CS199625B2 - Method of occlusion of sequestration agents added to fibrous structures - Google Patents

Method of occlusion of sequestration agents added to fibrous structures Download PDF

Info

Publication number
CS199625B2
CS199625B2 CS763663A CS366376A CS199625B2 CS 199625 B2 CS199625 B2 CS 199625B2 CS 763663 A CS763663 A CS 763663A CS 366376 A CS366376 A CS 366376A CS 199625 B2 CS199625 B2 CS 199625B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
fiber
solution
distilled water
pyridoxal
phosphate
Prior art date
Application number
CS763663A
Other languages
English (en)
Inventor
Walter Marconi
Francesco Bartoli
Silvio Gulinelli
Franco Morisi
Delio Zaccardelli
Original Assignee
Snam Progetti
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Snam Progetti filed Critical Snam Progetti
Publication of CS199625B2 publication Critical patent/CS199625B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01FCHEMICAL FEATURES IN THE MANUFACTURE OF ARTIFICIAL FILAMENTS, THREADS, FIBRES, BRISTLES OR RIBBONS; APPARATUS SPECIALLY ADAPTED FOR THE MANUFACTURE OF CARBON FILAMENTS
    • D01F1/00General methods for the manufacture of artificial filaments or the like
    • D01F1/02Addition of substances to the spinning solution or to the melt
    • D01F1/10Other agents for modifying properties
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J47/00Ion-exchange processes in general; Apparatus therefor
    • B01J47/12Ion-exchange processes in general; Apparatus therefor characterised by the use of ion-exchange material in the form of ribbons, filaments, fibres or sheets, e.g. membranes
    • B01J47/127Ion-exchange processes in general; Apparatus therefor characterised by the use of ion-exchange material in the form of ribbons, filaments, fibres or sheets, e.g. membranes in the form of filaments or fibres

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Artificial Filaments (AREA)
  • Treatments For Attaching Organic Compounds To Fibrous Goods (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
  • Spinning Methods And Devices For Manufacturing Artificial Fibers (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)

