevněný uvnitř ozdobného držáku 181, který je nesen napájecím/nosným kabelem 184. V jednom provedení vynálezu držák 180 zdroje světla může být použit pro „kolejnicovou osvětlovací sestavu“, čímž se rozumí, že napájecí/nosný kabel 184 může být uzpůsoben k tomu, aby byl nastavitelně připevněn k horizontální kolejnici (není zobrazena), připevněna nad držákem 180 zdroje světla. Držák 182 elektrické žárovky je uzpůsoben k držení elektrické žárovky (není zobrazena) nebo jiného zdroje světla uvnitř ozdobného držáku 181 a držák 182 elektrické žárovky může být uzpůsoben k nesení ozdobného držáku 181. Stejně jako tomu je u držáku 160 zdroje světla, zobrazeného na obr. 22, v jednom provedení vynálezu ozdobný držák 181 může být připevněn k držáku 182 elektrické žárovky množinou nosných trnů (nejsou zobrazeny). Nosné tmy mohou být celistvé s držákem 182 elektrické žárovky, např. mohou být společně s držákem 182 svítidla odlity jako jeden kus nebo mohou být k držáku 182 elektrické žárovky přivařeny, nebo nosné tmy mohou být k držáku 182 elektrické žárovky připevněny mechanickými připevňovacími prostředky. Stejně tak, ozdobný držák 181 může být celistvý s nosnými tmy, např. rám ozdobného držáku 181 může být společně s nosnými tmy odlit jako jeden kus nebo může být přivařen k nosným trnům, nebo ozdobný držák 181 může být připevněn k nosným trnům mechanickými připevňovacími prostředky. V jednom provedení vynálezu, ozdoby v ozdobném držáku 181 mohou mít jednu nebo více barev, např. ozdoby jednoho typu mohou být zelené a ozdoby druhého typu mohou být růžové.
Obr. 25 zobrazuje perspektivní pohled na další držák 190 zdroje světla s ozdobným držákem 191 podle dalšího provedení vynálezu. Ozdobný držák 191 může být stejný, jako jsou ozdobné držáky, zobrazené na obr. 1 až 21. Tak např., jak je to zobrazeno na obr. 25, v jednom provedení ozdobný držák 191 může být stejný, jako jsou ozdobné držáky, zobrazené na obr. 8 až 21. Tak např., jak je to zobrazeno na obr. 25, ozdobný držák 191 může být tvořen ozdobným držákem 140, zobrazeným na obr. 20.
Jak je to zobrazeno na obr. 25, držák 190 zdroje světla zahrnuje držák 192 elektrické žárovky, připevněný nad ozdobným držákem 191. Držák 192 elektrické žárovky může být připevněn uvnitř povrchu 193, což znamená, že držák 190 zdroje světla může být tvořen držákem zapuštěného zdroje světla. V jednom provedení vynálezu držák 190 zdroje světla je tvořen držákem zapuštěného zdroje světla, napájeného elektrickým kabelem (není zobrazen), vedeným za povrchem 193. Držák 192 elektrické žárovky je uzpůsoben k držení elektrické žárovky 195 nebo jiného zdroje světla. Držák 192 elektrické žárovky může zahrnovat ozdobný kryt 196. V jednom provedení vynálezu ozdobný držák 191 může být připevněn k držáku 192 elektrické žárovky, např. k ozdobnému krytu 196 konvenčními prostředky. Tak např., ozdobný držák 191 může být společně s držákem 192 elektrické žárovky odlit jako jeden kus, ozdobný držák 191 může být přivařen k držáku 192 elektrické žárovky nebo ozdobný držák 191 může být připevněn k držáku 192 elektrické žárovky mechanickými připevňovacími prostředky. V jednom provedení vynálezu ozdoby v ozdobném držáku 191 mohou mít jednu nebo více barev.
-16CZ 305064 B6
Obr. 26 zobrazuje perspektivní pohled na další držák 200 zdroje světla, mající ozdobný držák 201, zavěšený na řetízcích nebo lankách 207, podle dalšího provedení vynálezu. Ozdobný držák 201 může být stejný, jako jsou ozdobné držáky, zobrazené na obr. 1 až 21. Tak např., jak je to zobrazeno na obr. 26., v jednom provedení vynálezu ozdobný držák 201 může být stejný, jako jsou držáky, zobrazené na obr. 2,9,10,12,13,14 a 16. Tak např., jak je to zobrazeno na obr. 26, ozdobný držák 201 může být tvořen ozdobným držákem 90, zobrazeným na obr. 12.
