CZ22463U1 - Univerzální popruhová vazba spojovaných částí - Google Patents

Univerzální popruhová vazba spojovaných částí Download PDF

Info

Publication number
CZ22463U1
CZ22463U1 CZ200921348U CZ200921348U CZ22463U1 CZ 22463 U1 CZ22463 U1 CZ 22463U1 CZ 200921348 U CZ200921348 U CZ 200921348U CZ 200921348 U CZ200921348 U CZ 200921348U CZ 22463 U1 CZ22463 U1 CZ 22463U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
straps
strap
joined
width
fields
Prior art date
Application number
CZ200921348U
Other languages
English (en)
Inventor
Hanuš@Martin
Original Assignee
Hanuš@Martin
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hanuš@Martin filed Critical Hanuš@Martin
Priority to CZ200921348U priority Critical patent/CZ22463U1/cs
Publication of CZ22463U1 publication Critical patent/CZ22463U1/cs

Links

Landscapes

  • Outer Garments And Coats (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká soustav, kde se spojuji navzájem tělesa, a to pomocí systémů s popruhy, upevněnými na těchto tělesech, přičemž k propojení dochází zavedením dalšího popruhu, a to střídavě pod popruhy jednoho a druhého spojovaného tělesa. Takové soustavy se používají příkladně pro upevňování pouzder na součástech oblečení. Popruhové vazby tohoto typu tak obecně sestávají ze spojovaných částí, připevněných k sobě navzájem spojovacím popruhem.
Dosavadní stav techniky
V současnosti jsou známy soustavy pro spojování různých těles pomocí propojení na bázi textilκι nich členů. Taková spojení se používají, jestliže alespoň jedno ze spojovaných těles je vytvořeno jako součást oblečení, a to zpravidla jako součást vnějších dílů oblečení. Pokud se má na takovou součást oblečení připevnit bud1 textilní doplněk, příkladně textilní pouzdro, nebo i doplněk z jiného materiálu, například kožené pouzdro, nebo i pouzdro plechové či plastové, pak lze použít pro spojení obecně více druhů vazby. Například lze pouzdro nebo podobný člen připevnit k části η oděvu pomocí suchého zipu. Toto je jednoduché spojení, ale při náhodně působící větší síle, zejména síle působící u okraje spojovaných ploch, může přece jen dojít k uvolnění spojení a následně i ke ztrátě uvedeného připojeného pouzdra nebo podobného členu. Podobnou výhodu v jednoduchosti výroby i montáže může mít spojení pomocí druků. Toto spojení má ovšem zásadní nevýhodu, podobně jako spojení na principu suchého zipu, a sice omezenou únosnost. Podstatně lepší únosnost vykazuje propojení dvou těles pomocí soustavy popruhů s propojovacím, též zpravidla textilním, členem. Pevnost propojení je dána pevností přišití popruhů k příslušnému propojovanému předmětu a tak zde tato pevnost bývá velmi vysoká. Montáž, tedy propojení předmětů, bývá proti například propojování suchým zipem nebo proti propojování pomocí druků, poněkud obtížnější, ale pokud se připojování předmětů neděje příliš často, převáží jednoznačně výhoda vyšší pevnosti a spolehlivosti takto vzniklého spojení. Na bázi popsané popruhové vazby vytvořené soustavy, resp. vazby, jsou známy například z provedení taktické vesty, užívané armádou USA a popsané též v patentu US 5724707. U takové vazby ovšem zůstává stále ještě nevýhoda malé univerzálnosti. Je-li totiž na součásti oblečení vytvořen soubor příkladně rovnoběžných vodorovných pruhů, pak jedinou možností je nasazovat nyní protikus také v poloze, ve které má svoji soustavu popruhů též vodorovnou a kde se provléká propojovací popruh zásadně svisle. V praxi ovšem často dochází k potřebě upevnit pouzdro i v jiné poloze, než příkladně svislé, což ovšem u popsaného systému je, bez přepracování směru upevnění popruhů, pevně uchycených na součásti oblečení, v podstatě nemožné.
