CZ297231B6 - Zarízení pro úpravu paliva - Google Patents

Zarízení pro úpravu paliva Download PDF

Info

Publication number
CZ297231B6
CZ297231B6 CZ20022817A CZ20022817A CZ297231B6 CZ 297231 B6 CZ297231 B6 CZ 297231B6 CZ 20022817 A CZ20022817 A CZ 20022817A CZ 20022817 A CZ20022817 A CZ 20022817A CZ 297231 B6 CZ297231 B6 CZ 297231B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
fuel
flow
catalytic effect
conditioning device
flow portion
Prior art date
Application number
CZ20022817A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20022817A3 (cs
Inventor
Ratner@Lee
Original Assignee
Royce Walker & Co., Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Royce Walker & Co., Ltd filed Critical Royce Walker & Co., Ltd
Priority claimed from PCT/US2001/026116 external-priority patent/WO2003018989A1/en
Publication of CZ20022817A3 publication Critical patent/CZ20022817A3/cs
Publication of CZ297231B6 publication Critical patent/CZ297231B6/cs

Links

Classifications

    • Y02T10/126

Landscapes

  • Catalysts (AREA)
  • Exhaust Gas Treatment By Means Of Catalyst (AREA)
  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)

Abstract

Zarízení je zkonstruované k umístení mezi prívodem paliva a zarízením pro spalování paliva, a zahrnuje prodlouzený trubkový kryt (20), který má prítokový konec (30), odtokový konec (40) a prutokovou cást (25), rozprostírající se mezi nimi. Prítokovýkonec (30) je spojen s prívodem paliva, aby dostal tudy protékající tok paliva do prutokové cásti (25), kde je vyvolán turbulentní tok paliva a jeho ovlivnení kombinací kovových prvku jako je med, hliník, nerezová ocel, titan, baryum, vápník a/nebo zelezo. Tyto prvky chemicky upravují palivo protékající prutokovou cástí (25) tak, ze katalyticky preskupí molekulové vazby paliva a rozdelí cástice paliva na mnozství elementárních cástic, címz snízíhustotu paliva a významne zvýsí úcinnost spalování paliva.

