CZ29306U1 - Hydraulický tlumič - Google Patents

Hydraulický tlumič Download PDF

Info

Publication number
CZ29306U1
CZ29306U1 CZ2016-32000U CZ201632000U CZ29306U1 CZ 29306 U1 CZ29306 U1 CZ 29306U1 CZ 201632000 U CZ201632000 U CZ 201632000U CZ 29306 U1 CZ29306 U1 CZ 29306U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
piston
damper
hysteresis mechanism
rod
control member
Prior art date
Application number
CZ2016-32000U
Other languages
English (en)
Inventor
Michael Valášek
Pavel Steinbauer
Zbyněk Šika
Original Assignee
ÄŚVUT v Praze, Fakulta strojnĂ­
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by ÄŚVUT v Praze, Fakulta strojnĂ­ filed Critical ÄŚVUT v Praze, Fakulta strojnĂ­
Priority to CZ2016-32000U priority Critical patent/CZ29306U1/cs
Publication of CZ29306U1 publication Critical patent/CZ29306U1/cs

Links

Landscapes

  • Fluid-Damping Devices (AREA)

Description

Technické řešení se týká hydraulického tlumiče, v jehož plášti vyplněném kapalinou je uspořádán suvně píst spojený s pístnicí, přičemž prostor nad pístem a pod pístem jsou propojeny propojova5 čími kanály, v nichž jsou uspořádány ovládací členy průtoku kapaliny.
Dosavadní stav techniky
Hydraulický tlumič, dále jen tlumič je důležitý prvek podvozků automobilů pro zajištění jednak vibračního pohodlí osádky a nákladu a jednak pro zajištění rovnoměrného kontaktu kola s vozovkou. Ukazuje se však, že při nájezdu vozidla na velkou nerovnost vzroste tlumicí síla do té 10 míry, že představuje pro osádku, náklad a pro nosnou konstrukci vozidla rázové zatížení značné velikosti. Hledá se proto ochrana proti takto velkému zatížení formou degresivní charakteristiky tlumiče, kde tlumicí síla po překročení jisté relativní rychlosti tlumiče klesá místo, aby rostla, při čemž jde o pasivní neřízený tlumič. U tlumičů (např. DE102005055801B3) se běžně užívá poddajností ovládané prvky, které způsobí pokles nárůstu tlumicí síly s nárůstem relativní rychlosti 15 pohybu tlumiče. Tyto charakteristiky jsou označovány také jako degresivní, ale degresivní jsou jen ve směrnici, nikoli v absolutní hodnotě tlumicí síly a to pro ochranu před rázy nestačí. Byly proto navrženy tlumiče (např. DE10105098C1, US20050016805A1), které degresivní charakteristiku zajistí, ale jen nevratnou změnou tlumiče danou roztržením jeho konstrukčních prvků. Další řešení je navrženo pomocí řízených tlumičů (např. US20040200946A1, US5937975A), ale 20 to vyžaduje složitější konstrukci, zdroj energie a elektroniku, která může být nespolehlivá. Řešení degresivní charakteristiky tlumiče v absolutní hodnotě s vratným chováním založené na pasivním (neřízeném) tlumiči je stále otevřený problém.
Cílem tohoto technického řešení je vytvořit řešení pasivního tlumiče s degresivní charakteristikou v absolutní hodnotě tlumicí síly, kdy od jisté velikosti relativní rychlosti tlumiče tlumicí síla 25 klesá.
Podstata technického řešení
Podstata hydraulického tlumiče, v jehož plášti vyplněném kapalinou je uspořádán suvně píst spojený s pístnicí, přičemž prostor nad pístem a pod pístem jsou propojeny propojovacími kanály, v nichž jsou uspořádány ovládací členy průtoku kapaliny, spočívá podle technického řešení 30 v tom, že v pístu tlumiče je uspořádán propojovací otvor pro řízený průtok kapaliny mezi prostorem nad pístem a pod pístem regulačním členem, který je spojen s hysterezním mechanismem.
Regulačním členem pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru je otočná destička spojená s ovládacím pístkem suvně vedeným v pístu tlumiče a spojeným s tlačnou pružinou. Alternativně může být regulačním členem pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru posuvná 35 destička spojená s ovládacím pístkem suvně vedeným v pístu tlumiče a spojeným s tlačnou pružinou.
