CS209002B1 - Dvouřemfnkové průtahové ústrojí - Google Patents
Dvouřemfnkové průtahové ústrojí Download PDFInfo
- Publication number
- CS209002B1 CS209002B1 CS633779A CS633779A CS209002B1 CS 209002 B1 CS209002 B1 CS 209002B1 CS 633779 A CS633779 A CS 633779A CS 633779 A CS633779 A CS 633779A CS 209002 B1 CS209002 B1 CS 209002B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- support
- support rod
- processed
- movable guide
- strap
- Prior art date
Links
Landscapes
- Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
Abstract
Vynález se týká dvouřemínkového průtahového
ústrojí zejména textilních strojů.
Dvouřemínkové průtahové ústrojí obsahuje
podávači dvojici a odtahovou dvojici. Zpracovávaný
vlákenný materiál probíhá mezi dvěma nekonečnými
řemínky podávači dvojice, obíhajícími
synchronně na hnacím válečku a na přítlačném
válečku. První nekonečný řemínek obsahuje pevnou
vodicí opěrku položenou podél směru pohybu
zpracovávaného vlákenného materiálu. Druhý nekonečný
řemínek má pohyblivou vodicí opěrku,
která je položena na straně výstupu zpracovávaného
vlákenného materiálu z podávači dvojice do
odtahové dvojice.
Pohyblivá vodicí opěrka je uspořádána s možností
plynulého úhlového posuvu ve vertikálních
rovinách, probfliajících jak v podélném, tak
i v příčném směru k pohybu zpracovávaného
vlákenného materiálu za účelem zajištění plynulého
seřizování velikosti mezery mezi nekonečnými
řemínky ve výstupní zóně zpracovávaného vlákenného
materiálu z podávači dvojice.
Description
Vynález se týká dvouřemínkového průtahového ústrojí, zejména textilních strojů, v němž prochází zpracovávaný vlákenný materiál mezi dvěma nekonečnými řemínky podávači dvojice, obíhajícími synchronně na hnacím a na přítlačném válečku, z nichž první nekonečný řemínek je veden kolem pevné vodicí opěrky, uspořádané podél směru pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu, zatímco druhý nekonečný řemínek je veden kolem pohyblivé vodicí opěrky uspořádané na výstupní straně zpracovávaného vlákenného materiálu z podávači dvojice do odtahové dvojice.
Vynález lze nejvýhodněji využít na bezvřetenových spřádacích strojích. \
Jedním z hlavních určení dvouřemínkových průtahových ústrojí textilních strojů je vytvoření prostoru pro zpracovávaný vlákenný materiál, v němž vznikají třecí síly jak mezi vlastními vlákny zpracovávaného vlákenného materiálu, tak i maň vlákny tohoto materiálu a součástmi průtahového i ústrojí. Tyto třecí síly musí být takové, aby byja vytvořena relativně hustá hmota zpracovávanéhp vlákenného materiálu. Prostor, v němž vznikali tyto třecí síly, je označován jako pole třecích sií,| které má určité napětí. Jako napětí pole třecích sil vystupuje střední třecí síla, která připadá n£|! libovolném místě pole třecích sil na jeden milimetr zpracovávaného vlákenného materiálu ve směru jeho pohybu. Toto napětí se mění podle míry i zatížení, působícího kolmo na směr pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu, jakož i podle jeho tloušťky a struktury.
Je známo průtahové ústrojí, u něhož zpracovávat ný vlákenný materiál prochází mezi dvěma nekonečnými řemínky, obíhajícími synchronně na válcích podávači dvojice a poté se dostane do odtahové dvojice.
První nekonečný řemínek má' pevné vedení, položené podél směru pohybu vlákenného mate- i riálu a druhý nekonečný řemínek má pohyblivé vedení, které je položeno na straně výstupu vlákenného materiálu z podávacího prostředí do j odtahové dvojice. Pohyblivé vedení řemínku zajiš- | ťuje stupňovité seřizování mezery mezi nekonečnými řemínky v oblasti výstupu zpracovávaného ! vlákenného materiálu z podávači dvojice ve verti- i kální rovině, položené příčně ke směru pohybu í zpracovávaného vlákenného materiálu.
Je známo, že seřízení mezery mezi řemínky je i nutné pro optimální rozdělení polí třecích sil pro i vlákenné materiály, různé svým složením, strukturou a tloušťkou, což zlepšuje průběh průtahu vlákenného materiálu při jeho přechodu z podávači dvojice do odtahové dvojice.
