CS220764B2 - Method of separating foreign bodies from the material and device for executing the same method - Google Patents

Method of separating foreign bodies from the material and device for executing the same method Download PDF

Info

Publication number
CS220764B2
CS220764B2 CS80371A CS37180A CS220764B2 CS 220764 B2 CS220764 B2 CS 220764B2 CS 80371 A CS80371 A CS 80371A CS 37180 A CS37180 A CS 37180A CS 220764 B2 CS220764 B2 CS 220764B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
conveyor belt
television camera
signals
foreign bodies
signal
Prior art date
Application number
CS80371A
Other languages
English (en)
Inventor
Maximin Maier
Heinz H Wittkugel
Klaus J Liepelt
Joern Homeier
Original Assignee
Reemtsma H F & Ph
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Reemtsma H F & Ph filed Critical Reemtsma H F & Ph
Publication of CS220764B2 publication Critical patent/CS220764B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C5/00Sorting according to a characteristic or feature of the articles or material being sorted, e.g. by control effected by devices which detect or measure such characteristic or feature; Sorting by manually actuated devices, e.g. switches
    • B07C5/34Sorting according to other particular properties
    • B07C5/342Sorting according to other particular properties according to optical properties, e.g. colour
    • B07C5/3422Sorting according to other particular properties according to optical properties, e.g. colour using video scanning devices, e.g. TV-cameras
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B1/00Preparation of tobacco on the plantation
    • A24B1/04Sifting, sorting, cleaning or removing impurities from tobacco

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Sorting Of Articles (AREA)
  • Investigating Materials By The Use Of Optical Means Adapted For Particular Applications (AREA)
  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)

Description

(54) Způsob oddělování cizích těles z materiálu a zařízení k provádění tohoto způsobu
Vynález se týká způsobu oddělování cizích těles z materiálu á zařízení k provádění tohoto způsobu. Vynález se zejména týká způsobu oddělování cizích těles ze surového tabáku nebo tabákových žeber, nacházejících se na pohyblivém dopravním pásu, při kterém se materiál ozařuje viditelným nebo neviditelným světlem a vyhodnocuje se odražené světlo.
Při známém způsobu a ve známém zařízení tohoto druhu, které je popsáno v patentu Sp. st. am. č. 3 097 744, při kterém se oddělují částice z proudu částic, avšak nikoli cizí tělesa z proudu materiálu jiného druhu, je po řádcích snímána celá šířka oblasti, kterou procházejí zkoumané částice. Jednotlivé signály, získávané optickým snímáním po řádcích, jsou integrovány, aby byl tímto způsobem získán signál, který při překročení prahové hodnoty, charakteristické pro částice, nebo při poklesu pod tuto hodnotu, způsobí vyloučení této částice z proudu částic.
Takový způsob, případně takové zařízení, nepracuje spolehlivě zejména tehdy, je-li zkoumaná oblast poměrně široká, případně, pohybuje-li se touto oblastí větší počet částic vedle sebe. V tomto případě přispívá k vytváření vylučovacího signálu jen malá snímaná oblast, zaujímaná vylučovanou částicí, zatímco zbývající, větší část celé snímané šířky poskytuje pouze přídavný signál, který na způsob šumu více nebo méně kolísá okolo střední hodnoty. I když se pak signály, získané takto řádkovým snímáním, zintegrují, mění se získaná celková hodnota při výskytu částice, určené k vyloučení, jen velmi nepatrně oproti stavu, při němž není zjištěna vůbec žádná částice, určená k vyloučení. To však znamená, že způsob, případně zařízení je poměrně necitlivé, případně pro vyhodnocení se musí použít mimořádně kvalitní vyhodnocovací zařízení.
V jiném známém zařízení popsaném ve vyložené přihlášce NSR 20 15 108, které pracuje na stejném principu jako výše popsané známé zařízení, padají jednotlivé úlomky horniny postupně okolo televizní snímací elektronky, která zanechává odrazy, vznikající osvětlováním úlomků horniny a přivádí je po řádcích do prahových obvodů. Počet signálů vysílaných prahovými obvody je pak měřítkem odrazivosti povrchu úlomku horniny a může sloužit k oddělování určitých úlomků z proudu jednotlivých, po sobě následujících úlomků horniny.
U tohoto zařízení jsou tudíž zkoumány a případně vyřazovány jen jednotlivé po sobě následující částice a při přechodu na větší počet vedle sebe se pohybujících částic, případně na zkoumanou oblast větší šířky z uvedených důvodů silně klesá i citlivost tohoto zařízení.
