CZ298232B6 - Prubezná výztuz pro ploché stropní konstrukce - Google Patents
Prubezná výztuz pro ploché stropní konstrukce Download PDFInfo
- Publication number
- CZ298232B6 CZ298232B6 CZ20002637A CZ20002637A CZ298232B6 CZ 298232 B6 CZ298232 B6 CZ 298232B6 CZ 20002637 A CZ20002637 A CZ 20002637A CZ 20002637 A CZ20002637 A CZ 20002637A CZ 298232 B6 CZ298232 B6 CZ 298232B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- bends
- height
- continuous reinforcement
- strip
- continuous
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04B—GENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
- E04B5/00—Floors; Floor construction with regard to insulation; Connections specially adapted therefor
- E04B5/43—Floor structures of extraordinary design; Features relating to the elastic stability; Floor structures specially designed for resting on columns only, e.g. mushroom floors
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04C—STRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
- E04C5/00—Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
- E04C5/01—Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings
- E04C5/06—Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings of high bending resistance, i.e. of essentially three-dimensional extent, e.g. lattice girders
- E04C5/0645—Shear reinforcements, e.g. shearheads for floor slabs
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Electromagnetism (AREA)
- Reinforcement Elements For Buildings (AREA)
- Working Measures On Existing Buildindgs (AREA)
- Perforating, Stamping-Out Or Severing By Means Other Than Cutting (AREA)
- Structure Of Belt Conveyors (AREA)
- Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
Abstract
Prubezná výztuz pro ploché stropní konstrukce (D), zejména prefabrikované nebo monolitické stropní konstrukce, sestává ze skupiny príhradových nosníku (T) ulozených na spodní výztuzné vrstve. Na jejich horní strane je umístena horní výztuzná vrstva (B.sub.O.n.). Kazdý príhradový nosník (T) je tvoren horním pásem (O), spodními pásy (U.sub.1.n., U.sub.2.n.) a pilovite tvarovanými diagonálními prutovými zebrícky (A) s ohyby (C.sub.O.n., C.sub.U.n.). Ohyby (C.sub.O.n., C.sub.U.n.) diagonálních prutových zebrícku (A) presahují ve výskovém smeru príhradových nosníku (T) o výsku (h.sub.1.n., h.sub.2.n.) príslusné výztuzné vrstvy (B.sub..OMIKRON..n., B.sub.U.n.) nad nejméne jeden pás (O, U).
Description
Průběžná výztuž pro ploché stropní konstrukce
Oblast techniky
Vynález se týká průběžné výztuže pro ploché stropní konstrukce, zejména pro bodově podepřené prefabrikované nebo monolitické stropy, tvořené skupinou příhradových nosníků umístěných vedle nejméně jedné výztužné vrstvy, přičemž každý příhradový nosník obsahuje nejméně dva spodní pásy, nejméně jeden horní pás a také pilovitě vytvarované diagonální prutové žebříčky , přivarené v oblasti svých ohybů k pásům.
Dosavadní stav techniky
V článku „Stropní prvky v průchozí oblasti plochých stropních konstrukcí (Elcmentendecken in Durchstanzbereich von FlachdeckenA publikovaném v časopisu „Betonwerk + FertigteilTechnik, 6/1997, str. 96-104, je pro zamezení propíchnutí bodově podepřených rovinných stropních konstrukcí známo umístit v oblastech podepření svislé nebo skloněné výztužné třmínky nebo kolíkové systémy s hlavami pří vařeným i na ocelové lišty nebo s jednotlivými kolíky s rozlisovanými hlavami. Osazování těchto systémů vyžadují značné náklady. Dále je známo vytvářet průběžnou výztuž z příhradových nosníků, uložených ve vzájemné rovnoběžných polohách a v odstupech od sebe, které se mohou vytvářet a osazovat jednoduše a vykazují dostatečné zakotveni v betonu stropní konstrukce. U tohoto známého provedení je však zvýšení únosnosti průběžných železobetonových desek oproti čepovým systémů jen nepatrné.