Description

Vynález se týká sekvestračních činidel okludovaných do vláknitých struktur.
Je známo, že lze připravit porézní vlákna s okludovanými enzymy, které si uchovávají, takto immobilizovány, své katalytické vlastnosti, a přitom se znemožní, aby se enzym uvolnil, rozptýlil v rekční hmotě a popřípadě ’ tak znečistil reakční produkt.
Použitelné vláknité struktury a postup okluze enzymů jsou popsány v italském patentovém spisu č. 836 462, podle něhož Je možno připravit vlákna s okludovanými enzymy z roztoků polymerů schopných zvlákňování, v nichž se enzymové přípravky dispergují ve formě velmi malých kapiček řádově v rozměrech emulzí.
Takto získaná emulze se může zvlákňovat za mokra nebo za sucha a vede k tvorbě vlákna, které má uvnitř nepatrné dutiny, do nichž vniknou enzymy, přičemž Jsou odděleny od vnějšího okolí tenkými blanami, které zamezují uniknutí enzymu z vlákna a rozptýlení v reakční hmotě, avšak umožňují, aby enzym rozvinul své katalytické působení.
Nyní bylo nalezeno, že s použitím podobné metody jako· pro okluzi enzymů je možno do porézních struktur okludovat chelatotvorná činidla a rovněž sloučeniny vyměňující ionty a obecně látky, které jsou schopny vázat z roztoků nebo také z biologických tekutin jednu nebo více látek určité chemické struktury.
Takto získané struktury mají vysokou aktivitu v důsledku příznivého poměru povrchu k objemu a způsob jejich přípravy je velmi levný a snadno proveditelný.
Kromě toho okluzi sekvestračních činidel nebo ionexů . o vysoké molekulové hmotnosti se zabrání jejich vyplavení z vlákna, takže tyto látky mohou být po regeneraci používány po neomezenou dobu.
Vláknité .struktury s okludovanými sekvestračními činidly se používají v mnoha . oblastech, například při odstraňování iontů, jejichž přítomnost při průmyslových procesech je nežádoucí, při čištění průmyslových vod, při zpracování odpadních vod, při selektivní extrakcí kovů ze zředěných roztoků při extrakci koenzymů a. inhibitorů enzymů způsoby podobnými postupům afinitní chromatografie.
Je zřejmé, že rozdíl molekulové hmotnosti látek okludovaných do vlákna a látek, které mají být sekvestrovány, by měl být takový, aby podporoval difúzi sekvestrované látky (látek) směrem dovnitř vlákna až do dosažení sekvestračního činidla, které vlivem větší molekulové hmotnosti zůstává okludováno ve vláknu.
Způsob přípravy popsaných vláknitých struktur se provádí, jak je uvedeno výše, podobně jako při okluzi enzymů.
Předmětem vynálezu je tedy způsob okluze sekvestračních činidel do vláknitých struktur, vyznačující se tím, že se sekvestrační činidlo rozpustí nebo disperguje ve vodě nebo ve směsi vody s glycerolem, vzniklý roztok nebo suspenze se přidá к roztoku polymeru ze skupiny celulózy, esterifikované celulózy, etherifikované celulózy a nitrátu celulózy, směs se míchá do vzniku homogenní emulze, emulze se zvlákňuje hubicí ponořenou do srážecí lázně a z vlákna se popřípadě odstraní srážecí kapalina a rozpouštědlo polymeru.
Sekvestrační činidlo může být rozpuštěno rovněž v rozpouštědle, které je nemísitelné s rozpouštědlem polymeru. Odstraňování srážecí kapaliny a rozpouštědla polymeru z vlákna se provádí proudem vzduchu nebo jiného plynu.
Podmínky zvlákňování a vlastnosti použitelných polymerů jsou popsány v italském patentu č. 836 462.
Okludované produkty mohou být rozpustné jak ve vodě, tak i v nevhodných rozpouštědlech za předpokladu, že obě fáze, z nichž jedna obsahuje vláknotvorný polymer a druhá sekvestrační činidlo, jsou nemísitelné a je proto možné vytvořit emulzi. Mezi látkami, které se mohou okludova-t, lze jmenovat například dextrany, jež mohou být různě substituovány a jsou rozpustné ve vodě, polyvinylalkohol, kopolymery akrylamidu s kyselinou akrylovou a další.
Je také možno okludovat látky, které obsahují sekvestrační činidla a které lze jemně dispergovat v rozpouštědle, které je nemísitelné s rozpouštědlem polymeru, například karboxymethylcelulózou, p-aminobenzylcelulózou a další.
Vlákna připravená tímto způsobem jsou schopna vyloučit víceméně selektivním způsobem z prostředí látky jako například ionty kovů, látky biologického významu, například nižší peptidy, koenzymy, toxické látky produkované při metabolismu léků a další.
Podrobnosti postupů lépe vysvitnou z pročtení objasňujících příkladů, které dále následují. Neměly by se však vykládat, jako kdyby se jimi vynález omezoval.
Příklad 1 gramy triacetylcelulózy (Fluka) se rozpustí v 53 gramech methylenchloridu [čistá chemikálie od C. Erby} při teplotě místnosti.