To konečně zlepšuje i jakost vyráběné příze.
V souvislosti s tím je však také třeba uvést, že dvouřemínkové průtahové ústrojí má některé nevýhody. V první řadě v něm dochází prostřednictvím pohyblivého vedení jen k stupňovitému seřizování mezery mezi nekonečnými řemínky ve výstupní zóně zpracovávaného vlákenného materiálu z podávači dvojice. Toto nedovoluje zajištění optimálního rosdělení polí třecích sil pro široký • rozsah tkmštěk zpracovávaného vlákenného materiálu a různé složení vlákenného materiálu, což zhoršuje proces průtahu a vede ke vzniku nestejnoměrností v přízi.
Kromě toho dochází k seřizování mezery mezi nekonečnými řemínky ve výstupní zóně zpracovávaného vlákenného materiálu z podávači dvojice do odtahové dvojice v tomto průtahovém ústrojí jen při úhlovém posuvu pohyblivého vedení ve ! vertikální rovině, probíhající podél směru pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu.
Tak například při zpracování vlákenného materiálu o kapkovitém příčném průřezu, tj. když jeden okraj zpracovávaného vlákenného materiálu je podstatně tlustší než druhý okraj, není tenčí okraj zpracovávaného vlákenného materiálu s jedním z nekonečných řemínků ve dvouřemínkovém průtahovém ústrojí v dotyku. Tím není zajištěno optimální rozdělení polí třecích sil ve zpracovávaném vlákenném materiálu na jeho celou šíři. To vede při vytažení vlákenného materiálu z podávači dvojice ke vzniku nikoliv jednotlivých, tj. diskrétních vláken, nýbrž skupin vláken, což opět vede ke zhoršení jakosti příze.
Vynález má za úkol uspořádat pohyblivé vedení | dvouřemínkového průtahového ústrojí tak, aby byla zajištěna možnost seřizování mezery mezi nekonečnými řemínky na celém povrchu zpracovávaného vlákenného materiálu v oblasti jeho výstupu z podávači dvojice do odtahové dvojice, což vede k zajišťování optimálního rozdělení polí třecích sil ve zpracovávaném vlákenném materiálu.
Úkol podle vynálezu je řešen tím, že bylo ' navrženo dvouřemínkové průtahové ústrojí, i v němž prochází zpracovávaný vlákenný materiál mezi dvěma nekonečnými řemínky podávači dvojice, obíhajícími synchronně na hnacím a na přítlačném válečku, z nichž první nekonečný řemínek je • veden kolem pevné vodicí opěrky uspořádané podél směru pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu, zatímco druhý nekonečný řemínek je 1 veden kolem pohyblivé vodicí opěrky uspořádané na výstupní straně zpracovávaného vlákenného materiálu z podávači dvojice do odtahové dvojice podle vynálezu, jehož podstatou je, že pohyblivá : vodicí opěrka je svým středem uspořádána na nosném čepu orientovaném kolmo na navazující nosnou tyč orientovanou rovnoběžně s hřídelem přítlačného válečku a umístěnou mezi hřídelem a pracovní hranou pohyblivé vodicí opěrky za účelem zajištění plynulého seřizování velikosti I mezery mezi nekonečnými řemínky ve výstupní I zóně zpracovávaného vlákenného materiálu z poi dávad dvojice.
Výhodou tohoto provedení dvouřemínkového průtahového ústrojí je, že dovoluje plynulé seřízení mezery mezi nekonečnými řemínky na výstupu z podávači dvojice podle tloušťky, složení a struktury zpracovávaného vlákenného materiálu, jakož l i podle potřebného rozdělení polí tředch sil v meι zeře mezi nekonečnými řemínky. Toto je provedeno díky plynulému úhlovému posuvu pohyblivé vodicí opěrky ve vertikální rovině, probíhající v podélném směru vzhledem k pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu. Toto nastavení uvedené mezery umožňuje optimální rozdělení pole třecích sil na celou šíři vlákenného materiálu, což ! v konečném důsledku vede ke zlepšení jakosti vyráběné příze.
