CZ301722B6 - Kondenzacní vež jaderné elektrárny - Google Patents

Kondenzacní vež jaderné elektrárny Download PDF

Info

Publication number
CZ301722B6
CZ301722B6 CZ20000700A CZ2000700A CZ301722B6 CZ 301722 B6 CZ301722 B6 CZ 301722B6 CZ 20000700 A CZ20000700 A CZ 20000700A CZ 2000700 A CZ2000700 A CZ 2000700A CZ 301722 B6 CZ301722 B6 CZ 301722B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
component
spacer
deflection
longitudinal
condensation tower
Prior art date
Application number
CZ20000700A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2000700A3 (cs
Inventor
Freiman@Michael
Willnow@Klaus
Original Assignee
Areva Np Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Areva Np Gmbh filed Critical Areva Np Gmbh
Publication of CZ2000700A3 publication Critical patent/CZ2000700A3/cs
Publication of CZ301722B6 publication Critical patent/CZ301722B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G23/00Working measures on existing buildings
    • E04G23/02Repairing, e.g. filling cracks; Restoring; Altering; Enlarging
    • E04G23/0218Increasing or restoring the load-bearing capacity of building construction elements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Moulding By Coating Moulds (AREA)
  • Bending Of Plates, Rods, And Pipes (AREA)
  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)
  • Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)

