CS201512B2 - Method of producing 1-n-alkyl-substituted derivatives of kanamycin - Google Patents

Method of producing 1-n-alkyl-substituted derivatives of kanamycin Download PDF

Info

Publication number
CS201512B2
CS201512B2 CS785377A CS537778A CS201512B2 CS 201512 B2 CS201512 B2 CS 201512B2 CS 785377 A CS785377 A CS 785377A CS 537778 A CS537778 A CS 537778A CS 201512 B2 CS201512 B2 CS 201512B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
group
kanamycin
formula
apos
formyl
Prior art date
Application number
CS785377A
Other languages
English (en)
Inventor
Michael B Thomas
Original Assignee
Pfizer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pfizer filed Critical Pfizer
Priority to CS794190A priority Critical patent/CS201513B2/cs
Publication of CS201512B2 publication Critical patent/CS201512B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H15/00Compounds containing hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals directly attached to hetero atoms of saccharide radicals
    • C07H15/20Carbocyclic rings
    • C07H15/22Cyclohexane rings, substituted by nitrogen atoms
    • C07H15/222Cyclohexane rings substituted by at least two nitrogen atoms
    • C07H15/226Cyclohexane rings substituted by at least two nitrogen atoms with at least two saccharide radicals directly attached to the cyclohexane rings
    • C07H15/234Cyclohexane rings substituted by at least two nitrogen atoms with at least two saccharide radicals directly attached to the cyclohexane rings attached to non-adjacent ring carbon atoms of the cyclohexane rings, e.g. kanamycins, tobramycin, nebramycin, gentamicin A2

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)