Další výhodou vynálezu je, že umožňuje plynulou změnu mezery mezi nekonečnými řemínky na výstupu z podávači dvojice během provozu průtahového ústrojí. To je umožněno možností plynulého úhlového pootočení pohyblivé vodicí opěrky během provozu průtahového ústrojí ve vertikální rovině, probíhající v příčném směru k pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu. Tak se může během činnosti průtahového ústrojí a průchodu zpracovávaného vlákenného materiálu mezi nekonečnými řemínky měnit příčný průřez tohoto j vlákenného materiálu, ale díky uvedenému úhlo- věrnu pootočení pohyblivé vodicí opěrky je celý i povrch, přiléhající k povrchu nekonečných řemín; ků, ve styku s povrchem těchto řemínků. To vede k optimálnímu rozdělení polí třecích sil v uvedené mezeře po celé šíři zpracovávaného vlákenného materiálu, což v konečném důsledku vede ke zlepšení jakosti zpracovávané příze.
Pohyblivá vodicí opěrka je s výhodou spojena s hřídelem přítlačného válečku přes konzolu ve tvaru písmene L, jejíž výstupek je volně nasazen na hřídeli přítlačného válečku, zatímco k nosné části konzoly je připojena nosná tyč s držákem s možností vzájemného úhlového pootočení nosné části a držáku ve vertikální rovině probíhající v podélném směru vzhledem k pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu, přičemž držák je spojen s pohyblivou vodicí opěrkou s možností jejího i úhlového pootočení vzhledem k držáku ve vertikální rovině, probíhající příčně k pohybu vlákenného materiálu.
Je nutno poukázat na jednoduchost konstrukce ! konzoly, s jejíž pomocí je realizováno spojení i pohyblivé vodicí opěrky s hřídelem přítlačného válečku. Kromě toho jeho konstrukce dovoluje realizaci uvedených úhlových pootočení pohyblivé vodicí opěrky.
Jeden konec nosné tyče je účelně pevně spojen s držákem, zatímco druhý konec nosné tyče .je uložen volně v otvoru provedeném v nosné části opatřené zajišťovacím šroubem pro zajištění nosné tyče.
Takováto konstrukce umožňuje volný přístup k nosné části se zajišťovacím šroubem k nastavení mezery mezi nekonečnými řemínky při malém rozměru podávači dvojice, tj. když mezera mezi přítlačným válečkem a pohyblivou vodicí opěrkou není velká, což ztěžuje přístup pod nekonečný řemínek.
Účelně je kromě toho jeden konec nosné tyče spojen s nosnou částí pevně, zatímco druhý konec nosné tyče je uložen volně ve vývrtu v držáku opatřeném zajišťovacím šroubem pro zajištění držáku na nosné tyči. Tato konstrukce je účelná při ; velké vzdálenosti mezi přítlačným válečkem a pohyblivou vodicí opěrkou, což dovoluje zmenšit šíři podávači dvojice.
Pohyblivá vodicí opěrka je opatřena nosným čepem, jehož jeden konec je s ní spojen pevně, , zatímco druhý konec je uložen volně ve vývrtu držáku.
Je nutno zdůraznit jednoduché spojení pohybli! vé vodicí opěrky s držákem, které dovoluje snadno provést úhlové pootočení pohyblivé vodicí opěrky během činnosti průtahového ústrojí.
U jedné z variant provedení může být pohyblivá vodicí opěrka vytvořena jako vodítko ve tvaru písmene U, a nosný čep ve tvaru destičky obdélníkového tvaru se dvěma podpěrnými výstupky, o trojúhelníkovém průřezu umístěnými na protilehlých stranách destičky, přičemž destička je uspořádány mezi větvemi vodítka, s nímž jsou podpěrné výstupky ve styku v jeho střední části. Tato konstrukce a jeho upevnění na držáku vyniká jednoduchostí.
Příkladné provedení vynálezu je znázorněno na výkresech, kde obr. 1 představuje schematické znázornění dvouřemínkového průtahového ústrojí v nárysu, obr. 2 schematické znázornění podávači dvojice dvouřemínkového průtahového ústrojí s jednou z možných variant provedení konzoly a pohyblivé vodicí opěrky v axonometrickém pohledu, obr. 3 schematické znázornění podávači dvojice dvouřemínkového průtahového ústrojí s další variantou provedení konzoly v axonometrickém pohledu, obr. 4 schematické znázornění poi dávací dvojice dvouřemínkového průtahového j ústrojí s další variantou provedení pohyblivé vodicí opěrky v axonometrickém pohledu a obr. 5 řez i V-V podle obr. 4.