Jak je to zobrazeno na obr. 26, držák 200 zdroje světla zahrnuje držák 202 elektrické žárovky, připevněný nad ozdobným držákem 201. Držák 202 elektrické žárovky může být připevněn uvnitř povrchu 203, což znamená, že držák 200 zdroje světla může být rovněž tvořen držákem zapuštěného zdroje světla. V jednom provedení držák 200 zdroje světlaje tvořen držákem zapuštěného zdroje světla, napájeného elektrickým kabelem (není zobrazen), vedeným za povrchem 203. Držák 202 elektrické žárovky je uzpůsoben k držení elektrické žárovky 205 nebo jiného zdroje světla. Držák 202 elektrické žárovky zahrnuje ozdobný kryt 206. V jednom provedení vynálezu ozdobný držák 201 může být zavěšen z ozdobného krytu 206 závěsnými členy 207, např. alespoň jedním závěsným členem 207. Závěsné členy 207 mohou být tvořeny roztažitelnými členy, např. řetízky, lanky, provázky, řemínky, drátky apod. Závěsné členy mohou být rovněž tvořeny pevnými členy, jakými jsou např. připevňovací tmy nebo kolíky. Avšak, jak je to zobrazeno na obr. 26, v jednom provedení vynálezu závěsné členy 207 mohou být tvořeny množinou korálkových řetízků. Tyto korálkové řetízky mohou být připevněny k ozdobnému krytu 206 a ozdobnému držáku 201 konvenčními prostředky, např. korálkové řetízky mohou být provlečeny skrze otvory v ozdobném krytu a rámu ozdobného držáku 201 a mohou být zavěšeny z těchto prvků korálky s většími průměry, připevněnými ke korálkovým řetízkům. V jednom provedení vynálezu délka závěsného členu 207 se může měnit od 3,2 mm do 182,4 cm, a to v závislosti, mimo jiné, na velikosti držáku. Avšak délka závěsného členu 207 se může typicky měnit od 3,2 mm do 182,4 cm.
V jednom provedení vynálezu ozdobný držák 201 může být připevněn přímo k ozdobnému krytu 206, např. mechanickými připevňovacími prostředky bez použití závěsných členů 207. V jednom provedení vynálezu ozdoby v ozdobném držáku 201 mohou mít jednu nebo více barev.
Obr. 27 zobrazuje perspektivní pohled na další držák 210 zdroje světla, mající ozdobný držák 211, podle dalšího provedení vynálezu. Ozdobný držák 211 zahrnuje rám 211A a množinu zavěšených ozdobných řetízků 217, majících množinu osmibokých ozdob 219, ačkoliv v souladu se znaky vynálezu mohou být použity ozdoby libovolného typu, např. ozdoby, popsané v souvislosti s ozdobami 20, 22. Ozdobné řetízky 217 mohou být připevněny k rámu 211A jedním nebo více kolíky, tmy nebo drátovými členy, výše popsanými v souvislosti s ostatními provedeními vynálezu. Ozdobný držák 211 může být stejný, jako jsou držáky, výše popsané v popisné části s odkazy na obr. 1 až 26 a zobrazené na obr. 1 až 26. Tak např., jak je to zobrazeno na obr. 27, v jednom provedení vynálezu ozdobný držák 211 může být stejný, jako jsou ozdobné držáky, zobrazené na obr. 2,9,10,12,13,14,16 a 26. Tak např., jak je to zobrazeno na obr. 27, ozdobný držák 211 může být tvořen ozdobným držákem 90, zobrazeným na obr. 12 nebo zdobným držákem 201, zobrazeným na obr. 26.
Jak je to zobrazeno na obr. 27, držák 210 zdroje světla zahrnuje držák 212 elektrické žárovky, připevněný nad ozdobným držákem 211. Držák 212 elektrické žárovky může být připevněn uvnitř povrchu 213, což znamená, že držák 210 zdroje světla může být rovněž tvořen držákem zapuštěného zdroje světla.
V jednom provedení držák 210 zdroje světlaje tvořen držákem zapuštěného zdroje světla, napájeného elektrickým kabelem (není zobrazen) vedeným za povrchem 213. Držák 212 elektrické žárovky je uzpůsoben k držení elektrické žárovky 215 nebo jiné zdroje světla. Držák 212 zdroje světla zahrnuje ozdobný kryt 216. V jednom provedení vynálezu ozdobný držák 211 může být připevněn k ozdobnému kiytu 216 mechanickými připevňovacími prostředky, jakými jsou např. distanční členy 214A a šrouby 214B. V jednom provedení vynálezu se délka distanční členů 214A může měnit od 3,2 mm do 15,24 cm, a to v závislosti na, mimo jiné, velikosti držáku.
- 17CZ 305064 B6
Avšak délka distančního členu 214A se může typicky měnit od 3,2 mm do 2,54 cm. V jednom provedení vynálezu ozdoby v ozdobném držáku 211 mohou mít jednu nebo více barev.