Description

Oblast techniky
Tento vynález se týká zařízení pro úpravu paliva, pro použití ve spalovacích systémech jako je spalovací motor, kterou lze velmi snadno instalovat a nevyžaduje údržbu a je konstruována tak, aby bylo zajištěno úplnější spálení paliva, čímž se podstatně snižuje množství škodlivých emisí, získá se čistí provozní systém, který vyžaduje menší údržbu, a významně se zvýší účinnost paliva.
Dosavadní stav techniky
Přirozená neúčinnost vlastní spalovacím motorům je dobře zdokumentována. Konkrétně spalovací motory využívající fosilní paliva typicky emitují z výfuku nespálené nebo nedokonale spálené palivo a také nežádoucí vedlejší produkty spalování. Toto nedokonalé spalovací paliva způsobuje závažné problémy v životním prostředí, neboť výsledné škodlivé emise, z nichž některé jsou považovány za karcinogenní, jsou emitovány přímo do atmosféry. Navíc, kromě přímé emise výfukem do atmosféry, se mnohé vedlejší produkty spalování paliva jednoduše kumulují na vnitřních součástkách motoru a 30 % výfukových plynů často míří přímo do motoru. To způsobuje, že tyto součástky se dříve opotřebují a vyžadují častější údržbu a opravy, což může vést k celkovému zkrácení životnosti motoru. Navíc neúplné spalování paliva v motoru vede ke značně nedokonalému využití energetické kapacity paliva. Konkrétně, kromě vlivu na životní prostředí v důsledku nedokonalého využití energetické kapacity paliva, jsou zde i ztráty z ekonomického hlediska díky vyšším nákladům na palivo a údržbu a také obecně kratší životnosti motoru.
Odborníci z oboru vyvinuli různá zařízení pro úpravu paliva při pokusech zmírnit výše uvedené problémy. Například v minulosti byly do zařízení pro úpravu paliva začleňovány různé typy ohřevných zařízení, které měly zvýšit teplotu paliva a tím zlepšit spalovací vlastnosti paliva. Konkrétně tato zařízení obsahují ohřevnou jednotku, která přichází do kontaktu s palivem, aby zvýšila jeho teplotu a následně snížila jeho hustotu. Samozřejmě takový proces může rovněž zvýšit teplotu motoru a může se ukázat celkem rizikovým. Dále se odborníci z oboru pokoušeli přidávat do paliva různé typy aditiv s cílem zlepšit spalovací vlastnosti paliva. Taková aditiva znamenala přídavek nepatrných množství solí mědi například do přívodu paliva. Bohužel může být nicméně obtížné tato aditiva efektivním způsobem získávat a trvale přidávat, a pokud tato aditiva nejsou zcela rozpustná v palivu, mohou být poměrně škodlivá pro motor. Proto žádné z těchto zařízení vlastně nebylo v praxi úspěšně začleněno do spalovacího motoru jednoduchým, ekonomickým a bezůdržbovým způsobem.
Kromě výše uvedených přístupů se odborníci z oboru snažili zavést kombinace různých kovů do toku paliva ve snaze vyvolat chemickou reakci, která ovlivní spalovací vlastnosti paliva. Ačkoli některá z těchto zařízení zlepšují nějakým způsobem spalovací vlastnosti, odborníkům z oboru se nepodařilo podstatně zlepšit spalovací vlastnosti praktickým a efektivním způsobem. Zejména tato zařízení nebyla schopna zajistit podstatné zlepšení, které by kompenzovalo náklady na pořízení a instalaci zařízení do současných motorů. Ovšem zlepšení spalovacích vlastností, které poskytují současná zařízení pro úpravu paliva, jsou tak nepatrná, že uživatel může shledat ekonomičtějším zlepšit spalovací vlastnosti paliva jednoduše přechodem na palivo s vyšším oktanovým číslem nebo smícháním paliva s nějakou přísadou.
Proto v této oblasti techniky stále chybí praktické a cenově efektivní zařízení pro úpravu paliva, které zredukuje viditelný kouř a také další škodlivé emise vypouštěné z výfuku, zlepší účinnost paliva (kvantifikovanou v mílích na galon, popřípadě v kilometrech na litr), umožní čistší chod motoru vyžadující menší údržbu, prodlouží efektivní dobu životnosti součástek motoru, poten- 1 CZ 297231 B6 ciálně bude značně bezůdržbové a dosti snadno a bezpečně je bude možné začlenit do současných konstrukcí motorů. Navíc takovýto systém pro úpravu paliva by mohl být efektivně použitelný v jiných spalovacích systémech a aplikacích jako je palivová pec, kde účinnost a druh paliva jsou významné pro dosažený maximální výkon.
Podstata vynálezu
Tento vynález podává zařízení pro úpravu paliva, které je konstruováno tak, aby se nacházelo mezi přívodem paliva a zařízením pro spalování paliva. Zejména zařízení pro úpravu paliva obsahuje nejlépe pevný kryt, který má přítokový konec, odtokový konec a průtokovou část táhnoucí se od přítokové k odtokové části.
Navíc je zařízení pro úpravu paliva umístěno uvnitř průtokové části a je konstruováno k chemické úpravě paliva, když toto prochází průtokovou částí. Zejména je zařízení pro úpravu konstruováno ke katalytickému přeskupení molekulových vazeb paliva a k rozdělení částic paliva na množství elementárních částic, čímž se sníží hustota paliva a významně vzroste účinnost spalování paliva.