Dalším alternativním provedením regulačního členu pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru je kulový ventil spojený s ovládacím pístkem suvně vedeným v pístu tlumiče a spojeným s tlačnou pružinou.
Dalším alternativním provedením regulačního členu pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru je posuvná destička spojená s pístem tlačnou pružinou a táhlem nebo další tlačnou pružinou s hysterezním mechanizmem.
Hysterezní mechanizmus je představován šoupátkem s vnitřním pístkem nebo kuličkou s pístnicí pro spojení s regulačním členem. Mezi pístnicí hysterezního mechanizmu a regulačním členem je 45 uspořádána vnější pružina a hysterezní mechanizmus je případně spojen s regulačním členem paralelní pružinou.
Alternativně je hysterezní mechanizmus představován šoupátkem s kuličkou s pístnicí pro spojení s regulačním členem, přičemž šoupátko obsahuje přímou větev se vstupní záklopkou a ovál
-1 CZ 29306 UI nou větev s výstupní záklopkou, přičemž vstupní záklopka a výstupní záklopka jsou spojeny s vnitřní pružinou.
Dalším alternativní provedení hysterezního mechanizmu je představováno šoupátkem s vnitřním pístkem nebo kuličkou s pístnicí pro spojení s regulačním členem, přičemž mezi šoupátkem s vnitřním pístkem nebo kuličkou s pístnicí a regulačním členem je uspořádán čtyřkloubový mechanismus s táhlem.
Objasnění výkresů
Hydraulický tlumič podle technického řešení je znázorněn na přiložených obrázcích, kde představuje obr. 1 schematické znázornění požadovaného průběhu tlumicí síly obr. 2 schematicky základní koncept pasivního tlumiče s degresivní charakteristikou obr. 3 prostorový pohled na koncept řešení pasivního tlumiče s degresivní charakteristikou podle obr. 2 obr. 4 schematicky alternativní provedení základního konceptu pasivního tlumiče s degresivní charakteristikou obr. 5 schematicky prostorový pohled na koncept řešení pasivního tlumiče s degresivní charakteristikou podle obr. 4 obr. 6 až 10 schematické znázornění dalších provedení obr. 11 až 16 schematické znázornění různých provedení hysterezního prvku.
Příklady uskutečnění technického řešení
Na obr. 1 je schematicky znázorněn požadovaný průběh tlumicí síly F tlumiče v závislosti na relativní rychlosti vrei pohybu tlumiče. Pro relativní rychlost 0 < vrei < v3 jde o progresivní charakteristiku, kdy tlumicí síla F roste s nárůstem relativní rychlosti jak v absolutní hodnotě, tak ve směrnici tak, že jednak platí, že směrnice závislosti dF/dvrei > 0 je kladná, a jednak platí, že směrnice závislosti roste d(dF/dvrei)/dvrei >0. Pro relativní rychlost V] < vre] < v2 jde o progresivní charakteristiku v absolutní hodnotě, kdy tlumicí síla F roste s nárůstem relativní rychlosti v absolutní hodnotě (směrnice závislosti dF/dvrei > 0 je kladná), a jde o degresivní charakteristiku ve směrnici, kdy směrnice závislosti klesá (přírůstek směrnice d(dF/dvrei)/dvre) <0 je záporný). Pro relativní rychlost v2 < vrei jde o degresivní charakteristiku v absolutní hodnotě, kdy tlumicí síla F klesá s nárůstem relativní rychlosti v absolutní hodnotě v3>v2 a F3<F2 (směrnice závislosti dF/dvrei < 0 je záporná). Dále popisované konstrukční řešení tlumiče zajišťuje průběh tlumicí síly pro v>v2. Pro řešení závislostí v intervalu <0, v2> se užije dnešních standardních řešení.