Obr. 28, 29 a 30 zobrazují čelní bokorysný pohled, boční bokorysný pohled resp. zadní bokorysný pohled na další ozdobný držák 220 podle dalšího hlediska vynálezu. Držák 220 zahrnuje množinu ozdob 222, např. množinu děrovaných ozdob, připevněných v rámu 224, majícím otvory 223. Ozdoby 222 mohou být připevněny v rámu 224 výše popsanými tmy, avšak, jak je to zobrazeno na obr. 30, ozdoby 222 mohou být připevněny k rámu 224 jedním nebo více drátovými členy 226. V jednom provedení ozdoby 222 mohou být připevněny k rámu 224 drátovými členy 226 způsobem, v podstatě identickým se způsobem připevnění ozdob k rámu v provedení vynálezu, zobrazeném na obr. 13 až 16. Tak např., v jednom provedení vynálezu, ozdoby 222 mohou být připevněny k rámu 224 záběrem otvorů v ozdobách 222 s drátovými členy 226 a následným držením ozdob 222 v otvorech 223 vzájemným působením vnitřního povrchu otvoru 223 a drátového členu 226 k držení ozdob 222 a nastavení předem stanovené orientace ozdob 222.
Podle vynálezu ozdoby 222 mohou zahrnovat jednu nebo více ozdob, výše popsaných v souvislosti s ozdobami 20, 22; rám 224 může být tvořen rámem, majícím znaky, výše popsané v souvislosti s rámem 11; otvory 223 mohou být tvořeny otvory s libovolnými tvary, uzpůsobenými k přijmutí ozdob 222; a drátové členy 226 mohou být tvořeny drátovým, prutovým nebo vláknovým členem, majícím znaky, výše popsané v souvislosti s drátovým členem 106. V jednom provedení vynálezu rám 224 může být tvořen v podstatě plochým rámem, válcovitým rámem nebo rámem s libovolným trojrozměrným tvarem, např. rámem s tvarem koule (např. koule s hladkými plochami), jehlanu, libovolného mnohostěnu nebo s libovolným jiným konvenčním trojrozměrným tvarem. Avšak, jak je to nejzřetelněji zobrazeno na obr. 29, v jednom provedení rám 224 může být tvořen zakřivenou děrovanou deskou, v tomto případě mající tvar vlny. Podle jednoho hlediska vynálezu poloměr zakřivení rámu 224 se může měnit od 25,4 mm do 3 m, a to v závislosti na, mimo jiné, velikosti držáku 220.
Obr. 30 zobrazuje jednu z výhod vynálezu. Jak je to zobrazeno na tomto obrázku, ozdoby 222 držáku 220 jsou uspořádány v lineární konfiguraci, čímž se rozumí, že ozdoby 222 jsou uspořádány v řadách 225. Podle znaků vynálezu uspořádání ozdob 222 do řad 225 může ulehčit sestavování držáku 220. Jak je to konkrétně uvedeno, vyrovnáním ozdob 222 do řad 225 otvory ozdob 222 mohou být v podstatě vyrovnány, v důsledku čehož se drátový člen 226 může snadnějším způsobem protáhnout skrze otvory k dosažení záběru ozdob v otvorech 223. V jednom provedení vynálezu navlečení nebo protažení drátového členu se může provést manuálně, zatímco v jiném provedení vynálezu drátový člen 226 se může protáhnout otvory automatizovanými prostředky, např. robotovým manipulátorem. V jednom provedení vynálezu, zobrazeným na obr. 28 až 30, ozdoby 222 mohou být prokládány v řadách 225 otvorů 223 s tvary diamantů, např. ke vložení ozdob 222 s tvary osmibokých těles. Avšak, podle jednoho provedení vynálezu otvory 223 mohou být uspořádány do konvenční konfigurace a mohou mít konvenční tvar pro vložení ozdob 222 a vyrovnání otvorů ozdob 222 k usnadnění sestavování. V jednom provedení vynálezu ozdoby 222 nemusí být lineárně uspořádány, avšak uspořádání alespoň jedné z ozdob 222 se může měnit od lineárního uspořádání, což vyplývá z vnější úpravy ozdobného držáku. Tak např., jak je to zobrazeno na obr. 13, 14, ozdoby 222 mohou být uspořádány do zakřivené konfigurace, např. mohou být uspořádány podél zakřivené linie, kruhové linie nebo eliptické linie. V jiném provedení, uspořádání ozdob 222 může zahrnovat určitá narušení tohoto uspořádání, např. narušení mající malou nebo žádnou linearitu. V jednom provedení vynálezu tato nelineární uspořádání mohou být přizpůsobeny k manuálnímu provlékání drátového členu 226 nebo protahování dvou nebo více drátových členů 223 skrze ozdoby 222. Ostatní uspořádání ozdob 222 a otvorů 223 jsou zřejmé odborníkovi v daném oboru.
Jak je to zřejmé odborníkovi v daném oboru, znaky a/nebo výhody výše popsaných sestav pro připevnění ozdob, způsobů připevňování ozdob a ozdobných držáků mohou být použity v libovolném provedení a/nebo přeneseny na libovolná provedení (např. mohou být použity a/nebo přeneseny na libovolnou část těchto provedení).