Přítokový konec krytu je spojen s přívodem paliva, aby se palivo dostalo do průtokové části. Jako takový, obecně plynulý tok paliva přitéká do krytu, když je palivový systém v provozu. Podobně je odtokový konec krytu spojen se zařízením pro spalování paliva, aby k němu mohlo přitékat upravené palivo vycházející z krytu.
Jedná se tedy o zařízení pro úpravu paliva, které obsahuje kryt, který zahrnuje přítokový konec, odtokový konec a průtokovou část; kde přítokový konec je spojený s přívodem paliva pro přívod paliva do průtokové části; soustavu kovových prvků vytvořených a uspořádaných pro kontakt s tokem paliva a vyvolání katalytického účinku v toku paliva pro alespoň dočasnou úpravu paliva a významné zvýšení účinnosti jeho spalování, přičemž podstatou tohoto zařízení je, že kovové prvky, které vyvolávají katalytický účinek, zahrnují alespoň dva prvky vybrané ze skupiny sestávající z mědi, hliníku, nerezové oceli, titanu, hořčíku, barya, vápníku, železa, ceru, lanthanu a/nebo zirkonia.
Podle dalšího aspektu vynálezu kovové prvky, které vyvolávají katalytický účinek, zahrnují alespoň tři prvky vybrané ze skupiny sestávající z mědi, hliníku, nerezové oceli, titanu, hořčíku, barya, vápníku, železa, ceru, lanthanu a/nebo zirkonia.
Dále je výhodné, když toto zařízení pro úpravu paliva obsahuje alespoň tři mřížkové prvky, přičemž každý z mřížkových prvků je vyroben z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek.
Podle jiného výhodného provedení zařízení pro úpravu paliva dále obsahuje alespoň jeden síťový prvek umístěný souběžně s průtokem paliva průtokovou částí krytu.
Podle dalšího výhodného provedení zařízení pro úpravu paliva obsahuje alespoň tři síťové prvky, přičemž každý ze síťových prvků je vyroben z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek.
Rovněž je výhodné, když zařízení pro úpravu paliva dále obsahuje alespoň tři přítokové mřížky překrývající jako clony alespoň přítokový konec krytu, přičemž přítoková mřížka je vytvořena pro průchod toku paliva skrz ni do průtokové části; alespoň tři odtokové mřížky, překrývající jako clony alespoň odtokový konec krytu, přičemž odtoková mřížka je vytvořena pro průchod toku paliva skrz ni z průtokové části.
-2CZ 297231 B6
Obzvláště výhodné je, když je každá z přítokových mřížek je vyrobena z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek, a případně každá z odtokových mřížek je vyrobena z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek.
V dalším výhodném provedení zařízení podle vynálezu dále obsahuje vířič vytvořený a umístěný pro vytváření turbulentního toku paliva protékajícího průtokovou částí.
Také je výhodné, když v zařízení podle vynálezu alespoň některé z kovových prvků jsou vytvarovány do alespoň jedné kuličky umístěné v průtokové části.
Obzvláště výhodné je, když je v zařízení pro úpravu paliva soustava kuliček umístěných jak u přítokového konce, tak u odtokového konce.
Dalším provedením vynálezu je zařízení pro úpravu paliva, které obsahuje kiyt, který zahrnuje přítokový konec, odtokový konec a průtokovou část; kde přítokový konec je spojený s přívodem paliva pro umožnění toku paliva do průtokové části; soustavu kovových částí vytvořených a uspořádaných pro kontakt s tokem paliva a vyvolání katalytického účinku v toku paliva pro alespoň dočasnou úpravu paliva a významné zvýšení účinnosti jeho spalování, přičemž podstatou tohoto vynálezu je, že kovové prvky, které vyvolávají katalytický účinek, zahrnují měď, hliník, nerezovou ocel, a alespoň jeden sekundární prvek vybraný ze skupiny sestávající z titanu, hořčíku, barya, vápníku, železa, ceru, lanthanu a/nebo zirkonia. Je výhodné, když je tento sekundární prvek umístěný v průtokové části a nejlépe je vytvarován do alespoň jedné kuličky. Také je výhodné, když tato kulička má hmotnost od 28 do 113 gramů.
V dalším provedení vynálezu obsahuje toto zařízení soustavu kuliček umístěných u přítokového konce a odtokového konce, například 3 až 5 kuliček.
Toto výše uvedené může rovněž obsahovat alespoň tři mřížkové prvky, přičemž každý z mřížkových prvků je vyroben z jiného z kovových prvků, které vyvolávají katalytický účinek.
Úkolem tohoto vynálezu je zajistit zařízení pro úpravu paliva, které katalyticky přeskupí molekulové vazby paliva a rozdělí částice paliva na množství elementárních částic, čímž se sníží hustota paliva a významně vzroste úplnost spalování paliva.
Dalším úkolem tohoto vynálezu je zajistit zařízení pro úpravu paliva, které zajistí úplnější spalování paliva a tím sníží emise paliva z výfuku stejně jako emise doprovodného kouře a dýmů.
Dalším úkolem tohoto vynálezu je zajistit zařízení pro úpravu paliva, které zajistí úplnější spalování a čistší hoření paliva, čímž se získá čistěji pracující motor vyžadující menší údržbu.