Description

Vynález se týká nového způsobu výroby aminoglykosidových antibiotik, zvláště způsobu výroby 1-N-alkyl-substituovaných kanaimycinových derivátů.
Příklady takových 1-N-alkyl-substituovaných kanamycinových derivátů jsou popsány v britském patentovém spise č. 1 464 401; další jsou popisovány v belgickém patentovém spise č. 855 709.
Мар-И se připravit podobné sloučeniny z kanamycinu, který je snadno dostupným produktem fermentování, je třeba, aby všechny aminoskupiny mimo aminoskupiny v poloze 1, byly chráněny. Pak je možno provést selektivní alkylaci. aminoskupiny v poloze —1, čímž se zjednoduší izolace konečného 1-N-substituovaného produktu. Předmětem tohoto vynálezu je tedy nový způsob výroby 1-N-substituevaných derivátů kanamycinu přes takto selektivně N-chráněné meziprodukty. Předmětem tohoto vynálezu je tedy způsob výroby sloučenin obecného vzorce I
-kde
R značí aminoskupinu nebo hydroxyskupinu,
R1 značí nižší alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, přičemž kterýkoli atom uhlí ku této 'skupiny s výjimkou toho, ' který je vázán na atom dusíku, může být popřípadě substituován ' 'hydroxyskupínou nebo aminoskupinou, vyznačující se tím, že se alkyluje sloučenina -obecného vzorce II
kde
R2 znamená alkanoylovou skupinu se 2 až atomy uhlíku nebo benzoylovou skupinu, a R3 znamená hydroxylovou skupinu nebo skupinu obecného vzorce -NHR2 za ' vzniku sloučeniny obecného vzorce III
kde Ř1 až R3 imají výše uvedené významy, načež - se odstraní.; , skupina R2 a . formylová skupina- -a- izoluje - - se - sloučenina ' obecného vzorce' I.
V popise znamená výraz nižší alkylová skupina s 1 až 6 atomy uhlíku skupinu jak přímou, tak i rozvětvenou. Jako zvláštní příklady substituovaných nižších alkylových skupin R1 je možno uvést: -skupinu (S)-4-amino-2-hydroxybutylovou a - 1,3-dihydr-oxyprop-2-ylovou. Chránící -skupinou - R2 je s výhodou acetylová -skupina.
Způsob výroby -sloučenin obecného vzorce I zahrnuje jako počáteční stupeň alkylaci sloučeniny obecného vzorce II za účelem zavedení substituent-u R1 na aminoskupinu v poloze —1. Tuto- reakci je možno provést celou řadou - způsobů známých o-dborníkům pracujícím- v oboru. Tak například se může alkylace provádět redukční alkylaci za použití vhodného odpovídajícího· -aldehydu nebo ketonu, nebo za použití sloučeniny, jak je popsáno v belgickém patentovém spise č. 851777.
Druhý -stupeň výroby -se týká odstranění chránící skupiny R2 z 2‘-aminoskupiny, pokud je tato chránící skupina v molekule přítomna, jakož i z aminoskupin v polohách 6‘ a - 3“, jakož i formylové skupiny z aminoskupiny v poloze 3. V některých případech, pokud - 1-N-substituent -obsahuje sám 'také aminoskupinu, může být žádoucí chránit i tuto skupinu během reakce s tím, že tuto chránící skupinu bude nutno odstranit v konečném stupni reakce. Je zde celá řada možností, jak odstranit chránící skupiny z aminoskupiny -a odborníkům jsou dobře -známé. P-oužitý postup bude pochopitelně záviset na povaze chránící skupiny, jakož i na okolí chráněné aminoskupiny. Použité prostředí může být bezvodé i vodné a ve zvláštních případech může být kyselé nebo alkalické o různé síle. Tak například je možno popřípadě přítomnou -benzylovou -skupinu odstra nit katalytickou - hydrogenolýzou běžným způsobem za přítomnosti -paládiového katalyzátoru. Alkanoylové a benzoylové chránící skupiny je možno. obvykle o-dsSranit hydrolýzou v mírně alkalickém . prostředí, například působením zředěného roztoku hydroxidu sodného. za teploty 65 °C - po dobu několika hodin. Za těchto· podmínek se rovněž odstraní formylová skupina. Je-li to třeba, může se produkt vzorce I dále čistit běžnými postupy, například .krystalizací nebo chromatografií·.
Postup je podrobněji popsán na přípravě 1-N- [ (S) -4-amino-2-hydro<xxy bty 1] -kanamycinu A. V tomto případě se chráněný kanamycinový meziprodukt obecného vzorce II, kde R3 znamená hydroxylovou skupinu a R2 znamená acetylovou skupinu, -alkyluje redukční alkylací za použití vhodného· aldehydu nebo sloučeniny, jak je popsána v belgickém patentovém spise č. 851 777. Tak se může použít 3-benzyl-6-(S)-dihydro'Xymethyltetrahydro-l,3-oxazi.n-2-on a redukční alkylace se provede působením natriumborohydridu, nebo- s výhodou působením natriumkyanborohydridu jako redukčního činidla. Je možno použít přebytku činidla i aldehydu nebo jiné sloučeniny, aby se zajistil dokonalý - průběh .reakce . na 1-ami.noskupině. Vhodnými rozpouštědly jsou vodný methanol - nebo dioxan, dále dimethylformamid nebo di-methylsulfoxid. S výhodou se může použít - kyselina, například kyselina octová. Reakce se -obvykle provádí za teploty místnosti a zpravidla. je ukončena - - za - 5 nebo- 6 hodin. Surový produkt je možno izolovat oddestilováním rozpouštědla a je-li to žádoucí, může -se dále čistit krystalizací nebo- chromatografií. Obvykle však je výhodnější použít surový produkt přímo v dalším stupni přípravy.
Surový reakční -produkt -se rozpustí ve zředěném roztoku hydroxidu -sodného a roztok se zahřívá po- dobu asi 5 hodin na 65 °C, čímž se odstraní acetylové -a formylové chránící skupiny. Po neutralizaci se produkt — s výhodou po oddělení anorganických podílů — zbaví chránící benzylové skupiny běžnou katalytickou hydrogenací. K úplnému odstranění chránící benzylové skupiny obvykle postačuje provádění - katalytické hydrogenace za teploty 60 °C po dobu 4 nebo 5 hodin a za tlaku 0,412 MPa. Produkt se nakonec zpracuje běžným způsobem - a je-li to- nutné, čistí - se iontoměničovou chromatografií za vzniku čistého konečného produktu. Protože výchozí sloučenina obecného vzorce II - obsahuje pouze jednu reaktivní aminoskupinu, je konečným -produktem v podstatě pouze požadovaný 1-N-substituovaný izoimer a tak je možno se vyhnout separaci blízce příbuzných izomerů.
