CS223989B2 - Facility for increasing the density of the weft on the loom - Google Patents
Facility for increasing the density of the weft on the loom Download PDFInfo
- Publication number
- CS223989B2 CS223989B2 CS808144A CS814480A CS223989B2 CS 223989 B2 CS223989 B2 CS 223989B2 CS 808144 A CS808144 A CS 808144A CS 814480 A CS814480 A CS 814480A CS 223989 B2 CS223989 B2 CS 223989B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- loom
- rollers
- sets
- warp yarns
- weft
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D03—WEAVING
- D03D—WOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
- D03D49/00—Details or constructional features not specially adapted for looms of a particular type
- D03D49/04—Control of the tension in warp or cloth
- D03D49/12—Controlling warp tension by means other than let-off mechanisms
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Looms (AREA)
Description
Vynález se týká zařízení pro zvýšení hustoty útků na tkalcovském stavu, zahrnující v sobě skupihu tří rovnoběžně uspořádaných vodorovných válců mezi brdovými listy a vratidlem tkalcovského stavu, přičemž oddělovací válec je prvním ve směru přívodu osnovních nití, zatímco vodicí válec je opásán na vrcholu osnovními nitěmi a umístěn za oddělovacím válcem s postranními podpěrnými deskami spojenými prostřednictvím příčného vodorovného hřídele a upravenými k otáčení kolem tohoto hřídele s pomocí vačkového pohonu.
U tkaniny tohoto druhu jsou obě soupravy osnovních přízí provazovány s útkovými přízemi v příslušných opačných směrech tím, že je ovinují střídavě zdola a shora, a útkové příze jsou uspořádány prakticky vedle sebe ve stejné rovině. Hustota útků ve tkanině, tj. počeX zanesených útků na jednotkovou délku tkaniny, se řídí číslem a pružností útkové příze jakož i napětím osnovních přízí, a samozřejmě nemůže překročit určitou hranici odpovídající počtu útkových přízí uspořádaných těsně vedle sebe.
Na druhé straně se zřetelem ke zvláštním požadavkům, zejména při upotřebení v průmyslu, jsou často požadovány tkaniny vykazující vysokou hustotu útků, aby byly těžké, husté, odolné vůči propustnosti tekutin, atd.
V přítomné době se používá,za účelem zvýšení hustoty útků ve tkaninách nad zmíněnou hranici, způsobů, jež mají účinek na napětí osnovních přízí. Přesněji řečeno, každá z obou soustav osnovních přízí přijímá střídavě změnu napětí ve vztahu k druhé soupravě. Jinými slovy, napětí jedné soustavy osnovních přízí se zvyšuje, zatímco se napětí druhé soupravy střídavě snižuje, takže když se napětí v této druhé soustavě uvolní, jsou tyto osnovní příze schopny se ovinovat kolem útkových přízí ve větší míře s tím výsledkem, že útkové příze jsou uspořádány v odlišných rovinách, čímž se zvyšuje váha tkaniny na jednotku a její husto ta. Změna v napětí se získává všeobecně mechanicky tím, že obě soustavy osnovních přízí procházejí střídavě drahami odlišných délek, takže se napětí soupravy podrobené delší dráze zvyšuje a obráceně.
Za současného stavu techniky jsou již známa mmehaaická zařízení pro změnu dálky drah obou soustav osnovních přízí a tím i jejich napěl.