К roztoku polymeru, který byl před tím ochlazen na 0°C, se přidá 8 gramů 33% vodného roztoku hydrochloridu polyethyleniminu (poměr hmotnostní) (Polysciences lne., Warrington, USA). Míchá se tak dlouho, až se získá homogenní emulze, která se ponechá stát 30 minut.
Emulze se přenese do ocelového válce, jehož hořejšek je napojen na tlakovou dusíkovou láhev a jehož spodní část má zvlákňo4 vací hubici ponořenou do srážecí lázně obsahující toluen.
Vpuštěním tlakového dusíku emulze vychází z hubice a při pasáži toluenovou lázní se v у sráží.
Získaná vlákna se sbírají na válečku a vystaví se proudu vzduchu к odstranění toluenu i methylenchloridu.
600 miligramů vlákna bylo ponecháno ve styku s 50 ml měďnatého roztoku o koncentraci 18,3 dílu na milión (p.p.m.), který se získal rozpuštěním síranu měďnatého CuSO4. . 5 H2O v destilované vodě.
Po čtyřhodinovém styku při teplotě místnosti se zjistilo v roztoku množství mědi, které odpovídalo 1,2 p.p.m. Analýzy se prováděly s atomověabsorpčmm detektorem Varian Techtron 1200 při vlnové délce 324,7 nm. Pak se vlákno promylo 50 ml 1 N HC1 a v promývací kapalině se zjistilo 16,8 p.p.m. mědi. Podruhé se totéž vlákno uvedlo ve styk s dalšími 50 ml měďnatého roztoku, stejně jako v popsaném případě. Po čtyřhodinovém styku se v roztoku zjistilo 0,9 p.p.m. mědi. Po promytí vlákna 50 ml 1 N HC1 činilo stanovené množství mědi 17,3 p.p.m.
Popsaný postup byl opakován ještě desetkrát za použití téhož vlákenného vzorku, který při tom neukázal žádné snížení své schopnosti vázat měď.
Příklad 2
Připravil se vodný roztok dvojchromanu draselného (čistá chemikálie od C. Erby) o koncentraci 100 miligramů na litr o pH 6,0.
Rozředěním tohoto roztoku vodou se připravily roztoky použitelné к získání standardní křivky měřením absorpce těchto roztoků při 350 nm v kývete, mající tloušťku stěn 1 centimetr pomocí Unicam SP 1800 Spektrofotometru (Pye Unicam, Cambridge, Anglie).
К jednomu litru roztoku, obsahujícímu 20 miligramů dvojchromanu draselného na litr, se přidal jeden gram vlákna obsahujícího pol lyethylenimin a připraveného podle příkladu 1. Po 1 hodině styku při teplotě místnosti se odečetla optická hustota roztoku způsobem popsaným dříve a za použití standardní křivky se vypočetla koncentrace dvojchromanu draselného přítomného v roztoku, která, jak bylo nalezeno, se rovnala 3,5 miligramu na litr.
Tímto způsobem se zjistilo, že vlákno vázalo 16,5 miligramu dvojchromanu draselného.
Když se potom vlákno promylo 2 N HC1 v množství 10 ml, dvojchroman draselný byl regenerován v kvantitativním výtěžku. Neshledaly se rozdíly v chování vlákna ani při takto opakovaném desetinásobném použití.
Příklad 3
Je známo, že albumin je schopen vázat ко199625 vy, např. rtuť, proto, že má ve své molekule přítomny četné skupiny —SH. V 10 ml 0,01 fosfátového ústojného roztoku o pH 7,0, obsahujícího glycerin (30% objemový poměr) se rozpustilo 500 miligramů hovězího albuminu (Calbiochem, Los Angeles, USA). Tento roztok se zemulgoval s roztokem získaným rozpuštěním 5 gramů triacetylcelulózy v 70 gramech methylenchloridu a příprava vlákna probíhala podle postupu popsaného v příkladu 1.
gramy vlhkého vlákna se uvedly ve styk s 50 ml roztoku chloridu měďnatého v destilované vodě, kde množství rtuti bylo stanoveno hodnotou 93,5 p.p.m. atomově absorpčním odečtením (Variant Techtron 1200, jednočlánkový, dutá katodová lampa, délka vlny 253,7 nm). Po jednohodinovém styku s vláknem při teplotě místnosti se určilo popsaným již postupem množství rtuti hodnotou 34 p.p.m. Z toho vyplývá, že vlákno absorbovalo 2,98 miligramu rtuti z roztoku.
Příklad 4
500 miligramů hydrobromidu poly-L-lysinu (Koch-light, Buchs, Velká Británie) se rozpustilo v 10 ml 0,01 M fosfátového pufru o pH 7, a obsahující 30 % glycerinu. Tento roztok se přidal к roztoku připravenému rozpuštěním 5 gramů triacetylcelulózy v 68 gramech methylenchloridu. Oba roztoky se zemulgovaly při 0 °C a potom se z emulze připravila vlákna podle postupu vyloženého v příkladu 1.
650 miligramů vlhkého vlákna se přidalo к 100 ml roztoku pyridoxal-5-fosfátu o koncentraci 1. Ю4 M v 0,01 M fosfátovém ústojném roztoku o pH 8. Po 1 hodině styku při teplotě místnosti se mezitím vlákno silně zbarvilo na žluto v důsledku tvorby Schiffovy báze mezi poly-L-lysinem a pyridoxal-5-fosfátem a bylo vyňato z roztoku. V pyridoxal-5-fosfátu se zjistila před stykem s vláknem v roztoku absorpce 0,570 na Bečkám DU-2 spektrofotometru při 390 nm za použití kyvety o síle skleněných stěn 1 cm.