- 18CZ 305064 B6
Ačkoliv v popisné části je detailně popsáno a zobrazeno několik příkladů provedení, v odborníkovi v daném oboru je zřejmé, že mohou být provedeny různé modifikace, doplňky, substituce bez toho, že by tato řešení vybočovaly z koncepce vynálezu a tudíž se tato řešení považují za řešení, která spadají do rozsahu vynálezu, definovaného přiloženými patentovými nároky a jejich ekvivalenty.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (27)

1. Sestava pro připevnění dekoračních ozdob, vyznačená tím, že zahrnuje: alespoň jednu dekorační ozdobu opatřenou alespoň jedním otvorem, rám opatřený alespoň jedním otvorem, kde tento alespoň jeden otvor je opatřen vnitřním povrchem; a alespoň jeden připevňovací tm vybíhající z rámu, kde tento alespoň jeden připevňovací tm je opatřen prvním koncem připevněným k rámu a druhým volným koncem, přičemž tento druhý volný konec je upraven pro vsunutí do otvoru v dekorační ozdobě;
přičemž dekorační ozdoba je uchycena připevňovacím trnem a vnitřním povrchem otvoru.
2. Sestava podle nároku 1, vyznačená tím, že první konec je celistvě připevněn k rámu.
3. Sestava podle nároku 1 nebo 2, vyznačená tím, že vnitřní povrch alespoň jednoho otvoru je tvořen nepřetržitým vnitřním povrchem.
4. Sestava podle některého z nároků laž3, vyznačená tím, že alespoň jeden připevňovací tm je tvořen ohebným připevňovacím trnem.
5. Sestava podle nároku 4, vyznačená tím, že ohebný připevňovací tm je uzpůsoben pro buď pružné nebo trvalé vychýlení.
6. Sestava podle nároku 4 nebo 5, vyznačená tím, že ohebný připevňovací tm je uzpůsoben pro trvalé vychýlení z první polohy do druhé polohy pro připevnění dekorační ozdoby.
7. Sestava podle nároku 6, vyznačená tím, že otvor definuje rovinu, přičemž první poloha ohebného připevňovacího tmu je v podstatě paralelní s rovinou otvoru a druhá poloha ohebného připevňovacího tmu není v podstatě paralelní s rovinou otvoru.
8. Sestava podle některého z nároků laž7, vyznačená tím, že otvor je tvořen otvorem, zvoleným z množiny, zahrnující kruhový otvor, elipsovitý otvor, polygonální otvor a trojúhelníkový otvor.
9. Sestava podle některého z nároků laž8, vyznačená tím, že alespoň jeden připevňovací tm zahrnuje množinu připevňovacích tmů.
10. Sestava podle některého z nároků 1 až 9, vyznačená tím, že dekorační ozdoba je tvořena ozdobou, zvolenou z množiny, zahrnující korálek, krystal, kamínek a drahokam.
11. Sestava podle některého z nároků lažlO, vyznačená tím, že dekorační ozdoba zahrnuje těžiště a osu, přičemž otvor v dekorační ozdobě neprochází středem těžiště dekorační ozdoby, přičemž osa dekorační ozdoby svírá s vertikální osou úhel větší než 0°, když dekorační ozdoba je připevněna k připevňovacímu tmu.
12. Sestava podle nároku 11, vyznačená tím, že osa dekorační ozdoby svírá s vertikální osou úhel větší než 5°.
-19CZ 305064 B6
13. Sestava podle nároku 11 nebo 12, vyznačená tím, že povrch rámu definuje linii, která s vertikální osou svírá úhel φ, přičemž osa dekorační ozdoby svírá s vertikální osou úhel Θ, přičemž úhel θ je přibližně roven úhlu φ.
14. Sestava podle nároku 11 nebo 12, vyznačená tím, že povrch rámu definuje linii, která s vertikální osou svírá úhel φ, přičemž osa dekorační ozdoby svírá s vertikální osou úhel Θ, přičemž úhel θ není roven úhlu φ.
15. Sestava podle některého z nároků lažlO, vyznačená tím, že dekorační ozdoba zahrnuje těžiště a osu, přičemž otvor v dekorační ozdobě neprochází těžištěm dekorační ozdoby, přičemž dekorační ozdoba je držena alespoň jedním připevňovacím trnem a vnitřním povrchem otvoru v předem stanovené orientaci, v podstatě kolmé k připevňovacímu tmu, když dekorační ozdoba je připevněna k připevňovacímu tmu.
16. Sestava podle některého z nároků 1 až 15, vyznačená tím, že dekorační ozdoba je dále držena přilehlou dekorační ozdobou.
17. Sestava podle některého z nároků lažló, vyznačená tím, že připevňovací tm je tvořen buď kolíkem, nebo drátovým členem.