Dále je znám způsob a zařízení popsané v patentovém spisu NSR 19 46 615, pomocí něhož se z rozmělněného cigaretového odpadu odstraňují cizí tělesa, jako jsou kousky cigaretového papíru, kousky obalového papíru, filtrační zátky a podobně. K tomuto účelu jsou nad dopravním pásem, na kterém je dopravován cigaretový odpad, kolmo ke směru jeho pohybu uspořádány skupiny fotobuněk, které jsou vždy přiřazeny dílčí oblasti dopravního pásu, přičemž je snímána celá šířka dopravního pásu. V oblasti těchto skupin fotobuněk je dopravní pás a na něm dopravovaný materiál osvětlován. Dopadající světlo je přitom vedeno barevným filtrem, aby neobsahovalo světlo takových vlnových délek, které jsou odráženy tabákovými vlákny a dopravním pásem, avšak světlo silně odrážené obecně světlými cizími tělesy. Odražené světlo přichází na příslušné fotobuňky. Signály, vznikající osvětlením fotobuněk, jsou pak při-, váděny k elektromagnetům, které aktivují vylučovací ústrojí ve formě odsávacích ústrojí, zakrytých klapkami, přiřazená jednotlivým dílčím oblastem, takže jsou zjištěná cizí tělesa odstraňována.
Tento známý způsob a zařízení jsou však vhodné jen pro takové použití, při kterém mají cizí tělesa, obsažená v pohybujícím se materiálu, značně vyšší světelnou odrazivost než materiál, zejména protože v rámci tohoto způsobu dochází k získávání signálu vyhodnocováním celkového jasu poměrně velké oblasti dopravního pásu, případně materiálu, - nacházejícího se - v této - oblasti.
Uvedené nedostatky známých způsobů odstraňuje způsob oddělování cizích těles z materiálu, nacházejícího se na pohybujícím se dopravním pásu nebo podobně, zejména surového tabáku nebo tabákových žeber, při němž se materiál ozařuje viditelným a/nebo neviditelným světlem, - odražené světlo se v prostorovém nebo časovém sledu přijímá ve formě řádkových oblastí probíhajících napříč ke směru pohybu televizní kamerou, přičemž signály, získané z několika řádkových oblastí, se za účelem vytváření ovládacích signálů časově integrují a prostřednictvím ovládacích signálů se uvádí v činnost vyhazovači ústrojí pro odstraňování zjištěného cizího tělesa z materiálu,- podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že řádkové oblasti se vytvářejí ze řádků televizního obrazu a po integraci předem stanoveného počtu úseků řádkových oblastí se získané hodnoty vymažou a znovu se integruje předem stanovený počet úseků řádkových oblastí. Je výhodné, jestliže se integruje pouze střídavá složka signálů.
Nedostatky známých zařízení odstraňuje zařízení pro oddělování cizích těles z materiálu, nacházejícího se na pohybujícím - sé dopravním pásu nebo podobně, zejména ze surového tabáku nebo tabákových žeber, s alespoň jedním zdrojem světla pro osvětlování oblasti dopravního pásu a na něm se nacházejícího materiálu, s televizní kamerou pro generování signálů v závislosti na řádkovém snímání odraženého světla světelného zdroje napříč ke směru pohybu dopravního pásu a pro rozdělování signálů získaných ze snímaného světla po sobě následujících řádků na úseky signálů, s integračními - obvody, do kterých se úseky signálů přivádějí podle jejich polohy v řádku a integrují se - v čase, přičemž k výstupům integračních obvodů jsou připojeny prahové obvody pro generování ovládacích signálů spolu s vyhazovacím ústrojím pro odstraňování zjištěných cizích těles z materiálu, které je aktivováno ovládacími signály, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že televizní kamera je průběhem svých řádků uspořádána napříč k podélné ose dopravního pásu a integrační obvody jsou po vyhodnocení - obrazových složek videosignálu předem stanoveného počtu řádků vynulovatelné.
Výhodné - provedení tohoto zařízení spočívá v tom, že - mezi obrazový výstup televizní kamery a integrační obvody je zapojen multiplexer, jehož taktovací vstup je propojen s výstupem snímacích impulsů televizní kamery. Ke každému integračnímu obvodu je - připojen prahový spínač, přičemž prahové . . hodnoty - prahových spínačů jsou nastavitelné.
