Patents

Search tools Text Classification Chemistry Measure Numbers Full documents Title Abstract Claims All Any Exact Not Add AND condition These CPCs and their children These exact CPCs Add AND condition
Exact Exact Batch Similar Substructure Substructure (SMARTS) Full documents Claims only Add AND condition
Add AND condition
Application Numbers Publication Numbers Either Add AND condition

Napařovací ventil

Abstract

U známých napařovacích ventilov ovládacie médium, ktoré pósobí na medzikružie piestu musí , překonávat’ značná silu pružiny, takže pri zvýšení strát vniknutých třením vodiacich elementov sa stává, že sedlový uzávěr sa pod vplyvom tlaku páry samočinné nadvihuje a para samovolné preniká do okolia. Konstrukčně sú známe ventily značné zložité. S cielom zabránenia samočinnému otvoreniu ventilu v případe nedostatočného tlaku pružiny, navrhovaný napařovací ventil má sedlový uzávěr uchytený na dolnom stupni diferenciálneho piesta ovládaného pomocou vratnej pružiny, a vybranie v medzikruží vytvorenom dolným stupňom diferenciálneho piesta a telesom ventilu je kanálom v telese ventilu přepojená s kanálmi v sedle. ' Takýto napařovací ventil je vhodný pre použitie u žehliacich strojov, napařovacích stolov a pod.

Landscapes

Show more

CS219700B1

Czechoslovakia

Other languages
English
Slovak
Inventor
Anton Juricek
Miloslav Abel

Worldwide applications
1981 CS

Application CS839281A events

Description

Vynález sa týká naparovacieho ventilu použitelného najma u tvaroviek žehliacich strojov a u napařovacích štolo v alebo pod. U doteraz používaných napařovacích ventilov tlaková para pósobí priamo na sedlový uzávěr pridržiavaný k telesu ventilu len silou pružiny, překonáním ktorej sa ventil otvára pre prepustenie páry na žehlený výrobok. Aby nedochádzalo k samočinnému prepúšťaniu páry na výrobok, tlak pružiny na sedlo ventilu musí byť dostatočne velký. Ovládacie médium, ktoré pósobí na medzikružie piestu, musí překonávat’ značnú silu tejto pružiny, takže pri zvýšení strát vzniknutých třením vodiacich elementov sa často stává, že sedlový uzávěr sa pod vplyvom tlaku páry samočinné nadvihuje a para samovolné preniká do okolia. Preto sa u známých ventilov musia klást’ značné nároky na tesniace prvky. Sila potřebná na prekonanie sily pružiny pósobí na medzikružie piesta, a strata sily sa musí nahrádzovať zvýšeným tlakom na jeho ovládanie. Konstrukčně sú známe ventily značné zložité, nakolko sa skladajú z viacerých prvkov a sú náročné na presnosť výroby.
Uvedené nevýhody znižuje navrhovaný napařovací ventil podía vynálezu. Jeho podstata spočívá v tom, že sedlový uzávěr je uchytený na dolnom stupni diferenciálneho piesta ovládaného vratnou pružinou, a vybranie v medzikruží vytvorenom dolným stupňom diferenciálneho piesta a telesom ventilu je kanálom v telese ventilu přepojené s kanálmi v sedle. Výhodou takéhoto riešenia je, že pri jeho použití nemóže dojsť k samočinnému otvoreniu ventilu v případe nedostatočného tlaku pružiny, pretože táto má iba pomočnú funkciu pasivného prekonania odporov vodiacich prvkov, ked sa sedlový uzávěr dostane do uzatváracej polohy pod tlakom páry. Přitom ovládacie médium pósobí na celú plochu piestu, takže ovládací tlak média móže byť menší. Tým je ventil v žehliacich prevádzkach aj pri určitom poklese tlaku funkcie schopný.
Napařovací ventil podlá vynálezu možno ovládat’

Claims (1)
Hide Dependent

  1. PREDMET Napařovací ventil pre žehliace stroje, naparovacie stoly a pod., s pneumatickým alebo ručným i ovládáním, pri použití vratnej pružiny a diferenciálneho piesta, vyznačujúci sa tým, že sedlový uzávěr (7) je uchytený na dolnom stupni diferenci- 219700 jednak pomocou tlakového média, jednak ručně, například pomocou pákového systému. Příklad prevedenia naparovacieho ventilu je schématicky znázorněný na pripojenom výkrese, ktorý představuje sedlo a teleso ventilu v pozdížnom řeze so sedlovým uzáverom v uzatvorenej polohe. Znázorněný ventil předpokládá ovládanie pomocou tlakového média. V sedle 1 zasadenom do tlakovej komory 2 je zaskrutkovaná teleso 3 ventilu. V sedle 1 sú vytvořené prívodné kanály 4, prepájajúce tlakovú komoru 2 s. tlakovým priestorom 5 v sedle 1. V telese 3 ventilu je vytvořené vybranie 8, v ktorom je uložený diferenciálny piest 9. V polohe stredného stupňa diferenciálneho piesta 9 je vo vybraní 8 uložená vratná pružina 10, opierajúca jedným koncom o horný stupeň diferenciálneho piesta 9 a dolným koncom dosadajúca na plochu vybrania 8. V tlakovom priestore 5 páry je k diferenciálnemu piestu 9 připevněný sedlový uzávěr 7, ktorý v uzatvorenej polohe dosadá k dosadiacej ploché telesa 3 ventilu. V hornej časti ventilu je do telesa 3 zaskrutkované veko 11, s otvorom pre ovládanie diferenciálneho piesta 9 tlakovým médiom. Dalej je do telesa 3 ventilu zaskrutkovaný prestavitelný doraz 12 na nastavenie zdvihu diferenciálneho piesta 9. V medzikruží vytvorenom dolným stupňom diferenciálneho piesta 9 a telesom 3 ventilu vybranie 8 tvoří kanál pre odvod páry cez kanál 13 v telese 3 ventilu a kanály 14 v sedle 1. Para z tlakovej komory 2 prechádza cez prívodné kanály 4 do tlakového priestoru 5 v sedle 1. K naparovaniu dochádza tak, že po přivedení tlakového média eez otvor veka 11, toto médium pósobí na čelo diferenciálneho piesta 9, překonává silu pružiny 10 a diferenciálny piest 9 sa pohybuje po doraz 12. V dósledku toho sa sedlový uzávěr 7 na dolnom stupni diferenciálneho piesta 9 oddiali od telesa 3 ventilu a tlaková para expanduje cez vybranie 8, kanál 13 v telese 3 ventilu a kanály 14 v sedle 1 na žehlený výrobok. VYNÁLEZU álneho piesta (9) ovládaného vratnou pružinou (10), a vybranie (8) v rhedzikruží vytvorenom dolným stupňom diferenciálneho piesta (9) a telesom (3) ventilu je kanálom (13) v telese (3) ventilu přepojené s kanálmi (14) v sedle (1). 1 výkres
    Vytiskly Moravské tiskařské závody, provoz 12, Leninova 21, Olomouc Cena: 2,40 K č