Dalším úkolem tohoto vynálezu je zajistit zařízení pro úpravu paliva, které zvýší účinnost paliva u vozidla, měřenou například v mílích na galon, popřípadě v kilometrech na litr.
Dalším úkolem tohoto vynálezu je poskytnout zařízení pro úpravu paliva, které je značně robustní, trvanlivé při použití v těžkých podmínkách a neobsahuje žádné pohyblivé části nebo elektrické spoje, které mohou být zničeny nebo opotřebeny během času.
Úkolem tohoto vynálezu je také zajistit zařízení pro úpravu paliva, které je značně bezúdržbové.
Ještě dalším úkolem vynálezu je poskytnout systém pro úpravu paliva, který rozezná a použije ideální kombinaci prvků za účelem maximalizace účinnosti chemické reakce, která upravuje palivo.
Tyto a další funkce, charakteristiky a výhody tohoto vynálezu jsou lépe zřejmé z přiložených výkresů a popisu příkladných provedení vynálezu.
-3 CZ 297231 B6
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále podrobněji popsán pomocí příkladných provedení znázorněných na výkresech, kde na obr. 1 je pohled v perspektivě na zařízení pro úpravu paliva, na obr. 2 je řez prvním provedením zařízení na úpravu paliva, na obr. 3 je příčný řez zařízením podle linie A-A z obrázku 2; a na obr. 4 je řez dalším provedením zařízení na úpravu paliva.
Příklady provedeni vynálezu
Tento vynález podává zařízení 10 pro úpravu paliva. Zařízení 10 pro úpravu paliva je konstruováno pro sériové zapojení s motorem nebo jiným systémem založeným na spalování paliv, za účelem efektivně zpracovat a upravit palivo před spalováním, čímž je dosaženo efektivnějšího a produktivnějšího spálení.
Zařízení 10 pro úpravu paliva zahrnuje zejména kryt 20, jak je ukázáno na obrázcích. Kryt 20, který zahrnuje přítokový konec 30, odtokový konec 40, je nejlépe pevné konstrukce a vytváří obecně trubicové uspořádání. Přítokový a odtokový konec 30 a 40 mohou být tvořeny samostatnými prvky připevněnými na hlavní část, nebo může být použit jeden odlitek obecně vytvářející celý kryt 20. Navíc od přítokového konce 30 krytu k jeho odtokovému konci 40 se táhne průtoková část 25, jak je nejlépe vidět na obrázcích 2 a 3. Palivo jako takové může protékat krytem 20, kde může být účinně upraveno, což je úkolem tohoto vynálezu. V jednom provedení vynálezu je kryt 20 vyroben z mědi, z důvodů popsaných dále, nicméně jiné, nejlépe pevné materiály, včetně kovových a/nebo plastových materiálů, mohou být rovněž použity. Navíc kryt 20 má nejlépe obecně protáhlý trubkovitý tvar, jak je ukázáno na obrázcích 1 a 2, který zajišťuje požadovanou dobu zdržení, během které je palivo uvnitř průtokové části 25 krytu 20 upravováno. Samozřejmě délka krytu 20 může být upravena na míru specifickým požadavkům na větší nebo menší úpravu, případně na kapacitu a velikost u určitých typů motorů a spalovacích systémů. Například zvětšením délky krytu 20 a tím i průtokové části 25 se průměrná doba zdržení daného množství paliva zvětší a reakce upravující palivo, která zde probíhá, je maximalizována.
Přítokový konec 30 krytu 20 je spojen, buď přímo nebo nepřímo, s přívodem paliva do motoru nebo jiného spalovacího systému. Při běžném provozu systému pro spalování paliva proudí skrze přítokový konec 30 krytu 20 stálý tok paliva do průtokové části 25. Pro zajištění dostatečně těsného a nepropustného spojení s přívodem paliva je přítokový konec nejlépe vybaven přívodní násadou 35. Přívodní násada 35 bude nejlépe připojena závitovým spojem tak, aby bezpečně, přesto snímatelně, připojovala přívod paliva, a může být snímatelně připevněna ke krytu 20 tak, aby dále určovala přívodní konec 30 a zajišťovala dostatečně těsné, pro kapaliny nepropustné spojení. U výhodného provedení je přívodní násada 35 přiklapnutá ke krytu 20; nicméně mohou být využity další způsoby připevnění přívodní násady 35 ke krytu 20 bez odchýlení se od tohoto vynálezu. Eventuálně může být přívodní konec 30 integrován s průtokovou částí 25 nebo na ní trvale upevněn. Navíc je přívodní konec 30 kiytu 20 nejlépe uspořádaný tak, aby mohlo palivo protékat průtokovou částí 25 krytu 20 při přítokovém tlaku mezi 275,8 a 413,7 kPa (40 a 60 psi), čímž je udržen stálý a dostatečný průtok paliva pro použití v procesu spalování. Navíc je v jednom provedení vynálezu použit palivový filtr 60, který je propojen s přívodním koncem 30 krytu 20, jak je ukázáno na obr. 2. Palivo je před svým vstupem do krytu 20, kde bude upraveno, filtrováno, aby byly odstraněny různé částice nečistot.
Odtokový konec 40 krytu 20 je spojen se zařízením pro spalování paliva v motoru nebo s jiným spalovacím systémem tak, aby byl zajištěn přítok upraveného paliva pro následné spalování. Stejně jako přítokový konec 30, může být i odtokový konec 40 snímatelně připevněn k průtokové části 25 krytu 20. Navíc může být použita odvodní násada 45, která může dotvářet odtokový konec 40 krytu 20 a je nejlépe upevněna ke krytu 20 dostatečně těsným a nepropustným spojením podobným naklapovacímu spojení, které je s výhodou využito pro upevnění přívodní násady 35