Nový a vyšší účinek vynálezu spočívá v tom, že rozdělením - šířky snímané oblasti v dílčí oblasti jsou hodnoty řádkového snímání, prováděného v - těchto dílčích oblastech, - - integrovány navzájem odděleně,- - . to jest, každá dílčí oblast o sobě je zkoumána z hlediska existence- cizího tělesa. Tímto způsobem dochází při výskytu cizího tělesa v dílčí oblasti k výrazné . . optické reakci a tím k výraznému signálu, zatímco ostatní dílčí oblasti, v nichž se nevyskytuje vůbec žádné cizí těleso, případně do nichž zasahuje cizí těleso jen zcela nepatrně, nevykazují prakticky žádnou optickou reakci a tudíž žádnou změnu signálu. Protože integrace úseků řádkových oblastí kromě toho probíhá vzájemně odděleně, neovlivňují signály dílčích oblastí bez cizích těles, obsahující pouze šum, ani vyhodnocování optické reakce v dílčí oblasti, obsahující cizí tělesa, což umožňuje podstatné zvýšení citlivosti. Zásluhou toho mohou být spolehlivě zjišťována a vyřazována i poměrně malá cizí tělesa nebo taková cizí tělesa, která se z hlediska svých odrazných vlastností jen poměrně nepatrně liší - od materiálu, - nacházejícího se na dopravním - pásu.
Zvláště výhodné vyhodnocování signálů spočívá v tom, že se integruje pouze střídavá složka získaného signálu, protože pak- se šumové složky, obsažené v signálu, případně ty složky, -které · vznikají 1 ' ' slabým odrazem materiálu, (íopravovaného na dopravrnm pásu · a · z dopravního pásu, v důsledku svého statistického rozdělení a svých kladných a záporných amplitud kompenzují, zatímco integrací je v podstatě zesilován pouze signál, vytvářený · působením cizího tělesa.
Vynález je dále bMže vysvětten na přMadu jeho provedení, · , který je popsán na základě výkresů, které znázorňují: obr. 1 zařízern se dvěma za sebou uspořádanými do pravními pásy a vždy jednou televizní kamerou s jedním osvětlovacím ústrojím, jakož i s újpovídajteími vyhodnocovacími obvody, obr. 2 blokové schéma· zapojení vyhodnocovací obvodů vtoeosignálů. tetovaní kamery a obr. 3 obrazovou složku videosignálu a z ní získávané výstupm signály integračmch obvodů a prahových sprnačLi.
V zařízení podle obr. 1 jsou za sebou uspořány dva dopraví pásy 1, takže matená^ dopravovaný prvním travním pásem 1, příkladně surový tabák nebo tabáková žebra, se dostává na -druhý dopravní pás Г a - je tímto druhým úpravrnm pásem Г·· dopravován dále. Oba dopravní pásy 1, Γ se liší · v podstatě tím, že první dopravní .· pás· · 1 je · zhotoven z · tmavého a · druhý dopravní pás Γ ··· ze svitého materiálu, takže první dopravrá ·pás 1 je vhodpro oddělo vání světlýú cizí těles a druhý dopravrn pás Г pro odd&lování tmavých mzí toles. Protože jinak jsou · dopravní · pásy 1, Г a k nim iřazené ústrojí v podstato stodné, je v následujícím· textu podrobněji popisován jen první· · dopravm pás 1 s pnslušnými konstrukčními prvky.
Na dopravní pás 1 je na horní větev na obr. 1 vpravo · · nanášen ve směru šipky 20 materiál a sice v co možná nejten·^ vrst, to jest v případě surového tabáku tak, aby listy byly dokonale odáS^ aby co možná nejméně ekrývaly phtomná cm tolesa. Zařízení pro tatové nanášem materiáhi jsou obecně známá a nem proto zapotřebí je blíže vysvětlovat. ,
Poblíže levé koncové oblasti prvního · dopravní pásu 1 je nad tímto prvním dcpravrnm pásem 1 uspádáno jen schematicky znázorněné první osvětlovací ústrojí 3, které může napříki obsahovat zánvky. Jeho pomocí je osvětíován povrch horm větve prvního dopravního pásu 1 a tím i materiál a cm tolesa, dopravované na tomto prvním dopravním pásu 1. Protože se však mohou vyskytnout i cizí tělesa · z průhledné u-měto hmoty, ktorá toměř neodrážejí vtotíetoe světlo, může být přídavně použita i ultrafialová lampa, protože při osvětlení ultrafialovým světlem dochází k fluorescenci cizích těles z průhled.né umělé tooty která může být vyhodnocována stejným způsobem jako odražené světlo zářivek.
V oblasti prvního osvětlovacího ústrojí 3 je nad prvním dopravrnm pásem 1 uspádána první televizní kamera 2, a sice tak, aby řádky obrazu probíhaly kolmo ke směru pohybu prvního dopravního pásu 1. Jedná se o · běžnou tetevtern kameru, s výhodou s plumbikonovou obrazovkou, která má 312, případně 313 řadků na půlsrnmek s dobou trvání 64 ps.