Dále jsou také známa řešení, kde je možno připevnit pouzdro či podobný předmět i do dvou směrů, navzájem kolmých. Takové řešení je známo příkladně z výrobků společnosti Thales Defense Deutschland, GmbH, kde se možnost upevnění do dvou navzájem kolmých směrů získává pomocí překrytí dvou polí popruhů, vytvořených vždy tak, že navzájem rovnoběžné popruhy na jedné ze spojovaných částí, a to zde na taktické vestě, jsou překryty kolmo postaveným druhým polem navzájem rovnoběžných popruhů. Tyto popruhy jsou vždy potom připojeny ke spojované části, tedy zde k základnímu materiálu taktické vesty, tak, že jsou přišity. Přitom přišití je provedeno způsobem, kde ve všech místech překřížení popruhů se vytvoří prošití, a to tak, že spodní popruh je přišit přímo k uvedenému základnímu materiálu taktické vesty a homí popruh na tomto překřížení je přišit k uvedenému základnímu materiálu taktické vesty nepřímo, prošitím přes spodní popruh. Toto prošití je dále provedeno tak, že se vytvoří řady stehů podél čtvercového obvodu místa překřížení těchto popruhů a navíc se vytvoří v tomto čtverci ještě křížové prošití, a to vždy přes základní materiál taktické vesty a přes obě vrstvy materiálu popruhů. Tak lze přikládat a připevňovat nesená pouzdra a podobné předměty ve dvou navzájem kolmých směrech.
Nevýhodou ovšem i zde zůstává omezená možnost jemné volby vzájemné polohy základu a připojovaného předmětu, neboť v obou možných směrech připevnění lze postupně připojovat při- 1 CZ 22463 Ul pojovaný předmět jen po krocích, odpovídajících součtu šířky popruhu spojované části a velikosti odstupu mezi popruhy spojované části, a to nejen při přestavování ve směru podél propojovacích popruhů, ale i ve směru k nim kolmém.
Konečně je nyní známo dokonce ještě řešení, popsané ve spise CZ-U-15505, kde se dosahuje, v jednom ze dvou směrů na základu, možnosti nastavování připojovaného předmětu v krocích, odpovídajících v podstatě Šířce popruhu, upevněného na nosném základu nebo upevněného na připojovaném předmětu. To platí vždy pro směr kolmý ke směru propojovacích popruhů. Tato výhoda proti předchozím řešením je dosažena tím, že na spojované části, kde jsou vytvořena dvě překrytá pole s rovnoběžnými popruhy, jsou provedena přichycení připojovacích míst sešitím, provedeným jako rada stehů ve směru kolmém k podélnému směru popruhu spojované části, přičemž místa připevnění popruhů spojované části jsou provedena jako místa sešití popruhu spojované části, a to sešití pouze a přímo s touto spojovanou částí. Tak již nedochází k plošnému vyřazení míst překřížení popruhů na základní, resp. nosné části vazby, z možností provlékat v jednom směru propojovací popruh střídavě pod popruhy na základní či nosné části a popruhy na nesené, resp. připojované části, například na pouzdru. Takto je tedy u tohoto řešení možno přestavovat nesený předmět na základním tělese po krocích, odpovídajících v prvním směru zhruba šířce nosných popruhů a ve druhém směru, zpravidla kolmém, po krocích, odpovídajících zhruba dvojnásobku šířky nosných popruhů.
Tak tedy zde, i u posledně popsaného známého řešení, stále ještě zůstává nevýhodou, že není možno v obou směrech přestavovat nesený předmět vůči základnímu tělesu již po krocích, odpovídajících zhruba šířce nosných popruhů, i když tedy jen ve směru kolmém k aktuálnímu směru propojovacích popruhů.
Podstata technického řešení
Uvedenou nevýhodu v rozhodující míře potlačuje a zvýšení univerzálnosti a jemnosti polohování připevňovaných předmětů přináší soustava univerzální popruhové vazby spojovaných částí, obsahující alespoň jedno pole s výskytem navzájem rovnoběžných popruhů na první spojované části, dvě pole s pokrytím navzájem jedněmi navzájem rovnoběžnými popruhy, respektive druhými navzájem rovnoběžnými popruhy v každém tomto poli na druhé spojované části, kde přitom popruhy prvního pole jsou různoběžné vůči popruhům druhého pole a tato dvě pole se na30 vzájem alespoň zčásti překrývají, a obsahující alespoň jeden propojovací popruh, přičemž popruhy jednoho z polí spojovaných částí jsou vždy připevněny na své spojované části se vzájemným odstupem větším, než je šířka propojovacího popruhu, kde připevňovací místa jsou volena tak, že mezi těmito pripevňovacím i místy se vytvářejí tunýlky pro propojovací popruh, přičemž podstata