Abstract

Kondenzacní vež jaderné elektrárny je provedena s opernou konstrukcí (24) a stavebním dílcem (1) ve forme podélného žebra, který je vystaven pusobení zatežovací síly (9), která zpusobuje pohyb (w) stavebního dílce (1) kolmo k podélné ose (7) stavebního dílce (1). Kondenzacní vež je opatrena distancníkem (21), který je v dosedacím míste (26) v záberu s celní plochou (23) stavebního dílce (1). Pri zatížení je odstup dosedacího místa (26) od operné konstrukce (24) distancníkem (21) udržován na konstantní velikosti. Dosedací místo (26) se nachází na celní ploše (23) stranou od neutrálního vlákna (11), na níž dochází u stavebního dílce (1) pri pruhybu (w) k prodlužování délky.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká kondenzační věže jaderné elektrárny s opěrnou konstrukcí a stavebním dílcem ve formě podélného žebra, který je vystaven působení zatěžovací síly, která způsobuje průhyb stavebního dílce kolmo k podélné ose stavebního dílce.
Dosavadní stav techniky
Ze spisu DE-PS 803 243 je známý způsob zvedání mostního a stropního nosníku ve střední části jeho rozpětí. Tímto způsobem se ještě v průběhu montáže mostu nebo stropu, to znamená před začátkem působení zatěžovacích sil směřujících dolů, mostní nebo stropní nosná konstrukce prohne nahoru. Toto prohnutí se vytvoří tak, že na horní stranu mostu nebo stropu se působí tahovým napětím směřujícím k další konstrukci, zatímco spodní strana mostu nebo stropu se prostřednictvím distančníku jako tlačného dílu spojí s další konstrukcí. Touto další konstrukcí je například další pole mostu nebo stropu, popřípadě jiná konstrukce.
V DE-OS 1 959 668 je popsán způsob montáže nosníku a zařízení pro upínání nosníku. Při tomto montážním postupu se nosník ještě před zatížením prohne tak, aby se jeho tažená vlákna prodloužila tahem jen do meze pružnosti. Toto předem nastavené prohnuti se vytváří pomocí táhel, která jsou uchycena na spodní stranu nosníku a vyvolávají prohnutí, které je směrováno nahoru na rozdíl od prohnuti vyvolaného působením zatěžovacích sil. Nosník je potom na své horní straně podepřen dorazovým orgánem na okolní konstrukci, obklopující konce nosníku. V dosledku tohoto předem vyvolaného prohnutí je změna průhybu, vyvolaná působením zatěžovacích sil, menší než by tomu bylo u nosníku bez tohoto předpětí. Nevýhoda montážního postupu podle DE-OS 1 959 868 spočívá v tom, že oblast pružnosti materiálu nosníku musí být dostatečně velká, aby bylo možné vytvořit potřebné předehnutí. Další nevýhoda spočívá v tom, že u některých staveb není předběžné opačné ohýbání například z bezpečnostních důvodů přípustné. Kromě toho musí být nosník a okolní konstrukce upraveny pro zachycování značných sil, které vznikají při takovém předpínání, takže tento montážní postup je možno u již osazených nosníků dodatečně provést jen ve velmi omezené míře.
V jaderné elektrárně východoevropského typu se používá pro vyrovnávání tlaků, nutného v případě poruchy, kondenzační věže, nazývaná také barbotážní věží. V této věži je vytvořena zásoba vody v několikapatrových nádržích, vytvořených ve formě plechových skříní. Tyto plechové skříně jsou kromě jiného tvořeny podlahovým plechem a stropním plechem, které jsou neseny soustavou podélných nosných žeber. Tato podélná žebra jsou upevněna na svých obou koncích na nosnících tvaru dvojitého T, probíhajících kolmo na podélné osy žeber a tvořících základní rošt kondenzační věže.
Plechové komory jsou dimenzovány na určitý tlak, panující v jejich vnitřním prostoru. Pro zvý45 Šení bezpečnosti takové jaderné elektrárny je nutno dimenzovat kondenzační komoru na vyšší tlak. Při zvýšeném vnitřním tlaku se však mohou stropní plechy společně s příslušnými nosnými podélnými žebry prohýbat nepřípustným způsobem. Prohnutí dosáhne své maximální hodnoty přibližně uprostřed podélných žeber.
Podstata vvnálezu
Úkolem vynálezu je vytvořit zařízení, které sníží prohnutí stavebního dílce, na který působí zatěžující síla, a kterým je zejména podélné žebro nesoucí stropní plechy, a tímto způsobem zvýšit stabilitu stavebního dílce. Přitom zařízení má vystačit bez předběžného prohnutí.
-1CZ 301722 B6