Claims (1)

  1. PŘEDMĚT
    Způsob okluze sekvestračních činidel do vláknitých struktur, vyznačující se tím, že se sekvestrační činidlo rozpustí nebo disperguje ve vodě nebo ve směsi vody s glycerolem, vzniklý roztok nebo suspenze se přidá к roztoku polymeru ze skupiny celulózy, esterifiPo jednohodinovém styku s vláknem hodnota absorpce klesla na 0,290. Ze standardní křivky, která se získala měřením absorpce roztoků pyridoxal-5-fosfátu při různých koncentracích při 390 nm, se zjistilo, že koncentrace roztoku, který kontaktoval vlákno, je 0,5 . 10~4 M. Proto vlákno, které absorbovalo prostřednictvím chemické vazby 13,25 miligramů pyridoxal-5-fosfátu, při promytí 100 mililitrů 0,01 M ústojným roztokem o pH 4 poskytlo do roztoku pyridoxal-5-fosfát. Po dalším promývání 2 N HC1 a destilovanou vodou se vlákno znovu použilo pro odstranění pyridoxal-5-fosfátu z roztoku podobným způsobem, jaký byl popsán, a s týmiž výsledky.
    Příklad 5
    10 g triacetylcelulózy (Fluka) se rozpustilo v 133 gramech methylenchloridu. Roztok získaný rozpuštěním 250 miligramů kyseliny polyakrylové (Polyscience) o molekulové hmotnosti 150 000 v 50/50 hmotnostních dílech vody a glycerolu se zemulgoval s roztokem triacetylcelulózy a zvláknil se podle postupu uvedeného v příkladu 1.
    710 miligramů získaného vlákna se promývalo pětkrát 50 ml destilované vody, vždy při teplotě místnosti. Potom se vlákno vložilo do 50 ml destilované vody a vázané kyselé skupiny se titrovaly 0,1 NaOH za použití fenolftaleinu jako indikátoru. К ťitraci se spotřebovalo 2,1 ml roztoku kaustické sody. Potom se vlákno promylo 50 ml 1 N HC1 a pětkrát 50 ml destilované vody po každé. U téhož vlákenného vzorku se opakoval titrační postup 0,1 NaOH pětkrát, podobně též regenerace 1 N HC1 a promývání destilovanou vodou, přičemž se obdržely tytéž výsledky. Objemy použitého NaOH byly tyto: 2,32 mililitrů; 1,97 ml; 2,02 ml; 2,14 ml; 2,21 ml. Z průměru výsledků, které se získaly, vyplývá, že množství vázané kyseliny polyakrylové v 710 miligramech vlákna odpovídá 0,21 miliekvivalentům.
    ynAlezu kované celulózy, etherifikované celulózy a nitrátu celulózy, směs se míchá do vzniku homogenní emulze, emulze se zvlákňuje hubicí ponořenou do srážecí lázně a z vlákna se popřípadě odstraní srážecí kapalina a rozpouštědlo polymeru.
CS763663A 1975-06-06 1976-06-02 Method of occlusion of sequestration agents added to fibrous structures CS199625B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT24081/75A IT1038741B (it) 1975-06-06 1975-06-06 Processo per l inglobamento di agenti sequestranti in strutture filamentose agenti seqesttanti inglobati cose ottenuti e loro applicazioni

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS199625B2 true CS199625B2 (en) 1980-07-31

Family

ID=11211865

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS763663A CS199625B2 (en) 1975-06-06 1976-06-02 Method of occlusion of sequestration agents added to fibrous structures