Na obr. 2 je znázorněn schematicky v řezu a na obr. 3 schematicky v pohledu základní koncept řešení degresivního tlumiče skládajícího se z pláště 1 tlumiče, z pístu 2 tlumiče pohybovaného pístní tyčí 3. V pístu 2 tlumiče je umístěn propojovací otvor 7 mezi prostory nad a pod pístem 2, jehož otevření slouží pro pokles tlumicí síly tlumiče. V pístu 2 tlumiče je dále umístěn ovládací pístek 5, na který působí tlak hydraulické kapaliny nad pístem proti tlačné pružině 8 a pohyb ovládacího pístku 5 je omezen dorazem 6. Od pohybu ovládacího pístku 5 je odvozen pohyb táhla 11 ovládající přes hysterezní mechanismus 4 otočnou těsnící destičku 9, která otevírá nebo zavírá propojovací otvor 7 mezi prostory nad a pod pístem 2, a tak způsobuje pokles tlumicí síly nad pístem 2. Táhlo lije upevněno otočnými klouby k ovládacímu pístku 5 a hystereznímu mechanismu 4. Velikost propojovacího otvoru 7 je taková, že při jeho otevření dojde při relativních rychlostech pohybu tlumiče, a tedy pohybu pístu 2 s pístní tyčí 3 vůči plášti tlumiče i, větších než rychlost v2 z obr. 1 k poklesu tlumicí síly podle obr. 1. Hysterezní mechanismus 4 slouží k prodlevě začátku opětovného zavírání otvoru 7 mezi prostory nad a pod pístem 2.
Funkce degresivního tlumiče je následující. Jestliže roste relativní rychlost vrej pístu 2 tlumiče vůči plášti 1 tlumiče při pohybu pístu 2 směrem nahoru, pak roste tlak nad pístem 2 a roste síla
-2CZ 29306 UI tohoto tlaku působící na ovládací pístek 5, která překoná sílu tlačné pružiny 8 působící proti ní. Překonáním síly tlačné pružiny 8 dojde k pohybu táhla 11 a přes hysterezní mechanismus 4 k pootočení otočné těsnící destičky 9 upevněné na otočném čepu 12, která otevře propojovací otvor 7 mezi prostory nad a pod pístem 2. Tím dojde k proudění hydraulické kapaliny z prostoru 5 nad pístem 2 do prostoru pod pístem 2 a k poklesu tlaku působícího nad píst 2, a tak k poklesu tlumicí síly F2 tlumiče podle obr. 1. Aby však došlo k poklesu tlumicí síly pod hodnotu F2 na obr. 1, musí být otvor 7 otevřen nějakou dobu. K tomu je užit hysterezní mechanismus 4. Po poklesu tlaku a tlumicí síly nad pístem 2 dojde k návratu polohy ovládacího pístku 5, ale hysterezní mechanismus 4 zajistí, že ještě nějakou dobu je otevřen propojovací otvor 7 a probíhá 10 pokles tlaku a tlumicí síly nad pístem 2. Jinak by nedošlo k degresivní charakteristice v absolutní hodnotě, ale jen k degresivní charakteristice ve směrnici, jak to nastává u dnešních tradičních konstrukcí tlumičů.
Užití hysterezního mechanismu je podstata popisovaného vynálezu. Hysterezní mechanismus 4 zajišťuje, že při pohybu ovládacího pístku 5 nahoru působením tlačné pružiny 8, a tak pohybu 15 táhla lije časový počátek působení táhla 11 skrze hysterezní mechanismus 4 na zpětné zavírání propojovacího otvoru 7 posunuto (zdrženo). Konkrétní varianty řešení hysterezních mechanismů jsou popsány na dalších obrázcích 11 až 16. Dnešní tradiční tlumiče mají různě otevírané propojovací otvory 7 po překonání sil pružin odpovídajících tlaku v tlumiči způsobeném velikostí relativní rychlosti tlumiče.
Na obr. 4 je znázorněn schematicky v řezu a na obr. 5 schematicky v pohledu další koncept řešení degresivního tlumiče skládajícího se z pláště 1 tlumiče, z pístu 2 tlumiče pohybovaného pístní tyčí 3. V pístu 2 tlumiče je umístěn propojovací otvor 7 mezi prostory nad a pod pístem 2, jehož otevření slouží pro pokles tlumicí síly tlumiče nad pístem 2. V pístu 2 tlumiče je dále umístěn ovládací pístek 5, na který působí tlak hydraulické kapaliny nad pístem proti tlačné pru25 žíně 8 a pohyb ovládacího pístku 5 je omezen dorazem 6. Od pohybu ovládacího pístku 5 je odvozen pohyb táhla 11 ovládající přes hysterezní mechanismus 4 posuvnou těsnící destičku 10 vedenou v posuvném vedení 13 posuvné těsnící destičky 10, která otevírá nebo zavírá propojovací otvor 7 mezi prostory nad a pod pístem, a tak způsobuje pokles tlumicí síly nad pístem 2. Velikost propojovacího otvoru 7 je taková, že při jeho otevření dojde při relativních rychlostech 30 pohybu tlumiče, a tedy pohybu pístu 2 s pístní tyčí 3 vůči plášti tlumiče 1, větších než rychlost v2 uvedené na obr. 1 k poklesu tlumicí síly nad pístem 2, jak je znázorněno na obr. 1. Hysterezní mechanismus 4 slouží k prodlevě začátku opětovného zavírání otvoru 7 mezi prostory nad a pod pístem.