Průběžná spojitá výztuž, popsaná v DE-U 299 93 114, obsahuje pří hradové nosníky s diagonálními pruty vytvarovanými do lomen icových útvarů hadů nebo žebříčků, u kterých jsou ohyby diagonálních prutů umístěny přesně v ose jednotlivých podélných pásu. Přídavně jsou do jednotlivých příhrad pevně uchyceny při vařením nebo připájením příčné čepy s dvojitými hlavami, spojené s pásy.
DE-A 34 10 419 je známa průběžná výztuž bodově podepřených deskových stropních konstrukcí, tvořená smykovou výztuží mající tvar příhradového nosníku stočeného šroubovicovitě do skupiny závitů a sestávajícího z horního pásu, spodního pásu a diagonálního prutového hadu, spojujícího pásu. Závity jsou alespoň na jedné povrchové ploše, vy mezené pásy, vzájemně silově spojeny paprskovitě se rozbíhajícími pruty a tím jsou vůči sobě polohově zafixovány. Ohyby diagonálních prutů mohou přesahovat přes příslušný pás a jsou spojeny s pásy vždy ve dvou svařovaných slyčnících. Toto řešení neuvádí podrobnosti napojení smykové výztuže na sousední výztuž stropní konstrukce.
Další známá řešení jsou obsažena v EP-A-0 414 485. EP A -0 465 776. WO-A-89/00226, WO-93/15287, DE-A 24 58 081 a DE-B 12 69 324.
Úkolem vynálezu jc vyřešit průběžnou výztuž rovinné stropní konstrukce, která by při zachování výhod známých řešení, spočívajících zejména ve snadném ukládání, přinášela dostatečné zvýšení nosnosti a odolnosti proti propíchnutí bodově podepřené stropní konstrukce.
Podstata vynálezu
Tento úkol je vyřešen průběžnou výztuží tvořenou pří hradovým i nosníky s diagonálními prutovými žebříčky, jejichž ohyby jsou připojeny k pásům příhradových nosníků; podstata vynálezu spočívá v tom. že ohyby alespoň jednoho diagonálního prutového žebříčku přesahují ve výškovém směru příhradových nosníků o výšku výztužné vrstvy nad nejméně jeden pás a ve výztužné vrstvě jsou příčné pruty, probíhající kolmo na pásy, uloženy přímo nebo nepřímo na pás.
CL Βϋ
Ohyby prutů diagonálního prutového žebříčku, přesahující přes přiřazené podélné pásy nosníku, zajišťují maximální využitelnou staticko výšku příhradového nosníku a také bezproblémové kladení výztužných vrstev, potřebných v této oblasti, zejména podélné výztuže stropní desky. Přesahy ohybů nad, popřípadě pod příslušné pásy nosníku se efektivně využívá konstrukční výšky potřebné pro uložení dalších výztužných vrstev ke zvětšení započítáte lne statické výšky a pro zjednodušení kladení výztužných vrstev. Výztužné působení průběžné výztuže jc ve značné míře závislé na tuhosti průběžné výztuže. V tomto řešení se také projevují příznivé výsledky snah o zmenšení prokluzu výztuže v jejím zakotvení. Protože u každého ohybu působí dva svarové spoje jako kotevní místa v betonuje vytvořena pro každý zakotvený prut jedna svařovaná oblast a jedna zvětšená kotevní délka zakotveného prutu nebo tyče s při vařeným i příčnými pruty a za ním umístěným ohybem. Optimálně využitelná statická výška příhradového nosníku přináší značné zvýšení nosnosti konstrukce a odolnosti proti propíchnutí. U provedení podle vynálezu jsou výztužné pruty, probíhající kolmo na podélné pásy příhradových nosníků, uloženy přímo na pásy nosníku a jsou na nich popřípadě zajištěny, nebo jsou na tyto pásy uloženy nepřímo, například prostřednictvím distančních vložek, na které jsou pásy uloženy a k nichž jsou zajištěny. Přesah ohybů nad podélné pásy by měl relativně přesně odpovídat výšce výztužné vrstvy.