Jedno z těchto známých mmchanických zařízení se zakládá na dvojici'vodorovných rovnoběžných válců, jež jsou umístěny na zádi tkalcovského stavu za brdovými listy a působí jako prvkyk oddělování obou soustav osnovních přízí, jež jsou příslušně vedeny nad prvním a pod druhým válcem aobráceně. Oba válce jsou spolu v tuhém spojení prostřednictvím dvou ramen uložených otočně ve své osové čáře na pevném rámu tkalcovského stavu a připolených výstředně prostřednictvím spojovacích tyčí ke hnacímu hřídeli tkalcovského stavu. Tímto způsob donucuje otáčení hnacího hřídele tkalcovského stavu k vrannému pohybu zmíněnou ívcoící válců kolem otočných čepů nejprve v jednom směru a potom ve druhém, takže jsou uspořádány téměř svisle jeden na druhém ke střídvvému'vytváření delší dráhy pro obě soustavy osnovních přízí, čímž se také mění napp^ ve zmíněných soustavách. ‘
Ačkooiv je toto známé vratně pojaЫivé zařízení nesporně jednoduché a mmec-hrnícky pevné a vykazuje malý celtavý rozměr, jenž umořuje je uspořádání na tkalcovském stavu v co nejpracovní poloze, má velmi vážný nedostatek v tom, že nezvyšuje naipp^t^tí pro obě soupravy osnovních přízí ve stejné míře. Jinými slovy, zatímco je napínána prostřednictvím zařízení jedna soustava osnovních přízí až do určité hodnoty napě^ během přírazu jednoho útku, druhá soustava osnovních přízí je napínána během přírazu příštího útku více než přcdcháázeící soustava. Naapěl, jímž jsou napínány osnovní příze obou soustav během dvou po sobě následujících přírazů útku, tedy kolísá.
Tento nedostatek způsobuje v podstatě ta skutečnost, že se při každých dvou po sobě náslcduuících přírazech útku obě soustavy osnovních přízí vzájemně kříží na výstupu od zařízení následkem ' změny v poloze brdových listů, takže ta soustava osnovních přízí, jež je napínána, když sejejí osnovní příze kříží s osnovními přízemi druhé soustavy musí se pohybovat po delší dráze, než je ta, po níž se musí pohybovat druhásoustava, zatímco při pří.. štím přírazu útku je napínána tato druhá soustava, když se obě soustavy neZk^ží, a zmíněná delší dráha, jež v důsledku toho určuje vyšší napě^ jedné soustavy ve vztahu vůči druhé, je o to delší, oč delší je možná vzdálenost mezi oběma soustavami osnovních přízí tam, kde opouuštj zařízení, tj. oč větší je vzdálenost mezi vnějšími okraji obou vratně pohhblivých válců. Na druhé straně u tohoto známého vratně pohyblivého zařízení nemůže být zmíněná vzdálenost meziválci anulována vzhledem k průměru samotných válců, jenž se nedá zmeinšt pod určité hranice z očividných důvodů tuhé pevnoosi zařízení, kvůůi níž v^^^ó;jí toto známé zařízení větší napp^ v jedné soupravě osnovních přízí ve vztahu vůči druhé během dvou po sobě následuuících přírazech útku, čímž dává vznikat většímu pružnému zpětnému náporu na zan^zný útik, jenž se t.ím umisťuje odliší od útk^u zaneseného prstím, ta^e vyrobenš tkanina nevykazuje požadované příznačné rysy přzs celou ivoji délku.
Kromě toho zmíněné větší nappí-í snižuje schopnost zařízení zvyšovat hustotu útků tím, žz sz přibližuje do značné míry k hranici plvnojii osnovních přízí nebo jí vskutku dosahuje.
U jného mmchamickéau zařízení známého z dosavadního stavu techniky sz používá čtyř ' pevných rovnoběžných válců uspořádaných vodorovně ve svislicích čtyřstěnu- a umístěných na zádi tkalcovského stavu za Edovými listy, jejich jediný účel spočívá vz vedení, obou souprav osno^ích přízí vz vstupu a výstupu.
Soustavy osnovních přízí jsou zdi oddělovány prostřednictvím pátého vodorovného válce, jenž jc svisle p^hyb-ivý uvnntř soustavy zmíněných čtyř válců a jcnž při pohybu nahoru a dolů způsobuji změnu vz dráze a tím i v napě^ obou souprav osnovních přízí.