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4263180A (cs)
JP (1) JPS51147615A (cs)
AU (1) AU503816B2 (cs)
BE (1) BE842610A (cs)
CA (1) CA1087820A (cs)
CH (1) CH626271A5 (cs)
CS (1) CS199625B2 (cs)
DD (1) DD126671A5 (cs)
DE (1) DE2625028C3 (cs)
DK (1) DK248776A (cs)
FR (1) FR2324767A1 (cs)
GB (1) GB1510590A (cs)
HU (1) HU174504B (cs)
IL (1) IL49671A (cs)
IT (1) IT1038741B (cs)
LU (1) LU75074A1 (cs)
NL (1) NL170444C (cs)
NO (1) NO147190C (cs)
SE (1) SE422475B (cs)
YU (1) YU134076A (cs)
ZA (1) ZA763149B (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1085524B (it) * 1977-03-22 1985-05-28 Snam Progetti Materiali e fibre porose biocompatibili in grado di inglobare sostanze di interesse biologico e metodi per il loro ottenimento
IT1093275B (it) * 1978-01-26 1985-07-19 Snam Progetti Composizione adatta alla purificazione del sangue e suoi impieghi
JPH0659410B2 (ja) * 1986-05-20 1994-08-10 佐竹技研株式会社 イオン交換能を有する粘弾性体を用いる反応方法
FR2663940B1 (fr) * 1990-07-02 1994-04-08 Rhone Poulenc Chimie Polysaccharides greffes, leur procede de preparation et leur application comme agents de sequestration.
FR2663948B1 (fr) * 1990-07-02 1994-06-03 Rhone Poulenc Chimie Composition detergente contenant un polysaccharide greffe biodegradable.
KR100393499B1 (ko) * 1995-03-14 2003-10-17 킴벌리-클라크 월드와이드, 인크. 습윤성제품
EP2326754A4 (en) * 2008-09-12 2011-10-19 Aditya Birla Sci & Tech Co Ltd PROCESS FOR LOADING POLYMERIC PRODUCT WITH ONE OR MORE AGENTS CONFERRING CERTAIN FEATURES

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1954324A (en) * 1922-06-10 1934-04-10 Lilienfeld Leon Process of making artificial textile material
US1885475A (en) * 1927-02-12 1932-11-01 Ig Farbenindustrie Ag Artificial products from cellulose derivatives and process of preparing the same
FR732895A (fr) * 1932-10-18 1932-09-25 Consortium Elektrochem Ind Objets filés en alcool polyvinylique
US2809943A (en) * 1952-09-11 1957-10-15 Dow Chemical Co Weighted ion exchange resin granules and method of making same
US2933460A (en) * 1956-05-29 1960-04-19 Rohm & Haas Ion-exchange fibers, films and the like from sulfur containing alkoxymethyl monomers
US3318988A (en) * 1956-08-09 1967-05-09 Fmc Corp Process for preparing conjugated viscose filaments containing contact agents
US2980635A (en) * 1957-02-07 1961-04-18 Dow Chemical Co Ion-exchange articles and method of manufacture from acrylonitrile polymer aquagels
DE1109361B (de) * 1958-02-06 1961-06-22 Permutit Ag Verfahren zur Herstellung von Ionenaustauschmaterialien aus Kunststoffmassen
US2955017A (en) * 1958-04-04 1960-10-04 Du Pont Process of flowing filamentis in laminar flow surrounded by an outer area of turbulent flow
GB938743A (en) * 1960-02-11 1963-10-09 W & R Balston Ltd Improvements in or relating to ion-exchange materials
GB916087A (en) * 1960-08-10 1963-01-16 Permutit Co Ltd Improvements relating to the production of ion-selective membranes
US3111370A (en) * 1962-04-05 1963-11-19 Toyo Kagaku Co Ltd Process for the production of fibers having polyvinyl chloride as the principal constituent and also containing polyvinyl alcohol
US3618307A (en) * 1968-11-14 1971-11-09 Du Pont Acrylic fibers and process for preparing the fibers
NL156455B (nl) * 1969-06-09 1978-04-17 Union Carbide Corp Werkwijze voor het vervaardigen van een vezelstructuur, alsmede gevormde voorwerpen of vezelvliezen, verkregen volgens deze werkwijze.
US3770856A (en) * 1970-09-08 1973-11-06 Oji Yuka Goseishi Kk Production of fine fibrous structures
JPS497095B1 (cs) * 1970-09-25 1974-02-18
US4012571A (en) * 1971-02-11 1977-03-15 Peter Duncan Goodearl Dean Enzyme separation
JPS5022613B1 (cs) * 1971-06-29 1975-08-01
US3907958A (en) * 1972-04-10 1975-09-23 Kohjin Co Highly flame-retardant shaped articles and method for preparing the same
US3896204A (en) * 1972-10-02 1975-07-22 Du Pont Melt-extrusion of acrylonitrile polymers into filaments
US3962398A (en) * 1972-11-21 1976-06-08 Kohjin Co., Ltd. Process for producing heat resistant materials
JPS5538366B2 (cs) * 1974-03-13 1980-10-03
JPS5242884B2 (cs) * 1974-11-14 1977-10-27
US3991153A (en) * 1975-06-24 1976-11-09 American Cyanamid Company Single phase extrusion of acrylic polymer and water