technického řešení spočívá v tom, že na druhé spojované části, kde jsou vytvořena dvě navzájem překrytá pole popruhů, každé s jedněmi navzájem rovnoběžnými popruhy, resp. s druhými navzájem rovnoběžnými popruhy, je druhé pole vytvořeno z popruhů o Šířce, odpovídající 10 až 50 % šířky popruhů prvního pole, přičemž připevňovací místa popruhů prvního i druhého pole mají mezi sebou mezery o šířce větší, než je Šířka propojovacího popruhu. S výhodou jsou připevňovací místa popruhů provedena jako spojení těchto popruhů sešitím s druhou spojovanou částí, provedeným jako řada stehů ve směru kolmém k podélnému směru popruhu druhé spojované části, přičemž místa sešití popruhů s druhou spojovanou částí jsou provedena jako sešití pouze a přímo s touto druhou spojovanou částí. Zejména je výhodné, jestliže druhou spojovanou částí je díl oblečení typu taktické vesty nebo opasku a současně na těchto druhých spojovaných částech jsou vytvořena dvě pole navzájem rovnoběžných popruhů, respektive navzájem rovno45 běžných popruhů, která se alespoň na 50 % své plochy překrývají a kde směr popruhů v prvním poli je kolmý ke směru popruhů ve druhém poli. Také je výhodou, je-li šířka popruhů jednotlivých spojovaných částí navzájem stejná a je-li také shodná se šířkou propojovacího popruhu. Dále je výhodou, jestliže ještě tloušťka propojovacího popruhu je rovna 80 až 180 % tloušťky popruhů spojovaných částí. Co se týče upevnění propojovacího popruhu, zde je výhodné, jestliže tento propojovací popruh je připevněn svým prvním koncem na první spojované části, představované předmětem, připojovaným ke druhé spojované části, provedené jako díl oblečení, při-2CZ 22463 Ul čemž přednostně připevnění prvního konce propojovacího popruhu k první spojované části, je provedeno jako přišití. Celkově potom ještě je výhodné, je-li druhý, volný konec propojovacího popruhu připojen k první spojované části tak, že je opatřen háčkovou částí suchého zipu, zatímco odpovídající očková část tohoto suchého zipu je přišita na této první spojované části, představované k dílu oblečení připojovaným předmětem.
Tím se dosáhne vytvoření univerzální popruhové vazby, kde jednak zůstává výhodou jednoduché a pevné připojování různých předmětů na díly oblečení, jednak tento systém je pevný a trvanlivý a zejména úpravami podle předkládaného technického řešení se systém stává univerzálním nejen z pohledu polohy i směru přichycení předmětů na díly ošacení, ale dokonce ve dvou směrech i z pohledu jemnosti volby vzájemné polohy připojovaného předmětu vůči základně, zpravidla tedy vůči součásti oblečení, kde lze pro volbu místa vzájemného spojení posouvat, resp. polohovat pro následné propojení, uvedené předměty navzájem po krocích, odpovídajících již šíři popruhu spojované části nebo šíři mezery mezi popruhy spojovaných částí.
Přehled obrázků na výkresech
Technické řešení je dále podrobněji popsáno a vysvětleno na příkladném provedení, též s pomocí přiložených výkresů, kde je, v perspektivních pohledech, na obr. 1 samotná struktura dvou překrývajících se polí s rovnoběžnými popruhy, přičemž vzájemná poloha popruhů jednotlivých polí je kolmá, na obr. 2 je pouzdro s jednoduchým polem dvou svých popruhů a s jedním propojovacím popruhem v poloze na začátku připojování, na obr. 3 je situace navazující na obr. 2, kde nyní je pouzdro již upevněno na povrchu dílu oblečení, na obr. 4 je dále pouzdro se dvěma propojovacími popruhy, a to na počátku připojování ve směru kolmém ke směru připojení prvního pouzdra, na obr, 5 je, tentokrát v řezu v příčném podélném směru, zobrazena situace s již připojeným druhým pouzdrem, načež konečně na obr. 6 je, nyní zase v perspektivním pohledu, znázorněna situace s připojeným prvním i druhým pouzdrem, navzájem v kolmém směru.
Příklady provedení technického řešení