Příznivého statického působení příhradových nosníků, začleněných do průběžné výztuže Je dosaženo. jestliže podle výhodného provedení vynálezu přesahují v příhradových nosnících ohybu obou diagonálních prutových žebříčků nad společný horní pás. aby se u rovinné stropní konstrukce, která jc podepřena zespodu pouze bodově na jednotlivých sloupech, dosáhlo optimální statické výšky v oblasti tloušťce stropu, využitelné pro uložení výztuže, zejména pro uložení výztuže sloužící pro zajištění pevnosti v tahu za ohybu.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu jsou podélné pruty výztužné vrstvy, uložené ve směru pás, uloženy na příčných prutech, umístěných vedle pásu.
Jestliže jsou u přesahujících ohybů vytvořeny dvě svařované oblasti, umístěné v podélném směru pásu v odstupu od sebe, zlepšuje se stabilita příhradového nosníku a také jeho zakotvení v betonu.
Využitelná svislá statická výška příhradového nosníku se v podstatě zvyšuje přesahujícími ohyby v míře odpovídající výšce výztužné vrstvy, nacházející se v této oblasti. Přesáli ohybů by měl odpovídat výšce výztužné vrstvy, ale již menší přesahy zajišťují zlepšené zakotvení výztuže.
Z výrobního hlediska je výhodné vytvořit přesahující ohyby ve formě jednoho v podstatě plynulého ohnutého úseku.
V alternativním provedení vynálezu je výhodné, jestliže se každý ohyb diagonálních prutových žebříčků, přesahující nad pás, vytvořen ze dvou oblouků a mezi nimi vytvořeného přímého úseku. V každém případě jsou svarová místa lomenicovcho prutu s pásy umístěna příznivě ve větším odstupu od sebe a ohybu vytvářejí větší plochy pro zakotvení v betonu.
Výhodná je také skutečnost, že při daném výškovém odstupu mezi horními pásem a spodními pásy jc využitelná svislá statická výška příhradového nosníku rovna 110 až 140% výškového odstupu, zejména mezi 115 až 133 % výškového odstupu mezi podélnými pásy.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže objasněn pomocí příkladů provedení zobrazených na výkresech, kde znázorňují obr. 1 schematicky půdorysný pohled na část ploché stropní konstrukce, na které jc při bodovém podepření uložena průběžná výztuž.
obr. 2 svislý řez stropní konstrukcí, vedený rovinou 11-11 z obr. 1.
obr. 3 boční pohled a příčný řez prvním příkladným provedením průběžné výztuže.
obr. 4 boční pohled a příčný řez druhým příkladným provedením průběžné výztuže a obr. 5 boční pohled a příčný řez třetím příkladným provedením průběžné výztuže.
Příklady provedení vynálezu i? V příkladném provedení vynálezu je plochá stropní konstrukce D bodově podepřena na sloupu S a je v oblasti nad podporou opatřena průběžnou výztuží F. Plochá stropní konstrukce Γ) může být vytvořena jako montovaná konstrukce z prefabrikovaných dílců, jak je to zobrazeno na výkrese, nebo může být vytvořena jako neznázorněná monolitická konstrukce, betonová na místě, průběžná výztuž F je nutná nejen v místě spodního bodového podepření, ale také popřípadě pod 2o patou sloupů horního podlaží nebo v oblasti připojení svislých spodních a horních stěn, popřípadě také v rohových oblastech.