-4CZ 297231 B6 přívodního konce 30 ke krytu 20. Odtokový konec 40 může být ale také zcela integrován s krytem 20 a průtokovou částí 25 a/nebo být k nim trvale připevněn. Ve výhodném provedení vynálezu je odtoková násada 45 odtokového konce 40 zvenku našroubována a je zkonstruována tak, aby mohla být pomocí potrubního segmentu propojena se zařízením pro spalování paliva, čímž je zajištěno, že upravené palivo je spalováno zejména v upraveném stavu a nemá dost času začít se vracet do normálního neupraveného stavu. Výhodný je vzájemný odstup pouze přibližně 15,24 cm (6 palců).
Zařízení 10 pro úpravu paliva dále zahrnuje soustavu pro úpravu. Konkrétně je soustava pro úpravu umístěna v průtokové části 25 a je zkonstruována pro alespoň dočasnou chemickou úpravu paliva protékajícího průtokovou částí 25. Zejména je soustava pro úpravu konstruována a uzpůsobena pro katalytické přeskupování molekulových vazeb paliva a pro dělení částic paliva na množství elementárních částic. Výsledkem této úpravy paliva je snížení jeho hustoty a značné zvýšení účinnosti jeho spalování. Zejména pokud je palivo upravováno soustavou pro úpravu během jeho průchodu krytem 20, je palivo s nižší hustotou a více dispergované schopno shořet úplněji, protože většina jeho molekul je vystavena spalovací reakci a může přispět k vzniklé energii před tím, než je vypuštěna ve formě výfukových plynů. Tato reakce má dvojnásobný účinek na zvýšení energie získané spalováním, čímž se zvýší účinnost paliva a sníží podíl škodlivých částic, které jsou přítomné ve výfukových plynech, čímž se spalovací systém udržuje čistší a déle v provozním stavu a je snížena přítomnost škodlivých emisí ve výfukových plynech.
Zejména zařízení pro úpravu přednostně zahrnuje turbulentní soustavu, která je konstruována k vytváření turbulentního toku paliva v průtokové části 25. Turbulentní soustava je konstruována ke značnému míchání paliva protékajícího průtokovou částí 25 a tím ke značnému zvýšení účinků úpravy zajištěním toho, že částice paliva jsou významně dispergovány a jsou plně ovlivněny prvky pro úpravu, které se nacházejí v průtokové části 25 a jsou určené k zajištění úpravy. Ve výhodném provedení vynálezu zahrnuje turbulentní soustava množství částic umístěných v průtokové části 25 a konstruovaných k vytvoření turbulence v palivu, které tudy protéká od přítokového konce 30 k odtokovému konci 40 krytu 20, jak je nejlépe vidět na obr. 2. Navíc je výhodné, jestliže částice obsahují kovové piliny 50. Konkrétně propletené, náhodné a husté uspořádání shluku kovových pilin 50 dosahuje maximálního turbulentního účinku, neboť jak je palivo tudy protlačováno, je stále nuceno měnit směr. Ve výhodném provedení vynálezu je množství kovových pilin 50 vyrobeno z nerezavějící oceli. Navíc v jednom výhodném provedení jsou kovové piliny 50 vloženy v síti 55 nebo mezi mřížkami, jak je nejlépe vidět na obrázcích 2 a 3. Konkrétně konstrukce sítě 55 účinně zadržuje kovové piliny 50 uvnitř a poskytuje významně velkou plochu pro kontakt s palivem. Navíc je síť 55 uspořádána uvnitř krytu 20 tak, aby palivo mohlo volně protékat krytem 20 a skrz množství kovových pilin 50, aniž by umožnilo jakékoli z kovových pilin 50 opustit kryt 20 spolu s upraveným palivem. Ve výhodném provedení je síť 55 vyrobena z hliníku, i když mohou být použity i jiné materiály. V uvedeném provedení je spolu se sítí 55 použito množství drátěných smyček 52 nebo podobných sponek, aby byla zajištěna úprava a turbulence paliva, rovněž to pomáhá udržet síť 55 umístěnou okolo kovových pilin 50.
Navíc k turbulentní soustavě, soustava pro úpravu zahrnuje množství kovových částic určených pro kontakt s turbulentním tokem paliva protékajícím skrz průtokovou část 25 krytu 20 a aby vyvolaly katalytický účinek v toku paliva. Ve výhodném provedení patří mezi kovové prvky, které vyvolávají katalytický účinek, měď, hliník a nerezová ocel, které, pokud jsou všechny přítomny a v kontaktu s tokem paliva, a nejlépe s turbulentním tokem paliva, iniciují výše uvedenou chemickou úpravu a katalytickou reakci, která uskutečňuje úpravu paliva. Na rozdíl od alternativních kombinací prvků, tyto konkrétně výhodné prvky, přítomné za účelem ovlivnění toku paliva, zajišťují významně zlepšené a neočekávané výsledky co do rozsahu, v jakém je chemické složení paliva modifikováno a vylepšeno. Navíc ačkoli tyto jednotlivé kovové prvky mohou být začleněny do zařízení 10 podle tohoto vynálezu různými způsoby, například jakožto množství různých kovových pilin 50 vyrobených z uvedených různých kovových prvků, nebo, jak bude popsáno dále s ohledem na provedení z obrázku 4, jsou různé části zařízení 10 pro úpravu paliva vyrobeny tak, že je k dispozici nezbytná kombinace kovových prvků pro úpravu paliva. Zejména