Toto posléze jmenované známé zařízení nevykazuje nedostatek popisovaný v předcházejícím případě, protože jeho pevné výstupní válce mohou 'být nyní umístěny velmi těsně u sebe, v důsledku čehož křížení obou souprav osnovních přízí, působené obratem brdových listů pro každé dva po sobě následující přírazy útku, prakticky nemění dráhy obou soustav ošnovních přízí nacházzelcích se střídavě pod napětím a - tím nevytváří pro ně odliSná napětí. Má vSak jiné nedostatky pro' svoji konstrukční složitost a svůj celkový rozměr, ale také vzhledem k omezení své-tuhé pevnoosi,- protože pohyblivý válec, jenž musí odolávat vůči síle v ohybu, vyvíjené na něm' soustavu osnovních přízí nachdázeicích se pod napětím, nemůže - být v tuhém ‘ spojení s válci pevnými.
Úkolem vynálezu je odstranit nedostatky známých zařízení při zachování jejich podstat a opatřit takto nové meeheaňcké zařízení pro zvýšení hustoty útků ve tkaninách, jež představuje druh provedení s - vratně pohyblivými válci a je přitom m^<^c^ío^;Lcky jednoduché, pevné a vykazuje malý celkový rozměr, a jež nezpůsobuje změny v otpatíϊ pod nímž jsou střídavě napínány osnovní příze obou soustav během dvou po sobě následujících přírazech útku.
Úkol je řeSen zařízením podle vynálezu, jehož poddtata spočívá v tom, že za účelemzjednodušení konstrukce je třetí válec uspořádán nad vodicím válcem, umístěrým za oddělovacím válcem, pro opásání zezdola osnovními nitěmi souměrným způsobem se zřetelem k rovině rámu tkalcovského stavu, přičemž vSechny tři válce jsou v tuhém spojení s postranními podpěrami, zatímco příčný hřídel, jenž spojuje postranní podpěry, je uspořádán -v - rovině rámu tkalcovského stavu.
Příznačné rysy nového, anebo vySSího účinku, dosahovaného vynálezem, sp<^ž^č^í^£^;j:í v následujících skutečnostech. .
Vratným pohybem soustavy otáčivým zadním rozdělovacím válcem nahoru a dolů kolem vodorovné osy vyvvjí se střídavě na obě soupravy oSnovních přízí vyšší
Přítomnost dvou čelních válců pro výstupní vedení obou souprav oSnovních přízí ztotožňuje prakticky jejich dráhy, když jsou střídavě napínány, čímž je zajištěno jejich podrobování stennému .
-Malý celkový rozměr, tuhá pevnost a pevnost v ohybu zařízení jsou nyní - schopny dalSího zvýšení vzáeenffým spojením vSech tří válců prostřednictvím meeziehlých opěrných desek.
Vynalez bude nyní blíže popsán na jednom konkrétním provedení podle výkresů, jež představují:
Obr. 1 částečný schemmaický - perspektivní pohled na tkalcovský stav, na němž je,uspořádáno zařízení podle vynálezu, a obr. 2 bokorys tkalcovského stavu z obr. 1.