Kolem sloupu S jsou rozmístěny čtyři stropní dílce E. oddělené od sebe pracovními spárami 3. Pracovní spáry 3 jsou vyplněny monolitickým betonem, jak je to patrno z obr. 2. Za spodní strany 2? je do pracovní spáry 3 vložen vždy nejméně jeden prvek ve formě prefabrikované betonové vrstvy 6 opatřené výztužnou vrstvou B. Na prefabrikované betonové vrstvě 6 je uložena nejméně jedna spodní výztužná vrstva Bd, která je vytvořena z. příčných prutů 1 a podélných prutů 2, Na spodní výztužné vrstvě B(] nebo výztužné vrstvě B v každé prefabrikované betonové vrstvě 6. zobrazené na obr. 2 vlevo, jsou rozmístěny v odstupech od sebe kolem sloupu S skupina přihřátí) dových nosníků T. Příhradové nosníky T mohou být rozmístěny vc vzájemně rovnoběžných polohách, jak je to zobrazeno na obr. 1. nebo mohou probíhat radiálně, hvězdicovitě k podpěrnému bodu. V oblasti sloupu S se mohou příhradové nosníky T vynechal, jestliže v léto oblasti zasahuje neznázorněné připojen sloupu S zespoda do ploché stropní konstrukce D. Každý příhradový nosník T sestává například ze dvou spodních pásů LI μ FK, jednoho horního pásu O 35 a dvou diagonálních prutových žebříčků A. které jsou přivařeny na pásu Uj, Lb, O a mají horní ohyby Co a spodní ohyby (%. na příhradových nosnících T je uložena horní výstužná vrstva B(), tvořící ohybovou výztuž, vytvořená například z podélných prutů 4 a příčných prutů 5, popřípadě tvořená výztužnou rohoží. Horní výztužná vrstva B() může byt upevněna na příhradové nosníky T některým ze známých způsobů.
Aby se dosáhla co největší statická výška H příhradových nosníků T (obr. 3) v porovnání s výškovým odstupem X mezi pásy Uj_, LK, O, vystupují horní ohyby Co diagonálních prutových žebříčků A nad horní pás O do výšky h|. Příčné pruty 5 horní výztužné vrstvy Bqjsou uloženy na horní pásy O a jsou upevněny vázacím drátem 18 nebo také neznázorněnými stehovými svary, 45 zatímco podélné pruty 4 jsou uloženy na příčných prutech 5. Horní obrysy nahoru vystupujících horních ohybů Co se nacházejí přibližně v rovině proložené podélnými pruty 4 horní výztužné vrstvy Bo. Přesah ohybů Co nad horní pás O však nemusí odpovídat celé výšce h|, I při menším přesahu by se totiž znatelně zlepšilo zakotvení výztuže z betonu a výrazně se zmenšil kotevní prokluz výztužných prvků. Přesah však může být také vetší než v zobrazeném příkladu.
Využitelná statická výška H příhradových nosníků T se pohybuje při výškovém odstupu X mez pásy U]. Lty O kolem 180 mm mezi 200 a 220 mm. Výška h2 spodní výztužné vrstvy Bu muže odpovídat výšce h|. Spodní pásy U], L · mohou být uloženy na příčných prutech spodní výztužné vrstvy Βυ.
- 3 CZ 298232 B6
Spodní ohyby CLÍ jsou svařeny s jedním spodním pásem Ui* U? v nejméně jedné oblasti 17.
zatímco každý horní ohyb Co. přesahující nad horní pás O, jc svařen s horním pásem O vc dvou oblastech 16, vzdálených od sebe v podélném směru pásu O.
V příkladném provedení zobrazeném na obr. 4 jsou horní ohyby Co pevné spojeny svařením v oblasti 17 s nevýrazným přesahem nad horní pás O. zatímco spodní ohyby C(i přesahují dolů pod spodní pásy U|, LI? do hloubky h2 a jsou s nimi svařeny ve dvou oblastech J6. Tento odstup odpovídá přesahu spodních ohybů CLi do hloubky h2_spodní výztužné vrstvy Βυ. V tomto příkladu je statický výška H příhradového nosníku T zvětšena směrem dolít.