-5CZ 297231 B6 ve výhodném provedení vynálezu jsou všechny části krytu 20 vyrobeny z mědi, takže jak palivo protéká průtokovou částí 25, je v kontaktu s krytem a je ovlivněno jeho měděným složením. Navíc kovové piliny 50 jsou ve výhodném provedení z nerezové oceli. Výsledkem je, že jak palivo protéká turbulentním způsobem přes kovové piliny 50, dostává se do kontaktu s pilinami 50 a je ovlivněno jejich složením - nerezavějící oceli. Ve výhodném provedení vynálezu je síť 55 vyrobena z hliníku. Proto jak palivo protéká přes síť 55 a do kovových pilin 50, přichází do kontaktu s kovovým složením sítě 55 a je jím ovlivněno. Především kombinace prvků podle tohoto provedení vynálezu vede ke zlepšené chemické a katalytické reakci, která upravuje palivo.
Jak je znázorněno na obr. 4, v ještě dalším provedení vynálezu je nejméně jeden, ale nejlépe množství mřížkových prvků 70, 70' uspořádáno v krytu 20. Nejlépe jsou mřížkové prvky 70, 70' umístěny na přítokovém konci 30 a odtokovém konci 40 krytu 20, takže tvoří přítokové mřížkové prvky 70 a odtokové mřížkové prvky 70', a palivo tekoucí do a z krytu 20 musí nutně projít přes tyto mřížkové prvky 70, 70'. Ačkoliv tyto mřížkové prvky 70, 70' mohou být vyrobeny z jiného materiálu, který nevyvolává katalytický účinek, ale pouze filtruje palivo, ve výhodném provedení nejméně jeden a nejlépe oba přítokové a odtokové mřížkové prvky 70, 70' jsou alespoň částečně součástí soustavy pro úpravu paliva. Jsou zde tedy uspořádány nejméně tři mřížkové prvky 71, 72, 73, 74, 75, 76, a to přítokové mřížkové prvky 71, 72, 73 a/nebo odtokové mřížkové prvky 74, 75, 76 vyrobené nejlépe z různých kovových prvků, které vyvolávají katalytický účinek, jmenovitě z mědi, hliníku a nerezové oceli. Například je výhodné, když tři mřížkové prvky 70 tvoří přívodní mřížkové prvky 71, 72 a 73 a jsou vyrobené z vzájemně odlišných materiálů, zatímco tři mřížkové prvky 70' vyrobené ze vzájemně odlišných materiálů tvoří odtokové mřížkové prvky 74, 75 a 76. V důsledku toho může být katalytický účinek v palivu, a tedy úprava paliva, není-li plně dosažena zde, dále zlepšen na přítokovém konci 30 a odtokovém konci 40 krytu 20. Samozřejmě, jako u dalších provedení, turbulentní soustava a další prvky uvnitř krytu 20 mohou být vyrobeny z dalších kovových nebo nekovových materiálů, přičemž primární prvky jsou měď, hliník a nerezová ocel, které upravují palivo tím, že vyvolávají katalytické účinky. V důsledku toho zde mohou být další prvky úpravy pro alternativní nebo dodatečnou úpravu paliva jinými nebo vylepšenými způsoby nebo mohou být zahrnuty další materiály použité pouze na prvky k vytváření turbulence a na různé součástky krytu 20.
V ještě dalším provedení tohoto vynálezu mohou kovové prvky, které přicházejí do kontaktu s palivem a tak vyvolávají katalytický účinek, zahrnovat jakoukoli kombinaci prvků: měď, hliník, nerezová ocel, titan, hořčík, baryum, vápník, železo, cer, lanthan a/nebo zirkonium. Přitom jeden nebo více z výše uvedených prvků mohou tvořit mřížky, kovové piliny, kryt, pletivo, sváry, atd., pokud je dosažen alespoň minimální kontakt s palivem. Například podíváme-li se na obrázek 4, jedna nebo více z kuliček 81 jsou umístěny uvnitř průtokové části 25. Tyto kuličky 81 mohou mít objem od 29,6 do 118,3 cm3 a jedna až tři pelety 81 mohou být umístěny na každém konci průtokové části 25, obecně poblíž přítokového konce 30 a odtokového konce 40 a eventuálně uprostřed průtokové části 25. V důsledku toho nicméně lze uznat, že větší, menší, méně nebo více početné kuličky 81 mohou být použity a/nebo vyplňovat průtokovou část 25, pokud dostatečné množství prvků může reagovat s palivem. Způsobem dle dalšího příkladu, v uvedeném provedení dle obrázku 4, jsou mřížkové prvky 71, 72, 73 vyrobeny z mědi, hliníku, nerezové oceli.
V důsledku toho jeden nebo více zmíněných prvků, jmenovitě titan, hořčík, baryum, vápník, železo, cer, lanthan a/nebo zirkonium mohou určovat sekundární prvky, které tvoří kuličky 81 a/nebo zmíněná strukturní hlediska zařízení JO. Samozřejmě za součást tohoto vynálezu je považována i zaměnitelnost prvků mezi různými součástkami a/nebo kombinace prvků v určité součástce, jako je každá kulička 81.
Protože na popsaném provedení vynálezu může být provedena řada modifikací, variací a změn detailů, je zamýšleno, že všechny záležitosti popsané v předchozím popisu a ukázané na přiložených obrázcích budou interpretovány jako ilustrativní a v rozsahu a duchu tohoto vynálezu a ne v omezujícím významu. A tak rozsah vynálezu by měl být určen přiloženými nároky a jejich zákonnými ekvivalenty.