První televizní kamera 2 je prostřednictvím sigálového vedení 8 spojena s prvním vyhodnocovacím obvodem 4, který bude popsán v souvislostí s obr. 2 a od něhož vede řídicí vedení 10 k magnetickému ventilu 5, který, je-h atoivován, uvádí v ennost vyhazovači klapku 6, otopnou kotem MMele 7. _ Tato vyhazovači klapka 6 vede ve znázorněpoloze materiál z prvního úpravního pásu 1 na druhý dopravm pás l4, a při uvedení magnetického ventilu 5 v činnost se vyhazovací klapka 6 otočí kolem Míúto 7 proti směru pohybu hodinových ruSíe^ takže matertól, újíapcí na vyliazova^ kl.apku fy je odváděn mezi oba úpravní pásy 1, ť.
Uvedení vyhazovači klapky 6 v činnost však může být prováno i jrným způscbem, například pomocí elektricky, mechanicky nebo pneumaticky ovládaných nebo řízených ústrojí.
Aby se dosáhlo souladu mezi rychlostí prvního dopravního pásu · 1 a vzdáleností mezi oblastí, snímanou první televizní kamerou 2 a oblastí vyhazování a aby tudíž byla vyhazovači klapka 6 uváděna v činnost ve správném okamžiku, tedy v okamžiku, kdy se materiál · obsahujM mzí těleso, rozeznané tetev^rn kamerou fy ústává právě na konec dopravního pásu 1, může být z pohonu prvního dopravního pásu 1 získáván taktovam signál který se pnvá synúrornzarnm veúmm 9 do vyhodnocovacího obvodu 4 a řídí přes řídicí vedení 10 uvání magnetického venttíu 5 v inost
Jak již · bylo uvedeno, odpovídá druhý dopravní pás 1‘ se svými ^íshisnými · instrukčními prvky prvnímu dopravnímu pásu 1 a jeho příslusným prvkům, přičemž stejné části jsou označeny stejnými vztahovými značkami opatřenými čárkou. V drum osvětlovacím ústrú 3‘ není však zapotoeW žádná uhratíalová tempa a druhá tetevteto kamera 2‘ a druhý vyhodnocovací úvod 4‘ jsou nastaveny tak aby vyhodnocovaly výskyt tmavých cizi toles.
Zapojení prvního vyhodnocovacího úvodu 4 je znázorněno na obr. 2. První televizní kamera 2 je signálovým vedením 8 a dalším teiovacím veúním 12 útyojena k multiplexeru 13, který má osm výstupů K1 až K8, k nimž je připojen vždy jeden integrační obvod 14. Z důvodů přehlednosti je znázorněn jen jeden integrační obvod 14 s pdshiiým prahovým spmaúm 15, patnm ke kanálu K4. Jedno1:Iivé rntegrarnn obvody 14 jsou ^poje^ na vstupy prahových snačů 15, jejichž výstupm signály· jsou slučcvány a vyhodnocovány v togickém obvúu l6 a núleújteím posuvným registrem 17 způsobem, o^ovMajteta rycto losti pohybu prvního dopravního pásu 1. Pozesílení v koncovém zesilovači 18 aktivizují tyto signály magnetický ventil 5.
První televizní kamera 2 vytváří negativní obraz oblasti, osvětlované prvním osvětlovacím zařízením 3 — obr. 1 — a její úroveň bílé je potlačena, aby se potlačilo světlo, odražené prvním dopravním pásem 1 a materiálem, to jest první televizní kamera 2 nemá prakticky žádnou úroveň šedé.
Obrazové složky videosignálú, obrazová složka videosignálú jednoho řádku je znázorněna v diagramu I na obr. 3, přicházejí signálovým vedením 8 na multiplexer 13. Tento multiplexer 13 je přes taktovací vedení 12 řízen taktovacími signály, které jsou získávány z . blokovacích impulsů řádkú první televizní kamery 2, takže vysílá na svých osmi výstupech vždy odpovídající dílčí oblasti (K1—K8j na obr. 3] přiváděného „řádkového signálu“, a sice pro všechny po sobě následující řádky stále znovu stejnou dílčí oblast na odpovídajícím výstupu multiplexeru 13. Jako multlplexeru 13 lze například použít kombinaci vyráběného segmentového čítače a . segmentového spínače.
Výstupní signály jednotlivých výstupů K1 až K8 multiplexeru 13 jsou uvedeny k osmi paralelně zapojeným integračním obvodům 14, jejichž vstupní úroveň je nastavena na střední hodnotu obrazové složky videosignálu, neobsahující žádný signál, oznamující cizí těleso. V těchto integračních obvodech 14 jsou časově integrovány části obrazových signálů po sobě následujících řádků první televizní kamery 2, vyskytující se na jednotlivých výstupech multiplexeru 13, a protože vstupní úroveň integračních obvodů 14 je vhodně nastavena, ruší se střídavě kladné a záporné složky, zatímco složky signálů, vyvolané cizími tělesy, které se vyskytují ve formě záporných impulsů, nejsou kompenzovány, nýbrž načítávány v po sobě následujících krocích integrace. Tím tedy vzniká na výstupech těchto integračních obvodů 14, k nimž ' jsou přiváděný signály cizích těles, výrazný výstupní signál — diagram II na obr. 3, který následkem kompenzace ostatních složek obrazového signálu chybí u integračních obvodů 14, k nimž nejsou přiváděny signály cizích těles. Tímto způsobem je tedy možné vyfiltrovat signály cizích těles z obrazové složky videosignálů a zesílit je, aby mohly být použity pro uvedení magnetického ventilu 5 v činnost.