V příkladném provedení příhradového nosníku T. zobrazeném na obr. 5, je možno dosáhnout zvětšení statické výšky Π při daném výškovém odstupu mezi pásy, jestliže jak horní ohyby Co. tak také spodní ohyby Cý diagonálních prutových žebříčků A přesahují nad pásy Uj, U, O a pronikají do výztužných vrstev Bo, BL, každý ohyb Co, CL je ve dvou oblastech ]_6 svařen s příslušnými pásy U|, U, O.
Každý ohyb Co. C(j může být vytvořen buď sc stejným a pravidelným zakřivením 12, nebo může být tvořen dvěma oblouky L3, j_4, odkloněnými od podélného směru pásu, a mezi lehlým přímým úsekem 15. V tomto druhém případě se může odstup mezi svařovacími oblastmi J_6, měřený vc směru pásů, zvětšit a také povrchová plocha ohybů pod, popřípadě nad příslušnými pásy, využitelná pro zakotvení v betonu, může být zvětšena. Je také možné, aby na vnější stranu pásů přesahovaly pouze ohyby jednoho z diagonálních prutových žebříčků A.
Jestliže mají být spodní a/nebo horní vyztužovací vrstvy vytvořeny pouze z jedné vrstvy prutů nebo z více než dvou vrstev výztužných prutů nebo rohoží, měl by přesah ohybů diagonálních prutových žebříků, majících zajistit zvětšení statické výšky II nad příslušným pásem, odpovídat výšce této výztužné vrstvy, aby se dosáhlo optimální statické výšky H: To by se mohlo vyskytnout v případě, kdy jsou mezi podélnými a příčnými pruty výztužné vrstvy umístěny distanční prvky.
Claims (9)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Průběžná výztuž pro ploché stropní konstrukce (D), zejména pro bodově podepřené prefabrikované nebo monolitické stropy, tvořená skupinou příhradových nosníků (T) umístěných vedle nejméně jedné výztužné vrstvy (Bu, Bo), přičemž každý příhradový nosník (T) obsahuje nejméně dva spodní pásy (U|, U2). nejméně jeden horní pás (O) a také pilovitě vytvarované diagonální prutové žebříčky (A), přivařené v oblasti svých ohybů (C) k pásům, vyznačující se tím, že ohyby (Co. Cu) alespoň jednoho diagonálního prutového žebříčku (A) přesahují ve výškovém směru příhradových nosníků (T) o výšku (h|, h2) výztužné vrstvy (Βυ, Β12) nad nejméně jeden pás (O, Ui, U_>) a ve výztužné vrstvě (Bo, Bu) jsou příčné pruty (8, 10). probíhající kolmo na pásy (O, U), uloženy přímo nebo nepřímo na pás (O. LI μ LL).
- 2. Průběžná výztuž podle nároku 1, vyznačující se tím, že v příhradových nosnících (T) přesahují ohyby (Co) obou diagonálních prutových žebříčků (A) nad horní pás (O).
- 3. Průběžná výztuž podle nároku 1, vyznačující se tím, že podélné pruty (9, 11) výztužné vrstvy, umístěné ve směru pásu (O. U|. U2), jsou uloženy na straně odvrácené od pásu na příčných prutech.
- 4 L/ ZV8Z2SZ ΒΟ4. Průběžná výztuž podle nároku 1 nebo 2. v y z n a č u j í c í se tím. že každý přesahující ohyb (C, Co. Cu) je svařen vc dvou oblastech (16), umístěných v odstupu od sebe ve směru pásu, s pásem.
- 5. Průběžná výztuž podle nároku I, vyznačující se tím, že svislá využitelná statická výška (H), příhradovcho nosníku (T) jc zvýšena ohyby (CO) diagonálních prutových žebříčků (A), přesahujících alespoň nad horní pás (O) příhradovcho nosníku (T),
- 6. Průběžná výztuž podle nároku 1. vyznačující se tím. že zakotvení diagonálních prutů diagonálních prutových žebříčků (A) v betonuje tvořeno pásem svařeným s přesahujícími ohyby (C, C(). CN).