Uvedený úkol splňuje kondenzační věž jaderné elektrárny s opěrnou konstrukcí a stavebním dílcem ve formě podélného žebra, který je vystaven působení zatěžovací síly, která způsobuje průhyb stavebního dílce kolmo k podélné ose stavebního dílce, podle vynálezu, jehož podstatou je, že je opatřena distančníkem, který je v dosedacím místě v záběru s čelní plochou stavebního dílce, přičemž při zatížení je odstup dosedacího místa od opěrné konstrukce distančníkem udržován na konstantní velikosti, a přičemž do sedací místo se nachází na čelní ploše stranou od neutrálního vlákna, na níž dochází u stavebního dílce pri průhybu k prodlužování délky.
U těles rotačně souměrných kolem podélné osy by se do sedací místo mělo nacházet zejména to výstředně na čelní ploše.
Zvýšení stability stavebního dílce se tedy nedosahuje zlepšením vlastností použitého materiálu, jako je například pevnost v ohybu, nýbrž spíše tím, že na alespoň jedné čelní ploše stavebního dílce se prostřednictvím distanční ku dodrží nutná podmínka pro omezení průhybu. Účinky popsat5 ného zařízení se začínají projevovat teprve v osazeném stavu stavebních dílců, to znamená až po vytvoření opěrné konstrukce.
V neutrálních vláknech stavebního dílce se pri jeho průhybu nevyskytují ani tahové síly vyvolávající protažení, ani tlačná napětí vyvolávající stlačení.
Umístění dosedacích míst mimo neutrální vlákna ohýbaného nosníku znamená, že se distančníkem a zejména jeho podélnou opěrnou silou působí na stavební dílec z toho vyplývajícím přídavným opačným ohybovým momentem, majícím opačný smysl než moment vyvozovaný zatěžovacími silami, které jsou příčinou vzniku průhybu. vnesením přídavného ohybového momentu se celkový průhyb stavebního dílce zmenšuje.
Obvykle dochází u prohýbaných stavebních dílců na jedné straně od neutrálního vlákna ke stlačování materiálu a na druhé straně k protahování materiálu. Stlačování vyvolává tlakové napětí a protahování vede ke vzniku tahových napětí ve stavebním dílci. Proti protahování se působí jed30 noduše tím, že se pomocí distančníku vyvozuje na čelní plochy stavebního dílce tlak. Distančník zatížený tlakem se tak výhodným způsobem může uchytit upnutím nebo nasazením mezi stavební dílec a opěrnou konstrukci, aniž by přitom byl nutný spoj, například svarový spoj odolávající působícímu tlaku, mezi distančníkem a stavebním dílcem a také distančníkem a opěrnou konstrukcí. U zařízení podle vynálezu je možno distančník montovat jednoduše a rychle.
Takové spojení by bylo nutné v případě, jestliže by distančník byl zatížen stejně velkou silou, ale působící v opačném směru, to znamená tahem, což by bylo nutné v případě, kdy by se dosedací místo nacházelo na straně od neutrálního vlákna, na které dochází při průhybu stavebního dílce k podélnému stlačování materiálu.
Síla, kterou je stavební dílec zatížen, může jak být příčná zatěžovací síla, působící kolmo na podélnou osu stavebního dílce, tak také podélná zatěžovací síla, způsobující prohýbání stavebního dílce vzpěmým tlakem.
Popsaným zařízením podle vynálezu je možno výhodně zlepšit stabilitu stavebního dílce, aniž by bylo nutno upevňovat na podélnou stranu nebo na podélné strany stavebního dílce přídavné stabilizační prvky. Zvláště důležitá výhoda řešení podle vynálezu spočívá v tom, že zlepšení stability je dosaženo působením na čelní plochy stavebního dílce. Podélné strany mnohých dílců nejsou totiž volně přístupné a musí se proto speciálními opatřeními udržovat volné nebo jsou opařovány na přístupných místech přidržovacími prvky, nesoucí stavební dílec, jehož průhyb se má zmenšit.
Opěrná konstrukce může být tvořena výhodně sousedním stavebním dílcem stejného provedení.
-2VZ. JUI DO
V kondenzační věži uvedeného druhu jsou podélná žebra, patřící dvěma sousedním plechovým komorám, umístěna podél společné myšlené osy. Na místě, na kterém jsou připevněna ke společnému podélnému nosníku tvaru dvojitého T vzniká mezi oběma sousedními podélnými žebry mezera. V takovém případě je distančník umístěn například v této mezeře a dosedá na čelní plo5 chy obou podélných žeber.
V dalším výhodném provedení vynálezu je alespoň při působení zatěžovacích sil distančníkem vyvozovaná podélná opěrná síla přibližně rovnoběžná s podélnou osou podélného stavebního dílce a působí na dosedací místo, podélná opěrná síla představuje nucené vznikající sílu, kterou io se stavební dílec udržuje na dosedacím místě v konstantním odstupu od opěrné konstrukce. Pomocí takto nucené vyvozené síly se mezní podmínky pro průhyb stavebního dílce mění tak, že maximální průhyb je při působení stejných zatěžovacích sil menší.
