Patents

Search tools Text Classification Chemistry Measure Numbers Full documents Title Abstract Claims All Any Exact Not Add AND condition These CPCs and their children These exact CPCs Add AND condition
Exact Exact Batch Similar Substructure Substructure (SMARTS) Full documents Claims only Add AND condition
Add AND condition
Application Numbers Publication Numbers Either Add AND condition

Carding machine with at least three flats

Classifications

D01G15/24 Flats or like members

Landscapes

Show more

CS261857B2

Czechoslovakia

Other languages
English
Inventor
Karl-Heinz Schmolke
Joachim Finsterbusch

Worldwide applications
1982 EG PL SU CH CA PT IT MX GB CS US FR DD NL AT ES

Application CS822220A events

Description

Vynález se týká mykacího stroje s nejméně třemi pevnými víčky, opatřenými mykacím povlakem z rovnoběžně vedle sebe ležících pilkových úseků, spolupracujícími s hlavním bubnem, přičemž pilkové úseky prvního a druhého víčka mají ópačné stoupání a leží v rovinách, které svírají s průměrovou rovinou hlavního bubnu ostrý úhel.
Ze švýcarského pat. spisu č. 319180 je známá konstrukce mykacího stroje, kde pilkové úseky všech víček leží v rovinách svírajících s průměrovou rovinou hlavního válce ostrý úhel, přičemž sklon pilkových úseků sousedních víček je opačný. Ukázalo se však, že složení pavučiny ze směsových vláken, mykané na takových strojích, je nestejnoměrné.
Účelem vynálezu je zlepšit mykací stroj tak, aby při zpracování směsových vláken vzniklo homogenní rouno s napřímenými paralelizovanými vlákny.
Vynález řeší tuto úlohu a jeho podstata spočívá v tom, že pilkové úseky víček následujících za druhým víčkem, umístěným za prvním víčkem, leží v rovinách rovnoběžných s průměrovou rovinou hlavního bubnu.
Přitom je účelné, aby úhel stoupání pilkového úseku prvního víčka byl opačný než úhel stoupání pilkového povlaku hlavního bubnu, a aby úhel stoupání pilkových úseků prvního a druhého víčka byl rozdílný od úhlu stoupání pilkového povlaku navinutého na hlavním bubnu. S výhodou jsou všechny pilkové úseky mezi sebou odděleny profilovými dráty bez zubů. Podle vynálezu leží začátek pilkového úseku prvního víčka a konec sousedního pilkového úseku druhého víčka na jedné průměrové rovině. Stroj podle vynálezu umožňuje vytvořit stejnoměrnou pavučinu s paralelními vlákny, odstranit nečistoty ze suroviny a je obzvláště vhodný pro mykání příze z bavlny a umělých vláken.
Vynález bude objasněn podle připojených výkresů, na nichž představuje obr. 1 bokorys mykacího stroje částečně v řezu, obr. 2 půdorysný pohled na hlavní mykací buben podle šipky A na obr. 1, obr. 3 víčka spolupracující s hlavním mykacím bubnem, rozvinutá do roviny, obr. 4 pohled na víčko ze strany mykacího povlaku a obr. 5 řez víčkem, vedený rovinou IV—IV z obr. 4.
Na obr. 1 je znázorněn mykací stroj 1, v němž je uspořádáno nakládací zařízení 2 s několika podávacímí válečky, na které navazuje rozvolňovací válec 3. Na horní části rozvolňovacího válce 3 je umístěno víčko 23.
Za rozvolňovacím válcem 3 následuje hlavní mykací buben 4. Na jeho opačné straně proti rozvolňovacímu válci 3 je uspořá dán snímací válec 6, který přebírá pavučinu z hlavního bubnu 4 a vede ji na stůl 7, odkud přichází mezi kalandrovací válečky 8.
Směr otáčení jednotlivých válců a válečků je vyznačen šipkami.
V horní části hlavního bubnu 4 jsou uspořádána na obvodu čtyři pevná víčka 9, 10, 11, 12, opatřená na straně přivrácené к hlavnímu bubnu 4 pilkovými úseky 13, 14, 15, 16.
Na hlavní buben 4 je navinut šroubovitě pilkový povlak 5. Pilkové úseky 13 až 16 víček 9 až 12 jsou umístěny s nepatrnou mezerou od pilkového povlaku 5 hlavního bubnu
4.
Rozvolňovací válec 3 i snímací válec 6 mají povlak z jediného šroubovitě navinutého drátu.
Obr. 2 je půdorysný pohled na hlavní buben 4 ve směru šipky A z obr. 1 při sejmutých víčkách 9 až 12. К názornějšímu zobrazení je pilkový povlak 5 znázorněn přehnaně šikmo a s velkou roztečí sousedních závitů, aby bylo patrné, že svírá s průměrovou rovinou 17 ostrý úhel a. Pod pojmem průměrová rovina 17 se rozumí rovina kolmá к ose hlavního bubnu 4, kterou opisuje libovolný bod na jeho plášti při otáčení. Ve směru otáčení naznačeném na obr. 2 šipkou je pilkový povlak 5 skloněn od průměrové roviny 17 doprava.
Z rozvinutého zobrazení víček 9 až 12 na obr. 3 je patrné, že pilkové úseky 13 prvního víčka 9 mají opačný sklon než pilkový povlak 5 hlavního bubnu 4. Za prvním víčkem 9 leží druhé víčko 10, jehož pilkové úseky 14 jsou skloněny к průměrové rovině opačně než pilkové úseky 13 prvního víčka. Pilkové úseky 15, 16 třetího a čtvrtého víčka 10, 11 leží v průměrových rovinách. Z obr. 3 je vidět, že začátek 18 pilkového úseku 13 prvního víčka 9 a konec 19 sousedního pilkového úseku 14 druhého víčka 10 leží na jedné průměrové rovině.
Obr. 4 je půdorys spodní strany víčka 23 čechracího válce 3. Víčko 23 sestává z válcově zaoblené základní desky 24 s pilkovými úseky 25, mezi nimiž jsou vloženy profilové dráty 20 obdélníkového profilu, prosté zubů (obr. 5). Celý povlaik je držen pohromadě klínovými koncovými díly 21, 22, které jsou přišroubovány к základní desce 24 a udržují pilkové úseky 25 v požadované šikmé poloze. Víčka, jejichž pilkové úseky jsou odděleny profilovým drátem bez zubů, jsou vhodná zejména pro vstupní stranu mykacího složení, pro čechrací válec a pro hlavní buben nad čechracím válcem, takže i víčka 9 až 12 mohou odpovídat provedení z obr. 4 a 5.
Velikost úhlu stoupání pilkových úseků jednotlivých víček se nejlépe určí pokusně.