- 7. Průběžná výztuž podle nároku 1, vyznačuj ící sc tím, že ohyb (Co, (0·) diagonálních prutových žebříčků (A), přesahující nad pás, je vytvořen s plynulým zakřivením (12).
- 8. Průběžná výztuž podle nároku 1, v y z n a č u j í c í se tím. že ohyb (Co. CO) diagonálních prutových žebříčků (A), přesahující nad pás, jc vytvořen ze dvou oblouků (13, 14) a mezi nimi vytvořeného přímého úseku (15).
- 9. Průběžná výztuž podle nároků 1 až 8. vyznačující sc tím, že při daném výškovém odstupu (X) mezi horními pásy (O) a spodními pásy (Uj. U?) je využitelná svislá statická výška (H) příhradového nosníku (T) rovna 110 až 140 % výškového odstupu (X), zejména mezi 115 až 133 % výškového odstupu (X).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE29912526U DE29912526U1 (de) | 1999-07-19 | 1999-07-19 | Durchstanzbewehrung für Flachdecken |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ20002637A3 CZ20002637A3 (cs) | 2001-03-14 |
CZ298232B6 true CZ298232B6 (cs) | 2007-08-01 |
Family
ID=8076297
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20002637A CZ298232B6 (cs) | 1999-07-19 | 2000-07-17 | Prubezná výztuz pro ploché stropní konstrukce |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP1070800B2 (cs) |
AT (1) | ATE253156T1 (cs) |
CZ (1) | CZ298232B6 (cs) |
DE (2) | DE29912526U1 (cs) |
PL (1) | PL207874B1 (cs) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
ES2180455B1 (es) * | 2001-07-27 | 2003-12-16 | Rotondo Luis Bozzo | Losa espacial mixta y procedimiento de fabricacion y utilizacion correspondientes. |
DE102004040584A1 (de) * | 2004-08-21 | 2006-02-23 | Schöck Bauteile GmbH | Bauelement zur Schubbewehrung |
DE202007014677U1 (de) | 2007-10-19 | 2009-02-26 | Filigran Trägersysteme GmbH & Co. KG | Gitterträger |
DK2698484T3 (en) | 2012-08-13 | 2015-02-02 | Filigran Trägersysteme GmbH & Co KG | Point-supported element or flat concrete |
RU167855U1 (ru) * | 2016-07-06 | 2017-01-20 | федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Самарский государственный технический университет" | Арматурный каркас для многопролетных железобетонных балок |
Citations (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT378217B (de) * | 1983-03-21 | 1985-07-10 | Avi Alpenlaendische Vered | Schubbewehrungselement |
EP0371983A1 (en) * | 1987-07-03 | 1990-06-13 | Smedjebacken Boxholm Stal Ab | Lattice girder. |
EP0414485A2 (en) * | 1989-08-21 | 1991-02-27 | Square Grip Limited | Shearhead reinforcement |
EP0465777A1 (de) * | 1990-07-12 | 1992-01-15 | BADISCHE DRAHTWERKE GmbH | Gitterträger |
WO1993015287A1 (de) * | 1992-01-31 | 1993-08-05 | Franz Bucher | Gitterträger |
Family Cites Families (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE1269324B (de) * | 1962-06-09 | 1968-05-30 | Walter Haslinger | Raeumlicher Fachwerktraeger |
DE2458081A1 (de) * | 1974-12-07 | 1976-06-10 | Rheinbau Gmbh | Verfahren zur herstellung eines gittertraegers und nach diesem verfahren hergestellter gittertraeger |