Na obr. 1 je znázorněno tkalcovské vratidlo 1, jež dodává osnovní příze 2, jež, vedeny posuvným válcem — neseným v úhlově nastavitelné poloze pevnou - souččátí — tkalcovského stavu, procl^í^2^€^;^:í střídavě neznázorněiými niěnnkovými očky dvou souprav brd^^^v^oh.listů - - 6 uspořádaných svisle ve dvou odlišných polohách a. vzájemně vyměěóielné, takže Sospav€tji k rozdělení do dvou stejných soustav X, 8 oSnovních přízí 2. Zráněné soustavy 2, 8 vytvářejí tedy proSlup 2, úo něhož je zanáSena neznázorněná útková příze a poté přirážena paprskem 10 k okraji ££ vytvářené tkaniny £2, a je tam zajištováot ve správné poloze prostřednictvím obou soustav 2, § oSnovních přízí 2 za jejich vzájemného křížení vzájemnou výměnou poloh obou soustav brdových listů 2, 6. Takto vytvářená tkanina 12 je potom odvlékána odtahovacím válcem 13 a přechází přes vodicí válce 14 k navíjení na zbožový vál £2·
Mecheaické zařízení £6 pro zvýšení hustoty útků je uspořádáno na zadní části tkalcovského stavu - mmzi brdovými listy 2, -6 a tkalcovským vratideem £, a sestává v -p^c^s^^atě ze tří rovnoběžných válců 12, 18, 19 umístěných vodorovně ve svislicích trojúhelníku a uspořádaných v kolmém průmětu vůči osnovním přízím 2 obou soustav X, 8. Zadní válec 17 působí jako oddělovací prvek tím, že odděluje od sebe obě soustavy X, 8 osnovních přízí 2, jež procházejí příslušně nad a pod zadním válcem 1 7. zatímco ostatní dva čelní válce £8, 19 jsou umístěny těsně vedle sebe a působí jako výstupní vodiče pro obě soupravy X, 8 osnovních přízí 2, jež jimi procházejí. Konce všech tří válců 1 7. £8, 19 jsou v tuhém spojení se dvěma bočními opěrnými deskami 20. z nichž je zobrazena pouze jedna, jež jsou přivěšeny v otočných čepéch 21 v tuhém spojení s nimi к pevnému rámu 22 tkalcovského stavu kolem vodorovné osy 23 otáčení ležící ve střední rovině 24 prošlupu jak patrno z obr. 2, a procházející v blízkosti obou čelních válců £8, 19 ve stejné vzdálenosti od nich.
Konce dvou spojovacích tyčí 26, z nichž zobrazena je pouze jedna, jsou přivěšeny v čepech 25 к oběma bočním opěrným deskám 20. zatímco jejich druhé konce jsou připojeny výstředně к neznázorněnému hnacímu hřídeli tkalcovského stavu známým způsobem, takže otáčení zmíněného hnacího hřídele způsobuje vratný pohyb obou bočních opěrných desek 20 a následkem toho i celého mechanického zařízení 16 nejprve v jednom směru a potom ve druhém kolem vodorovné osy 2£ otáčení. Konečně jsou všechny tři válce £X, ПЭ, 19 v tuhém spojení s mezilehlými opěrnými deskami 27. z nichž je zobrazena pouze jedna, uspořádanými svisle rovnoběžně s bočními opěrnými deskami 20.
Způsob práce celého mechanického zařízení 16 vyplývá z následujících vývodů.
V poloze klidu, tj. s brdóvými listy Д, 6 v jejich koncových polohách к vytváření zcela otevřeného prošlupu £ a s paprskem £0 vyznačeným ve své odtažené poloze přerušovanými Čarami na obr. 2 jako paprsek £0* čelní válce £8, 19 jsou uspořádány jeden na druhém svisle a souměrně kolem středové roviny 24 prošlupu zatímco zadní válec 17 má svoji osu rovnoběžnou se střední rovinou 24. Za těchto podmínek tedy se rozdíl v napětí mezi oběma soupravami X, 8 osnovních přízí 2 rovná nule, tj. obě soustavy X, 8 jsou podrobeny stejnému napětí, protože jejich zdvihy jsou stejné, jak patrno v tomto směru z obr. 2.