18. Ozdobný držák, vyznačený tím, že zahrnuje sestavu podle některého z nároků 1 až 17.
19. Ozdobný držák podle nároku 18, vyznačený tím, že je tvořen držákem světelného zdroje.
20. Ozdobný držák podle nároku 18, vyznačený tím, že držák světelného zdroje je tvořen jedním prvkem, zvoleným z množiny, zahrnující lustr, svítidlo, držák bodového zdroje světla a stěnové svítidlo.
21. Ozdobný držák podle nároku 19 nebo 20, vyznačený tím, že držák světelného zdroje je tvořen držákem zapuštěného světelného zdroje.
22. Ozdobný držák podle některého z nároků 18 až 21, vyznačený tím, že držák světelného zdroje je tvořen držákem směrového světelného zdroje.
23. Ozdobný držák podle některého z nároků 18 až 22, vyznačený tím, že rám je tvořen rámem, zvoleným z množiny, zahrnující v podstatě plochý rám, v podstatě válcový rám, zakřivený rám, kulový rám, jehlanový rám a mnohostěnný rám.
24. Ozdobný držák podle některého z nároků 18 až 23, vyznačený tím, že rám je tvořen rámem zavěšeným pomocí alespoň jednoho řetězu.
25. Způsob připevnění dekorační ozdoby v sestavě podle některého z nároků 1 až 17, v y z n a č e n ý t í m , že:
se vychýlí alespoň jeden připevňovací tm z první polohy do druhé polohy;
na alespoň jeden připevňovací tm v druhé poloze se připevní dekorační ozdoby;
alespoň jeden připevňovací tm opatřený dekorační ozdobou se vychýlí do první polohy; a dekorační ozdoby se drží v alespoň jednom otvoru pomocí alespoň jednoho připevňovacího tmu a vnitřního povrchu alespoň jednoho otvoru.
26. Způsob podle nároku 25, vyznačený tím, že vychýlení se provede buď jako pružné vychýlení nebo jako trvalé vychýlení27. Způsob podle nároku 25 nebo 26, vyznačený tím, že otvorem se definuje rovina, přičemž připevňovací tm je v první poloze v podstatě rovnoběžný s rovinou otvoru, zatímco v druhé poloze tento připevňovací tm s rovinou otvoru v podstatě paralelní není.
28. Způsob podle nároku 25 nebo 26, vyznačený tím, že vychýlení připevňovacího tmu z první polohy do druhé polohy se provede trvalým vychýlením připevňovacího tmu, přičemž připevňovací tm svírá s rovinou otvoru úhel alespoň 5°.
-20CZ 305064 B6
29. Způsob podle některého z nároků 25 až 28, vyznačený tím, že dekorační ozdoba se v otvoru zadrží dotykem s přilehlou dekorační ozdobou.
30. Sestava pro připevnění množiny dekoračních ozdob, vyznačená tím, že zahrnuje:
množinu dekoračních ozdob, kde každá ozdoba z této množiny je opatřena alespoň jedním otvorem, rám opatřený množinou otvorů, první stranou a druhou stranou uspořádanou naproti první straně, kde každý otvor z množiny otvorů je opatřen vnitřním povrchem a je upraven pro přijetí alespoň jedné dekorační ozdoby z množiny dekoračních ozdob, alespoň jeden připevňovací tm upravený pro vsunutí množinou otvorů dekoračních ozdob na druhé straně rámu, přičemž každá dekorační ozdoba z množiny dekoračních ozdob je uchycena v jednom otvoru z množiny otvorů na první straně rámu alespoň jedním připevňovacím trnem a vnitřními povrchy otvorů.
31. Sestava podle nároku 30, vyznačená tím, že alespoň jeden připevňovací tm zahrnuje první konec a druhý konec, přičemž první konec je připevněn k druhému konci.
32. Sestava podle nároku 30 nebo 31, vyznačená tím, že alespoň jeden připevňovací tm je připevněn k rámu.
33. Sestava podle některého z nároků 30 až 32, vyznačená tím, že každý otvor z množiny otvorů je uzpůsoben k držení množiny dekoračních ozdob, přičemž množina dekoračních ozdob je držena v jednom otvoru z množiny otvorů.
34. Sestava podle některého z nároků 30 až 33, vyznačená tím, že alespoň jeden připevňovací tm je jedním připevňovacím trnem.
35. Sestava podle některého z nároků 30 až 34, vyznačená tím, že alespoň jeden připevňovací tm je tvořen buď alespoň jedním kolíkem, nebo alespoň jedním drátovým členem.
36. Způsob připevnění množiny dekoračních ozdob v sestavě podle některého z nároků 30 až 35, vyznačený tím, že:
alespoň jedna dekorační ozdoba z množiny dekoračních ozdob se umístí v alespoň jednom otvoru z množiny otvorů na první straně rámu, přičemž otvory dekoračních ozdob jsou přístupné z druhé strany rámu, protilehlé k první straně rámu;
alespoň jeden připevňovací tm se prosune množinou otvorů dekoračních ozdob přístupných z druhé strany rámu, a každá dekorační ozdoba z množiny dekoračních ozdob se uchytí v jednom otvoru z množiny otvorů pomocí alespoň jednoho připevňovacího tmu a vnitřního povrchu otvoo ru.