Funkce degresivního tlumiče je obdobná funkci na obr. 2 a 3. Jestliže roste relativní rychlost vřel 35 pístu 2 tlumiče vůči plášti 1 tlumiče, pak roste tlak nad pístem 2 a roste síla tohoto tlaku působící na ovládací pístek 5, která překoná sílu tlačné pružiny 8 působící proti ní. Překonáním síly tlačné pružiny 8 dojde k posuvu ovládacího pístku 5 a tím zároveň k pohybu táhla 11 hysterezního mechanismu 4 a s ním spojené posuvné těsnící destičky 10 uložené v posuvném vedení 13. Posuvem těsnící destičky 10 se otevře propojovací otvor 7 mezi prostory nad a pod pístem 2. Tím dojde 40 k proudění hydraulické kapaliny z prostoru nad pístem 2 do prostoru pod pístem a k poklesu tlaku působícího na píst 2, a tak k poklesu tlumicí síly F tlumiče. Aby však došlo k poklesu tlumicí síly pod hodnotu F2 uvedené na obr. 1, musí být otvor 7 otevřen nějakou dobu. K tomu je užit hysterezní mechanismus 4. Po poklesu tlaku a tlumicí síly nad pístem 2 dojde k návratu polohy ovládacího pístku 5 k dorazu 6, ale hysterezní mechanismus 4 zajistí, že ještě nějakou dobu je otevřen 45 otvor 7 a dále probíhá pokles tlaku a tlumicí síly. Bez působení hysterezního mechanismu 4 by nedošlo k degresivní charakteristice v absolutní hodnotě tlumící síly, ale jen k degresivní charakteristice ve směrnici závislosti tlumící síly a rychlosti, jak to nastává u dnešních tradičních konstrukcí tlumičů. Hysterezní mechanismus 4 zajišťuje, že při pohybu ovládacího pístku 5 nahoru působením tlačné pružiny 8, a tak pohybu táhla 11 je časový počátek působení táhla 11 50 skrze hysterezní mechanismus 4 na zpětné zavírání otvoru 7 posunuto (zdrženo). Konkrétní varianty řešení hysterezních mechanismů jsou popsány na dalších obrázcích.
Na obr. 6 je znázorněn schematicky v řezu další alternativní koncept řešení degresivního tlumiče k řešení na obr. 2 a 3 s užitím otáčení otočné těsnící destičky 9 pro otevírání a uzavírání propoj o
-3CZ 29306 UI vacího otvoru 7. Zde pohyb ovládacího pístku 5 působí na táhlo 11 přes hysterezní mechanismus 4 a táhlo 11 již přímo působí na otáčení otočné těsnící destičky 9 upevněné na otočném čepu 12. Táhlo 11 je upevněno otočnými klouby k hystereznímu mechanismu 4 a k páce otočné těsnící destičky 9. Funkce je shodná jako u provedení na obr. 2 a 3.
Na obr. 7 je znázorněn schematicky v řezu další alternativní koncept řešení degresivního tlumiče k řešení uvedeném na obr. 2 a 3. Zde je otočná těsnící destička 9 z obr. 2, 3, 6 nahrazena kulovým ventilem 14, ve kterém je umístěn vlastní funkční propojovací otvor 7 spojující prostory nad a pod pístem 2. Kulový ventil 14 je uspořádán otočně v pístu 2, Zde pohyb ovládacího pístku 5 působí na táhlo 11 přes hysterezní mechanismus 4 a táhlo 11 již přímo působí pákou na otáčení kulového ventilu 14. Funkce je shodná jako u provedení podle na obr. 2 a 3.
Na obr. 8 je znázorněn schematicky v řezu další alternativní koncept řešení degresivního tlumiče k řešení na obr. 4 a 5 s užitím posouvání posuvné těsnící destičky 10 pro otevírání a uzavírání propojovacího otvoru 7. Zde pohyb ovládacího pístku 5 působí na táhlo 15 přes hysterezní mechanismus 4 a táhlo 15 již přímo působí na posunutí posuvné těsnící destičky 10 uložené v posuvném vedení 13. Táhlo 15 je pevně upevněno k hystereznímu mechanismu 4 a k posuvné těsnící destičce 10. Funkce je shodná jako u provedení uvedeném na obr. 4 a 5.