Reakce je možno rovněž provést stejným způsobem za použití 2‘,3“,6‘-tri-N-acetyl-3-formylkanamycinu B za vzniku odpo^í^i^j^jiícího- 1-N-substituovaného derivátu kanamycinu B.
Alkylační reakci je možno rovněž provést za -použití aldehydu nebo- ketonu substituovaného hydroxylovou skupinou, za vzniku 1-N-hydroxyalkylovaného derivátu kanamycinu, jak jsou tyto- látky popsány v belgickém patentovém spise č. 855 70Θ. Tak například -při použití 1,3-dihydroxyacetonu se získá produkt obecného vzorce I, kde R1 znamená l,3-dihydroxyprop-2-ylovou skupinu.
Sloučeniny obecného vzorce II jsou novými látkami. Mohou se připravit z 3“,6‘-di-N-acyl-kanamycinu A nebo z 2‘,3“,6‘-trí-N-acyl-kanamycinu B reakcí, - která zahrnuje nejprve formylaci zbývajících 1 a 3 -aminoskupin a potom selektivní hydrolýzu, při které bylo s překvapením shledáno, že se odstraní -formylová skupina s 1-aminoskupiny, zatímco formylová skupina v poloze 3 zůstává nedotčena.
Vynález je blíže popsán následujícími příklady.
Chromatografie na tenké vrstvě se provádí na destičkách silikagelu za použití dále uvedené soustavy rozpouštědel. Skvrny jsou lokalizovány po vysušení -destiček postřlkem 5% roztokem terc.butylesteru kyseliny chlorné v cyklohexanu s následujícím sušením destičky po -dobu 10 minut při 100 °C ve větrané sušárně a po -ochlazení possřikem roztokem jodidu sodného· obsahujícím škrob.
Elek-troforéza na tenké vrstvě - -se provádí na 20 cm destičkách silikagelu s rozdílem potenciálu 900 V -po 45 minut. Jako elektrolyt -se použije směs kyseliny mravenčí a octové o· pH 2, detekce se provádí tak, jak je uvedeno výše.
AmbeHit a Sephadex jsou chráněné obchodní známky.
Přikladl >
Příprava l-N-[ (S]-4-amino-2-h^droxybutyl jkanamycínu A
Do reakční směsi obsahující 2,0 g 3“,6‘-di-N-acetyl-3-N-formylkanamycinu A, 2,38 g 3-benzyl-6- (S) -dihydr oxymerhyl-trtrahydro-2H-l,3-oxazm-2-onu, -roztok 0,1 g síranu měďnatého· v 66 ml vody a 322 ml methanolu se přidává během 5 hodin roztok 0,21 g natriumkyanborohydridu ve 40 ml vody. -Potom se reakční směs zahustí za sníženého tlaku -do sucha a ke zbytku se -přidá 25 ml vody -a 25 ml methylenchloridu. Vodná fáze se zahustí do sucha -a zbytek -se zahřívá s 20 ml 3N hydroxidu sodného 4 hodiny na teplotu 65 až 70 °C.
Reakční směs se po ochlazení neutralizuje přidáváním koncentrované kyseliny chlorovodíkové pod dobrým odtahem (uniká kyanovodík), načež se .prolije kolonou 600 mililitrů iontoměničové pryskyřice Amberlit CG-50 v amoniové formě, anorganické podíly se eluují vodou a potom se aminoglykosi201512 dická sloučenina eluuje 0,2 N roztokem hydroxidu amonného.
Frakce obsahující aminoglykosid se spojí, zahustí do sucha, zbytek se rozpustí ve směsi 13 ml methanolu, 13 ml kyseliny octové a 13 ml vody a hydrogenuje se na 5% paládiu na aktivním uhlí (0,4 g) 4. hodiny při' 60 °C za tlaku 0,41 MPa. Po skončené hydrogenaci se katalyzátor odfiltruje a filtrát se zahustí do sucha. Zbytek se rozpustí ve 20 ml vody a roztok se chromatografuje na 200 ml Íontoměničové pryskyřice CG-50 v amoniové formě na koloně za použití hydroxidu amonného (0,25 až 1,0 M) jako elučního činidla. Zahuštěním odpovídajících frakcí se izoluje 0,75 g (37 %) l-N-[(S)-4-amino-2-hydroxybu'tyljkanamycinu A, který je při chromatografii na tenké vrstvě i při elektroforéze totožný s autentickým vzorkem.
Příklad 2
Příprava 1-N- (1,3-dihy droxypr op-2-y 1) kanamyícinu В
Roztok 8,8 g 2‘,3“,6‘-tri-N-acetyl-3-N-formylkanaimycinu В v 880 ml methanolu a 176 ml vody se po přidání 4,0 g 1,3-dihydroxyacetonu redukuje přidáváním 3,9 g natriumkyanborohydridu. pH výsledného roztoku se upraví na hodnotu 6,5 přidáním 5 N roztoku kyseliny chlorovodíkové. Roztok se zahřívá 18 hodin к varu pod zpětným chladičem, ochladí se, přidají se další 4,0 g 1,3B
-dihydroxyacetonu a 3,9 g natrlumkyanborohydridu. pH se upraví přidáním kyseliny chlorovodíkové na 5,5 a roztok se zahřívá dalších 6 hodin к varu pod zpětným chladičem. Methanol se vydestiluje za sníženého tlaku a vodný koncentrát se chromatografuje na koloně Íontoměničové pryskyřice Amberlit 200 v amoniové formě za použití vody jako elučního činidla.
Frakce obsahující požadovaný 2‘,3“,6‘-tri-N-acétyl-3-N-formyl-l-N- (1,3-dihydroxyprop-2-yl).kanaimycin В se spojí a roztok se zahustí za sníženého tlaku na objem 40 ml.
Ke koncentrátu se přidá 40 ml 10 N vodného roztoku hydroxidu sodného a reakční směs se zahřívá 16 hodin na parní lázni. Ochlazený roztok se neutralizuje koncentrovanou kyselinou chlorovodíkovou, objem roztoku se doplní vodou na 1 litr a směs se chromatografuje na koloně íontoměničové pryskyřice Amberlit 200 v amoniové formě (3 litry). Kolona se promyje vodou, za účelem odstranění anorganických látek, načež se 1 N vodným roztokem hydroxidu amonného eluuje aminoglykosidová sloučenina. Surový produkt se znovu chromatografuje na íontoměničové pryskyřici Amberlit CG-50 v amoniové formě (2 1) za eluování vodou, 0,05 N vodným roztokem hydroxidu amonného a nakonec 0,1 N vodným roztokem hydroxidu amonného·. Zahuštěním odpovídajících frakcí se izoluje 3,2 g l-N-(l,3-dlhydroxyprop-2-yl)kanamycinu B, který je při chromatografii na tenké vrstvě totožný s referenčním vzorkem.