Dvouřemínkové průtahové ústrojí, obr. 1, obsahuje přiváděči dvojici 1 a odtahovou dvojici 2.
Přiváděči dvojice 1 je opatřena dvěma synchronně obíhajícími nekonečnými řemínky 3 a 4.
První nekonečný řemínek 3 obklopuje svojí i vnitřní plochou hnací váleček 5 a pevnou vodicí opěrkou 6. Hnací váleček 5 je spojen s neznázorně; ným pohonem, zajišťujícím rotaci hnacího válečku
5. Druhý nekonečný řemínek 4 obklopuje svojí vnitřní plochou přítlačný váleček 7 a pohyblivou vodicí opěrku 8.
Nekonečné řemínky 3 a 4 spolupracují v úseku . jejich dotyku se zpracovávaným vlákenným materiálem 9. Pevná vodicí opěrka 6 je položena podél směru pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu 9. Pohyblivá vodicí opěrka 8 je položena na straně výstupu zpracovávaného vlákenného materiálu 9 z podávači dvojice 1.
Pohyblivá vodicí opěrka 8, obr. 2, je spojena j prostřednictvím konzoly 10 tvaru písmene L s hřídelem 11 přítlačného válečku 7. Konzola 10 je opatřena výstupkem 12 ve tvaru destičky s výřezem 13, jímž je možno konzolu 10 volně nasadit na j hřídel 11 přítlačného válečku 7. Konzola 10 je dále opatřena nosnou částí 15 s nosnou tyčí 17 opatřenou na opačném konci držákem 16 tvořícím s nosnou částí 15 konzoly 10 nosný díl 14. Podle jedné z možných variant provedení konzoly 10 je jeden konec nosné tyče 17 spojen s držákem 16 svařením, zatímco druhý konec nosné tyče 17 je volně uložen v otvoru 18 provedeném v nosné části 15, která je opatřena zajišťovacím šroubem 19 pro zajištění nosné tyče 17 v otvoru 18.
Výstupek 12 konzoly 10 je spojen pevně, například svařením, s nosnou částí 15 konzoly 10.
Pohyblivá vodicí opěrka 8 je opatřena nosným čepem 20, jehož jeden konec je pevně spojen s pohyblivou vodicí opěrkou 8, zatímco druhý konec nosného cepu 20 je volně vložen ve vývrtu 21 provedeném v držáku 16.
Podle další varianty provedení tohoto vynálezu je nosná tyč 17, obr. 3, na jednom konci spojena svařením s nosnou částí 15, zatímco druhý konec nosné tyče 17 je volně uložen ve vývrtu 22, provedeném v držáku 16, který je opatřen zajišťo- ; vacím šroubem 23 pro zajištění nosné tyče 17. ,
Podle další varianty provedení tohoto vynálezu ’ je na držáku 16, obr. 4, upevněna například svářením destička 24 obdélníkového tvaru. Destička 24 je opatřena dvěma podpěrnými výstupky 25, umístěnými na protilehlých stranách destičky 24, navzájem protilehle. Podpěrné výstupky 25, obr. 5, mají trojúhelníkový průřez a jsou nasměrovány podél směru pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu 9.
Pohyblivá vodicí opěrka 8 je přitom vytvořena jako vodítko 26 ve tvaru písmene U. Destička 24 s podpěrnými výstupky 25 je uspořádána mezi větvemi vodítka 26. Podpěrné výstupky jsou v dotyku s vnitřní plochou vodítka 26 v jeho střední části.
Dvouřemínkové průtahové ústrojí podle tohoto vynálezu pracuje takto:
Před započetím provozu průtahového ústrojí podle tohoto vynálezu, obr. 1 a 2, se mezi nekonečnými řemínky 3 a 4 na výstupu zpracovávaného vlákenného materiálu 9 z podávači dvojice 1 nastaví mezera 27, a to podle tloušťky, složení a struktury zpracovávaného vlákenného materiálu 9, a požadovaného rozdělení polí třecích sil ve vlákenném materiálu 9.