Claims (5)
Hide Dependent

  1. PŘEDMĚT
    1. Mykací stroj s nejméně třemi pevnými víčky, opatřenými mykacím povlakem z rovnoběžně vedle sebe ležících pilkových úseků, spolupracujícími s hlavním bubnem, přičemž pilkové úseky prvního a druhého víčka mají opačné stoupání a leží v rovinách, které svírají s průměrovou rovinou hlavního bubnu ostrý úhel, vyznačený tím, že pilkové úseky (15, 16) víček (11, 12) následujících za druhým víčkem (10), umístěným za prvním víčkem (9), leží v rovinách rovnoběžných s průměrovou rovinou (17) hlavního bubnu (4).
  2. 2. Mykací stroj podle bodu 1, vyznačený tím, že úhel stoupání pilkového úseku (13) prvního víčka (9) je opačný než úhel stou- vynAlezu páni pilkového povlaku (5) hlavního bubnu (4) .
  3. 3. Mykací stroj podle bodu 1, vyznačený tím, že úhel stoupání pilkových úseků (13, 14) prvního a druhého víčka (9, 10) je rozdílný od úhlu stoupání pilkového povlaku (5) navinutého na hlavním bubnu (4).
  4. 4. Mykací stroj podle bodů 1 až 3, vyznačený tím, že všechny pilkové úseky (13, 14, 15, 16) jsou mezi sebou odděleny profilovými dráty (20) bez zubů.
  5. 5. Mykací stroj podle bodů 1 až 4, vyznačený tím, že začátek (18) pilkového úseku (13) prvního víčka (9) a konec (19) sousedního pilkového úseku (14) druhého víčka (10) leží na jedné průměrové rovině.