Avšak, když paprsek £0 přiráží útkovou přízi a je tedy otáčen prostřednictvím hnacího hřídele tkalcovského stavu ve směru podle šipky 28 ze své polohy znázorněné přerušovanými čarami jako paprsek 1 0 4 do své polohy přírazu, znázorněné plnými čarami jako původní paprsek £0, a brdové listy 6 začínají současně měnit svoji polohu, mechanické zařízení £6 pro zvýšení hustoty útků provádí vratný pohyb v protisměru hodinových ruček kolenl· své vodorovné osy 23 pod účinkem otáčení hnacího hřídele tkalcovského stavu, pročež se zadní válec 17 otáčí vzhůru к postupnému zvětšování dráhy a následkem toho také napětí nahoře ležící soupravy X osnovních přízí 2, jak patrno zejména z obr. 1, zatímco se napětí dole ležící soupravy 8 osnovních přízí 2 současně zmenšuje, což umožňuje zvýšení hustoty útků ve tkanině, jak již bylo uvedeno. Když brdové listy 6 dokončily výměnu svých poloh к překřížení obou souprav X, 8 osnovních přízí 2 vzájemně nad sebou a paprsek £0 se vrátil do své odtažené polohy jako paprsek £0*, mechanické zařízení 16 zaujme opět svoji polohu klidu, v níž rozdíl v napětí mezi oběma soupravami X, Q osnovních přízí 2 se opět rovná nule, a jediný rozdíl je dán tou skutečností, že ony části obou souprav X, 8, ležící mezi brdóvými listy 2» 6, Jsou nyní vzájemně překříženy, aniž jsou však podrobeny jakékoliv změně ve své dráze.
V tomto okamžiku provádějí brdové listy 6 obrácený pohyb к výměně svých poloh, a paprsek £0 začíná s přírazem příštího útku otáčením ve směru šipky 28 ze své odtažené polohy jako paprsku £0* do své polohy přírazu jako původní paprsek £0, v obou polohách poháněn hnacím hřídelem tkalcovského stavu, jenž vyvíjí na mechanické zařízení 16 vratný pohyb s výkmitem stejným jako předcházející, avšak v opačném směru, tj. ve směru hodindvých ruček, jenž otáčením zadního válce 17 směrem dolů určuje postupné zvyšování v napětí pro dole ležící soupravu 8 a současně postupné snižování napětí pro nahoře ležící soupravu X osnovních přízí 2. Takto je tedy rozdíl v napětí mezi oběma soupravami X, 8 osnovních přízí 2, jež jsou nyní vzájemně překříženy, dodáván opačným způsobem vůči předcházejícímu případu, a navíc ještě jsou obě soupravy X, 8 střídavě napínány ve stejné míře napětí během dvou po sobě následujících přírazech útku tím, že obě dráhy zůstávaaí nezměněny, jak patrno .z obrázku 1 a 2. Když posléze končí obrácený pohyb k výměně poloh brdových listů 2» 6, takže se obě soupravy X, 6 osnovních přízí .2 vracejí ze své překřížené polohy do souměrné polohy kolem středové polohy 24 prošlupu £» celé meehíaiické zařízení .16 pro zvýšení hustoty útků ve vyráběné tkanině 12 zaujme opět svooi polohu klidu a se takto v původním stavu» jak znázorněno na obr. 2, z něhož celý předtím popsaný pracovní postup znovu začíná.