V této ' souvislosti je třeba zdůraznit, že integrační obvody 14 integrují vždy obra zové složky předem stanoveného počtu řádků obrazu první televizní kamery 2, přičemž tento počet je určován počítáním blokovacích impulsů řádků. Po uplynutí tohoto počtu řádků jsou všechny integrační obvody 14 současně vynulovny a začíná nový proces integrace následujících řádků.
Na obr. 3 je, jak již bylo uvedeno, znázorněn diagram I obrazových složek videosignálu jednoho řádku, přičemž tento signál v cca 18 mikrosekundách a v cca 37 mikrosekundách vykazuje signál cizího tělesa. Tyto signály cizích těles se dostávají na výstupy K3 a K5 multiplexeru 13 a jsou prostřednictvím odpovídajících integračních obvodů 14 integrovány v impulsy, které jsou znázorněny v diagramu II.
Výstupní signály integračních obvodů 14 jsou přiváděny do prahových spínačů 15, jejichž prahové hodnoty s — obr. 3 — jsou nastavitelné. Protože výstupní signály všech integračních obvodů 14, na které nebyl přiveden žádný signál cizího tělesa, jsou v podstatě rovny nule, nedávají příslušné prahové spínače 15 žádný výstupní signál, zatímco do ostatních prahových spínačů 15 jsou přiváděny impulsy, jak je znázorněno v diagramu II na obr. 3. Tyto impulsy mají amplitudu, která je větší než prahová hodnota, takže příslušné prahové spínače 15 generují výstupní signály, které jsou vedeny do logického obvodu 16.
Výstupní signály prahových spínačů 15 tedy přicházejí do logického obvodu 16, ve kterém jsou logicky sčítány, ukládány a vedeny dále do posuvného registru 17, který zajišťuje zpoždění signálu, odpovídající rychlostí pohybu prvního dopravního pásu 1 a vyřazovacím ústrojím.
Posuvný registr 17 dává výstupní signály alespoň tak dlouho, dokud jsou prvním vyhodnocovacím obvodem 4 generovány signály cizího tělesa. Tyto signály jsou přes koncový zesilovač 18 přiváděny do magnetického ventilu 5, který uvádí v činnost vyhazovači klapku 6 — obr. 1. Vylučování materiálu, rozloženého po celé šířce prvního dopravního pásu 1 v té oblasti, v níž bylo zjištěno cizí těleso, je výhodnější než vylučování dílčích šířek odpovídajících rozdělení prvního dopravního pásu 1 multiplexerem 13. Tímto způsobem je totiž zabráněno dopravování zjištěných cizích těles ještě na druhý dopravní pás 1‘ nebo k dalšímu zpracování, protože se po zjištění první televizní kamerou 2 pohnula do strany a tak se dostala z před tím zjištěné dílčí oblasti.

Claims (6)

  1. PREDMlT vynalezu
    1. Způsob oddělování cizích těles z materiálu, nacházejícího se na pohybujícím se dopravním pásu nebo podobně, zejména surového tabáku nebo tabákových žeber, při němž se materiál ozařuje viditelným a/nebo neviditelným světlem, odražené světlo se v prostorovém nebo časovém sledu přijímá ve formě řádkových oblastí probíhajících napříč ke směru pohybu televizní kamerou, přičemž signály, získané z několika řádkových oblastí, se za účelem vytváření ovládacích signálů časově integrují a prostřednictvím ovládacích signálů se uvádí v činnost vyhazovači ústrojí pro odstraňování zjištěného cizího tělesa z materiálu, vyznačující se tím, že řádkové oblasti se vytvářejí ze řádků televizního obrazu a po integraci předem stanoveného počtu úseků řádkových oblastí se získané hodnoty vymažou a znovu se integruje předem stanovený počet úseků řádkových oblastí.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se integruje pouze střídavá složka signálů.