Distančník kondenzační věže podle dalšího výhodného provedení vynálezu obsahuje dva konco15 vé díly, spojené spolu závitovou tyčí, pevně zajistitelnou v nastavitelném konstantním minimálním odstupu od sebe. Minimální odstup je dán například odstupem mezi čely stavebních dílců, který se vyskytuje v nezatíženém stavu. Takto vytvořené zařízení pro omezování průhybu poskytuje tu výhodu, že může být snadno a rychle přestaveno na jiný minimální odstup mezi protilehlými dílci nebo odstupy mezi stavebním dílcem a opěrnou konstrukcí.
Distančník je výhodně zasunutelný nebo upínací do podélného žebra a/nebo do opěrné konstrukce, popřípadě může být v těchto spojovaných prvcích upnut. Tyto konstrukční modifikace jsou zvláště výhodné u stavebních dílců s distančníky zatíženými tlakovými silami. Vsazením nebo uchycením například v připravených vybráních ve stavebním dílci a/nebo opěrné konstrukci se odstraní potřeba vytváření nákladných svařovaných spojů a distančník se může velmi jednoduše opět uvolnit a odebrat.
Stanovený úkol zmenšování průhybu zatíženého stavebního dílce jsou vyřešeny také způsobem uvedeného druhu podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že se udržuje konstantní odstup místa na čelní ploše stavebního dílce od opěrné konstrukce a místo na čelní ploše se umístí na stranu od neutrálního vlákna stavebního dílce, na které dochází u stavebního dílce při jeho prohýbání k podélnému protažení.
Pro podepření se použije distančník, přičemž rozepření se dosáhne otáčením šroubové matice na závitové tyči distančníku.
K řešení daného úkolu je možno využít také zařízení obsahujícího distančník podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že distančník obsahuje dva koncové díly, spojené spolu závitovou tyčí a zajistitelné v nastavitelném konstantním minimálním odstupu.
Ve výhodném provedení vynálezu je distančník zasunutelný nebo upínací do stavebního dílce a/nebo opěrné konstrukce.
Distančník je jednoduchým a účinným technickým prostředkem k provádění způsobu podle vynálezu.
Přehled obrázků na výkresech so Vynález bude blíže objasněn pomocí příkladů provedení zobrazených na výkresech, kde znázorňují obr. 1 schematický boční pohled na stavební dílec bez zařízení podle vynálezu, vystavený působení zatěžovacích sil,
-3CZ 301722 B6 obr. 2 schematický boční pohled na stavební dílec se zařízením podle vynálezu, vystavený působení zatěžovacích sil a opatřený distančníkem, a obr. 3 výřez z příkladu na obr. 2, na kterém je podrobněji zobrazen distančník podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje v bočním pohledu podlouhlý stavební dílec 1, který je na obou svých koncích upevněn vždy zobrazeným svarovým švem 2 na nosníku 3, na kterém je uložen. Stavebním dílío cem 1 je v tomto příkladném provedení podélné žebro v kondenzační chladicí věži jaderných elektráren s konstrukcí používanou ve východní Evropě. Podélná žebra slouží pro podepření neznázoměných dosedajících plechů, vytvářejících jednotlivé komory s vodou. Vnitřní prostor 5 plechových komor, naplněných vodou a působících zatěžovacími silami, je zobrazen jen schematicky svou spodní částí bez bočních stěn a bez plechů. Nosníky 3 tvoří společně s dalšími nezná zorněnými nosníky základní rošt kondenzační chladicí věže.
Na stavební dílec 1 působí kolmo na jeho podélnou osu 2 zatěžovací síly 9. Zatěžovací síly 9, směřující shora dolů, jsou vyvolány tlakem vody, působícím na všechny strany uvnitř plechových komor 5, tak nejsou osamělými silami, působícími v jednotlivých bodech na stavební dílec 1, ale roznášejí se na celou jeho délku. Působením takto rozložených zatěžovacích sil se stavební dílec 1 prohýbá kolmo na svou podélnou osu 7. Prohnutí 13 stavebního dílce 1 je zobrazeno schematicky a v přehnaném měřítku ve spodní části obr. 1, přičemž stavební dílec 1 je zobrazen dvěma čarami, z nichž homí čára zobrazuje stav stavebního dílce 1 v nezatíženém stavu a spodní čára znázorňuje prohnutý stavební dílec I s průhybem w. Průhyb w dosahuje své maximální hodnoty průhybu w0 přibližně uprostřed délky stavebního dílce 1.