Claims (1)
- PŘEDMĚT VYNÁLEZUZřízení pro zvýšení hustoty útků na tkaloovském stavu» zahrnnúící v sobě skupinu tří rovnoběžně uspořádaných vodorovných válců meei. brdovými listy a vratideem tkalcovského stavu, přieemž oddělovací válec je prvním ve směru přívodu osnovních nití, zatímco vodicí válec je opásán na vrcholu osnovními nitěmi a umístěn za oddělovacím . válcem, s postranními podpěrnými deskami spojenými prostřednictvím příčného vodorovného hřídele a upravenými k otáčení kolem vodorovného příčného hřídele s pomoci vačkového pohonu, vyznačené 'tím, že je uspořádán vodicím válcem· (.19), ' umístéiým za oddělovacím válcem (17), třetí válec (18) pro opásaní zezdola osnovními nitěmi (2) souměrným způsobem se zřeteeem k rovině rámu (22) tkalcovského stavu, přieemž všechny tři válce (17, 18,' 19) jsou v tuhém spojení s postranními podpěrami (20), zatímco příčný vodorovný hřídel, spojující postranní podpěry '(20), je uspořádán v rovině rámu (22) tkalcovského stavu.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
IT27545/79A IT1125862B (it) | 1979-11-26 | 1979-11-26 | Dispositivo oscillante perfezionato per aumentare la densita' di trama in tessuti con armatura a tela |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS223989B2 true CS223989B2 (en) | 1983-11-25 |
Family
ID=11221874
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS808144A CS223989B2 (en) | 1979-11-26 | 1980-11-25 | Facility for increasing the density of the weft on the loom |
Country Status (14)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4390044A (cs) |
JP (1) | JPS5685446A (cs) |
AR (1) | AR221459A1 (cs) |
BR (1) | BR8007722A (cs) |
CH (1) | CH643894A5 (cs) |
CS (1) | CS223989B2 (cs) |
DD (1) | DD154617A5 (cs) |
DE (1) | DE3044175C2 (cs) |
ES (1) | ES497780A0 (cs) |
FR (1) | FR2470174A1 (cs) |
GB (1) | GB2063935B (cs) |
IT (1) | IT1125862B (cs) |
NL (1) | NL8006240A (cs) |
SU (1) | SU1022665A3 (cs) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE3273224D1 (en) * | 1982-10-26 | 1986-10-16 | Sulzer Ag | Warp tensioning device on a weaving loom |
JPS59205876A (ja) * | 1983-05-10 | 1984-11-21 | Canon Inc | カラー画像処理装置 |
US4832014A (en) * | 1985-10-02 | 1989-05-23 | Perkins Warren E | Method and means for dispensing two respirating gases by effecting a known displacement |
SE461402B (sv) * | 1988-06-28 | 1990-02-12 | Aelmhults Bruk Ab | Anordning foer reglering av varptraadsspaenning vid en vaevmaskin |
Family Cites Families (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE49520C (de) * | O. HOFFMANN in Neugersdorf, Sachsen | Walkvorrichtung für mechanische Webstühle | ||
US630347A (en) * | 1898-05-16 | 1899-08-08 | Frank L Hammond | Lease-rod. |
GB371083A (en) * | 1931-02-13 | 1932-04-21 | Robert Cotton | Improvements in or relating to warp tensioning devices for looms for weaving |
GB455389A (en) * | 1935-05-20 | 1936-10-20 | Linen Ind Res Ass | Production of new or improved pattern effects upon fabrics |
GB475365A (en) * | 1936-05-23 | 1937-11-18 | Wool Ind Res Association | Improvements in or relating to warp let-off motions for looms for weaving |
GB687080A (en) * | 1950-05-19 | 1953-02-04 | Harold Siddle | Improvements in or relating to looms |
US2562838A (en) * | 1950-08-01 | 1951-07-31 | Stevens & Co Inc J P | Oscillating lease rod leveling mechanism |
DE1255599B (de) * | 1960-05-11 | 1967-11-30 | Sulzer Ag | Webmaschine mit einem Streichbaum fuer die Kette und einem den Streichbaum tragenden Tragbaum sowie mit einer Vorrichtung zum periodischen Strecken und Nachlassen von Kettenfaeden |
