Patents
Search within the title, abstract, claims, or full patent document: You can restrict your search to a specific field using field names.
Use TI= to search in the title, AB= for the abstract, CL= for the claims, or TAC= for all three. For example, TI=(safety belt).
Search by Cooperative Patent Classifications (CPCs): These are commonly used to represent ideas in place of keywords, and can also be entered in a search term box. If you're searching forseat belts, you could also search for B60R22/00 to retrieve documents that mention safety belts or body harnesses. CPC=B60R22 will match documents with exactly this CPC, CPC=B60R22/low matches documents with this CPC or a child classification of this CPC.
Learn MoreKeywords and boolean syntax (USPTO or EPO format): seat belt searches these two words, or their plurals and close synonyms. "seat belt" searches this exact phrase, in order. -seat -belt searches for documents not containing either word.
For searches using boolean logic, the default operator is AND with left associativity. Note: this means safety OR seat belt is searched as (safety OR seat) AND belt. Each word automatically includes plurals and close synonyms. Adjacent words that are implicitly ANDed together, such as (safety belt), are treated as a phrase when generating synonyms.
Learn MoreChemistry searches match terms (trade names, IUPAC names, etc. extracted from the entire document, and processed from .MOL files.)
Substructure (use SSS=) and similarity (use ~) searches are limited to one per search at the top-level AND condition. Exact searches can be used multiple times throughout the search query.
Searching by SMILES or InChi key requires no special syntax. To search by SMARTS, use SMARTS=.
To search for multiple molecules, select "Batch" in the "Type" menu. Enter multiple molecules separated by whitespace or by comma.
Learn MoreSearch specific patents by importing a CSV or list of patent publication or application numbers.
Elastic shaft clutch
CS214779B2
Czechoslovakia
- Other languages
English - Inventor
Josef Hackforth Juergen Walter
Description
translated from
Claims (8)
Hide Dependent
translated from
- PŘEDMĚT1. Pružná hřídelová spojka, sestávající z plochého· spojkového tělesa- pro přenos kroutícího- momentu mezi dvěma soustřednými tuhými připojovacími spojkovými díly, z nichž jeden je· uspořádán v dutině druhého a toto ploché spojkové těleso je složeno ze dvou souosých prstenců, zasunutých · do· sebe s radiální prstencovou vůlí mezi nimi, jež jsou vzájemně spojeny skupinami radiálních oválných smyček vláken, ovinutých kolem obou prstenců a vložených do pružné hmoty, zejména zavulkanizovaných do pryže, jež jsou zajištěny proti bočnímu posunutí pomocí radiálních čelních ploch, vytvořených na prstencích a jež přiléhají k pružným stlačitelným polštářům, přičemž vnější prstenec plochého spojkového tělesa je složen z několika vnějších členů a vnitřní prstenec plochého spojkového tělesa ze stejného počtu vnitřních · členů, přičemž jak vnější členy, tak i vnitřní členy jsou opatřeny průchozími otvory, vytvořenými mezi skupinami radiálních oválných smyček vláken a pomocí přídržných prostředků, vložených do těchto otvorů jsou vnější členy spojeny s· vnějším tuhým připojovacím spojkovým · dílem a vnitřní členy s vnitřním připojovacím spojkovým dílem, vyznačená tím, že skupiny radiálních oválných smyček (6, 16, 26) vláken jsou pomocí vnějších členů (11, 21, 31) a vnitřních členů (2, 22, 32) uloženy výkyvné kolem os, rovnoběžných s osou rotace spojky.
- 2. Pružná hřídelová spojka podle bodu 1, vyznačená tím, že vnější člen (1, 21) je spojen s příslušným vnitřním členem (2, 22) pomocí dvojice skupin radiálních oválných smyček (6, 16) vláken, přičemž vnější členy (1, 21) jsou zavěšeny na vnějším tuhém připojovacím spojkovém dílu (9, 18) výkyvné a vnitřní členy (2, 22) jsou zavěšeny na vnitřním tuhém připojovacím- spojkovém · dílu (8, 19) rovněž výkyvné.
- 3. Pružná hřídelová spojka podle bodů 1 a 2, vyznačená tím, že vnější členy (21) a vnitřní členy (22) · jsou vytvořeny jako pří-Radiální části skupiny radiálních oválných smyček 26 vláken jsou rozepřeny příčnou pružnou rozpěrkou, jež může být zhotovena z pryže, pružiny, nebo· jiným vhodným způsobem.VYNÁLEZU mé nosníky a skupiny radiálních oválných smyček (16) vláken jsou rovnoběžné se spojnicí středů závěsných míst vnějšího· členu (21) a vnitřního členu (22).
- 4. Pružná hřídelová spojka podle bodů 1 až 3, vyznačená tím, že vnější členy (1, 21) a vnitřní členy (2, 22) jsou zavěšeny pomocí kulových závěsů (14).
- 5. Pružná hřídelová spojka podle bodu 1, vyznačená · . tím, že skupina radiálních oválných smyček (26) vláken je každým ze 'svých dvou závěsných konců uložena v drážce půlválcové vložky (23), vytvořené v její rovné části a je vedena radiálně kolem čelních ploch půlválcové vložky (23), která je svojí oblou částí uložena v kruhovém otvoru (24) vnějších členů (31), případně vnitřních členů (32).
- 6. Pružná ' hřídelová spojka podle bodu ·5, vyznačená tím, že kruhové 'otvory (24) jsou vytvořeny vždy na koncích · dvou sousedních vnějších členů (31), případně vnitřních členů (32) v místě jejich styku, přičemž v koncových plochách dvou· sousedních vnějších členů (31), případně vnitřních · členů (32) · je vždy vytvořena půlkruhová drážka, jež s půlkruhovou drážkou druhého sousedního vnějšího členu (31), případně vnitřního členu (32) tvoří kruhový otvor (24) a půlválcové · vložka (23), vložená do kruhového otvoru (24), je na obou svých čelních stranách 'opatřena opěrnou přírubou (23a) proti· osovému posunutí.
- 7. Pružná hřídelová spojka podle · bodů 5 a 6, vyznačená tím, že každá skupina radiálních oválných smyček (26) · vláken je na každém ze svých dvou závěsných konců opatřena příčným vnitřním výstupkem (26), který je v záběru s příčným vybráním (29) vytvořeným v drážce půlválcové vložky · (23).
- 8. Pružná hřídelová spojka podle· bodů 1 až 7, vyznačená tím, že mezi radiálními úseky radiálních oválných · smyček (26) vláken jsou uspořádány příčné pružné rozpěrky (30).