37. Způsob podle nároku 36, vyznačený tím, že alespoň jeden připevňovací tm zahrnuje první konec a druhý konec, přičemž po prosunutí alespoň jednoho připevňovacího tmu množinou otvorů dekoračních ozdob se první konec připevní k druhému konci.
38. Způsob podle nároku 37, vyznačený tím, že připevnění prvního konce kdruhému konci se provede buď tak, že se první konec zkroutí společně s druhým koncem nebo se první konec s druhým koncem spojí svařením.
39. Způsob podle některého z nároků 36 až 38, vyznačený tím, že dále se alespoň jeden připevňovací tm připevní k rámu.
40. Způsob podle některého z nároků 36 až 39, vyznačený tím, že dekorační ozdoba se upevní v otvoru tím, že se dotýká sousední dekorační ozdoby.
27 výkresů
-21 CZ 305064 B6
Seznam vztahových značek:
10 držák pro držení ozdob
11 rám
12 připevňovací sestava pro držení ozdob
14 rámová deska
16 otvor
17 vnitřní povrch
18 připevňovací tm
19 prostředek pro zavěšení držáku
20 ozdoba
22 ozdoba
25 dvojitá šipka
26 ozdoba
30 držák
40 držák
41 válcový rám
50 připevňovací sestava
51 rám
52,53 připevňovací sestava 56,57 otvor 58,59 připevňovací tm 60 držák
62 připevňovací sestava 66 otvor
68 připevňovací tm 70 ozdoba
72 ozdoba
74 ozdoba
80 držák
81 rám
82 otvor
83 linie
86 otvor
87 bod
88 osa
91 rám
92 linie
100 držák
102 ozdoba 110 otvor
104 rám
106 drátový člen
109 zahnutý konec
120 držák
122 ozdoba
124 rám
126 drátový člen 130 držák
132 rám
134 ozdoba
135 řada
136 ozdoba
138 otvor
140 držák
142 rám
144 ozdoba
145 řada
146 ozdoba
148 otvor
-22CZ 305064 B6
150 držák
152 rám
154 ozdoba
155 ozdoba
158 otvor
160 držák zdroje světla
161 ozdobný držák
162 držák elektrické žárovky
163 napáj ecím/nosný kabel
165 elektrická žárovka
166 nosný tm
170 držák zdroje světla
171 ozdobný držák
172 držák elektrické žárovky
173 povrch
174 napáj ecí/nosný tm
179 ozdoba
180 držák zdroje světla
181 ozdobný držák
182 držák elektrické žárovky 184 napáj ecí/nosný kabel
190 držák zdroj e světla
191 ozdobný držák
192 držák elektrické žárovky
193 povrch
195 elektrická žárovka
200 držák zdroje světla
201 ozdobný držák
202 držák elektrické žárovky
203 povrch
205 elektrická žárovka
206 ozdobný kryt
207 závěsný člen
210 držák zdroj e světla
211 ozdobný držák
211 rám
212 držák elektrické žárovky
213 povrch
214A distanční člen 214B šroub
216 ozdobný kryt
217 ozdobný řetízek 219 ozdoba
CZ2005-20A 2004-01-14 2005-01-12 Ozdobný držák s dekoračními ozdobami CZ305064B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US10/757,628 US7101065B2 (en) 2004-01-14 2004-01-14 Arrangements and methods for mounting decorative ornaments and fixtures having decorative ornaments

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ200520A3 CZ200520A3 (cs) 2005-08-17
CZ305064B6 true CZ305064B6 (cs) 2015-04-22

Family

ID=34740067

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2005-20A CZ305064B6 (cs) 2004-01-14 2005-01-12 Ozdobný držák s dekoračními ozdobami

Country Status (11)

Country Link
US (3) US7101065B2 (cs)
EP (1) EP1723365B1 (cs)
JP (1) JP4540678B2 (cs)
CN (1) CN1644401B (cs)
AT (1) ATE409832T1 (cs)
CA (1) CA2553472C (cs)
CZ (1) CZ305064B6 (cs)
DE (1) DE602005010056D1 (cs)
ES (1) ES2313286T3 (cs)
HK (1) HK1079160A1 (cs)
WO (1) WO2005071309A2 (cs)

Families Citing this family (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7469695B2 (en) * 2003-04-17 2008-12-30 Kensuke Sasaki Method of manufacturing regular polyhedral ornament and the ornament
US7101065B2 (en) * 2004-01-14 2006-09-05 Schonbek Worldwide Lighting Inc. Arrangements and methods for mounting decorative ornaments and fixtures having decorative ornaments
US20060061987A1 (en) * 2004-09-21 2006-03-23 Thomas Yeh Decoration with three dimensional structure