Na obr. 9 je znázorněn schematicky v řezu další alternativní koncept řešení degresivního tlumiče k řešení na obr. 4 a 5 s užitím posouvání posuvné těsnící destičky 10 pro otevírání a uzavírání propojovacího otvoru 7. Zde posuvná těsnící destička 10 plní současně funkci ovládacího pístku 5. Posuvná těsnící destička 10 je táhlem 15 přímo spojena s hysterezním mechanismem 4 upevněným na pístu 2 tlumiče. Funkci posuvného vedení 13 plní hysterezní mechanismus 4 přes táhlo 15. Táhlo 15 je pevně upevněno k hystereznímu mechanismu 4 a k posuvné těsnící destičce 10. Funkce je obdobná jako u provedení uvedeném na obr. 4 a 5.
Na obr. 10 je znázorněn schematicky v řezu další alternativní koncept řešení degresivního tlumiče k řešení na obr. 9 s užitím posouvám posuvné těsnící destičky 10 pro otevírání a uzavírání propojovacího otvoru 7. Zde posuvná těsnící destička 10 opět plní současně funkci ovládacího pístku 5. Není užito táhla 15. ale posuvná těsnící destička 10 je další tlačnou pružinou 8 přímo spojena s hysterezním mechanismem 4 upevněným na pístu 2 tlumiče. Funkci posuvného vedení 13 plní hysterezní mechanismus 4 přes tlačnou pružinu 8. Funkce je obdobná jako u provedení uvedeném na obr. 4 a 5.
Na obr. 11 je hysterezní mechanismus 4 realizován jako vnitřní pístek nebo kulička 20 v šoupátku 21. Pro přenos síly se musí vnitřní pístek 20 přemístit od levé stěny šoupátka 21 k pravé stěně šoupátka 21 a obráceně od pravé stěny šoupátka 21 k levé stěně šoupátka 21. Tím je uskutečněno zpoždění začátku působení táhel přes hysterezní mechanismus 4.
Na obr. 12 je hystereze hysterezního mechanismu 4 z obr. 11 posílena vnější pružinou 22. Začátek přenosu síly je ještě posunut o dobu potřebnou ke stlačení nebo roztažení vnější pružiny 22. což je například i třeba pro překonání pasivních odporů.
Na obr. 13 je hysterezní mechanismus 4 realizován paralelně vnitřním pístkem 20 v šoupátku 21 s vnější pružinou 22 a paralelní pružinou 23.
Na obr. 14 je hysterezní mechanismus 4 realizován jako pístek v šoupátku 21, kde pístek je nahrazen kuličkou 20 nebo válečkem, který umožňuje kuličku 20 v šoupátku 21 natáčet.
Na obr. 15 je hysterezní mechanismus 4 realizován rozvětveným vedením pístku v šoupátku 21, kde pístek je nahrazen kuličkou 20 nebo válečkem, který umožňuje pístek natáčet. V šoupátku jsou umístěny vstupní záklopka 24 a výstupní záklopka 25, které jsou v nakreslené poloze udržovány nebo při vychýlení do ní zpět přemisťovány vnitřními pružinami 26. Při pohybu kuličky 20 v přímé větvi šoupátka 21 od levé stěny šoupátka 21 kolem výstupní záklopky 25 kulička 20 zaklopí vstupní záklopku 24 a přemístí se až k pravé stěně šoupátka 21. kde začne přenášet sílu na šoupátko 21. Při opačném pohybu ale vstupní záklopka 24 způsobí pohyb kuličky 20 do spodní oválné větve šoupátka 21 a návrat z ní do přímé větve šoupátka přes výstupní záklopku 25. Spodní oválná větev šoupátka 21 je delší než její přímá větev a to způsobuje zvětšení hystereze při pohybu pístku 20 na obr. 15 zprava doleva.
-4CZ 29306 UI
Na obr. 16 je hysterezní mechanismus 4 realizován čtyřkloubovým mechanismem 27, který vede pístek 20 v šoupátku 21. Čtyřkloubový mechanismus 27 zlepší přenos síly šoupátkem 21.
Všechna uvedená řešení a jejich části se mohou vzájemně kombinovat. Například všechny mechanismy pro otevírání otvoru 7 mohou být uspořádány na opačné straně pístu 2, vnější pružina 5 22 může být užita i u hysterezního mechanismu na obr. 14-16.