Na obr. 1 je také naznačen průběh neutrálního vlákna H stavebního dílce L Za neutrální vlákno JJ. se obecně označuje čára nebo plocha stavebního dílce 1, ve které se při průhybu nevyskytují žádné tahové síly, ani tlakové síly směřující v podélném směru. Neutrální vlákno 11 se může v průřezu nesouměmého stavebního dílce 1 nacházet v podélném směru mimo střed, jak je to patrno z obr. 1.
Obr. 2 zobrazuje stavební dílec 1 a nosník 3 podobného provedení jako na obr. 1, ale s tím rozdílem, že s oběma čelními plochami 23 stavebního dílce 1 je v záběru vždy jeden distančník 21.
Každý distančník 21 je opřen na straně, odvrácené od stavebního dílce 1, na opěrné konstrukci 24* Působením distančníku 21 na čelní plochy 23 stavebního dílce 1 se průhyb w při stejně velkých zatěžovacích silách 9 oproti příkladu z obr. 1 zmenšuje. Jak je ve spodní části obr. 2 opět schematicky a ve zvýrazněném měřítku zobrazeno, dosahuje průhyb w přibližně uprostřed rozpětí stavebního dílce 1 své maximální hodnoty Wa průhybu. Zejména tato maximální hodnota wa průhybu je oproti předchozímu příkladu, u kterého nepůsobí žádný distančník 21, zmenšená (wA < w0).
Na obr. 3 je podrobněji zobrazen detail vyznačený na obr. 2 kroužkem, přičemž u tohoto detailu nepůsobí na stavební dílec 1 žádné zatěžovací síly 9, Při působení zatěžovacích sil 9, které jsou zobrazeny na obr. 2, by se změnily polohy čelních ploch 23 stavebního dílce 1. K této deformaci dochází také v důsledku omezené tuhosti a odolností nosníku 3 proti kroucení. Pokud by stavební dílec 1 nebyl opatřen žádným distančníkem 21, začala by se působením zatěžovacích sil 9 čelní plocha 23 pod neutrální osou 11, to znamená na straně odvrácené od působících zatěžovacích sil 9, v důsledku vznikajícího prohnutí a/nebo podélného protažení tažené oblasti, přibližovat smě50 rem k opěrné konstrukci 24. Nad neutrální osou H by se naopak čelní plocha 23 v důsledku vznikajícího prohnutí a/nebo podélného protažení o něco vzdálila od opěrné konstrukce 24.
V příkladu zobrazeném na obr. 3 je opěrná konstrukce 24 tvořena sousedním konstrukčním dílcem stejného typu jako je stavební dílec 1, na který rovněž působí při zatížení tlak vznikající ve vnitřním prostoru 5 plechové komory, popřípadě neznázoměným i jinými zatěžovacími silami,
-4CL JUI/XX DO přičemž všechny zatěžovací síly působí shora. Opěrná konstrukce 24 je v tomto příkladu rovněž spojena svarovým švem 2 s nosníkem 3. Čelní plocha 25 opěrné konstrukce 24, obrácená směrem k stavebnímu dílci 1, by proto měla snahu měnit svoji polohu při působení zatěžovacích sil podobně jako čelní plocha 23 stavebního dílce i. Z toho vyplývající přibližování Čelních ploch
23, 25 stavebního dílce 1, popřípadě opěrné konstrukce 24 brání u řešení podle vynálezu distaněník 2_L Distaněník 21 dosedá na Čelní plochu 23 stavebního dílce 1 v dosedacím místě 26, které se nachází pod neutrální osou ii- Obdobně dosedá distaněník 21 na Čelní plochu 25 opěrné konstrukce 24 na druhém dosedacím místě 27, nacházejícím se pod neutrálním vláknem ]_L Distaněník 21 vyvozuje ohybový moment na stavební dílec 1 a na opěrnou konstrukci 24, který io působí proti prohýbání stavebního dílce 1.
Distaněník 21 sestává ze dvou v podstatě rovinných koncových dílů 28A, 28B nebo koncových desek, které jsou udržovány pomocí závitové tyče 29 v prostorovém odstupu od sebe. První koncový díl 28A je spojen svarovým švem 30 se závitovou tyčí 29. Druhý koncový díl 28B je vsunut do otvoru vytvořeného v oblasti dosedacího místa 26 pro závitovou tyč 29,
Pomocí matice 11 našroubované na závitovou tyč 29 je možno nastavit ručně předem určený minimální odstup mezi koncovými díly 28A, 28B. Otvorem v druhém koncovém dílu 28B je závitová tyč 29 přesunuta a její přesahující úsek je zapuštěn do dutiny stavebního dílce 1. Šrou20 bová matice 31 tlačí přes podložku 32 na druhý koncový díl 28B.
Distaněník 21 je upnut pomocí dvojice středících dílů 40 vždy v jednom vybrání ve stavebním dílci 1, popřípadě v opěrné konstrukci 24. Distaněník 21 se osazuje do své konečné polohy bez nutnosti použití svarových švů mezi prvním koncovým dílem 28A a opěrnou konstrukcí 24, popřípadě mezi druhým koncovým dílem 28B a stavebním dílcem 1.