CN101045319B (zh) * 2006-03-29 2012-04-25 深圳康利工艺石材有限公司 人造装饰石材的生产方法
CN101045322B (zh) * 2006-03-29 2011-07-27 深圳康利工艺石材有限公司 装饰石材生产方法
CN101045422A (zh) * 2006-03-29 2007-10-03 卡蒂尼石材(深圳)有限公司 石材工艺产品及其生产方法
CN101045320B (zh) * 2006-03-29 2012-07-18 深圳康利工艺石材有限公司 装饰石材的生产方法
US7854532B2 (en) 2007-01-18 2010-12-21 Schonbek Worldwide Lighting, Inc. Fixture and a method for servicing or cleaning an ornamental fixture
KR100970203B1 (ko) * 2007-11-01 2010-07-14 구본광 가변 장식부재가 구비된 조명등 커버 및 그 제조방법
US8398268B2 (en) * 2009-10-01 2013-03-19 David Elberbaum Method and apparatus for attaching polyhedron cover to an illuminator and operating it
US8572833B2 (en) 2010-04-26 2013-11-05 Swarovski Lighting, Ltd. Method and apparatus for retaining an ornament
US8789251B2 (en) * 2010-09-16 2014-07-29 Edward D. Labow Method and apparatus for embedding ornamental objects into sheet material
US8714775B2 (en) * 2011-04-11 2014-05-06 Swarovski Lighting, Ltd. Light fixtures, methods of suspending a plurality of light sources, an ornament mounting, and a method for mounting an ornament
US9016909B2 (en) 2011-04-11 2015-04-28 Swarovski Lighting, Ltd. Crystal mounting frame and light assembly
US8342718B2 (en) * 2011-04-11 2013-01-01 Schonbek Worldwide Lighting Inc. Lighting fixtures having illuminated crystal panels and methods for providing illumination
JP2013127926A (ja) * 2011-12-19 2013-06-27 Panasonic Corp 照明器具
US20130182415A1 (en) 2012-01-18 2013-07-18 Roslyn J. Yando Methods for forming contoured portions of lighting fixtures and lighting fixtures incorporating same
ITVR20120037A1 (it) 2012-03-06 2013-09-07 Dibi Spa Procedimento di fabbricazione di un manufatto e manufatto così ottenuto
KR200467344Y1 (ko) 2012-05-23 2013-06-07 이상교 장식용 조명등 장치
US8898959B2 (en) 2012-09-14 2014-12-02 Swarovski Lighting, Ltd. Surface coverings having a plurality of overlapping elements and methods for forming same
KR200470038Y1 (ko) * 2012-10-22 2013-11-25 정운황 조명등 커버의 장식구 구조
US9335451B2 (en) 2013-03-15 2016-05-10 Swarovski Lighting, Ltd. Arrangements of decorative elements, lighting fixtures, and methods for providing illumination
CN203314239U (zh) * 2013-05-16 2013-12-04 虞正云 一种皮带扣
US10344928B1 (en) 2016-09-30 2019-07-09 Dolan Northwest, Llc Wall-plate table lamp
USD869732S1 (en) * 2017-01-31 2019-12-10 Andreas Rye Lamp
KR101966051B1 (ko) * 2018-09-14 2019-04-05 임효민 소형원석의 활용이 가능한 장신구 제조방법
USD1026300S1 (en) 2022-01-04 2024-05-07 W Schonbek Llc Lighting fixture
US11965637B2 (en) * 2022-01-04 2024-04-23 W Schonbek Llc Lighting fixture pendants
USD1026301S1 (en) 2022-01-04 2024-05-07 W Schonbek Llc Lighting fixture
USD1025456S1 (en) 2022-01-04 2024-04-30 W Schonbek Llc Lighting fixture
USD1017116S1 (en) 2022-01-04 2024-03-05 W Schonbek Llc Lighting fixture

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2127913A1 (de) * 1971-06-04 1972-12-28 Schoenbach G Verbindungsstück
EP0200924A2 (en) * 1985-04-12 1986-11-12 Pietro Bortoluzzi Crystal elements light fixture
DE3913470C1 (en) * 1989-04-24 1990-10-25 D. Swarovski & Co., Wattens, At Holder for row of glass domes - has elastically flexible lengthwise strips engaging grooves on sides of domes
CZ70795A3 (cs) * 1995-03-21 1996-10-16 Stanislav Kucera Kotlíkový řetěz s ozdobnými prvky
US5921668A (en) * 1997-03-13 1999-07-13 Schonbek Worldwide Lighting, Inc. Sculpted ornamental arrangement for chandeliers

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US397494A (en) * 1889-02-12 Mercantile
US3820201A (en) 1973-04-02 1974-06-28 Crystalon Sa Link construction for a crystal pendant
JPS6160404U (cs) * 1984-09-25 1986-04-23
US5109325A (en) 1987-12-29 1992-04-28 A. Schonbek & Co., Inc. Fastening device for chandelier trimmings
US5104082A (en) 1990-06-18 1992-04-14 A. Schonbek & Co., Inc. Hook for chandelier ornaments