Claims (7)

1. Způsob výroby 1-N-alkyl-substituovanýcb kanamycinových derivátů obecného vzorce I ve kterém
R zniamená aminoskupinu nebo hydroxyskupinu a
R1 znamená nižší alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, jejíž kterýkoli atom uhlí ku s výjimkou toho, který je vázán na atom dusíku, může být substituován hydroxyskupinou nebo aminoskupinou, vyznačující se tím, že se sloučenina obecného vzorce II ve kterém
R2 značí alkanoylovou skupinu s 2 až 4 atomy uhlíku nebo benzoylovou skupinu a
R3 značí hydroxyskupinu nebo skupinu vzorce N.HR2, alkyluje za vzniku sloučeniny obecného vzorce III (lil) ve kterém R1, R2 a R3 mají výše uvedený význam, odstraní se skupina R2 a formylová skupina a · izoluje se sloučenina obecného vzorce I.
2. Způsob podle bodu 1 vyznačující se tím, že se jako výchozí sloučenina použije 3“,6‘-di-N-acetyl-3N-formyl-kanamycin A.
3. Způsob podle bodu 1 vyznačující se tím, že se jako výchozí sloučenina použije 2‘,3“,6<-tri-N-acetyl-3.N-formyl-kanamycin B.
4. Způsob podle kteréhokoli z předchozích bodů vyznačující se tím, že se alkylace látek obecného vzorce II provádí redukční alkylací.
5. Způsob podle bodu 4 vyznačující se tím, že se redukční alkylace provádí působením 3-benzyl-6 (S) -dihydroxymethyl-tetrahydro-l,3-oxazin-2-onu.
6. Způsob podle bodu 4 vyznačující se tím, že se redukční alkylace provádí působením 1,3-dihydroxyacetonu.
7. Způsob podle kteréhokoli z bodů 4 až 6 vyznačující se tím, že se jako redukční činidlo· používá natriumborohydrid nebo natriumkyanborohydrid.
CS785377A 1977-08-18 1978-08-17 Method of producing 1-n-alkyl-substituted derivatives of kanamycin CS201512B2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS794190A CS201513B2 (cs) 1977-08-18 1979-06-18 Zpasob výroby nových 6’-N-substituovaných-3-N-formyl- -kanamycinových derivátů