Jednou z druhých spojovaných částí J.0 je v předkládaném příkladném provedení součást oblečení, a sice taktická vesta. Na povrch této součásti oblečení jsou připevněny připojované předměty, resp. obecně první spojované části 4, 5, provedené zde jako pouzdra. Úprava pro připevnění vypadá následovně. Soustava univerzální popruhové vazby, obsahující zde dvě pole 100, 1100, první pole 100 s výskytem popruhů, resp. pokryté navzájem rovnoběžnými popruhy 1, a druhé pole 1100 s výskytem popruhů, resp. pokryté na ně kolmými užšími a mezi sebou navzájem rovnoběžnými popruhy 1_1, na druhé spojované části 10, tedy zde na součásti oblečení ve formě taktické vesty, a jedno pole 40, resp. 50, s výskytem navzájem rovnoběžných popruhů 2 na pivní spojované části 4, resp. 5, představované zde připojovanými předměty provedenými jako zmíněná pouzdra, a obsahující u jednoho pouzdra jeden a u druhého pouzdra dva propojovací popruhy
3. Popruhy 1, JT, 2 spojovaných částí 10, 4, 5 jsou vždy připevněny ke své spojované části JO, 4, 5 v místech se vzájemným odstupem připevňovacích míst větším, než je Šířka propojovacího popruhu 3, a to tak, že se mezi těmito připevňovacími místy vytvářejí tunýlky pro propojovací popruh 3, ve shodě s předkládaným řešením. Podstatné je, že na jedné ze spojovaných Částí, zde na druhé spojované části JO, jsou vytvořena dvě pole 100, 1100 navzájem rovnoběžných popruhů I, resp. navzájem rovnoběžných popruhů JT, kde popruhy i, JT této druhé spojované části 10 leží obecně alespoň ve dvou navzájem ruznoběžných směrech. Proti příkladnému provedení, kde směry popruhů 1, JT mezi jednotlivými poli JO, 1100 jsou k sobě kolmé, by se výhody dosahovalo již provedením, kde by se vyskytovala příkladně na taktické vestě nebo na opasku dvě pole 100, 1100, která by se překrývala jen v malé míře, ale kde každé pole 100, resp. 1100, by mělo své rovnoběžné popruhy i, resp. JT, směrované jiným směrem než u druhého z těchto polí 1100, resp. J_00, a to obecně by nemuselo být jen ve směrech navzájem kolmých. Výhodné je ovšem, jestliže ve shodě s příkladným provedením na jedné ze spojovaných částí, zde na druhé spojované části JO, představované dílem oblečení, provedeným zde jako taktická vesta, jsou dvě pole
-3CZ 22463 Ul
100, 1100 navzájem rovnoběžných popruhů 1, resp. navzájem rovnoběžných popruhů 1_L navzájem překryta v podstatné míře, a to zde překryta v celém rozsahu, tedy po 100 % svého povrchu. Šířka popruhů i, 2 jednotlivých spojovaných částí 10, 4, 5 je navzájem stejná a je také shodná se šířkou propojovacího popruhu 3. Šířka užšího popruhu JI jedné ze spojovaných částí, zde druhé spojované Části 10, a to v podobě taktické vesty, je menší, než šířka ostatních popruhů 1, 2 a zde je volena pouze o velikosti 20 % šířky popruhů prvního pole 100, tedy popruhů I, upevněných také na druhé spojované části 10, zde tedy na taktické vestě. Tloušťka propojovacího popruhu 3 je zde rovna tloušťce popruhů 1, JJ, 2 spojovaných částí 10, 4, 5. Místa připevnění popruhů 1, JJ, 2 spojovaných částí 10, 4, 5 jsou zde provedena jako místa sešití 101 popruhu 1, i» H, 2 spojované části 10, 4, 5 s touto spojovanou částí 10, 4, 5. Sešití 101 je zde provedeno jako řada stehu ve směru kolmém k podélnému směru popruhu 1, JJ, 2 příslušné spojované části 10,
4, 5. V příkladném provedení je zde sešití 101 popruhů 2 u první spojované části 4, 5 ve formě pouzdra provedeno běžným způsobem, kolmo k podélnému směru tohoto popruhu 2. Sešití 101 popruhů 1 prvního pole 100 na druhé spojované Části JO, zde tedy na taktické vestě, s touto tak15 tickou vestou, je provedeno kolmo k podélnému směru tohoto popruhu 1, a to vždy v místě pod křížením s druhým, užším popruhem 1_L Sešití 101 popruhů 11 druhého pole 1100 na této taktické vestě, s touto taktickou vestou, je provedeno kolmo k podélnému směru tohoto popruhu 11, a to vždy v místě těsně vedle křížení s druhým, širším popruhem 1. Tak jsou nejen popruhy 2 přišity přímo k pouzdrům, ale i popruhy 1, 11 jsou přišity přímo k materiálu taktické vesty, což