Claims (18)

1. Zařízení pro úpravu paliva, které obsahuje kryt (20), který zahrnuje přítokový konec (30), odtokový konce (40) a průtokovou část (25); kde přítokový konec (30) je spojený s přívodem paliva pro přívod paliva do průtokové části (25); soustavu kovových prvků vytvořených a uspořádaných pro kontakt s tokem paliva a vyvolání katalytického účinku v toku paliva pro alespoň dočasnou úpravu paliva a významné zvýšení účinnosti jeho spalování, vyznačující se t í m , že kovové prvky, které vyvolávají katalytický účinek, zahrnují alespoň dva prvky vybrané ze skupiny sestávající z mědi, hliníku, nerezové oceli, titanu, hořčíku, barya, vápníku, železa, ceru, lanthanu a/nebo zirkonia.
2. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 1,vyznačující se tím, že kovové prvky, které vyvolávají katalytický účinek, zahrnují alespoň tři prvky vybrané ze skupiny sestávající z: mědi, hliníku, nerezové oceli, titanu, hořčíku, barya, vápníku, železa, ceru, lanthanu a/nebo zirkonia.
3. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň tři mřížky (71, 72, 73, 74, 75, 76), přičemž každá z mřížek (71, 72, 73, 74, 75, 76) je vyrobena z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek.
4. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje alespoň jeden síťový prvek (55) umístěný souběžně s průtokem paliva průtokovou částí (25) krytu (20).
5. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 4, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň tři síťové prvky (55), přičemž každý ze síťových prvků (55) je vyroben z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek.
6. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje alespoň tři přítokové mřížky (71, 72, 73) překrývající jako clony alespoň přítokový konec (30) krytu (20), přičemž přítoková mřížka (71, 72, 73) je vytvořena pro průchod toku paliva skrz ni do průtokové části (25); alespoň tři odtokové mřížky (74, 75, 76), překrývající jako clony alespoň odtokový konec (40) krytu (20), přičemž odtoková mřížka (74, 75, 76) je vytvořena pro průchod toku paliva skrz ni z průtokové části (25).
7. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 6, vyznačující se tím, že každá z přítokových mřížek (71, 72, 73) je vyrobena z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek.
8. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 7, vyznačující se tím, že každá z odtokových mřížek (74, 75, 76) je vyrobena z jiného kovového prvku z těch, které vyvolávají katalytický účinek.
9. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje vířič vytvořený a umístěný pro vytváření turbulentního toku paliva protékajícího průtokovou částí (25).
10. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 1, vy zn ač u j í c í se t í m , že alespoň některé z kovových prvků jsou vytvarovány do alespoň jedné kuličky (81) umístěné v průtokové části (25).
-7CZ 297231 B6
11. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 10, v y z n a č u j í c í se t í m , že obsahuje soustavu kuliček (81) umístěných jak u přítokového konce (30), tak u odtokového konce (40).
12. Zařízení pro úpravu paliva, které obsahuje kryt (20), který zahrnuje přítokový konec (30), odtokový konec (40) a průtokovou část (25); kde přítokový konec (30) je spojený s přívodem paliva pro umožnění toku paliva do průtokové části (25); soustavu kovových prvků vytvořených a uspořádaných pro kontakt s tokem paliva a vyvolání katalytického účinku v toku paliva pro alespoň dočasnou úpravu paliva a významné zvýšení účinnosti jeho spalování; vyznačující se t í m, že kovové prvky, které vyvolávají katalytický účinek, zahrnují měď, hliník, nerezovou ocel, a alespoň jeden sekundární prvek vybraný ze skupiny sestávající z titanu, hořčíku, barya, vápníku, železa, ceru, lanthanu a/nebo zirkonia.
13. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 12, v y z n a č u j í c í se tí m , že sekundární prvek je umístěný v průtokové části (25).
14. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 13, vyznačující se tím, že sekundární prvek je vytvarován do alespoň jedné kuličky (81), umístěné v průtokové části (25).
15. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 14, vyznačující se tím, že kulička (81) má hmotnost od 28 do 113 gramů.
16. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 14, vy zn a č u j í c í se t í m , že obsahuje soustavu kuliček (81) umístěných u přítokového konce (30) a odtokového konce (40).
17. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 16, vyznačující se tím, že obsahuje 3 až 5 kuliček (81).
18. Zařízení pro úpravu paliva podle nároku 12, vy zn a č u j í c í se t í m , že obsahuje alespoň tři mřížky (71, 72, 73), přičemž každá z mřížek (71, 72, 73) je vyrobena z jiného z kovových prvků, které vyvolávají katalytický účinek.
CZ20022817A 2001-08-21 2001-08-21 Zarízení pro úpravu paliva CZ297231B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/US2001/026116 WO2003018989A1 (en) 1997-01-13 2001-08-21 A fuel conditioning assembly