Claims (6)
- PŘEDMĚT1. Dvouřemínkové průtahové ústrojí, zejména textilních strojů, v němž prochází zpracovávaný vlákenný materiál mezi dvěma nekonečnými řemínky podávači dvojice, obíhajícími synchronně na hnacím a na přítlačném válečku, z nichž první nekonečný řemínek je veden kolem pevné vodicí opěrky, uspořádané podél směru pohybu zpracovávaného vlákenného materiálu, zatímco druhý nekonečný řemínek je veden kolem pohyblivé vodicí opěrky uspořádané na výstupní straně zpracovávaného vlákenného materiálu z podávači dvoNastavení mezery 27 mezi nekonečnými řemínky 3 a 4 se provede otáčením nosné tyče 17 v otvoru 18 v nosné části 15, načež se poloha nosné tyče 17 po nastavení potřebné mezery 27 zajistí zajišťovacím šroubem 19.Podle další varianty provedení tohoto vynálezu se nastavení mezery 27, obr. 3, provede otáčením nosné tyče 17 ve vývrtu 22 držáku 16 a poloha i nosné tyče 17 se zajistí zajišťovacím šroubem 23. Neznázorněným pohonem se uvede do pohybu hnací váleček 5, čímž započne pohyb prvního ; nekonečného řemínku 3, který obíhá okolo hnacího válečku 5 a pevné vodicí opěrky 6. Přiváděči dvojicí 1 se přivádí mezi dvojitá nekonečných • řemínků 3 a 4 zpracovávaný vlákenný materiál 9. Tím se začne druhý nekonečný řemínek 4 synchronně otáčet s prvním nekonečným řemínkem 3, přičemž obíhá okolo přítlačného válečku 7 a pohyblivé vodicí opěrky 8.Rychlost průchodu zpracovávaného vlákenného materiálu 9 se rovná rychlosti pohybu nekonečných řemínků 3 a 4.Z přívodní dvojice 1 se zpracovávaný vlákenný materiál 9 dostane do odtahové dvojice 2, přičemž dosáhne ještě vyšší rychlosti pohybu.Zpracovávaný vlákenný materiál 9 může vykazovat značnou nestejnoměrnost, t. j. různou tloušťku na okrajích svého průřezu. Potom se pootáčí během provozu průtahového ústrojí podle vynálezu pohyblivá vodicí opěrka 8 v důsledku uvedené nestejnoměmosti vlákenného materiálu 9 s nosným čepem 20 ve vývrtu 21 držáku 16, takže druhý nekonečný řemínek 4 se dotýká celou svojí vnější plochou povrchu zpracovávaného vlákenného materiálu 9.Použití dvouřemínkového průtahového ústrojí í podle vynálezu umožňuje podstatné zlepšení jakosti vyráběné příze nezávisle na stejnoměrnosti zpracovávaného vlákenného materiálu.Je zřejmé, že varianty provedení popsané v popisu a znázorněné na výkresech jsou jen možnými přednostními variantami provedení tohoto vynálezu, a že je možno provést různé jejich obměny i a modifikace, které však nesmějí vybočit z rozsahu i předmětu vynálezu.VYNÁLEZU jice do odtahové dvojice, vyznačující se tím, že pohyblivá vodicí opěrka (8) je svým středem uspořádána na nosném čepu (20) orientovaném kolmo na navazující nosnou tyč (17) orientovanou rovnoběžně s hřídelem (11) přítlačného válečku (7) a umístěnou mezi hřídelem (11) a pracovní hranou pohyblivé vodicí opěrky (8) za účelem zajištění plynulého seřizování velikosti mezery (27) mezi nekonečnými řemínky (3,4) ve výstupní zóně zpracovávaného vlákenného materiálu (9) z podávači dvojice (1).
- 2. Dvouřemínkové průtahové ústrojí podle borilu 1, vyznačující se tím, že pohyblivá vodicí opěrka (8) je spojena s hřídelem (11) přítlačného válečku (7) přes konzolu (10) tvaru písmene L, jejíž výstupek (12) je volně nasazen na hřídeli (11) přítlačného válečku (7), zatímco k nosné části (15).: konzoly (10) je připojena nosná tyč (17) s držákem (16) s možností vzájemného úhlového pootočení nosné Části (15) a držáku (16) ve vertikální rovině' probíhající v podélném směru vzhledem k pohybuj zpracovávaného vlákenného materiálu (9), při-:: čemž držák (16) je spojen s pohyblivou vodicí opěrkou (8) s možností jejího úhlového pootočení . vzhledem k držáku (16) ve vertikální rovině, probíhající příčně k pohybu vlákenného materiálu (9) - : , J
- 3. Dvouřemínkové průtahové ústrojí podle bodu 2, vyznačující se tím, že jeden konec nosné tyče j (17) je · spojen s držákem (16) pevně, zatímco druhý konec nosné tyče (17) je uložen volně v otvoru (18) v nosné části (15) opatřené zajišťovacím šroubem (19) pro zajištění nosné tyče (17).