  3. 3. Zařízení pro oddělování cizích těles z materiálu, nacházejícího se na pohybujícím se dopravním pásu nebo podobně, zejména ze surového tabáku nebo tabákových žeber, s alespoň jedním zdrojem světla pro osvětlování oblasti dopravního pásu a na něm se nacházejícího materiálu, s televizní kamerou pro generování signálů v závislosti na řádkovém snímání odraženého světla světelného zdroje napříč ke směru pohybu dopravního pásu a pro rozdělování signálů získaných ze snímaného světla po sobě následujících řádků na úseky signálů, s integračními obvody, do kterých se úseky signálů přivádějí podle jejich polohy v řádku a integrují se v čase, přičemž к výstupům integračních obvodů jsou připojeny prahové obvody pro generování ovládacích signálů spolu s vyhazovacím ústrojím pro odstraňování zjištěných cizích těles z materiálu, které je aktivováno ovládacími signály, vyznačující se tím, že televizní kamera (2) je průběhem svých řádků uspořádána napříč к podélné ose dopravního pásu (1) a integrační obvody (14) jsou po vyhodnocení obrazových složek videoslgnálu předem stanoveného počtu řádků vynulovatelné.
  4. 4. Zařízení podle bodu 3, vyznačující se tím, že mezi obrazový výstup televizní kamery (2) a integrační obvody (14) je zapojen multiplexer (13), jehož taktovací vstup je propojen s výstupem snímacích impulsů televizní kamery (2).
  5. 5. Zařízení podle bodu 3 nebo 4, vyznačující se tím, že ke každému integračnímu obvodu (14) je připojen prahový spínač (15).
  6. 6. Zařízení podle bodu 5, vyznačující se tím, že prahové hodnoty prahových spínačů (15) jsou nastavitelné.
CS80371A 1979-01-19 1980-01-18 Method of separating foreign bodies from the material and device for executing the same method CS220764B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2901970A DE2901970C2 (de) 1979-01-19 1979-01-19 Verfahren und Vorrichtung zum Aussortieren von Fremdkörpern aus auf einem sich bewegenden Förderband o.ä. befindlichen Gut

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS220764B2 true CS220764B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=6060914

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS80371A CS220764B2 (en) 1979-01-19 1980-01-18 Method of separating foreign bodies from the material and device for executing the same method

Country Status (25)

Country Link
US (1) US4352430A (cs)
JP (1) JPS5598339A (cs)
BE (1) BE881230A (cs)
BR (1) BR8000345A (cs)
CA (1) CA1164828A (cs)
CS (1) CS220764B2 (cs)
DD (1) DD148729A5 (cs)
DE (1) DE2901970C2 (cs)
DK (1) DK22080A (cs)
ES (1) ES487838A0 (cs)
FR (1) FR2446685A1 (cs)
GB (1) GB2040448B (cs)
GR (1) GR68717B (cs)
HU (1) HU181010B (cs)
IL (1) IL59082A0 (cs)
IT (1) IT1129581B (cs)
MW (1) MW480A1 (cs)
NL (1) NL8000324A (cs)
NZ (1) NZ192654A (cs)
PL (1) PL124369B1 (cs)
RO (1) RO81040A (cs)
SE (1) SE8000414L (cs)
TR (1) TR20716A (cs)
YU (1) YU13080A (cs)
ZA (1) ZA80320B (cs)

Families Citing this family (39)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS57184012A (en) * 1981-05-09 1982-11-12 Hajime Sangyo Kk Removing device
JPS58190707A (ja) * 1982-04-30 1983-11-07 Toyoda Gosei Co Ltd 表面検査方法
GB2121535B (en) * 1982-06-02 1986-04-30 Anglo Amer Corp South Africa Detector for use in sorting system
DE3232179C1 (de) * 1982-08-30 1987-03-26 Pietzsch, Ludwig, Dr.-Ing., 7500 Karlsruhe Einrichtung zum optischen Erkennen von Flaechenmustern an Objekten
DE3239567C2 (de) * 1982-10-26 1986-10-16 Schwartauer Werke Gmbh & Co, 2407 Bad Schwartau Vorrichtung zum Sortieren von Trockenfrüchten
DE3428966A1 (de) * 1984-08-06 1986-02-06 Institut po Techničeska Kibernetika i Robotika, Sofia/Sofija Verfahren und vorrichtung zum sortieren von tabakblaettern
DE3443476A1 (de) * 1984-11-29 1986-05-28 Helmut A. 6720 Speyer Kappner Verfahren und vorrichtung zum pruefen und sortieren von granulatfoermigem material
FR2576008B1 (fr) * 1985-01-16 1992-01-31 Bsn Dispositif de tri optique du groisil, pour obtenir du calcin, et installation comprenant de tels dispositifs
US4657144A (en) * 1985-02-25 1987-04-14 Philip Morris Incorporated Method and apparatus for detecting and removing foreign material from a stream of particulate matter
GB8625953D0 (en) * 1986-10-30 1986-12-03 G B E International Plc Programmable zone size in detection system
EP0267790A3 (en) * 1986-11-12 1990-01-17 Lockwood Graders (U.K.) Limited Method and apparatus for sorting articles
DE3701335A1 (de) * 1987-01-19 1988-07-28 Buehler Miag Gmbh Verfahren und vorrichtung zum optischen auslesen
IT1207600B (it) * 1987-01-20 1989-05-25 Gd Spa Metodo per il controllo elettricoottico di pacchetti
US5085325A (en) * 1988-03-08 1992-02-04 Simco/Ramic Corporation Color sorting system and method
NL8803112A (nl) * 1988-12-19 1990-07-16 Elbicon Nv Werkwijze en inrichting voor het sorteren van een stroom voorwerpen in afhankelijkheid van optische eigenschappen van de voorwerpen.