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20022817A3 CZ20022817A3 (cs) 2004-07-14
CZ297231B6 true CZ297231B6 (cs) 2006-10-11

Family

ID=21742792

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20022817A CZ297231B6 (cs) 2001-08-21 2001-08-21 Zarízení pro úpravu paliva

Country Status (3)

Country Link
JP (1) JP2004522072A (cs)
BR (1) BR0109227B1 (cs)
CZ (1) CZ297231B6 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2009209303A (ja) * 2008-03-06 2009-09-17 Seraphim:Kk 液体燃料改質装置

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4930483A (en) * 1989-08-11 1990-06-05 Jones Wallace R Fuel treatment device
US5044347A (en) * 1990-06-12 1991-09-03 911105 Ontario Limited Device promoting the dispersion of fuel when atomized
US5069190A (en) * 1991-04-30 1991-12-03 Richards Charlie W Fuel treatment methods, compositions and devices

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4930483A (en) * 1989-08-11 1990-06-05 Jones Wallace R Fuel treatment device
US5044347A (en) * 1990-06-12 1991-09-03 911105 Ontario Limited Device promoting the dispersion of fuel when atomized
US5069190A (en) * 1991-04-30 1991-12-03 Richards Charlie W Fuel treatment methods, compositions and devices

Also Published As

Publication number Publication date
BR0109227B1 (pt) 2010-10-19
CZ20022817A3 (cs) 2004-07-14
BR0109227A (pt) 2003-07-08
JP2004522072A (ja) 2004-07-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2012268741B2 (en) Fuel conditioning modules and methods
CN103590881A (zh) 用于向内燃发动机供给空气和排气以及从内燃发动机排出由内燃发动机产生的排气的管道系统
US7156081B2 (en) Fuel conditioning assembly
CA2277795C (en) A fuel conditioning assembly
US6276346B1 (en) Fuel conditioning assembly
CZ297231B6 (cs) Zarízení pro úpravu paliva
US6550460B2 (en) Fuel conditioning assembly
US6915789B2 (en) Fuel conditioning assembly
US9364809B2 (en) Fuel conditioning modules and methods
CN101245725B (zh) 内燃机废气净化处理及消声装置
AU2004218609B2 (en) A fuel conditioning assembly
IL170584A (en) Fuel conditioning assembly
CN101070768A (zh) 柴油机自再生高效尾气净化消声器
MXPA99006527A (en) A fuel conditioning assembly
JP2006057614A (ja) 排気ガス浄化装置
CN2602175Y (zh) 柴油节油净化器
CN201155352Y (zh) 汽车尾气净化处理装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20110821