Also Published As

Publication number Publication date
US4263180A (en) 1981-04-21
NL170444C (nl) 1982-11-01
NO147190C (no) 1983-02-16
YU134076A (en) 1982-05-31
DE2625028B2 (de) 1978-05-18
DE2625028C3 (de) 1979-01-18
AU503816B2 (en) 1979-09-20
AU1446676A (en) 1977-12-08
BE842610A (fr) 1976-12-06
FR2324767B1 (cs) 1980-05-09
CH626271A5 (cs) 1981-11-13
DD126671A5 (cs) 1977-08-03
IT1038741B (it) 1979-11-30
CA1087820A (en) 1980-10-21
NL7605973A (nl) 1976-12-08
IL49671A (en) 1979-07-25
HU174504B (hu) 1980-01-28
GB1510590A (en) 1978-05-10
IL49671A0 (en) 1976-07-30
ZA763149B (en) 1977-05-25
SE7606377L (sv) 1976-12-07
NO147190B (no) 1982-11-08
SE422475B (sv) 1982-03-08
JPS51147615A (en) 1976-12-18
FR2324767A1 (fr) 1977-04-15
DK248776A (da) 1976-12-07
NO761882L (cs) 1976-12-07
LU75074A1 (cs) 1977-01-21
DE2625028A1 (de) 1976-12-09
NL170444B (nl) 1982-06-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Patel et al. Molecularly imprinted polymers and electrospinning: manufacturing convergence for next‐level applications
US6048546A (en) Immobilized lipid-bilayer materials
US4923645A (en) Sustained release of encapsulated molecules
Wu et al. Electrospun blend nanofiber membrane consisting of polyurethane, amidoxime polyarcylonitrile, and β-cyclodextrin as high-performance carrier/support for efficient and reusable immobilization of laccase
Ulbricht et al. Ultrafiltration membrane surfaces with grafted polymer ‘tentacles’: preparation, characterization and application for covalent protein binding
FI72885C (fi) Asymmetrisk makroporoes membran pao basis av en syntetisk polymer.
Andrianov et al. Controlled release using ionotropic polyphosphazene hydrogels
CN107469653B (zh) 一种富集和分离诺氟沙星的分子印迹复合膜的合成方法
JPS61257242A (ja) イオン交換または錯生成媒質およびその製造方法
CH656626A5 (fr) Membrane en polyamide, presentant des proprietes de surface controlees, son utilisation et son procede de preparation.
JP2004504931A (ja) 表面沈澱による高分子電解質カプセルの製造
Guibal et al. Immobilization of extractants in biopolymer capsules for the synthesis of new resins: a focus on the encapsulation of tetraalkyl phosphonium ionic liquids
US8062853B2 (en) Polyelectrolyte multilayer films at liquid-liquid interfaces
Nguyen et al. Simple method for immobilization of bio-macromolecules onto membranes of different types
CS199625B2 (en) Method of occlusion of sequestration agents added to fibrous structures
US5002984A (en) Product for the absorption of metal ions
JP4567629B2 (ja) 細胞またはウイルスの分離方法および該方法に用いられるキット
US20170314008A1 (en) Enzyme immobilization using iron oxide yolk-shell nanostructure
JPH11279945A (ja) 放射線グラフト重合されたポリエチレン材料
He et al. Preparation of magnetic gelatin-starch microspheres and adsorption performance for bovine serum album
Say et al. Dithiocarbamate-incorporated monodisperse polystyrene microspheres as specific sorbents: adsorption of organomercury species
JP2856213B2 (ja) 親水性物品及びその製法
EP3908396A1 (en) Membrane with immobilized anticoagulant and process for producing same
Povey et al. Trapping of chemical carcinogens with magnetic polyethyleneimine microcapsules: II. Effect of membrane and reactant structures
JPH0248044A (ja) 陰イオン交換能を有するキトサン成形物の製造法