US5235416A (en) * 1991-07-30 1993-08-10 The Government Of The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Department Of Health & Human Services System and method for preforming simultaneous bilateral measurements on a subject in motion
US5241171A (en) * 1992-08-25 1993-08-31 Sortex Limited Support member having layers sensitive to different wavelengths
GB2273154B (en) * 1992-12-02 1996-12-11 Buehler Ag Method for cleaning and sorting bulk material
US5555984A (en) * 1993-07-23 1996-09-17 National Recovery Technologies, Inc. Automated glass and plastic refuse sorter
US5526437A (en) * 1994-03-15 1996-06-11 Key Technology, Inc. Integrated food sorting and analysis apparatus
US6144004A (en) 1998-10-30 2000-11-07 Magnetic Separation Systems, Inc. Optical glass sorting machine and method
US6374998B1 (en) 1999-04-29 2002-04-23 Advanced Sorting Technologies Llc “Acceleration conveyor”
US6286655B1 (en) 1999-04-29 2001-09-11 Advanced Sorting Technologies, Llc Inclined conveyor
US6369882B1 (en) 1999-04-29 2002-04-09 Advanced Sorting Technologies Llc System and method for sensing white paper
US7019822B1 (en) 1999-04-29 2006-03-28 Mss, Inc. Multi-grade object sorting system and method
US6250472B1 (en) 1999-04-29 2001-06-26 Advanced Sorting Technologies, Llc Paper sorting system
US7355140B1 (en) 2002-08-12 2008-04-08 Ecullet Method of and apparatus for multi-stage sorting of glass cullets
US8436268B1 (en) * 2002-08-12 2013-05-07 Ecullet Method of and apparatus for type and color sorting of cullet
US7351929B2 (en) * 2002-08-12 2008-04-01 Ecullet Method of and apparatus for high speed, high quality, contaminant removal and color sorting of glass cullet
GB0404617D0 (en) * 2004-03-02 2004-04-07 Qinetiq Ltd Sorting apparatus
GB0409691D0 (en) * 2004-04-30 2004-06-02 Titech Visionsort As Apparatus and method
US20100230330A1 (en) * 2009-03-16 2010-09-16 Ecullet Method of and apparatus for the pre-processing of single stream recyclable material for sorting
CN104856209B (zh) * 2015-03-30 2017-07-07 天昌国际烟草有限公司 完全剔除非烟轻质杂物的打叶复烤工艺方法
CN105202330B (zh) * 2015-07-12 2017-09-08 安徽捷迅光电技术有限公司 一种基于模块化的综合性视觉平台
CN105787944B (zh) * 2016-03-04 2019-05-03 红塔烟草(集团)有限责任公司楚雄卷烟厂 一种基于工业相机的铺叶台摆把监控装置及监控方法
CA3049647A1 (en) * 2017-01-10 2018-07-19 Sunspring America, Inc. Optical method for identifying defects on tube surfaces
DE102017220837A1 (de) * 2017-11-22 2019-05-23 Thyssenkrupp Ag Sortiervorrichtung mit bewegungsverfolgtem Material
CN108827966A (zh) * 2018-08-22 2018-11-16 红塔烟草(集团)有限责任公司 大叶农作物吸附成像装置
CN113600508B (zh) * 2021-07-06 2023-03-31 杭州安脉盛智能技术有限公司 一种基于机器视觉的烟叶烟包霉变及杂物监测系统

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3280692A (en) * 1960-12-21 1966-10-25 United States Steel Corp Apparatus for measuring the defective surface area of an object
US3097744A (en) * 1961-02-27 1963-07-16 K & H Equipment Ltd Quantitative photometric materials sorter
GB1152407A (en) * 1968-02-02 1969-05-21 Sphere Invest Ltd Photometric Sorting Apparatus
US3580997A (en) * 1968-07-05 1971-05-25 Balteau Electric Corp Video system for automatic production line inspection by x-ray
DE2015108A1 (de) * 1970-03-28 1971-10-14 Freid Krupp Gmbh Photometrische Sortiereinnchtung
US3939983A (en) * 1972-03-16 1976-02-24 Asfour Emil S Apparatus for sorting tobacco leaves
GB1393061A (en) * 1973-03-22 1975-05-07 Sphere Invest Integrated reflectance photometric sorter
SU606639A1 (ru) * 1973-09-21 1978-05-15 Предприятие П/Я Р-6143 Устройство дл сортировки зернистых материалов по цвету
US3972624A (en) * 1973-12-20 1976-08-03 Agfa-Gevaert, A.G. Process and apparatus for detecting longitudinal faults on moving webs of material
JPS5339151B2 (cs) * 1974-01-31 1978-10-19
US4134498A (en) * 1976-07-12 1979-01-16 Geosource Inc. Multiplexed sorting apparatus
US4122951A (en) * 1977-02-28 1978-10-31 Alaminos Jose I L Machine for the automatic detection of blemishes in olives and other fruits
NL7808355A (nl) * 1977-08-18 1979-02-20 Elbicon Electronics Pvba Inrichting voor het detecteren van vreemde voorwerpen tussen losse groente.