DE8020051U1 (de) | 1980-07-25 | 1980-11-06 | Filigranbau Stefan Keller Kg, 8192 Geretsried | Raeumlicher gittertraeger |
AT382188B (de) | 1984-07-24 | 1987-01-26 | Avi Alpenlaendische Vered | Schubbewehrungssystem fuer flaechentragwerke |
-
1999
- 1999-07-19 DE DE29912526U patent/DE29912526U1/de not_active Expired - Lifetime
-
2000
- 2000-07-04 DE DE50004223T patent/DE50004223D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-04 AT AT00114308T patent/ATE253156T1/de active
- 2000-07-04 EP EP00114308A patent/EP1070800B2/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-17 CZ CZ20002637A patent/CZ298232B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2000-07-19 PL PL341556A patent/PL207874B1/pl unknown
Patent Citations (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT378217B (de) * | 1983-03-21 | 1985-07-10 | Avi Alpenlaendische Vered | Schubbewehrungselement |
EP0371983A1 (en) * | 1987-07-03 | 1990-06-13 | Smedjebacken Boxholm Stal Ab | Lattice girder. |
EP0414485A2 (en) * | 1989-08-21 | 1991-02-27 | Square Grip Limited | Shearhead reinforcement |
EP0465777A1 (de) * | 1990-07-12 | 1992-01-15 | BADISCHE DRAHTWERKE GmbH | Gitterträger |
WO1993015287A1 (de) * | 1992-01-31 | 1993-08-05 | Franz Bucher | Gitterträger |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ20002637A3 (cs) | 2001-03-14 |
DE29912526U1 (de) | 1999-09-23 |
PL207874B1 (pl) | 2011-02-28 |
EP1070800B1 (de) | 2003-10-29 |
DE50004223D1 (de) | 2003-12-04 |
PL341556A1 (en) | 2001-01-29 |
EP1070800A1 (de) | 2001-01-24 |
EP1070800B2 (de) | 2010-04-07 |
ATE253156T1 (de) | 2003-11-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4592184A (en) | Composite floor system | |
US4700519A (en) | Composite floor system | |
US6003281A (en) | Reinforced concrete structural elements | |
US3885369A (en) | Structural element | |
KR100761786B1 (ko) | 콘크리트 복합 형강보 | |
RU2609504C1 (ru) | Сталежелезобетонное пролётное строение моста | |
CZ298232B6 (cs) | Prubezná výztuz pro ploché stropní konstrukce | |
JP2008088634A (ja) | 鋼コンクリート合成床版 | |
WO2008023086A1 (en) | Stiffening of load-bearing intermediate floor slabs in buildings | |
CN112359966A (zh) | 一种叠合梁与混凝土柱的连接节点及其施工方法 | |
CN216338983U (zh) | 一种桥梁连接体系、负弯矩区结构及桥梁 | |
CN215759633U (zh) | 一种混凝土梁与墙、柱连接节点 | |
JP7557133B2 (ja) | プレキャスト版の連結構造及び当該連結構造を備えたハーフプレキャストコンクリート版 | |
GB2250039A (en) | Deck system for concrete flooring | |
KR101329482B1 (ko) | 강성 보강 링크 바를 갖는 슬림플로어 공법의 데크플레이트 처짐 제어구조 및 그의 시공 방법 | |
KR200241336Y1 (ko) | 콘크리트 타설용 기초구조재 | |
RU2827413C1 (ru) | Сталежелезобетонная плита | |
CN218842872U (zh) | 一种大跨度桥面板预制结构 | |
JP7534623B2 (ja) | プレキャスト部材間の鉄筋連結構造、当該鉄筋連結構造を備えたハーフプレキャストコンクリート版、及び、当該鉄筋連結構造を備えたハーフプレキャストコンクリート壁 | |
KR200200417Y1 (ko) | 철근콘크리트 슬래브의 데크 거더 | |
JPH08326197A (ja) | プレキャストコンクリート床版の継手構造 | |
RU12141U1 (ru) | Деревобетонное пролетное строение моста | |
JPH05133032A (ja) | 床の梁構造 | |
PL166681B1 (pl) | Cienkościenna żelbetowa prefabrykowana płyta stropowa, zwłaszcza dla stropów dwukierunkowo zginanych | |
JPH0478771B2 (cs) |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20160717 |