Claims (4)

  1. 30 PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Kondenzační věž jaderné elektrárny s opěrnou konstrukcí (24) a stavebním dílcem (1) ve formě podélného žebra, který je vystaven působení zatěžovací síly (9), která způsobuje průhyb
    35 (w) stavebního dílce (1) kolmo kpodélné ose (7) stavebního dílce (1), vyznačující se tím, zeje opatřena distančníkem (21), který je v dosedacím místě (26) v záběru s čelní plochou (23) stavebního dílce (1), přičemž při zatížení je odstup dosedacího místa (26) od opěrné konstrukce (24) distančníkem (21) udržován na konstantní velikosti, a přičemž dosedací místo (26) se nachází na čelní ploše (23) stranou od neutrálního vlákna (II), na níž dochází u stavebního
    40 dílce (1) při průhybu (w) k prodlužování délky.
  2. 2, Kondenzační věž podle nároku 1,vyznačující se tím, že opěrná konstrukce (24) je tvořena sousedním stavebním dílcem (1) tvořeným podélným žebrem.
    45
  3. 3. Kondenzační věž podle jednoho z nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že distaněník (21) obsahuje dva koncové díly (28A, 28B), které jsou spolu spojeny závitovou tyčí (29), a tím jsou pevně zajistitelné v nastavitelném konstantním minimálním odstupu od sebe.
  4. 4. Kondenzační věž podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že dis50 tanČník (21) je zasunutelný nebo upnutelný do stavebního dílce (1) a/nebo do opěrné konstrukce
CZ20000700A 1997-08-29 1998-08-17 Kondenzacní vež jaderné elektrárny CZ301722B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19737898A DE19737898B4 (de) 1997-08-29 1997-08-29 Kondensationsturm eines Kernkraftwerks