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB3480877 1977-08-18

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS201512B2 true CS201512B2 (en) 1980-11-28

Family

ID=10370176

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS785377A CS201512B2 (en) 1977-08-18 1978-08-17 Method of producing 1-n-alkyl-substituted derivatives of kanamycin

Country Status (24)

Country Link
US (1) US4178437A (cs)
JP (1) JPS5459256A (cs)
AR (1) AR218324A1 (cs)
AT (1) AT360154B (cs)
BE (1) BE869761A (cs)
CA (1) CA1106842A (cs)
CS (1) CS201512B2 (cs)
DD (2) DD139582A5 (cs)
DE (1) DE2835759A1 (cs)
DK (1) DK308878A (cs)
EG (1) EG13472A (cs)
ES (2) ES472657A1 (cs)
FI (1) FI782497A (cs)
FR (1) FR2400523A1 (cs)
GR (1) GR70241B (cs)
IE (1) IE47150B1 (cs)
IT (1) IT1098281B (cs)
LU (1) LU80124A1 (cs)
NL (1) NL7808566A (cs)
NO (1) NO782796L (cs)
PL (2) PL114720B1 (cs)
PT (1) PT68427A (cs)
SE (1) SE7808702L (cs)
SU (1) SU873889A3 (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4493831A (en) * 1982-10-25 1985-01-15 Fujisawa Pharmaceutical Co., Ltd. Aminoglycoside derivatives
US7794713B2 (en) 2004-04-07 2010-09-14 Lpath, Inc. Compositions and methods for the treatment and prevention of hyperproliferative diseases
US7862812B2 (en) 2006-05-31 2011-01-04 Lpath, Inc. Methods for decreasing immune response and treating immune conditions
AU2008326297B2 (en) * 2007-11-21 2012-11-08 Cipla USA, Inc. Antibacterial aminoglycoside analogs
WO2010132768A1 (en) 2009-05-15 2010-11-18 Achaogen, Inc. Antibacterial derivatives of sisomicin
WO2010132757A2 (en) * 2009-05-15 2010-11-18 Achaogen, Inc. Antibacterial aminoglycoside analogs
WO2010132760A1 (en) 2009-05-15 2010-11-18 Achaogen, Inc. Antibacterial derivatives of tobramycin
WO2010132765A2 (en) 2009-05-15 2010-11-18 Achaogen, Inc. Antibacterial aminoglycoside analogs
WO2010132759A1 (en) 2009-05-15 2010-11-18 Achaogen, Inc. Antibacterial derivatives of dibekacin

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE630462A (cs) * 1962-04-03
JPS5644076B2 (cs) * 1973-07-12 1981-10-16
US4029882A (en) * 1974-03-19 1977-06-14 Schering Corporation Selective acylation of the C-1 amino group of aminoglycoside antibiotics
US4044123A (en) * 1975-05-02 1977-08-23 Schering Corporation 6'-N-alkyl-4,6-di-O-(aminoglycosyl)-1,3-diaminocyclitols, methods for their use as antibacterial agents and compositions useful therefor
NZ184213A (en) * 1976-06-16 1980-05-27 Pfizer 2-deoxystreptamine aminoglycosides and antibacterial pharmaceutical compositions