- 4. Dvouřemínkové průtahové ústrojí podle bodu 2, vyznačující se tím, že jeden konec nosné tyče (17) je spojen s nosnou částí (15) pevně, zatímco druhý konec nosné tyče (17) je uložen volně ve vývrtu (22) v držáku (16), opatřeném zajišťovacím šroubem (23) pro zajištění držáku (16) na nosné tyči (17).
- 5. Dvouřemínkové průtahové ústrojí podle bodu 2, vyznačující se tím, že pohyblivá vodicí opěrka (8) je opatřena nosným čepem (20), jehož jeden konec je s ní spojen pevně, zatímco druhý konec je uložen volně ve vývrtu (21) držáku (16).
- 6. Dvouřemínkové průtahové ústrojí podle bodu 2, vyznačující se tím, že pohyblivá vodicí opěrka (8) je vytvořena jako vodítko (26) ve tvaru písmene U a nosný čep (20) ve tvaru destičky (24) obdélníkového tvaru se dvěma podpěrnými výstupky (25) o trojúhelníkovém průřezu, umístěnými na protilehlých stranách destičky (24), přičemž destička (24) je uspořádána mezi větvemi vodítka (26), s nímž jsou podpěrné výstupky (25) ve styku v jeho střední části.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS633779A CS209002B1 (cs) | 1979-09-20 | 1979-09-20 | Dvouřemfnkové průtahové ústrojí |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS633779A CS209002B1 (cs) | 1979-09-20 | 1979-09-20 | Dvouřemfnkové průtahové ústrojí |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS209002B1 true CS209002B1 (cs) | 1981-10-30 |
Family
ID=5410173
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS633779A CS209002B1 (cs) | 1979-09-20 | 1979-09-20 | Dvouřemfnkové průtahové ústrojí |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
CS (1) | CS209002B1 (cs) |
-
1979
- 1979-09-20 CS CS633779A patent/CS209002B1/cs unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4592119A (en) | Air jet yarn entangling apparatus | |
US7310856B2 (en) | Apparatus at a draw frame for supplying fibre slivers to a drawing mechanism comprising at least two pairs of rollers | |
GB2344359A (en) | Feed device for a fibre processing machine | |
EP0205573B1 (en) | The control of fibers in apron drafting systems of machinery used in the spinning process | |
US2695428A (en) | Mechanism for drawing roving of different staple lengths | |
US3636591A (en) | Drafting device for textile machines | |
CN111850750A (zh) | 皮圈牵伸装置 | |
US4470253A (en) | Spinning frame, preferably ring spinning frame | |
CS209002B1 (cs) | Dvouřemfnkové průtahové ústrojí | |
GB904939A (en) | Apparatus for longitudinal feeding and laying of flexible strands of filamentary material | |
US7073229B2 (en) | Apparatus on a carding machine for textile fibres, for example, cotton, synthetic fibres or the like, comprising revolving card flat bars equipped with clothing | |
US2686939A (en) | Drawing frame or system comprising an endless belt for conveying the fibrous material in slubbing, roving, and spinning frames | |
RU2081217C1 (ru) | Безверетенное прядильное устройство | |
US4280252A (en) | Double-apron drawing mechanism | |
US8695169B2 (en) | Drawing frame having a guide table for a guide apron | |
JPH0641831A (ja) | 精紡機 | |
KR910006401B1 (ko) | 마찰 방적에 의한 복합사 제조장치 | |
CN115467059B (zh) | 用于纺织机的皮圈牵伸装置的上皮圈架 | |
CN115627552A (zh) | 一种纤维幅宽在线调整装置 | |
JPS6212326B2 (cs) | ||
DE4430835A1 (de) | Vorrichtung zur Herstellung von Core-Garn | |
CN118223160A (zh) | 用于定位辊子或用于张紧皮带的装置以及包括这种装置的拉伸装置、纺纱单元和纺纱机 | |
JP3170513B2 (ja) | 精紡機 | |
SU510540A1 (ru) | Устройство дл аэродинамического образовани волокнистых лент с помощью волокновоздушного потока | |
US4124921A (en) | Apparatus for consolidating textile fibrous webs by rubbing in a condenser |