CH472521A (de) * | 1967-03-15 | 1969-05-15 | Sulzer Ag | Vorrichtung zum periodischen Strecken und Nachlassen von Kettfäden |
SU701182A1 (ru) * | 1978-03-17 | 1981-09-07 | Центральный научно-исследовательский институт промышленности лубяных волокон | Способ формировани ткани на ткацком станке |
-
1979
- 1979-11-26 IT IT27545/79A patent/IT1125862B/it active
-
1980
- 1980-11-05 US US06/204,230 patent/US4390044A/en not_active Expired - Lifetime
- 1980-11-07 CH CH830080A patent/CH643894A5/it not_active IP Right Cessation
- 1980-11-10 GB GB8036029A patent/GB2063935B/en not_active Expired
- 1980-11-14 NL NL8006240A patent/NL8006240A/nl not_active Application Discontinuation
- 1980-11-24 DD DD80225417A patent/DD154617A5/de unknown
- 1980-11-24 DE DE3044175A patent/DE3044175C2/de not_active Expired
- 1980-11-25 JP JP16475080A patent/JPS5685446A/ja active Pending
- 1980-11-25 FR FR8025000A patent/FR2470174A1/fr active Granted
- 1980-11-25 BR BR8007722A patent/BR8007722A/pt unknown
- 1980-11-25 SU SU803211169A patent/SU1022665A3/ru active
- 1980-11-25 CS CS808144A patent/CS223989B2/cs unknown
- 1980-11-26 ES ES497780A patent/ES497780A0/es active Granted
- 1980-11-26 AR AR283388A patent/AR221459A1/es active
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
FR2470174B1 (cs) | 1985-03-08 |
ES8202879A1 (es) | 1982-02-01 |
JPS5685446A (en) | 1981-07-11 |
ES497780A0 (es) | 1982-02-01 |
DD154617A5 (de) | 1982-04-07 |
AR221459A1 (es) | 1981-01-30 |
DE3044175C2 (de) | 1985-01-24 |
IT1125862B (it) | 1986-05-14 |
IT7927545A0 (it) | 1979-11-26 |
US4390044A (en) | 1983-06-28 |
FR2470174A1 (fr) | 1981-05-29 |
CH643894A5 (it) | 1984-06-29 |
DE3044175A1 (de) | 1981-06-11 |
GB2063935B (en) | 1983-06-22 |
GB2063935A (en) | 1981-06-10 |
SU1022665A3 (ru) | 1983-06-07 |
BR8007722A (pt) | 1981-06-09 |
NL8006240A (nl) | 1981-06-16 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN106835450B (zh) | 一种色织经向剪花管状织物的生产工艺 | |
KR100946396B1 (ko) | 곡선형 경사 제직 방법 및 직물 | |
JP2001500197A (ja) | 繊維機械上で絡み織物を製造するための経糸制御装置 | |
US4291729A (en) | Multiple longitudinal traversing shed weaving apparatus | |
EP0013321B1 (de) | Reihenfachwebmaschine mit einem Webrotor | |
CS223989B2 (en) | Facility for increasing the density of the weft on the loom | |
US3306322A (en) | Method for weaving endless belts | |
EP1899515B1 (en) | Terry loom | |
FI102393B (fi) | Saumankutomakone tekokuitukankaan tekemiseksi päättömäksi kudotun saum an avulla | |
DE10054851A1 (de) | Frottierwebmaschine | |
US5394905A (en) | Leno heald subassembly for cooperation with a main harness frame | |
US3018801A (en) | Loom for circular weaving | |
US4848412A (en) | Patterned woven fabric | |
DE10023445A1 (de) | Frottierwebmaschine | |
US3720236A (en) | Arrangement for forming a selvage for use on a loom | |
AU2021272692A1 (en) | Loom with movable guide beams | |
CN201610461U (zh) | 宽幅塑料编织布喷水织机 | |
US4719946A (en) | Method of producing a tubular woven fabric and a circular loom for carrying out the method | |
US2113492A (en) | Means for the manufacture of fabrics with bias weft | |
WO2012023364A1 (ja) | イ草織物及び織機 | |
DE3205227A1 (de) | Schuetzenlose doppelwebmaschine mit doppelgreifern | |
US3342218A (en) | Device for the formation of a travelling shed in looms | |
US2277119A (en) | Manually operated weaving apparatus | |
US2544526A (en) | Loom | |
US6073660A (en) | Rotary apparatus for dent spacing variation for a loom reed |