Also Published As

Publication number Publication date
GR70241B (cs) 1982-09-01
NO782796L (no) 1979-02-20
ES472657A1 (es) 1979-10-16
NL7808566A (nl) 1979-02-20
AT360154B (de) 1980-12-29
BE869761A (fr) 1979-02-16
IT1098281B (it) 1985-09-07
PT68427A (en) 1978-09-01
PL209082A1 (cs) 1980-01-02
SE7808702L (sv) 1979-02-19
IT7826812A0 (it) 1978-08-17
JPS5459256A (en) 1979-05-12
IE47150B1 (en) 1983-12-28
FR2400523A1 (fr) 1979-03-16
IE781653L (en) 1979-02-18
DD148220A5 (de) 1981-05-13
DD139582A5 (de) 1980-01-09
EG13472A (en) 1981-12-31
LU80124A1 (fr) 1980-04-21
FI782497A (fi) 1979-02-19
ATA590278A (de) 1980-05-15
CA1106842A (en) 1981-08-11
AR218324A1 (es) 1980-05-30
DK308878A (da) 1979-02-19
ES479667A1 (es) 1979-08-01
PL114720B1 (en) 1981-02-28
SU873889A3 (ru) 1981-10-15
PL114954B1 (en) 1981-03-31
DE2835759A1 (de) 1979-03-08
US4178437A (en) 1979-12-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Zehavi et al. Light-sensitive glycosides. I. 6-Nitroveratryl. beta.-D-glucopyranoside and 2-nitrobenzyl. beta.-D-glucopyranoside
Anderson et al. Potential Anticancer Agents. 1 VII. Synthesis and Ammonolysis of Methyl 2, 3-Anhydro-D-ribofuranoside
US4065615A (en) Deoxyaminoglycoside antibiotic derivatives
HU206124B (en) Process for producing antitumorous sugar conjugates and pharmaceutical compositions comprising same
Ogawa et al. Synthesis of a branched D-glucotetraose, the repeating unit of the extracellular polysaccharides of Grifola umbellate, Sclerotinia libertiana, Porodisculus pendulus, and Schizophyllum commune fries
CS201512B2 (en) Method of producing 1-n-alkyl-substituted derivatives of kanamycin
CA1083568A (en) Process for the preparation of aminoglycoside antibiotics and novel intermediates therefor
US4060682A (en) Process for the synthetic production of 3-deoxy derivative of an aminoglycosidic antibiotic
Haskell et al. Synthesis ov deoxy sugar. Deoxygenation of an alcohol utilizing a facile nucleophilic displacement step
Kumar et al. Aminoglycoside antibiotics. 1. Regiospecific partial syntheses of ribostamycin and butirosin B
CA1080702A (en) Process for the preparation of disaccharide, analogs of antitumor anthracyclines
HU177271B (en) Process for preparing neamine-6-0- and -3-0-d-glycosyl analogues
Pelyvás et al. Synthesis of N-trifluoroacetyl-l-acosamine, N-trifluoroacetyl-l-daunosamine, and their 1-thio analogs
Chiba et al. A new synthesis of α-L-fucose
Kumar et al. Aminoacyl derivatives of nucleosides, nucleotides and polynucleotides. Part 35. Synthesis of 2'(3')-O-aminoacyl triribonucleoside diphosphates using the triester method
Kiely et al. Delta-dicarbonyl sugars. IV. Oxidation of Carbohydrates with Chromic Acid. Synthesis of 6-Acetamido-6-deoxy-D-xylo-hexos-5-ulose
Hanessian et al. Aminoglycoside antibiotics: Studies directed toward the selective modification of hydroxyl groups: Synthesis of 3′-epiparomamine and 3′-epineamine
KR820000825B1 (ko) 1-n-알킬-치환된 카나마이신 유도체의 제조방법
Sallam et al. Studies on 3-epimeric 2-hexulose phenylosazones. Structure and anomeric configuration of the 3, 6-anhydro-osazone derivatives obtained from D-arabino-and D-ribo-2-hexulose phenylosazone
IE80618B1 (en) Process for purifying pentostatin
Ogawa et al. Aminocyclitols. 35. Synthesis of deoxystreptamines
US4496485A (en) Asymmetric 7-O-(substituted acetyl)-4-demethoxydaunomycinones
Robins et al. Chiral transformations of D-ribose to 2-(β-D-ribofuranosyl)-L and D-glycine and an anhydroallose hemiacetal used in C-nucleoside synthesis
Sallam et al. Studies on 3-epimeric L-2-hexulose phenylosazones. Structure and anomeric configuration of the 3, 6-anhydro-osazone derivatives obtained from L-xylo-and L-lyxo-2-hexulose phenylosazone
INOUYE Chemical Modification of Kanamycin. II. Syntheses of 3'-Amino-3'-deoxykanamycin and 3'-Amino-3'-deoxy-2'-mannokanamycin