Claims (10)

NÁROKY NA OCHRANU
1. Hydraulický tlumič, uvnitř jehož pláště vyplněného kapalinou je uspořádán suvně píst spojený s pístnicí, přičemž prostor nad pístem a pod pístem jsou propojeny propojovacími kanály, v nichž jsou uspořádány ovládací členy průtoku kapaliny, vyznačený tím, že v pístu (2) 10 tlumiče je uspořádán propojovací otvor (7) pro řízený průtok kapaliny mezi prostorem nad pístem (2) a pod pístem (2) regulačním členem, který je spojen s hysterezním mechanismem (4).
2. Hydraulický tlumič podle nároku 1, vyznačený tím, že regulačním členem pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru (7) je otočná destička (9) spojená s ovládacím pístkem (5) suvně vedeným v pístu (2) tlumiče a spojeným s tlačnou pružinou (8).
15
3. Hydraulický tlumič podle nároku 1, vyznačený tím, že regulačním členem pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru (7) je posuvná destička (10) spojená s ovládacím pístkem (5) suvně vedeným v pístu (2) tlumiče a spojeným s tlačnou pružinou (8).
4. Hydraulický tlumič podle nároku 1, vyznačený tím, že regulačním členem pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru (7) je kulový ventil (14) spojený s ovládacím 20 pístkem (5) suvně vedeným v pístu (2) tlumiče a spojeným s tlačnou pružinou (8).
5. Hydraulický tlumič podle nároku 1, vyznačený tím, že regulačním členem pro řízení průtoku kapaliny v propojovacím otvoru (7) je posuvná destička (10) spojená s pístem (2) tlačnou pružinou (8) a táhlem (15) nebo další tlačnou pružinou (8) s hysterezním mechanizmem (4)·
25
6. Hydraulický tlumič podle nároku laž5, vyznačený tím, že hysterezní mechani- zmus (4) je představován šoupátkem (21) s pístkem nebo kuličkou (20) s pístnicí pro spojení s regulačním členem.
7. Hydraulický tlumič podle nároku 6, vyznačený tím, že mezi pístnicí hysterezního mechanizmu (4) a regulačním členem je uspořádána vnější pružina (22).
30
8. Hydraulický tlumič podle nároku 7, vyznačený tím, že hysterezní mechanizmus (4) je spojen s regulačním členem paralelní pružinou (23).
9. Hydraulický tlumič podle nároku laž5, vyznačený tím, že hysterezní mechanizmus (4) je představován šoupátkem (21) s kuličkou (20) s pístnicí pro spojení s regulačním členem, přičemž šoupátko (21) obsahuje přímou větev se vstupní záklopkou (24) a oválnou větev 35 s výstupní záklopkou (25) a vstupní záklopka (24) a výstupní záklopka (25) jsou spojeny s vnitřní pružinou (26).
10. Hydraulický tlumič podle nároku laž5, vyznačený tím, že hysterezní mechanizmus (4) je představován šoupátkem (21) s pístkem nebo kuličkou (20) s pístnicí pro spojení s regulačním členem, přičemž mezi šoupátkem (21) s pístkem nebo kuličkou (20) s pístnicí a re40 gulačním členem je uspořádán čtyřkloubový mechanismus (27) s táhlem (11).
CZ2016-32000U 2016-01-11 2016-01-11 Hydraulický tlumič CZ29306U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2016-32000U CZ29306U1 (cs) 2016-01-11 2016-01-11 Hydraulický tlumič