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2000700A3 CZ2000700A3 (cs) 2000-11-15
CZ301722B6 true CZ301722B6 (cs) 2010-06-02

Family

ID=7840682

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20000700A CZ301722B6 (cs) 1997-08-29 1998-08-17 Kondenzacní vež jaderné elektrárny

Country Status (9)

Country Link
BG (1) BG64010B1 (cs)
CZ (1) CZ301722B6 (cs)
DE (1) DE19737898B4 (cs)
FI (1) FI20000451A (cs)
HU (1) HU227615B1 (cs)
RU (1) RU2209901C2 (cs)
SK (1) SK286468B6 (cs)
UA (1) UA47532C2 (cs)
WO (1) WO1999011889A1 (cs)

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3070845A (en) * 1960-02-29 1963-01-01 David B Cheskin Pretensioned multiple span beam system
US3971179A (en) * 1969-08-13 1976-07-27 Andrew Bodocsi Non-bonded framing system
US4047341A (en) * 1976-10-29 1977-09-13 Bernardi James T Frame structure

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE803243C (de) * 1949-12-14 1951-04-02 Gg Noell & Co Verfahren zum Anheben von Bruecken- und Deckentraegern in Feldmitte
DE1854575U (de) * 1962-04-07 1962-07-05 Ver Baustoffwerke Bodenwerder Spannelementensatz, insbesondere fuer trennwaende.
BE724696A (cs) * 1968-11-29 1969-05-02
FR2376273A1 (fr) * 1976-12-28 1978-07-28 Vignacourt Ateliers Profile a contrainte anti-flexion

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3070845A (en) * 1960-02-29 1963-01-01 David B Cheskin Pretensioned multiple span beam system
US3971179A (en) * 1969-08-13 1976-07-27 Andrew Bodocsi Non-bonded framing system
US4047341A (en) * 1976-10-29 1977-09-13 Bernardi James T Frame structure

Also Published As

Publication number Publication date
SK286468B6 (sk) 2008-11-06
RU2209901C2 (ru) 2003-08-10
BG64010B1 (bg) 2003-09-30
UA47532C2 (uk) 2002-07-15
HUP0003218A2 (hu) 2001-02-28
SK2282000A3 (en) 2000-12-11
DE19737898B4 (de) 2008-06-19
HUP0003218A3 (en) 2002-01-28
FI20000451A (fi) 2000-02-28
DE19737898A1 (de) 1999-03-04
WO1999011889A1 (de) 1999-03-11
CZ2000700A3 (cs) 2000-11-15
HU227615B1 (hu) 2011-09-28
BG104195A (en) 2000-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH0721259B2 (ja) エネルギー吸収組立体及び該エネルギー吸収組立体を備える構築物
KR20040008236A (ko) 단순한 긴장으로 휨만을 가하는 대편심 프리스트레싱 방법과 장치 및 그를 이용한 psc보
KR100516332B1 (ko) 댐퍼 접합부를 구비한 철골구조
US2986246A (en) Prestressed load-bearing beam structure
KR102652447B1 (ko) 철근 배치구조 조정이 가능한 철근 일체화 스마트 정착장치를 이용한 무용접 철근 정착방법
JP3881649B2 (ja) 親綱支柱
KR101209063B1 (ko) 강구조물의 내하 성능 증진을 위한 플레이트 프리스트레싱 거더와 그 제조방법
CZ301722B6 (cs) Kondenzacní vež jaderné elektrárny
KR102076549B1 (ko) Cpi 강재 거더 제작방법
WO2021067615A1 (en) Rolling block restraint connector having an improved linkage assembly
KR20230026683A (ko) 건축구조용 긴장댐퍼 설치공법
KR101250473B1 (ko) 입체 언더텐션 시스템
KR102635664B1 (ko) 무주공간을 위한 장지간 철골조의 결합구조
KR102345593B1 (ko) 보 보강 장치
KR100457650B1 (ko) 양방향 와이어 텐션장치
JP3934380B2 (ja) 補強装置
KR200358339Y1 (ko) 프리스트레싱 구조물
KR100648978B1 (ko) 긴축강재가 구비된 강재빔 및 그 제작방법
KR101906390B1 (ko) 구조체 내력 보강장치, 내력보강 구조체 및 내력구조체 보강공법
CN113195843A (zh) 具有纤维复合绳的绳网立面
US20030051433A1 (en) Method of manufacturing preflex beams
KR102616443B1 (ko) 막구조물 강관 연결 조립체
JP2002372021A (ja) ボルト締結構造
JPH11182633A (ja) ケーブルの張力付与装置およびケーブルの張設方法
KR20140088472A (ko) 조절용 긴장재로 조절되는 온도 프리스트레스가 도입된 임시구조물용 거더 및 그 제조방법

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20150817