2o umožní udržet všechny průchody pod těmito popruhy volné, a tedy vytvořit tak tunýlky pro průchod propojovacího popruhu 3. Rozestupy těchto volných průchodů odpovídají v podstatě součtu šířky širšího popruhu 1 a užšího popruhu JJ, což nepřesahuje příliš šířku širšího popruhu 1, a polohování pouzder na taktické vestě lze ladit s posuvy, resp. v krocích, odpovídajících míře jen o málo větší, než je uvedená Šířka širších popruhů J To je právě zásadní zlepšení proti dosavad25 ním řešením, která umožňovala v jednom směru na taktické vestě pří nastavování postupovat pouze v krocích o velikosti zhruba dvojnásobku šířky popruhů J. Propojovací popruh 3 je potom zde přišit svým prvním koncem na první spojované části 4, 5, představované zde dílem oblečení, ke druhé spojované části 10, tvořené připojovanými předměty, zde tedy různými pouzdry. Alternativně může být i výhodné, jestliže propojovací popruh 3 je svým prvním koncem přichycen i
3o jiným způsobem než uvedeným přišitím k první spojované části 4, 5, zde představované dílem oblečení, konkrétně k taktické vestě, připojovaným předmětem, tedy pouzdrem ci pouzdry. Také může být výhodou, jestliže druhý, volný konec propojovacího popruhu 3 je připojen k první spojované části 4, 5 tak, že je opatřen háčkovou částí suchého zipu, zatímco odpovídající očková část tohoto suchého zipu je přišita na spojované části, představované k dílu oblečení připojova35 nou první částí 4, 5. Provedení se suchým zipem zde nejsou znázorněna, ale lze je vytvořit běžně známými prostředky.
Funkce zařízení je následující. První připojované části 4, 5, zde pouzdra, se připojují provlečením propojovacího popruhu 3 střídavě tunýlkem vytvořeným pod popruhy I, 11, 2 spojovaných částí JO, 4, 5, a to na principu osnovy a útku. Důležité je, že lze nejen volit směr připojení první spojované části 4, 5, například pouzdra, ve dvou různých směrech, podle toho, které pole z polí 100, 1100, s pokrytím navzájem vždy v jenom polí rovnoběžnými popruhy i v prvním poli 100, resp. popruhy 11 ve druhém poli 1100, se pro provlékání propojovacího popruhu 3 zvolí, ale lze dokonce ve dvou směrech volit posouvání připojovaného předmětu, tedy první spojované části 4,
5, před jeho fixací propojovacím popruhem 3, se zvýšenou jemností, a sice po krocích o velikosti podle šířky uvedených popruhů I, JJ, 2 spojovaných částí W, 4, 5 nebo podle šířky mezery mezi těmito popruhy i, JJ, 2 spojovaných částí, což je v jednom z těchto směrů v podstatě krok o poloviční velikosti proti dosavadnímu stavu techniky. Pokud totiž je univerzální vazba, ve shodě s předkládaným technickým řešením, vytvořena tak, že jednak mezi připevňovacími místy se vytvářejí tunýlky pro propojovací popruh 3, a současně na druhé spojované části 10, kde jsou vy50 tvořena dvě navzájem překrytá pole 100. 1100 vždy s navzájem rovnoběžnými popruhy i, resp. JJ, v každém z těchto polí 100, 1100, jsou provedena přichycení připojovacích míst sešitím 101, provedeným jako řada stehů ve směru kolmém k podélnému směru příslušného popruhu 1, resp. IJ, příslušné spojované části 10, a přitom místa připevnění popruhů J, JJ této spojované části 10
-4C7. 22463 Ul jsou provedena jako místa sešití 101 popruhu I, resp. JJ., spojované části JO pouze a přímo s touto spojovanou částí 10, kde současně jeden z popruhu i, 11, zde tedy popruh 11, má jen menší šířku, dosahuje se potom možnosti průchodu propojovacího popruhu 3 nejen v obou směrech tunýlky v mezerách mezi podélnými popruhy JJ., ale v obou směrech ještě také i tunýlky v místech překřížení popruhů i, JJ. spojovaných částí JO. A to je také důvod, proč je možno u předkládaného technického řešení volit jemnější ladění polohy připevňovaného předmětu, jako jedné spojované části 4, resp. 5 na druhé spojované části JO.
Průmyslová využitelnost
Technické řešení je využitelné pro úpravu dílů oblečení, nejčastěji pro díly vnějšího ošacení io osob, které potřebují nosit na svém oblečení nejrůznější kapsy, pouzdra, kontejnery, apod. Typickými uživateli pak budou členové bezpečnostních a nebo záchranných sborů, případně ale také rybáři, řemeslníci, atd.