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2016-32000U CZ29306U1 (cs) 2016-01-11 2016-01-11 Hydraulický tlumič

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ29306U1 true CZ29306U1 (cs) 2016-03-22

Family

ID=55643000

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2016-32000U CZ29306U1 (cs) 2016-01-11 2016-01-11 Hydraulický tlumič

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ29306U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7395907B2 (en) Shock absorber with frequency-dependent damping
KR101360278B1 (ko) 유압 댐퍼 스풀 밸브
HRP20160667T1 (hr) Fluidom ispunjen frekvencijski ovisan amortizer
CA2284435C (en) Damper valve for hydraulic power steering device
JP2009299453A5 (cs)
BR102012014184A2 (pt) Dispositivo amortecedor de forças compressivas.
WO2015174140A1 (ja) シリンダ装置
US8800732B2 (en) Hydraulic damper spool valve
GB1235536A (en) Improvements in or relating to vehicle shock absorbers
JP6840034B2 (ja) チェーンガイド用ダンパ付きディレイラ
JP6824584B2 (ja) 回転慣性質量ダンパ
CZ29306U1 (cs) Hydraulický tlumič
CZ306614B6 (cs) Hydraulický tlumič
US2264111A (en) Stabilizer
WO2017121418A1 (en) Hydraulic damper
EP3114367B1 (en) Shock absorber for hydraulic system
CZ29562U1 (cs) Hydraulický tlumič
CZ306644B6 (cs) Způsob řízení tlumicí síly hydraulického tlumiče a hydraulický tlumič
JP7083320B2 (ja) 振動ダンパー
KR20090116935A (ko) 도어클로저
JP2009243591A5 (cs)
SU411263A1 (cs)
US2082552A (en) Shock absorber
IT201900002839A1 (it) Elettrodomestico
CZ27352U1 (cs) Zařízení tlumiče s nekonvenčními charakteristikami

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20160322

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20191231

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20230214