US4186836A (en) * 1978-04-10 1980-02-05 Ore-Ida Foods, Inc. Differential reflectivity method and apparatus for sorting indiscriminately mixed items
US4246098A (en) * 1978-06-21 1981-01-20 Sunkist Growers, Inc. Method and apparatus for detecting blemishes on the surface of an article
US4219277A (en) * 1978-08-09 1980-08-26 Westinghouse Electric Corp. Method of detecting flaws on surfaces
US4223346A (en) * 1979-04-05 1980-09-16 Armco Inc. Automatic defect detecting inspection apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
US4352430A (en) 1982-10-05
DE2901970C2 (de) 1981-08-20
BR8000345A (pt) 1980-09-30
NL8000324A (nl) 1980-07-22
GB2040448B (en) 1983-04-13
SE8000414L (sv) 1980-07-20
HU181010B (en) 1983-05-30
GB2040448A (en) 1980-08-28
DD148729A5 (de) 1981-06-10
ES8100911A1 (es) 1980-12-16
IT8019325A0 (it) 1980-01-18
TR20716A (tr) 1982-05-20
DK22080A (da) 1980-07-20
FR2446685A1 (fr) 1980-08-14
RO81040B (ro) 1983-01-30
CA1164828A (en) 1984-04-03
PL124369B1 (en) 1983-01-31
PL221454A1 (cs) 1980-09-22
DE2901970B1 (de) 1980-06-26
NZ192654A (en) 1983-07-29
YU13080A (en) 1983-04-30
GR68717B (cs) 1982-02-03
JPS5598339A (en) 1980-07-26
RO81040A (ro) 1983-02-01
ES487838A0 (es) 1980-12-16
IT1129581B (it) 1986-06-11
ZA80320B (en) 1981-01-28
MW480A1 (en) 1981-04-08
IL59082A0 (en) 1980-05-30
BE881230A (fr) 1980-05-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS220764B2 (en) Method of separating foreign bodies from the material and device for executing the same method
DE69519470T2 (de) Vorrichtung zum Sortieren von Getreidekörnern nach Farbe
DE69520263T2 (de) Vorrichtung zur Farbsortierung von Körnern
JP4063885B2 (ja) 分類装置
US4513868A (en) Sorting machine
CA2268109C (en) High throughput sorting system
US5538142A (en) Sorting apparatus
US8285029B2 (en) Device and method for optically sorting bulk material
US6727452B2 (en) System and method for removing defects from citrus pulp
ITMI960832A1 (it) Dispositivo in un impianto di preparazione alla filatura (tintoria) per il riconoscimento e la separazione di sostanze estranee, per
DE102010024784A1 (de) Multisensorielle Anordnung für die optische Inspektion und Sortierung von Schüttgütern
DE102019208296A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur optischen Inspektion von Behältern
DE4127903A1 (de) Vorrichtung und verfahren zur qualitaets- und groessensortierung von produkten und artikeln
GB2091415A (en) Sorting Objects
JPH1190345A (ja) 粒状体の検査装置
BE1020796A3 (nl) Optische inspectie machine en optische sorteermachine.
JPH1157628A (ja) 粒状体の検査装置及び検査システム
DE19504932A1 (de) Verfahren zur Sortierung von Schüttgütern und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
DE69711944T2 (de) Vorrichtung und verfahren zum sortieren von granulaten
WO2016018157A1 (en) Article sorting system with synchronised lane detection
JPH1190346A (ja) 不良検出装置及び不良物除去装置
SU939137A1 (ru) Установка дл сортировки плодов и овощей
JPS592546B2 (ja) 茶葉選別装置
DE2253445A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum pruefen transparenter behaelter, insbesondere bierflaschen
JPS6236751B2 (cs)