Claims (8)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Univerzální popruhová vazba spojovaných částí, obsahující alespoň jedno pole (40, 50) s
    15 výskytem navzájem rovnoběžných popruhů (2) na první spojované části (4, 5), dvě pole (100,
    1100) s pokrytím navzájem rovnoběžnými popruhy (1), respektive navzájem rovnoběžnými popruhy (11) v každém tomto poli (100, respektive 1100) na druhé spojované části (10), kde přitom popruhy (1) prvního pole (100) jsou různoběžné vůči popruhům (11) druhého pole (1100) a tato dvč pole (100, 1100) se navzájem alespoň zčásti překrývají, a obsahující alespoň jeden propojo20 vací popruh (3), přičemž popruhy (1, 11,2) jednoho z polí (100, 1100, 40, 50) spojovaných částí (10, 4, 5) jsou vždy připevněny na své spojované části (10, 4, 5) se vzájemným odstupem větším, než je šířka propojovacího popruhu (3), kde připevňovací místa jsou volena tak, že mezi těmito připevňovací mi místy se vytvářejí tunýlky pro propojovací popruh (3), vyznačená tím, že na druhé spojované části (10), kde jsou vytvořena dvě překrytá pole (100, 1100), každé s na25 vzájem rovnoběžnými popruhy (1), respektive s navzájem rovnoběžnými popruhy (11), je druhé pole (1100) vytvořeno z popruhů (11) o šířce, odpovídající 10 až 50 % šířky popruhů (1) prvního pole (100), přičemž připevňovací místa popruhů (1, 11) mají mezi sebou mezery o šířce větší, než je šířka propojovacího popruhu (3).
  2. 2. Univerzální popruhová vazba podle nároku 1, vyznačená tím, že připevňovací
  3. 3o místa popruhů (1, 11) jsou provedena jako spojení těchto popruhů (1, 11) sešitím (101) s druhou spojovanou částí (10), provedeným jako řada stehů ve směru kolmém k podélnému směru popruhu (1, 11) druhé spojované části (10), přičemž místa sešití (101) popruhů (1, 11) s druhou spojovanou částí (10) jsou provedena jako sešití pouze a přímo s touto druhou spojovanou částí (10).
    35 3. Univerzální popruhová vazba podle nároků 1 a 2, vyznačená tím, že druhou spojovanou částí (10) je díl oblečení typu taktické vesty nebo opasku a současně na těchto druhých spojovaných částech (10) jsou vytvořena dvě pole (100, 1100) navzájem rovnoběžných popruhů (1), respektive navzájem rovnoběžných popruhů (11), která se alespoň na 50 % své plochy překrývají a kde směr popruhů (1) v prvním poli (100) je kolmý ke směru popruhů (11) ve druhém
    40 poli (1100).
  4. 4. Univerzální popruhová vazba podle nároků 1 až 3, vyznačená tím, že šířka popruhů (1,2) jednotlivých spojovaných částí (10, 4, 5) je navzájem stejná a je také shodná se šířkou propojovacího popruhu (3).
  5. 5CZ 22463 Ul
    5. Univerzální popruhová vazba podle nároků 1 až 4, vyznačená tím, že tloušťka propojovacího popruhu (3) je rovna 80 až 180 % tloušťky popruhů (1, 11,2) spojovaných částí (10, 4, 5).
  6. 6. Univerzální popruhová vazba podle nároků laž5, vyznačená tím, že propojovací 5 popruh (3) je připevněn svým prvním koncem na první spojované části (4, 5), představované předmětem, připojovaným ke druhé spojované části (10), provedené jako díl oblečení.
  7. 7. Univerzální popruhová vazba podle nároku 6, vyznačená tím, že připevnění prvního konce propojovacího popruhu (3) k první spojované části (4, 5), je provedeno jako přišití.
  8. 8. Univerzální popruhová vazba podle nároků laŽ7, vyznačená tím, že druhý, (i volný konec propojovacího popruhu (3) je připojen k první spojované Části (4, 5) tak, že je opatřen háčkovou částí suchého zipu, zatímco odpovídající očková část tohoto suchého zipu je přišita na této první spojované části (4, 5), představované k dílu oblečení připojovaným předmětem.
    6 výkresů
CZ200921348U 2007-10-26 2007-10-26 Univerzální popruhová vazba spojovaných částí CZ22463U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200921348U CZ22463U1 (cs) 2007-10-26 2007-10-26 Univerzální popruhová vazba spojovaných částí