US5116009A (en) 1990-06-18 1992-05-26 A. Schonbek & Co., Inc. Chandelier ornament shaft and frame structure
US5144541A (en) 1991-07-03 1992-09-01 A. Schonbek & Co., Inc. Hookless gallery assemblies for chandeliers
US5285364A (en) 1992-10-09 1994-02-08 Schonbek Worlwide Lighting Inc. Chandelier trimming including spring-hook
US5241460A (en) 1992-10-21 1993-08-31 Schonbek Worldwide Lighting Inc. Stretchable chandelier ornament string
US5573330A (en) 1995-06-16 1996-11-12 Schonbek Worldwide Lighting Inc. Joining device for chandelier ornaments
US5906430A (en) 1997-03-13 1999-05-25 Schonbek Worldwide Lighting, Inc. Crystal jewel assembly for chandelier
USD397494S (en) 1997-03-21 1998-08-25 Schonbek Worldwide Lighting, Inc. Lighting fixture component
CN2370267Y (zh) * 1999-03-12 2000-03-22 李诚一 珠体编织的灯罩
US6854868B2 (en) * 2003-02-21 2005-02-15 Wen-Chang Wu Decoration fixture of ceiling lamp
US7101065B2 (en) 2004-01-14 2006-09-05 Schonbek Worldwide Lighting Inc. Arrangements and methods for mounting decorative ornaments and fixtures having decorative ornaments

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2127913A1 (de) * 1971-06-04 1972-12-28 Schoenbach G Verbindungsstück
EP0200924A2 (en) * 1985-04-12 1986-11-12 Pietro Bortoluzzi Crystal elements light fixture
DE3913470C1 (en) * 1989-04-24 1990-10-25 D. Swarovski & Co., Wattens, At Holder for row of glass domes - has elastically flexible lengthwise strips engaging grooves on sides of domes
CZ70795A3 (cs) * 1995-03-21 1996-10-16 Stanislav Kucera Kotlíkový řetěz s ozdobnými prvky
US5921668A (en) * 1997-03-13 1999-07-13 Schonbek Worldwide Lighting, Inc. Sculpted ornamental arrangement for chandeliers

Also Published As

Publication number Publication date
EP1723365A2 (en) 2006-11-22
ES2313286T3 (es) 2009-03-01
CN1644401A (zh) 2005-07-27
WO2005071309A3 (en) 2005-09-15
DE602005010056D1 (de) 2008-11-13
US20050152149A1 (en) 2005-07-14
CN1644401B (zh) 2012-05-16
JP4540678B2 (ja) 2010-09-08
ATE409832T1 (de) 2008-10-15
US7267463B2 (en) 2007-09-11
CA2553472A1 (en) 2005-08-04
HK1079160A1 (en) 2006-03-31
CA2553472C (en) 2009-08-25
US20050157502A1 (en) 2005-07-21
WO2005071309A2 (en) 2005-08-04
JP2007520861A (ja) 2007-07-26
US7101065B2 (en) 2006-09-05
US20070084239A1 (en) 2007-04-19
US7347594B2 (en) 2008-03-25
CZ200520A3 (cs) 2005-08-17
EP1723365B1 (en) 2008-10-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ305064B6 (cs) Ozdobný držák s dekoračními ozdobami
CZ200568A3 (cs) Sestavy a zarízení pro usporádání dekoracních ozdob a zpusoby usporádání dekoracních ozdob
US8425084B2 (en) Methods and structures for attaching an ornament
EP2511604B1 (en) Crystal mounting frame and light assembly
JP2007520861A5 (cs)
US20060157207A1 (en) Methods and apparatus for displaying decorative ornament curtains
KR20030024780A (ko) 보석 장식 시스템용 장식 요소 및 그 장식 요소를포함하는 보석 장식 시스템
EP2618043A1 (en) Methods for forming contoured portions of lighting fixtures and lighting fixtures incorporating same crystal mounting frame and light assembly
US7909491B2 (en) Chain support
US20100140429A1 (en) Devices and methods for displaying decorative ornaments
US20020154507A1 (en) Framework for a lighting fixture
US8001804B2 (en) Device to hang multiple elements in multiple planes
US20050242049A1 (en) Devices and methods for displaying decorative ornaments
JPH0428454Y2 (cs)
KR102082056B1 (ko) 조명등용 장식구
KR102419854B1 (ko) 원터치로 탈부착이 가능한 액세서리용 연결구
KR200307328Y1 (ko) 장신구의 보석 고정구조
DE102005051034A1 (de) System mit speziellem Achslager, möglichst mit Karussellteil Möglichkeit mit Verbindungsteil zum Drehen und Bewegen 360 Grad verschiedener Schmuckstücke

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20200112