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200921348U CZ22463U1 (cs) 2007-10-26 2007-10-26 Univerzální popruhová vazba spojovaných částí

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ22463U1 true CZ22463U1 (cs) 2011-07-18

Family

ID=44307750

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200921348U CZ22463U1 (cs) 2007-10-26 2007-10-26 Univerzální popruhová vazba spojovaných částí

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ22463U1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202015103675U1 (de) 2015-07-14 2015-08-11 Zdenek Cisar System zur Befestigung von Gegenständen an einer tragenden Fläche

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202015103675U1 (de) 2015-07-14 2015-08-11 Zdenek Cisar System zur Befestigung von Gegenständen an einer tragenden Fläche

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5724707A (en) Interlock attaching strap system
US6941585B2 (en) Ballistic protection apparatus
CZ2007750A3 (cs) Univerzální popruhová vazba spojovaných cástí
US20140259249A1 (en) Armor Plate Carrier
US9343214B2 (en) Magnetic article holder
CZ15505U1 (cs) Univerzální popruhová vazba
US11771931B2 (en) Tree saddle
JP2005514538A (ja) スリング
US10667570B2 (en) Stay tucked-in easy-on easy-off strapless hidden suspenders
WO2009005782A1 (en) Secure, quick-release system for attaching a pouch to a larger bag
US9714810B1 (en) Rifle sling
CZ22463U1 (cs) Univerzální popruhová vazba spojovaných částí
US20130191956A1 (en) Chaps
SK5174Y1 (sk) Popruhová väzba
US11432642B2 (en) Harness for clip
US10362884B1 (en) Child-restraining harness and bib
US10314382B1 (en) Support harness
KR101746116B1 (ko) 다용도 스트랩
US20240130512A1 (en) Modular attachment load system
CN115003497B (zh) 可拉伸的织物制品
CZ23698U1 (cs) Univerzální síťová vazba s přestavitelnými pásy
GB2610633A (en) Hook arrangement for load-carrying garments
CZ24652U1 (cs) Jistič přestavitelného pásu
CZ20779U1 (cs) Univerzální samonosná vazba a nosný systém obsahující nejméně jeden nosný díl sestávající z této vazby
CZ26912U1 (cs) Přídavný popruh k popruhové vazbě modulárního lehkého nosného vybavení

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20110718

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20110922

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20140917

MK1K Utility model expired

Effective date: 20171026